درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوال - معنای آیگاه

سوال - معنای آیگاه

آيگاه مسجد يني كجا؟؟

ro0o0oxana

عضو جدید
كابلا كه همشون واس تحمل كشش هستن
نوار بتني دور سقف هم واسه تحمل فشاره ديگه
بعد من الان 6 فصل خوندم هر قسمتشم كه خوندم دوبار يني 1 بارخوندم يه بار مرور
ميخوام يه بار برگردم از اول تا فصل 6 رو بخونم فردا كار درستيه؟حس ميكنم هنوز مسلط نيستم
اگه مرورشو بزارم واسه بعد از اتمام كتاب واي افتضاح ميشه
انگار كه هيچي نخوندم
راستي بابا قبول امسال چكار كردي؟؟

من پارسال کنکور دادم، رتبم افتضاح شد ،به حدی که اسکیسم نمیتونس درستش کنه،فقط م از فنی ضرر کردم.
اگه تو فنی چیزی و احساس میکنی نفهمیدی یه بار که سهله 20 باردیگه بخونش و ولش نکن.1 کتاب بخونی ولی فهمیده باشی بهتر از اینه که 4 تا بخونی و هیچی نفهمی

Jacobe

عضو جدید
دوستان کسی نیست که بتونه کمک کنه؟!
من حتی به یه ایده هم راضیم...:cry:

yashel

عضو جدید
یعنی همون در ورودی ربطی هم به مسجد نداره از نام گذاری های پیرنیاست. واحد پیمون بندی معماری ایرانی هم همین ابعاد درآیگاهه.

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه
امیدوار بودم که بچه های معماری بتونن کمکم کنن...

درخواستم همونطور که تو عنوان هم آوردم اینه که ثابت کنین زاویه داخلی هرم(با قاعده مثلث) 109.5 درجه س

واقعا ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه یا حداقل یه ایده واسه حل بهم بده

از همگی سپاسگزارم:gol:
Jacobe
اینو ببین
http://en.wikipedia.org/wiki/Trigonal_pyramidal_molecular_geometry

Jacobe

عضو جدید

بینهایت از لطفتون ممنونم helensj عزیز

منظور من این بود که با فرمولهای هندسی ثابت کنیم همچین زاویه ای 109.5 درجه س
من از قانون دافعه جفت الکترونهای پیوندی در لایه والانس متلعم
دنبال اثبات هندسیشم
با این حال باز هم ازتون ممنونم دوست من

دوستان من هنوز چشم به راه ایده م...

Cheops_pyramid_model.jpg

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بینهایت از لطفتون ممنونم helensj عزیز

منظور من این بود که با فرمولهای هندسی ثابت کنیم همچین زاویه ای 109.5 درجه س
من از قانون دافعه جفت الکترونهای پیوندی در لایه والانس متلعم
دنبال اثبات هندسیشم
با این حال باز هم ازتون ممنونم دوست من

دوستان من هنوز چشم به راه ایده م...

مشاهده پیوست 63934

خواهش میکنم این سایتم ببین اگه جوابت توش نبود به نظرم به میلی که اخرش داده سوالتو میل کن
http://www.mathematische-basteleien.de/pyramid.htm

Jacobe

عضو جدید
خواهش میکنم این سایتم ببین اگه جوابت توش نبود به نظرم به میلی که اخرش داده سوالتو میل کن
http://www.mathematische-basteleien.de/pyramid.htm

خیلی خیلی ممنونم ازتون
هرمهایی که تو اون سایت در موردش بحث شده بود همشون با قاعده مربع بودن
اما سوالمو فرستادم
واقعا از لطفتون سپاسگزارم دوست من

Amude

عضو جدید
هزینه طراحی را چه قدر بگم؟

هزینه طراحی را چه قدر بگم؟

سلام وقتتون به خیر
یک سوال از خدمتون داشتم
هزینه طراحی نما چه جوری محاسبه میشه
من تا حالا کار اینجوری انجام ندادم بیشتر کارهای دانشجویی را تری دی میکردم.
این اولین کار اجرایی منه.
یک زائر سرا تو مشهد باید نماشو طراحی کنم ،فعلا برای طراحی موندم باید چه قدر بگم؟
میشه راهنماییم کنید؟
خیلی خیلی فوریه عزیزان

esi5

عضو جدید
سلام دوست عزیز. منظور از رشته غیر مرتبط چیه؟ به طور مثال اگر من کاردانی گرافیک داشته باشم میتونم کارشناسی ناپیوسته معماری شرکت کنم؟ اگر جواب مثبت هست چند واحد پیش‌نیاز باید بگذرونم و قوانین دانشگاه آزاد و ملی چقدر تو این زمینه متفاوته؟ شرمنده که سوالاتم زیاد شد.

footart

عضو جدید
لطفا یه کمی اطلاعات بدید

لطفا یه کمی اطلاعات بدید

من دانشجوی ترم 3معماری هستم واین ترم این واحدها رو انتخاب کردم<BR>مقدمات طراحی2-انسان،طبیعت،معماری-هندسه مناظر ومرایا-مصالح ساختمانی<BR><BR>اگه در مورد این درسها منابعی رو برای خوندنش لازم میدونید لطفا راهنمایی کنید........

sin city

عضو جدید
مواد مصالح کتاب سام فروتنی . کتاب خوبی هست و منبع ارشدم هست.
انسان طبیعت معمولا بهتون یه پروژه میدن روش کار کنید . کتاب هم تو بازار در موردش هست .
مقدمات هم شیت بندی معمولا باید بلد باشید .
واسه هندسه مناظر مرایا هم پرسپکتیو یاد میدن . کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم 3 کتاب خوبی هست .
موفق باشید .

chatterprince

عضو جدید
بستگی به متراز نما و اینکه طبقات تیپ باشن یا نه یا اینکه چه نمایی بزنی و ایناداره. اگر زائرسرا س که پس زیاد بزرگ نیس. بین 500 تا یک میلیون بگیر ازش.

playful

عضو جدید
سوال فني! راهنمايي كنيد....

سوال فني! راهنمايي كنيد....

سلام خدمت دوستان معمار.
يه سوال: با ديپلم تجربي ميشه مهندسي معماري قبول شد؟ يعني جزء شاخه اش هست؟ برا يكي از آشنايان ميخواستم.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان معمار.
يه سوال: با ديپلم تجربي ميشه مهندسي معماري قبول شد؟ يعني جزء شاخه اش هست؟ برا يكي از آشنايان ميخواستم.
مهندس جای سوالت اینجا نیستا ! ولی نه نمیشه.یعنی برای دانشگاه دولتی باید حتما از رشته ریاضی وارد دانشگاه بشی ولی دانشگاه آزاد نوع دیپلم مهم نیست.

artman

کاربر فعال
سلام خدمت دوستان معمار.
سلام دوست عزیز:
معماری زیر مجموعه ریاضیه. اگه کسی بخواد از رشته های دبیرستانی معماری قبول بشه باید از طریق کنکور ریاضی شرکت کنه.
شما می تونید علاوه بر رشته اصلی خودتون که تجربی هست در کنکور ریاضی هم شرکت کنید. البته فکر کنم دانشگاه ازاد در یه رشته ولی دولتی در 2 رشته میتونید امتحان بدید.

DDDIQ

مدیر ارشد
بله دوست عزیزم
میتوانید ولی به این صورت که
برای شرکت در کنکور سراسری : شما میتوانید بدون توجه به نوع دیپلم خودتون و یکی از گروهای تجربی و یا فنی مهندسی ( ریاضی) رو انتخاب بفرمائید ولی در هر سال فقط یکی از این شاخه ها رو میتونین کنکور بدین
برای شرکت در کنکور دانشگاه آزاد که در دو نوبت پزشکی و غیر پزشکی برگزار میشه
شما میتوانید غیر پزشکی رو از زیرمجموعه فنی مهندسی ( یعنی معماری) / و یا غیر پزشکی تجربی انتخاب بفرمائید
و در کنکور پزشکی نیز از زیر مجموعه های مربوط با نوع دیپلم تجربیتون یعنی رشته های پزشکی شرکت بفرمائید

موفق باشید

sajee

عضو جدید
درخواست : " معادل انگلیسی‌ واحدهای دروسِ معماری ایران "

درخواست : " معادل انگلیسی‌ واحدهای دروسِ معماری ایران "

سلام ؛
می‌خواستم اگر کسی‌ میتونه و میدونه ترجمه انگلیسی‌ واحدهای درسی معماری که گذروندیم تو دانشگاهو واسم بفرسته . خودم تو اینترنت گشتم اما نبود . واحد‌هایی‌ مثل روستا ، طراحی فنی ، ساختمان ، مقدمات طراحی ، بیان معماری ، معماری معاصر ، مبانی نظری معماری ، ...
دیگه هر چی‌ به فکر هر کی‌ میرسه .ممنون میشم .برای کامل کردنِ resume می‌خوام .ضمنا هر کس هر کمکِ دیگه‌ای به فکرش میرسه (مربوط به کارایی که به طور عمومی یک دانشجوی معماری تو دانشگاه و در رابطه با واحدهای درسی‌ مون -سر کلاسامون- نه کارهای خیلی‌ فوق‌ العاده انجام میده که متفاوت با خارج از کشوره و آوردنش تو resume میتونه جالب باشه ) با کمال میل پذیراش هستم :)

پیشاپیش متشکرم :smile:

POUYAN23

عضو جدید
SALAM dosre man.vaghtet b khair,tarahi shahri b barname rizi shahri 2 reshtay joda hastan k az geraishay shahrsazin har2,bara ink bishtar dar moredeshon bedonin behtare dar moredeshon serch bezanin
.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرمت restoration
معماري معاصر contemprory architecture
مباني نظري theoretical foundation of architecture
تنظيم شرايط محيطي climatology
سازه structure
مصالح material
نور و صدا lighting and acoustic
استاتيك statiics