درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

unique*

عضو جدید
معماری

معماری

salam.chetor mitunam az bakhshe ketab khaneye memari,film memari download konam?

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوست عزیزم
به باشگاه خوش اومدین و بهتون خوش آمد میگم
طبق قوانین باشگاه باید از فونت فارسی استفاده کنید سپاس

احتمالا منظورتون لینکهای کمی قدیمی تر در این بخش هست
متاسفانه بعضی از این لینکها مشکل دارن (به دلایل مختلف مثل سایتی که در اون آپلود شدن ممکنه مسدود شده باشه و ...) و دیگه قابل استفاده نیستن

انوشه باشین

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
حريم انعكاس فضايي حرمت و حرمت انعكاس اجتماعيه حريمه.در واقع حريم محدوده ي يه فضارو از يه فضايي ديگه جدا ميكنه به دلايل زيادي.ممكنه يه فضا حريم از لحاظ ديدنداشته مثل خانه هاي شيشه اي اما باز حريم داره همون شيشه يه حريمه كه مانع ورود چيزاي مزاحم ميشه.در كل بحثش مفصله.

Pro shuttle

عضو جدید
مشاوره برای خرید لوازم التحریر معماری

مشاوره برای خرید لوازم التحریر معماری

سلام دوستان
می خواستم تمامی وسایل مورد نیاز ( مثل ماژیک راندو - مداد -کاغذ- راپید و ...) برای تکنیک راندو و اسکیس را نام ببرید و اگر مقدور بفرمایید کدوم مارکش خوب است برای تهیه؟اگه کاملا توضیح بدید ممنون می شم.
واقعا ممنونم

sahar 28

عضو جدید
کمک در راه خدا

کمک در راه خدا

سلام من دانشجوی ترم 1 معماری هستم استادمون ازمون خواسته که مسیر خونه تا دانشگاه رو معرفی کنیم و یه کار خوب می خواد. اگه ایده ای دارین یا راهنمایی می تونین بم بکنین ممنون می شم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
میتونی چنتا کروکی بکشی
این ساده ترین راهه
یا
با دیاگرام مشخص کنی
فضاهای محصور رو مثلا با مربع و نامحصور رو با دایره بکش
حتی با رنگ هم میتونی نشون بدی

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
می خواستم تمامی وسایل مورد نیاز ( مثل ماژیک راندو - مداد -کاغذ- راپید و ...) برای تکنیک راندو و اسکیس را نام ببرید و اگر مقدور بفرمایید کدوم مارکش خوب است برای تهیه؟اگه کاملا توضیح بدید ممنون می شم.
واقعا ممنونم
اینجام سوالتونو پرسیدین جوابتونم دادن دیگه!چرا دوباره تاپیک زدین!!!
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/228573-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D8%B1

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حتما نظر بدین (همه ایرادهای این نقشه رو بگین)

حتما نظر بدین (همه ایرادهای این نقشه رو بگین)

سلام ببخشید اگه نباید برای همچین چیزی تاپیک میزدم مدیرای عزیز ولی این موضوع خیلی حیاتیه میخوام همهههههههه ایراداتی که این پلان داررو بگین(چون 100000000000000 تا ایراد داره) اما یه سری میخوان اجراش کنن!!!!!!!!! و میخوام به اندازه کافی دلیل قانع کننده بیارم براشون که این کار فجیع رو نکنن سازشم بتنیه

هر ایرادی به ذهنتون میرسه بگین (فعلا فقط پلان پارکینگ رو بهم دادن اما همینم 100000 تا ایراد داره)
http://up.iranblog.com/images/zx0p8dsbmqc0q4evar2.rar

DDDIQ

مدیر ارشد
درود خانم مهندس هلنا بانوی عزیز
خب یه خرده مشکل هست که فقط از روی پلان پارکینگ بشه نظر داد
ولی همونطور که خودتون هم فرمودین به نظر خیلی ایراد داره ! و بهتره اجرا نشه!
راستش به نظرم وقتی فضاها برای یه پارکینگ ساده اینقده بد تعریف میشن پلان طبقاتش باید خیلی جالب باشه!! :دی

به نظر سه طبقه دو واحده هست درسته؟ اینم که سطحش صفر هست یعنی ورودیش هم همینه درسته!!؟ :دی
خب پلان خیلی ساده هس و وحشتناک ! من اتفاقا پارسال یه همچین ساختمانی با تقریبا همچین پلانی دیدم! اصلا حس خوبی به من نداد! کلن اولین چیزش همین ورودیش که تو ذوق میزنه! وقتی باکس پله که انگار همون ورودی میشه رو وسط پارکینگ کار میکنن خیلی زشت و زمخته به نظرم! حالا اینم اومده باکس پله رو هم بسته وقتی وارد بشن اونجا من که باشم خیال میکنم اینجا یا انباره یا اتاق سرایدار
به نظر خب شاید به خاطر عرض کم بوده!!!!! که همچین کاری کرده که بازم میشد گفت پارکینگ زیرزمین تعریف میشد و یه لابی برای ورودی در نظر میگرفت خیلی بهتر بود
ولی دیگه در مورد اون پارکینگ تکی کنار در ورودی هیچی نمیگم!!

دیگه اون انباری ها!! رفته رو اعصابم!! که با وجودی که فضا داشته اومده بسته و یه راهرو طولانی و خفه! و یه پارکینگ هم جلوش تعریف کرده جلوش رو کامل هم اومده بسته!! که با توجه به گردش ماشین و اون ستونی که اون بغلش گذاشته ! کسی که خودش راننده باشه میفهمه یه ماشین راننده اش باید از کدوم سمت پیاده بشه!! و در راننده باید باز بشه پس راننده سعی میکنه با تو جه به گردش ماشین هم بره و اونطرف تر پارک کنه که در ماشین باز بشه! پس میره به سمت ورودی راهرو!! خب کلن تقریبا ورودی به راهرو انباری هم بسته میشه

دیگه و...و...و اشکالاش کم نیست
ولی بهتره پلان طبقات رو هم بذارین تا بشه نظر داد
انوشه باشین

UFA

عضو جدید
مشاوره معماران به غيرمعمار

مشاوره معماران به غيرمعمار

با سلام به همه دوستان و معماران
من ليسانس غيرمعماري و دانشجوي پودمان 3 كارداني دانشگاه علمي‌كاربردي هستم. با توجه به هزينه‌هاي مالي و زماني در اين رشته، تصميم گرفتم از كارشناسي به كارشناسي ارشد شركت كنم. براي اين منظور مي‌خوام در كلاس‌هاي آمادگي كارشناسي ارشد 91 شركت كنم. از همه درس‌هاي مهمي كه وجود داره كدام بيشتر و بيشتر مهمه و لازم به شركت در كلاس‌ها است و همين‌طور در كدام مؤسسه ثبت‌نام كنم تا موفق بشم. به همين خاطر به كمك و راهنمايي همه شما معماران كه در اين رشته سال‌ها درس خوانده، كار كرديد نياز دارم. منتظر نظرات شما هستم.
قبلاً از همه شما كمال تشكر و سپاس را دارم.:smile:

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز راستش من هنوز به مقطغ کارشناسی ارشد نرسیدم که بخوام کمک جدی بکنم اما من شنیدم که اسکیس زدن خیلی مهمه وباید توی این زمینه خیلی کار بشه .برای موسسه هم شنیدم پارسه خیلی خوبه البته اینا فقط نظر من بود بقیه دوستان بیشتر کمکتون میکنند.

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود خانم مهندس هلنا بانوی عزیز
خب یه خرده مشکل هست که فقط از روی پلان پارکینگ بشه نظر داد
ولی همونطور که خودتون هم فرمودین به نظر خیلی ایراد داره ! و بهتره اجرا نشه!
راستش به نظرم وقتی فضاها برای یه پارکینگ ساده اینقده بد تعریف میشن پلان طبقاتش باید خیلی جالب باشه!! :دی

به نظر سه طبقه دو واحده هست درسته؟ اینم که سطحش صفر هست یعنی ورودیش هم همینه درسته!!؟ :دی
خب پلان خیلی ساده هس و وحشتناک ! من اتفاقا پارسال یه همچین ساختمانی با تقریبا همچین پلانی دیدم! اصلا حس خوبی به من نداد! کلن اولین چیزش همین ورودیش که تو ذوق میزنه! وقتی باکس پله که انگار همون ورودی میشه رو وسط پارکینگ کار میکنن خیلی زشت و زمخته به نظرم! حالا اینم اومده باکس پله رو هم بسته وقتی وارد بشن اونجا من که باشم خیال میکنم اینجا یا انباره یا اتاق سرایدار
به نظر خب شاید به خاطر عرض کم بوده!!!!! که همچین کاری کرده که بازم میشد گفت پارکینگ زیرزمین تعریف میشد و یه لابی برای ورودی در نظر میگرفت خیلی بهتر بود
ولی دیگه در مورد اون پارکینگ تکی کنار در ورودی هیچی نمیگم!!

دیگه اون انباری ها!! رفته رو اعصابم!! که با وجودی که فضا داشته اومده بسته و یه راهرو طولانی و خفه! و یه پارکینگ هم جلوش تعریف کرده جلوش رو کامل هم اومده بسته!! که با توجه به گردش ماشین و اون ستونی که اون بغلش گذاشته ! کسی که خودش راننده باشه میفهمه یه ماشین راننده اش باید از کدوم سمت پیاده بشه!! و در راننده باید باز بشه پس راننده سعی میکنه با تو جه به گردش ماشین هم بره و اونطرف تر پارک کنه که در ماشین باز بشه! پس میره به سمت ورودی راهرو!! خب کلن تقریبا ورودی به راهرو انباری هم بسته میشه

دیگه و...و...و اشکالاش کم نیست
ولی بهتره پلان طبقات رو هم بذارین تا بشه نظر داد
انوشه باشین
صدیق جان بازم مثل همیشه از کمکات ممنون
منم ایرادایی که به ذهنم رسید رو میگم میشه ببینید درسته ایراداتی که میگیرم یا نه!میخوام وقتی حرفی بهشون میزنم برای اینکه اجرا نشه منطقی باشه حرفم(راستی مثلا 6 طبقه تک واحدی قراره بشه اینجا!)
1. تا اونجایی که میدونم تو سازه بتونی ابعاد ستون 35.35یا نهایت 40.40 هستش اما اینجا ابعاد ستون 50.50 که فک نمیکنم درست باشه!!!!
2.ابعاد انباریاش میتونست برابر باشه که همه واحدها انباریای یکسانی داشته باشن(که بعدا دعوا نشه سرش!) مخصوصا که بعضی جاها ستون افتاده وسط انباری و بدتر فضاشونوکوچیک کرده!!!!!
3.چرا ستونهای گوشه دقیقا گوشه نیست!!!!اندازه گزاریاشم که انگا رکسی که اینو کشیده ترم 1 هم نبوده چون اصولا مرکز به مرکز ستون اندازه میزارن!
4.یه سری جاها طول دیوارا خورده های عجیب غریب داره مثلا2.346(یعنی بنا این عددا رو میفهمه)؟؟؟!!!
5.معمولا برای در یه 10 cm جا میزارن از بقل دیوار برای جای لقاز و اینا اما اینجا اینطور نیست!
6.دهنه یه سری ستونا از هم 8 و اندیه!!!تا اونجایی که من میدونم نهایتش 6 یا 6.5 میشه!
7.ظاهرا جایی که برای در ورودی گذاشته 1.30 خوب اگه 2 لنگه باشه خودش که 1.20 هست با مقداری که از بقلهاش باید فاصله بدیم اقلا 1.40 باید خالی باشه نه؟
من اینا به ذهنم رسید به نظرتون ایراداتم درسته اصلا؟

DDDIQ

مدیر ارشد
واقعا قراره این رو شش طبقه بسازن بره بالا! ؟ خیلی بساز و بفروشی میشه! عجب! اگر صاحب ملک واقعا از این پلان خوشش میاد به نظرم زیاد اصرار نکنین!!!
الان دوباره به پلان نگاه کردم خانم مهندس و خیلی با بی دقتی طراحی شده!!
پلان که اینطور باشه در اجرا اشکالات خیلی بیشتر به چشم میاد و مشکلاتی شاید درست بشه که ضرر بر طرف کردنش از اجرای اولیه یه نقشه خوب دوباره خیلی بیشتر بشه
این نقشه رو به نظر منم اجرا نباید بکنن
++
نمیدونم چی باید بگم حق با شماست و ولی در مورد ابعاد ستون های سازه بتنی

با توجه به اینکه باید آرماتور تیرها با قلاب ◦90 در ستونهای کناری سازه مهار شوند و با توجه به اینکه طول قلاب استاندارد ◦90 حدود ۱۵ برابر قطر میلگرد است، حداقل اندازه مجاز ستونها 35x35 سانتیمتر خواهد بود که در این حالت حداکثر قطر مجاز برای آرماتور طولی تیر برابر 18 میلیمتر است. به عنوان یک رابطه تقریبی، حداقل بعد لازم برای ستون بر حسب قطر میلگرد تیر، برابر "۱۵ برابر قطر میلگرد + ۷۰" میلیمتر خواهد بود.

و درمورد فاصله ستون ها فکر میکنم تا 10 متر هم بشه!!!

در کل باز هم میگم منم موافق اجرای همچین پلانی نیستم !!
انوشه باشین

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه که بازم مثل همیشه سریع جواب دادی دوست خوبم:gol:
واقعا از این که یکی مثل شما که اطلاعاتش انقدر بالا کمکم میکنه خوشحالم:gol:
فقط 2 تا سوال برای خودم پیش اومد یکی این که هر چی فاصله ستون ها رو بیشتر کنیم باعث نمیشه ضخامت تیر بالای اونها بیشتر درنتیجه ارتفاع مفید فضامون کم شه؟برای همین فک میکردم نمیشه تو مسکونی بیشتر از 6.5 گرفت
و دیگه این که اینجور که از توضیحات خوبت متوجه شدم پس ابعاد ستون میشه ۱۵ برابر قطر میلگرد + ۷۰ اما اینجا 50.50 گرفته که اگه از 500 میلیمتر 70 تا کم کنیم میشه 430 و تقسیم بر 15 میشه 28.666666666 اما همچین قطر میلگردی که نداریم؟!پس حتی اگه منظور این بوده که قطر میلگرد 28 بوده ابعاد ستون میشده 4.9 نه 50 درسته ؟یا من بد متوجه شدم؟
راستی بقیه ایراداتی که گرفتم به نظرتون درسته؟
بازم ممنون:gol::gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم .
با توجه به حساسیت بیش از اندازه ایی که در حال حاضر برای جزییاتی که در مقابل اشکالات موجود این پلان وجود داره از خودت نشون میدی ، دوست دارم چند تا نکته رو بهت متذکر بشم .

اول اینکه سعی نکن همیشه همه چیز رو برای همه متذکر بشی . خصوصا وقتی کسی نمی خواد حرفهای یک متخصص رو بشنوه . یه ضرب المثل هست که می گه بر کور چه برقصی بر کر چه بخوانی . انرژی ای رو که می ذاری برای این موضوع معمولا تبعات بدی رو برات به همراه خواهد داشت و به تجربه ثابت شده در نهایت کسی که بیشتر از همه غم خوار یک پروژه است ، در نهایت منفور ترین نفر در اون پروژه شناخته خواهد شد و از اون بدتر نیست !!

بنابر این توصیه می کنم اینقد به جزییات توجه نکنی که مثلا قطر میلگرد و رابطش با قطر ستون رو به دست بیاری چون تمام اینها محاسبات کاملا ساده ایی داره که بچه های عمران با یکی دو تا نرم افزارشون تمام اونها رو برات تشریح می کنن و در نهایت قطر اجرایی ستونت رو با دیتیلش تا ضخامت گچ روش رو بهت می گن و این اصلا جای نگرانی نداره . حداقلش این هست که روی یک پروژه مشابه می تونی این رو به دست بیاری و اینقدر نگرانش نباشی و مطمئن هم باشی که هر چی باشه قطر ستونهات توی عرض 10 متر ، قطعا 50 سانتیمتر نخواهد بود حتی اگر over design بشه .

متاسفانه تفهیم این مطلب به کارفرماها که ستون گذاری اولیه باید توسط معمار و بر اساس وضعیت پلان و در بهترین حالتهاش و با در نظر گرفتن تمامی طبقات انجام بشه کار دشواریه و فکر می کنم مسیرتون برای اینکار نباید با اغراق باشه این ساختمون یه اشکال خیلی بزرگ داره اونم اینه که کارفرما یا کارفرمایان خوبی نداره .
من ساختمون رو به بچه تازه متولد شده تشبیه می کنم . هیچ بچه ایی گناهکار و خاطی و بزهکار به دنیا نمی یاد . همه پاک و معصوم و بی گناه وارد این اجتماع می شن . ولی در درجه اول پدر و مادر و در درجه دوم جامعه و محیطه که از اونها شخصیتی رو می سازه که خوب یا بد بودنش به قضاوت دیگرانه . در مورد ساختمون هم همینه . هیچ زمینی و هیچ پلانی نمی تونه بد باشه . مگر اینکه کارفرماش بد باشه و یا معمارش بی تجربه و بی سواد . در این صورت مثل یک انسان بی هویت و غیر قابل تحمل ، یک ساختمان بی هویت و غیر قابل تحمل تحویل اجتماع خواهد شد و این موضوع به وفور در همین جامعه دیده می شه .
کسی نمی دونه با ساختن یک خونه بد ، با یک طراحی بد چه لطمه هایی می تونه به یک جامعه بزنه و کی می دونه شاید روزی گریبان گیر خودش هم بشه . ضربه معماری به بدنه سلامت اجتماع کاملا غیر محسوسه و خدا عالمه باری که به دوش معماران یک جامعه است چقدر سنگینه .

کدخدا

مدیر بازنشسته
والا این پلانه انقدر عجیب غریبه که نمی دونم چی بگم راجبش ولی چند تا نکته که به ذهن من می رسه رو میگم خدمتتون.
اول از همه اینکه شما معماری نه محاسب پس قطر میلگرد و ستون و این چیزا در این حد مهمه که شما خیلی خارج نری و مثلا ابعاد ستون تو اسکلت بتنی رو 20*20 بگیری و به این درک که این ستون ابعاد بزرگی خواهد داشت و به این ابعاد بزگ فکر کنی.این پلانی که گذاشتی جای بحث نداره کسی که این رو ترسیم کرده از هیچ سوادی تو هیچ زمینه ای برخوردار نیست مطمئن باش.
تعداد پله هاش کمه!اجرای پله اش عجیب غریبه من که نفهمیدم ابعاد پوترای سقفش اگه پس تنیده یا پیش تنیده نباشه زیادی زیاده و کلا از پایه همه چی غلطه آخه چه ایرادی رو نداره؟
فقط اون 5سانتی متر فاصله با دیوار همسایه که همون درز انقطاعه درسته باقیش جکه!

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام از همه شما مدیر و همکارای مدیر عزیز که لطف کردین و با حوصله جوابمو دادین و اهمیت دادین ممنونم :gol::gol:راستش اون بحث ابعاد ستون و فاصله دهنه رو بیشتر برای اطلاعات خودم پرسیدم و سوالی که از کدخدای عزیز دارم اینه که اینجور که متوجه شدم از حرفات معمار باید یه حد اکثری رو برا ابعاد ستون با توجه به این که سازه فلزیه یا بتنی در نظر بگیره که بعدا موقع محاسبه و اینا اشکالی پیش نیاد میشه لطفا بگی اون حداکثر برای سازه بتنی و فلزی که به عنوان معمار باید در نظر بگیریم چنده؟
و این که حد اکثر فاصله دهنه ستون ها تو مسکونی چند میتونه باشه؟(همونطور که گفتم اینا رو بیشتر برای اطلاعات خودم میپرسم و ممنونم که جواب میدین:gol:)
و راستش چون اینایی که میخوان این فاجعه رو بسازن فامیلای نزدیکمن دلم سوخت و گفتم بهشون قانع کننده بگم که این کارو نکنن اما به قول dooman کیه که گوش کنه !
بازم یه دنیا برای همکاریتون ممنونم:gol::gol::gol::gol:

کدخدا

مدیر بازنشسته
اگه از اقوامن که کلا بی خیال آخرش مجبور می شی یه پلان مجانیم براشون طراحی کنی اگه زیاد ایراد بگیری فردام هر دفعه می ری خونشون می گن اینجاش کجه اونجاش راسته .و اما راجبه اون سوالی که پرسیدی ما هیچ حد اکثری نداریم تو ستون ها یا تیر ها برای ما معمار ها تناسبات اهمیت داره دهنه های معمول 7 متر فلزی و 5 متر بتنیه که دهانه های بهینه دو نوع اسکلت هستن اما بستگی به نوع سقف داره اگه تیرچه بلوک باشه تا 10 متر هم به مشکلی نمی خوری ولی اگه از سقف های پیش تنیده و پس تنیده استفاده کنی تعداد ستون هات بسیار کم می شه و دهانه ها بزرگتر .نکته دیگه ای هم که باید رعایت کرد اینه که هر چی دهانه ها شبیه به باشند ساختمان بهتر عمل می کنه و یه جورایی می تونی تیپ بسازی تو همه چی که قیمت ساختت هم میاد پایین.

sahar.arch

عضو جدید
اعتبار مدرک آموزشگاههای برگزار کننده دوره های دکوراسیون داخلی

اعتبار مدرک آموزشگاههای برگزار کننده دوره های دکوراسیون داخلی

آموزشگاههای زیادی دارن دوره دکوراسیون داخلی برگزار میکنن
اعتبار مدرک مجتمع فنی تهران بیشتره یا جهاد دانشگاهی شهید بهشتی :que:

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من هم اول گفتم همکاری.تبادل نظر هم خیلی خوبه، takavar 84 عزیز،شما جوری حرف میزنید انگار توی دنیا ایران حرف اول سازه و عمران رو میزنه!
بهتره برید توی تالار عمران و فکرتونو روی طراحی سازه متمرکز کنید تا ما معمارا اینقدر توی طراحی به خاطر زیاد نشدن دهانه ها فکرمونو محدود نکنیم.
منم نظرم اینه که توی سازه کم میارم،اما ادبیات(!)شما از یه تحصیل کرده بعیده و آدم به بعضی از اعضا که اینطوری صحبت میکنن شک میکنه که اوستا بنان یا مهندس؟!!!

free surveyer عزیز بهتر نیست تو تالار های غیر تخصصی به تبادل نظر بپردازیم؟من عاشق منتقدام.
مرسی از مهشید جون.

DDDIQ

مدیر ارشد
دوستان خواهش میکنم بحث رو با لحن دوستانه و صمیمی تری ادامه بدیم
اگر نتونیم بحث و گفتمانی به این سادگی رو اینجا تمرین کنیم مسلما در آینده و در محیط های کاری مشکلتر خواهد بود نمیدونم شاید این خصلت انتقاد ناپذیری ناخواسته در ما ایرانی ها نهادینه شده باشه
و این ضعف رو همیشه در دانشگاه ها هم میتونیم ببینیم تا جایی که حتی بعضی اساتید هم اجازه شروع بحث رو خیلی وقتها به دانشجو نمیدن که تمرینی باشه برای دانشجو! شاید یه دلیلش همین نظرات مخالف باشه...
خب بهتره زیاد خارج از موضوع اصلی تاپیک نشیم

میگن خیلی از آثار و اختراعات بزرگ ایده اصلیش تو خواب بدست اومده .نمونه مشهورش چرخ خیاطیه که سازندش تو خواب میبینه یکی با نیزه مشابه حرکت چرخ خیاطی کنونی سعی در کشتنش داره.توصیه من به همه دوستا معمارم اینه که شبا حتما زود برن بخوابن تا شاید یه طرحی به ذهنشون خطور کرد و مهمتر این که بذارن هم اتاقیاشون هم بخوابن.(من عاشق معماری و بچه های معماریم اینو به عنوان یه راهنمایی و انتقاد کوچولو به همه بچه های معماری و همچنین داداشم که معماری میخونه عرض کردم.)(کار فلسفه گشودن مفاهیم نافهم است و کار معماری پیچیده کردن مفاهیم است به همین دلیل معماران بزرگ فیلسوف میشوند>​

دوست عزیزم سپاس از نظر و انتقادی که داشتین
خب میدونی دوست من شب یه حس خاصی برای کار کردن داره! این هم مساله ای نیست که خاص دانشجوها و معمارهای ایرانی باشه! یه سرچ کوچولو تو گوگل کنین میبینین که خیلی از کاریکاتور ها و شوخی هایی که با معمارا میشه در مورد همین مساله بی خوابی هست! (البته نمیگم همه خیلی از افراد)
نمیدونم اصلن شاید تغییرات و پاسخ های هورمونی خاصی که بدن در شب ترشح میکنه ممکنه روی بخش هایی از مغز که به طراحی و .. مربوط میشن تاثیرات خاصی داشته باشه و برای همین هست که خیلیها به کار در شب بعد از مدتی عادت میکنن

انوشه باشید

prancis

عضو جدید
سلام به شب زنده داران غیور
به نظرمن تنها دلیل شب بیداری های معماران عزیز این است که وقتی همه خوابند خیلی راحت تر میشه روی موضوع ها تمرکز کرد.......
پس خواب بی خواب

mehri_mohamadii

عضو جدید
تغییر رشته

تغییر رشته

سلام دوستان.رشته من الکترونیکه.میخواستم واسه ارشد واسه معماری اماده شم.راهنمایی میخوام دوستان.به شدت.ممنون

m_architect

عضو جدید
من بهت پیشنها دمی کنم بیشتر فکر کنی. معماری رشته ایه با گرایش های زیاد تو ارشد. واسه گرایش های انرژی، تکنولوژی معماری؛ مدیریت پروژه و مطالعات معماری نیاز به امتحان عملی ( اسکیس ) نیست. بقیه گرایش ها یعنی معماری، طراحی داخلی، طراحی شهری، معماری منظر امتحان اسکیس دارن که طراحیه. در ضمن گرایش هایی که اسکیس ندارن قبولی توشون واسه ما سخت تره. چون ظرفیت کمی دارن

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به شب زنده داران غیور
به نظرمن تنها دلیل شب بیداری های معماران عزیز این است که وقتی همه خوابند خیلی راحت تر میشه روی موضوع ها تمرکز کرد.......
پس خواب بی خواب

منم با شما موافقم.
طراحی توی سکوت شب یه چیز دیگه است.

fayeq

عضو جدید
دوربین عکاسی

دوربین عکاسی

کدوم قسمت دوربین تو گرفتن عکسای با کیفیت بالا تاثیر بیشتری داره؟

بالا