درخواست : کمک و ایده برای طراحی بدنه ی پل های غیر همسطح(زیرگذر)

سعید دهقانی

عضو جدید
سلام دوستان .من برای طراحی بدنه ی یک پل زیر گذر یه چندتا طرح نیاز دارم.ممنون میشم .سایتی چیزی معرفی کنید تا ازش بتونم استفاده کنم.;) اگه نظر یا پیشنهادی هم واسه نوع مصالحش و ایده ای خاص دارین.با کمال میل سعی میکنم گوش کنم.تشکرArchi_beg

پیوست ها

• Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    20.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان .من برای طراحی بدنه ی یک پل زیر گذر یه چندتا طرح نیاز دارم.ممنون میشم .سایتی چیزی معرفی کنید تا ازش بتونم استفاده کنم.;) اگه نظر یا پیشنهادی هم واسه نوع مصالحش و ایده ای خاص دارین.با کمال میل سعی میکنم گوش کنم.تشکرArchi_beg

منظور شما این هست که قصد دارید برای دیوارهای پل طرح بدید؟(نقاشی دیواری منظور شماست؟)
اگر منظورتون همین هست بهتره از خود شهر شروع کنید
معمولا جستجو در خود شهر و فرهنگ و تاریخچه اش بهتون ایده می ده ، مگر اینکه قصد داشته باشید یه طرح مغایر فرهنگ و به اصطلاح فانتزی کار کنید که موضوعش فرق داره خیلی راحت اگر سرچ کنید موارد زیادی بهتون نشون می ده
برای اجرا در فضای باز ، جای که سقف نداشته باشه می تونید از کاشی شکسته ، رنگ و فلز استفاده کنید
کم هزینه ترش رنگ هست
پر هزنیه تر ش فلز هست
می تونید به صورت ترکیبی یعنی رنگ و کاشی شکسته هم کار کنید
کاشی از نظر هزینه مابین رنگ و فلز هست، جذاب تر و تنوع بیشتری داره ، اما خوب اجراش زمان بر هست ، اما خوبی که داره اینه که می تونید در قطعات کوچکتر در کار گاه کار کنید و فقط نصبش رو در محل انجام بدید .

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یکی از ایده هایی که در شهرمون دیدم و خیلی هم خیرگی ایجاد نمیکنه پانل هایی هستند که جنسی شبیه فلز داره و و هر ردیفش گلکاری شده (البته بعد ها به بدنه سنگی وبتنی اضافه شدند)

سعید دهقانی

عضو جدید
سلام دوست عزیز ممنون از کمکتون .اینایی که فرمودین سرچ کردم حدودا5_6تا از تقاطع های غیر همسطح شهر رو هم رفتم دیدن کردم یسریشون ایرادهای فاحش داشتن 1-از نظر ایده 2-نوع استفاده ی مصالح.مثلا کامپوزیت که اصلا مناسب شهر ما ینی یزد نیست.و...3-ماندگاری.مثلا رنگ که شما میفرمایید به نظر خیلی اگه کم استفاده کنم مشکلی نداشته باشه.چون همه ی اینا نیاز به مراقبت دارن از بابت کاشی شکسته هم باش آشنا هستم خوبه چند جا هم کار شده.امــــــــــا.اینجانب چون یکم تجربم پایینه و دوس دارم یه طرح بزنم که بدک نباشه ودس دارم نظرا و ایطه های شمام بدونم و بتونم انجامش بدم.راستی خیلی پرهرفی بود .اما یه خواهش دیگه هم دارم.متن یا مبانی نظری در مورد طراحی جداره تقاطع غیر همسطح نتونستم گیدا کنم شما .مطلبی در این رابطه دارید؟
بازم تشکر
(آن که توانست انجام داد ...آنکه نتوانست ایراد گرفت)با آرزوی موفقیت;)

بالا