درخواست کمک: استارت یه کار تحقیقاتی

Farnaz_ar

عضو جدید
دوستان کسی میدونه واسه وارد شدن به یه پروژه تحقیقاتی تو ترمای پایین کارشناسی از کجا باید شروع کرد؟!
من قبلا کمیکار کار کردم ولی الان میخوام یه پروژه واسه رزومه م داشته باشم.
اگه کسی در این زمینه ها کار کرده ممنون میشم راهنماییم کنه:)

shahin.20

عضو جدید
ترم پایین یعنی ترم چند؟؟
تا قبل از ترم 4 و 5 یعنی قبل از پاس کردن جرم من توصیه نمیکنم...چون اگه بریم فقط بیگاریش مال تو میشه
در هر صورت باید چندتا بچه های ارشدتون رو پیدا کنین اسم استادایی که کارای پژوهش میکنن و هد پژوهشکدتونن رو دربیاری و قبل از اولویت بندی موضوعی ببینی کدوم استاد بیشتر به دانشجوی کارشناسی بها میده...
بری صحبت کنی و اگه خدا بخواد شروع به کار شی...
یعنی من که اینجوری کردم..راضیم

SCIENSE

عضو جدید
دوستان کسی میدونه واسه وارد شدن به یه پروژه تحقیقاتی تو ترمای پایین کارشناسی از کجا باید شروع کرد؟!
خیلی از دانشجو های کارشناسی سعی می کنند وارد کار پژوهشی شن ولی به ندرت می تونن ادامه بدن چون حجم کلاسا بالاس تکالیف امتحانا و غیره اگه یکمم تفریح که مختص دوره کارشناسی هست رو اضافه کنیم عملا وقتی برای کار پژوهشی یا مار در آزمایشگاه نیست ولی من کلا همونی که دوستمون به عنوان بیگاری یاد کردند رو توصیه می کنم یعنی برید دانشجویی پیدا کنید که داره کاراشو انجام میده ولی وقت کم داره و کمک می خواد تا یکی باهاش باشه
موفق باشید

practical

عضو جدید
سلام.

در ترم های پایین و حتی بالای کارشناسی کار تحقیقاتی باید در چارچوب دروس کارشناسی و با نظارت استاد انجام شود و معمولاً ارزش چندانی هم برای رزومه نخواهد داشت. علت آن هم این است که دانشجوی کارشناسی تا پایان تحصیلات خود هنوز با اصول اولیه رشته خود آشنا نشده است و نهایتاً در پایان آماده کارهای جدی مهندسی خواهد شد. پس هر کاری که در ترم های اولیه دانشجویی انجام شود بدون تأیید استاد یا مدیر صنعتی ارزش کاری چندانی ندارد. به نظر من شما باید بجای فکر کردن به پروژه تحقیقاتی که در اصل مخصوص دوره های تحصیلات تکمیلی است به افزایش مهارت های علمی و کیفیت تحصیل خود فکر کنید. از دانشجوی کارشناسی انتظار می رود خوب درس بخواند و نمره های خوبی داشته باشد. اگر نرم افزاری هم در اواخر تحصیل خود یاد گرفت که چه بهتر. وگرنه هر چه هست به کارآموزی و پروژه پایانی ارتباط دارد. ...

موفق باشید.

nasim f

عضو جدید
سلام
من هم دانشجوی کارشناسی هستم رفتم پیش استادم تا واسه کار پژوهشی کمکم کنه ولی اون مخالف بود گفت بچسب به معدلت کار پزوهشی رو بزار واسه ترمای اخر یا دوره ارشد
دیگه نا امید شدم!

practical

عضو جدید
سلام
من هم دانشجوی کارشناسی هستم رفتم پیش استادم تا واسه کار پژوهشی کمکم کنه ولی اون مخالف بود گفت بچسب به معدلت کار پزوهشی رو بزار واسه ترمای اخر یا دوره ارشد
دیگه نا امید شدم!
سلام.

درست گفتند. کمتر دانشجویی در دوره کارشناسی هست که حتی پایان دوره کارشناسیش اشراف کافی در مورد درس های تخصصی داشته باشه و بتونه تو پروژه تحقیقاتی مثمر ثمر باشه. دستیار پژوهشی بودن خیلی سخت تر از دستیار آموزشی (حل تمرین) بودن هست. حالا شما خودتون حساب کنید ببینید چطور میشه کسی که هنوز تو مسائل دوره کارشناسی گیر کرده و هنوز بسیاری از مسائل درسی رو اشتباه حل میکنه بخواد تو یه پروژه تحقیقاتی جدی کمک کنه. البته ممکنه اساتید سخاوتمندی باشن که به عنوان کارآموز اجازه بدن دانشجوی لیسانس تو یکی از قسمت های کارشون شرکت کنه اما این بیشتر از باب کارآموزیه تا همکاری!

موفق باشید.

lupliti

عضو جدید
سلام
شما که هنوز فرصت دارین سعی کنین چیزایی و یاد بگیرین که به دردتون بخوره .الان صنعت رو به پیشرفت ما! احتیاج به تخصص های خاص داره.مثل مهندس های طراحی فرایند مخصوصا طراحی فرایند های پالایشگاهی.توصیه میکنم نرم افزارهای petro sim,pdms,auto cad رو یاد بگیرید.
autocad که معرفی نمیخواد.petrosim بهترین نرم افزار طراحی فرایند های پالایشگاهی وpdms بهترین نرم افزار در زمینه piping

eng..r

عضو جدید
سلام
شما که هنوز فرصت دارین سعی کنین چیزایی و یاد بگیرین که به دردتون بخوره .الان صنعت رو به پیشرفت ما! احتیاج به تخصص های خاص داره.مثل مهندس های طراحی فرایند مخصوصا طراحی فرایند های پالایشگاهی.توصیه میکنم نرم افزارهای petro sim,pdms,auto cad رو یاد بگیرید.
autocad که معرفی نمیخواد.petrosim بهترین نرم افزار طراحی فرایند های پالایشگاهی وpdms بهترین نرم افزار در زمینه piping

اگه در مورد نرم افزار دوم اطلاعات ،جزوه یا کتاب خاصی رو دارید میشه لطفا معرفی کنید