درخواست های مرتبط با | پروژه‌ها و گزارش‌های کارآموزی مهندسان شیمی

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من یه سری مطلب در باره ی جاذب های جذب سطحی در:
PSA
جداسازی گازها
جداسازی الفین/پارافین
جداسازی متان/نیتروژن
AIR SEAPRATION
میخوام
اگه هرکدوم از این مطالب رو برام بذارین من بی نهایت ممنون میشم چون داره وقت پروژه ام تموم میشه و من هنوز نتونستم مطلبی پیدا کنم و فکر کنم این مطالب تو منابعی که شرکت نفت یا گاز یا پتروشیمی در اختیار منایع انسانی قرار میده باشه که من دسترسی ندارم اگه کسی دسترسی داره من خیلی ممنون میشم
:)

خدمت شما

پیوست ها

• آشنایی با اصول فرآورش گاز با آمین.pdf
    2.8 مگایابت · بازدیدها: 0

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
eli1989
شاید بتونه کمکت کنه
گزارش واحد 300 پتروشیمی lab بیستونه

پیوست ها

• UNIT 300.pdf
    379.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی زارش کارآموزی از ایستگاه تزریق گاز نداره؟

دوست گرامی منظور از ایستگاه تزریق چیست؟تزریق گاز در ایستگاه تقلیل فشار رو میخوای یا تزریق گاز درمیادین نفتی؟

-تزریق گاز به میادین نفتی http://www.4shared.com/file/67o9QSgb/z_tazrigh.html

ایستگاهای گاز http://www.4shared.com/document/84_8lAcC/__online.html

2-

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این هم گزارش کارآموزی پتروشیمی اصفهان به درخواست دوستان

پیوست ها

• esfahan.rar
    487.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Amin9595

عضو جدید
از بچه ها کسی می تونه این مقاله رو برام بذاره؟

نمونه برداري بنزن از هوا توسط زئوليت طبيعي و اصلاح شده ايراني (با هدف جايگزيني به جاي كربن فعال)

حسين اصيليان، علي خوانين، ايمن حمود
نشريه شيمي و مهندسي شيمي ايران، شماره 58، پاييز 1389 ص 147

اګه بشه من بسیار ممنون میشم

این خدمت شما

پیوست ها

• نمونه برداري بنزن از هوا توسط زئوليت طبيعي و اصلاح شد.pdf
    406.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راجع به شیرین سازی گاز پروژه دارید؟؟پروژه من شبیه سازی شیرین سازی گاز طبیعی تو Hysys هست که تو قسمت شبیه سازی گیر کردم، نیاز به Datasheet دارم، اگه پروژه ای دارید که بتونم استفاده کنم خیلی لطف کردید

سلام این فایل خود هایسیس هستش
شیرین سازی با امین

پیوست ها

• G-1.rar
    122 کیلوبایت · بازدیدها: 0
سلام دوستان منیه پروژه در مورد فراز آوری مصنوعی چاههای که به نیمه دوم عمر خود رسیده اند لازم دارم خواهشا کمکم کنید

برای این منظور در زمینه های
- تزریق گاز به مخازن نفتی
- و یا عباراتی مانند افزایش برداشت از مخازن نفتی
- و همچنین مدیریت هوشمند منابع هیدروکربوری

جستجو کنید مطالب زیادی وجود دارد!

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام
راجع به شیرین سازی گاز پروژه دارید؟؟پروژه من شبیه سازی شیرین سازی گاز طبیعی تو Hysys هست که تو قسمت شبیه سازی گیر کردم، نیاز به Datasheet دارم، اگه پروژه ای دارید که بتونم استفاده کنم خیلی لطف کردید

سلام دوست عزیز ...

در تکمیل پست آرش ؛ این چند تا فایل رو هم نگاه کن که مربوط به واحد GTU پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس میشه . داده های واقعی قابل لمسی داره که مطمئنا به کارت میاد

شبیه سازی بر پایه شبیه سازی صورت گرفته در Help خود هایسیس هست و یک سری موارد جزئی هم بهش اضافه شده

در نهایت هم یک سری مقایسه و مقدمه ای بر واحد رو هم برات گذاشتم

سوالی بود در خدمتم

موفق باشی

پیوست ها

• GTU.rar
    873.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. کسی در مورد عملیات رطوبت زنی یا جذب گاز یا شیرین سازی گاز پروژه یا مطلبی داره؟

با سلام

امیدوارم لینکهای زیر مفید باشد

1- رطوبت زدایی گاز

2- شیرین سازی

البته برای اشنایی بیشتر میتونید به کاراموزی های پالایشگاه گاز مراجعه کنید. http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ود-جزوات-کاربردی-درصنعت(شناخت-لوله-واتصالات-و..)

پیوست ها

• 1-Dehydration.rar
    4.4 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 2-GAS SWEETENING.rar
    2.4 مگایابت · بازدیدها: 0

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.کسی کاراموزی واحد تثبیت میعانات گازی(استابیلایزر)پالایشگاه خانگیرانو نداره؟ کلا راجب استابیلایزر هیچی نیست تو دنیا به این بزرگی؟:cry:

سلام دوست عزیز
من کاراموزی پالایشگاه فجر جم رو داشتم که در اون واحد تثبیت میعانات گازی هم هست شاید واستون مفید واقع بشه.

http://www.4shared.com/document/vhVJvIyz/gozaresh.html

سلام.کسی کاراموزی واحد تثبیت میعانات گازی(استابیلایزر)پالایشگاه خانگیرانو نداره؟ کلا راجب استابیلایزر هیچی نیست تو دنیا به این بزرگی؟:cry:

سرور گرامی یه کم بگردید چیزی که میخواین هست توی لینک زیر:
نقشه های فرایند و پایپینگ و اطلاعات دیگه واحد استلابلایزر خانگیران هست:

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ی-نیز-داریم؟?p=4154940&viewfull=1#post4154940

k_siroos

مدیر بازنشسته

این فایل استارت آپ پالایشگاه برای واحد استابیلایزر هست .

پیوست ها

• Stabilizer.pdf
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 1

k_siroos

مدیر بازنشسته
لینک خراب است....

دوستان به منم کمک کنید...
ایمنی در تجهیزات انتقال حرارت.
یعنی ایمنی در کوره ها،مبرد ها،مبدلهای حرارتی و ...
اگه سایتی میشناسین که میتونه مفید باشه یا مطلبی در این مورد دارین لطفا بزارین.

این دوتا فایل رو نگاه کنین . نمی دونم کدوم یکی رو پیرجو گذاشته بوده;)

به RaminPDAL هم یک پیام بدین ، ایشون متخصص ایمنی فرآیند اند شاید بتونند کمکی بکنند .

پیوست ها

• Heat Ex.rar
    2.1 مگایابت · بازدیدها: 0
دوستان به منم کمک کنید...
ایمنی در تجهیزات انتقال حرارت.
یعنی ایمنی در کوره ها،مبرد ها،مبدلهای حرارتی و ...
اگه سایتی میشناسین که میتونه مفید باشه یا مطلبی در این مورد دارین لطفا بزارین.

دوستان راهنمائی کردند
منم یک جمله بهش اضافه کنم که کلیه مطالبی که شما برای ایمنی میخواین توی استانداردها تعریف شده
و همه ابزار الات و مطالب از روی استانداردها طراحی و تعریف میشوند.

اگر مطالعه استاندارد ملی نفت ایران برایتان کافی نبود میتوانید به استاندارد API و شل و ارامکو و غیره برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام ر رابطه با فرایند تولید مواد شوینده مطلب میخواستم

بررسی تصفیه فاضلاب صنایع شوینده به کمک فرایند انعقاد در مقیاس آزمایشگاهی

پیوست ها

• 58913840111.pdf
    229.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام ر رابطه با فرایند تولید مواد شوینده مطلب میخواستم

بررسی تأثير عنصر محصول آميخته بازاريابی در توسعه ی صادرات پودرهای شوينده
این هم جهت بحث اقتصادیش.

پیوست ها

• MahsooleAmikhteBazaryabi.pdf
    235.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان.درباره موضوعات زیر مطلب میخواستم. باید خیلی تخصصی باشه.
بتن گازی
گالوانیزه گرم
آبکاری مس-نیکل کروم-طلا
آبگرمکن خورشیدی

گالوانيزه گرم

پیوست ها

• HOT DIP GALVANIZING.pdf
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0
من پروژه درباره مخازن گاز میعانی می خوام.پروژه، مقاله،جزوه.مرسی.نیاز فوری دارم

میشه دقیقتر بفرمائید چی میخواین؟
چون سوال شما گویا نیست یک توضیح کلی عرض میکنم:

1-
ما یک گاز مایع داریم که بیشتر با نام NGL یا Natural Gas Liquid یا گاز طبیعی مایع نامیده میشود.
که از مولکولهای کوچک تشکیل شده است که در دمای محیط به صورت گاز است
و نگهداری ان در داخل مخازن مخصوص تحت فشار بالا به صورت مایعات انجام میشود.
و برای حمل و نقل مخازن استیل ویژه ای روی تریلی و یا کشتیها نصب میگردد.

2-
و یک مایعات گازی یا میعانات گازی و یا میعان گازی داریم که بیشتر با نام GTL یا Gas To Liquids شناخته میشود.
که از مولکولهای بزرگتر در حوزه بنزین و گازوئیل و نفتا و نفت سفید تشکیل شده است که در دمای محیط به صورت مایع است
و برای نگهداری ان از مخازن عادی نفت استفاده میشود و با تانکرهای معمولی نفت به هر گوشه دنیا حمل میشود.

حالا بفرمائید کدام یک از موارد بالا منظور شما است تا لینک تاپیکهای مربوطه را در همین انجمن تقدیم کنم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
من پروژه درباره مخازن گاز میعانی می خوام.پروژه، مقاله،جزوه.مرسی.نیاز فوری دارم

بررسي تزريق گاز در مخازن گاز ميعاني و تأثير آن بر ميزان توليد از مخزن
تعیین رژیم جریان در چاه های شیرین منطقه خانگیران
بررسي روش هاي نگهداشت توليد در مخازن گازي ميعاني
روش های ازدياد برداشت از مخازن گاز ميعانی
بررسي تأثير سرعت توليد بر منحني هاي تراوائي نسبي در چاه هاي گاز ميعاني مخازن ترکدار ايران
چالش هاي مدل سازي آزمايشگاهي فرايند ذخيره سازي گاز در يك مخزن شكافدار گاز ميعاني

کد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/24743-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86-%DA%AF%D8%A7%D8%B2-%D9%85%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D9%86%DB%8C
یک مقدار از فایل ها رو روی فضای شخصی خودم اپلود کردم مقداریش هم روی سرور سایت، همه رو دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید.

کد:
http://pirjo.persiangig.com/document/New%20Folder%20%283%29.part1.rar

پیوست ها

• New Folder (3).part2.rar
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من دوتا پروژه بایدتحویل بدم :1-پروژه کارشناسی:جداسازی هیدروکربن های سبک ازگازطبیعی به وسیله غشا ,اگه پروژه یامقاله فارسی وانگلیسی راجع بهش دارید لطف کنیدبرام بذاریدمخصوصاپروژه2-پروژه طرح واقتصادکارخانه :که بایدیک ماده مثل اتیلن گلایکول یا...................راانتخاب کنیم وتاریخچه ماده درایران وجهان -روشهای تولیدآن درایران وجهان -مصارف -نقشه pfdولیدآن ودرصورت امکان توضیح نقشه رادرقالب power point تحویل بدیم .اگه میشه درموردهرماده ای که این اطاعات روداریدبرام بذارید انگلیسی هم باشه مشکلی نداره لازم نیست power point باشه

مهندس سلام

در مورد پروژه اولتون میتونید به کتاب جداسازی گازها بوسیله غشااز دکتر سیاوش مدائنی انتشارات دانشگاه رازی مراجعه نمایید. ودرمورد دومی اتیلن گلایکول مادهای است که بعنوان مبرد درواحد تثبیت میعانات گازی کاربرد دارد که در پالایشگاه فجر جم این واحد وجود دارد اگه گرارش کاراموزی اونو خواستی میتونم واستون بزارم

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باسلام
بازرسی فنی یکی از سمت هایی است که در وزارت نفت اهمیت خاصی دارد و بیشتر مرتبط با مهندسان مکانیک و مواد میباشد ولی دانستن بازرسی تجهیزات وخطوط لوله برای مهندسان شیمی خالی از لطف نیست. با این تفاسیر پروژه زیر که درخصوص بازرسی تجهیزات و خط لوله مربوط به نفت فلات قاره است رو در ذیل اوردم.

پیوست ها

• bazrasi-fani-sherkate-naft-[www.prozhe.com].zip
    42.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hossein_t

عضو جدید
لطفا درباره گازهای فقیر وغنیlean and richتوضیح بدید.چیزی در این باره اگر هست بزارید.پروژه کتاب جزوه و....
مرسی

k_siroos

مدیر بازنشسته
لطفا درباره گازهای فقیر وغنیlean and richتوضیح بدید.چیزی در این باره اگر هست بزارید.پروژه کتاب جزوه و....
مرسی

تا جایی که من مطلع هستم چیزی که تحت عنوان ارزش حرارتی برای یک گاز تعریف میشه مبنای غنی یا فقیر بودن یک گاز هست . در حقیقت هرچه میزان هیدروکربن های سنگین درون گاز بیشتر باشه ، انرژی بیشتری در هنگام سوختن آزاد می کنه و دمای تئوریتیک شعله (TFT) بالاتر میره و گاز غنی تر هست . در کشورهای صنعتی و بزرگ (بغیر از ایران) در فروش گاز به جای واحد حجم گاز اساس ارزش حرارتی اون گاز هست . برای مثال اگر گاز در تمام ایران مترمکعبی یک مقدار معین به فروش برسد ، گاز خراسان که تقریبا 88% متان دارد و گاز فقیری از نظر ارزش حرارتی می باشد با گاز استان های جنوبی که از مخازن پارس جنوبی استخراج می شود و دارای هیدروکربن های سنگین تر است به یک قیمت فروخته می شود و دیده می شود که برای گرم کردن ساده یک منزل یا در مقیاس های صنعتی مثلا برای رساندن دمای کوره کارخانه سیمان به یک حد خاص در شمال کشور گاز بیشتری (بر اساس مترمکعب) سوزانده می شود و در نهایت هم دمای شعله به میزان مطلوب نمی رسد.

درباره تقسیم بندی مخازن و سیالات مخزن.میشه توضیح بدهید.کتاب جزوه ...چیزی.و نمودارهای تراوایی نسبی

من چند ماه پیش جستجو میکردم متوجه شدم
یک شرکتی هست که با مواد نانو تکنولوژی داخل مخزن را با مواد نانو اب بندی کننده ضد خوردگی پوشش میدهد و در نتیجه مخزن هم خاصیت تراوایی کمتری پیدا میکند
و هم با سیالات داخل به این راحتی ان خورده نمیشود.

شرمنده بیشتر از این اطلاعات نداشتم.
اما سوژه خوبی برای ایجاد یک تاپیک برای جستجو و تحقیق در زمینه یافته های جدید در دنیا هست.

بالا