درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام. دوستان
کسی وییدیو یا انیمیشنی از اتفاقات داخل رآکتورها مخصوصا نوع میسکد داره؟

eng..r

عضو جدید
تربیت مدرس

تربیت مدرس

سلام
یه سوال:کسی دانشجوی ارشد مهندسی شیمی تربیت مدرس بوده یا نه؟چند تا سوال در مورد درسا و اساتید دارم
ممنون میشم پاسخ بدید.

مسعود هوشی

عضو جدید
کانالیست مولیبدن کبالت

کانالیست مولیبدن کبالت

دوستانی که راجع به محل مصرف کاتالیست مولیبدن کبالت و نیز قیمت آن اطلاعاتی دارند لطف کنند در این مورد همکاری بفرمایند.

hoda1366

عضو جدید
با سلام من نیاز به یک جزوه خوب برای مبحث استخراج مایع-مایع و استخراج جامد-مایع (عملیات واحد 1) دارم اگر لطف کنید راهنمایی بفرمایید یا در دسترس دارید ممنون میشوم

hoda1366

عضو جدید
سلام ممنون از مطالب مفیدتون .آقای اقبالی با عذرخواهی از شما من دنبال جزوه خوب و قابل فهم برای مبحث لیچینگ و لیکوید-لیکوید هستم.اگر جنابعالی دسترسی دارید ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید.با تشکر فراوان

asghar abbasian

عضو جدید
کاتالیست؟

کاتالیست؟

سلام دوستان
لطفا اگردوستان اطلاعاتی یا مقالعه ای در رابطه باکاتالیست دارندمحبت کنند تا استفاده کنیم

alireza682

عضو جدید
سلام عرض میکنم خدمت همه ی دوستان تحصیل کرده ی عزیز.
دوستان من دانشجوی ترم 3 مهندسی شیمی هستم و تازه یک ترم هستش که درس موازنه جرم و انرژی رو پاس کردم!
این ترم یکی از اساتید محترم به من موضوعی رو ابلاغ کردن که هیچ پیش زمینه ای ازش ندارم! معادلات EOS! بعد ایشون فرمودن این معادلات شامل تعدادی معادله میشن که یکیش معادله ی ویلسون هستش. اگر امکانش هست توضیح بدید این مطالب رو! مثلا این معادله شامل چه مواردی میشه و چه شرایطی داره و خود معادلش چیه و کاربردها و محدودیت های استفاده ی ازش چیه. همچنین اگر مطلب یا مقاله ای در موردش دارین بهم بدین. اگر در سایت مطلبی هست لینکش رو بدین تا دانلود کنم.

haniye s

عضو جدید
لطفا فوووووری

لطفا فوووووری

سلاااااااام.
میشه چند صفحه ای راجب کمپرسور هوا واسم مطلب بذارید؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم :confused:

diamondpersia

کاربر فعال
راجع به روش های تولید بیواتانول و واکنش ها و سنتیک انها و... برای مدلسازی اطلاعات نیاز دارم.

BULGARIA

کاربر بیش فعال

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها كسي اطلاعاتي راجع به محاسبات فشار در برج تقطير تحت خلا داره؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستان گل کسی فهرست انتشارات کتابهای مهندسی رو داره؟

R.BAHREINI

عضو جدید
دوستانی که راجع به محل مصرف کاتالیست مولیبدن کبالت و نیز قیمت آن اطلاعاتی دارند لطف کنند در این مورد همکاری بفرمایند.

يكي از كاربرد داش تبديل تركيباتي گوگردي به H2S هست

مشاهده پیوست 41-6 ,2.pdfمشاهده پیوست 41-6.pdfمشاهده پیوست 41-6 ,2.pdfمشاهده پیوست 41-6.pdf

adelmomen

عضو جدید
سلام و دستم به دامن هموتون !

خواهشا اگه درباره فوتوکاتالیست های تثبیت شده, چی هستن؟ چطوری به وجود میان و ... مطلبی دارین بذارین ممنونتون میشم
:cry:

hoda1366

عضو جدید
سلام دوستان.من به یک جزوه خوب و روان در مورد مبحث لیچینگ نیاز دارم.خواهش می کنم کمکم کنید.:(

Milad2091

کاربر فعال
سلام
تو آرمایشگاه عملیات 2تا سوال مطرح شده:1.برج تقطیر سینی دار داریم و خوراک ما الکل 10% و دمای ورودی کندانسور 14.5 و خروجی 29 و دبی مایع که توسط روتامتر مشاهده شد: 12 لیتر بر دقیقه.شیر ورود به برج رو بستیم و حالته تک مرحله ای ایجاد کردیم.از ریبویلر به کندانسور.دبی خروجی رو میخوام؟
2.برای حالت Flash distillation الکل 10% تک مرحله ای بخار چند درصده؟ (باید با Hysys محاسبه بشه؟)

ghaghalili

عضو جدید
سلام دوستان
من یه توضیح در مورد boil off ratio می خواستم. نسبتا کامل!!!:redface:
کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنون

ئدز

عضو جدید
سلام کسی چیزی در مورد تراز نامه انرژی میدونه؟ مثلا برای یه دستگاه مثل توربین گازی تراز نامه انرژی چه جوریه تحلیل بر اساس تراز نامه چه جوریه؟ ؟

nazanin615

عضو جدید
ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻛﺘﺎﺏ ﺭﺋﻮﻟﻮﮊﻱ ﺍﻧﺘﺸﺎﺭﺍﺕ ﻋﻠﻮﻱ ﻫﺴﺘﻢ ﺍﮔﺮ ﻛﺴﻲ pdfﺷﻮ ﺩﺍﺭﻩ ﻛﻤﻜﻜﻜﻚ

akram.baryab

عضو جدید
الگوریتم ژنتیک

الگوریتم ژنتیک

سلام دوستان عزیز
اگه کسی مقاله یا بروژه ای که در مورد بهینه سازی ثوابت سینتیکی با الگوریتم ژنتیک هستش داره به من کمک کنه
و یا تاالگوریتم ژنتیک اشنایی داره بهم کمک کنین
ممنونم:gol:

mahasen

عضو جدید
سلام دوستان
من یه توضیح در مورد boil off ratio می خواستم. نسبتا کامل!!!:redface:
کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنون

باسلام
این مطلب در مورد بویلرهای ترموسیفون هستش و به نسبتی از آب که وارد بویلر میشه و بخار میشه دلالت داره و معمولا عددش بین 5% تا 35% هست ولی توی صنعت vendorها این عدد رو برابر 5% میگیرن یعنی باید 20 برابر آب بچرخه تا 1 نسبتش به بخار تبدیل بشه و بیشتر برای HRSG و WHB بکار میره یعنی HEAT RECOVERY STEAM GENERATION و WASTE HEAT BOILER که در اولی معمولا آب توی تیوب ها جریان داره و توی دومی آب معمولا توی SHELL هست. فکر کنم کامل گفتم اگه بازم کمک خواستید تا دنیایی از کتاب، منابع و استانداردها رو بهتون معرفی کنم تا حالتون بهم بخوره .
ومن الله التوفیق

rezachemical

عضو جدید
عرض سلام خدمت همه مهندسین گرامی

احتراما من در درس تصفیه آب و فاضلاب صنعتی باید یک پروژه در مورد تصفیه آب صنعتی نیروگاه حرارتی شهید منتظری اصفهان ارائه بدم. در ابتدا باید سیکل کامل تولید برق نیروگاه نوع حرارتی رو توضیح بدم ولی با توجه به رشتم هیچ اطلاعی ندارم و بعده این تازه باید برم سراغ سیستم تصفیه آب صنعتی نیروگاه که بازم اطلاع چندان زیادی ندارم البته چندتا فرآیندهایی که برای تصفیه انجام میشه رو بلدم ولی .....
میشه از دوستان خواهش کنم یه کمکی بهم بدن و یه فایل پاورپوینت (ترجیحا) یا ورد یا یه کتاب در مورد تصفیه آب صنعتی نیروگاه حرارتی بهم معرفی کنن.....

بسیار ممنووووون

بالا