درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: ·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

سلام. کسی میتونه ترکیب درصد آب دریا بر حسب نمکهاش بده، یعنی بصورت توتال غلظتارو بده و نه غلظت هر یون در داخل آب؟؟
در مورد مواد یونی (نمکها) محلول در آب مگه میشه همچین موضوعی رو مطرح کرد.
یعنی مثلا دو نمک کلرید سدیم و فلورویید سدیم که در آب حل میشن رو از روی یونهای منفی ( و در این مثال چون یونهای مثبت یکسانند ) میشه گفت چقدر این نمکه چقدر اون.
اما وقتی تعداد یونهای مثبت و منفی زیاد بشه ( مثل آب دریا ) نمیشه گفت چی مال چی هست.

mohsen.sh.s33104

عضو جدید
با سلام من یک flow دارم که بر حسب m3/hr هست و میخوام تبدیلش کنم به kg/hr اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

sahand_nima

کاربر فعال
با سلام من یک flow دارم که بر حسب m3/hr هست و میخوام تبدیلش کنم به kg/hr اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

سلام دوست عزیز
برای تبدیل فلو از m3/hr به kg/hr نیاز به دانسیته اون جریان دارین. چنانچه واحد دانسیته Kg/m3 باشد بایستی فلو برحسب m3/hr را در دانسیته ضرب کنین. حاصل فلو برحسب kg/hr خواهد بود

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

تبدیل دبی حجمی به دبی جرمی:

چون واحد زمان مبنا یکسان هست پس نیازی به تبدیل اون ندارید

برای تبدیل مترمکعب به کیلوگرم بایستی دانسیته یا چگالی سیال رو در دمای جریان با واحد کیلوگرم به متر مکعب بدونید:

چگالی یا دانسیته سیال در دمای مشخص= نسبت جرم سیال به حجم سیال در همان دمای مشخص

کافی هست چگالی یا دانسیته سیال در دمای مشخص رو به حجم مورد نظر ضرب کنید تا جرم به دست بیاد!

آخرین ویرایش:

leyla70

عضو جدید
چگونه در مصاحبه کاری پذیرفته شوم؟

چگونه در مصاحبه کاری پذیرفته شوم؟

سلام
من امروز در یک کارخونه تولیدی نان صنعتی برای کار در آزمایشگاه کنترل کیفی نام نویسی کردم. چند روز دیگه مصاحبه دارم. به نظر شما در مصاحبه چی می پرسن؟ در ضمن کسی میتونه در مورد آزمایشگاه کنترل کیفیت نان های صنعتی اطلاعاتی بهم بده؟ ممنون میشم.

sahand_nima

کاربر فعال
سلام
من امروز در یک کارخونه تولیدی نان صنعتی برای کار در آزمایشگاه کنترل کیفی نام نویسی کردم. چند روز دیگه مصاحبه دارم. به نظر شما در مصاحبه چی می پرسن؟ در ضمن کسی میتونه در مورد آزمایشگاه کنترل کیفیت نان های صنعتی اطلاعاتی بهم بده؟ ممنون میشم.

سلام دوست عزیز
در مصاحبه کاری بخصوص برای شرکتها و کارخونجات کوچکتر الزاما نیازی نیست که پروسه تولید اونجا رو بدونین.
نفری که اونجا از شما مصاحبه میکنه هم این رو میدونه
شما:
1- بایستی اون اعتماد به نفس کافی جهت گرفتن شغل مورد نظر رو داشته باشین
2- بتونین این حس رو انتقال بدین که فردی کوشا و تلاش گر هستین و میتونین در کوتاهترین زمان به فرد مطلوب و موردنظر شرکت تبدیل بشین

رشته صنایع غذایی یه سری کتاب برای نان ذاره. جهت اطمینان از اونا هم میتونین استفاده کنین

موفق باشین

ئدز

عضو جدید
سلام سایتی میشناسید که در مورد دنیای انرژی و تازه هاش و سرانه مصرف هر کشور و یا هر چیز مربوط دیگه بهم معرفی کنید

rostamani

عضو جدید
طراحی شماتیک سیستم آزمایشگاهی (کمک)

طراحی شماتیک سیستم آزمایشگاهی (کمک)

سلام
می خواستم setup آزمایشگاهیمو برای مقاله ISI به صورت شماتیک در بیارم
آیا نرمافزار خاصی در این زمینه هست ؟؟؟
کسی کار کرد؟؟
خیلی نیاز دارم اگر کسی رو هم میشناسید که انجام بده بهم معرفی کنید تا به عنوان پروزه برام انجام بدن
مرسی دوستان
20140914_232556.jpg

ئدز

عضو جدید
چون سیستم دعوت رو نمیشناسم اینجا میگم لطفا تاپیک زیر رو ببیند و در صورت توان راهنمایی کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/609918-اپلای-از-همین-جا-پشت-سیستم-تا-پای-هواپیما

rostamani

عضو جدید
سلام
کسی کار کرد؟؟
خیلی نیاز دارم اگر کسی رو هم میشناسید که انجام بده بهم معرفی کنید تا به عنوان پروزه برام انجام بدن
مرسی دوستان
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=220899&d=1410721210&thumb=1

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام
کسی کار کرد؟؟
مرسی دوستان
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=220899&d=1410721210&thumb=1

نرم افزار word قسمت insert > shapes
نرم افزار پاور پوینت
نرم افزار پینت
با ساده ترین نرم افزارها قابل ترسیم هستن؛ از زوم هم کمک بگیرید؛ بعد با اسنپ شات، از مرحله نهایی، عکس بگیرید و داخل متن تنظیمش کنید؛ اینو همون تایپیست هم احتمالا می تونه براتون انجام بده

rostamani

عضو جدید
نرم افزار word قسمت insert > shapes
نرم افزار پاور پوینت
نرم افزار پینت
با ساده ترین نرم افزارها قابل ترسیم هستن؛ از زوم هم کمک بگیرید؛ بعد با اسنپ شات، از مرحله نهایی، عکس بگیرید و داخل متن تنظیمش کنید؛ اینو همون تایپیست هم احتمالا می تونه براتون انجام بده

با ورد و غیره که بلدم ولی فکر میکنم برای رسم تجهیزات نرم افزار خاصی باشه وهر کدام از تجهیزات شکل به خصوصی داشته باشند
ممنون

sahand_nima

کاربر فعال
با ورد و غیره که بلدم ولی فکر میکنم برای رسم تجهیزات نرم افزار خاصی باشه وهر کدام از تجهیزات شکل به خصوصی داشته باشند
ممنون

سلام دوست عزیز
همانگونه که دوست عزیزمون گفتن ورد و ... میتونین استفاده کنین.
اگر از نرم افزار دیگه ای میخواین استفاده کنین، AutoCAD گزینه خوبیه. البته AutoCAD P&ID شکل های آماده بیشتری داره

SsaqarR

عضو جدید
سلام ساغر هستم راستش هنوز دانشجو هم نشدم(اول مهر میشم=))
همه به خاطر این که اول مهندسی شیمی رو زدم دعوام میکنن که چرا برق و مکانیک رو نزدی!یه جورایی میخوام بهشون ثابت کنم که توی این رشته هم میشه موفق بود ازتون میخواستم کمکم کنین که از همین اول باید روی چه چیزایی بیشتر تمرکز کنم یا اگه منابعی رو که از الان میتونم ازشون استفاده کنم رو بگین ممنون میشم :)

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
همه به خاطر این که اول مهندسی شیمی رو زدم دعوام میکنن که چرا برق و مکانیک رو نزدی!یه جورایی میخوام بهشون ثابت کنم که توی این رشته هم میشه موفق بود ازتون میخواستم کمکم کنین که از همین اول باید روی چه چیزایی بیشتر تمرکز کنم یا اگه منابعی رو که از الان میتونم ازشون استفاده کنم رو بگین ممنون میشم :)

البته يه جورايي حق با اوناست. اما نا اميدت هم نمي‌كنم و ورودت رو به عرصه بي مثال مهندسي شيمي تبريك و خوش‌آمد ميگم
از همين الان فقط هر ترم بيشتر و بيشتر درس بخون تا حداقل تو پاس كردن دروس متوقف نشي خداي نكرده و به موقع به بازار كار برسي. سعي نكن ره صد ساله رو در عرض مدت كوتاهي بري چون هيچ توفيقي در اين حركت نيست. به ميانه تحصيلات كه رسيدي بزن تو خط نرم افزارها و طراحي و اينا. از صفر تا ميانه راه هم فوق برنامه زبان انجيليسي.
از ميانه راه تا آخر راه هم مقاله بده. دانشجوي ترم اول و دوم و سوم چهارم چيزي از مهندسي شيمي نخونده كه بخواد روي موارد بالا تمركز كنه پس بيخود وقتت رو تلف نكن.
مهندسي شيمي يه هنره، هنري كه ميتونه علوم مختلف رو به پول تبديل كنه

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

بهتون تبریک میگم
انشالا موفق باشید
بنظر من هرکس تو هر راهی که قدم میزاره اگه محکم باشه و راه رو درست بره با اپلاعات کافی به همون اون موفقییت هایی که میخواد میرسه
اینکه برق باشه یا مکانیک یا مهندسی شیمی فرقی نداره
ببینید من خودم مکانیک دوست داشتم اما مهندسی شیمی قبول شدم اما بعد به رشته خودم خیلی بیشتر علاقمند شدم و خوشحالم که مکانیک قبول نشدم:D
درسته تو جامعه ما کار کردن و داشتن درامد مناسب و کار مناسب رشته سخته
اما اگه برنامه داشته باشی و ایندنگر باشی به راحتی موفق میشی
برنامه برای اینده از هر مساله ای مهمتره
برنامه هاتونو بنویسید حتما نوشتن خیلی تاثیر داره و براش برنامه ریزی کنید
ده ساله پنج ساله ماهانه هفتگی و روزانه
برنامه دقیق
با بچه های سالهای بالاتر ارتباط داشته باشین تجربیاتی دارن که خیلی براتون مفید
سفت و سخت درس بخونید و به درستون عشق بورزین
حتما موفق میشین
تو همین سایت همه اگرم مرتب با دوستان در ارتباط باشین خیلی براتون مفید خواهد بود

و یه نکته:من با این نظر موافق نیستم که مهندسی شیمی از مکانیک و برق پایین تره
متاسفانه شناخت درستی از رشته ما وجود نداره جز در بین کسانی که رشته مهندسی شیمی هستن

SsaqarR

عضو جدید
مرسی از صحبت های مفیدتون!:)
راستش من تو برنامه نویسی هم مشکل دارم(کلا معلم کامپیوتر نداشتیم میرفتیم درسای دیگه میخوندیم=)) تو این زمینه هم اگه کتاب یا سایتی هست که بتونم ازش کمک بگیرم رو معرفی کنین ممنون میشم :)

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

مرسی از صحبت های مفیدتون!:)
راستش من تو برنامه نویسی هم مشکل دارم(کلا معلم کامپیوتر نداشتیم میرفتیم درسای دیگه میخوندیم=)) تو این زمینه هم اگه کتاب یا سایتی هست که بتونم ازش کمک بگیرم رو معرفی کنین ممنون میشم :)
دراین مورد ببین تو دانشگاهتون چی ارائه میشه بعد برو سراغ انتخاب. اینجوری هزارتا پیشنهاد هست

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه معیار مناسب برای اختلاط مناسب بگین... وقتی یه مخلوطی در داخل یه میکسر یا رآکتور نوع CSTR خوب هم میخوره با پروانه، چه پارامتری رو میشه ارائه داد برای کیفیت اختلاط؟

hoodi

عضو جدید
مرجع و نوشته کاملی در مورد راکتور های بستر متحرک : خصوصیات و تفاوت ها با دیگر راکتورها ؟؟؟؟

اگه از دوستان کسی پیشنهاد مناسبی داره .. راهنمایی کنه.

mohamad 666

عضو جدید
بهتون تبریک میگم
انشالا موفق باشید
بنظر من هرکس تو هر راهی که قدم میزاره اگه محکم باشه و راه رو درست بره با اپلاعات کافی به همون اون موفقییت هایی که میخواد میرسه
اینکه برق باشه یا مکانیک یا مهندسی شیمی فرقی نداره
ببینید من خودم مکانیک دوست داشتم اما مهندسی شیمی قبول شدم اما بعد به رشته خودم خیلی بیشتر علاقمند شدم و خوشحالم که مکانیک قبول نشدم:D
درسته تو جامعه ما کار کردن و داشتن درامد مناسب و کار مناسب رشته سخته
اما اگه برنامه داشته باشی و ایندنگر باشی به راحتی موفق میشی
برنامه برای اینده از هر مساله ای مهمتره
برنامه هاتونو بنویسید حتما نوشتن خیلی تاثیر داره و براش برنامه ریزی کنید
ده ساله پنج ساله ماهانه هفتگی و روزانه
برنامه دقیق
با بچه های سالهای بالاتر ارتباط داشته باشین تجربیاتی دارن که خیلی براتون مفید
سفت و سخت درس بخونید و به درستون عشق بورزین
حتما موفق میشین
تو همین سایت همه اگرم مرتب با دوستان در ارتباط باشین خیلی براتون مفید خواهد بود

و یه نکته:من با این نظر موافق نیستم که مهندسی شیمی از مکانیک و برق پایین تره
متاسفانه شناخت درستی از رشته ما وجود نداره جز در بین کسانی که رشته مهندسی شیمی هستن

مهندسی شیمی فقط اسمش با کلاسه و ته تهش اینکه دکتراتو بگیری و تدریس کنی.... موفق باشی

sina17

عضو جدید
سلام.
اگه دوستان منبعی در مورد تجهیزات نفتی و کاربردشون دارن ، معرفی کنن ممنون میشم(ترجیحا فارسی).
یه سوالم داشتم اونم اینکه این مطلب چقدر به گرایشای مهندسی شیمی مربوط میشه یا اصلان مربوط هست!!؟

H-Engineer

عضو جدید
دوستان عزیز سلام. راجب سنتز زئولیت y مطلب میخواستم. لطفا اگه کسی مطلبی داره دریغ نکنه

Milad2091

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان
جزوه کارآموزی کارخونه چوکا رو کسی داره ؟ ! یا محبت کنین یه سایته معتبر معرفی کنین برم بخرم ازش.

diamondpersia

کاربر فعال
سلام
چند مقاله(فارسی و انگلیسی) در زمینه مدل سازی بیوراکتورها که از آنها بتوان به عنوان رفرنس برای شروع یک تحقیق خووووب استفاده کرد میخواستم.

behnaz bahrami

عضو جدید
حذف فرمالدهید از پساب های صنعتی با استفاده از H2O2

حذف فرمالدهید از پساب های صنعتی با استفاده از H2O2

با سلام خدمت دوستان
در رابطه با حذف فرمالدهید از پساب های صنعتی با استفاده از H2O2 مطلبی ، مقاله ای موجود هست...
روشهای جدید مدنظرمه
با تشکر

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
در رابطه با حذف فرمالدهید از پساب های صنعتی با استفاده از H2O2 مطلبی ، مقاله ای موجود هست...
روشهای جدید مدنظرمه
با تشکر

سلام دوست عزیز
شما کافیه ساینس دایرکت کلمه formaldehyde + Fenton و formaldehyde + AOP و ......... سرچ کنید
کلی مقاله هست

این مقاله به عنوان نمونه خدمت شما

پیوست ها

• formaldehyde by advanced oxidation processes.pdf
    381.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Dariush izadinia

عضو جدید
نمك زدايي

نمك زدايي

سلام در مورد جدا كردن نمك حاصل از واكنش اسيد و باز در قير كمك ميخواستم

Dariush izadinia

عضو جدید
توليد قير از لجن اسيدي

توليد قير از لجن اسيدي

دوستان من لجن اسيدي حاصل از تصفيه روغن سوخته را تبديل به قير كردم يعني خنثي كردم الان نياز به كشش زياد و كم كردن اش دارم البته ميدونم به خاطره نمك حاصل از واكنش اسيد و باز و نياز به نمك زدايي دارم كمك نياز دارم

بالا