درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان گلم
رفتن محلول آمونیاک به داخل چشم با مقدار زیاد چه عواقبی میتونه داشته باشه؟؟

afarenesh

عضو جدید
راستش داخل مقاله نوشته بود
The solution processable poly(tert-butyl acrylate)-grafted GO (GO-g-PtBA) nanosheets are synthesized via surface-initiated atom transfer radical polymerization [107] by immobilization of the benzyl chloride initiator on GO nanosheets through the action of a silane coupling agent.
من این طوری معنیش کردم
[FONT=&quot]محلول [/FONT][FONT=&quot] قابل پردازش نانو صفحه های پلی ترت بوتیل اکریلات متصل شده به [/FONT]GO[FONT=&quot] ([/FONT]GO-g-PtBA[FONT=&quot] ) ،که از طریق[/FONT][FONT=&quot] پلیمریزاسیون رادیکالی انتقال اتم سطحی آغازگر [/FONT] [FONT=&quot]توسط[/FONT][FONT=&quot] بیحرکتی آغازگر بنزیل کلرید بر روی نانو صفحات [/FONT]GO[FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]از طریق واکنش[/FONT][FONT=&quot] عامل جفت کننده ی سیلان، سنتز کرده اند[/FONT].[FONT=&quot][/FONT]​
مقاله ریویو بود اطلاعات دیگه ای دربارش نداده

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
راستش داخل مقاله نوشته بود
The solution processable poly(tert-butyl acrylate)-grafted GO (GO-g-PtBA) nanosheets are synthesized via surface-initiated atom transfer radical polymerization [107] by immobilization of the benzyl chloride initiator on GO nanosheets through the action of a silane coupling agent.
من این طوری معنیش کردم
محلول قابل پردازش نانو صفحه های پلی ترت بوتیل اکریلات متصل شده به GO (GO-g-PtBA ) ،که از طریق پلیمریزاسیون رادیکالی انتقال اتم سطحی آغازگر توسط بیحرکتی آغازگر بنزیل کلرید بر روی نانو صفحات GO از طریق واکنش عامل جفت کننده ی سیلان، سنتز کرده اند.​
مقاله ریویو بود اطلاعات دیگه ای دربارش نداده

این کلمه
coupling agent معنیش همون عامل اتصال هستش چیزی که مثل پل و باعث اتصال دو ماده یا مولکول میشه حالا تو هر ماده ای اگر وجود داشته باشه متفاوته که مثلا در این مورد شما سیلان همون عامل اتصال
من دقیق نمیدونم منظور شما که میفرمایید بیشتر توضیح بدن
coupling agent چی هستش؟چه چیزی رو میخواین بذونین

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: ·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

Re: ·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

دوستان گلم

مهندس تاپیک پزشکیه مگه.؟؟؟!!
اجالتا با آب فراوان شستشو شود

--------------------------------
▶▶▶▶ارسال از موبایل، ابزاری اعتیاد آور◀◀◀◀

engm

عضو جدید
با سلام

بنده در مورد تعیین انحراف داده های تجربی با داده های تئوری که از محاسبات بدست آمده است ، نیز سوال دارم .

1- آیا فرمول تعیین انحراف داده ها به شرح ذیل است :

jyei9oxmrsptgbjnhdkn.jpg

آیا نباید صورت و مخرج به توان 2 داشته باشد ؟

آیا باید همه داده های تئوری که به هم مربوط هستند را با هم جمع نموده و بعد از مجموع داده های تجربی کم نموده و سپس بر مجموع داده های تجربی مجدداً تقسیم نمود ؟ یا نه ؟ باید تک تک این انحراف را محاسبه نمود ؟

این فرمول درست است ؟ و اگر نه، فرمت صحیح این فرمول را باید از کجا بدست بیاورم ؟

2- نتایج حاصل از تئوری و تجربی را به چه صورت می توان به فرمت این نمودار ارائه کرد ؟ طریقه رسم این نمودار به چه صورت است ؟

vt6pw3p6idox8aes5aij.jpg

توضیح در مورد این نمودار اینکه ، داده هایی که با علائم مختلف در این نمودار مشخص شده اند ، حالت های مختلف محاسبه داده های تئوری می باشد؟

خط نیمساز این نمودار بیانگر چه می باشد ؟

بابت راهنمایی خوب شما ممنونم. :gol::gol:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام

بنده در مورد تعیین انحراف داده های تجربی با داده های تئوری که از محاسبات بدست آمده است ، نیز سوال دارم .

مشاهده پیوست 213946

آیا باید همه داده های تئوری که به هم مربوط هستند را با هم جمع نموده و بعد از مجموع داده های تجربی کم نموده و سپس بر مجموع داده های تجربی مجدداً تقسیم نمود ؟ یا نه ؟ باید تک تک این انحراف را محاسبه نمود ؟

2- نتایج حاصل از تئوری و تجربی را به چه صورت می توان به فرمت این نمودار ارائه کرد ؟ طریقه رسم این نمودار به چه صورت است ؟

مشاهده پیوست 213948

توضیح در مورد این نمودار اینکه ، داده هایی که با علائم مختلف در این نمودار مشخص شده اند ، حالت های مختلف محاسبه داده های تئوری می باشد؟

در نمودار خط وسط بیانگر زمانی که نتایج تئوری تجربی شما کاملا بر هم منطبق باشن(در اصل حالت ایده ال) میزان انحراف داده ها از اون خط میزان دقت داده های تجربی شما رو مشخص میکنه
اما فرمول رو مطمئن نیستم ممکنه از فرمول انحراف معیار استفاده بشه

اون نقاط قاعدتا داده های تجربی شما هست و فاصله شون از خط همون میزان انحرافشونه
ممکنه از چند فرمول تجربی هم استفاده شده باشه چون علایم یکسان نیستن

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
دوستان گلم

تو بحث exposure آمونیاک جز خطرناکترین ها است. البته علاوه بر حجم غلظت آمونیاک هم مهمه
عوارضش سوزش شدید چشم و فریز شدن چشم هست.
بهترین راهکار شست و شو با آب فراوان تا وقتی که شما به دکتر مراجعه کنید

engm

عضو جدید
با سلام

مشاهده پیوست 213946

مشاهده پیوست 213948

در نمودار خط وسط بیانگر زمانی که نتایج تئوری تجربی شما کاملا بر هم منطبق باشن(در اصل حالت ایده ال) میزان انحراف داده ها از اون خط میزان دقت داده های تجربی شما رو مشخص میکنه
اما فرمول رو مطمئن نیستم ممکنه از فرمول انحراف معیار استفاده بشه

اون نقاط قاعدتا داده های تجربی شما هست و فاصله شون از خط همون میزان انحرافشونه
ممکنه از چند فرمول تجربی هم استفاده شده باشه چون علایم یکسان نیستن

ممنون بابت پاسخگویی

بنده الآن یک سری داده های تجربی دارم و یک سری داده هم معادل آنها دارم که از راه تئوری بدست آورده ام .

حال سوال من این است که نمودار بالا را برای داده های خودم باید به چه صورت تو اکسل رسم نمایم ؟ (این نمودار و فرمول را که عکس آنها را گذاشته ام ، در یک مقاله مشابه به کار خودم، پیدا کرده ام و صرفاً جهت بیان منظور اینجانب می باشد )

باید اول از فرمول انحراف را محاسبه کنم و بعد نمودار را بکشم ؟ به چه صورت ؟

برای فرمول باید به کدام مرجع مراجعه کنم تا مطمئن بشوم که فرمولی که استفاده می کنم ، کاملاً درست است ؟ ؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنون بابت پاسخگویی

بنده الآن یک سری داده های تجربی دارم و یک سری داده هم معادل آنها دارم که از راه تئوری بدست آورده ام .

حال سوال من این است که نمودار بالا را برای داده های خودم باید به چه صورت تو اکسل رسم نمایم ؟ (این نمودار و فرمول را که عکس آنها را گذاشته ام ، در یک مقاله مشابه به کار خودم، پیدا کرده ام و صرفاً جهت بیان منظور اینجانب می باشد )

باید اول از فرمول انحراف را محاسبه کنم و بعد نمودار را بکشم ؟ به چه صورت ؟

برای فرمول باید به کدام مرجع مراجعه کنم تا مطمئن بشوم که فرمولی که استفاده می کنم ، کاملاً درست است ؟ ؟

خواهش میکنم
خوب شما هر دو تا داده هاتون رو توی اکسل وارد کنید
و برای داداهای تئوری فقط نمودارشو رسم کنید
اکسل یه سری نمودار از پیش تعیین شده داره اونها رو رو داده های تئوریتون امتحان کنید ببینید کدومش بیشترش بهش نزدیکه یا اینکه اگه فرمول تئوری رو دارین اون رو به اکسل بدین که دقیق رسم کنه
اما برای داده های تجربی میتونین نمودار رسم کنید و میتونید اینکار نکنید در هر صورت انحرافش از حالت تئوری قابل مشاهدس
برای نمودار نیازی به اون فرمول انحراف ندارین
اما اگع جدول داشته باشین بهش نیاز دارین که یه ستون به میزان انحرافات اختصاص بدین
در زمینه فرمول دقیقا نمیتونم راهنمایی کنم باز هم من براتون میپرسم نتییجه گرفتم جوابشو بهتون میدم
فقط یه سوال شما اون فرمول انحراف رو خودتون نوشتین یا از مقالات گرفتین؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو بحث exposure آمونیاک جز خطرناکترین ها است. البته علاوه بر حجم غلظت آمونیاک هم مهمه
عوارضش سوزش شدید چشم و فریز شدن چشم هست.
بهترین راهکار شست و شو با آب فراوان تا وقتی که شما به دکتر مراجعه کنید

غلظت که اگه محلول باشه، بیشتر از 25 درصد نمیتونه باشه، چشم داغون شده، ایشالا که خدا بخیر بگذرونه....

• Like
واکنش ها: Beat

mataa

کاربر فعال
سلام

ديروز از يكي دوستان شنيدم كه اضافه كردن الكل به آب رادياتور ماشين جلوگيري ميكنه از خوردگي !!
درسته ؟ اگه همچين چيزي هست يه توضيح مختصري بديد ممنون ميشم .
اينو ميدونم كه گاهي اوقات به جاي ضد يخ استفاده ميشه اما جلوگيري از خوردگي ؟

تشكر

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام

ديروز از يكي دوستان شنيدم كه اضافه كردن الكل به آب رادياتور ماشين جلوگيري ميكنه از خوردگي !!
درسته ؟ اگه همچين چيزي هست يه توضيح مختصري بديد ممنون ميشم .
اينو ميدونم كه گاهي اوقات به جاي ضد يخ استفاده ميشه اما جلوگيري از خوردگي ؟

تشكر
سلام
املاحی که درون آب وجود داره باعث خوردگی داخل ماشین میشه . برای جلوگیری از خوردگی هم باید از آب مقطر استفاده کرد و همچنین ضدیخ و ضدجوش. یعنی موادی که به عنوان ضدیخ استفاده میشوند از خوردگی هم جلوگیری میکنند.
در مورد الکل هم بله .. هم به عنوان ضدیخ و هم جلوگیری از خوردگی استفاده میشود. یعنی الکل میتونه دمای انجماد آب رو تا منفی 15درجه سانتی گراد پایین بیاره .. ولی زیاد استفاده از او توصیه نمیشه .. اگر محلول ضد یخی در دسترس نبود میشود از الکل استفاده کرد.

amir637

عضو جدید
طراحی رکتور سولفوناسیون

طراحی رکتور سولفوناسیون

سلام دوستان عزیز . ممنون می شم اگر دوستان اطلاعاتی در مورد طراحی و ساخت راکتور سولفوناسیون دارند ، راهنمائی کنند . تشکر

engm

عضو جدید
با سلام

مشاهده پیوست 213946

مشاهده پیوست 213948

خواهش میکنم
خوب شما هر دو تا داده هاتون رو توی اکسل وارد کنید
و برای داداهای تئوری فقط نمودارشو رسم کنید
اکسل یه سری نمودار از پیش تعیین شده داره اونها رو رو داده های تئوریتون امتحان کنید ببینید کدومش بیشترش بهش نزدیکه یا اینکه اگه فرمول تئوری رو دارین اون رو به اکسل بدین که دقیق رسم کنه
اما برای داده های تجربی میتونین نمودار رسم کنید و میتونید اینکار نکنید در هر صورت انحرافش از حالت تئوری قابل مشاهدس
برای نمودار نیازی به اون فرمول انحراف ندارین
اما اگع جدول داشته باشین بهش نیاز دارین که یه ستون به میزان انحرافات اختصاص بدین
در زمینه فرمول دقیقا نمیتونم راهنمایی کنم باز هم من براتون میپرسم نتییجه گرفتم جوابشو بهتون میدم
فقط یه سوال شما اون فرمول انحراف رو خودتون نوشتین یا از مقالات گرفتین؟

فرمول را با توجه به فرمول خطا معمول ، خودم نوشتم .

شما توانستید مرجعی برای آن پیدا کنید ؟

اما در مورد نمودار سوال من این است که در این نمودار در محور افقی اعداد تئوری را گذاشت و در محور عمودی اعداد تجربی و بعد نقاط را را با توجه به کدام یک از محورها باید رسم کرد؟

خط نیمساز را تو اکسل چه جوری رسم کنم ؟

اصلاً اصول رسم این نمودار به چه صورت است ؟

چون با توجه به اعداد بنده ، محور ها دارای یک scale یا رنج نیستند ؟!!!!

و همچنین باید یک ارتباطی بین این نمودار و فرمول باید وجود داشته باشد ؟!!!!

ممنون که جواب من را می دهید .:gol:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
فرمول را با توجه به فرمول خطا معمول ، خودم نوشتم .

شما توانستید مرجعی برای آن پیدا کنید ؟

اما در مورد نمودار سوال من این است که در این نمودار در محور افقی اعداد تئوری را گذاشت و در محور عمودی اعداد تجربی و بعد نقاط را را با توجه به کدام یک از محورها باید رسم کرد؟

خط نیمساز را تو اکسل چه جوری رسم کنم ؟

اصلاً اصول رسم این نمودار به چه صورت است ؟

چون با توجه به اعداد بنده ، محور ها دارای یک scale یا رنج نیستند ؟!!!!

و همچنین باید یک ارتباطی بین این نمودار و فرمول باید وجود داشته باشد ؟!!!!

ممنون که جواب من را می دهید .:gol:

برای خطا همون فرمول خودتون تایید شد درسته
تک تک خطاها رو حساب کنید بعد میانگین بگیرین خطای کل رو بدست میارین
البته روشهای دیگه هم هست مثل MSE و AAPD و RMS تو گوگل سرچ کنید میگه چی هستنو در چه زمینه ای ولی همون روش خودتون بنظرم بهتره

اما نحوه کشیدن نمودار:
ببینید شما میخواین نمودار تجربی رو بر اسا تئوری بکشین
همه اعدادی که از تئوری بدست اوردین رو روی X میکشین
اون قطر وسط هم میکشین
روی Y اعداد تجربی رو وارد میکنین
حالا ببینید مثلا فرض میکنیم برای یه داده شماره 1 شما از فرموا تئوری مقدار B واز فرمول تجربی مقدار b رو بدست اوردین
و برای داده شماره دوم از فرمول تئوری C و از فرمول تجربی c و به همین شکل

Photo1907.jpg

تو این شکل ببینید برای داده سوم D=d شده یعنی این داده خطا نداره و روی قطر هم افتاده

آخرین ویرایش:

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه دوره های یادگیری نرم افزارهای مهندسی شیمی که برگزارمیشه حدوداقیمتش چنده?
میتونیدچندتاموسه خوب روتوتهران برام معرفی کنید?

BULGARIA

کاربر بیش فعال

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان . خسته نباشيد

براي گند زدايي آب در مخزن ها كلر تزريق ميشه .( البته اوزون هم بعضي جا ها استفاده ميشه )
حالا بعضي مخازن از پودر پركلرين 70% استفاده ميكنن و بعضي مخازن از سيستم كپسول كلر استفاده ميكنن كه گاز كلر رو تزريق ميكنه به خط ورودي مخزن .
ميخواستم بدونم كدوم روش بهتره ؟
و همچنين دليل بهتر بودن اوزون براي گند زدايي از كلر چيه ؟

ممنون

f.engineer

عضو جدید
سلام
دوستان لطف میکنید اگه مطلب یا پروژه در مورد هیدروسیکلون دارید منو راهنمایی کنید
همچنین نحوه طراحی ، نمودار، جدول یا هر چیز مرتبط با هیدروسیکلونها
پیشاپیش یک دنیا ممنون

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام دوستان . خسته نباشيد

براي گند زدايي آب در مخزن ها كلر تزريق ميشه .( البته اوزون هم بعضي جا ها استفاده ميشه )
حالا بعضي مخازن از پودر پركلرين 70% استفاده ميكنن و بعضي مخازن از سيستم كپسول كلر استفاده ميكنن كه گاز كلر رو تزريق ميكنه به خط ورودي مخزن .
ميخواستم بدونم كدوم روش بهتره ؟
و همچنين دليل بهتر بودن اوزون براي گند زدايي از كلر چيه ؟

ممنون

هر کدوم از اینا مزایا و معایبی دارند
مثلا گاز کلر به مراتب خطرات بیشتری داره اما کلر موثر بیشتری هم داره روش تزریقشم از طریق اختلاف فشار هست
اما پرکلرین خطراتش کمتره- طبیعتا نیاز به مخزن استوک داره تزریقش راحتره اما میزان کلر موثرش کمتره

نمیشه گفت کدوم بهتره !!! بستگی به هدف شما داره.
اگر در نمونه آب شما ترکیبات آلی هیومیکی باشه بهتره از بیس کلر استفاده نکنید. از طرفی قدرت اکسندگی اوزون بیشتر از کلره اما دردسرهای خودشو داره
مثلا اوزون رو باید در محل تولید کرد. اوزون خطرات زیادی داره اگر در اتمسفر رها بشه و محصولات جانبی اون شامل آلدهیدهاست که بعضا سرطان زا هستند.

توی تکست بوک ها معمولا جدولی هست فرایندهای گندزدایی رو باهم مقایسه کرده و معایب و مزایای اونها رو گفته

آخرین ویرایش:

engm

عضو جدید
برای خطا همون فرمول خودتون تایید شد درسته
تک تک خطاها رو حساب کنید بعد میانگین بگیرین خطای کل رو بدست میارین
البته روشهای دیگه هم هست مثل MSE و AAPD و RMS تو گوگل سرچ کنید میگه چی هستنو در چه زمینه ای ولی همون روش خودتون بنظرم بهتره

اما نحوه کشیدن نمودار:
ببینید شما میخواین نمودار تجربی رو بر اسا تئوری بکشین
همه اعدادی که از تئوری بدست اوردین رو روی X میکشین
اون قطر وسط هم میکشین
روی Y اعداد تجربی رو وارد میکنین
حالا ببینید مثلا فرض میکنیم برای یه داده شماره 1 شما از فرموا تئوری مقدار B واز فرمول تجربی مقدار b رو بدست اوردین
و برای داده شماره دوم از فرمول تئوری C و از فرمول تجربی c و به همین شکل

مشاهده پیوست 214143

تو این شکل ببینید برای داده سوم D=d شده یعنی این داده خطا نداره و روی قطر هم افتاده

از پاسخگویی خیلی خیلی خوب شما ممنونم. :gol:

فقط دو سوال دیگر دارم :

من با توجه به فرمول برای هر کدام از دسته داده های (تئوری و تجربی ) انحراف را محاسبه نموده و سپس از آنها متوسط حسابی گرفته و در زیر جدول مربوطه گزارش می کنم.

در اصل عدد بدست آمده از این متوسط گیری حسابی بیانگر این است که کلیه این نقاط بدست آمده چقدر از حالت ایده آل ( خط نیمساز ) انحراف دارند .

این جوری درست است ؟

و اینکه من به دنبال روش های دیگری که فرمودید ، نروم ؟ چون سرچ کردم ، اما از انجائیکه کلمات مخفف بودند ، کامل متوجه نشدم که دقیقاً چه روشی هستند و آیا سخت تر و دقیق تر هستند ، یا خیر ؟

باز هم ممنونم. :gol:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

فقط دو سوال دیگر دارم :

من با توجه به فرمول برای هر کدام از دسته داده های (تئوری و تجربی ) انحراف را محاسبه نموده و سپس از آنها متوسط حسابی گرفته و در زیر جدول مربوطه گزارش می کنم.

در اصل عدد بدست آمده از این متوسط گیری حسابی بیانگر این است که کلیه این نقاط بدست آمده چقدر از حالت ایده آل ( خط نیمساز ) انحراف دارند .

این جوری درست است ؟

و اینکه من به دنبال روش های دیگری که فرمودید ، نروم ؟ چون سرچ کردم ، اما از انجائیکه کلمات مخفف بودند ، کامل متوجه نشدم که دقیقاً چه روشی هستند و آیا سخت تر و دقیق تر هستند ، یا خیر ؟

شما باید تصمیم بگیرید که در نمودار چی می خواین ترسیم بکنین، این دست شماست که چی رو میخواین نشون بدین، خطایی که ازش اسم بردین و توان دو داره میانگین مجموع اختلاف ها و خطا ها هست که اصطلاحا بهش میگن RMSD یا Root mean square deviation که یک شیوه محاسبه خطا هست، یک شیوه محاسبه خطا هم این طور هست که میان و مقدار پیش بینی شده رو از مقدار تجربی کم می کنن، بهش مگین خطای مطلق و یک شیوه دیگه محاسبه خطا هم خطای نسبی هست که میان و مقدار خطای مطلق رو تقسیم بر مقدار واقعی می کنن و اگر در 100 ضرب کنن میشه درصد خطای نسبی
http://fa.wikipedia.org/wiki/خطای_جذر_میانگین_مربعات

https://www.google.com/url?sa=t&rct...FIEoyD6kPMjiiwg&bvm=bv.70138588,d.d2k&cad=rja

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

فقط دو سوال دیگر دارم :

این جوری درست است ؟

بله برای محاسبه خطا درست انجام دادین
همین روش از همه مناسبتر و راحتتره

شما باید تصمیم بگیرید که در نمودار چی می خواین ترسیم بکنین، این دست شماست که چی رو میخواین نشون بدین، خطایی که ازش اسم بردین و توان دو داره میانگین مجموع اختلاف ها و خطا ها هست که اصطلاحا بهش میگن RMSD یا Root mean square deviation که یک شیوه محاسبه خطا هست، یک شیوه محاسبه خطا هم این طور هست که میان و مقدار پیش بینی شده رو از مقدار تجربی کم می کنن، بهش مگین خطای مطلق و یک شیوه دیگه محاسبه خطا هم خطای نسبی هست که میان و مقدار خطای مطلق رو تقسیم بر مقدار واقعی می کنن و اگر در 100 ضرب کنن میشه درصد خطای نسبی

https://www.google.com/url?sa=t&rct...FIEoyD6kPMjiiwg&bvm=bv.70138588,d.d2k&cad=rja
ممنون از راهنماییتون

اگر قدر مطلق بزارین توان دو نداره
توان دو بزارین دوباره باید رادیکال بگیرین چون تو روش RMS ما خطاها رو مثبت اعلام میکنیم نه منفی پس یه بار توان دو میدیم بعد رادیکال میگیرم
همون قدر مطلقی که ایشون گذاشتن هم درسته

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، خوبین؟
آقا کسی میتونه تفاوت بین فشار دینامیکی، استاتیکی، ایستا (Stagnation) و فشار هیدرواستاتیک رو با مثال برام توضیح بده.
تو کتاب فاکس یه مثال زده، ولی اکی نشده برام هنوز...
جمله کتاب فاکس:
One way to picture the three pressures is to imagine you are standing in a steady wind holding up your hand: The static pressure will be atmospheric pressure; the larger pressure you feel at the center of your hand will be the stagnation pressure; and the buildup of pressure will be the dynamic pressure​

engm

عضو جدید

ممنون جناب الل-الباب بابت راهنمایی خوب شما

پاورپوینتی که برای من قرار دادید، در مورد انواع مختلف خطاها که ساحل-م عزیز زحمت کشیدند و به من گفته بودند، کامل توضیح داده بود و بسیار مفید و راهگشا بود .

بابت کمک شما سپاسگذارم. :gol:

بله برای محاسبه خطا درست انجام دادین
همین روش از همه مناسبتر و راحتتره

ممنون از راهنماییتون

اگر قدر مطلق بزارین توان دو نداره
توان دو بزارین دوباره باید رادیکال بگیرین چون تو روش RMS ما خطاها رو مثبت اعلام میکنیم نه منفی پس یه بار توان دو میدیم بعد رادیکال میگیرم
همون قدر مطلقی که ایشون گذاشتن هم درسته

جناب ساحل-م عزیز بابت راهنمایی های خوب شما تا به اینجا ممنونم و مشکل بنده در این مورد کاملاً برطرف شد و توانستم این نمودارها را به همراه محاسبه خطای مربوطه برای هر دسته از داده ها تولید کنم.

بابت کمک های شما سپاسگذارم. :gol:

54675

عضو جدید
سلام
علت نهایی هم زدن نفت با محلول غلیظ سولفوریک اسید، در صنعت نفت چیست؟

54675

عضو جدید
فرمودن واسه حذف Co2 و H2S;)
موفق باشین

سلام
اما این یک سوال تست هستش که توی گزینه هاش جواب شما وجود نداره و گزینه هاش عبارتند از:
1- تهیه ترکیبات سولفوندار 2- تهیه پا کننده های صابونی 3- تبدیل مشتقات نفتی به یکدیگر 4- جدا کردن هیدروکربن های آروماتیک
جواب کدوم گزینست؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان کسی جزوه پدید های انتقال دانشگاه شریف رو داره؟
توی سایت چندتا فایل اقای پیرجو اپلود کرده بودن اما باز نمیشه مشکل داره

بالا