درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

soheilsoltani

عضو جدید
سلام
کتابی در مورد الگوریتم ژنتیک که این مقوله را از پایه آموزش دهد سراغ دارید؟
خیلی ممنون

sahand_nima

کاربر فعال
گزارش کار کارآموزی

گزارش کار کارآموزی

کسی گزارش کار کارآموزی پالایشگاه رو نداره؟
قسمت های تبدیل کاتالیستی رو میخواستم
(بنزین سازی، تصفیه گاز با آمین و...)
ممنون:gol:

saeid_nemati

عضو جدید
h چیه ؟! منظورت انتالپیه یا هد کمپرسور ؟!
چه ربطی به حجم داره ؟ مگه میخوای از pv=nrt حل کنی ؟!

راستش معادله ای که فقط نیاز به دما و فشار داشته باشه فک نکنم وجود داشته باشه !

سلام
اون پمپه که هد داره !!!!!!!!!!

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
h چیه ؟! منظورت انتالپیه یا هد کمپرسور ؟!
چه ربطی به حجم داره ؟ مگه میخوای از pv=nrt حل کنی ؟!

راستش معادله ای که فقط نیاز به دما و فشار داشته باشه فک نکنم وجود داشته باشه !

خوب با حجم میشه w کل رو بدست آورد

من از راه حالت پایا رفتم

مجهول داشتیم که با فرضیات مسئله نشد حلش کنیم، البته اگه با حجم بریم و بتونیم w رو بدست بیاریم شاید بشه ها
والا من نیدونم:cry:

چرا این تاپیک جابجا شد ؟
جای اولش بهتر بودا . توی صفحه اول همه میدیدنش . ولی اینجا.....

Schneider

مدیر بازنشسته
سلام
کتابی در مورد الگوریتم ژنتیک که این مقوله را از پایه آموزش دهد سراغ دارید؟
خیلی ممنون
بله كه سراغ داريم.....اتفاقا هندبوكش هم موجوده.
لينك كتاب Introduction to Genetic Algorithms :

جهت كسب اطلاعات بيشتر اين صفحه رو ببين:​
لينك هندبوك:​
كتاب هندبوك به فرمتDjvu است و ميتوني نرم افزار مفيدش رو از اين لينك دانلود كني:​
اگر مشكلي در دانلود يا اجراشون داشتي مطرح كن.
موفق باشي​

Schneider

مدیر بازنشسته
سلام
اگه زحمتی نیست کتاب یا جزوه ی مهندسی مخازن و مکانیک سیالات دو فازی رو برام بذارید
مرسی
يه كتاب در مورد مهندسي مخازن اينجا هست
نام كاملش هست:
Fundamentals of Reservoir Engineering (Developments in Petroleum Science
لينك دانلود كتاب:
http://www.4shared.com/file/1228424...ndamentals_of_Reservoir_Engineering_.html?s=1

pouyaparsaie

عضو جدید
کسی هست بتونه لینک دانلود این کتاب رو پیدا کنه؟

کسی هست بتونه لینک دانلود این کتاب رو پیدا کنه؟

Title
Calculations in support of IP 15: The area classification code for petroleum installations (ISBN 978 0 85293 339 8)
Publisher/Author
Energy Institute
Publication Date
2001
Scope
A report on the effect of a release containing droplets or a mist on the dispersion distances determined by the methodology used in IP publication A risk based approach to hazardous area classification. The report also reviews flammability limits, evaporation from pools and releases in confined areas.

meisam.oil

عضو جدید
کمک کنید.........

کمک کنید.........

اگه کسی سرفصلهای دروس کارشناسی ارشد رشته مهندسی نفت را دارد لطفا برام بفرستید. با تشکر.

rooh_ebrahimi

عضو جدید
عزيز تصويري كه گذاشتي كامل لود نميشه...

محمد جان تصویر درست آپلود شده، بچه ها واقعا هیچ وسیله ای برای اندازه گیری دبی وجود نداره، هوا را برای خشک کردن از مبرد عبور می دهند ولی قبلش فشار را 0.4 Bar افزایش می دهند که در سیستم مشکلی برای انجام واکنش و ... استفاده میشه پیش نیاد و براحتی هوا، کل سیستم را طی کند، برای افزایش این0.4 bar دمای محیط از 30 درجه به 90 درجه می رسه البته اینطور بگم که این کمپرسور در واقع یک Blower دانه بادامی هستش که فشار را کم بالا می بره ودبی بالایی دارد، محمد جان رابطه ترمودینامیکی که حاکم هستش چی هست؟ این سوال رو اگه بخواهیم با hysys حل کنیم باید چه رابطه ترمودینامیکی رو انتخاب کنیم؟ همانطور که گفتم Blower مثل کمپرسور نیست که حجم تغییر کنه و فشار بالا بره ، نیما جان شما قبلا در مورد این بلوور ها تحقیق هم کردی و بیشتر میشناسیدشون.

محمد جان تصویر درست آپلود شده، بچه ها واقعا هیچ وسیله ای برای اندازه گیری دبی وجود نداره، هوا را برای خشک کردن از مبرد عبور می دهند ولی قبلش فشار را 0.4 Bar افزایش می دهند که در سیستم مشکلی برای انجام واکنش و ... استفاده میشه پیش نیاد و براحتی هوا، کل سیستم را طی کند، برای افزایش این0.4 bar دمای محیط از 30 درجه به 90 درجه می رسه البته اینطور بگم که این کمپرسور در واقع یک Blower دانه بادامی هستش که فشار را کم بالا می بره ودبی بالایی دارد، محمد جان رابطه ترمودینامیکی که حاکم هستش چی هست؟ این سوال رو اگه بخواهیم با hysys حل کنیم باید چه رابطه ترمودینامیکی رو انتخاب کنیم؟ همانطور که گفتم Blower مثل کمپرسور نیست که حجم تغییر کنه و فشار بالا بره ، نیما جان شما قبلا در مورد این بلوور ها تحقیق هم کردی و بیشتر میشناسیدشون.
آخه اطلاعات ناقصه
حداقل HP دمنده یا Heat Flow دمنده نیازه . فقط با داشتن دما و فشار حل نمیشه
توی hysys هم واسه جریان گاز اکثرا از معادله حالت peng robinson استفاده میشه . بازم با این وجود واسه حلش از طریق hysys به heat flow مربوط به کمپرسور نیازه . اگه اینو داشته باشی حله ;)
تازه کامپوزشن جریانتم باید داشته باشی

آخرین ویرایش:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره دیگه
من خواستم از ترمو 1 حلش کنم
اگه اطلاعات ناقص نبود میشد

فقط یه سوال
W رو میشه بدست بیاریم که
اگه W بدست بیاد
با توجه به اطلاعات داده شد و w بدست اومده طبق حالت پایا، میشه دبی خروجی رو که برابر با دبی ورودی هستش بدست آورد
حالا مهم اینجاست
v1 , v2
اینا رو با بدست آوردن x میشه بدست آورد
اما کو این اطلاعات ؟

البته میدونم از اول راه اشتباه رفتمااااا

mahnazjoon

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من برای کنکور ارشد میخوام یه سری کتاب بگیرم که هم از نظر تست و هم نکات کامل باشه.
اگر ممکنه منو راهنمایی کنید کدام کتاب از همه بهتره؟(برای دروس سیالات-حرارت-جرم-ترمو-راکتور....)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به بخش کارشناسی ارشد مراجعه کنین دوست من
اما برای من که راهیان ارشد معرفی شد منم قبول دارم دیگه
معرفی میکنیم
راهیان ارشد

اگه بچه تهرانی
برو کلاسای پارسه

shazde

عضو جدید
برج های کننده

برج های کننده

هم اکنون به یاری سبزتان نیازمندیم. !!!
کسی در مورد برج های خنک کننده چیزی داره؟

sahand_nima

کاربر فعال

phalagh

مدیر بازنشسته
در فرایند کراکینگ نفت خام سنگین من یه سری داده ورودی و خروجی دارم به صورت مخفف نوشته شده نمیدونم منظورش چه موادی هست.
LCO=light cycle oil
HCO =heavy cycle oil
CCR=?
FD S=?
FD K=?
FD API=?
اگه خنده داره ببخشید.خوب نمیدونم یعنی چی؟
CCRق که باقیمانده کربن کنرادسونه. (Carbon Conradson Residue) اما بقیشو تا حالا چشم نخورده.
در مورد بقیشون مطمئنید؟؟

بالا