درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
واقعا به به..همینش کم بود که الان یک پیغام برای من زدن...کلی فحش هم نثارم کردن..برای چی؟ یک حل تمرینات.....

phalagh

مدیر بازنشسته
واقعا به به..همینش کم بود که الان یک پیغام برای من زدن...کلی فحش هم نثارم کردن..برای چی؟ یک حل تمرینات.....
من نمیدونم یعنی چی این کارا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب دیگه کسی که بخاطر یه حلال این کارو میکنه شخصیت خودشو نشون میده. خدا بداد برسه اینا به یه جایی برسن.:cry:
البته اونی که همچین کاری کرده فکر نکنه من خودم کتابو گرفتم الان دارم این حرفو میزنم. نه والا منم نگرفتم. اما خوب دلیل نمیشه به کسی که واقعا از روز اولی که وارد سایت شدم تا حالا هرپستش(که همه مفید بوده) حس تحسینمو برانگیخته خدای نکرده از گل نازکتر بگم.

saeedmse

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم . میخواستم بپرسم اصل کتاب McCabe را دارید؟در ضمن من یک لیست بلند بالا کتابهای مهندسی شیمی دارم .اگه کسی خواست خوشحال میشم.در ضمن چه طوری میشه عضو فعال شد؟

zahra.as

عضو جدید
معذرت من و می بخشی

معذرت من و می بخشی

با عرض شرمندگی نمی خواستم ناراحت یشید من نمی دونستم شوخی بود
معذرت

Danyal.KH

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
••ஐ••ஐ••سوالات، درخواست ها، پروژه ها، انتخاب رشته و غیره ، فقط در اینجا مطرح شود••ஐ••ஐ••

••ஐ••ஐ••سوالات، درخواست ها، پروژه ها، انتخاب رشته و غیره ، فقط در اینجا مطرح شود••ஐ••ஐ••

سلام
در مورد تکنولوژی تولید اسید بنزوئیک هر کس مطلب داره لطف کنه برام بفرسته .
ممنونم.

Danyal.KH

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کنترل فرایند

کنترل فرایند

سلام
در مورد { کنترل فازی } لطفا هر چی دارید برام بفرستید
با تشکر:)

active student

عضو جدید
سلام گلم من دانشجوی ترم اخر رشته شیمی هستم می خواستم ببینم میتونید یک موضوع خوب به من معرفی کنید ممنون میشم اگه کمکم کنید

alexmorgan

کاربر بیش فعال
salam

salam

نياز فوري به يك مقاله ي 20-30 صفحه اي در مورد نمك زدايي از آب دريا به روش اسمز معكوس دارم، لطفا كمكم كنيد

engineer1986

عضو جدید
با سلام به تمام دوستان عزیز.یک تحقیق می خواستم واسه شیمی تجزیه ابتدا مختصری توضیح:

Instrumental analysis: 1.electrochemical 2.chromatography 3.spectroscopy

خوب ادامه ی ماجرا یک تحقیق می خواستم در مورد یکی از سه مورد بالا.و تحقیق هم باید به این شکل باشه:
1.تاریخچه

2.اساس کار

3.مقایسه کمی و کیفی

4.مقایسه با سایر روشها>>>منظور همون سه روش گفته شده است

خودم یه چیزایی پیدا کرده هر کی مطلبی در مورد عرایض من داره ممنون میشم آپ کنه.با تشکر فراوان

حبیب صدر

عضو جدید

در مورد طراحی جداکنندهها مطلب می خواهم

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام من تازه عضو شدم . میخواستم بپرسم اصل کتاب McCabe را دارید؟در ضمن من یک لیست بلند بالا کتابهای مهندسی شیمی دارم .اگه کسی خواست خوشحال میشم.در ضمن چه طوری میشه عضو فعال شد؟
شما اگه پست هات زیاد بشه ، به صورت خودکار هی درجه ات و میزان فعالیت و ستاره هات زیاد میشه

charkhara

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزيز
رشته كاري اينجانب آبكاري خلاء مي باشد .(Vacuum coating)

نكته قابل توجه در اين كار نوع لاك آن مي باشد كه متاسفانه در ايران نسبت به اين قضيه توجه نمي شود (علت آن عدم اطلاعات كافي كه باعث پايين آمدن استحكام و كيفيت مي شود) .
پروسه : براي قطعات پلاستيك ABS
ابتدا سطح كار را تميز و از چربي پاك مي كنند سپس سطح كار را توسط نوعي لاك اسپري و يا غوطه ور مي كنند بعد از آن با حرارت دادن به مدت 8 ساعت در دماي 60-70 درجه سانتي گراد ( در گرم خانه ) خشك مي كنند اين لاك باعث مي شود سطح كار كاملا ورني و صيقلي گردد سپس قطعات درون دستگاه خلاء وارد مي شود . بعد از بسته شدن درب دستگاه و خلاء شدن ، آلومينيوم توسط سيم تنگستن تبخير شده و به صورت قطرات بسيار ريز كه با چشم ديده نمي شود (Metalising) از روي تنگستن به سمت اطراف پرتاپ مي شود و برروي سطح كار كه بوسيله لاك ورني شده است مي نشيند و سطح آيينه اي شكل ايجاد مي كند (سيم تنگستن و فلز Al در وسط دستگاه قرار دارد ) عمل تبخير Al در مدت 20 ثانيه صورت مي گيرد .
كاربرد اين روش در لوازم تزئيني از جمله قاب عكس ها ، ساعت هاي ديواري ، قالپاق ها ، كاسه چراغ ماشين ها و ... مي باشد .
اين لايه Al به ضخامت 2 الي 5 ميكرون مي باشد كه بسيار حساس و خش پذير مي باشد به صورتي كه با دست كشيدن بر روي آن پاك مي شود حال براي جلوگيري از آسيب رسيدن به لايه Al از يك پوشش ديگر بر روي Al استفاده مي شود كه اين پوشش بايد خواصي همچون شفافيت و چسبندگي داشته باشد . لاك هايي كه در ايران استفاده مي شود چه براي زير (base coat) و چه براي رو ( top coat ) از نوع آلكيدي كه بسيار ضعيف و خش پذير است مي باشد .
تست هاي انجام شده توسط اينجانب بر روي اين لاك تستcross hatch مي باشد كه يا لايه رو از روي Al جدا مي شد و يا لايه رو همراه با لايه Al از روي سطح لايه زير ( ورني) جدا مي شد و خش پذيري آن بسيار زياد بود .
طبق تحقيقات انجام شده در سايت هاي مختلف از اين روش براي لوازم تزئيني ، به عنوان يك روش بسيار محكم و ضدخش بر روي قطعاتي همچون رينگ ماشين و قطعات پلاستيكي ABS استفاده مي شود .از لاكهاي استفاده شده در اين روش اپكسي ، پلي اورتان ، آكريليك و ... نام برده شده است ولي در ايران از لاك ضعيف آلكيدي استفاده مي شود .
طبق آزمايشي كه خودم انجام دادم وقتي لاك رو را از پلي اورتان و يا لاك هاي ديگر با حلال قوي استفاده كردم ، سطح لاك زير را كه از نوع آلكيد بود خراب و سطح آيينه اي Al را بهم مي ريخت .
به نظر شما آيا مي توان از لاك هاي قوي تري به عنوان Base coat استفاده شود كه سطح را كاملا صاف و ورني كند .
از شما دوستان عزيز تقاضا دارم اگر اطلاعاتي در اين زمينه (لاك) داريد اينجانب را راهنمايي كنيد .

09124889350

عضو جدید
رفتار پلیمریزاسیون در تولید پلی اتیلن سبک خطی

رفتار پلیمریزاسیون در تولید پلی اتیلن سبک خطی

سلام درخواست مقاله ای درباره رفتار راکتور پلیمریزاسیون در تولید پلی اتیلن سبک خطی
هستم در صورت امکان به آدرس ایمل من بفرستید
مقالات درخواستی خود را در این تاپیک مطرح کنید در صورت مشاهده هر گونه تاپیک از کاربران ان تاپیک حذف می شود.
با تشکر

chahvarz110

عضو جدید
من نزدیک پایان ترم است و مجبورم دنبال همچین کتابهایی بگردم پس لینک این کتاب را به آدرس زیر برام بفرست بعد از ترم فعال میشم
chahvarz110@yahoo.com
خواهش میکنم زود تر

آنا شهبازی

عضو جدید

اطلاعاتی راجع به آزمایشگاه شیمی صنعتی (افت در اثر اصطحکاک در لوله)و جت آب می خواستم

My Number One

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی پیشکسوت های اینجا.
یه تحقیق در حد 7،8صفحه در مورد بویلر ها،بهینه سازیشون،طرز کارشون،موارد استفادشون و از این موارد می خواستم.هر کی چیزی داره لطف کنه بزاره آخه عجله دارم.:(البته غیر از اون مقاله ای که توی قسمت مقالات در مورد بویلر هستش،آخه فایلشو یه جا کلن واسه استادمون فرستادم گندش در اومد!:(

pasargad85

عضو جدید
سوال و جواب های درسی و علمی

سوال و جواب های درسی و علمی

هر چی گشتم تاپیک پرسش و پاسخ ندیدم سوالم را اینجا می گذارم
من مهندس شیمی هستم و برای یک قسمت از پروژه ام لازمه که تاخیر فاز یک تابع سینوسی را حساب کنم.
1- موقع محاسبه ماشین حساب باید روی رادیان باشه یا درجه ؟
2- از رابطه
(a=tan^-1(BC می شه حساب کرد ؟
a زاویه تاخیر فاز و BC طول پاره خط فاصله بین دو منحنی است.
3- ایا رابطه دیگری هم وجود داره ؟

nisa

عضو جدید
درخواست مطلب در مورد recycle polyethylene

درخواست مطلب در مورد recycle polyethylene

با سلام خدمت همه عزیزان در مورد recycle polyethylene
:w10:هر مطلب چه به شکل مقاله یا خبری و چه فارسی و چه انگلیسی سراغ دارید محبت کنید ممنون میشوم.:w27::w32:

alireza_9117

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان

:)من تازه عضو شدم
فعال نبودم :cry:اما به این کتاب نیاز دارم.
لطفا برام بفرستین

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت همه ی پیشکسوت های اینجا.
یه تحقیق در حد 7،8صفحه در مورد بویلر ها،بهینه سازیشون،طرز کارشون،موارد استفادشون و از این موارد می خواستم.هر کی چیزی داره لطف کنه بزاره آخه عجله دارم.:(البته غیر از اون مقاله ای که توی قسمت مقالات در مورد بویلر هستش،آخه فایلشو یه جا کلن واسه استادمون فرستادم گندش در اومد!:(
از این سایت استفاده کن : www.steemboiler.com

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
هر چی گشتم تاپیک پرسش و پاسخ ندیدم سوالم را اینجا می گذارم
من مهندس شیمی هستم و برای یک قسمت از پروژه ام لازمه که تاخیر فاز یک تابع سینوسی را حساب کنم.
1- موقع محاسبه ماشین حساب باید روی رادیان باشه یا درجه ؟
2- از رابطه
(a=tan^-1(BC می شه حساب کرد ؟
a زاویه تاخیر فاز و BC طول پاره خط فاصله بین دو منحنی است.
3- ایا رابطه دیگری هم وجود داره ؟

بهتاش اذیتش نکن ، از دوستای خوب منه
---
شما اگه بخوای مثلا" sin180 رو حساب کنی باید بذاری ، روی درجه
اگه بخوای مثلا" sin pi رو حساب کنی باید بذاری رو رادیان

آخرین ویرایش:
بالا