درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام
یه مقاله از مباحث انتقال حرارت میخوام انگلیسی با ترجمه ش باشه و مدل شده بشه.تروخدا خیلی ضروریه لطفا کمکم کنیییییییییییییییین

در مورد انتقال حرارت تاپیک مخصوصی داریم.
اگر مقاله انگلیسی میخواید باید خودتون ترجمه کنید یا بدید براتون ترجمه کنن.

nasir.gh

عضو جدید
باسلام
من اطلاعات مختصری درمورد مطالعات انجام شده پیرامون فرآیند gas lift با ذکر منبع اطلاعات جهت تکمیل پروپوزالم نیاز دارم.
قبلا از لطف شما تشکر میکنم:cry:

با سلام
بچه ها من به شکل فوری احتیاج به برنامه متلب تمرین شماره ی 24 فصل 6 کتاب راکتور فاگلر دارم، کسی داره برنامش رو؟

A team

عضو جدید
درخواست ترجمه
............................................................................................................................................................
سلام خدمت تمامی استادان و مهندسین عزیز
کسی میتونه این صفحه رو عین خودش ترجمه کنه
فقط لطفا از google translate استفاده نکنین که واقعا یه جور درهم و برهم میاره.
در ضمن اگه میشه لطف کنین و فایل رو با pdf و یا word سیو کنین و لینکش رو قرار بدین ممنون میشم.
ممنون از همتون :)

لینک صفحه:

http://en.wikipedia.org/wiki/Enthalpy

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
باسلام
من اطلاعات مختصری درمورد مطالعات انجام شده پیرامون فرآیند gas lift با ذکر منبع اطلاعات جهت تکمیل پروپوزالم نیاز دارم.
قبلا از لطف شما تشکر میکنم:cry:

سلام، یک درخواست رو چند بار باید تکرار کنید؟ پاسختون رو هم که توی تاپیک قبلی دادیم.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
درخواست ترجمه
............................................................................................................................................................
سلام خدمت تمامی استادان و مهندسین عزیز
کسی میتونه این صفحه رو عین خودش ترجمه کنه
فقط لطفا از google translate استفاده نکنین که واقعا یه جور درهم و برهم میاره.
در ضمن اگه میشه لطف کنین و فایل رو با pdf و یا word سیو کنین و لینکش رو قرار بدین ممنون میشم.
ممنون از همتون :)

لینک صفحه:

http://en.wikipedia.org/wiki/Enthalpy

very very LIKE
تعداد صفحات بنظرم زیاده و شاید دوستان وقت کافی نداشته باشن:smile:
دوست عزیز تو سایت دوستانی هستن که ترجمه میکنن به اونا پیام بدین کارتون سریعتر انجام میشه

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان من این ترم ریاضیات مهندسی پیشرفته دارم پایه م ضعیفه می خوام بیشتر کار کنم چه منابعی پیشنهاد می کنید
اگه کسی فایلی ، کتابی ، جزوه ای داره ممنون می شم برام بذاره

(عبدالله)

عضو جدید
معمولا از اتیلن گلیکول استفاده میکنن، بعضا از پروپیلن گلیکول هم استفاده میشه.

سلام

در تکمیل حرف دوستمون

از اتیلن گلایکول خالص به عنوان ضد یخ استفاده نمی کنن چون باعث سوراخ شدن محفظه مربوطه در ماشین می شود!

بلکه از ترکیب اتیلن گلایکول با آب در یک درصد ترکیب مشخص به عنوان ضد یخ استفاده میشه!

پتروشیمی اراک این ماده رو تولید می کنه و جالب اینجاست که یکی از مشتری های ثابتش کشور آلمان هست.

با توجه به این شرایط تحریم این خود نشان دهنده کیفیت بالای محصول تولیدی هست!

sm64

عضو جدید
سلام دوستان
کسی نرم افزار Vision Assistant 7.1 رو که برای آنالیز تصویر هست داره؟
میشه بفرمایید از کجا میتونم تهیه کنم؟

kalla

عضو جدید
heeeeeeellllllp!

heeeeeeellllllp!

مطلب در مورد سورفكتانتهاي غير يوني ونقطه ابري شدن ميخوام..كسي هست كمك كنه؟!

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام دوستان من این ترم ریاضیات مهندسی پیشرفته دارم پایه م ضعیفه می خوام بیشتر کار کنم چه منابعی پیشنهاد می کنید

کتاب کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی نیک آذر کتاب خوبیه .

danaye

عضو جدید
یه سوال:
منظور از cost of capital در اقتصاد مهندسی دقیقا چیه؟؟
مثلا چه جوری میشه حسابش کرد؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان
کسی نرم افزار Vision Assistant 7.1 رو که برای آنالیز تصویر هست داره؟
میشه بفرمایید از کجا میتونم تهیه کنم؟

سلام خیلی براتون گشتم، ولی چون این نرم افزار خیلی قدیمی هستش تمامی لینکاش dead شده بودن.

یه سوال:

سلام cost of capital هزینه سرمایه هم بهش میگن، کل هزینه ای که برای اون پروژه خرج شده + هزینه های پیش بینی نشده اگه اشتباه نکرده باشم.

k_siroos

مدیر بازنشسته
یه سوال:

سلام

در لغت به معنی
هزینه‌ی سرمایه هست .

تو
این لینک توضیح داده که دقیقا منظور چی هست

این پاورپوینت هم اطلاعات تکمیلی رو شامل میشه

موفق باشید

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها یه پروژه راجع به کربن فعال به عنوان حذف کننده آمین میخوام
کمک کنید لطفا!

arezo2011_2012

عضو جدید
با سلام

با سلام

با سلام لطف میکنید مقاله رو برام بفرستید.مچکرم
[h=2]Effect of sintering temperature on structural and magnetic properties of Mg-Cu-Zn ferrite prepared by sol-gel method[/h]A. Ashrafizadeh[SUP]1)[/SUP], A. Ghasemi[SUP]1)[/SUP], A. Paesano Jr[SUP]2)[/SUP], X. Liu[SUP]1)[/SUP], A. Morisako[SUP]1)[/SUP]
1) Spin Device Technology Center, Faculty of Engineering, Shinshu University 2) Centro de Ciencias Exatas, Departmento de Fisica, Universidade Estadualde de Maringa
javascript:void(0); Released 2010/07/13 [Advance Publication] Released: 2010/07/01 received 2009/10/20 accepted 2010/05/20

Keywords: ferrite, sol-gel, magnetic susceptibility, sintering temperature, coercivity

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام بچه ها یه پروژه راجع به کربن فعال به عنوان حذف کننده آمین میخوام
کمک کنید لطفا!

سلام، شما پروژه می خواید یا مقاله؟ اینجا درخواست مقاله میدن. من متوجه نشدم دقیقا چی هستش این موضوعی که شما می خوایدش!!! کربن فعال جهت حذف سولفید هیدروژن منظورتون هست؟ یا اینکه به عنوان حذف کننده آمین؟ ی مقاله براتون گذاشتم ی نگاهی بش بندازید ببینید کارتون رو راه میندازه.

پیوست ها

• 21.pdf
    439.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

s.matavos

عضو جدید
کتاب Rice and Do، پوران پژوهش (کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی) و نیک آذر. با تاکید بر پوران پژوهش.

s.matavos

عضو جدید
مطلب در مورد سورفكتانتهاي غير يوني ونقطه ابري شدن ميخوام..كسي هست كمك كنه؟!

سلام. این گروه سورفکتانت ها در محلول آبی ایجاد یون نمیکند ولی حلالیت در آب این گروه به دلیل حضور ملکول های گروههایی که خاصیت آبدوستی قوی دارند میباشد
از عمده گروههای پرمصرف غیر یونی در ایران میتوان از الکانول آمیدها نام برد که بعنوان سورفکتانت های PH ثانویه همراه با سورفکتانت های اولیه مانند آنیو نیک ها کاربرد دارند این گروه یر یونی در دامنه مشخص با سورفکتانت های آموتری نیز ساز گار است . الکانول آمیدها از گروه سورفکتانت های غیر یونی در حال حاضر از محصولات شرکت آنا سیمین است. این گروه غیر یونی میزان کف گروههای سورفکتانت ها پایدار( Sebum ) و سبوره چربی (Soil ) آنیونی پایه را در آب های سخت و همچنین در حضور چرک می کند هستند و اگر چه خاصیت پاک کنندگی یا o/w این گروه امو لسیفایرهای مناسبی برای فاز روغن در آب دترژنسی ندارند ولی بعنوان عامل سینرژیسم با دیگر سورفکتانت ها در اکثر قریب به اتاق فرمولاسیون محصولات ویژه مراقبت های شخصی بکار می روند.
یکی دیگر از گروههای سور فکتانت غیر یونی اسیدهای چرب اتو کسیله به صورت مونو و دی استر با طول زنجیر بلند است. دی استرها بسته به نوع اسید چرب بکار رفته و همچنین استرهای حاصلهPEG استرها یا PEG با میزان کم یا زیاد درجه اتوکسیلیشن دارای خواص متفاوتی از مشخصه های امو لسیفایر یا ترکیبات چربی گیر یا پاک کننده های ملایم و عوامل افزایش ویسکوزیته می باشند.
چند نوع از این سورفکتانت ها:
1 Diacetylated Monoglycerides
2 Diethylene Glycol Monopalmitostearate
3 Ethylene Glycol Monopalmitostearate
4 Glyceryl Behenate
5 Glyceryl Distearate
6 Glyceryl Monolinoleate
7 Glyceryl Mono-oleate
8 Glyceryl Monostearate
9 Macrogol Cetostearyl Ethers
10 Macrogol l5 Hydroxystearate
11 Macrogol Lauril Ethers
12 Macrogol Monomethyl Ethers
13 Macrogol Oleyl Ethers
14 Macrogol Stearates
15 Menfegol
16 Mono-glycerides
17 Nonoxinols
18 Octoxinols
19 Poloxamers
20 Polyoxyl Castor Oils
21 Polyoxyl Hydrogenated Castor Oils
22 Polysorbates
23 Propylene Glycol Diacetate
24 Propylene Glycol Monopalmitostearate
25 Quillaia
26 Sorbitan Esters
27 Sucrose Esters
28 Tyloxapol
اما در خصوص نقطه ابری، ترجیح دادم از تعریف مقایسه ای زیر واسه فهم راحت تر استفاده کنم:
مفهوم نقطه ابری شدن Cloud point : هنگام سرد شدن محصولات نفتی،دمایی که در آن ابر یا هاله ای از کریستال های ترکیبات پارافینی در داخل محصول نفتی ظاهر شود.(در این دما نمونه سیالیت خود را از دست نداده و قابل استفاده است)
مفهوم نقطه ریزش pour point: به هنگام سرد شدن یک نمونه از محصولات نفتی، پایین ترین دمایی است که در آن دما، نمونه سیالیت و روانی خود را هنوز حفظ کرده است.(یعنی در پایین تر از این دما نمونه سیالیت خود را از دست داده و به اصطلاح می بندد.)
نقطه ی ریزش برای مصرف کننده اهمیت بیشتری دارد، به طور مثال در سرمای زمستان اگر نقطه ریزش گازوئیل به حد کافی پایین نباشد، سیالیت و روانی خود را از دست میدهد و در نتیجه در سیستم سوخت رسانتی گرفتگی ایجاد می شود.قاعده کلی آن است که نقطه ریزش باید حداقل 10 درجه سانتیگراد زیر پائین ترین محدوده دمای پیش بینی شده باشد.

با سلام
بچه ها من احتیاج فوری به برنامه متلب تمرین شماره 24 فصل 6 کتاب فاگلر دارم
ممنون میشم اگر کسی داشته باشه

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام
بچه ها من احتیاج فوری به برنامه متلب تمرین شماره 24 فصل 6 کتاب فاگلر دارم
ممنون میشم اگر کسی داشته باشه

سلام شما باید سوالتون رو بذارید، شاید یکی این کتابو نداشته باشه.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، شما پروژه می خواید یا مقاله؟ اینجا درخواست مقاله میدن. من متوجه نشدم دقیقا چی هستش این موضوعی که شما می خوایدش!!! کربن فعال جهت حذف سولفید هیدروژن منظورتون هست؟ یا اینکه به عنوان حذف کننده آمین؟ ی مقاله براتون گذاشتم ی نگاهی بش بندازید ببینید کارتون رو راه میندازه.

پروژه میخواستم!
ببینین میخوام کربن فعال به عنوان حذف کننده آمین باشه موضوعش
ویه پروژه دیگه درباره آلومینیم در جذب H2S ,COSمیخوام باشه!
این پی دی اف!!!من یه سایت یه لینک منبع یا اینکه ورد میخوام باشه حداقل!

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
پروژه میخواستم!
ببینین میخوام کربن فعال به عنوان حذف کننده آمین باشه موضوعش
ویه پروژه دیگه درباره آلومینیم در جذب H2S ,COSمیخوام باشه!
این پی دی اف!!!من یه سایت یه لینک منبع یا اینکه ورد میخوام باشه حداقل!

حذف کننده امین؟ امین رو میفرستن تا گازهای اسیدی رو حذف کنه، منظور شما واسه بعد از هستش که امین کثیف رو می خوایم تمیز کاری کنیم از جاذب استفاده میشه حالا شما می خوای به جای جاذب از کربن فعال استفاده کنی که این امین رو جذب کنه؟ (توی روش قبلی که جاذب استفاده میشه میاد گاز اسیدی رو جذب می کنه) دقیقا منظور شما اینه؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
حذف کننده امین؟ امین رو میفرستن تا گازهای اسیدی رو حذف کنه، منظور شما واسه بعد از هستش که امین کثیف رو می خوایم تمیز کاری کنیم از جاذب استفاده میشه حالا شما می خوای به جای جاذب از کربن فعال استفاده کنی که این امین رو جذب کنه؟ (توی روش قبلی که جاذب استفاده میشه میاد گاز اسیدی رو جذب می کنه) دقیقا منظور شما اینه؟
دقیقا میخوام کربن فعال اون آمین رو حذف کنه!
همین .
خیلی مطلب دربارش کمه چه درباره آلومینیم چه کربن فعال

oioioi

عضو جدید
سلام
ببخشید یه مقاله درباره ی جداسازی h2s از گاز طبیعی میخواستم با استفاده از غشا
با تشکر

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
ببخشید یه مقاله درباره ی جداسازی h2s از گاز طبیعی میخواستم با استفاده از غشا
با تشکر

سلام، خدمت شما

غشاءهاي پليمري شيرين سازي گاز طبيعي

پیوست ها

• ChemEng (55)_2.pdf
    463.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

engineer1986

عضو جدید
سلام به تموم دوستان عزیز.واسه متن اولیه پایان نامه یه جمله ی خوب می خواستم.ممنون میشم یکی یه جمله پیشنهاد بده.ممنون.فقط اینو بگم اورژانسیه!!!

بالا