درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

mahsa_no

عضو جدید
لطفا سوالمو جواب بدید!

لطفا سوالمو جواب بدید!

سلام به همه دوستان عزیز.
من روی شبیه سازی یه واحد پالایشگاهی با نرم افزار اسپن پلاس کار میکنم و حالا رسیدم به یه راکتور! مطمئن نیستم اسپن توانایی شبیه سازی راکتور با داده های assay رو داشته باشه یانه!!!!!!!
اگه شما دوستان در این مورد اطلاعی دارید، ممنون میشم کمکم کنید یا مرجعی بهم معرفی کنید. ممنونم زیاد

shahrzadbr

عضو جدید
پایا ن نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی(گرایش طراحی فرایند). یه موضوع خوب بگین

پایا ن نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی(گرایش طراحی فرایند). یه موضوع خوب بگین

سلام عزیزان
ممنون می شم برا پایا ن نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی(گرایش طراحی فرایند). یه موضوع خوب بگین ؟

:gol::gol:
وفت ندارم

MK264

کاربر بیش فعال
سلام، درباره ماده اف ای دی (flavin adenine dinucleotide) کسی مطلبی داره؟

emanoeel

عضو جدید
سلام به همه ی دوستای عزیز.
دوستان کسی مطلبی راجع به نقش steam در برج تقطیر داره؟ و یا اینکه از امواج مایکروویو چه طور میشه به جای steam استفاده کرد؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
بچه ها کسی رو سراغ دارین که رفته باشه قطر یا کشورهای مشابه برای کار؟ اگه سراغ دارین، یه ایمیلی ازش میخاستم.
اگه کسی سراغ داشت، لطفاً اطلاع بدین.

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر

پیشاپیس از تمامی شما سروران گرامی عذر می خواهم ، بنده را به خاطر این کار من ببخشید.
چون کارم فوری بود از شما در این جا تقاضای کمک کرده ام ، البته در تاپیک خودش هم مطرح کردم ، چون گفتم زودتر به جواب برسم در اینجا نیز مطرح کردم.

یک جوانمردی آقایی کند و این دو کتاب را برای من نیز قرار دهد :

1-Introduction to Fluid Mechanics

James E. A. John (Author), William L. Haberman (Author)

http://www.amazon.com/Introduction-Fluid-Mechanics-James-John/dp/0134839676

2-1972, Illustrated edition:
Fluid mechanics / [by] Theodore Allen, Jr. [and] Richard L. Ditsworth.Allen, Theodore

http://trove.nla.gov.au/work/21460315?selectedversion=NBD253750

باز هم عذر خواهی می کنم.
از لطف شما یک دنیا ممنونم.
منتظرم.....

Milad2091

کاربر فعال
سلام

شاید این به کارتون بیاد

با سلام و تشکر
این فایل رو یکی از دوستان در تالار بهم داده بودن!
من دقیقا ترجمه ی اون فایلی که آپلود کردم رو میخواستم که فکر کنم به فایلم نگاه نکردین!!!!بازم ممنونم

nasir.gh

عضو جدید
با سلام
هر نوع مقاله یا journal در رابطه با gas Lift دارین واسم بذارین که شدیدا نیاز دارم.
با تشکر

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم یه گزارش از فرایند تولید بی کربنات پتاسیم همراه با pfd و block diagramدر اختیارم بذارید.​

shimi 88

عضو جدید
از دوستان کسی می تونه واسه نوشتن پروپژه ام که در مورد دانسیته مایعات نفتی هستش کمک کنه ؟( مطلب فارسی)
خیلی خیلی ازش ممنون میشم . با تشکر

resolution

عضو جدید
سلام بچه ها
من رشته ام الکترونیکه واسه ضد آب کردنه بردهام از رزین استفاده می کنم
اما نمیدونم اشکال کار کجاست که از هر رزینی که استفاده می کنم به شفافی و براقی نمونه چینیش نمی شه:(
ممنون میشم کمک کنید
من از پلی استر ها داخلی استفاده کردم تا رزین ایستاده تابا
تا پلی استر ترک و آلمان که دیگه وارد نمی شه
اپوکسی هم روی کارو چرب می کنه

simin64

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام
بچه ها آیا نرم افزاری رو میشناسید که میزان(درصد) رنگهای یک تصویر را مشخص کند؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
از قسمت ویندوز فتوشاب قسمت info میشه رو هر قسمت از تصویر که رفت درصد رنگشو مشخص کرد ولی کل تصویر رو بصورت یکجا نمیدونم
با استفاده از ابزار magic wand هم میشه تصویر رو به تفکیک رنگ جزء جزء کرد و درصد رو در info مشاهده کرد

k_siroos

مدیر بازنشسته
با سلام و تشکر
این فایل رو یکی از دوستان در تالار بهم داده بودن!
من دقیقا ترجمه ی اون فایلی که آپلود کردم رو میخواستم که فکر کنم به فایلم نگاه نکردین!!!!بازم ممنونم

حقیقتش نگاه نکردم ولی تا جایی که اطلاع داشتم این متون انگلیسی واسه پالایشگاه تهران (یا بعضا اصفهان) هست که بعدها ترجمه شدن. فکر می کردم تا حدود زیادی یکسان باشن.

mary1987

عضو جدید
درخواست...

درخواست...

من راجع به تاریخچه جداسازی هوا در ایران و کارخونه هایی که هوا رو در ایران جداسازی میکنند اطلاعاتی رو برای مقدمه پایان نامم میخوام

kamali-s

عضو جدید
سلام من یه سری مطلب در مورد برج های جداسازی پروپان می خوام اگه راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم خیلی گشتم مطالب زیادی رو دانلود کردم اما هیچکدوم شماتیک وهمراه با توضیح نداشت خواهش می کنم کمک کنید خیلی نیاز دارم باید کنفرانس بدم:cry:

sahar tj

عضو جدید
سلام دوستان
من برای درس ریاضیات پیشرفته چند تا برنامه نویسی با متلب دارم که متاسفانه کار با متلب را بلد نیستم،یه هفته هم بیشتر واسه تحویلش وقت ندارم
من سوالات مربوطه را ضمیمه این پست کردم،لطفا اگه کسی بلد هست برنامش رو برام بداره
از کمکتان سپاسگزارم

131220121846.jpg

student.sh86

عضو جدید
سلام
از قسمت ویندوز فتوشاب قسمت info میشه رو هر قسمت از تصویر که رفت درصد رنگشو مشخص کرد ولی کل تصویر رو بصورت یکجا نمیدونم
با استفاده از ابزار magic wand هم میشه تصویر رو به تفکیک رنگ جزء جزء کرد و درصد رو در info مشاهده کرد

میتونن هم با استفاده از فتوشاپ تعداد پیکسل رنگ مورد نظرشونو حساب کنن و تقسیم بر تعداد پیکسل کل کنن تا نسبتش محاسبه بشه.
اگه هم پیشرفته تر از این میخوان از قسمت image processing نرم افزار matlab هم میتونید استفاده کنید

maede_chem

عضو جدید
سلام من یه مقاله میخوام راجع به یکی از مباحثی که تو درس ترمودینامیک 2 هست.هرچی باشه فرق نداره،فقط مقاله ثبت شده باشه

مرسی

مریم2009

عضو جدید
کمک کمک کمک!!!!

کمک کمک کمک!!!!

سلام به همه دوستان عزیزم میشه توی حل این سوال با استفاده از نرم افزار مطلب راهنماییم کنیدمشاهده پیوست طرح سوال.pdf
در واقع من تا به حال با مسئله ای شامل تعادل فازی و شیمیایی همزمان روبرو نشدم
لطفا کمک کنید

kamali-s

عضو جدید
باز هم سلام اصلا کسی به اینجا سرهم میزنه؟ من خودم توسایت کلی مطلب درمورد برج های جداسازی پروپان پیدا کردم که مهندسین خبره لطف کرده وگذاشته بودن اما متاسفانه شماتیکی نداشت آقایونی که این همه خبره هستن حتما میتونن شماتیک ساده روهم بزارن ولی کی به ما فقیر فقرا جواب میده بابا خودتون هم یه روزی تازه کار بودینا کمک کنید خوب

mohammadizadeh

عضو جدید
درخواست كمك

درخواست كمك

با سلام
دوستان عزيز بنده در خصوص ساخت خمير نقره در حال تحقيق مي باشم. چنانچه دوستاني هستند كه در اين زمينه مي توانند كمك كنند واحد تحقيق و توسعه سايپا آماده همكاري با آن عزيزان مي باشد.

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
باز هم سلام اصلا کسی به اینجا سرهم میزنه؟ من خودم توسایت کلی مطلب درمورد برج های جداسازی پروپان پیدا کردم که مهندسین خبره لطف کرده وگذاشته بودن اما متاسفانه شماتیکی نداشت آقایونی که این همه خبره هستن حتما میتونن شماتیک ساده روهم بزارن ولی کی به ما فقیر فقرا جواب میده بابا خودتون هم یه روزی تازه کار بودینا کمک کنید خوب

شرح فرآيند توليد گاز مايع پالايشگاه اراك رو ميتونی از صفحه 44 جزوه زير مطالعه كنی؛
http://uplod.ir/czrj2mjlspps/Arak__A.pdf.htm

اين هم يه شماتيك كلی از اين فرآيند؛
http://uplod.ir/dqvoa8r8l24n/LPG_unit_ARAK.pdf.htm

لينك زير هم يه نگاهی بنداز؛

http://patentsbase.com/items/US-6291734-B1-integrated-low-pressure-depropanizer-debutanizer-column

grindelvald

عضو جدید
سلام به همه
درباره ی موضوع زیر نیاز به هرگونه مطلبی یا راهنمایی دارم
dry fraction of fatty acids or oils
ممنونتون میشم اگه کمکم کنید

بالا