درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

omidhldn

عضو جدید
سلام دوستان
من مقاله ای در مورد کاربرد نانو کربن ها در پیل سوختی می خواستم اگه فارسی باشه بهتر
اگه میشه ادرس چند سایت رو هم بدید

piruz1

عضو جدید
حل معادله وندروالس با برنامه نویسی matlab

حل معادله وندروالس با برنامه نویسی matlab

سلام خدمت مدیران تالار و سایر دوستان عزیز. خواهش میکنم کمکم کنید .من برنامه نویسیم ضعیفه :( برنامه حل معادله وندروالس F=a*(V^3)+b*(V^2)+c*V+d با اطلاعات زیر:
T=322
P=10.49
R=0.08206
n=1
A=0.017946006
B=0.064798137
a=1
b=-((n*B)+(n*R*T)/P)
c=((n^2)*A)/P
d=-((n^3)*A*B)/P
از 3تا ریشه یکیش با نیوتون رافسون که حدس اولیش V0=(R*T)/P بدست میاد و 2تای دیگه از روش هورنر F=((V-V1)*Q)+K4 و Q=K1*(V^2) + K2*V + K3 که:
K1=a
K2=b+K1*V1
K3=c+K2*V1
K4=d+K3*V1
لطفا کمکم کنید . ممنونتون میشم.

ali416

عضو جدید
بچه ها خسته نباشید
اگه کسی مقاله ای در مورد ساخت کاتالیستها داره اینجا بذاره

:confused:سلام دوستان.
کسی میتونه به این سوالا جواب بده؟
1.collapse کردن محلول یعنی چی؟
2.توضیح کامل در رابطه با bumpping&hot point?

1- دوست عزیز اگه دقت کنید، اون collapse کردن رو برای حباب بکار بردم نه محلول. collapse در لغت به معنی فروریختن هست. به ترکیدن حباب، collapse کردن گفته می شه. اگه این حباب در هوا بترکه اثری از خودش باقی نمیذاره ولی اگر درون مایع باشه، ترکیدنش به معنی محو شدن یکباره ای حباب هست که خب ایجاد ضربه می کنه.

2- ببینید فرض کنید شما میخایین مقداری آب رو درون لوله آزمایش بجوشانید. پدیده ای که در عمل اتقاق می افته اینه که تشکیل حبابهای اولیه از تمام سطح انجام نمیشه و تنها از چند نقطه محدود جوشیدن شروع میشه. به این نقاط hot point گفته میشه. این نقاط، نقاطی هستن که به صورت میکروسکوپی فعالیت سطحی بالاتری به نسبت بقیه سطح داخلی لوله دارن و می تونن باعث هسته زایی برای تشکیل حباب بشن.
در شروع جوشیدن، هنوز دمای توده مایع (در اینجا آب) به دمای 100 درجه نرسیده ولی دمای سطح ظرف برای اینکه بتونه انتقال حرارت رو انجام بده، لازم هست که بالاتر از 100 درجه باشه تا گرادیان دمایی ایجاد بشه و حرارت منتقل بشه. برای همین دمای سطح از 100 درجه بالاتر میره. مایعی که به این سطح چسبیده هم به همراه سطح به دمای بالاتر از 100 درجه میرسه ولی به علت نبودن عامل هسته زا برای تشکیل حباب، حباب تشکیل نمیشه (کاری که سنگ جوش انجام میده، همین هسته زایی برای تشکیل حباب هست) و همینطور دمای مایع چسبیده به سطح داخلی لوله بالاتر میره تا جایی که انرژی کافی برای تشکیل حباب رو پیدا می کنه و یکباره حباب درست میشه ولی این حباب بخار اشباع نیست، چون دماش از 100 درجه بالاتر هست. بلکه بخار سوپرهیت با انرژی خیلی زیاد بوجود میاد. آزمایش ها نشون داده اگه سطح داخلی ظرفی خیلی خیلی تمیز و صاف و یکدست باشه، دمای بخار سوپرهیت تشکیل شده حتی به 270 درجه سانتی گراد هم میرسه ! وقتی این حباب تشکیل میشه بعلت افزایش حجم ناگهانی که ایجاد میکنه، باعث میشه بقیه مایع درون لوله به بیرون لوله پاشیده بشه. به این اتفاق bumpping گفته میشه.
یه آزمایش ساده انجام بدین تا کاملاً موضوع رو به عینه لمس کنید. 2تا لوله آزمایش تمیز بردارین و تا نصفه توش آب بریزید. توی یکیش یه تیکه فلز یا سنگ یا خورده شیشه یا هرچیز دیگه بندازین. پایین جفت لوله آزمایش ها رو روی شعله بگیرید تا به جوش بیان. مرافب باشید که نوک لوله آزمایشها به سمت کسی نباشه (وگرنه آب جوش به صورتش پاشیده میشه!). وقتی مایع به جوش بیاد، اون ظرفی که دارای سنگ جوش نیست بکدفعه یه قل شدید میزنه و نصف مایع درون لوله رو به بیرون میپاشه اما اون یکی که سنگ چوش داره به آرامی شروع به جوشیدن می کنه.

sahar.chem eng

عضو جدید
سلام میشه خواهش کنم چندتا عکس با کیفیت بالا و ویدئوی عملکرد یک مبدل حرارتی multi stream رو در اختیار بنده بذارید؟
خیلی متشکرم

mhedayati

عضو جدید
visbreaking

visbreaking

سلام خدمت مهندسین محترم
کسی درباره واحد غلظت-شکن یا همان واحد کاهش گرانروی(ویسکوزیته) که در پالایشگاه ها به کار میرود، اطلاعاتی دارد؟؟؟
لطفا اگه مطالبی در این مورد دارید، حتما بنده را مطلع کنید...:heart:
دم همه مهندسین ایران گـــــرم:gol:

sana.e

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام من عضو جدید این باشگاهم که 1 مقاله می خواهم اما نمی دونم کجا باید درخواست بدم اگه امکان داره کمکم کنید.ممنون

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت مهندسین محترم
کسی درباره واحد غلظت-شکن یا همان واحد کاهش گرانروی(ویسکوزیته) که در پالایشگاه ها به کار میرود، اطلاعاتی دارد؟؟؟
لطفا اگه مطالبی در این مورد دارید، حتما بنده را مطلع کنید...:heart:
دم همه مهندسین ایران گـــــرم:gol:

ته مانده برج تقطیر در خلاء بعلت گرانروی بالا و سنگینی مولکولها به عنوان یه فراورده نهایی مورد استفاده نیست لذا برای پایین اوردن گرانروی این مواد به واحد کاهش گرانروی وارد شده و در انجا توسط حرارت به مولکولهای سبک شکسته می شوند و نفت کوره و بنزین نامرغوب تولید می شوند. همچنین مقداری گاز سبک نیز بدست می اید که به عنوان سوخت کوره های پالایشگاه استفاده میشه.

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام من عضو جدید این باشگاهم که 1 مقاله می خواهم اما نمی دونم کجا باید درخواست بدم اگه امکان داره کمکم کنید.ممنون

سلام ، خوش اومدین . مقاله از دیتابیس خاصی لازم دارید یا اینکه موضوع خاصی مدنظرتون هست ؟؟؟

sana.e

عضو جدید
سلام خوشحالم که به این سرعت یکی به دادم رسید.موضوع:اثر کاتالیزور بر سرعت واکنش های شیمیایی وموضوع دیگه بررسی در پخش و تقسیم یک جسم بین دو حلال غیر قابل حل در یکدیگر.

سلام میشه خواهش کنم چندتا عکس با کیفیت بالا و ویدئوی عملکرد یک مبدل حرارتی multi stream رو در اختیار بنده بذارید؟
خیلی متشکرم

سلام

برای درخواست شما یک مقالکی در لینک زیر تهیه کردم امید وارم به دردتون بخوره:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/313064?p=4192561&viewfull=1#post4192561

خلاصه مقاله این هست که شما باید روی نرم افزار ASPEN MUSE کار کنید.
امید وارم برایتان مفید باشد.

k_siroos

مدیر بازنشسته
بچه ها خسته نباشید
اگه کسی مقاله ای در مورد ساخت کاتالیستها داره اینجا بذاره

سلام . خدمت شما

ارزیابی ازمایشگاهی کاتالیست زیرکون

تولید تجاری کاتالیزگر در ایران

تکنولوژيهاي کاتاليستي جديد در صنايع نفت و پتروشيمي

Hermione Granger

عضو جدید
چرا یک لپ تاپ جیبی نمیخرین که به اندازه ماشین حسابه و توی جیب جا میشه
داخلش ویندوز داره و نرم افزار متلب رو میتونی توش نصب کنی و باهاش کار کنی ...........
این هم پیشنهادیه برا خودش
فقط مشکلی که داره خیلی جاها (مهم ترینش جلسه امتحان) نمیذارین شما تبلت یا نت بوک ببری

sahar.chem eng

عضو جدید
سلام

برای درخواست شما یک مقالکی در لینک زیر تهیه کردم امید وارم به دردتون بخوره:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/313064?p=4192561&viewfull=1#post4192561

خلاصه مقاله این هست که شما باید روی نرم افزار ASPEN MUSE کار کنید.
امید وارم برایتان مفید باشد.

از راهنمایی بسیار مفیدتون کمال تشکر و قدردانی را دارم.

engineer84

عضو جدید
سلام مهندسان عزيز
من يك سوال از ورد 2007 دارم براي نگارش پايان نامه ام نياز دارم. اگر بخوايم فاصله بين خطوط را تنظيم كنيم مثلا بذاريم 0.9 سانتي متر چطور بايد اين كار رو انجام بديم؟

sahar.chem eng

عضو جدید
سلام مهندسان عزيز
من يك سوال از ورد 2007 دارم براي نگارش پايان نامه ام نياز دارم. اگر بخوايم فاصله بين خطوط را تنظيم كنيم مثلا بذاريم 0.9 سانتي متر چطور بايد اين كار رو انجام بديم؟

شما باید از قسمت نوار ابزار بالای صفحه بخش paragraphقسمت line and paragraph spacing رو انتخاب کنید و سپس line spcing optionرو انتخاب کنید و از اون قسمت در بخشspacingدر قسمت Atعدد 0.9رو وارد کنیدو سپس ok را انتخاب کنید.امیدوارم تونسته باشم بخوبی راهنمایی کنم.

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان......
یه سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه جسمی به ارتفاع L رو در مرکز دستگاه مختصات کروی در نظر بگیریم و ناظر بر روی کره ای که جسم رو احاطه کرده حرکت کنه.
با صرف نظر از ضخامت و پهنا ی اون چه رابطه ای بین زوایا و شعاع دستگاه کروی و ارتفاع قابل مشاهده از چشم ناظر وجود داره؟
با تشکر:)
بازم سلام دوستان.........
خواهشاً یه فکری به سوال منم بکنین.........
خیلی ضروریه و دراسرع وقت به جوابش نیاز دارم:(

engineer84

عضو جدید
شما باید از قسمت نوار ابزار بالای صفحه بخش paragraphقسمت line and paragraph spacing رو انتخاب کنید و سپس line spcing optionرو انتخاب کنید و از اون قسمت در بخشspacingدر قسمت Atعدد 0.9رو وارد کنیدو سپس ok را انتخاب کنید.امیدوارم تونسته باشم بخوبی راهنمایی کنم.

با تشكر دوست عزيز
ولي مشكل من اينه كه واحدي كه در قسمت AT هست به سانتي متر نيست و به Pt است و نميدونم از كدوم قسمت مي تونم تغيير واحد بدم.

يك مشكل ديگه هم كه دارم اينه كه در پاورقي خط جدا كننده بايد يك خط ممتد باشه ولي در ورد يك خط كوچك و نصفه قرار ميده.اگر ميدونيد از كدوم قسمت ميشه اين خط رو تغيير داد لطفا راهنمايي كنيد.
با تشكر

ghasedak67

عضو جدید
سلام.کسی مطلبی راجع به گالوانیزه گرم،آبکاری فلزات یا بتن گازی نداره کمکم کنه.

atefeh2100

عضو جدید
سلام....گزارشکار آز شیمی فیزیک با عنوان رفراکتومتری رو اگر کسی داره کمکم کنه لطفا

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.به یک کمک فوری نیاز دارم... اگه کسی یه مقاله 10 15 صفحه ای به زبان انگلیسی از coolin tower یااا سل های جیوه ای داره واسم بذاره ممنون میشم

milad7711

عضو جدید
help me please

help me please

سلام بچه ها.من یه مقاله در مورد مخازن تحت فشار می خوام.لطفا کمک کنید.:cry:

toteshan8602

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
چند تا مقاله زبان اصلی در مورد بهینه سازی انرژی در کوره های دوار سیمان می خواستم.
ممنون میشم کمکم کنید.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با تشكر دوست عزيز
ولي مشكل من اينه كه واحدي كه در قسمت AT هست به سانتي متر نيست و به Pt است و نميدونم از كدوم قسمت مي تونم تغيير واحد بدم.

يك مشكل ديگه هم كه دارم اينه كه در پاورقي خط جدا كننده بايد يك خط ممتد باشه ولي در ورد يك خط كوچك و نصفه قرار ميده.اگر ميدونيد از كدوم قسمت ميشه اين خط رو تغيير داد لطفا راهنمايي كنيد.
با تشكر

دوست عزيز اون خط پاورقي هميشه بصورت نيمه هست و تا جايي كه من ميدونم امكان كامل شدن خط نيست و بايد بصورت دستي اينكار رو انجام بدين
در مورد اون سوال ديگه كه فرمودين واحد سانتي متر نيست بايد اينطوري عمل كنين كه مقدار دلخواهتون رو وارد كنين بعد يه space و بعدش cm رو مينويسين. خودش تبديل ميكنه به pt
اگه بازم سوالي در زمينه آفيس داشتين به اين تاپيك مراجعه كنين. موفق باشين
[h=3] ..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint ::..[/h]

بالا