درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

wnba

عضو جدید
سلام.من کلی اطلاع در مورد بتن های گوگردی میخواستم.یه تحقیق شروع کردیم که حدود 18 ماه طول میکشه.یعنی اینجوری نیست که حتما بخواد مثلا 20 صفحه باشه یا.....چون واسه خودمه.هر کی هر چی میدونست لطفا واسه من پیغام خصوصی بزنه.ممنون:smile:

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

من یه کتاب باید پیدا کنم درباره conductive polymers و از روی اون 200

صفحه کپی کنم تا استادم قبول کنه!!

کتابخونه مرکزی هم رفتم نبود!

از اینترنت هم قبول نداره...

2روز بیشتر وقت ندارم.

تورو به خدا کمکم کنید! :cry:

یعنی چی از اینترنت قبول نمیکنه یعنی میخواد اذیت کنه دیگه
بیا این دو تا رو ببین خوبه؟

8,620 KB

Conductive Electroactive Polymers.pdf

141 KB

Progress in using conductive polymers as corrosion-inhibiting coatings.pdf

sonajamshidi

عضو جدید
درخواست مقاله قدیمی

درخواست مقاله قدیمی

1.
Ravdel, . A.; Novikova, N . A. Reduction of Barite with Carbon. J. Appl. Chem. USSR
1963, 36 (7), 1384-1392
2.
Kasaoka, S.; Sakata, Y. Fundamental Study on Development ofCatalytic Coal Gasification Process. Reports of special projectresearch on energy under grant-in-aid of scientific research; Ministr of Education, Science and Culture: Japan, 1984; pp 239-248.

3.
Kasaoka, S.; Sakata, Y.; Shimada, M. The Sulfur Tolerance Various Catalysts for the Gasification of Coal Char. Int. Chem.Eng.
1986, 26, 705-715.

این چند تا مقاله قدیمی هستند که متاسفانه نمی تونم پیداشون کنم (حتی لینک هاشون را). ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

آخرین ویرایش:

snow berry

مدیر بازنشسته
1.
Ravdel,​
A. A.; Novikova, N. A. Reduction of Barite with Carbon. J.

Appl. Chem. USSR​
1963, 36 (7), 1384-1392

2.
Kasaoka, S.; Sakata, Y. Fundamental Study on Development of
Catalytic Coal Gasification Process. Reports of special project
research on energy under grant-in-aid of scientific research; Ministry

of​
Education, Science and Culture: Japan, 1984; pp 239-248.

3.
Kasaoka,
S.; Sakata, Y.; Shimada, M. The Sulfur Tolerance of
Various Catalysts for the Gasification of Coal Char.
Int. Chem.
Eng.
1986, 26, 705-715.

این چند تا مقاله قدیمی هستند که متاسفانه نمی تونم پیداشون کنم
ممنون میشم راهنمایی ام کنید

دوست من لطفا سایز نوشتتون رو بزگتر کنیدحتی نمی شه انها رو خوند .در ضمن لطفا لینک مقاله ها رو بذارید.

catalonia8

عضو جدید
میشه بازم منو کمک کنین
من یه میکرومبدل ساختم آزمایشم کردمش
ولی فصل تئوری میکروکانال واسه پایان نامه رو نمی دونم چی کار کنم

k_siroos

مدیر بازنشسته

sonajamshidi

عضو جدید
دوست من لطفا سایز نوشتتون رو بزگتر کنیدحتی نمی شه انها رو خوند .در ضمن لطفا لینک مقاله ها رو بذارید.
1.
Ravdel, . A.; Novikova, N. A. Reduction of Barite with Carbon. J. Appl. Chem. USSR
1963, 36 (7), 1384-1392
2.
Kasaoka, S.; Sakata, Y. FundamentalStudy on Development ofCatalytic Coal Gasification Process. Reports of special projectresearch on energy undergrant-in-aid of scientific research; Ministr ofEducation, Science and Culture: Japan, 1984; pp239-248.

3.
Kasaoka, S.; Sakata, Y.; Shimada, M. The SulfurTolerance Various Catalysts forthe Gasification of Coal Char. Int. Chem.Eng.
1986, 26, 705-715.

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام راجع به انتروپی شیر انبساط

سلام راجع به انتروپی شیر انبساط

سلام بچه ها:surprised:
خسته نباشین راجع به انتروپی شیر انبساط بیشتر میخوام بدونم کسی هست کمک کنه
تغیرات انتروپی رو در شیر انبساط توضیح دهید
ممنون می شم یکم بیشتر بدونم :gol:

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

marjanjun

عضو جدید
تورو خداااااااااااا help

تورو خداااااااااااا help

inja hishki az anvae level gauge hayye mojud chizi miduneeee?age are toro khoda bem help bdin
plz
plz

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه لطفا یه مقاله ی فارسی در بارهی پلی استر ها در اختیار من قرار بدین
خیلی فوری
ممنون می شم اگه من را کمک کنید:gol:

!!!!Milad!!!!

عضو جدید
help

help

سلام من فوری یک مقاله در مورد تهیه سوخت از ضایعات ماهی(fuel from fish waste )می خوام با تشکر

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
inja hishki az anvae level gauge hayye mojud chizi miduneeee?age are toro khoda bem help bdin
plz
plz

روش اندازه گيري ارتفاع سطح مايعات ( Level ) در مخازن :
كلمه Level يا سطح مايع به سطحي گفته مي شود كه هميشه با سطح ديگري كه در قسمت فوقاني آن قرار دارد در تماس باشد .

سطح مايعات هميشه به صورت افقي ميباشد و در مواقعيكه به علل مختلف در نوسان است هميشه ارتفاع متوسط آن را در نظر مي گيرند.
پروسه هاي معمول یک واحد فرایندی شامل تعداد زيادي تانك ، vessel و مخزن بوده كه وظيفه آنها ذخيره مواد پروسه مي باشد . اندازه گيري دقيق محتويات اين ظروف بسيار ضروري مي باشد. مواد اين تانكها معمولا مايع بوده اما گاهي اوقات ممكن است شامل مواد جامد نيز باشند. اندازه گيرهاي level مايعات ممكن است سطح دقيق را در همه زمانها يا فقط هنگامي كه سطح به يك مقدار از پيش تعيين شده مي رسد ، نشان دهند . يك سيگنال آنالوگ حجم واقعي ( گالن ها يا ليترها ) يا درصدي از حجم را مشخص مي كند. به طور كلي معمولترين روش اندازه گيري level روش اختلاف فشار است.
چند مساله ممكن است در اندازه گيري level اتفاق بيفتد كه انتخاب سنسور را پيچيده ميكند.
يكي از اين مسايل امكان ايجاد امواج كه رزونانس هيدروليك ناميده مي شود مي باشد. كه در هر vessle با سطح باز ، نويز و تبخير مايع و ميعان بخار مي تواند اتفاق بيفتد . يك مساله ديگر متغير بودن گراويتي (gravity ) مخصوص مي باشد.

ارتفاع سطح مايعات را بر حسب فوت – اينچ – متر و سانتي متر اندازه مي گيرند.
روشهاي اندازه گيري سطح مايعات به ترتيب زير مي باشند :
1- روشهاي دستي Manual Methods
2- شيشه هاي نشان دهنده سطح مايع Sight Glass Level Guages
3- روشهاي فشاري Pressure Methods
4- روش استفاده از اختلاف فشار Pressure MethodsDifferential
5- روش شناوري The Float Method
6- روش غوطه وري The Displacer Method
7- استفاده از روش حباب هوا Bobble Method

روش شناوري (The Float Method) :
در اين روش جهت اندازه گيري ارتفاع سطح مايع از خاصيت شناوري اجسام در مايعات استفاده مي گردد به طور مثال يك گلوله تو خالي فلزي را در نظر بگيريد به طوريكه گلوله در روي آب شناور بوده و با آن بالا و پايين شود حال چنانچه يك ريسمان به گلوله متصل باشد و سر ديگر ريسمان به وزنه اي اتصال داشته باشد كه در امتداد خط كش مدرجي قرار دارد با بالا و پايين آمدن سطح مايع در تانك ، شناور نيز بالا و پايين شده و در نتيجه وزنه را در امتداد خط كش تغيير مكان خواهد داد و چون خط كش بر حسب ارتفاع سطح مايع درجه بندي شده است محل ايستادن وزنه در خط كش مدرج نمودار سطح مايع مخزن خواهد بود.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
plz
plz

روش اختلاف فشار (Differential Pressure Method) :
اندازه گيري ارتفاع سطح مايعات با استفاده از روش اختلاف فشار براي كليه تانكهاي سر بسته و يا سرباز عملي مي باشد. نحوه كار اين روش روي اصل اختلاف فشار موجود بين ابتدا و انتهاي تانك متكي مي باشد. يعني فشار قسمت تحتاني مخزن ( فشار ارتفاع ستون مايع + فشار گاز مخزن) منهاي فشار قسمت فوقاني ( فشار گاز مخزن) برابر فشار ارتفاع ستون مايع مي باشد.
وسايلي كه قادرند اختلاف فشار و فشار را اندازه بگيرند داراي يك محل اتصال به فشار زياد كه با HP مشخص شده و يك محل اتصال به فشار كم كه با LP مشخص شده مي باشند. از مهمترين اين وسايل ترانسميترهاي اختلاف فشار مي باشد . بايد حتما توجه داشت كه HP هميشه بايد به نقطه با فشار زياد و LP به نقطه با فشار كم اتصال داده شود. در اين صورت اختلاف فشاري كه meter نشان مي دهد برابر با H مي باشد يعني P+H) – P = H ) .
روش بابل (Bubble Method) :
چگونگي و نحوه اندازه گيري ارتفاع سطح مايعات با استفاده از بابل به شرح زير مي باشد :
يك مخزني را كه داراي مايع ميباشد در نظر مي گيريم به هر نقطه اي از انتهاي مخزن فشاري وارد مي گردد كه متناسب با طول ستون مايع و وزن مخصوص مايع است يعني اگر مقدار مايع داخل مخزن را زيادتر نماييم فشار آن نقطه نيز افزايش پيدا مي كند. حال اگر لوله اي را در آن نقطه قرار داده و بخواهيم به داخل آن هوا بدميم ملاحظه مي گردد كه تا فشار هوا به فشار مايع در آن نقطه نرسيده هيچ حبابي از لوله خارج نمي گردد ولي همينكه فشار هوا برابر فشار آن نقطه گرديد ( البته كمي زيادتر) حبابهاي هوا شروع به بيرون آمدن از لوله مي كنند پس اگر فشار هوا را مشخص نماييم مي توان ارتفاع مايع را نيز در داخل مخزن حساب كرد به خاطر اين موضوع اغلب در سر راه هوا يك ثبت كننده قرار مي دهند كه متناسب با افزايش و يا كاهش ارتفاع سطح مايع ثبت كننده نيز به همان نسبت كمتر و يا بيشتر ثبت نمايد و به اين طريق بتوانند از نقطه اي كه با مخزن نيز فاصله دارد مقدار Level را در مخزن اندازه گرفته و بدانند.

روش دستي :
جهت اندازه گيري ارتفاع سطح مايع در مخازن رو باز قديميترين و ساده ترين نحوه استفاده از يك چوب بلند درجه بندي شده مي باشد كه به (dipstick) معروف است. dipstick را به طور قايم در داخل مخزن وارد مي كنند تا به انتهاي آن برسد سپس ارتفاع مايع را از روي درجه بندي مي خوانند .
در هنگام اندازه گيري ارتفاع سطح مايعات با استفاده از dipstick بايد توجه نمود كه به صورت مايل و انحنا دار در داخل مايع قرار نگرفته باشد در غير اين صورت دقت اندازه گيري كمتر شده وارتفاع سطح مايع تعيين شده درست نخواهد بود. معايبي كه اين گونه اندازه گيري دارد بيشتر به اين علت است كه اغلب مخازن در قسمت كفشان يك طبقه از مواد زائد ته نشين شده دارند كه مي بايست ارتفاع آن قسمت از ارتفاع مخزن جدا شود.
شيشه نشان دهنده سطح مايع Sight Glass Level Guages :
همانطور كه مي دانيم مايع درتمام ظرفهاي مرتبط در يك سطح قرار مي گيرد. از اين خاصيت در Sight Glass براي اندازه گيري سطح مايع استفاده مي كنيم . با استفاده از اين وسيله اندازه گيري ما قادر خواهيم بود كه به طور عيني سطح مايع داخل مخزن را به سادگي مشاهده كنيم و ارتفاع را بسنجيم .
ساختمان اين وسيله تشكيل شده است از يك لوله شيشه اي و در بعضي موارد از لوله پلاستيكي شفاف كه نور را از خود عبور مي دهد . اين لوله دو سر آن به دو نقطه از مخزن متصل شده و از داخل مخزن به وسيله دو Valve جدا گرديده است . Valve ها هميشه به صورت باز هستند در نتيجه سطح مايع در داخل Sight Glass و مخزن در يك سطح قرار دارند و ما مي توانيم در هر زمان سطح مايع داخل مخزن را ببينيم كه در چه ارتفاعي از مخزن قرار دارد.
روش فشاري (Pressure method) :
اين روش اندازه گيري ارتفاع سطح مايع ،در مخازن روباز عملي مي باشد. جهت اندازه گيري ارتفاع سطح مايعات از يك فشارسنج استفاده مي كنند. به اين ترتيب كه فشار سنج را در انتهاي مخزن و يا در سي سانتي متري كف آن نصب مي كنند در اين حالت ستون مايع قسمت فوقاني فشارسنج فشاري بر آن وارد مي كند. حال چنانچه سطح مايع ارتفاعش زيادتر يا كمتر گردد به همان ترتيب فشار وارد بر فشارسنج افزايش يا كاهش مي يابد. پس براي اندازه گيري ارتفاع سطح مايع ابتدا فشار وارد بر فشارسنج را مي خوانيم و سپس محاسبه مي كنيم كه ارتفاع مايع چه مقدار است. حسن اين روش سادگي كارش مي باشد كه هر آن سطح مايع داخل مخزن را نمايان مي كند ولي از معايب اين روش اين است كه در همه نوع مايع عملي نمي باشد مثلا اگر مايع خيلي غليظ و چسبنده باشد فشاري كه فشارسنج نشان مي دهد درست متناسب با ستون مايع نخواهد بود.

sanazshimist

عضو جدید
قلع

قلع

سلام من مقاله ای برای فلز قلع و ترکیبات الی ان سریعا میخوام.هرکسی که سوادشو داره واسم پیدا کنه;)

sevda_khanoomi

عضو جدید
خواهش می کنم به منم کمک کنین نمونه سوال برای مکانیک سیالات 1 می خواستم
به خدا پاس نمی شم:cry:

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

سلام بچه ها

سلام بچه ها خسته نباشین:gol:
کسی می دونه ibb valve مخفف چیه ؟
کجا کاربرد داره ؟:wallbash:

roya157

عضو جدید
استادمون برای درس طراحی اقتصاد گفته یک برج طراحی کنید
کسی در این زمینه مقاله داره

s.mobaleghi

عضو جدید
سلام به همگی.
دوستان کسی میتونه در مورد پروسه تولید چسب سیلیکات بمن اطلاعات بده.جامع و کامل باشه.راستی ببخشید حدو مرز تعیین میکنم.

AMXSTAR

عضو جدید
دی اتیل اتر

دی اتیل اتر

سلام دوستان

مطلب میخواستم درباره " تولید دی اتیل اتر" ، فارسی یا انگلیسی تا آخر این این هفته باید تحویل بدم و هنوز مطلب درست و حسابی پیدا نکردم ، اگه مطلب فارسی باشه که چه بهتر چون وقت ترجمم خیلی خیلی کمه .

خیلی خیلی ممنونم

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام دوستان

مطلب میخواستم درباره " تولید دی اتیل اتر" ، فارسی یا انگلیسی تا آخر این این هفته باید تحویل بدم و هنوز مطلب درست و حسابی پیدا نکردم ، اگه مطلب فارسی باشه که چه بهتر چون وقت ترجمم خیلی خیلی کمه .

خیلی خیلی ممنونم

سلام خدمت شما:

مطلب فارسی خوب پیدا نکردم ولی یه فایل انگلیسی پیدا کردم که امیدارم مفید باشه.

Production And Purification Of Diethyl Ether

موفق باشید:gol:

پیوست ها

• US2050600.pdf
    218.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
بالا