درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

حسین72

عضو جدید
فرقی نداره اما باید دما و c یکی رو بذاری یعنی اگه برای محاسباتت اسیدو انتخاب کردی برای تفاضل دماها باید دمای اسیدو بذاری و c اسید .
برای امتحان می تونی یه بار با اسید حل کنی یه بار هم با باز اصولا اختلاف جوابا باید کم باشه

در مرود کالری متر چی؟گرما گرفته شده یا داده شده توسط اون رو چه طوری باید وارد محاسبات کرد؟

chem engineer

عضو جدید
سلام دوستان
میشه اگر کسی درس اقتصاد و طرح مهندسی رو در قالب پاورپوینت داره برام پاورپوینتش رو بذار؟ خیلی لازمش دارم.ممنون میشم

sami131

عضو جدید
بچه ها کسی شاخص قیمت برای سال 2014 رو میدونه؟برای درس طرح و اقتصاد میخام
مرسی

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

چه دوره های آموزشی پیشنهاد میکنین و بنظرتون لازمه بگذرونیم؟!

هم دوره هایی که مربوط به مهندسی شیمی هست....هم اونایی که واس صنایع غذاییه....آخه من گرایشم صنایع غذایی هست

مرسی:)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

هم دوره هایی که مربوط به مهندسی شیمی هست....هم اونایی که واس صنایع غذاییه....آخه من گرایشم صنایع غذایی هست

دوره های HSE و HACCP برای شما که صنایع غذایی میخونی مناسب هست

sami131

عضو جدید
دوستان عزیز قبلا هم سوالمو پرسیدم اما به جواب نرسیدم لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه.دوستان قبلا گفتن چون سیال آب هست پمپ سانترفیوژی بهتره.

برای انتقال آب با دمای 25 از روی زمین تا ارتفاع 100متری با دبی 0.6 متر مکعب بر دقیقه از نظر اقتصادی بهتره چطور پمپ کنیم؟
1-تنها با یک پمپ یا به صورت آرایش سری یا موازی؟
2-باید از نمودارهای پمپ سانترفیوژی این بهینه بودن رو اثبات کنم؟آیا نرم افزار هایسیس هم برای رسیدن به جواب لازم هست استفاده کرد؟
3-افت فشار ناشی از لوله هم باید لحاظ کنم؟

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان ازتون خواهش می کنم کمکم کنید باید دو هفته دیگه سمینار بدم در باره غشای اولترافیلتراسیون . هم تئوری وهم کاربرد صنعتی و یه کلیپ که روند انجام این فرآیند رو نشون بده. تو رو خدا کمکم کنید 7 نمره داره

ئدز

عضو جدید
سلام دوستان ازتون خواهش می کنم کمکم کنید باید دو هفته دیگه سمینار بدم در باره غشای اولترافیلتراسیون . هم تئوری وهم کاربرد صنعتی و یه کلیپ که روند انجام این فرآیند رو نشون بده. تو رو خدا کمکم کنید 7 نمره داره

اگه صنعت خاصی مد نظر نیست میتونی رو کاربرد تصفیه کار کنی فیلم تو یوتوپ هست مقاله isi در مورد غشا زیاده

حسین72

عضو جدید
سلام دوستان چند سوال دارم که فورا به جوابشون نیاز دارم
ظرفیت گرمایی ویژه NaOH،HCl،استیک اسید رو به همراه واحدشون میخواستم
متشکرم

"Che.Engineer"

عضو جدید
سلام دوستان چند سوال دارم که فورا به جوابشون نیاز دارم
ظرفیت گرمایی ویژه NaOH،HCl،استیک اسید رو به همراه واحدشون میخواستم
متشکرم
سلام
تو نت سرچ کنی میاره واست
از بسته های نرم افزاری مثل اسپنم هستن که البته دادش تجربی نیست ولی درصد خطاش مناسبه

"Che.Engineer"

عضو جدید
دوستان عزیز قبلا هم سوالمو پرسیدم اما به جواب نرسیدم لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه.دوستان قبلا گفتن چون سیال آب هست پمپ سانترفیوژی بهتره.

برای انتقال آب با دمای 25 از روی زمین تا ارتفاع 100متری با دبی 0.6 متر مکعب بر دقیقه از نظر اقتصادی بهتره چطور پمپ کنیم؟
1-تنها با یک پمپ یا به صورت آرایش سری یا موازی؟
2-باید از نمودارهای پمپ سانترفیوژی این بهینه بودن رو اثبات کنم؟آیا نرم افزار هایسیس هم برای رسیدن به جواب لازم هست استفاده کرد؟
3-افت فشار ناشی از لوله هم باید لحاظ کنم؟
اگر یک چاه آب با 100 متر عمق داریم. برای این کار از پمپ های شناور استفاده میشه.
اگر برای استفاده صنعتی پمپ های سانتریفیوژی متداول هست.
تعداد پمپ رو هم اصولا هزینه خرید و نگهداری و اینکه پمپ در بالاترین بازده خودش (با توجه به نمودارش) کار کنه تعیین میشه. (اصولا یه پمپ دیگم در کنارش هست که اگه اون یکی از کار افتاد فرآیند نخوابه)
افت فشار ناشی از تمام عوامل شامل خود لوله شیر ها فیلتر ها زانویی ها و هر چی سر راه هست رو باید در نظر بگیری

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

برای صنایع غذایی میتونی به اداره استاندارد مراجعه کنی و دوره هایی که برگزار میکنه به صورت آزاد شرکت کنی
که جز رزومه کاریتون هم قرار میگیره و یه پوئن مثبت برای کار پیدا کردن توی کارخونه های صنایع غذایی هست
البته کارخونه هایی که از اون استاندارد ها پیروی میکنند موظفند بعد از استخدام کارمنداشونو به این دوره ها بفرستند
مثلا من خودم iso022000 شرکت کرده بودم

حسین72

عضو جدید
سلام
تو نت سرچ کنی میاره واست
از بسته های نرم افزاری مثل اسپنم هستن که البته دادش تجربی نیست ولی درصد خطاش مناسبه

گشتم ولی متاسفانه چیز هنوز پیدا نکردم
اگر دوستان کسی میدونه لطفا کمک کنه
متشکرم

آخرین ویرایش:

Milad2091

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان
از اعضای محترم کسی میدونه که به چه صورت یک طرح توجیهی مربوط به کارخونه رو به روز کنیم؟
قیمت هایی که برای هر کدام از بخش ها وجود داره یا اینکه کلا من یک طرح توجیهی آماده دارم و فقط باید قیمت ها رو محاسبه کنم.قیمت ها رو از کجا دربیارم؟ در فهرست بها که فقط قیمت مربوط به محاسبات متره و برآورد موجوده.

ئدز

عضو جدید
سلام کسی از دوستان هست پروژه یا گزارش در مورد تولید استیلن داشته باشه....یه چیزی مثل طرح اقتصاد کارخانه!خیلیییییییی مهمه!؟هر اطلاعاتی باشه عالیه.....به نظرتون شبیه سازی با اسپنش رو میشه تونت پیدا کرد؟

chem engineer

عضو جدید
سلام دوستان.کسی مطلبی در مورد مدلسازی خط لوله گازی به روش CFD داره؟هم برای سمینار و هم برای پایان نامه میخام.هر مطلبی در مورد خط لوله گازی، مدلسازیش مخصوصا تو حالت ناپایا دارید لطفا بهم معرفی کنید.
ممنون میشم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان.کسی مطلبی در مورد مدلسازی خط لوله گازی به روش CFD داره؟هم برای سمینار و هم برای پایان نامه میخام.هر مطلبی در مورد خط لوله گازی، مدلسازیش مخصوصا تو حالت ناپایا دارید لطفا بهم معرفی کنید.
ممنون میشم.

سلام، توی تالار مقالات مهندسی شیمی کلی مطلب و مقاله موجود هست.

Elahe bazdar

عضو جدید
درخواست: اطلاعات در مورد شبیه سازی واحد تولید استیلن

درخواست: اطلاعات در مورد شبیه سازی واحد تولید استیلن

سلام دوستان آیا کسی در مورد واحد تولید استیلن در پتروشیمی اطلاعاتی داره؟ ممنون میشم اگه اطلاعاتو در اختیار من بگذارید.

Milad2091

کاربر فعال
سلام دوستان
برای انتقال آب به ارتفاع 90 متری با شدت جریان 50 مترمکعب در ساعت که نیاز به لوله ای به طول 2700 متر داره از چه پمپی باید استفاده کنم؟!

n-s-t

عضو جدید
سلام میشه اگه مطلبی در مورد مدل سازی تعادلات فازی ترمودینامیکی دارید برام بذارید؟ خیلی ممنون
خیلی دنبالش گشتم تو سایت های مختلف ولی نیست که نیست:cry:

rezare

عضو جدید
سلام
رابطه سرعت وفشار در گازها چگونه هست؟(تراکم پذیر)
باافزایش و کاهش سطح مقطع چ اتفاقی میفته؟

mohandes-87

عضو جدید
سلام بر مهندسان عزیز من اطلاعاتی راجع به یه مثال صنعتی از غشاهای اولترافیلتراسیون میخوام فارسی یا انگلیسی . میشه کمکم کنید ممنون

diamondpersia

کاربر فعال
سلام
من برای فصل اول و مقدمه پایان نامه ام نیاز به مطالبی در مورد بیوتکنولوژی و فرایندهای صنعتی انجام شده در آن، تفاوت فرایندهای شیمیایی و زیستی، تخمیر صنعتی و ... دارم . اگر کتاب فارسی میشناسید که بتوانم از آن به عنوان رفرنس استفاده کنم لطفا معرفی کنید.
رفرنس انگلیسی دارم ولی وقتم را برای ترجمه فصل های اصلی میخوام بذارم.
مطلب تو اینترنت زیاد پیدا کردم ولی براشون رفرنسی ندارم.

abas alamdar

عضو جدید
چگونگی حذف اکسیژن

چگونگی حذف اکسیژن

سلام من در پتروشیمی کار میکنم.برای واکنش پیرولیز ذکر شده که شکسته شدن مولکولهای هیدروکربن در مجاورت بخار و بدون حضور اکسیژن.میخام بدونم اکسیژن بخار یا همون دایلوشن استیم رو چه جوری حذف میکنن.

avid.s

عضو
سلام
ببخشید میشه تو حل این مسئله ی حرارت 2 راهنماییم کنید ؟ ممنون میشم
"مخزنی با کف سرد و دیواره های عایق بندی شده داریم.کف مخزن ابعاد 20 در 20 دارد و دمای 80 درجه و در معرض بخاراشباع با فشار اتمسفریک قرار دارد.ضخامت لایه ی مایع چگالیده شده در مخزن را در مدت یک ساعت بیابید و نتیجه ی حاصله را با چگالش روی یک صفحه ی عمودی مقایسه کنید."
تو هولمن برای محاسبه ی چگالش تو صفحه عمودی،لوله افقی و فرمول داریم اما برای صفحه افقی نه. باید کار کنم برای حلش ؟؟؟؟؟؟!!!!
پیشاپیش ممنون از راهنمایی ای که می فرمایید . :)

آخرین ویرایش:

adgin

عضو جدید
سلام دوستان لطفا راهنماییم کنید:
چرا در اکثر آزمایش‌های مربوط به تعادل گرمایی از آب استفاده می‌شود؟

pixxy

عضو جدید
سلام دوستان لطفا راهنماییم کنید:
چرا در اکثر آزمایش‌های مربوط به تعادل گرمایی از آب استفاده می‌شود؟
سلام چون ظرفیت حرارتی آب از همه مایعات بیشتره و بازای مقادیر زیاد انرژی تغییرات دمایی کمی را شاهد خواهیم بود بنابراین برای آب در صورتی که عایقبندی حرارتی سیستم اجرا شود تبادل انرژی با محیط در برابر انرژیی که به سیستم می دهیم قابل صرفنظر کردن است ( به دلیل بالا بودن ظرفیت حرارتی) و این به معنای آن است که تبادل گرمایی با محیط تغییر چندانی در دمای آب ایجاد نمی کند( نسبت به مایعات دیگر) پس در آزمایش تعادل از آب استفاده کرده و از تبادل حرارت بین آب و محیط با خیال آسوده صرفنظر مینماییم!!

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالا