درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

pixxy

عضو جدید
سلام
اس ار ای اکثر واحدهای تولیدی پتروشیمی رو داره ولی یادم نمیاد که واحدهای پالایشگاهی هم دیده باشم. تا اونجایی که میدونم یه فهرست از تمام اسناد موجود در کتابخانه اس ار ای وجود داره ، بهتره با خود کتابخانه تماس بگیرید و باهاشون مشورت کنید.
معادلات حالت هایسیس بستگی به مسئله و تجربیات شما داره. به هر حال همه این معادلات قراره یه کار انجام بدن باید امتحان کنید و ببینید کدوم بهتر بهتون جواب میده. ولی معمولا میگن معادله NRTL بهتر از بقیه جواب میده.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
pfd های SRI مربوط به چه واحد های پالایشگاهی و پتروشیمی هستند ...

و معادله حالت های هایسیس بر چه اساسی انتخاب میکنیم و کدومشون بهتره ؟؟

و همچنین شرکت uop مخفف چیه و چ شرکتیه

متشکرم
سلام
علاوه بر مواردی که دوست عزیزم فرمودن لیست SRI های موجود در کتابخانه پتروشیمی رو میتونید از سایتشون ببینید:
http://iclib.nipc.ir/ic/tabid/149/Default.aspx

و در مورد معادلات حالت هایسیس هم در پیوست فایلی رو براتون قرار دادم.

پیوست ها

• hysys.pdf
    5.6 مگایابت · بازدیدها: 1

ئدز

عضو جدید
کسی اینجا با EESکار کرده؟ضرایب معادله حالت ها رو هم داره؟معادله ویلسون رو میخوام....اگه داره لطفا بگید چه جوریه!
سلام کسی یدونه معادله ویلسون برای مخروط سه جزیی رو از چه کتابی باید گیر اورد؟؟؟؟؟

مهدیه مهندس

عضو جدید
کمک!

کمک!

با سلام به مهندسای عزیز
اطلاعات راجع بع سرعت واکنش های ریفرمینگ پرایمری و سکندری در واحد آمونیاک میخواستم
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه:gol::gol:

ali13717

عضو جدید
سلام
به من یک پروژه دادن که باید یک واحد تصفیه کلر رو با هایسیس رسم کنم و بعد باید قیمت های دستگاه رو به دست بیارم و بعد هزینه ساخت این واحد توی سال 2015 حساب کنم . حالا راهنمایی کنین که چطور قیمت ها رو از کتاب طرح و اقتصاد به دست بیارم و چطور قیمت ها رو تبدیل کنم ؟ با تشکر فراوان

ئدز

عضو جدید
سلام من اسپن 11.1 رو نصب دارم هر کاری کردم اسپن وان رو نتونستم نصب کنم حالا تو اسپن 11.1 راهی هست که بشه حداقل مایع برگشتی و تعداد سینی رو تخمین بزنه...........لطفا سریع جواب بدید ممنون

wolf911

عضو جدید
سلام من اسپن 11.1 رو نصب دارم هر کاری کردم اسپن وان رو نتونستم نصب کنم حالا تو اسپن 11.1 راهی هست که بشه حداقل مایع برگشتی و تعداد سینی رو تخمین بزنه...........لطفا سریع جواب بدید ممنون
آره تو HYSYs میشه در عرض 5 دقیقه این کار رو انجام داد:D

azadeh_j

عضو جدید
سلام دوستان کسی آدرس یه موسسه معتبرجهت ترجمه و ادیت مقاله میشناسه معرفی کنه همراه با گواهی انجام ادیت؟ ممنون میشم

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان. آیا کسی کد متلب یک فرآیند Steam Reforming داره؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، دوستان. کسی هست تو پالایشگاه کرمانشاه کار کنه؟ شدید به کمکتون نیاز دارم. ممنون

Mehrdad-254

عضو جدید
soal

soal

چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده. 1.گاز های قابل کندانس چی است گازهای غیر قابل کندانس چی است؟2.روش انواع تولید خلا در صنعت؟3.انواع استیل ها را نام ببرید (ترکیب الیار انواع استیل ها ) ؟ 4.در مورد روش مرالکس تحقیق کنید ؟5.عوامل ضد کف را بنویسید؟6.بازه فشار انواع بخار lps/ hps/mps :(:(:(:(

P O U R I A

مدیر تالار
چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده.
1.گاز های قابل کندانس چی است گازهای غیر قابل کندانس چی است؟
2.روش انواع تولید خلا در صنعت؟
3.انواع استیل ها را نام ببرید (ترکیب الیار انواع استیل ها ) ؟
4.در مورد روش مرالکس تحقیق کنید ؟
5.عوامل ضد کف را بنویسید؟
6.بازه فشار انواع بخار lps/ hps/mps :(:(:(:(
سلام دوست عزیز.
1.گاز های قابل کندانس چی است گازهای غیر قابل کندانس چی است؟
اسمشون روی خودشون هست .. گازهایی که قابل کندانس شدن هستند و در شرایط محیط مایع اونها هم وجود دارد گازهای قابل کندانس گفته میشه مثل بخار آب و به گازهایی که در شرایط محیط قابل کندانس نیستند گازهای غیر قابل کندانس گفته میشه .. مثل Co2!

2.روش انواع تولید خلا در صنعت؟
برای ایجاد خلا از پمپ های خلا ویا اجکتور استفاده میشود که برای اطلاعات بیشتر میتوانید به تاپیک های زیر مراجعه کنید:
تاپیک: خلاء (Vacuum)
تاپیک: اجکتور - ejector

3.انواع استیل ها را نام ببرید (ترکیب الیار انواع استیل ها ) ؟
نمی دونم.

4.در مورد روش مرالکس تحقیق کنید ؟
فرایند مراکس به شیرین سازی و گوگرد زدایی نفت خام گفته میشه که مراکس اسم فرایندش هست. یعنی مخفف mercaptan oxidation یعنی اکسیداسیون مرکاپتان هاست.
اطلاعات بیشتر در تاپیک زیر:
تاپیک: مراحل شیرین سازی گاز در پالایشگاه فجرجم

5.عوامل ضد کف را بنویسید؟
ضد کف ها موادی هستند که عوامل تثبیت کننده سطوح خارجی حبابها را تخریب میکنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به تاپیک زیر مراجعه کنید:
تاپیک: کف و ضد کف - Antifoam

6.بازه فشار انواع بخار
برای مشاهده فشار بخارهای مواد مختلف باید به کتاب های مرجع ویا هندبوک ها مراجعه کنید.

P O U R I A

مدیر تالار

12742

عضو جدید
سلام
بچه ها من کشش سطحی سورفکتانت ctab رو توی دمای 20 درجه دارم و الان میخوام برای دمای 80 به دست بیارم. میحواستم ببینم رابطه ای هست که بشه کشش سطحی رو توی دماهای مختلف به دست اورد؟ یا اصلا دیتاشیتی هست که کشش سطحی سورفکتانتا رو اورده باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها من کشش سطحی سورفکتانت ctab رو توی دمای 20 درجه دارم و الان میخوام برای دمای 80 به دست بیارم. میحواستم ببینم رابطه ای هست که بشه کشش سطحی رو توی دماهای مختلف به دست اورد؟ یا اصلا دیتاشیتی هست که کشش سطحی سورفکتانتا رو اورده باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام.
لطفا فایل زیر رو ببینید . اگر مفید نبود ، بگید تا دوباره سرچ کنم
:gol:

پیوست ها

• 249139101171.pdf
    953 کیلوبایت · بازدیدها: 2

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
سلام
تغییرات کشش سطحی مواد مختلف در دماهای مختلف متفاوت است .. برای ماده مورد نظرتون به انگلیسی سرچ کنید.
این مقاله رو ببینید:
Untitled.jpg

پیوست ها

• 281.pdf
    74.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

af.gh

عضو جدید
سلام
کسی میتونه pfd آمونیاک تهیه کنه با جزئیات فشار و دما و دبی .برای پروژه طرح و اقتصاد میخوام ممنون

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز

chem engineer

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال دارم.اگر زودتر بهم جواب بدید ممنون میشم.
در یک لوله استوانه ای حاوی جریان گاز، افت فشار در ابتدای لوله که جریان هنوز توسعه نیافته بیشتر است یا در قسمت توسعه یافته؟ دلیلش چی هست؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال دارم.اگر زودتر بهم جواب بدید ممنون میشم.
در یک لوله استوانه ای حاوی جریان گاز، افت فشار در ابتدای لوله که جریان هنوز توسعه نیافته بیشتر است یا در قسمت توسعه یافته؟ دلیلش چی هست؟
درود بر شما
افت فشار ناشی از کاهش سرعت جریان گاز تو لوله هست که اونم ناشی از اصطکاک سیال با جداره ی لوله هست
اگر پروفایل سرعت سیال رو رسم کنی میبینی که در ابتدا ی ورود سیال مقدار افت فشار بیشتر هست

ئدز

عضو جدید
سلام کسی اینجا جزو یا هرچی که اموزش اسپن انرژی انالیز باشه رو داره؟کسی کار کرده؟چندتا سوال دارم!ممنون میشم هر کی بلده راهنماییم کنه

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام کسی اینجا جزو یا هرچی که اموزش اسپن انرژی انالیز باشه رو داره؟کسی کار کرده؟چندتا سوال دارم!ممنون میشم هر کی بلده راهنماییم کنه
کتاب آموزش اسپن پلاس رو فک کنم دارم
اگر بدردتون میخوره پیداش کنم براتون

ئدز

عضو جدید
خودمم هم یه کتاب دارم اکثرا عملیات ها رو داره انرژی رو خیلی صحبت نکردن
اگه بحث پینچ حرارت رو داشته باشه عالیه!

12742

عضو جدید
سلام بچه ها
نماز روزه هاتون قبول
میخواستم یکم در مورد Tapped density توضیح بدید و اینکه شرایط اندازه گیریش و تفاوتش با دانسیته استاندارد چیه و هر اطلاعات مفید دیگه ای که میتونه باشه
ممنون

P O U R I A

مدیر تالار
سلام بچه ها
نماز روزه هاتون قبول
میخواستم یکم در مورد Tapped density توضیح بدید و اینکه شرایط اندازه گیریش و تفاوتش با دانسیته استاندارد چیه و هر اطلاعات مفید دیگه ای که میتونه باشه
ممنون
سلام
یک مقدار جزئی در مورد این دانسیته دارم که بهتون میگم.
ابتدا دانسیته بالک (Bulk density) رو براتون توضیح میدم:
دانسیته بالک یکی از خصوصیات پودر، گرانول و دیگر جامدات تقسیم شونده(divided soils) می باشد که در مراجع به عنوان خاک(soil) مورد استفاده قرار می گیرد و آن به معنای جرم بسیاری از ذرات بخش بر حجم کلی است که آنها را اشغال می کنند.
و حال اینکه Tapped density یک ترم برای توضیح بهتر Bulk density ه. بدین حالت که به ظرف حاوی پودر تحت شرایط استاندارد (دستی ویا مکانیکی) در یک بازه زمانی، ضربه هایی وارد میشود و در این حالت مقداری دانستیه پودر افزایش پیدا میکنه که به این دانستیه Tapped density گفته میشه.
استاندارد این مسئله هم ASTM B527 - 15 می باشد.
در همین حد میدونم.

پیوست ها

• 110502-1.pdf
    371.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا