درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من تو زمینه رنگ های چوب اطلاعات زیادی ندارم . اگه هدفتون تجاری سازی تولید تینر فوریه باید به یه ادم خیلی متخصص تر از من مراجعه کنید! که البته مجانی هم نیست!
همونطور که گفتم احتمالا فرمول تینرها در هر کارخونه ای متفاوته، شما با ترکیب چندتا حلال که از نظر قطبیت و ... متفاوت هستند میتونین برای هر رنگی تینر بسازین. مثلا از استون و زایلن و بوتانول و ایزو پروپانول با ترکیبات متفاوت میشه واسه بیشتر رنگها تینر ساخت. البته مسایل زیست محیطی و قیمت تمام شده را هم باید در نظر گرفت که اتفاقا اصل هنر طراحی تینر هم همین جاست!

ممنون عزيز. نه هدفم پيدا كردن ساختار فرموليشه. همين
از يكي از دوستام شنيدم كه گفت تو ساختارش هگزان به كار رفته. شما چيزي در اين خصوص نميدونين؟

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان
خسته نباشيد

دوستان يه سري اطلاعات در مورد نمودار هاي آناليز آب ( نمودار استيف - شولر - پايپر ) ميخواستم .
در مورد رسم نمودار ها و نحوه استخراج اطلاعات از اين نمودار ها جهت آناليز آب از نظر كيفيت

ممنون ميشم راهنماييم كنيد .

engm

عضو جدید
سلام

نمی دانم که تاپیکی با همین محتوا در تالار وجود دارد یا نه ؟ برای همین اینجا می پرسم . و پیشاپیش عذر خواهی می کنم .

لطف بفرمایید یک فایل پاورپوینت در اختیار من قرار دهید تا از روی آن پاورپوینت برای جلسه دفاع را آماده کنم .

همچنین توضیحاتی هم در مورد مباحث در بر گیرنده کلی آن و تعداد اسلاید ها و نکاتی که باید رعایت شود ... هم بفرمایید .

اصلاً نمی دانم که دقیقاً باید چی آماده کنم ؟ !!!!

ممنونم. :gol:

rezash1993

عضو جدید
چه نوع پلاستیکی؟؟؟؟؟؟

چه نوع پلاستیکی؟؟؟؟؟؟

سلام خدمت تمامی دوستان عزیز.
میخوام بدونم اگه بخوام یه پلاستیک داشته باشم که در برابر ضربه /فشار /دماهای بالا/مواد اسیدی و بازی مقاومت نسبتا خوبی داشته باشه باید چی کار کرد؟
(رشته من شیمی نیست . خواهش میکنم که با زبان ساده تری مطالب رو بیان کنین.)
لطفا نام مواد و مشخصات و نحوه تهیه آن ها را نیز بیان کنین.
با تشکر.:gol:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، به این تالار متال که اصلا امیدی نیست. پستو اینجا میذارم. امیدوارم بچه ها بتونن جواب بدن.
دوستان از هر نوع خوردگی یه نمونه واقعی در صنعت بهمراه عکس یا فیلم میخاستم. کسی میتونه کمکم کنه؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام، به این تالار متال که اصلا امیدی نیست. پستو اینجا میذارم. امیدوارم بچه ها بتونن جواب بدن.
دوستان از هر نوع خوردگی یه نمونه واقعی در صنعت بهمراه عکس یا فیلم میخاستم. کسی میتونه کمکم کنه؟

این سایت انواع خوردگی در صنعت با عکس رو نشون داده انشالا بدردتون بخوره

http://www.wikipg.com/wiki/انواع خوردگی

مشاهده پیوست 62.pdf

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

darab64

عضو جدید
ورودي اكثر مخازن ذخيره (مايعات) از پايين و خروجي از بالاست اما براي پروپان برعكسه يعني ورودي مخزن از بالا وارد ميشه و خروجي از پايين هست. كسي ميدونه دليل اين موضوع چيه؟
يه سوال ديگه داشتم؛ چرا در كمپرسورها از سيستم sealing بوسيله ازت استفاده ميشه؟ و كار اين سيل دقيقا چيه؟

reyhan.s

عضو جدید
سلام من یه مقاله درباره شبیه سازی واحد تنظیم نقطه شبنم میخواستم.
ممنون میشم کمکم کنید.

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام من یه مقاله درباره شبیه سازی واحد تنظیم نقطه شبنم میخواستم.
ممنون میشم کمکم کنید.
ریحان جان اینجوری دیر به جواب میرسین
نوشتن کلمات کلیدی به لاتین دیگه حداقل کاره
تو مرحله بعد اگه تونستین
اینجا مثلا کلمات کلیدی رو وارد کنین، مقاله مورد نظر رو انتخاب کنین، لینکش رو بذارین، بچه ها زحمتش رو میکشن
اینجوری واسه خودتونم بهتره
موفق باشین
:gol:

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان
خسته نباشيد

كسي اطلاعي در مورد آزمون PT يا تست عملكرد داره ؟‌
به چه صورت برگزار ميشه ؟
ممنون

comet101

عضو جدید
Carroll, J., (2009) Natural gas hydrates : A guide for engineers, 2nd ed., Gulf Professional Publishing, USA
کسی میتونه این رو واسم دانلود کنه...عجله دارم:cry:
اجرت با خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا دوست عزیزززززززززززززززز

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: پرسش‌ و پاسخ صنعتی

Re: پرسش‌ و پاسخ صنعتی

ورودي اكثر مخازن ذخيره (مايعات) از پايين و خروجي از بالاست اما براي پروپان برعكسه يعني ورودي مخزن از بالا وارد ميشه و خروجي از پايين هست. كسي ميدونه دليل اين موضوع چيه؟
يه سوال ديگه داشتم؛ چرا در كمپرسورها از سيستم sealing بوسيله ازت استفاده ميشه؟ و كار اين سيل دقيقا چيه؟
مایعاتی که دمای جوش پایینی دارند برای مایع موندن باید قسمتی از خودشون تبخیر بشه تا دما پایین بمونه و تقریبا مقدار زیادی از مایع بخار نشه و فشار مخزن بالا نره.
برای همین بهتره که این نوع مایعات از بالای مخزن وارد بشن و مقدار کمی شون هم دچار تبخیر ناگهانی میشه

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
Carroll, J., (2009) Natural gas hydrates : A guide for engineers, 2nd ed., Gulf Professional Publishing, USA
کسی میتونه این رو واسم دانلود کنه...عجله دارم:cry:
اجرت با خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا دوست عزیزززززززززززززززز

جای خوبی رو برای درخواست انتخاب نکردی
با این حال خدمت شما

http://bookzz.org/book/2055648/481687

mohamad_tanha69

عضو جدید
سلام دوستان
من یه پروژه میخوام در مورد
بررسی پدیده کک روی کاتالیست ها
اگه کسی هست بهم کمک کنه ممنون میشم

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان
خسته نباشيد

كسي اطلاعي در مورد آزمون PT يا تست عملكرد داره ؟‌
به چه صورت برگزار ميشه ؟
ممنون

سلام خدمت شما دوست عزیز
Pt یکی از فنون خارجی روشهای صحه گذاری آزمون می باشد
در آزمون های کفایت تخصص (pt) سازمان دهنده برنامه (pt body) نمونه هایی را از یک ماده همگن برای هریک از آزمایشگاهای شرکت کننده ارسال می کند. این آزمایشگاها مواد را تحت شرایط آزمایشگاهی خود آنالیز کرده و نتیجه را به سازمان دهنده گزارش می دهند و سازمان دهنده نتایج را جمع بندی نموده و شرکت کننده گان را از نتیجه آزمون آگاه می نماید
آزمون کفایت تخصصی اطمینان لازم را در خصوص صحت نتایج برای آزمایشگاه و مشتریان آن فراهم می نماید

گنجعلیخانی

عضو جدید
مشکل در تولید عطر و ادکلن

مشکل در تولید عطر و ادکلن

با سلام خدمت دوستان گرامی
جهت نگارش پایان نامه ام سرتیتر نحوه سنتی تولید عطر و ادکلن را انتخاب نمودم .در تولید اسانس مشکلی ندارم ولی جهت تولید ادکلن به مشکلات زیادی برخورد کردم که در ذیل برایتان مینویسم.در صورتیکه اساتید محترم اطلاعاتی در این زمینه دارند به این دانشجو یاری برسانند.با تشکر قلبی .بهرام
1-درصد ترکیب آب و الکل(خیلی تست کردم ولی یا زیاد است یا کم)
2-نحوه بو بری از الکل در زمان کم(بزرگترین مشکلم همین است چون باید محلول را دو هفته نگهدارم تا بوی الکل برود)
3-چه تثبیت کننده ای استفاده کنم که نه به پوست آسیب بزند هم فراریت بو را زیاد کند؟

مهدیه مهندس

عضو جدید
با سلام به همه مهندسای عزیز:
مقاله درباره دمای نزدیکی به تعادل( approch to equilibrium=ATE) یا همون دلتا تی اپروچ لازم داشتم . ترجیحا فارسی برای پروژه کارشناسی ام می خوام که راجع به شبیه سازی واحد آمونیاکه
ممنون

mamal amrikai

عضو جدید
سوااااال ؟؟؟؟؟؟؟؟

سوااااال ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام بچه های گل
یه سوال داشتم، گرایش من صنایع غذایی هستش، ولی رو مدرکمون درج نمیشه... ما نمیتونیم شرکت نفت کار کنیم؟؟؟؟ :surprised::razz::razz::redface::redface:

Milad2091

کاربر فعال
با سلام
یه مطلبی در مورده اکسیداسیون پیشرفته در تصفیه پساب های صنعتی میخواستم( ترجیحا اگه فارسی باشه بهتره)

mohamad_tanha69

عضو جدید
خواهشا یکی به دادم برسه یه پروژه دارم در مورد
بررسی پدیده کک روی کاتالیست ها
اگه کسی میتونه بهم کمک کنه خواهش میکنم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با سلام به همه مهندسای عزیز:
مقاله درباره دمای نزدیکی به تعادل( approch to equilibrium=ATE) یا همون دلتا تی اپروچ لازم داشتم . ترجیحا فارسی برای پروژه کارشناسی ام می خوام که راجع به شبیه سازی واحد آمونیاکه
ممنون
این لینک رو حتما مطالعه کنید:
http://www.slideshare.net/GerardBHawkins/steam-reforming-atm-approach-to-equilibrium

P O U R I A

مدیر تالار
سلام بچه های گل
یه سوال داشتم، گرایش من صنایع غذایی هستش، ولی رو مدرکمون درج نمیشه... ما نمیتونیم شرکت نفت کار کنیم؟؟؟؟ :surprised::razz::razz::redface::redface:
سلام
کسایی که بدون گرایش هستند باز توی مدرکشون نوشته مهندسی شیمی گرایش مهندسی شیمی!
برای شما هم همین طور ذکر میشه؟ یا نه.

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام
یه مطلبی در مورده اکسیداسیون پیشرفته در تصفیه پساب های صنعتی میخواستم( ترجیحا اگه فارسی باشه بهتره)
سلام
مقاله ای تحت عنوان زیر هست:
فرآيندهاي اكسيداسيون پيشرفته روشي مطمئن براي تصفيه پسابهاي صنعتي
فرآيند اكسيداسيون پيشرفته و كاربرد آن در تصفيه پسابهاي صنعتي

این مقاله در سایت سیویلیکا هست که من دسترسی ندارم براتون قرار بدم .. لینک مقاله را در تالار مقالات درخواستی فارسی قرار دهید تا لینک دانلود ان را برای شما قرار دهند.

P O U R I A

مدیر تالار

kpersianb

عضو جدید
سلام بچه ها، خوبین؟
ما واحد تولید پودر استئارات کلسیم داریم، چربی صنعتی رو گرم می کنیم توی دیگ و آهک قاطیش می کنیم و هم می زنیم و سرد میشه و الک میشه و پودر میده
پودر یا سفید رنگ میده یا زرد رنگ

این رو به واحدهایی می فروشیم که با مفتول فلزی کار می کنن و از یه سوراخ 6 میلی متری ردش می کنن که باریک شه و ...
برای اینکه وقتی از اون حفره رد میشه داغ می کنه و این پودر ما رو می زنن که خنک شه

اما پودر می سوزه
کسی اطلاعی داره در مورد این فرآیند؟
مشکل کار رو می تونین حدس بزنین؟
نیاز به افزودنی خاصی هست؟
تغییر خاصی در فرآیند؟
رنگ زرد بهتره یا سفید؟ (زرد احتمالا به خاطر اختلاط بهتر اتفاق میفته و سفید وقتی که اختلاط کافی نیست و هنوز آهک عمل نکرده داریم توش)
کلهم خیلی ممنون میشم یه نظر مشکل گشا بدین

دم همگی گرم

kpersianb

عضو جدید
سلام بچه ها
خوبین؟
ما نیاز به چند گرم PEO یا همون پلی اتیلن اکساید داریم
کسی جایی سراغ داره؟ واحد صنعتی یا آزمایشگاهی یا شرکتی یا جایی که بشه تهیه کرد
یه مقدار نیازمون فوری هست، واسه همین سفارش بدیم میره تا آخر شهریور، میخواستم ببینم شما سراغ دارین
خیلی ممنون
دم همگی گرم

بالا