درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

arezoo amiri

عضو جدید
سلام
من پروزم درمورد واحدهای پالایشی جدید ومدرن باهدف تبدیل هیدروکربنهای سنگین وکم ارزش ب هیدروکربنهای با ارزشی نظیر بنزین وتفت سفید ودیزل اگه میشه یکی کمکم کنهههههههههه
ازتون ممنون میشم اگه کمکم کنید
مرسی

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام
من پروزم درمورد واحدهای پالایشی جدید ومدرن باهدف تبدیل هیدروکربنهای سنگین وکم ارزش ب هیدروکربنهای با ارزشی نظیر بنزین وتفت سفید ودیزل اگه میشه یکی کمکم کنهههههههههه
مرسی

به تاپیک شرح فرایند واحدهای پالایشگاهی مراجعه کنید.
یه کتاب هست از انتشارات پژوهشکده صنعت نفت به اسم فرایندهای پیشرفته پالایش نفت.

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مرسی

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/246308-شرح-فرایند-واحدهای-پالایشگاهی

یه کتاب مفید واحد کراکینگ نفتا:
http://survival-training.info/Libra...ha Reforming 2nd ed - G. Antos, A. Aitani.pdf

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

مرسي دوست عزيز.
وقتي داري پاسخ ميدي روي صفحه پيشرفته كليك كن.تو صفحه اي كه باز ميشه پايينش نوشته مديريت ضميمه ها.روش كليك كن و بقيه مراحلش آسونه.فقط وقتي آپلود كردي "فقط" گزينه انجام شد رو بزن حله.
بازم مرسي

king_off

عضو جدید
بجه ها با درسها چه میکنین؟؟؟؟؟میخونین؟؟؟
من که میانترم های دانشگام شروع شده گذاشتم کنار.از تابستون شروع میکنم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

minaa_1365

عضو جدید
سلام.
1-تاثیر اسید ها و بازهای مختلف بر مس و آهن
در واقع میخوام بدونم چه اسید و بازی با آهن واکنش نشون میده اما با مس نه.
به غیر از اسید هیدرو کلریک که امتحان کردم و با اینکه با مس واکنش نشون نمیده رقیقش اما خیلی زمانبر هست
2-چطور با الکترولیز میشه آهن رو از مس جدا کرد طوری که مس واکنش نشون نده و تغییر نکنه و آهن به اکسید آهن تبدیل بشه یا به هر نحوی جدا بشه.
مثلا یه بار با آند گرافیت و کاتد میله آهنی روکش شده با مس این کار رو کردم هر دو فلز خورده شد.میخوام فقط آهن اکسید بشه و مس هیچ واکنش نشون نده.
3-شبیه سازی هست که بتونم واکنشهایی مثل اینا رو خودم شبیه سازی کنم با بانک اطلاعات جامع؟
مرسی​

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
به غیر از اسید هیدرو کلریک که امتحان کردم و با اینکه با مس واکنش نشون نمیده رقیقش اما خیلی زمانبر هست
2-چطور با الکترولیز میشه آهن رو از مس جدا کرد طوری که مس واکنش نشون نده و تغییر نکنه و آهن به اکسید آهن تبدیل بشه یا به هر نحوی جدا بشه.
مثلا یه بار با آند گرافیت و کاتد میله آهنی روکش شده با مس این کار رو کردم هر دو فلز خورده شد.میخوام فقط آهن اکسید بشه و مس هیچ واکنش نشون نده.
3-شبیه سازی هست که بتونم واکنشهایی مثل اینا رو خودم شبیه سازی کنم با بانک اطلاعات جامع؟
مرسی​

http://tdd.ir/cat/download/chemistry/page/3

http://mokhs.com/T-دانلود_نرم_افزار_آزمایشگاه_شیمی_Chem_Lab

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز

[FONT=&quot]این مجموعه مورد نیاز اساتید و دانشجویان رشته مهندسی شیمی و مواد می باشد.نرم افزار[/FONT][FONT=&quot] DataPro v8.1 [/FONT] [FONT=&quot]دارای 3000 ترکیب شیمیایی بوده که به شما در پیش بینی خواص ترکیب شیمیایی ، ثابت های بحرانی ، خواص ترمودینامیکی و گاز و مایع و کشش سطحی ، محاسبات ویسکوزیته ، جدول تناوبی کمک می کند[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT] [FONT=&quot] این نرم افزار دارای ویژگی های زیر است[/FONT][FONT=&quot]:
-[/FONT][FONT=&quot]ماشین حساب استاندارد با بیش از 20 ثابت مورد استفاده در سراسر جهان علمی.برای حل مسائل موجود[/FONT][FONT=&quot]
-[/FONT][FONT=&quot]جدول تناوبی : شامل اطلاعات اکثر عناصر جدول تناوبی. شماره اتمی ، مول[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT] [FONT=&quot]وزن ، چگالی ، نقطه ذوب ، نقطه جوش ، گرمای ویژه ، نوترون ، ساختار الکترونیک[/FONT][FONT=&quot]
-[/FONT][FONT=&quot]شیمی معدنی و آلی ترکیب خواص آنها : یافتن اطلاعات بر روی بیش از 2000 مواد شیمیایی ، معدنی و ترکیبات آلی. جزئیات یعنی در ترکیبات ، فرمول ، وزن مولکولی ، مرکب رنگ ، فرم ترکیبات ، وزن مخصوص و غیره[/FONT][FONT=&quot].
- [/FONT] [FONT=&quot] شیمی فیزیکی داده ها : شامل اطلاعات در 481 آلی / ترکیبات معدنی. داده ها عبارتند از : وزن مولکولی ، نقطه انجماد نرمال ، نرمال نقطه جوش ، دمای بحرانی ، فشار بحرانی ، دوره بحرانی ، چگالی مایع ، مایع ویسکوزیته ، آنتالپی تشکیل استاندارد ، استاندارد انرژی گیبس از تشکیل ، ظرفیت گرمایی ایده آل است ، فشار بخار[/FONT][FONT=&quot] .
- [/FONT] [FONT=&quot] مواد جامد / مایع / خواص گازها [/FONT] [FONT=&quot]
- [/FONT] [FONT=&quot] نمودارهای اطلاعاتی شامل بیش از 30 نقشه[/FONT][FONT=&quot]
-[/FONT][FONT=&quot]و[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

http://www.4shared.com/rar/ZOoQzut_/dataprov81.html

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
مرسی​

Portable Dizzy 1.11.4 | 19 Mb
Dizzy is a chemical kinetics simulation software package written in the Java programming language. It provides a model definition environment and an implementation of the Gillespie, Gibson-Bruck, and Tau-Leap stochastic algorithms, as well as several ordinary differential equation (ODE) solvers. Dizzy is capable of importing and exporting the SBML model definition language, as well as graphically displaying models using the Cytoscape software system. The various simulation engines can be used to solve the dynamics of a kinetic model from specified initial data. A model consists of a system of interacting chemical species, and the reactions through which they interact. When a model is solved, the results can be plotted, displayed in tabular format, or saved to a file.

Portable 'Dizzy 1.11.4' does not require installation. Make as many copies as you need. Carry it in a flash drive and use on any computer, even without administrator access. No change of any setting on the host computer. No more conflicts with other applications. No more 'hijacking' of file types

http://rapidshare.com/files/240967521/Portable_Dizzy_1.11.4.7z

[h=2]The Reactor Lab[/h]
The Reactor Lab
A fantastic program designed to help students gain a better understanding of reactor simulations...and best of all....it's free!
The Reactor Lab is a software program that provides simulations of a variety of chemical reactors. Students can actively learn about chemical reactions and reactors by performing experiments and analyzing data - quickly, safely, and inexpensively. The program can be downloaded free of charge and is available for most computers and in English, Spanish, and Portuguese. Those who have used the Lab range from high school chemistry students to chemical engineering university and graduate students, to professionals in industry. The Lab is not a general purpose simulator; if you have specific needs, contact us.​
Over 16,000 people have downloaded the Lab from 103 countries in the last 6 years (through January 2006). We have heard from students and instructors using the Lab in courses in Bolivia, Brazil, Chile, Italy, Mexico, The Netherlands, South Africa, Spain, Taiwan, Turkey, and the U.S.​
Little or no training is required for operation of the lab because of its consistent design. In addition, information about each object is displayed at the bottom of the window as the cursor passes over that object.​
Data, which can have random error included, can be viewed with integrated table and plot functions and also saved to disk for analysis with standard software. Several lab modules have quizzes. Each student gets a different, randomly assigned set of kinetic parameters to find. Scoring is done by the program (with virtual $) and code-authenticated performance reports may be printed and saved to disk.​
This is a parallel reaction system in a batch reactor.​
The contents of the reactor are plotted continuously on the right side of the window (1 min of simulation time in 10 s real time). The user can change kinetic parameters, open and close valves, pause and resume the reaction and the simulation, and save data to disk files. A series reaction system is available in another lab module.

http://www.4shared.com/file/owI9QYzI/file.html

آخرین ویرایش:

ihih_jimbo

عضو جدید
سلام و عرض ادب........
کسی از بچه ها اطلاعات تکمیلی از این واحد داره بهم بده.......
واحد تولید اتیلن ترشری بوتیل با ظرفیت 47000000 پوند در سال.................
اطلاعاتی در مورد دماها در قسمت های مختلف مثل راکتور.......یا راندمان واکنشی که در راکتور انجام میشه......میخوام یه طراحی ابتدایی از تجهیزاتش داشته باشم
اگه کسی از بچه ها داره ممنون میشم واسم بزاره;)
واکنش:

معتمدد

عضو جدید
چه درس های و خوندی؟
من ترمو و حرارت و مکانیک از نصف کمتر خونداز اول تیر دوباره استارت میزنم
چند فصل اول همه درسارو خوندم ولی بیشتر ریاضی میخونم( به نظر من از همه درسا مهمتره) چون هم خودش ضریب بالایی داره وهم بیشتر درسا به ریاضی شدیدا وابستس

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و عرض ادب........
کسی از بچه ها اطلاعات تکمیلی از این واحد داره بهم بده.......
واحد تولید اتیلن ترشری بوتیل با ظرفیت 47000000 پوند در سال.................
اطلاعاتی در مورد دماها در قسمت های مختلف مثل راکتور.......یا راندمان واکنشی که در راکتور انجام میشه......میخوام یه طراحی ابتدایی از تجهیزاتش داشته باشم
اگه کسی از بچه ها داره ممنون میشم واسم بزاره;)
واکنش:

این واحد ماله کدوم شهر و کشور شرکت طراح هست؟

اسمشو به انگلیسی و فرمول شیمیاییش رو بنویس

ihih_jimbo

عضو جدید
این واحد ماله کدوم شهر و کشور شرکت طراح هست؟

اسمشو به انگلیسی و فرمول شیمیاییش رو بنویس
یه پروزه هست که استادمون داده............فکر کنم قسمت های مهم واحدو داده فقط......نمیدون کدوم شهر یا کشور همچین واحدیو داره..........واحدم تولید Ethanol,2tert-butaoxy_ETB میکنه
مربوط به درس طرح و اقتصاده

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه پروزه هست که استادمون داده............فکر کنم قسمت های مهم واحدو داده فقط......نمیدون کدوم شهر یا کشور همچین واحدیو داره..........واحدم تولید Ethanol,2tert-butaoxy_ETB میکنه
مربوط به درس طرح و اقتصاده

اسمشو بد میگی

بالا