درخواست های مرتبط با: سازه,دیتیل و جزئیات ساختمان

yalda65

عضو جدید
دیوار اجرا شده کج و راه حل اصلاح ان!

دیوار اجرا شده کج و راه حل اصلاح ان!

یک دیوار با ارتفاع 4 متر بتنی داریم که در حین ساخت کج اجرا شده.در طول 4 متر حدودا 50 سانت کج رفته بالا!:surprised:
حالا روش باید یه چیزی بیاریم و کجی دیوار رو اصلاح کنیم.پیشنهاد بدین که از چی استفاده کنیم؟پیشنهاد خود من رابیتس هست;)

مهندس نسیم

عضو جدید
پله 1/2 و 1/4 گردش

پله 1/2 و 1/4 گردش

سلام
من ترم یکم و خیلی از چیزارو بلد نیستم
کسی هست ترسیم پله های 1/2 و 1/4 گردش رو برام کامل شرح بده؟

آخرین ویرایش:

کدخدا

مدیر بازنشسته
یک دیوار با ارتفاع 4 متر بتنی داریم که در حین ساخت کج اجرا شده.در طول 4 متر حدودا 50 سانت کج رفته بالا!:surprised:
حالا روش باید یه چیزی بیاریم و کجی دیوار رو اصلاح کنیم.پیشنهاد بدین که از چی استفاده کنیم؟پیشنهاد خود من رابیتس هست;)
50سانتی متر خیلی زیاده با رابیتس فایده نداره!از داخلم همینجوره ؟قالب محکم نبوده؟

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوست معمار عزیزم به جمع ما خوش اومدی
لطفا سوالات و درخواست های خودتون رو در همین تالار (سوالات و درخواستها ) بپرسین و جوابتون رو. هم دنبال بفرمائید
انوشه باشین

خب یه سری صفحات اسکن شده 0(11 صفحه) دارم فکر میکنم به دردتون بخوره

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میبینم که سه هفته است کسی به اینجا سر نزده!! پس زیاد امیدی نیس جوابی دریافت بشه حالا عیبی نداره می پرسم سوالمو :

این قضیه پمپ حرارتی که کندانسورش به اوپراتور تبدیل می شه و سرمایش و گرمایش عوض می شه عمیقا می خوام بدونم چه اتفاقی میوفته؟؟؟

هوای خارج داخل این سیستم وارد میشه یا نه و چه نقشی داره؟؟؟

کلا اجزای سیستم رو میدونم ولی عملکرد کلی رو نه!!

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
توضیح:
پله : پله باعث متصل شدن و ارتباط دو سطح با یکدیگر هست
به طور کلی پله ها معمولا دو نو هستند:
الف)پله های مستقیم
این نوع از پله ها از یک ,دو و یا چند مسیر مستقیم برای ارتباط سطحی به سطح دیگر ساخته میشوند
پله یکطرفه و دوطرفه و سه طرفه و چهار طرفه و پله های چند وجهی و پله های اضطزاری هم از این نوع هستند
(یعنی بازوهای این پله ها مستقیم میباشد)

ب)پله های مدور
این نوع پله ها با چرخش همراه هست
که برای فضاهایی که کمبود فضا برای پله وجور دارد استفاده میشوند
مثل پله های 1/2 و 1/4 در گردش یا پله پیچ

+
(اگر به پلان های که در صفحات اسکن شده هست توجه بفرمائد توضیح رو مرحله به مرحله خیلی ساده بیان کرده
خب به زبان ساده 1/2 یعنی نصف یک دور گردش یه پله مدور
برای درک بهتر رسم این پله ها بهتر هست به عنوان تمرین چند بار رسم کنید
انوشه باشید

آخرین ویرایش:

yalda65

عضو جدید
و اما جواب سوال!
میتونیم از گیپتون استفاده کنیم.گیپتون نوعی گچ هست که چسبندگی خوبی به بتن داره و وزن کمی هم داره.بنابراین بار مرده زیادی هم ایجاد نمیشه.البته قیمتش از گچ گرون تر هست اما در این مورد بهترین راه حل هست.از نظر هزینه و اجرا;)

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
هزینه ی گچ گیپتون نسبت به هزینه ی اجرای دیوار چقدر ه؟!
آیا بهتر نیست دیوار تخریب و مجدداً ساخته شه؟!
چون دیواری به ابعاد بیش از 50 سانتی متر، از نظر فضا، بسیار عریض ه؟!

raha

مدیر بازنشسته
حالا چه لزومی داره تخریب یا مخفی بشه این دیوار کج!
اگه از نظر سازه ای مشکلی نداره شاید همین کجی ناخواسته بتونه یه پتانسیل واسه یه حرکت هنری و معمارانه باشه!:whistle:

آخرین ویرایش:

yalda65

عضو جدید
هزینه ی گچ گیپتون نسبت به هزینه ی اجرای دیوار چقدر ه؟!
آیا بهتر نیست دیوار تخریب و مجدداً ساخته شه؟!
چون دیواری به ابعاد بیش از 50 سانتی متر، از نظر فضا، بسیار عریض ه؟!
قطعا به صرفه نیست تخریب دیوار!هزینه تخریب دیوار و هزینه ساخت مجدد!!!:surprised:
حتی راه حلی که کدخدا هم پیشنهاد داد به صرفه و منطقی نیست در این مورد
قیمت گیپتون یه کم از گچ بیشتره:smile:

yalda_2010

عضو جدید
دوستای گل معماری کمکم کنید

دوستای گل معماری کمکم کنید

سلام
کسی هست که ترسیم فنیش خوب باشه به من یاد بده؟؟؟
پلان بلدم اما مقطع پله و نماو شیب بندی وتیرریزی کم بلدم!!!
یکی باید از ب بسم الله یادم بده خدا خیرش بده!!!ترم اولیم:cry::cry::cry:
مقسی منتظرماااااااااااااا

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام
کسی هست که ترسیم فنیش خوب باشه به من یاد بده؟؟؟
پلان بلدم اما مقطع پله و نماو شیب بندی وتیرریزی کم بلدم!!!
یکی باید از ب بسم الله یادم بده خدا خیرش بده!!!ترم اولیم:cry::cry::cry:
مقسی منتظرماااااااااااااا
شما کتاب ترسیم فنی رشته نقشه کشی معماری رو مطالعه کنید.

کدخدا

مدیر بازنشسته
قطعا به صرفه نیست تخریب دیوار!هزینه تخریب دیوار و هزینه ساخت مجدد!!!:surprised:
حتی راه حلی که کدخدا هم پیشنهاد داد به صرفه و منطقی نیست در این مورد
قیمت گیپتون یه کم از گچ بیشتره:smile:
دوست عزیز پیشنهادم اینه که تا اوضاع از اینی که هست خراب تر نشده بی خیال گیپتون شید من خودم شخصا گیپتون رو روی بتن امتحان کردم بعد از مدتی و با کمی رطوبت به راحتی گیپتون ورقه می کنه به راحتی !
بازم اصرار می کنم این کارو نکنید!

yalda68

عضو جدید
کمک............

کمک............

دوستان عزیز .....
من به توضیحات و دیتیل در مورد درب و قاب در احتیاج دارم ...
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟:smile:

sjoon

عضو جدید
سلام خدمت همگان
خواستم ببینم کسی عکس یا نقشه ای از دیتیل های کف و دیوارهای خونه های قدیمی نداره که بذاره؟
تو هفته ی تحویل پروژه ها حالم بدجور نزار شده!!!!!!!!!!!!!!:cry:

yalda65

عضو جدید
دوست عزیز پیشنهادم اینه که تا اوضاع از اینی که هست خراب تر نشده بی خیال گیپتون شید من خودم شخصا گیپتون رو روی بتن امتحان کردم بعد از مدتی و با کمی رطوبت به راحتی گیپتون ورقه می کنه به راحتی !
بازم اصرار می کنم این کارو نکنید!
ممنون.راستش من کار نکردم باهاش!اما تا جایی که میدونم گیپتون به گچ مخصوص سطوح بتنی و درزگیری معروفه:huh:

2623

عضو جدید
سلام .کسی هست اطلاعاتی درباره دال عرشه یا همون دال مرکب فولاد -بتن در اختیار من قرار بده اطلاعاتی مانند نحوه اجرا و استاندارد های این دال یه چیزی مانند نشریه 151 که درباره سقف کرومیت هستش.بسیار ممنون فوری:cry:

marzy_h

عضو جدید
دتایل خرپا

دتایل خرپا

سلام
من برای پایان نامم احتیاج به دتایل های خرپا دارم اگه براتون مقدور برام بذارید.
پیشاپیش تشکر می کنم.

Neda.am

عضو جدید
جزئیات پله گرد

جزئیات پله گرد

من جزئیات پله گرد رو میخوام.............
آیا کسی هست که مرا یاری کند؟:(

NTUA

عضو جدید
سلام
من پایان نامه ام در مورد تفاوت ایین نامه بتن ایران در بخش خمش وبارهای محوری و برش و پیچش با ایین نامه اتحادیه اروپا هست.بخش ایین نامه بتن ایران رو ترجمه کردم(ایران درس نمی خونم) و برای تکمیلش به یک مثال نیاز دارم که شامل دالها تیر و ستون باشه.(دو طبقه)
ترو خدا اگر می تونید کمکم کنید این رو پیدا کنم دیگه تموم میشه

Svevs

عضو جدید
سلام دوستان عزیز:)
یه پروژه باید تحویل بدم حدود 10 صفحه تحقیق راجب ماشین اسکیمر ها تو ساختمان ممنون میشم اگه اطلاعاتی لینکی چیزی دارین لطف کنین ..:heart:

آخرین ویرایش:

mansourniya

عضو جدید
سلام به همه
بچه ها دنبال يه پلان خوب براي خودم ميگردم هرچي گشتم پيدا نكردم گفتم بيام از بچه هاي معماري كمك بگيرم.هركي وقت داره لطف كنه واسم يه طرح دستي بزنه واقعا ممنونش ميشم.ابعاد زمينم 11*17 هستش كه ميخوام 140 مترمربع(11*13) زيربنا براي 3طبقه وردارم(باتخلف)،زمينم نبشه كه 2 مترپخ داره،17مترش سمت خيابون و11 مترشم سمت كوچه است
اگه نما هم بدين كه واقعا شرمنده ميكنين.
ايميل بنده: ....
با تشكر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

gole yakh_archi

عضو جدید
سلام دوستان
من نیاز فوری به دیتیل کد دیوار و سقف و ... ساندویج پنل دارم لطفا کمکم کنید خیلی حیاتیه

fariba.sh70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
dar morede amalkard va estefade az finishere boton age tozihi darin begin mamnoon misham.vaghean ehtiaj daram:(

fariba.sh70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اسکریپر
اسکریپر ماشینی است که عمل بارگیری و حمل و تخلیه مواد خاکی در مسافتهای متوسط و زیاد را به تنهایی انجام می دهد. اسکریپر از سه قسمت اصلی تشکیل شده است : قسمت بارگیر (جام ) دیوار جلویی قسمت بارگیر و دیواره عقب جام یا دیواره تخلیه قسمت جام که معمولا سرباز است دارای یک تیغه برنده قابل تعویض درقسمت پایین میباشد این تیغه درحین بارگیری به داخل خاک نفوذ میکند وبا برش خاک آنرا به داخل جام هدایت میکند. این قسمت قابل حرکت بوده ومیتواند پایین وبالابرود دراسکریپرها ی دارای بالابر قسمت بالابرجانشین دیواره جلویی جام میشود دیواره عقب جام یا دیواره تخلیه قابلیت حرکت به عقب و جلو را دارد که با هل دادن خاک به تخلیه بارکمک میکند.

انواع اسکریپرها
اسکریپرها به دو دسته موتوردار و بدون موتور تقسیم میشوند امروزه نوع بدون موتور کمتر مورد استفاده قرارد میگیرد اغلب اسکریپرها تک محور بوده و تعادل آن و وزن بار آن توسط تراکتور متصل به آن حمل میشود تراکتورهایی که این اسکریپرها را می کشند ممکن است چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری باشند بعضی دیگر قسمتی ازیک تراکتور اسکریپرها هستند بدین معنی که یک تراکتور تک محوره یک اسکریپر تک مجوره را می کشد اسکریپرها یی که دو محور دارند به وسیله تراکتورهای زنجیردار کشیده میشوند زیرا اینگونه تراکتورها نمی توانند بار قائم را تحمل کنند بنابراین نمی توانند اسکریپرهای یک محوره را بکشند امروزه به ندرت از اسکریپرهای چرخ زنجیری استفاده میشود اسکریپرهایی که توسط تراکتور چرخ لاستیکی کشیده میشوند به انواع زیرتقسیم بندی می شوند:

1. تک موتوره دو محوره
  2. سه محوری
  3. دو دیفرانسیل
  4. اسکریپرهای دوموتوره ( TANDEM-POWERED)
  5. اسکریپرهای دارای بالابر
  6. فشاری - کششی (PUSH – PULL)

بالا