درخواست نرم افزار خود را در این تاپیک مطرح کنید

درخواست نرم افزار خود را در این تاپیک مطرح کنید

• nice

رای: 0 0.0%
  • normal

• bad

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

ma12962k

عضو جدید
(GD&T)

(GD&T)

اگر دوستان جزوه کاملی از (GD&T) دار لینک بزاره.اگر بفرسته که ممنون میشم
alinoori_me2010@yahoo.com

erfan qiau

عضو جدید
adams

adams

سلام
میخواستم یه فایل اسمبل شده رو از catia به adams بیارم ولی هر کاری می کنم نمیشه
فایل ها رو با پسوند stp و igs میارم
اگه کمک کنید ممنون میشم

hamidhashemi

عضو جدید
کممممممک! نرم افزار که بتونه اسپارک رو شبیه سازی کنه

کممممممک! نرم افزار که بتونه اسپارک رو شبیه سازی کنه

سلام دوستان
من به یه دستگاه سی ان سی اسپارک بر خوردم.
میخوام یه نرم افزاری بهم معرفی کنید که بتونه فرایند اسپارک رو شبیه سازی کنه و برنامه بهم بده.
مثل مسترکم. اما مسترکم فقط برای تراش و فرز و وایرکات داره.
ممنون

ma12962k

عضو جدید
نیاز فوری در حد مرگ و زندگی به جزوه درباره(GD&T)

نیاز فوری در حد مرگ و زندگی به جزوه درباره(GD&T)

مهندسان محترم و البته محترمه نیاز مبرم به جزوه (GD&T)

ehsan4476

عضو جدید
سلام من هم تو انسیس مشکل دارم من باید بستر یک جاده بدون رویه (بدون آسفالت) رو که به یه لایه پلیمری (یک لایه ژئوتکستایل) مسلح شده و بارگذاریش بار چرخ هستش رو مدلسازی کنم خواهش می کنم اگه ممکنه راهنماییم کنید مثلا اگه خاکم ماسه ای باشه element type & material prperthies رو چی باید انتخاب کنم و ...:)
سلام
نوع المان از نوع Solid های معمولی مانند solid45 یا solid186 باید باشه. مهم مدل ماده است که باید از مدل ماده هایی مانند drucker-prager استفاده کنید. این مدل ماده خواص موادی رو شبیه سازی میکنه که سطح تسلیمشون با افزایش تنش هیدروستاتیک افزایش پیدا می کنه.

pareparvaz-rz

عضو جدید
fluent

fluent

سلام به همه مهندسای عزیز
من چند سالی هسن که fluentکار می کنم و تو بعضی ماژولاش تقریبا professionalام
خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر بیاد براتون انجام بدم
ansysefluent.blogfa.com
به این وبلاگ بیاین و تو قسمت نظرات مشکلاتتون رو مطرح کنید سوالتون بی پاسخ نمیمونه
good luck

hamed118

عضو جدید
مهندسان محترم و البته محترمه نیاز مبرم به جزوه (GD&T)

من جزوه ندارم ولی میتونم برات کتاب معرفی کنم:
1- اصول اندازه گذاری و تلرانس گذاری هندسی ترجمه: مهندس علی اکبر حبیبا
2-آموزش ساده و نمایش تلرانسهای با مثالهای کاربردی مترجم: سید رامین کابلی

البته مهندس علی اکبر حبیبا چند تا کتاب دیگر هم دارد. اگه بتونی پیدا کنی کتابهای خوبی هستند.

ariax77

کاربر فعال
فكر كنم بايد به صورت parasolid ذخيره كني فايله رو بعد ايمپورت كني فايل رو ...

armesf

عضو جدید
درخواست کمممک.فوری فوری.

درخواست کمممک.فوری فوری.

کممممممممممممممممممممممممممممممممممممممک:
دوستان عزیز مهندسین گرامی من موضوع پروژه پایانیم طراحی و تحلیل مخازن آتو فرتاژ به کمک نرم افزار آباکوسه(abaqus).لطفا لطفا لطفا لطفا لطفا هرکی هر چیزه بدر بخوری داره برام بزاره.راستی من نرم افزاره آباکوس زیاد کار نکردم اگه آموزش خوب دارید برام بزارید(اگه مرتبت باشه که چه بهتر).فوری فوری فوری فوری.
متشکر

ehsan4476

عضو جدید
کممممممممممممممممممممممممممممممممممممممک:
دوستان عزیز مهندسین گرامی من موضوع پروژه پایانیم طراحی و تحلیل مخازن آتو فرتاژ به کمک نرم افزار آباکوسه(abaqus).لطفا لطفا لطفا لطفا لطفا هرکی هر چیزه بدر بخوری داره برام بزاره.راستی من نرم افزاره آباکوس زیاد کار نکردم اگه آموزش خوب دارید برام بزارید(اگه مرتبت باشه که چه بهتر).فوری فوری فوری فوری.
متشکر
من اتوفرتاژ کار کردم ولی با ansys اگه راهنمایی کلی خواستین در خدمتیم

ah.daryadel68

عضو جدید
منم نظرم همینه این نرم افزار رو نمیشه با جزوه یاد گرفت بهتره یه فکر بهتر براش بکن:)

armesf

عضو جدید
انسیس یا آباکوس فرقی نمیکنه.من بیشتر دنبال مطلب در مورد مخزن و شیوه تحلیلشم.

hamidreza68

عضو جدید
آموزش نرم افزار working model 2d

آموزش نرم افزار working model 2d

سلام
کسی از رفقا فایلی در مرد آموزش ورکینک مدل داره؟
ممنون میشم کمکم کنین

پارسا 2879

عضو جدید
کمک در رابطه با catia

کمک در رابطه با catia

دوستان خسته نباشید. من میخواستم تو کتیا سایز فلش اندازه گذاری را در محیط drafting تغییر بدهم و بعضی از تنظیمات نرم افزار را از حالت استاندارد خارج کنم. ممنون میشم اگر کسی کمکم کنه .

rmi-ansys

عضو جدید
بسیار مهم: پردازش موازی در نرم افزار Ansys

بسیار مهم: پردازش موازی در نرم افزار Ansys

سلام

بحث اصلی من روی Multi-core Processing است. چه طوری می شود به یه نرم افزار بگوییم بابا بیا و از این چهار تا هسته استفاده کن؟؟؟؟
سوال من این است که آیا کسی توانسته به طور خاص برای Autodyn یا Ansys Explicit STR از چند هسته CPU استفاده کند یا نه؟
یعنی اگر cpu دو هسته است، هر دو هسته درگیر شوند یا اگر چهار هسته ای است، هر چهار هسته به کار گرفته شوند.

کمک لازم می باشیم

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام

بحث اصلی من روی Multi-core Processing است. چه طوری می شود به یه نرم افزار بگوییم بابا بیا و از این چهار تا هسته استفاده کن؟؟؟؟
سوال من این است که آیا کسی توانسته به طور خاص برای Autodyn یا Ansys Explicit STR از چند هسته CPU استفاده کند یا نه؟
یعنی اگر cpu دو هسته است، هر دو هسته درگیر شوند یا اگر چهار هسته ای است، هر چهار هسته به کار گرفته شوند.

کمک لازم می باشیم

برای اینکار به برنامه MPI نیاز دارید که روی CD خود انسیس باید باشد. اگر نبود نگاهی به بخش 2.1.1 MPI SOFTWARE در فایل pdf زیر بیاندازید. روش فعال کردن پردازش موازی در انسیس و سایتی که می توان این برنامه را از آن تهیه کرد را توضیح داده است:
http://www1.ansys.com/customer/content/documentation/90/ansys/g_dan90.pdf

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
این هم آدرس برنامه MPI روی CD انسیسی که من دارم:
ANSYS\program files\ANSYS Inc\v110\ANSYS\MPICH2\mpich2-1.0.3-1-win32-ia32.msi

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
دو روش برای اینکار وجود دارد:
1- برای اینکار ابتدا باید برنامه cATIAENV.EXE را اجرا و یک ENVITRONMENT جدید ایجاد و متغیر CATReferenceSettingPath را با مقداری برابر آدرس جدیدی که محل ذخیره فایلهای استاندارد تغییر یافته خواهد بود اضافه کنید. یک SHORTCUT جدید برای کتیا روی DESKTOP ایجاد خواهد شد که آن را باید کمی اصلاح کنید تا کتیا را در حالت administrator اجرا کنید. برای اینکار SHOTRTCUT جدید کتیا را تغییر دهید و کلمه "admin-" بدون علامت های " در جلوی CNEXT.EXE اضافه کنید.

حال کتیا را توسط SHORTCUT جدید اجرا کنید. بخش TOOLS/STANDARD فعال خواهد شد آن را اجرا کنید و در بخش DRAFTING تغییرات لازم را برای اندازه فلش ها و هر جیز دیگری که لازم است اعمال کنید.
با اینکار یک نسخه از فایلهای استاندارد کتیا در شاخه ای که برای CATReferenceSettingPath تعریف کردید ذخیره می شود و تغییراتی که اعمال کردید انجام می گیرید.

2- روش دوم راحتتر است و تغییر دادن مستقیم فایل استاندارد کتیا بطور دستی است.
نرم افزار Open XML Editor را نصب کنید. فایل iso.xml را از آدرس intel_a\resources\standard\drafting جایی کپی کنید و آنرا توسط این برنامه باز کنید. سپس کلمه Dimension را جستجو کرده و در زیر آن به دنبال ArrowSide بگردید و برای انواع مختلف فلش های اندازه، مقدار پیش فرض آن که بر اساس استاندارد ISO برابر 2 است به مقدار لازم تغییر دهید. فایل را ذخیره کرده و در آدرس اصلی بالا کپی کنید. بهتر است یک نسخه از فایل iso.xml اصلی را جایی ذخیره کنید تا در صورت اشتباه کردن فایل اصلی را داشته باشید.
لازم به یادآوری است که استانداردهای مورد استفاده توسط کتیا مطابق نامشان بر اساس استاندارد ISO، ASME،ANSI و .. تنظیم شده است و تغییر دادن این فایل ها باعث مغایرت با استاندارد های نقشه کشی تعریف شده توسط این موسسات جهانی استاندارد می شود. پس انجام آن توصیه نمی شود. بجای تغییر دادن استانداردهای نقشه کشی می توان با انتخاب Scale مناسب برای نقشه به ترکیب بندی برای نمایش مناسب اندازه ها و ... دست یافت.

موفق باشید

mahdi_aryayi

عضو جدید
آقا خیلی ممنون ... البته من این مشکل رو در مورد اباکوس نداشتم چون من ورژن 3.10 اباکوس رو روی ویندوز 7 نصب کردم که اون همچین مشکلی نداره ولی این راه حل شما رو برای نرم افزار آدامز که باهاش مشکل مشابهی داشتم امتحان کردم و جواب داد... خلاصه ممنون

rmi-ansys

عضو جدید
ای ول مهندس
کجا بودی تا حالا عزیز;)

یه سوال: این فایل را که اجرا اجرا کردم (از آن ادرسی که گفتی) می خواهد که نصب بشود. البته من Ansys12.0 دارم روی win7.

خواستم ببینم موردی ندارد؟ یعنی با این windows سازگار است؟

سوال مهم: راستی قرار است اصلا این برنامه چی کار کند؟ یعنی من می توانم در این برنامه تعیین کنم که نرم افزار از چندتا هسته استفاده کند؟

برنامه را روی XP نصب کردم. بعد از نصب گویا باید folder ای را در جایی بسازم. طبق گفته فایل help در همان جایی که فایل نصب بود. اما دقیق نگرفتم چی رو کجا باید بسازم
در ضمن گویا برنامه Visual نیست و از این برنامه های DOS ای است
رو راست بگم حال و حوصله دستور وارد کردن و برنامه نویسی و ... را ندارم.

می دانی واسه این کار (Multi core processing) یه برنامه ای می خواهم که راحت باشد و دستور بازی زیاد نداشته باشد.

شما خودت با این برنامه کار کردی و تجربه شخصی داشتی؟

آخرین ویرایش:

ehsan4476

عضو جدید
Multicore processing یعنی شما یک سیستم دارید که پردازنده آن چند هسته ای است. مثلا Quad Core است ولی دارای حافظه مشترک بین تمام هسته ها است. به این سیستم پردازش SMP (Shared Memory Processing) گفته می شوم. کافیست هنگام launch یک product تعداد هسته ها را مشخص کنید (یا اینکه در workbench قسمت solve process settings را تنظیم کنید.)
بنابراین نرم افزار MPI‌ مربوط به کاربرد شما نیست.نرم افزار MPI مربوط به پردازش موازی است. یعنی چند cpu دارای حافظه مستقل هستند. مثلا چند کامپیوتر مجزا دارید که به هم شبکه شده اند.
تا جایی که امکان دارید از SMP استفاده کنید چون بسیار ساده است. البته باید توجه کنید که برای استفاده از بیش از 2 هسته نیاز به license اضافه برای HPC دارید که معمولا نرم افزار های موجود دارند.

rmi-ansys

عضو جدید
سلام

ممنون هستم.

ببخشید اگر با این سوال کلافت می کنم.
من درباره این کار (Multi-Core Processing) کلا تعطیل هستم

اول بگم من Ansys12.0 دارم نه Ansys12.1
چون در سایت شرکت دیدم که یک سری چیزهای جدید به نسخه Ansys12.1 اضافه شده

لطفا این دو سوال را جواب بدهید:

1) این SMP و مخلافاتش را در نسخه Ansys12.0 ندیدم. این کجا است؟
2) بعد این قسمت solve process settings دیگه چیه؟

در مورد سوال دوم ، اگر منظور شما Analysis Setting است که من برای به خصوص دو آنالیز Static-Structural & Explicit-STR چیزی ندیدم.

شرمنده رفیق اگر برای شما مقدور است در یک فایل Word که مثلا عکس و ... داشته باشد توضیح بده که من بی سواد (البته در این موضوع) یه چیزی یاد بگیرم.

ehsan4476

عضو جدید
SMP و DMP (distributed memory processing) رو مطرح کردم که فرق پردازش موازی که کار سختی است با پردازش چند هسته ای مشخص شود و از گرفتار شدن در MPI رها بشین
داستان بسیار ساده است و نیاز به عکس ندارد. در محیط workbench وقتی یک تحلیل از نوع analysis systems مانند static structural یا explicit-STR رو انتخاب می کنی. کافیست وارد محیط mechnical بشین. از منوی tools وارد solve process settings و بعد advanced بشین در آنجا number of cores رو برابر تعداد هسته های CPU قرار بدین. مثلا 4. حالا به سادگی تحلیل کن. اگر رم کافی باشه و از sparse solver استفاده بشه از همه هسته ها استفاده میشه که این بحث هم کلی بحث دیگه داره...!

kmeisam

عضو جدید
سالید شما 2009 هست احتمالا
از اول نصبو شروع کنید،ابتدای نصب بر روی گزینه چهارم قرار دهید(solid works premium)
بعد از نصب هم بقیه مراحل رو از روی ReadMe داخل سی دی پیش برین
امیداورم که اجرا کنه،ماله من با همین روش اجرا کرد