درخواست نرم افزار خود را در این تاپیک مطرح کنید

درخواست نرم افزار خود را در این تاپیک مطرح کنید

• nice

رای: 0 0.0%
  • normal

• bad

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

MeNo

عضو جدید
سلام.ممنونم پاسخ دادید
پس اگر جایی از keypoint استفاده شد باید مش بندی کرد نه؟؟
اگر از node استفاده کردیم چی؟ نیاز به مش بندی داریم یا نه؟اگر هم کردیم چه مشکلی پیش میاره؟
بعد از کجا بفهمیم کجا باید از node وگجا باید از keypoint استفاده کرد؟
ممنونم
دست شما درد نکنه راستی!!!
منظورتون از المان محدود همون در س طراحی به کمک کامپیوتر هست؟
با سلام و قبولی طاعات
[FONT=&quot]همان طور که جناب [/FONT]faryade_sokooot[FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] گفت [/FONT]Keypoint[FONT=&quot] یک قابلیت برای مدل سازی است و در حل مسئله دخالتی ندارد.[/FONT]​
[FONT=&quot]اما [/FONT]Node [FONT=&quot] ها و المان ها هستدند که المان محدود را می سازند برای مثال در یک خرپا شما در واقع خرپا را به تیر های دوسر درگیر با درجه آزادی هایی که توسط المان انتخابی به خرپا نسبت می دهید تبدیل می کنید که المان بدنه تیر است و نود ها تکیه گاه ها هستند.[/FONT]​
[FONT=&quot]درواقع نود ها و المان ها در حل به کار می روند و در استفاده از [/FONT]kepoint[FONT=&quot] یا [/FONT]Line[FONT=&quot] ... شما باید باستفاده از مش مدل را به الما ن و نود تبدیل کنید تا نرم افزار به تونه تحلیل رو انجام بده.[/FONT]​

MeNo

عضو جدید
سلام.ممنونم پاسخ دادید
پس اگر جایی از keypoint استفاده شد باید مش بندی کرد نه؟؟
اگر از node استفاده کردیم چی؟ نیاز به مش بندی داریم یا نه؟اگر هم کردیم چه مشکلی پیش میاره؟
بعد از کجا بفهمیم کجا باید از node وگجا باید از keypoint استفاده کرد؟
ممنونم
دست شما درد نکنه راستی!!!
منظورتون از المان محدود همون در س طراحی به کمک کامپیوتر هست؟
با سلام و قبولی طاعات
[FONT=&quot]همان طور که جناب [/FONT]faryade_sokooot[FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] گفت [/FONT]Keypoint[FONT=&quot] یک قابلیت برای مدل سازی است و در حل مسئله دخالتی ندارد.[/FONT]​
[FONT=&quot]اما [/FONT]Node [FONT=&quot] ها و المان ها هستدند که المان محدود را می سازند برای مثال در یک خرپا شما در واقع خرپا را به تیر های دوسر درگیر با درجه آزادی هایی که توسط المان انتخابی به خرپا نسبت می دهید که امان بدنه تیر است و نود ها تکیه گاه ها هستند.[/FONT]​
[FONT=&quot]درواقع نود ها و المان ها در حل به کار می روند و در استفاده از [/FONT]kepoint[FONT=&quot] یا [/FONT]Line[FONT=&quot] ... شما باید باستفاده از مش مدل را به الما ن و نود تبدیل کنید تا نرم افزار به تونه تحلیل رو انجام بده.[/FONT]
اگه مدل کوچک بود می تونیم از المان و نود به صورت مستقیم استفاده کرد در غیر این صورت ار قابلیت های نرم افزار استفاده می کنیم و بعد با مش زنی مدلو به نود و المان تبدل می کنیم.
در مورد سوال دوم . طراحی به کمک رایانه یا همان Cad/Cam . که Cad یعنی مدل سازی وcam یعنی تحلیل که یکی از روش های آن روش عددی یا همان Cam است.
با تشکر
[FONT=&quot][/FONT]​

atre-baroon

عضو جدید
ممنون پاسخ دادید
اما می شه لطفا اینو هم بگید که 1-از کجا باید بفهمیم کجا از نود و کجا باید از کی پوینت استفاده کنیم؟(روشن تر
2-اصلا کلا بگید node چیه ؟ وچطور نرم افزار مسائل رو با نود و المان حل می کند؟
3-چر نرم افزار نمی تونه ا ز key[pint و line برای حل و تحلیل استفاده کنه؟
4-اگر به جای نود از keypoimnt استفاده کنیم چی می شه؟بدون مش بندی؟
5-فرق grid با mesh چیه؟

آخرین ویرایش:

MeNo

عضو جدید
با سلام من تعداد زیادی نقطه دارم که از نتیجه یک برنامه در MATLAB به دست می آیند. می خواهم این نقاط را برای مدلسازی وارد Ansys کنم. چون تعداد این نقاط بسیار زیاد است (در حد چند هزار نقطه) وارد کردن دستی آنها عمر نوح را می طلبد!
برای ورود این نقاط به برنامه چه کار کنم؟ پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
توضیح : اگر امکان دارد راه حل این مشکل را برای هر دو نرم افزار (Ansys و ABAQUS ) بیان کنید
با سلام و قبولی طاعات
دوست عزیز شما می تونید با کمک برنامه نویسی و ماکرو انسیس این کار رو کنید.
برای مثال مختصات نقاط رو از متلب در یک فایل متنی کپی کنید سپس با یک از زبان های برنامه نویسی (مثل VB ) یه کانورتور بنویسی که به تونی مختصات نقاط رو به Syntax
ماکرو انسیس تبدیل کنه
مثلا نقاط اگه در متلب نقاط صورت زیر باشد.
#1,2,3#5,8,8#8,7,9#, ...
با استفاده از برنامه نویسی مشه یه کانورتور نوشت که به تونه مختصات بالا رو به ماکرو انسیس تبدیل کنه یعنی
K, NPT, X, Y, Z
K,1,2,3
K,5,8,8
, ...
در ضمن شما اگه نمونه ای از Syntax نقاط رو در اینجا بزاری می تونم برنامه رو براتون بنویسم.

sami_s_f

عضو جدید
با سلام من تعداد زیادی نقطه دارم که از نتیجه یک برنامه در MATLAB به دست می آیند. می خواهم این نقاط را برای مدلسازی وارد Ansys کنم. چون تعداد این نقاط بسیار زیاد است (در حد چند هزار نقطه) وارد کردن دستی آنها عمر نوح را می طلبد!
برای ورود این نقاط به برنامه چه کار کنم؟ پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
توضیح : اگر امکان دارد راه حل این مشکل را برای هر دو نرم افزار (Ansys و ABAQUS ) بیان کنید
سلام
در پایان نامه من هم یک مسئله مشابه ایجاد شده بود.برای این کار باید یک برنامه میانبر مثلاً در محیط خود متلب بنویسیدکه نقاط رو به نرم افزار دلخواهتون اینپورت کنه،البته درABAQUSبارگذاری روی نودها ممکن نیست ،یعنی اگر مثلاً لازم باشه تحلیل با داده های فشار صورت بگیره نمیشه مستقیماً روی نقاط اعمال کرد.اما درباره انسیس خبر ندارم.:gol:

atre-baroon

عضو جدید
ممنون پاسخ دادید
اما می شه لطفا اینو هم بگید که 1-از کجا باید بفهمیم کجا از نود و کجا باید از کی پوینت استفاده کنیم؟(روشن تر
2-اصلا کلا بگید node چیه ؟ وچطور نرم افزار مسائل رو با نود و المان حل می کند؟
3-چر نرم افزار نمی تونه ا ز key[pint و line برای حل و تحلیل استفاده کنه؟
4-اگر به جای نود از keypoimnt استفاده کنیم چی می شه؟بدون مش بندی؟
5-فرق grid با mesh چیه؟

ehsan4476

عضو جدید
مهندس ممنون از راهنماییت اما باید بگم شکل مورد نظر من اصلا یک جسم 3 بعدی (سالید) نیست... یک سری نقطه است که باید به همدیگه وصل بشن و توی انسیس تحلیل انجام بدم... برای اینکه منظورمو متوجه بشید فرض کنید یک خرپای سه بعدی غول آسا که مختصلات گره ها (پینها) آن از برنامه ای در متلب به دست می آیند. حالا می خواهم این نقاط را وارد انسیس (یا آباکوس) کنم و این نقاط را به شکل خاصی که نحوه اتصال آنها هم از برنامه متلب به دست می آیند به هم وصل کنم ... تعداد این نقاط خیلی زیاد است... فرض کنید تمام این چند هزار نقطه (مختصات x و y و z آنها) را در یک فایل اکسل داریم... چگونه باید آنها را وارد برنامه کنم؟
آیا کتیا می تواند در این مورد به من کمک کند؟ اگر می تواند چگونه؟ در مورد اتصال این نقاط به هم چطور؟
هر راهی که برای وارد کردن این نقاط به ذهنتان می رسد می تواند کمک بسیار زیادی به من بکند...
پیشاپیش از کمک شما ممنونم

اگر مدل شما یک خرپای بزرگ یا یک پوسته است و ارتباط بین نقاط را می دانید می توانید از کد APDL استفاده کنید. مثلا برای مدلسازی یک خرپا مختصات نقاط و نحوه اتصالات را می دانیم. بنابراین در محل نقاط نود قرار داده و بین آنها المان قرار میدهیم. کد زیر دو نود در مکان ذکر شذه قرارداده و یک تیر بین آنها قرار می دهد. میتوانید مشابه آنرا در مدل خود به کار ببرید!
/prep7
et,1,3
n,1,x1,y1,z1
n,2,x2,y2,z2
e,1,2

mahdi_aryayi

عضو جدید
من از همه دوستان ممنونم
راستش خیلی وقته که مشکلم حل شده (در واقع مجبور شدم خودم با متلب یک برنامه بنویسم که فایل انسیس رو تولید کنه)
وقتی می بینم بازم دوستان به فکر مشکل بنده هستند شرمنده میشم ... خواستم عرض کنم دیگه نیازی نیست ممنون
ایشالله جبران کنیم

amir_a

عضو جدید
مشکل با استخراج g-code از catia

مشکل با استخراج g-code از catia

سلام.

راستش، من یه مشکل تو آخرین مرحله پیدا کردم. تمام مراحل رو از روی فیلم آزمایشی دنبال کردم،
تا برسم اینجا که نوع دستگاه cnc رو انتخاب کنم:

اما فکر می کنم اشکال کار اینجاس که ورژن catia ی تو فیلم آموزشی با مال من (5.19) فرق می کنه و اینو
نشون میده و میگه برو به این آدرس::eek: ولی توی option همچین آدرسی نیست.:surprised:

در ضمن بعد از اعمال تغییرات دکمه ی execute هم غیر فعال میشه:(

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین یا اگه نرم افزار بهتری برای استخراج g-code میشناسین بهم
معرفی کنین.:redface:

m-hook

عضو جدید
سلام

سلام

سلام.

راستش، من یه مشکل تو آخرین مرحله پیدا کردم. تمام مراحل رو از روی فیلم آزمایشی دنبال کردم،
تا برسم اینجا که نوع دستگاه cnc رو انتخاب کنم:

اما فکر می کنم اشکال کار اینجاس که ورژن catia ی تو فیلم آموزشی با مال من (5.19) فرق می کنه و اینو
نشون میده و میگه برو به این آدرس::eek: ولی توی option همچین آدرسی نیست.:surprised:

در ضمن بعد از اعمال تغییرات دکمه ی execute هم غیر فعال میشه:(

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین یا اگه نرم افزار بهتری برای استخراج g-code میشناسین بهم
معرفی کنین.:redface:

اگه تا الان زیاد وقت نذاشتی بهتره زودتر بری سراغ powermill
چون برفرض ام gcode خوب گرفتی
ولی پای cnc ممکنه ان چیزی که میخوای نشه
دوستهای من که تمام دوره های cam رو در catia رفته بودن بازم از gcodesh با cncخوب نمی تونستن استفاده کنن.
مثلا یکی از مشکلاتش حرکت point be pointتوی قطعات گرده که بگیر نگیر داره
با این ورژن های مزخرفش
اگه سئوالی راجب ماشینکاری با pro داشتی بپرس;)

غفرانی

عضو جدید
با سلام من بطور اتفاقی پست شما را دیدم. مشکل شما عدم تنظیم setting هست. در مسیر Tools/options/machining/output بروید. در آنجا در بالای صفحه گزینه IMS را فعال کنید. حال بر طبق روالی که رفته اید، دوباره سعی کنید خروجی بگیرید. در همان قسمت انتخاب ماشین، کلی کنترلر در اختیارتان می گذارد. البته مراقب باشید که در تب اول این پنجره، گزینه NC را انتخاب کرده باشید و نه APT Source را. در ضمن پستی برایتان گذاشته اند در رابطه با ضعف CATIA در ماشینکاری! این حرف ها کلا اشتباه است. عادت برخی از ما شده است که مدام از این و آن نقل قول کنیم و بعد همان این و آن را جویا شوید می بینید باز از کسانی دیگر و این و آنی دیگر پرسیده اند. در فقه داریم که تقلید جاهل از جاهل باطل است!!!! در سال 2007 طبق آمار بالاترین درصد بازار نرم افزارهای CAM در دنیا متعلق به cATIA بوده است. بالای 15 درصد کل بازار، شرکت DELCAM که POwermill را عرضه می کند، زیر 5 درصد بازار را داشته است. لابد آنها بهتر از ما متوجه موضوع هستند. من به عنوان کسی که سالها تجربه تدریس و نیز کار عملی و حرفه ای در محیط های CAD/CAM را دارد، توصیه اکید به شما دارم که اگر طراحی ها ی خود را در محیط CATIA انجام می ذهید، برای ماشینکاری هرگز! سراغ نرم افزار دیگری نروید. جمله معروفی در بحث های CAD وجود دارد : DATA transfer= DATA lose در هر حال برای فرز کاری بنا به دلایل متعدد CATIA برای کاربران حرفه ای بسیار ارجح است. در ضمن اگر سوالی داشتید در تاپیک مرجع CATIA معمولا اگه چیزی بلد باشم، سعی می کنم پاسخ بدهم.

amir_a

عضو جدید
اگه تا الان زیاد وقت نذاشتی بهتره زودتر بری سراغ powermill
چون برفرض ام gcode خوب گرفتی
ولی پای cnc ممکنه ان چیزی که میخوای نشه
دوستهای من که تمام دوره های cam رو در catia رفته بودن بازم از gcodesh با cncخوب نمی تونستن استفاده کنن.
مثلا یکی از مشکلاتش حرکت point be pointتوی قطعات گرده که بگیر نگیر داره
با این ورژن های مزخرفش
اگه سئوالی راجب ماشینکاری با pro داشتی بپرس;)

خیلی ممنون از توجه و کمکتون.:smile:

با سلام من بطور اتفاقی پست شما را دیدم. مشکل شما عدم تنظیم setting هست. در مسیر Tools/options/machining/output بروید. در آنجا در بالای صفحه گزینه IMS را فعال کنید. حال بر طبق روالی که رفته اید، دوباره سعی کنید خروجی بگیرید. در همان قسمت انتخاب ماشین، کلی کنترلر در اختیارتان می گذارد. البته مراقب باشید که در تب اول این پنجره، گزینه NC را انتخاب کرده باشید و نه APT Source را. در ضمن پستی برایتان گذاشته اند در رابطه با ضعف CATIA در ماشینکاری! این حرف ها کلا اشتباه است. عادت برخی از ما شده است که مدام از این و آن نقل قول کنیم و بعد همان این و آن را جویا شوید می بینید باز از کسانی دیگر و این و آنی دیگر پرسیده اند. در فقه داریم که تقلید جاهل از جاهل باطل است!!!! در سال 2007 طبق آمار بالاترین درصد بازار نرم افزارهای CAM در دنیا متعلق به cATIA بوده است. بالای 15 درصد کل بازار، شرکت DELCAM که POwermill را عرضه می کند، زیر 5 درصد بازار را داشته است. لابد آنها بهتر از ما متوجه موضوع هستند. من به عنوان کسی که سالها تجربه تدریس و نیز کار عملی و حرفه ای در محیط های CAD/CAM را دارد، توصیه اکید به شما دارم که اگر طراحی ها ی خود را در محیط CATIA انجام می ذهید، برای ماشینکاری هرگز! سراغ نرم افزار دیگری نروید. جمله معروفی در بحث های CAD وجود دارد : DATA transfer= DATA lose در هر حال برای فرز کاری بنا به دلایل متعدد CATIA برای کاربران حرفه ای بسیار ارجح است. در ضمن اگر سوالی داشتید در تاپیک مرجع CATIA معمولا اگه چیزی بلد باشم، سعی می کنم پاسخ بدهم.

دقیقا مشکلش همون IMS بود که گفتین. بابت پست کاملتون و وقتی که گذاشتین تشکر می کنم.;)

m-hook

عضو جدید

سلام
مهندس جان ما کوچکتیم
من از این و اون نقل نکردم.
این مشکلاتو ما تو کارگاه تجربه کردیم نه تو تدریس
یعنی موقع ماشینکاری قطعات مختلف
ما اگه مشکلی ام واسمون درست میشد به همون مهندس هایی کهcatia تدریس میکردن زنگ میزدیم کلی صغری کبری می چیدن اخرشم که نمیشد مینداختن گردن ورژن.
powermill یه خوبیش اینه که اگه مشکلی پیش بیاد این کارگاه نشد یه کارگاه دیگه هست کمک کنه چون کاربردش زیاده نه مثل catiaکه در به در بگردی
در ضمن من نگفتم catia ضعیفه گفتم مشکل تو استفادشه که به خاطره بیسوادی مدرساشه
حالا هی برو پز برنامه اتو بده چون داری ازش کاسبی میکنی;)

آخرین ویرایش:

hoseinasadi

عضو جدید
سلام
ممنون میشم اگر یک مثال عددی تو آباکوس در مورد مخازن تحت فشار برام بذارید;)

غفرانی

عضو جدید
آقای m-hook عزیز سلام

اگه در کار با این نرم افزار مشکلی هست دو دلیل دارد یا نرم افزار ایراد دارد و یا کاربر نسبت به آن نرم افزار دارای دامنه اطلاعات کمی است. من فکر می کنم بنا به دلایل متعدد اگر کسی در کار با catia مشکل دارد کمی به تجربه صنعت دنیا نگاه کند بد نباشد، احتمالا آنها که از ما خبره ترند خوب می دانند به کدام نرم افزار 250 هزار دلار پول دهند و به کدام یک 25 هزار دلار!!! آنچه من در پست قبلی گفتم نه یک توصیه کتابی و کلاسی و تدریسی بود که دقیقا حاصل کار طولانی عملی با catia و ماشینکاری با آن و نیز توجه ویژه به علایق بازار نرم افزارهای طراحی مهندسی در دنیا بود. ایراد ما این است که همه نرم افزارها برایمان به قیمت یک cd 1500 تومانی است، مثل کسی هستیم که طلا و نقره و آهن برایش فرقی ندارد.
در ضمن این نکته را می پذیرم که کاربران حرفه ای ماشینکار در CATIA در اطراف ما کم هستند، البته که این مشکل ماست و نه نرم افزار! خوب شما هم که دعوت به Pro کرده اید، البته که مثل CATIA نرم افزار فوق العاده ای است، ولی کاربران حرفه ای pro کمتر از catia نباشند، بیشتر نیستند. در هر حال گیر اصلی من با کسانی است که طراحی را در محیط Catia انجام می دهند و ماشینکاری را در powermill. این موضوع همانقدر اشتباه است که کسی طراحی را در محیط Pro انجام دهد و ماشینکاری را در Edgecam!!!!!!
خوشحال می شوم اگه جایی در ماشینکاری در CATIA دچار اشکال شدید، اگه بلد باشم، کمک کنم. البته ترجیحا در تاپیک Catia

پاینده باشید

آخرین ویرایش:

danijan

عضو جدید
سلام به همه کسی میتونه برام این مسئله را حل کنه و بذاره همینجا
حل تیر خمیده (مثلا نمیم دایره) با مقطع ذوزنقه
راحته اما من الان اباکوس نصب نیست و عجله دارم و سی دی برا نصب هم ندارم
خلاصه کمک

mohsen1979

عضو جدید
ba salam
doste aziz, man ham be donbal narm afzar Automation Studio hastam,
tonestid noskhei ke kar kone ro gir biyarid?
age yes, lotfan be man ham khabar bedid.

man az in link ha download kardam, nasb ham shod, ama hich library dar oon nist. yani eleman haei ke beshe bahash madari taahi karda, nemidonam moshkel namr afzare ya bayad khodam jodagane nasb konam.

mitoni, shoma ham download koni v test koni.

Automation Studio V5.0 full:
http://rapidshare.com/files/99909895/Setup_Automation_studio_v_5.0.part1.rar
http://rapidshare.com/files/100000235/Setup_Automation_studio_v_5.0.part2.rar
http://rapidshare.com/files/100118477/Setup_Automation_studio_v_5.0.part3.rar
http://rapidshare.com/files/100118480/Setup_Automation_studio_v_5.0.part4.rar
http://rapidshare.com/files/100037342/Setup_Automation_studio_v_5.0.part5.rar
http://rapidshare.com/files/100037341/Setup_Automation_studio_v_5.0.part6.rar
pass:
www.updatesofts.com

hatamn be man khabar bede.
mohsen_shokri@yahoo.com

دوست عزیز اگر کرک نرم افزار شبیه سازی دینامیکی roberts 2.1 و sam 5.1 ویا ورژن بالاتر با کرک آنها را داری شرمنده میکنی لینک انها را بگذاری. ضمنا من دنبال نرم افزار اتوماسیون هیدرولیک-برق Automation Studio 5 با کرک سالم هستم. نرم افزارهای موجود در بازار برای مدارهای سنگین کارایی ندارند و محدودیت ایجاد میکنند یعنی تعداد محدودی المان را میتوانی وارد کنی مثلا 300 المان وبعد از آن را نرم افزاراجازه نمیدهد. ورژن 4 یا 6 آن هم بهتر از 5 است. ممنون

adel28

عضو جدید
برای ویندوز ویستا کسی راهی پیدا نکرد؟
وقتی برنامه رو اجرا می کنیم پنجره اش باز میشه و بسته میشه؟

در ضمن کسی لینک ورژن 12 رو داره؟
اگه با کرک باشه که عالی هستش.

adel28

عضو جدید
اجرا PDMS روی ویستا

اجرا PDMS روی ویستا

چطور میتونیم PDMS 11.6 رو روی ویستا اجرا کنیم؟
بطور کامل نصب میشه ولی وقتی روی فایل اصلی برای اجرا نرم افزار کلیک میکنیم، یه پنجره میاد و میره و دیگه خبری نیست.

تو سایت رسمی خودش که تو سیستم های قابل اجرا ویستا نیست.
اصلا ورژن 11.6 رو کسی تو ویستا اجرا کرده؟
شنیدم ورژن 12 این قابلیت رو داره که رو ویستا اجرا بشه این صحت داره؟
اگه جواب مثبت هست لطف کنید لینک دانلود برامون بزارید.

ebadi

عضو جدید
ویندوز ویستا و نرم افزارpdms

ویندوز ویستا و نرم افزارpdms

سلام دوست عزیز
نرم افزار pdms را نمیشه روی ویستا نصب کرد البته اگه ورژن های 12 و 12 به بالا را گیر بیاری رو ویندوز نصب میشه
اما ورژن 11.5 و 11.6 فقط رو xp نصب می شه
شما اگه از laptab استفاده می کنید و ویندوز شما ویستا می باشد میتونید بر روی ویندوز خود ویندوز xp نصب کنید در این حالت شما هم ویستا و هم xp دارید که برای نرم افزار pdms می توانید از ویندوز xp و برای بقیه کاراتون از ویستا استفاده کنید.
موفق باشید

adel28

عضو جدید
سلام دوست عزیز
نرم افزار pdms را نمیشه روی ویستا نصب کرد البته اگه ورژن های 12 و 12 به بالا را گیر بیاری رو ویندوز نصب میشه
شما اگه از laptab استفاده می کنید و ویندوز شما ویستا می باشد میتونید بر روی ویندوز خود ویندوز xp نصب کنید در این حالت شما هم ویستا و هم xp دارید که برای نرم افزار pdms می توانید از ویندوز xp و برای بقیه کاراتون از ویستا استفاده کنید.
موفق باشید

نمی خوام به خاطر یه نرم افزار ویندوز xp هم نصب کنم.

ebadi

عضو جدید
نرم افزار pdms و ویستا

نرم افزار pdms و ویستا

سلام دوست عزیز
شما اگه از laptab استفاده می کنید و ویندوز شما ویستا می باشد میتونید بر روی laptab خود ویندوز xp نصب کنید در این حالت شما هم ویستا و هم xp دارید که برای نرم افزار pdms می توانید از ویندوز xp و برای بقیه کاراتون از ویستا استفاده کنید.
موفق باشید

netspyking

عضو جدید
با سلام

من هم PDMS 11.6 و هم 12.0 PDMS رو روي ويندوز ويستا اجرا كردم ... مشكلي نديدم ...فقط بايد admin باشيد .