درخواست: راهنمایی تغییر پلان آپارتمان

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یدونه فیلم دارم میفروشم خخخخخخ:biggrin:
جا قحطی بود اومدی اینجا دنبال نمونه خخخخخ
با سلام خدمت همه ی دوستان تحلیل نمونه خارجی مجتمع مسکونی می خواستم اگه دارید و می تونید کمک کنید ممنون میشم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پلان تو که داغونه بابا چیه یدونه دسشویی اینور یه دونه اونور :دی
کی گفته آشپزخونه باید نزدیک ورودی باشه؟
خوب پلان تو پرتیش خیلی زیاده
معمارتو انقد خنگ بوده پذیراییو گذاشته سمت حیاط من فک کردم بر خیابونت اون سمته خخخخخ
خانوم خونه نباید اصلا به بیرون دید داشته باشه اتفاقا آشپزخونه چرا باید دید داشته باشه به خیابون؟؟؟
این پلان پرتش کمتر از پلان من هست، هالش هم بزرگتره، ولی پلان من دو برتری به این داره، اتاقاش بزرگترن. و اشپزخونه اش در موقعیت بهتری هست هم از نظر نزدیکی به درب وروردی هم از نظر اینکه پنجره اش رو به خیابان اصلی هست، خانم خونه در حین پخت و پز میتونه به بیرون دید داشه باشه، ولی تو پلان ویرایش شده تو موقعیت آشپزخونه به سمتی هست که خانم خونه فقط پشت حیاط رو دید داره.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوودتو..
زشتم خودتی
همه چی توویی

خب باشه، گریه او

من تنها ایراد این پلانو اینجاش دیدم که درستش کردم کمد هم که گیر دادی رو میشه توی پلان اضافه کرد کاری نداره
مشاهده پیوست 232828

چیکار کردی من متوجه نشدم؟
کمد رو کجا میشه اضافه کرد؟

مجتمع مسکونی خارجی 2 مدل تحلیل شده با سایت و نما و پلان هاش واسه طرح 5 می خوام ممنون

از پویان خان بپرس بهت میگه!

nikarch

عضو جدید
مجتمع مسکونی که تو خارج از کشور طراحی و ساخته شده حالا هرچی می خواد باشه ممنون

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
پلان تو که داغونه بابا چیه یدونه دسشویی اینور یه دونه اونور :دی
کی گفته آشپزخونه باید نزدیک ورودی باشه؟
خوب پلان تو پرتیش خیلی زیاده
معمارتو انقد خنگ بوده پذیراییو گذاشته سمت حیاط من فک کردم بر خیابونت اون سمته خخخخخ
خانوم خونه نباید اصلا به بیرون دید داشته باشه اتفاقا آشپزخونه چرا باید دید داشته باشه به خیابون؟؟؟

باورت میشه معماری که بهش دادم طراحی کنه یکی از معمارای معروف و قدیمیه شهرمونه، تو شهر میخوای بگی م همه میگن معمار فلانی، این چیه کشیده؟!
اشپز خونه باید نزدیک درب باشه تا خرت و پرت خریدی همونجا بریزی تو یخچال،
خانم خونه چون باید بیرونو ببینه دلش وا بشه دیگه، چون بیشتر ساعات روز که تو خونه هست رو معمولا خانم ها تو آشپزخونه هستن.
پلان من پرتیش خیلی زیاد نیست فقط یه جا دم ورودی پرتی داره،

آخرین ویرایش:

nikarch

عضو جدید
کاملا موافقم آشپزخونه باید نزدیکه ورودی باشه هرکس میگه نه اونی که گفت نه اشتباهست 100% دانشگاه غیرانتفاعی یا آزاد درس میخونه که فقط مدرک گرفته

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان تو میتونی 150 متری بخری؟؟؟
اگه میتونی به نظر من از اونا بخر اشتباه نکن
من یدونه اینجور اجرا شده دیدم خدای معماریه یعنی هر وقت میرم اونجا واسه سلامتی معمارش دعا میکنم
البته بگم سمت اتاق هاش هم باید یکم تغییر پیدا بکنه
آشپزخونه یدونه وردی از سمت راه پله داره یدونه هم از سمت خیابون یکم کشیدمش عقب و خذا خوریو گذاشتم سمت خیابون اون سمت هم که نوشتم دیوار یعنی اپن نیست البته اینو بگم بر اساس تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیدم که این خوبه و آشپزخونه باید اینجوری باشه
خب باشه، گریه او

چیکار کردی من متوجه نشدم؟
کمد رو کجا میشه اضافه کرد؟

از پویان خان بپرس بهت میگه!

nikarch

عضو جدید
اصلا مورد بحث تو نبودی ما اصلا در مورد تو فکر نمی کنیم که بخوایم بدونیم تو دولتی خوندی یا نه:biggrin:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک کردی خود معمارا میشینن اینارو میکشن؟؟؟
یه سری نقشه کش استخدام کردن اونا واسشون میکشن
تا گیر ندی بهشون هم عوض نمیکنن طرحو
مردم ما هم که بی خیال همه چیز فقط میدونن پول بدن بهشون
باورت میشه معماری که بهش دادم طراحی کنه یکی از معمارای معروف و قدیمیه شهرمونه، تو شهر میخوای بگی م همه میگن معمار فلانی، این چیه کشیده؟!
اشپز خونه باید نزدیک درب باشه تا خرت و پرت خریدی همونجا بریزی تو یخچال،
خانم خونه چون باید بیرونو ببینه دلش وا بشه دیگه، چون بیشتر ساعات روز که تو خونه هست رو معمولا خانم ها تو آشپزخونه هستن.
پلان من پرتیش خیلی زیاد نیست فقط یه جا دم ورودی پرتی داره،

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه من یه جا گفتم که کی گفته آشپزخونه نزدیک در باشه ؟؟!!!
بعد فکر کردم منظورت من هستم برای همین گفتم ....ادب از حرف زدنت میباره
اصلا مورد بحث تو نبودی ما اصلا در مورد تو فکر نمی کنیم که بخوایم بدونیم تو دولتی خوندی یا نه:biggrin:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان تو میتونی 150 متری بخری؟؟؟
اگه میتونی به نظر من از اونا بخر اشتباه نکن
من یدونه اینجور اجرا شده دیدم خدای معماریه یعنی هر وقت میرم اونجا واسه سلامتی معمارش دعا میکنم
البته بگم سمت اتاق هاش هم باید یکم تغییر پیدا بکنه
آشپزخونه یدونه وردی از سمت راه پله داره یدونه هم از سمت خیابون یکم کشیدمش عقب و خذا خوریو گذاشتم سمت خیابون اون سمت هم که نوشتم دیوار یعنی اپن نیست البته اینو بگم بر اساس تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیدم که این خوبه و آشپزخونه باید اینجوری باشه
من یه دونه طبقه چهارم 150 متری هم دارم.

ای ول این خیلی خوبه، اما صبر کن ، کمدا کجان؟ خانم خونه رختخواب و لباساش رو کجا بذار وقتی کمد نباشه؟؟

داداش
do you have problem?!?!?!? what's wrong with you?

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب وضعت خوبه ها :دی
نمیدونم اگر خودت مشکلی با اپن و آشپزخونه نداری به نظرم طرحش خوبه
اما اون چیزی که گفتمو در موردش فک کن چون اپن برای ایرانیا نیست و یه چیز وارداتیه :دی
خوب کمد هم گذاشتم :دی اینم کمدشsdddd.jpg
مشکل من با اون دیوار برش هست که پذیرائیت بیافته اونجا نمیتونه به سمت خیابان پنجره بگیره و بد میشه فک کنم
من یه دونه طبقه چهارم 150 متری هم دارم.

ای ول این خیلی خوبه، اما صبر کن ، کمدا کجان؟ خانم خونه رختخواب و لباساش رو کجا بذار وقتی کمد نباشه؟؟

داداش
do you have problem?!?!?!? what's wrong with you?

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متفکر اینایی که من کشیدم نظر من بود ببر پیش مهندس معمارت باهاش مشورت کن چون من اندازه هاشو نمیدونستم چشمی کشیدم یهو دیدی اتاقات خیلی کوچیک یا بزرگ شد
ولی آخرین نظرم اینه که پذیرایی جایی باشه که به سمت خیابون دید داشته باشه

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگین چرا؟:redface:
سرویس از خونه دور کنید.........حالا که ما نمیتونیم تو اپارتمونا اینکارو کنیم لا اقل دیوار مشترک با پذیرایی نداشته باشه ....تو خونه ها حیاط دارم که فضا زیاد داری هم همیشه با یه دیوار راهرو بین خونه و سرویس فاصله بزار.....
استفاده از اون سرویس در اونجا اصلا برا کسی راحت نیس........

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرویس از خونه دور کنید.........حالا که ما نمیتونیم تو اپارتمونا اینکارو کنیم لا اقل دیوار مشترک با پذیرایی نداشته باشه ....تو خونه ها حیاط دارم که فضا زیاد داری هم همیشه با یه دیوار راهرو بین خونه و سرویس فاصله بزار.....

آهان...........خیلی ممنون:gol:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان...........خیلی ممنون:gol:
این مسعله که البته خیلی مهمه....ولی چیزا دیگم هس....
نمیدونم تا حالا شنیدی سرویسو حمام محل زندگی جنیانه...من تو چنتا کتاب خوندم......یه مقاله ای هم بود راجب معماری اسلامی تو باشگاه خوندم که سخنان پیامبرو اماما راجب خونرو اورده بود...یه جاییم به کسی که جنیان اذیتش میکردن گفته بود حمامو از خونتون دور کنید........البته الان نمیشه اینکارارو کرد ولی اگه یه وقتی دستمون باز بود شاید بتونیم.....

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مسعله که البته خیلی مهمه....ولی چیزا دیگم هس....
نمیدونم تا حالا شنیدی سرویسو حمام محل زندگی جنیانه...من تو چنتا کتاب خوندم......یه مقاله ای هم بود راجب معماری اسلامی تو باشگاه خوندم که سخنان پیامبرو اماما راجب خونرو اورده بود...یه جاییم به کسی که جنیان اذیتش میکردن گفته بود حمامو از خونتون دور کنید........البته الان نمیشه اینکارارو کرد ولی اگه یه وقتی دستمون باز بود شاید بتونیم.....

:gol::gol::gol:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلیلت قانع کننده بود :biggrin:
عایق صدا گذاشتن واسه همین جاها

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
متفکر اینایی که من کشیدم نظر من بود ببر پیش مهندس معمارت باهاش مشورت کن چون من اندازه هاشو نمیدونستم چشمی کشیدم یهو دیدی اتاقات خیلی کوچیک یا بزرگ شد
ولی آخرین نظرم اینه که پذیرایی جایی باشه که به سمت خیابون دید داشته باشه

ممنون مهندس، خیلی واسم وقت گذاشتی، ارزشمند بود ایده هات واسم. مرسی
خدا خیرت بده

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تنها ایراد این پلانو اینجاش دیدم که درستش کردم کمد هم که گیر دادی رو میشه توی پلان اضافه کرد کاری نداره
مشاهده پیوست 232828
اشپزخونه خیلی کوچیک میشه.......اخه فضا زیاده حیفه اشپزخونه کوچیک باشه.......خانما همیشه دنبال خونه هایین فقط اشپزخونش بزرگ باشه.......

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب اونطرف حمام گذاشته اندازه یه اتاق 3 در 4 میشه اونارو کوچیک کرد و اضافه کرد به آشپزخونه
اما این طرح که کشیدم رو گفتم طرح اجرا شده اشو دیدم فوق العاده شده بود کیف کردم از دیدنش واسه خودم هم بخام طراحی کنم این کارو میکنم
اشپزخونه خیلی کوچیک میشه.......اخه فضا زیاده حیفه اشپزخونه کوچیک باشه.......خانما همیشه دنبال خونه هایین فقط اشپزخونش بزرگ باشه.......