درخواست: راهنمایی تغییر پلان آپارتمان

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز، ایشالا همیشه شاد باشین، خب یه کمک بکنین بهم، چون خیلیا اینجا معماری دارن میخونن، من یه واحد 75 متری دارم که داره ساخته میشه، معمار پلان رو داده بهم من خوشم نیومد.
واحد سمت راستی تو عکس واحد منه، پلانش رو دوست ندارم، میشه کمکم کنین اصلاحش کنم؟
مثلا 3 تا ایراد داره
1- یه اتاق کمد نداره
2- یه اتاق دربش به هال باز میشه
3- راهروش زیاد هست واسه یه واحد 75 متری
لطفا اگه میشه بدون اینکه دیوارهای خارجی واحد رو دست کاری کنین یه پلان بهتر بهم پیشنهاد کنین. همین روزا میخوان آجر چینی رو شروع کنن.

معمارش میگه پلان خوبه مهندس، ولی من میگم چرا چیزی که هنوز ساخته نشده و قرار ساخته بشه عالی نباشه؟ هان؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232792&d=1424591305

DSC_05382.jpg

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متفکر جان این ایرادایی که خودت گرفتی به جز یه مورد بقیش زیاد مهم نیس
چند تا ایرادی که من الان میبینم رو بهت میگم برو به معمارت بگو درستش کنه
....پلان واحد کناریتو ببین با این که زمینش پخ هست ولی به نظر من از پلان خونه شما بهتر در آورده
یکی از مهمترین اصول توی طراحی واحد های آپارتمانی تفکیک حریم خصوصی و عمومی هست که این اتفاق در واحد شما نیافتاده
حالا حریم خصوصی و عمومی چیه؟
اتاق ها در یک سمت باشند و پذیرایی در سمت دیگه
مثلا یه مهمان که وارد خونه میشه و برای 1 ساعت یا 2 ساعت اومده خونه شما قرار نیست به کل واحد شما اشراف داشته باشه
به نظر من از مهندس معمارت بخا که اتاقا ها و خدمات رو در یه سمت جمع بکنه (پلان همسایه بغلیتو ببین منظورم اونجوریه
2- ورودی واحدت تقریبا یه چیز افتضاح در اومده شما تصور کن همسایه روبرویی و شما همزمان باهم بخای وارد و یا خارج بشین از واحداتون کل خونه همدیگرو میبینید و این یه اشکال اساسی هست به نظرم شما ورودیتو باید تغییر بدی
با توجه به این سایت و زمینی که شما داری در واقع مهندس طراحت افتضاح طراحی کرده
یکی از اشتباهات رایج توی طراحی فضاهای مسکونی قرار دادن اپن هست ....یعنی آشپزخانه منزل شما در دید پذیرایی هست
من خیلی اینو دیدم که پرده میزنن و یا .... به قولی کسی که توی آشپزخونه مشغول پخت و پز هست اصلا راحت نیست
به نظرم باید یه بازنگری توی پلانت داشته باشی

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
متفکر جان این ایرادایی که خودت گرفتی به جز یه مورد بقیش زیاد مهم نیس
چند تا ایرادی که من الان میبینم رو بهت میگم برو به معمارت بگو درستش کنه
....پلان واحد کناریتو ببین با این که زمینش پخ هست ولی به نظر من از پلان خونه شما بهتر در آورده
یکی از مهمترین اصول توی طراحی واحد های آپارتمانی تفکیک حریم خصوصی و عمومی هست که این اتفاق در واحد شما نیافتاده
حالا حریم خصوصی و عمومی چیه؟
اتاق ها در یک سمت باشند و پذیرایی در سمت دیگه
مثلا یه مهمان که وارد خونه میشه و برای 1 ساعت یا 2 ساعت اومده خونه شما قرار نیست به کل واحد شما اشراف داشته باشه
به نظر من از مهندس معمارت بخا که اتاقا ها و خدمات رو در یه سمت جمع بکنه (پلان همسایه بغلیتو ببین منظورم اونجوریه
2- ورودی واحدت تقریبا یه چیز افتضاح در اومده شما تصور کن همسایه روبرویی و شما همزمان باهم بخای وارد و یا خارج بشین از واحداتون کل خونه همدیگرو میبینید و این یه اشکال اساسی هست به نظرم شما ورودیتو باید تغییر بدی
با توجه به این سایت و زمینی که شما داری در واقع مهندس طراحت افتضاح طراحی کرده
یکی از اشتباهات رایج توی طراحی فضاهای مسکونی قرار دادن اپن هست ....یعنی آشپزخانه منزل شما در دید پذیرایی هست
من خیلی اینو دیدم که پرده میزنن و یا .... به قولی کسی که توی آشپزخونه مشغول پخت و پز هست اصلا راحت نیست
به نظرم باید یه بازنگری توی پلانت داشته باشی

مرسی به نکات خوبی اشاره کردی، بعله این چیزا رو که گفتی رو میدونم، همین حریم خصوصی و عمومی. منم میدونم که معمار **** :دی!
ولی خب باید چه کرد؟ یه پلان همینجوری با paint اگه بکشی خیلی خوب میشه. من یه ایده هایی دارم ، کاش اینجا بودی باهات بحث میکردم سرشون.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین من الان نمیدونم معمارت طراحی نما هم داشته(که حتما داشته و داره) که مجبور شده این کارو بکنه مثلا من بخام جای اتاقاتو عوض کنم جای تراس هم عوض میشه و ممکنه روی نما تاثیر بزاره من بخام پلان بکشم میتونم واست چند تا پلان بکشم ولی مهم خودت هستی که چی میخای ایده هاتو بگو نترس حالا من نتونستم کمک کنم دوستان میان و نظرشونو میگن
به نظر من از بچه هایی که واسه آزمون نظام هم امتحان دادن بپرسی میتونن بهت خیلی کمک کنن همین تاپیک بغلی همشون هم منتظر اعلام نتایج آزمونشون هستن
ولی من چون میبینم زمین تو طوری هست که میتونه از 2 سمت نور بگیره برای همین میگم که معمارت بد طراحی کرده یعنی چیدمانش بد بوده
کمترین تغییرت میتونه عوض کردن جای اتاق با آشپزخونه باشه و ورودیتو 90 درجه بچرخونی و سرویس ها و حموم رو هم بچسبونی به سمت راه پله
مرسی به نکات خوبی اشاره کردی، بعله این چیزا رو که گفتی رو میدونم، همین حریم خصوصی و عمومی. منم میدونم که معمار **** :دی!
ولی خب باید چه کرد؟ یه پلان همینجوری با paint اگه بکشی خیلی خوب میشه. من یه ایده هایی دارم ، کاش اینجا بودی باهات بحث میکردم سرشون.

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
DSC_05382.jpg

این چطوره پویان خان؟ چون فایل کدش رو ندارم مجبور شدم همینجوری یه چیز دیمی تو paint درست کنم، این خوبه؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم طبقات بالا که 150 متری هستن از اتاقاش راضی نیستم، یکیشون کمد نداره و بلا استفاده هست.
DSC_0552.jpg

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم طبقات بالا که 150 متری هستن از اتاقاش راضی نیستم، یکیشون کمد نداره و بلا استفاده هست.
مشاهده پیوست 232816
خو کمد بزارید براشون!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این طرحش خیلی خوبه
به جز آشپزخونه که میشه درستش کرد
دارندگی و برازندگی که میگن همینه ها
حمام سرویس اون اندازه اتاق خواب طبقه پائینه :دی
مشاهده پیوست 232816

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس پست پنجم رو ببین، پلان رو تغییر دادم، پلان طبقه اول رو منظورمه

خب اینا سلیقه ای هستش به نظر منم اینی که تغییر دادی بهتر شده چون اون قبلی فضای پرت خیلی داره..فقط باید ببینی که پذیرایی نور گیر داشته باشه

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون اتاق پایینی که گذاشتی اندازه یه سرویس هست :دی
نسبت به قبلی بهتره به نظرم

یعنی میگی کوچیکه؟ بابا اینقد ایراد نگیر یاد استاد طراحی معماریم میوفتم! هر چی میکشیدم خط میکشید روش میگفت " آشغاله " :biggrin:
باشه یه خرده اتاق پایینی رو عریضترش میکنیم میدیم بسازن :دی

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یدونه اونی که تو ذهنم بودو کشیدم بعدا پشیمون شدم بازم اشکال داره ببینش DSC_0538.jpg

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
این طرحش خیلی خوبه
به جز آشپزخونه که میشه درستش کرد
دارندگی و برازندگی که میگن همینه ها
حمام سرویس اون اندازه اتاق خواب طبقه پائینه :دی

آره تبعیض و بی عدالتی کاملا هویداست از این دو پلان
ولی خب پلانش میتونه بهتر بشه، مگه نه؟ مثلا این فقط سرویس و اتاقاش 75 متره ولی خوب نتونسته در بیاره، همون اتاقی که گفتم کمد نداره و کوچیکه و بلا استفاده.

خب اینا سلیقه ای هستش به نظر منم اینی که تغییر دادی بهتر شده چون اون قبلی فضای پرت خیلی داره..فقط باید ببینی که پذیرایی نور گیر داشته باشه

نور گیر داره، مرسی، از نظرات شما استقبال می شود.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یدونه اونی که تو ذهنم بودو کشیدم بعدا پشیمون شدم بازم اشکال داره ببینش مشاهده پیوست 232821

اووووم، این ایده تغییر جهت درب ورودی هم جالب میتونه باشه! مرسی، ولی اون راهروی بین سرویس و اتاق خوابا مثه دالون فشن شده ! یادمه تو درس طراحی معماری گفته بود آشپزخونه باید به درب ورودی نزدیک باشه! پلان من بهتره :thumbsup2::thumbsup2: عمرانی ها 1 0 معمارها

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی خب پلانش میتونه بهتر بشه، مگه نه؟ مثلا این فقط سرویس و اتاقاش 75 متره ولی خوب نتونسته در بیاره، همون اتاقی که گفتم کمد نداره و کوچیکه و بلا استفاده.

لیااقت نظرات منو نداری که!!

بابای

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

این پلان پرتش کمتر از پلان من هست، هالش هم بزرگتره، ولی پلان من دو برتری به این داره، اتاقاش بزرگترن. و اشپزخونه اش در موقعیت بهتری هست هم از نظر نزدیکی به درب وروردی هم از نظر اینکه پنجره اش رو به خیابان اصلی هست، خانم خونه در حین پخت و پز میتونه به بیرون دید داشه باشه، ولی تو پلان ویرایش شده تو موقعیت آشپزخونه به سمتی هست که خانم خونه فقط پشت حیاط رو دید داره.

nikarch

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان تحلیل نمونه خارجی مجتمع مسکونی می خواستم اگه دارید و می تونید کمک کنید ممنون میشم

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب باشه، هر چی فحش و بد بیراه داری بیا تو خصوصی بهم بده! یا تو تاپیکای دیگه؛ اونجا حالتو میگیرم :D

من باید برم بمیرم که تو میخاای حال منو بگیری...خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
نمیخام همینجا خوبه

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تنها ایراد این پلانو اینجاش دیدم که درستش کردم کمد هم که گیر دادی رو میشه توی پلان اضافه کرد کاری نداره
DSC_0552.jpg