درخواست ، سوالات و رفع مشکلات علمی مهندسان معدن

lord van

عضو جدید
سلام
تا اونجا که من شنیدم الان برای تغلیظ قیر معدنی از حرارت استفاده می کنن .
من مهندس سرامیک هستم . قصد دارم یه روش مکانیکی برای این کار ارائه بدم .
می تونی در مورد خواص مکانیکی ( سختی ، چقرمگی و ...) قیر معدنی که باهاش می خواهی کار کنی کمی توضیح بدی .

samep

عضو جدید
سوال

سوال

سلام به برو چ معدن:que:من تغییرات قیمت چند تا فلز رو طی پنجاه سال اخیر میخواستم هرکس بتونه کمکم کنه ممنون میشم ایملمsamo_89@yahoo.com اگه طرح استخراج رو باز رو هم واسم پیدا کنین خیلی ممنون میشم دمهمتون گرم واسم ایمیلش کنین samep_89@yahoo.com

ali_k

عضو جدید
پروژه طراحی شبکه هوای فشرده

پروژه طراحی شبکه هوای فشرده

سلام به همه دوستان.
پروژه کارشناسی من در مورد طراحی شبکه هوای فشرده معادن زغال سنگ طبس هستش. هر کی میتونی کمکی بکنه ممنون میشم.

ساقي66

عضو جدید
دستم به دامنتون

دستم به دامنتون

تروخدا يكي كمك كنه
يه مقاله ميخوام در مورد تاريخچه تاوركرين
خواهش ميكنم كمك..........

مهرناز*

عضو جدید
آز مکانیک سنگ

آز مکانیک سنگ

سلام دوستان
گزارش کار آز مکانیک سنگو میخواستم لطفا کمک کنید.

آخرین ویرایش:

MINE ENG

عضو جدید
سوال

سوال

سلام به همگی.

میخاستم راجع به کارشناسی ارشد راهنماییم کنین،اگه میشه. این که چه رشته ای بهتره از گرایش ها.
متالوژِی استخراجی خوبه به نظرتون؟

saeed amirkhani

عضو جدید
سلام بچه ها. من 5 ساله ليسانس استخراج گرفتم و همون سال اول استخراج شبانه يزد قبول شدم ولي چون كار مي كردم نرفتم ولي بخاطر كارم تغيير رشته دادم و امسال ارشد سازه عمران تبريز قبول شدم ولي شاخه تونلسازي معدن رو مي پرستم و هنوزم كتاباي تونلسازي جلوم بازه. اشالا... همه راضي باشن از شرايطشون

ساقي66

عضو جدید
خيلي مرسي شيما جون
واقعا ممنونم نجاتم دادي
فقط چرا نميشه پرينت گرفت؟؟؟:(

آخرین ویرایش:

ohamad

عضو جدید
طرح توجیهی معدن قیر طبیعی

طرح توجیهی معدن قیر طبیعی

باسلام:
لطفا درجهت طرح توجیهی معدن قیرطبیعی ودر مورد هزینه ها وسود حاصل ازاحداث معدن قیرطبیعی در استان کرمانشاه راهنماییم کنید
باتشکر

popgame

عضو جدید
لطفا در مورد طراحی تونل کمک کنید!!!!

لطفا در مورد طراحی تونل کمک کنید!!!!

دوستان سلام
من به دنبال نرم افزاری هستم(چه 2بعد.چه 3بعد)که بتونم طراحی تونل انجام بدم باهاش و همینطور بتونم سیستم نگهداری هم برای اون تعریف کنم!!!!
از دوستان خواهش میکنم اگر کسی در اینباره اطلاعاتی داره لطفا معرفی کنه و همینطور در مورد آموزشش!!!!

omidfatemi

عضو جدید
کار

کار

سلام به همه دوستان . تو گوگل کاریابی مهندسی معدن جستجو میکردم که اینجا رو پیدا کردم 2-3 سال فارغ التحصیل شدم ولی هنوز بیکار میگردم .شماها چطور ؟ به نظر شما برا یه مهندس معدن-استخراج کار است !؟

kalzard

عضو جدید
آهن هماتیت قرمز رنگه همونی که قدیم باهاش گوسفند رنگ میکردند. قیمت زیادی نداره واسه رنگسازی مصرف میشه راستی مگنتیت سیاهه اما باید سنگ را بشکنید که فقط پوستش سیاه نباشه. راستی خبلیم سنگ سنگینیه

ساره38

عضو جدید
نحوه نوشتن طرح مقدماتی و کار مسول فنی

نحوه نوشتن طرح مقدماتی و کار مسول فنی

سلام دوستان خسته نباشید
من نیاز به کمک فوری دارم اما خجالت میکشم بگم کلی با خودم کلنجار رفتم تا مشکلم رو مطرح کنم.
من می خوام به عنوان مسول فی یه معدن گچ تو شهرمون قرداد ببندم اما اصلا نمی دونم باید چکار کنم و چطور گذارش بنویسم و اصلا باید چه کارهایی انجام بدم .ممنون میشم اگه مراحل کار و نحوه گذارش نوشتن و نوشتن طرح رو یادبدید
ممنونم

hamid42153

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
من نیاز به کمک فوری دارم اما خجالت میکشم بگم کلی با خودم کلنجار رفتم تا مشکلم رو مطرح کنم.
من می خوام به عنوان مسول فی یه معدن گچ تو شهرمون قرداد ببندم اما اصلا نمی دونم باید چکار کنم و چطور گذارش بنویسم و اصلا باید چه کارهایی انجام بدم .ممنون میشم اگه مراحل کار و نحوه گذارش نوشتن و نوشتن طرح رو یادبدید
ممنونم

سلام. گزارش نوشتن کار خاصی نداره. از خود سازمان صنایع و معادن فرم مخصوص گزارش ماهانه رو بگیر و اطلاعاتی که میخواد رو جایگزین کن اگه مشکلی هم پیش میاد داخلش توضیح بده. نوشتن طرح هم نمیدونم. گمون نکنم به مسئول فنی ربطی داشته باشه:smile:(فرم گزارش ماهانه تهران رو میزارم)
البته یک ماه هست که یک فرم دیگه در مورد آمار فروش معدن اضافه شده. که اونم کار خاصی نداره
من خودم مسئول فنی معدن شن و ماسه هستم . ماهی یک بار سر میزنم.
دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارن مطرح کنن
ممنون

پیوست ها

• فرم گزارش ماهان&#1.pdf
    36.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ساره38

عضو جدید
دوست عزیز یه دنیا ممنون
یعنی کار مسول فنی همینه یا باید کارهای مشکل تری هم انجام بدیم راستشو بخواید من یه کم می ترسم.راستی اگه مشکلی پیش اومد می تونم رو کمک شما حساب کنم

hamid42153

عضو جدید
سلام. خواهش میکنم.
ترس نداره که:smile:
شما فقط کارت نظارت رو کار معدنه از قبیل ایمنی، استخراج.
البته نه اونطوری که گردن شما باشه، معدندار کار خودشو انجام میده و شما هر جای کار مشکل داشت میتونی نظرتو بگی .
آخر ماه هم گزارشتو از قبیل میزان استخراج و باطله برداری و مشکلاتی که روی استخراج تاثیر داشتن و ... تو فرم گزارش مینویسی.
شما هم زیاد فکرشو نکن. یک ماه اول که بری دستت میاد
در مورد کمک هم اگه در حد توانم بود روی چشم
موفق باشی

hamid42153

عضو جدید
اینم قرار دادیه که میخوای بنویسی

پیوست ها

• gharrdade masoole baherbardari.pdf
    72.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hamid42153

عضو جدید
اینم ﺷﺮح و ﺷﺮاﯾﻂ ﺷﻐﻞ ﻣﺴﺌﻮل ﻓﻨﯽ معادن