درخواستها و مشاوره کارشناسی ارشد

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااام من از کجا میتونم دفترچه کنکور ارشد 90 رو از اینترنت دانلود کنم؟تو سایت سازمان سنجش تا اونجایی که من گشتم نبود!منظورم دفترچه اولی که برای ثبت نام هست و منابع و دفترچه انتخاب رشته هست.ممنون

کســـــــــــــــــــــــــــــــــی نبــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــووووووووووووووووووووووود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shidi1369

عضو جدید
سلام لطف میکنید ضرایب دروس کنکور ارشد اصلاح نباتات رو بگید؟

زهرا ع

عضو جدید
باغبانی یا بیو تکنولوژی

باغبانی یا بیو تکنولوژی

سلام میخواستم یه مشاوره بگیرم از دوستان مطلع.من رشته کارشناسیم دانه های روغنی گرایشی از زراعت ولی برا ارشد میخوام یا باغبانی بدم یا تکنولوژی کدوم بهتره!

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.ببخشید میشه بگید برای زبان ارشد بیوتکنولوژی باید چی بخونم؟ممنون.

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. منم تا دیروز دنبال دفترچه ارشد بودم اما از هین سایت گشتم و پیدا کردم شما هم اگه از تالار اصلی برید داخل قسمت رشتتون حتما اونجا پیدا میکنید.که هم دفترچه یک هست هم دو.میگردم واست اگه دقیق پیدا کردم بهت میگم.

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جواب به نفس که دفترچه شماره 1و میخواست. تو قسمت مهندسی کشاورزی گذاشتم اگه هنوز دفترچه رو پیدا نکرده میتونه بره و از اونجا برداره.

abtin3

عضو جدید
من رشته کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پیام نور اموزش محوری تهران قبول شدم ولی یک مشکل وجود داره که شیوه اموژش محوری پایان نامه نداره و چون من امکان داره چند سال دیگه به خارج از کشور برم و می خوام دکترا رو از اونجا بگیرم این شیوه در خارج از کشور حق شرکت در دکترا رو ندارن پس به مشکل بر می خورم
نظر شما چیه ؟

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا کسی نیست؟

ایا کسی نیست؟

سلام. خیلی جالبه چقد از تازه واردها استقبال گرمی میشه. من حدود یک هفته یا بیشتر عضو شدم. چند تا هم سؤال پرسیدم اما انگار کسی تازه واردهارو...
حداقل یکی بگه که سؤالات منو میخونه. از اعتماد به نفسم کم شد. نمیدونم چطور میخوام واسه ارشد بخونم؟

kiama

عضو جدید
من رشته کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پیام نور اموزش محوری تهران قبول شدم ولی یک مشکل وجود داره که شیوه اموژش محوری پایان نامه نداره و چون من امکان داره چند سال دیگه به خارج از کشور برم و می خوام دکترا رو از اونجا بگیرم این شیوه در خارج از کشور حق شرکت در دکترا رو ندارن پس به مشکل بر می خورم
نظر شما چیه ؟
مگه نتایجو دادن؟
به نظر من که ارزش نداره
پیام نور واسه کسایی خوبه که شاغلن میخوان رتبه حقوقی شون بره بالا
ارزشدیگه ای نداره

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام. خیلی جالبه چقد از تازه واردها استقبال گرمی میشه. من حدود یک هفته یا بیشتر عضو شدم. چند تا هم سؤال پرسیدم اما انگار کسی تازه واردهارو...
حداقل یکی بگه که سؤالات منو میخونه. از اعتماد به نفسم کم شد. نمیدونم چطور میخوام واسه ارشد بخونم؟

سلام عزیزم//
خودم میام بزودی جوابتو میدم جان//قبولی نترس//
فقط سوالتو دقیق بگو//تونستم بزودی جوابتو میدم //
اینجا بیشترمون خاکی هستیم و همه استقبال گرم میکنن ازت//

kiama

عضو جدید
شما اگر تاپیک ها رو خوب بگردید می تونید جواب سوالاتتون رو پیدا کنید
اما در مورد اینکه برای ارشد چطور بخونید:
اول باید منابع رشته خودتون رو جمع آوری کنید این منابع رو خوب بخونید حتما تست بزنید از بین این منابع اونایی رو که به نظر خودتون یعنی با توجه به تستایی که میزنید کاملتره انتخاب کنید و اونا رو بیشتر بخونید
من روی تست زدن خیلی تاکید می کنم

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اگر تاپیک ها رو خوب بگردید می تونید جواب سوالاتتون رو پیدا کنید
اما در مورد اینکه برای ارشد چطور بخونید:
اول باید منابع رشته خودتون رو جمع آوری کنید این منابع رو خوب بخونید حتما تست بزنید از بین این منابع اونایی رو که به نظر خودتون یعنی با توجه به تستایی که میزنید کاملتره انتخاب کنید و اونا رو بیشتر بخونید
من روی تست زدن خیلی تاکید می کنم
مرسی از جوابتون و دلگرمی که دادید. شما بیو 19 آوردید. آره؟من تولیدات گیاهی خوندم و امسال با رتبه خیلی بالا فقط مجاز شدم. نمیدونم تو کلاس ها شرکت کنم یا خودم خوب بخونم حله یا نه. جالبه بدونید درسم خوبه و همه چیم یاد میگیرم و حفظ نمیکنم اما تست زدنم افتضاح. همیشه امتحانای تستیم بد بودن. خب اینم که به ضررمه. میشه واسه تست زدن راهنمایی کنید و جدا از این منابعی که همه جا هست بگید خودتون چی خوندید.بازم مرسی.

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از خاکی بودنتون. چون ما زبان تخصصی بهمون ندادن و پاس نکردیم واسه ارزشد بیو نمیدونم چی بخونم جز اگریکالچرها.

kiama

عضو جدید
من سال اولم نبود که کنکور میدادم پارسال هم 218 آوردم
منابعی که امسال خوندم اینا بودن
ژنتیک یزدی صمیدی
اصلاح فارسی
فیزیولوژی (تایز و زایگر )و (احمدی و سی و سه مرده)
بیوشیمی هم چکیده بیوشیمی پاسالارو بیوشیمی کشاورزی محمد صفری
زبان و آفات و بیماری هم نخوندم و سفید دادم
تستای رشته اصلاح البته فقط ژنتیک و اصلاح رشته اصلاح از سال 70 تا 89
تمام تستای بیوتکنولوژی از سال 78 تا 89
سعی کنید سوالات رو به تفکیک سال و رشته بزنید بعد از هر دور خوندن حتما تست بزنید
خوب تست زدن یه مهارته که با تمرین بدست میاد
اگه سوالی داشته باشید در خدمتم

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی واقعا.آخه من زبانم خوبه حیفم میاد ازش به عنوان امتیاز مثبت استفاده نکنم.راستی واسه بیوشیمی نیاز به کلاس رفتن نیس؟از همون کتابه میشه فهمید.الآن نه اما اگه دوس داشتید و هر وقت تونستید لطف کنید درصدهاتونو بزارید. بازم مرسی.

sinuhe

عضو جدید
سلام دوستان

من امسال رتبه 422 بیوتکنولوژی آوردم!!!!!!! می خواستم یک سال دیگه هم شرکت کنم، اما به مشکل خدمت سربازی خوردم. اول دی ماه ...
توی انتخاب رشته من تمام کد رشته ها رو انتخاب کردم. می خوام امسال اگه پیام نور قبول بشم فقط ثبت نام رو انجام بدم تا معافیت تحصیلی رد بشه و بشینم دوباره واسه ارشد بخونم.
اما توی این مدت در مورد این که آیا من حتماً قبول میشم پیام نور یا نه خیلی مشغله ذهنی داشتم ... آیا کسی اطلاع یا تجربه داره؟ احتمالش هست که امسال پیام نور قبول بشم؟!
ظرفیت کل روزانه شبانه پیام نور 399 نفره!!! :(
که 132 نفرشو پیام نور میگیره ...

با تشکر
من فکر میکنم پیام نور حتما قبول میشی البته شما باید به رتبه پیام نورتون هم توجه کنید اگه یادتون باشه موقع ثبتنام ارشد 4500تومان بابت علاقه مندی در پیام نور گرفتن و در کارنامه هم ما 2 رتبه داشتیم یکی رتبه کل یکی رتبه دربین کسایی که 4500تومان رودادن بنابراین شما باتوجه به رتبه پیام نور و ظرفیت پذیرش پیام نور به راحتی میتونید پیش بینی کنید که پیام نور رو میارید یا نه البته به اینم توجه کنید ممکنه کسی 4500 رو پرداخت کرده باشه اما رتبش خوب شده و روزانه رو میاره هیچ وقت نمیاد پیام نور رو انتخاب کنه بنابراین شانس شما تو قبولی بیشتر میشه راستی این رو هم بگم ظرفیت کل روزانه شبانه پیام نور و بین الملل ارشد بیو امسال 429نفر بود که بعلاوه یک نفر سهمیه جهاد کشاورزی میشد 430 نفر خودم 10 بار بیشتر شمردم آخه رتبه من 430 شده :cry:رتبه پیامم نورم 118 شده اما هنوز امیدم به خداست چون به نظر من تو این دوره زمونه که ارشد خرتوخر شده و از آزاد و فراگیر و ....همشون میگیرن اونم 60تا60تا موندن واسه روزانه فایده ای نداره زودتر برو بخون بیا وارد بازار کار شو تا جاتو نسل بعدی نگرفتن تازه روزانه تعهد داره من کارشناسی روزانه بودم دانشناممو میخواستم گفتن چون از خدمات رایگان دولت استفاده کردی یا پول واحدای 4سالتو بده یا برو 8سال دیگه(2برابر مدت تحصیلت) بیا اما شبانه پیام نور و آزاد اینجور تعهدا رو ندارن بعد تحصیل آزادی واسه خودت هرجای دنیا میخوای بری

آخرین ویرایش:

kalemati12

عضو جدید
من فکر میکنم پیام نور حتما قبول میشی البته شما باید به رتبه پیام نورتون هم توجه کنید اگه یادتون باشه موقع ثبتنام ارشد 4500تومان بابت علاقه مندی در پیام نور گرفتن و در کارنامه هم ما 2 رتبه داشتیم یکی رتبه کل یکی رتبه دربین کسایی که 4500تومان رودادن بنابراین شما باتوجه به رتبه پیام نور و ظرفیت پذیرش پیام نور به راحتی میتونید پیش بینی کنید که پیام نور رو میارید یا نه البته به اینم توجه کنید ممکنه کسی 4500 رو پرداخت کرده باشه اما رتبش خوب شده و روزانه رو میاره هیچ وقت نمیاد پیام نور رو انتخاب کنه بنابراین شانس شما تو قبولی بیشتر میشه راستی این رو هم بگم ظرفیت کل روزانه شبانه پیام نور و بین الملل ارشد بیو امسال 429نفر بود که بعلاوه یک نفر سهمیه جهاد کشاورزی میشد 430 نفر خودم 10 بار بیشتر شمردم آخه رتبه من 430 شده :cry:رتبه پیامم نورم 118 شده اما هنوز امیدم به خداست چون به نظر من تو این دوره زمونه که ارشد خرتوخر شده و از آزاد و فراگیر و ....همشون میگیرن اونم 60تا60تا موندن واسه روزانه فایده ای نداره زودتر برو بخون بیا وارد بازار کار شو تا جاتو نسل بعدی نگرفتن تازه روزانه تعهد داره من کارشناسی روزانه بودم دانشناممو میخواستم گفتن چون از خدمات رایگان دولت استفاده کردی یا پول واحدای 4سالتو بده یا برو 8سال دیگه(2برابر مدت تحصیلت) بیا اما شبانه پیام نور و آزاد اینجور تعهدا رو ندارن بعد تحصیل آزادی واسه خودت هرجای دنیا میخوای بری

سلام
ممنون از پاسختون
البته من چون پیام نور رو موقع ثبت نام انتخاب نکرده بودم رتبه پیام نور برام نیومده بود.
من علاقه مندی پیام نور رو موقع انتخاب رشته کارتش رو خریدم و اضافه کردم.

نتایج هم به احتمال خیلی زیاد آخر همین هفته میاد!
اگه آموزش محور باشه که احتمال زیاد دوباره شرکت می کنم.
چون همونطور که یکی از دوستان گفتند مثل این که توی دکتری هم به مشکل می خوره ...

..................
* اگر ممکنه درصدهایی که امسال زدید رو برام pm کنید یا همینجا بذارید!
مرسی

آخرین ویرایش:

sinuhe

عضو جدید
سلام
ممنون از پاسختون
البته من چون پیام نور رو موقع ثبت نام انتخاب نکرده بودم رتبه پیام نور برام نیومده بود.
من علاقه مندی پیام نور رو موقع انتخاب رشته کارتش رو خریدم و اضافه کردم.

نتایج هم به احتمال خیلی زیاد آخر همین هفته میاد!
اگه آموزش محور باشه که احتمال زیاد دوباره شرکت می کنم.
چون همونطور که یکی از دوستان گفتند مثل این که توی دکتری هم به مشکل می خوره ...

..................
* اگر ممکنه درصدهایی که امسال زدید رو برام pm کنید یا همینجا بذارید!
مرسی
خواهش میکنم البته این نظر شخصی منه :smile: شایدبرای اینکه واسه ارشد زحمت زیادی نکشیدم چون بیشتر دنبال کار بودم وکسایی که واقعا زحمت کشیدن نظر منو قبول ندارن (مثل دوست خودم):cool:پارسال اصلاح شرکت کردم ولی فقط مجاز شدم امسال هم ابان ماه موقع ثبتنام یکدفعه به سرم زد و تصمیم گرفتم بیو شرکت کنم (البته بعدا خیلی پشیمون شدم چون واقعا دیر بود برای بیوشیمی فیزیولوژی و بیماری فقط جزوه دانشگاهمو داشتم و وقتی به خودم اومدم مهلت ثبت نام گذشته بود)و چون این تصمیم ناگهانی بود و منم تو شهرستان زندگی میکنم فرصت نشد منابعشو تهیه کنم بخاطر همینم درصدام خیلی پرت و پورته:surprised: زبان15.57،ژنتیک50،اصلاح40،بیوشیمی،20،آفات6.67،فیزیولوژی11.11
به امید اینکه وقتی نوبت به تصحیح برگه انتخاب رشته ما رسید دستگاهای سازمان سنجش قاطی کنه وجایی جز پیام نور اموزش محور قبول بشیم.آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآمین:cry:

kiama

عضو جدید
مرسی واقعا.آخه من زبانم خوبه حیفم میاد ازش به عنوان امتیاز مثبت استفاده نکنم.راستی واسه بیوشیمی نیاز به کلاس رفتن نیس؟از همون کتابه میشه فهمید.الآن نه اما اگه دوس داشتید و هر وقت تونستید لطف کنید درصدهاتونو بزارید. بازم مرسی.
خیلی عالیه که زبانتون خوبه.
درصدای من به این صورت بود
ژنتیک 87.78
اصلاح 74.44
بیوشیمی54.44
فیزیولوژی 48.89
زبان و آفات و بیماریها رو سفید دادم
به نظر من اگه خودتون بخونید من خودم کلاس نرفتم وقتی رو که برای کلاس رفتن میذارین بهتره خودتون بخونید

shidi1369

عضو جدید
ببخشید یه سوال اگر من بخوام برا ارشد اصلاح نباتات دانشگاه شیراز بخونم باید منابع همون دانشگاه رو بخونم یا از منابع دیگه ای هم میشه استفاده کرد؟:cry:

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال اگر من بخوام برا ارشد اصلاح نباتات دانشگاه شیراز بخونم باید منابع همون دانشگاه رو بخونم یا از منابع دیگه ای هم میشه استفاده کرد؟:cry:

نه دوستم//الان کلیه جان//فقط خوب بخون//موفقی

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها یکی از دوستانه من رتبه امسالش تو شاخه زراعت 598 شده به نظرتون شانس قبولی داره؟
ممنون میشم یکی جواب بده بنده خدا حسابی استرس داره:دی

بالا