درخواستها و مشاوره کارشناسی ارشد

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با عرض سلام و خسته نباشید:
برای زبان عمومی ارشد از چه منابعی باید استفاده کرد ؟برای گرامر کتاب عباس فرزام را میدونم اما برای لغت نمی دونم چی باید بخونم.اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.
سلام دوست عزیز:gol:
امیدوارم این به دردتون بخوره
:

برای زبان عمومی نمی توان جزوه خاصی را معرفی کرد و بستگی به سطح زبان شخص دارد .ولی کتاب معروف 504 کتاب مفیدی در این زمینه می باشد و ............
برای گرامر کتاب عباس فرزام و احمد مدیری مناسب می باشد .
کتاب گرامر عباس فرزام و احمد ومدیری و ...

زبان عمومی - درک مطلب :
برای ربان عمومی منبع خاصی نیست.هر کتابی می تواند به یادگیری کمک کند ولی برای درک مطلب کتاب معروف ۵۰۴ و سایر کتب مربوطه... مفید می باشند

haleh1

عضو جدید
باغبانی

باغبانی

:)سلام .کسی اگه امسال تو کارشناسی ارشدرشته باغبانی باگرایش سبزیکاری ویا گلکاری دانشگاه ازاد کرج قبول شده میخوام درصدهاشو بدونم خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام خواهش ميكنم اگه كسي هست كه سوالات كنكور سالهاي قبل رو داره و اين امكان رو داره كه اونا رو اينجا بگزاره ممنون مي شم اين كار رو بكنه ميشه با عكس موبايل هم راحت اينكار رو كرد بي زحمت
متشكرم :)

Saharnaz_22

عضو جدید
سلام ميخواستم بدونم شما براي كنكور ارشد بين رشته هاي مديريت پروژه وساخت ورشته MBAكدوم رو پيشنهاد ميكنيد؟ از بازار كاراين رشته ها اطلاعي داريد؟ ممنون

afsoon6282

مدیر تالار
دوستان گل
چرا جواب من رو نمیدین؟
برای ارشد هواشناسی کشاورزی فردوسی مشهد باید چه رتبه ای بیارم؟
و برای رسیدن به این رتبه باید درسها رو با چه درصدی بزنم؟

مرسی

ارشد هواشناسی کشاورزی 16 روزانه و 15 شبانه:w30:
حدیث جان جواب دادن:redface:

saeed hz

عضو جدید
سلام به مهندسین.شنیدم توکنکور ماشین حساب نمیشه برد نمیذارن.پس فرمولهلی ریاضی و هیدرولیک و....را چه جوری بایدحل کرد؟راهنماییم کنید لطفا

محسن88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا سعید گل
بله طبق قانون بردن ماشین حساب جرم بوده وباعث محرومیت میشود و اگر ماشین حساب ببینند تقلب حساب میکنند
البته شما اگه فرمولها رو خوب یاد بگیرید و راههای جدید رو نیازی به ماشین حساب ندارین

arashjiigar

عضو جدید
سلام . میشه لطف کنید کارنامه نفرات برتر آزمون کارشناسی ارشد علوم دامی رو برام بزارید ؟؟

خیلی خیلی ضرورییه

چلچراغ

عضو جدید
سلام آقا محسن از بابت منابع متشکرم
البته میوه کاری دکتر رسول زلدگان اصلا گیر نمیاد من که یکساله گشتم حتی تو نمایشگاه کتاب هم نبود:(
اگه کسی تازه خریده لطفا آدرس بده تا منم بخرم

چلچراغ

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال دارم
برای کنوکور ارشد باغبانی جزوه و کتاب های پارسه بهتره یا سنجش تکمیلی؟
لطفا راهنماییم کنید؟

saeed hz

عضو جدید
سلام به مهندسین عزیز.من رشتم آبیاریه وسیالاتم وریاضیم ضعیفه.میشه راهنماییم کنین چی بخونم؟چه جوری بخونم ؟جزوه یا کتابی سراغ دارین ؟موفق باشین وشاد

محسن88

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
چلچراغ عزیز شما به کتابخونه دانشگاهتون مراجعه کنید به احتمال زیاد دارن و میتونید کتاب میوه کاری رو بگیرید و کپی بزنید .ضمنا کتاب مبوه و گل و سبزیکاری انتشارات دیباگران یک منبع بسیار خوب برای شما هستش که تا 70 درصد نیازتون رو جواب میده
موفق باشید

asemane darya

عضو جدید
لطفا کمکم کنید

لطفا کمکم کنید

سلام . من فارغ التحصیل رشته زراعت و اصلاح نباتات هستم که می خواهم در رشته بیوتکنولوژی و اصلاح نباتات شرکت کنم ولی متاسفانه جزوات و برخی از منابع را ندارم . خواهش میکنم کمکم کنید تا در وقت کم باقیمانده آنها را تهیه کرده و بتوانم مطالعه کنم . راستی میخواستم درمورد یک برنامه ریزی نیز کمک می خواهم چون خودم نمیتوانم این کار را به درستی انجام دهم . خواهش می کنم کمکم کنید تاانشاالله امسال ( بعد از 4 سال وقفه) بتوانم موفق شوم. باتشکر:cry::(:gol:

mitbabol

عضو جدید
با سلام
من تازه عضو شدم می خواهم ارشد کشاورزی بخوانم یک نفر به من مشاوره بده من جزوه می خوام:)خیلی سریع اگه میشه با من تماس بگیرید
mitbabol@yahoo.com

gomashin

عضو جدید
سلام
لیست دروسی رو که در مقطع ارشد تدریس میشه رو خواستم ! راستش اگه چندتا کتاب محشر تستی برای ازمون ارشد معرفی کنین سپاسگزارم :cry:

سلام من دانشجوی ارشد مکانیک ماشین ها هستم. تازه سئوالتون رو دیدم. خیلی زود جوابتون رو اینجا میگذارم

سلام کسی میدونه یک مهندس مکانیک ماشینهای کشاورزی تو ارشد میتونه چه رشته هایی رو کنکور بده:)

سلام. هر دانشجویی که لیسانس گرفته میتونه هر رشته ای رو که دوست داره امتحان بده و اصلا محدودیتی از نظر گرایش دوره لیسانس وجود نداره. فقط بر میگرده به خودتون که بتونین از پس درس های رشته ای که میخواهید امتحان بدین بر بیاین!

سعی کنید رشته مخصوص خودتون بخونید اگر این کار را نکنید دروس پیش زیاد می خورید
من خودم زیر گروه زراعت بودم ارشد باغبانی می خونم 16واحد پیش به ما دادن حالا بدتر تر از اون که ما دانشگاه ازاد ی خونیم خودت حساب کن ترمی 200 الی300 باید اضافه پرداخت کنی بعدش الافی وغیر.........
انگیزه ادم را کم می کنه:gol:

کمک در مورد ارسال جزوه برای ارشد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

محسن88

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز کشاورزی یک رشته نیستش و شامل گرایشهای مختلف.
شما ابتدا گرایشتون رو تعیین کنید بعد مشاوره بگیرید.
شاد باشید

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست جون خوبی؟
خوب بگو جزوه چی میخوای چه گرایشی هستی بعد درخواست فوری کن!!!!!!

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
چلچراغ جان ایک کتاب اصلا دیگه تجدید چاپ نمیشه همونطوری که اقا محسن گفتن.
من خودم این کتاب از کتابخونه گرفتم و کپی زدم

f.mohebbi

عضو جدید
سلام میشه لطفا یه سری اطلاعاتد ررابطه با کارشناس ارشد آمار و مدیریت IT بدین تو دوراهی بدی قرار دارم

asemane darya

عضو جدید
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز
این تاپیک جهت راهنمایی و کمک به شما دوستان عزیزی راه اندازی شده که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رو دارید.پس لطفا هرگونه سوالی یا درخواستی در مورد کارشناسی ارشد دارین اینجا مطرح کنید و من وافسون عزیز سعی میکنیم در اسرع وقت پاسخ شما رو همینجا بگذاریم .
خواهشمندیم سخنانی رو که مربوط به مبحث این تاپیک نیستن رو اینجا مطرح نکنید .
با تشکر از همکاری یکایک شما دوستان عزیز
با سلام و آرزوي موفقيت براي شما،
ميخواستم بپرسم براي شما امكان داره تا براي درست كردن يك برنامه خوب و مطمئن كه انشاالله باهاش بتونم اين امتحان عالي پشت سر بذارم ،كمكم كنيد ؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسمان دریایی چه گرایشی هستی؟؟
من یا اقا محسن در خدمتیم برای برنامه ریزی.
دانشچو هستین یا فارغ التحیل شدین؟
شروع کردین یا تازه میخواید شروع کنید.
یه سری اطلاعات بذارید تا بتونیم راهنمایتون کنیم برای برنامه ریزی

aa789

عضو جدید
منابع ارشد

منابع ارشد

سلام .اهای اوناییکه ارشد قبول شدین.میخوام بخونم:)باید ازکجا شروع کنم.چه جوری بخونم؟:Dاصلا یک برنامه ریزی درستو حسابی می خوام.بگید.منتظرم.:smile:
من هم دقیقا همین سوالات را دارم. منابع را میدونم ولی از کجا چطوری تهیه کردنش مشکه
منابع
1- فیزیک خاک:جزوه دکتر نیشابوری دانشگاه تبریز--کتاب فیزیک خاک تکمیلی دکتر برزگر
-2-شیمی خاک:جزوه شیمی خاک دکتر توفیقی دانشگاه تهران -خزوه شیمی خاک دکتر اوستان تبریز- جزوه شیمی خاک دکتر کلباسی دانشگاه صنعتی اصفهان-
3-بیولوژی خاک:جزوه بیولوژی خاک دکتر علی اصغرزاده دانشگاه تبریز-جزوه بیولوژی خاک دکتر صالح راستین دانشگاه تهران-جزوه بیولوژی خاک بشارتی دانشگاه تهران
4- فرسایش خاک:جزوه دکتر گرجی دانشگاه تهران -جزوه دکتر جلالیان دانشگاه صنعتی اصفهان
5-- رده بندی خاک:جزوه دکتر خادمی دانشگاه صنعتی اصفهان-جزوه دکتر محمودی دانشگاه تهران- رده بندی حیدری دانشگاه تهران
6- کتاب خاصلخبزی مناطق خشک دکتر ملکوتی-جزوه حاصلخیزی میرخسینی دانشگاه تهران-جزوه خاصلخیزی دکتر مفتون دانشگاه شیراز

saeed hz

عضو جدید
سلام به مهندسین عزیز.من واسه ارشدابیاری میخونم وریاضی وهیدرولیکم ضعیفه.میشه بهم بگید چه کتابی یاجزوه ای بخونم پایم قوی شه.ممنون شادباشین

afsoon6282

مدیر تالار
سلام به مهندسین عزیز.من واسه ارشدابیاری میخونم وریاضی وهیدرولیکم ضعیفه.میشه بهم بگید چه کتابی یاجزوه ای بخونم پایم قوی شه.ممنون شادباشین
سلام دوست عزیز
جزوه هایی که برای ارشد تهیه میشه از طرف موسسه های معتبر خوبه مثل سنجش تکمیلی
وگرنه باید کتابشو تهیه کنین

reza_somm

عضو جدید
سلام میشه در مورد رشته مهندسی فناوری اطلاعات در مقطع ارشد ومنابع آن توضیحی دهید ممنون میشم.

afsoon6282

مدیر تالار
سلام میشه در مورد رشته مهندسی فناوری اطلاعات در مقطع ارشد ومنابع آن توضیحی دهید ممنون میشم.
منابع مرجع دانشگاهی رشته مهندسی فناوری اطلاعات(IT) برای آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد
* ریاضیات گسسته
Discrete and Combinational Mathematics by Ralph P.Grimaldi
* ساختمان داده ها
Data Structures in C++ by E.Horoeitz
Introduction to algorithms by C.Cormen
Data Structures and alghoritms A.Aho
The Art of Computer programming by S.Knuth

* سیستم عامل
Modern Operating Systems by A.Tanenbaum
Operating System concepts by A.Siberschatz
Operating Systems : Internals and Design Principles by W.Stallings
* شبکه
Computer Networks by A.S.Tanenbaum
Communication Networks by Alberto Leon-Garcia
* مهندسی نرم افزار
Software Engineering: A Practitioner’s Approach By Roger Pressman
Software Engineering By Ian Sommerville
* هوش مصنوعی
Artificial Intelligence: A Modern Approach By Stuart Russell
Introducing Artificial Intelligence By Henry Brighton
* مدیریت
Fundamentals of Financial Managing By James Arthur F. Stoner and Frank M.Warner
( این کتاب با نام مدیریت در دوجلد ترجمه شده است (
مدیریت رفتار سازمانی، هرسی و بلانچارد ، ترجمه قاسم کبیری
* معماری کامپیوتر
Computer System Architecture by Moris Mano
مهندسی کامپیوتر ،نشر ارکان
* طراحی الگوریتم ها
Introduction to Algorithms by Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest, Clifford Stein
* پایگاه داده
By C. J. Date An Introduction to Database Systems

---------------------------------------------------------------------------------------------------

منابع مطالعاتی :
سيستم عامل: 1- سيستم‌هاي عامل نوشته استالينگ، 2- سيستم‌هاي عامل، سيلبرشاتز 3- سيستم‌هاي عامل نوشته تننبام 4- كنكور كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر، راهيان ارشد جلد 1.
معماري كامپيوتر:

پايگاه داده:
1- C.J.Date, Introduction to Database systems, sixth Edition, Addison- welsley, 1995.
2- پايگاه داده‌ها، نوشته دكتر روحاني

طراحي الگوريتم:

هوش مصنوعي:
1-S.Russel, P.Norving, Artificial Intelligence, A Modern Approach, Prentice Hall, 2003. ترجمه رهنمون

1-كتاب معماري كامپيوتر نوشته موريس مانو 2- كتاب معماري كامپيوتر، هادي يوسفي، انتشارات پوران پژوهش 3- 1000 مسأله در معماري كامپيوتر، فرشاد صفايي 3- كنكور كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر، راهيان ارشد، جلد 3. 1- طراحي الگوريتم دكتر نعيمي پور 2- طراحي الگوريتم دكتر قلي زاده 3- كنكور كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر، راهيان ارشد ،جلد 3 2- هوش مصنوعي نوشته دكتر فهيمي، 3- كنكور كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر، راهيان ارشد، جلد 4
مهندسي نرم افزار:
1-R.S.Pressman, software Engineering A Practitioner’s Approach, 5th Edition, Mc Graw- Hill, 2000
2- مهندسي نرم‌افزار، نوشته يان سامرويل
ساختمان‌هاي گسسته: 1- ساختمان گسسته، انتشارات پوران پژوهش 2- ساختمان‌هاي گسسته، دكتر قلي‌زاده، دانشگاه صنعتي شريف
1- R.Johnson Baugh, Discrete Mathematics, 1997.
ساختمان داده:
1-E.Horowitz,S.sahni, D.Mehta,Fundamentals of Data structures in C++, Computer science Press, 1995.
2- كنكور كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر، راهيان ارشد، جلد 1
اصول و مباني مديريت:
1) مديريت عمومي - دكتر الواني 2) اصول مديريت، دكتر رضاييان 3) تئوري‌ها و مباني سازمان، دكتر رضاييان 4) مديريت منابع انسـاني، دكتر اسـفنديـار سعادت 5) مديريت رفتار سازماني، دكتر علاقه‌بند (هرسي و بلانچارد). 6) تجزيه و تحليل و طراحي سيستم، دكتر رضاييان (هفت فصل).
شبكه‌هاي كامپيوتري:

1- شبكه‌هاي كامپيوتري، نوشته تننبام. 2- انتقال داده، فرشاد صفايي

tfsrl

عضو جدید
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز
این تاپیک جهت راهنمایی و کمک به شما دوستان عزیزی راه اندازی شده که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رو دارید.پس لطفا هرگونه سوالی یا درخواستی در مورد کارشناسی ارشد دارین اینجا مطرح کنید و من وافسون عزیز سعی میکنیم در اسرع وقت پاسخ شما رو همینجا بگذاریم .
خواهشمندیم سخنانی رو که مربوط به مبحث این تاپیک نیستن رو اینجا مطرح نکنید .
با تشکر از همکاری یکایک شما دوستان عزیز
سلام
ميگن خبرايي مبني برپذيرش اموزش محور در كنكور امساله. رشته صنايع غذايي هم جزو اين رشته هاست يا پذيرش مانند سالهاي پيش پژوهش محور؟

بالا