درباره فیلـترينگ و پيگيري دليل فیلـتر شدن يک سايت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
متاسفانه مجددا باشگاه ***** شد

واقعا وقتی فکر ***** شدن سایتو میکنم سرم سوت میکشه . درسته که میشه بافیل تر ش ک ن بازش کرد ولی نفس *****ینگ هست که روح ادمو به درد میاره . ورگرنه چیزی که هست نرم افزار برا شکستن ***** .
واقعا دردناک نیست که جمع دوست داشتنی ادمائی که مخلصانه معلومات خودشونا در اختیار دیگران قرار می دهند را غیر قابل دسترس کنند .
انسانهائی کامل و محبوب مثل سرمد جاوید ، گلاب و پیرجو افسون زهره و
Agent_47 عزیز و ... و صدها کاربر دیگه .

امروز آموزش متلب سرچ کردم دیدم تو اول خط نوشته اموزش بیش از 50 ساعت متلب به صورت رایگان
وارد شدم دیدم سمت چپ سایت نوشته اموزش به زبان انگلیبسی 4000 دلار و به زبان فارسی توسط ما رایگان
بعد دیدم دارن 1 نرم افزار را می فروشند
وارد صفحه فروش شدم دیدم قیمت برای 1 ماهو زده ده میلیون تومان
نوشته بود در صورتی که مایلید به سولات شما پاسخ داده بشه 100000 تومان به فلان حساب واریز کنید یعد ما جوابتونا میدیم
اگه میخواهید توسط مهندس ..... اموزش متلب ببینید ساعتی 50 هزار تومن به فلان حساب واریز کنید
حالا حتما ساعت اولشو نصب متلب بعدشم ببخشید این جوری میگم میان یه مشت مزخرفات و اموزش میدن که مفت نمییرزه
اون موقع پیرجو میشینه 6000 تا پست میزنه اونم مجانی که روش آموزش همین نرم افزارارو که من و خیلیای دیگه الان باهاش کار می کنیم اموزش بده .
پیشنهاد میکنم بیائین تالار مهندسی شیمی را و بقیه تالارهای فنی ببینید و امیدوارم درک کنید که چقدر توان میخواد چقدر گذشت می خواد چقدر روح بالادی میخواد که ادم معلومات خودشو رایگان در اختیار دیگران قرار بده .
خدا وکیلی من شرمم میشه لینکو بذارم ولی فقط گذاشتم ببینید باشگاه مهندسان باید ***** بشه یا سایت این کلاهبردارا
بدبخت اونائی که چشم ندارن ببینید که چه خبره

این تاپیک مکان مناسبیه برای پیشنهاد راه های ممکن جهت جلوگیری اینکه یکی از بهترین مرجع های اطلاعات فارسی روی اینترنت بیخودی از بین بره.

از دوستان خواهش میکنم، بدون منحرف کردن بحث، اگر راه کاری به نظرشان میرسد و اطلاع دهند. قبلا از همکاری شما سپاسگذارم...

آخرین ویرایش:

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گزارش اختصاصی مهر از اصلاح و ساماندهی روند *****ینگ / برخی سایت ها به اشتباه ***** شده اند / شبکه متمرکز *****ینگ به زودی راه اندازی می شود خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ و ادب : در دو سه ماه اخیر به دلیل راه اندازی آزمایشی ربات های پیشرفته *****ینگ در شرکت مخابرات مشکلاتی برای برخی کاربران شبکه اینترنت و صاحبان وب سایت ها به وجود آمده است که مدیران شرکت ارتباطات نوین قول داده است این مشکلات با راه اندازی شبکه ملی *****ینگ بر طرف شود.
به گزارش خبرنگار مهر، اختلالات شبکه اینترنت در ایران داستان تازه ای نیست، اما موج مسدود شدن سایت ها و پایگاه های اینترنتی که از اسفند 1386 به صورت گسترده رخ داده است موجب شد تا دست اندرکاران ISP ها به فکر راه چاره برای کاهش خطای نرم افزار *****ینگ بیافتند و آن را به شرکت مخابرات اطلاع دهند؛ غافل از اینکه این مشکلات عمدتا به دلیل راه اندازی آزمایشی بی سرو صدای یک ربات فوق مدرن در بخش *****ینگ "شرکت ارتباطات نوین" به وجود آمده است.​
بر این اساس اگر محقق قصد تحقیق در حوزه مثلا مطالعات زنان را داشته باشد و کلمه " WOMENS STUDIS" را در یکی از موتورهای جستجو وارد کند به کوچه بن بستی می خورد که این پیام را نمایش می دهد : " باعرض پوزش بر طبق مقررات شرکت مخابرات ایران بازید از این سایت ممنوع می باشد." و البته گاهی هم این پیغام نمایش داده می شود: " مشترک گرامی ! دسترسی به این سایت امکان پذیر نمی باشد."​
اگرچه این دو پیام یکی برای سایت هایی است که از سوی قوه قضائیه و با دستور مرجع قضایی مسدود شده و دیگری برای سایت هایی که بدون دستور مرجع قضایی مسدود شده اند اما هر دو یک معنی را دارند.​
به همین ترتیب برخی دیگر از پایگاه های اینترنتی و وبلاگ ها نیز که محتوایی بدون مشکل داشته اند در بعضی از شهرستان ها و یا شرکت های سرویس دهنده اینترنت به صورت اشتباهی ***** شده اند.​
این مشکل که تنها در شبکه هایی که پهنای باند خود را از مخابرات تامین می کنند صورت گرفته به دلیل تشخیص اشتباه سیستم *****ینگ جدید شرکت فن آوری اطلاعات بوده است که متاسفانه باعث مسدود شدن دسترسی به برخی وبلاگ هایی با محتوای سالم نیز شده است.​
مشکل فوق به دلیل الگوها، تعاریف و الگوریتم های اجرایی نرم افزار تشخیص محتوای غیر اخلاقی سیستم *****ینگ مخابرات بوجود آمده است که گاهی موضوع وبلاگ ها یا سایت ها را به اشتباه تشخیص داده و آنها را مسدود می کند.​
به اعتقاد مسئولین بخش *****ینگ در شرکت ارتباطات نوین یکی یا همه دلایل زیر می تواند باعث تشخیص یک وبلاگ یا سایت به عنوان وبلاگ غیر اخلاقی یا متخلف باشد .​
- درج کلمه های کلیدی ممنوع اعم از غیر اخلاقی و مربوط به عبور از ***** در قسمت سر تیتر(Title)، کلمات کلیدی معرف صفحه (Meta keywords) و توضیحات زیرعکس(Tool tips).​
- درج هرگونه لینک به سایت هایی که قبلا مسدود شده است.​
- درج هرگونه Link Box که حاوی کلمات ممنوعه و یا لینک به سایت های غیر مجاز باشد.​
علیرضا شیرازی – مدیر بلاگفا در مورد و شیوه عمل این سیستم جدید اعتقاد دارد : معتقدیم که معیارها و الگوریتم های تعریف شده با توجه به این که باعث تشخیص و ***** شدن اشتباه بسیاری از وبلاگ ها شده است نیاز به بازنگری دارد.​
به عنوان مثال اگر در یک پایگاه پیوندی با پایگاه دیگری که بعدها فلیتر شود ایجاد کرده باشد به صورت خودکار این وب سایت هم ***** خواهد شد بدون اینکه کلمه غیر مجازی داشته باشد.​
اشکال اساسی این سیستم این است که عموم مردم به هیچ عنوان از پایگاه هایی که ممکن است در آینده ***** شوند اطلاع نخواهند داشت تا به آنها لینک ندهند. دوم اینکه این شیوه جدید *****ینگ بر خلاف قانون عمل کند. قوانین ناظر بر فعالیت های اینترنتی تصریح می کند که مسدود شده یک پایگاه باید از سوی کمیته تعیین مصادیق *****ینگ اعلام شود و به تائید مرجع قضایی برسد.​
در چند روز اخیر و به دلیل افزایش اعتراضات نسبت به مسدود شدن اشتباهی سایت ها ، مسئولان شرکت مخابرات و ارتباطات نوین شماره های تلفن و آدرس پست الکترونیکی را اعلام کردند که مردم از طریق آن می توانند مشکلات به وجود آمده برای وب سایت های مجاز را به این شرکت اعلام کنند.​
به گفته مسئولین این شرکت بعد از دریافت هرE.MAIL تا 72 ساعت اگر سایت مشکلی از نظر قانونی نداشته باشد رفع ممنوعیت می شود و همچنین می توان برای پیگری های بعدی از طریق تلفن با این شرکت تماس گرفت.​
تحقیری از مسئولان شرکت ارتباطات نوین در تماس تلفنی خبرنگار مهر با یکی از شماره های اعلام شده از سوی شرکت مخابرات درباره مشکلات اخیر، گفت : همه این مشکلات تا یکی دو روز آینده بر طرف خواهد شد و من خبری به شما می دهم که تاکنون اعلام نشده است و آن هم راه اندازی شبکه یکپارچه *****ینگ در کشور است.​
وی در مورد ویژگی های شبکه مذکور، افزود : این شبکه ظرف روزهای آینده و به سرعت در کشور راه اندازی می شود که از طریق آن تمام فعالیت های مرتبط با *****ینگ و نظارت بر پایگاه های تحت وب به صورت ملی و یکپارچه زیرنظر شرکت فناوری اطلاعات وابسته به شرکت مخابرات ایران صورت می گیرد .اما اشکالاتی که در ماه های اخیر به وجود آمده و طی آن برخی پایگاه های اینترنتی و وبلاگ ها بسته شده اند به دلیل ویژگی خاصی است که ربات *****ینگ جدید دارد ممکن است برخی از وب سایت ها و وبلاگ ها به اشتباه ***** شود.​
وی خاطرنشان کرد: ربات های پیشرفته ای که در این شرکت مستقر هستند به طور دقیق تمامی محتوای یک پایگاه را مطالعه می کند و کلماتی را که از قبل در حافظه اش قرار دارد علامت گذاری می کند . به این ترتیب اگر حجم این کلمات از سطح مجاز بیشتر باشد سایت مورد نظر را مسدود می کند. ممکن است برخی سایت ها به دلیل برقرار کردن پیوند با سایت های مسدود شده دچار این مشکل شوند؛ به عنوان مثال اگر پایگاهی به سایت " بازتاب " یا " بی بی سی فارسی" پیوند بدهد آن سایت هم بسته می شود.​

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
روباتهای مخابرات بر علیه وبلاگهای فارسی

روباتهای مخابرات بر علیه وبلاگهای فارسی

ماجرا شبیه داستانها و فیلمهای علمی و تخیلی است، اگر در این داستانها روباتهایی با قدرت و اختیارات زیاد تصمیم به نابودی جامعه بشری می گیرند در ایران ماجرایی مشابه ولی واقعی علیه وبلاگها و سایتها در حال رخ دادن است.

در ماههای گذشته شرکت مخابرات ایران نصب و آزمایش سیستم جدیدی برای *****ینگ را آغاز کرده است که بخشی از آن رباتی نرم افزاری است که صفحات دیده شده توسط کاربران را بازنگری کرده و با معیار و الگوریتمهای تعریف شده موضوع محتوای صفحه دیده شده که می تواند یک سایت یا وبلاگ باشد را تشخیص داده و البته با درجه بندی خاصی در صورتیکه محتوای وبلاگ را غیر اخلاقی یا تخلف تشخیص دهد مستقیما آنرا مسدود می کند.

اما این ربات نرم افراری و بخصوص الگوریتمها و معیارهای تعریف شده برای آن بی اشکال نبوده و در نتیجه تعداد زیادی وبلاگ که محتوای آنها مشکل خاصی نداشته است نیز مسدود شده اند. در عین حال معیارهای جدیدی جهت تشخیص تخلف برای این ربات تعریف شده است که کاربران ایرانی تاکنون از آن آگاه نبودند.

برای مثال لینک به سایتها یا وبلاگهای ***** شده (که می توانسته به دلایل سیاسی یا قضایی یا بصورت موقت صورت گرفته باشد) نیز یکی از معیارهای مهم تشخیص تخلف می باشد که نویسندگان وبلاگها یا مدیران سایتها از آن آگاهی ندارند و ممکن است به همین دلیل سایت یا وبلاگ آنها نیز ***** شده باشد. همچنین قابل تصور است که ربات تشخیص سایتها و و وبلاگهای متخلف می تواند اشتباهات زیادی در تشخیص موضوع محتوای یک سایت داشته باشد و منصفانه است که سایتها یا وبلاگهایی که توسط این سیستم به عنوان سایت متخلف شناخته شده است حداقل توسط نیروی انسانی مورد بازنگری دقیق صورت گیرد و نه آنکه سیستم نرم افزاری مستقیماً آدرس مذکور را مسدود کند.

در صورتیکه اصلاحاتی در معیارهای نرم افزاری این ربات صورت نگیرد می توان انتظار دشمن جدیدی را برای وبلاگهای فارسی و سایتهای اینترنتی داشت که بدلیل نقض نرم افزاری و البته در کمال خونسردی وبلاگهای زیادی را که دارای تخلف خاصی نیستند را مسدود کند و تهدیدی برای جامعه مجازی ایرانیان باشد​

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جالب قضیه اش اینجاست که به کلمه ای مثل سوپ*رمارکت حساسه و فرق فروشگاه مواد غذایی با فیلم چیز رو تشخیص نمیده. فکر کنم برنامه نویس (های) روبات هوشمند حتی یک بار هم چیزی به اسم regex به گوششون نخورده.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظرم admin عزیز باید لیست کلماتی مه باعث ***** شدن میشه رو به نرم افزار بده تا بعد از ارسال تاپیک سانسور و نشون داده نشن
ه قول سازمان ارشاد: اگر سایتتون رو در ساماندهی درج کنید سایت شما ***** نمیشه و طبق قوانین جمهوری اسلامی هست.البته باید عرض کنم که اگر بخواید اونجا ثبت کنید تمام مشخصات شخصی شما رو ازتون میخوان. بنده دوستانی دارم که در ساماندهی هم ثبت کردند اما بارهم ***** شدند.

می تونید از ترفندهای دیگه ای استفاده کنید
مثلا تغییر دادن روت اصلی که آدرس هم باهاش عوض میشه
یا مثلا با دو تا دامین وارد سایتتون بشید مثل www.iran-eng.ir

آخرین ویرایش:

Schneider

مدیر بازنشسته
حامد جان درسته اسم مارو جز کاربرای بدرد بخور نیاوردی.............:D
ولی عب نداره!!
باید دید اگه با صحبت درست میشه که هیچ!
اگر خدای نکرده فیلـترینگمون ادامه داره.....یا باید شمشیر رو از رو بست و کاری شبیه سایت IranSong.com کرد که به تک تک اعضا بصورت اتوماتیک E-mail میزد و نرم افزارهای مقابله با فیلـــــــــــــــــــــــــــــترینگ معرفی میکرد و یا آدرس جدیدشو اعلام میکرد.
یا باید مثل بعضی سایتهای دانلود موسیقی عدد به نام مشابه سایت اضافه کنیم و از این شاخه به اون شاخه بپریم!
مثلا: www1.www.www.iran-eng.ir
www.iran-eng2.com
البته میگم..........اینا راهکاراییه که در حالت حاد شدن توصیه میشه؛
ولی اینطورکه شما خبررا رو جمع کردی......یمدت دیگه درست میشه.

phalagh

مدیر بازنشسته
جالب قضیه اش اینجاست که به کلمه ای مثل سوپ*رمارکت حساسه و فرق فروشگاه مواد غذایی با فیلم چیز رو تشخیص نمیده. فکر کنم برنامه نویس (های) روبات هوشمند حتی یک بار هم چیزی به اسم regex به گوششون نخورده.
اي بابا..
ميگي سوپر ماركت؟ بابا من از وقتي ديدم تفسير آيه قران ***** بود.(اونم تو يه سايت قرآني www.ghadeer.org) ديگه زبونم بسته شده.

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام
تورو خدا این یکی رو دیگه سیاسی‌اش نکنید
سایت ما یه فاروم کاملا مذهبی است به مدت دوهفته ***** بود
اخرشم فهمیدیم یه عده زیرابمون رو زدن...

یه سوال:
چرا وقتی میخوام تو اخبار پست بذارم اروردیتابیس میده ولی جاهای دیگه نه؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه هایی که با انجمن فرهیختگان آشنا هستن میدونن که تا چند وقت پیش فیـلتر بود به نظرم خوبه که بشه از تجربیات دیگران استفاده کرد متن زیر دقیقا کپی شده دلیل فـیلتر شدن سایتشون از زبان یکی از مدیرانشونه:

واقعیت این است که پیگیری انسداد یک سایت از طرف یک عضو جدا از این که امری ناممکن است، در مواجهه حضوری با مسئولان محترم وزارت ارشاد نیز، بی‌آن‌که از پیش خبری از حضور ما داشته باشند، در مواجهه با ما بدون تاخیر تاپیکی را نشان‌مان دادند که منبع خبری‌اش مسدود شده بود و بنا به قوانین خود انجمن نیز درجش غیر مجاز بود: کمک چهارصد میلیون دلاری دولت به حزب الله لبنان

با رعایت تواضعی دل‌سوزانه همراه با قاطعیت از همه اعضا و همکاران تقاضا می‌کنم قوانین انجمن را جدی بگیرند. چه بسا با سهل‌انگاری یک فرد، جمعی آسیب ببیند و آزرده بشود. حکایت آن داستان نبوی نباشیم که شخصی در هم‌جواری کشتی‌نشینان، تنها سر جای خودش را سوراخ کند و بنا مغلطه‌ای برخاسته از مالکیت اعتباری، آن ظلم همگانی را برای خود به رسمیت بشمارد
به هرحال در آن جلسه، جای بسی خرسندی بود که همکار مدیر گفت و گوی آزاد نیز مطابق با قوانین انجمن آن را قفل کرده بود؛ اما جای افسوس هم داشت که با سهل‌انگاری ما مدیران ارشد حذف نشده بود. (در این‌جا به مدیران تاکید می‌کنم تمام جستارهای غیرمجاز را پس از قفل کردن، به بایگانی منتقلش کنند)

در آن‌جا با افسوس به این نتیجه رسیدیم: اگر قوانین انجمن را، همگی چه عضو چه مدیر جدی می‌گرفتیم، انجمن هیچ‌گاه مسدود نمی‌شد؛ هم‌چنین نیازی به نگاه مدام به قوانین بیرونی و پرخاش‌گری و بدبینی بعضی از اعضا به سیاست‌های دولتی نیست.
مطالبات مسئولان وزارت‌خانه، همانی بود که ما نیز به نوعی از بدو تاسیس انجمن و در میانه راه در قوانین منعکس کرده بودیم
واقعیت این است پیش از رو به رو شدن با مسئولان این مرکز، تصور ما از برخورد ایشان بسیار خشک و نظامی بود و تیپ خاصی را در ذهن پرورانده بودیم؛ اما بعد از حضورمان با لبخند و مهری به یادماندنی مواجه شدیم. در طبقه دوم با یکی از مدیران رو به رو شدیم که اصلا کارمان به ایشان مربوط نمی‌شد، با این حال نخست ما را به دبیرخانه ارجاع داد و سپس ما را تا اتاق مربوط در طبقات بالا همراهی کرد.

جناب آقای م. ن نیز بسیار محترمانه و منطقی مصادیق مجرمانه را به ما تفهیم کرد؛ نیز جایگاه وزارت را "حمایت‌گرانه" دانست و پیگیری و بررسی درخواست‌های ما را از وظایف آن نهاد معرفی کرد.

با سپاس فراوان از این عزیزان، تصمیم داریم به عنوان قدردانی از ایشان با مدیران ارشد یک بار دیگر حضوری خدمت ایشان برسیمهر حادثه‌ای آمیخته به خیر و شر است. به یقین مسدود شدن انجمن، حادثه‌ی تلخی بود. امیدوارم هیچ‌گاه شاهد مسدود شدن هیچ سایتی علمی فرهنگی مثل انجمن فرهیختگان نباشیم.

با این حال جنبه‌های مثبت و شیرین نیز کم نیستند:

نخست: غیرت‌مندی اعضا و همکاران به انجمن‌شان چنان‌چه در پست دوم شرح دادم.

دوم: بازگشت دوباره و قطعی به قوانین و تصمیم بر حذف مطالب غیرمعتبر و جایگزینی رفتاری دلسوزانه.

سوم: قدر دانستن روزهای عافیت و سلامت

چهارم: آزمونی برای اعضا و تداوم همکاری مدیران در شرایط بحرانی؛ چه آن‌که آدم‌ها در بحران‌ها شناخته می‌شوند!

پنجم: عزم جدی انجمن بر پرهیز از سیاست‌زدگی و طرح منازعات سیاسی و رهسپاری به سوی انجمنی کاملا علمی.
آن‌چه بیش از پیش بدان نیاز داریم، مجادلات لفظی بر سر وقایع سیاسی نیست، بلکه تحلیل سیاسی اجتماعی است با عمق بخشیدن به سواد سیاسی؛ همچنین ارتقای انجمن به درج فایل‌های دانلود فیلم و موسیقی نیست، بلکه توانایی نقد آن‌هاست و گرنه این آثار را به وفور در بیرون از انجمن می‌توان یافت.

در یک سخن‌، آن‌چه بدان نیاز داریم جهاد نظری است و فرار از فقر تئوریک. با نگاهی عبرت‌آموز به گذشته و مشتاقانه به آینده، پیش به سوی توسعه‌ی علمی و فرهنگی!

من همه خوبی‌ها را نشمردم، شما چه خوبی را کشف و مشاهده کردید؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ادامه - ادمین سایت مذکور:

روز گذشته ساعت 30. 3 عصر با اینجانب و معاونت سایت تماس گرفتند و تالارهای مد و فشن و انجمنهای دانلود موسیقی و فیلم را از موانع رفع فیل×ترینگ معرفی کردند. برای اقدام اداری در همان روز ناچار بودیم تا حداکثر 15. 4 این انجمنها را حذف کنیم. قبل از آن به دلیل پر بودن انجمنهای فیلم و موسیقی از فایلهای دانلود ، خواستند کل این بخشها را حذف کنیم و ما در مقابل به احترام بحثهای تئوری و نقد فیلم و موسیقی از ایشان درخواست کردیم تنها تالارهای دانلود را مقدمتا حذف کنیم تا در روزهای آتی فایلهای دانلود را هم از تالارهای دیگر به مرور دلیلت کنیم.
انجمن بانوان هم با هماهنگی با مسئولان فعلا مخفی است و در آینده تنها به خانمها اجازه دسترسی و فعالیت داده خواهد شد.

در حال حاضر انجمن فرهیختگان ثبت رسمی شده است و از این به بعد قبل از هر اقدامی برای فیل×ترینگ ، تذکرات از طریق ایمیل به اینجانب ارائه خواهد شد. امیدوارم با همراهی اعضا و مدیران هیچ تذکری دریافت نکنیم.

اینجانب هم از مسئولان وزارتخانه و کاربران و مدیران دلسوز انجمن فرهیختگان کمال تشکر را دارم.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چندی هستش در راستای حذف فیلم و موزیک از زندگی انسان‌ها، دارن روی این مدل کار می‌کنن
اگه ادمین پیگیری کرده باشه، اولین چیزی که بهش می‌گن اینه که قرار دادن لینک هر گونه فیلم و موزیک ممنوعه با کلی دستورات مثلن اسلامی که در اون راستا می‌دن

و تا زمانی که بر مبنای کاراشون حرکت نکنیم،‌ف‌ی‌ل‌ت‌ر می‌مونیم

در مورد تصاویر نیز همینطور هستش

فکر کنم باید یک ماهی ف‌ی‌ل‌ت‌ر باشه اینجا، یا بیشتر، چون ابتدا باید حذف بشن این بخش‌ها و به دستورات رسیدگی کنن سپس اونا ف‌ی‌ل‌ت‌ر رو بردارن

zx1

عضو جدید
گزارش اختصاصی مهر از اصلاح و ساماندهی روند *****ینگ / برخی سایت ها به اشتباه ***** شده اند / شبکه متمرکز *****ینگ به زودی راه اندازی می شود خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ و ادب : در دو سه ماه اخیر به دلیل راه اندازی آزمایشی ربات های پیشرفته *****ینگ در شرکت مخابرات مشکلاتی برای برخی کاربران شبکه اینترنت و صاحبان وب سایت ها به وجود آمده است که مدیران شرکت ارتباطات نوین قول داده است این مشکلات با راه اندازی شبکه ملی *****ینگ بر طرف شود.

حتما کلا اینترنت رو ***** میکنند!
دیگه هیچ سایتی الکی ***** نیست!
اینرو میشه گفت حل مشکل ف ی ل ت رینگ!;)

Schneider

مدیر بازنشسته
یه سوال:
چرا وقتی میخوام تو اخبار پست بذارم اروردیتابیس میده ولی جاهای دیگه نه؟
چون اخبارهایی که شما میذاری غرضمندانست.....برا همون Database Error میگیرید!
یکم طرف مردم رو شما بگیری جای طرفداری از دولط، Error هم دیگه نخواهید گرفت! ;)

Schneider

مدیر بازنشسته
...... اگر قوانین انجمن را، همگی چه عضو چه مدیر جدی می‌گرفتیم، انجمن هیچ‌گاه مسدود نمی‌شد؛....
من همینجا فقط میخوام یه چیزو یادآوری کنم..
مگه میشه بحث سیاسی نکرد؟؟؟؟؟
عمرا نمیشه!
طرف میاد هرچی دوسداره طرفداری از رژیم میکنه.....و این با قوانین فروم مشکلی هم نداره...........اونوقت تا نوبت به نظر ما میشه بخاطر اینکه باشگاهو فیلـتر نکنن سکوت کنیم؟؟
اگه نیست......برا اونا هم نباشه
یا اگه هست...برا ما هم باشه

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من همینجا فقط میخوام یه چیزو یادآوری کنم..
مگه میشه بحث سیاسی نکرد؟؟؟؟؟
عمرا نمیشه!
طرف میاد هرچی دوسداره طرفداری از رژیم میکنه.....و این با قوانین فروم مشکلی هم نداره...........اونوقت تا نوبت به نظر ما میشه بخاطر اینکه باشگاهو فیلـتر نکنن سکوت کنیم؟؟
اگه نیست......برا اونا هم نباشه
یا اگه هست...برا ما هم باشه

عزیز دلم حالا خوب یا بد فعلا اینجوریه منم قبول دارم چه میشه کرد؟

_narjes

عضو جدید
با www.www.iran-eng.ir وارد بشید

با www.www.iran-eng.ir وارد بشید

اگه می خواهید بدون ***** وارد سایت بشید از ir به جای com استفاده کنید البته فکر کنم این رو خیلی ها می دونستن ولی منم گفتم ;)

_narjes

عضو جدید
ادامه - ادمین سایت مذکور:

روز گذشته ساعت 30. 3 عصر با اینجانب و معاونت سایت تماس گرفتند و تالارهای مد و فشن و انجمنهای دانلود موسیقی و فیلم را از موانع رفع فیل×ترینگ معرفی کردند. برای اقدام اداری در همان روز ناچار بودیم تا حداکثر 15. 4 این انجمنها را حذف کنیم. قبل از آن به دلیل پر بودن انجمنهای فیلم و موسیقی از فایلهای دانلود ، خواستند کل این بخشها را حذف کنیم و ما در مقابل به احترام بحثهای تئوری و نقد فیلم و موسیقی از ایشان درخواست کردیم تنها تالارهای دانلود را مقدمتا حذف کنیم تا در روزهای آتی فایلهای دانلود را هم از تالارهای دیگر به مرور دلیلت کنیم.
انجمن بانوان هم با هماهنگی با مسئولان فعلا مخفی است و در آینده تنها به خانمها اجازه دسترسی و فعالیت داده خواهد شد.

در حال حاضر انجمن فرهیختگان ثبت رسمی شده است و از این به بعد قبل از هر اقدامی برای فیل×ترینگ ، تذکرات از طریق ایمیل به اینجانب ارائه خواهد شد. امیدوارم با همراهی اعضا و مدیران هیچ تذکری دریافت نکنیم.​

اینجانب هم از مسئولان وزارتخانه و کاربران و مدیران دلسوز انجمن فرهیختگان کمال تشکر را دارم.

دستتون مرسی
ممنون :D;)

Risko

عضو جدید
روز گذشته ساعت 30. 3 عصر با اینجانب و معاونت سایت تماس گرفتند و تالارهای مد و فشن و انجمنهای دانلود موسیقی و فیلم را از موانع رفع فیل×ترینگ معرفی کردند.

وای که خدا وکیلی آدم پاشه سرشو بکوبه به دیوارا از طرز فکر این آدما که قدرت دستشونه ...

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چرا هی خودتون رو به اون راه می زنید؟
این ما نیستم که وارد سیاست شدیم..این سیاست ... بعضیاس که وارn همه چیز ما شده..
به خاطر اینکه سیاست بعضی دیانتشونه!! و دینشون عین سیاستشون!!!
---
به نظرم..
همون صفحه ی قیلترنیگ کفاف زندگی یه بچه بسیجی رو میکنه...چه نیازی داره به این کارهای علمی و تخصصی و بحث های جامعه و مشکلات و ....!
خدایی تا حالا سایتهای روی صفحه ی قیلترینگ رو دیدید؟ فرقی با یه فروم داره؟ البته اون یه فروم تحمیلی هست..
فرهنگی و مذهبی
خبری
خانواده
سرگرمی و علمی
خدمات اینترنتی
شبکه اجتماعی
عمومی
http://www.www.www.iran-eng.ir/
---
پ.ن: بنده میخواستم در رابطه با فروش گاز مفت به ترکیه و هم چنین حق بازاریابی 50 درصد منابع ملیمون توسط این حکومت مطلب بزارم ولی هنوز موندم...

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
  • حوه پیگیری رفع *****ینگ --(1388-11-12)
  • در صورتي كه اداره كننده پايگاه اينترنتي (وب سايت) ***** شده درخواست رسيدگي به مسئله خود را داشته باشد بايستي ضمن پالايش پايگاه اينترنتي خود از محتواي مجرمانه، نسبت به ثبت پايگاه در سايت ساماندهي به نشانی www.samandehi.ir اقدام نموده و شخص مسئول سايت ضمن مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي محل، فرم درخواست رفع *****ينگ خطاب به دبيرخانه كارگروه مصاديق محتواي مجرمانه قانون جرايم رايانه اي (فرم پيوست) را پر نمايد و پس از احراز هويت شخص، اصل فرم پر شده توسط اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي به اين مركز جهت اقدامات بعدي ارسال گردد و از طريق شماره تلفن 88846960 (داخلی 168) قابل پيگيري مي باشد.

آخرین ویرایش:

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
  • فهرست مصاديق محتواي مجرمانه (موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي) --(1388-11-11)
  • فهرست مصاديق محتواي مجرمانه

موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي

الف ) محتواي عليه عفت و اخلاق عمومي
    1. اشاعه فحشاء ومنكرات (بند2 ماده6 ق. .م)
    2. تحريك ، تشويق ، ترغيب ، تهديد يادعوت به فساد و فحشاء و ارتکاب جرايم منافي عفت يا انحرافات جنسي
    3. ( بند ب ماده 15 قانون ج.ر و ماده 649 ق.م.ا))
    4. انتشار، توزيع ومعامله محتواي خلاف عفت عمومي(مبتذل ومستهجن) (بند2 ماده6 ق.م وماده 14 قانون ج.ر)
    5. تحريك ، تشويق ، ترغيب ، تهديد ياتطميع افراد به دستيابي به محتويات مستهجن ومبتذل ( ماده 15 قانون جرايم رايانه اي)
    6. استفاده ابزاري از افراد(اعم از زن ومرد) در تصاوير ومحتوي، تحقير وتوهين به جنس زن، تبليغ تشريفات وتجملات نامشروع وغيرقانوني. (بند10 ماده6 ق.م)

ب)محتواي عليه مقدسات اسلامي
    1. محتواي الحادي ومخالف موازين اسلامي(بند1ماده6 ق.م)
    2. اهانت به دين مبين اسلام ومقدسات آن (بند 7 ماده6 ق.م وماده 513 ق. م.ا)
    3. اهانت به هر يک از انبياء عظام يا ائمه طاهرين (ع) يا حضرت صديقه طاهره(س)( ماده 513 ق. م.ا)
    4. تبليغ به نفع حزب گروه يا فرقه منحرف ومخالف اسلام(بند9 ماده6 ق.م)
    5. نقل مطالب از نشريات ورساناها واحزاب وگروههاي داخلي وخارجي منحرف ومخالف اسلام به نحوي كه تبليغ ازآنها باشد . (بند9 ماده6 ق.م)
    6. اهانت به امام خميني(ره) وتحريف آثار ايشان (ماده514 ق .م.ا)
    7. اهانت به مقام معظم رهبري( امام خامنه اي) وسايرمراجع مسلم تقليد(بند 7 ماده6 ق.م)

ج) محتواي عليه امنيت وآسايش عمومي
    1. تشكيل جمعيت ، دسته ، گروه در فضاي مجازي(سايبر) باهدف برهم زدن امنيت كشور(ماده 498 ق.م..ا)
    2. هر گونه تهديد به بمب گذاري (ماده 511ق.م..ا)
    3. محتوايي كه به اساس جمهوري اسلامي ايران لطمه وارد كند(بند1 ماده6 ق.م)
    4. انتشار محتوي عليه اصول قانون اساسي. (بند12 ماده6 ق.م)
    5. تبليغ عليه نظام جمهوري اسلامي ايران(ماده500 ق .م.ا)
    6. اخلال در وحدت ملي و ايجاد اختلاف مابين اقشار جامعه به ويژه ازطريق طرح مسائل نژادي وقومي (بند 4 ماده6 ق.م)
    7. تحريك يا اغواي مردم به جنگ وكشتار يكديگر (ماده 512 ق.م.ا)
    8. تحريك نيروهاي رزمنده يا اشخاصي كه به نحوي ازانحا در خدمت نيروهاي مسلح هستند به عصيان ، فرار، تسلم يا عدم اجراي وظايف نظامي(ماده504 ق.م..ا)
    9. تحريص وتشويق افراد وگروهها به ارتكاب اعمالي عليه امنيت، حيثيت ومنافع جمهوري اسلامي ايران در داخل يا خارج از كشور(بند5 ماده6 ق.م)
    10. تبليع به نفع گروهها وسازمانهاي مخالف نظام جمهوري اسلامي ايران (ماده500 ق .م.ا)
    11. فاش نمودن وانتشارغير مجاز اسناد و دستورها ومسايل محرمانه و سري دولتي وعمومي(بند 6 ماده6 ق.م ومواد 2و3 ‌قانون مجازات انتشار و افشاي اسناد محرمانه و سري دولتي وماده 3 قانون ج.ر)
    12. فاش نمودن وانتشار غير مجاز اسرار نيروهاي مسلح(بند 6 ماده6 ق.م)
    13. فاش نمودن وانتشار غير مجاز نقشه واستحكامات نظامي(بند 6 ماده6 ق.م)
    14. انتشار غير مجاز مذاكرات غيرعلني مجلس شوراي اسلامي(بند6 ماده6 ق.م)
    15. انتشار بدون مجوز مذاكرات محاكم غيرعلني دادگستري وتحقيقات مراجع قضايي(بند 6 ماده6 ق.م)
    16. انتشار محتوايي که از سوي شوراي عالي امنيت ملي منع شده باشد.
    د)محتواي عليه مقامات ونهادهاي دولتي و عمومي
    1. اهانت وهجو نسبت به مقامات، نهادها و سازمان هاي حکومتي وعمومي. (بند8 ماده6 ق.م ومواد 609و700ق.م.ا)
    2. افترا به مقامات، نهادها وسازمان هاي حکومتي و عمومي. (بند8 ماده6 ق.مطبوعات و697 ق.م.ا)
    3. نشراكاذيب وتشويش اذهان عمومي عليه مقامات ،نهادها وسازمانهاي حکومتي.(بند11 ماده6 ق.م و 698 ق.م. ا)

ه )محتوايي که براي ارتکاب جرايم رايانه اي به کار مي رود ( محتواي مرتبط با جرايم رايانه اي)
    1. انتشار يا توزيع ودر دسترس قراردادن يامعامله داده ها يانرم افزارهاي كه صرفاً براي ارتكاب جرايم رايانه اي به كار
    2. مي رود. ( ماده 25 قانون ج.ر)
    3. فروش انتشار يا در دسترس قراردادن غيرمجاز گذر واژه ها وداده هايي كه امكان دسترسي غيرمجاز به داده ها يا سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي دولتي ياعمومي رافراهم مي كند. ( ماده 25 قانون ج.ر)
    4. انتشاريا در دسترس قراردادن محتويات آموزش دسترسي غيرمجاز، شنود غيرمجاز، جاسوسي رايانه اي، تحريف واخلال در داده ها يا سيستم هاي رايانه اي ومخابراتي. ( ماده 25 قانون ج.ر)
    5. آموزش و تسهيل ساير جرايم رايانه اي. ( ماده21 قانون ج.ر)
    6. انتشار ***** شكن ها وآموزش روشهاي عبور از سامانه هاي *****ينگ( بند ج ماده 25 قانون ج.ر)
    7. انجام هرگونه فعاليت تجاري واقتصادي رايانه اي مجرمانه مانند شركت هاي هرمي.(قانون اخلال در نظام اقتصادي کشور وساير قوانين
    ز)محتواي مجرمانه مربوط به امور سمعي و بصري و مالکيت معنوي
    1. انتشار وسرويس دهي بازي هاي رايانه اي داراي محتواي مجرمانه( مواد مختلف ق. م.ا و قانون ج.ر)
    2. معرفي آثار سمعي وبصري غير مجاز به جاي آثار مجاز. (ماده 1 قانون نحوه مجازات.اشخاصي که در امور سمعي وبصري فعاليت غير مجاز دارند )
    3. عرضه تجاري آثار سمعي وبصري بدون مجوز وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي (ماده 2 قانون نحوه مجازات اشخاصي که در امور سمعي و بصري فعاليت غير مجاز دارند )
    4. تشويق وترغيب به نقض حقوق مالکيت معنوي ( ماده 1 قانون حمايت از حقوق پديد آورندگان نرم افزار هاي
    5. رايانه اي وماده 74 قانون تجارت الکترونيکي)
    و ) محتوايي که تحريک،ترغيب ،يا دعوت به ارتکاب جرم مي کند( محتواي مرتبط با سايرجرايم)
    1. انتشار محتوي حاوي تحريک،ترغيب ،يا دعوت به اعمال خشونت آميز وخود کشي(ماده 15 قانون ج.ر)
    2. تبليغ وترويج مصرف موادمخدر، موادروان گردان وسيگار (ماده 3 قانون جامع كنترل و مبارزه ملي با دخانيات 1385)
    3. باز انتشار و ارتباط (لينک) به محتواي مجرمانه تار نماها ونشاني هاي اينترنتي مسدود شده ،نشريات توقيف شده و رسانه هاي وابسته به گروهها وجريانات منحرف وغير قانوني.
    4. تشويق تحريک وتسهيل ارتكاب جرائمي كه داراي جنبه عمومي هستند از قبيل اخلال در نظم ،‌تخريب اموال عمومي ، ارتشاء اختلاس ،كلاهبرداري ، قاچاق موادمخدر، قاچاق مشروبات الكلي وغيره. ( ماده 43 ق.م.ا)
    5. تبليغ و ترويج اسراف و تبذير(بند 3 ماده6 ق.م)

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اینو ادمین باید پر کنه ;)

پیوست ها

• request.doc
    29 کیلوبایت · بازدیدها: 0

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام به تمامی اعضا و بلاخص دوستان قدیمی و دلسوز باشگاه ...

همگی بخاطر داریم شبها و روزهایی را که برای ساخت و ابادانی این باشگاه وقت گذاشتیم ...

اری با نگاهی اجمالی به قدیمی ترین تاپیکها در تالارهای مختلف نامی از بزرگان باشگاه به چشم میخورد ...

اعضایی که نه برای فرار از جامعه بلکه برای ارتقا سطح علمی و فرهنگی به باشگاه امدند ...

اعضایی که حتی تا بحال بغیر از تالار تخصصیشان به دیگر تالارها نیامده اند ...

اما ...

اما انحراف از کجا شروع شد ؟؟؟

منظور از انحراف چیست ؟؟؟

ان زمان که به مدد تلاشهای دوستان قدیمی باشگاه جزو برترین سایتهای فارسی زبان شد و در سرچ گوگل رتبه ی اول را از ان خود نمود ...

افرادی را که فی الواقع برایشان انارشیسم و اشوب طلبی مهمتر از فعالیت علمی بود به باشگاه سرازیر شدند ...

افرادی که باشگاه مهندسان را با سایتهایی مانند cloob.com اشتباه گرفتند ...

زمانیکه سطح کیفی تاپیکهای تالار گفتگو ازاد بشدت نزول کرد و تبدیل شد به کلبه ی عشاق شکست خورده !!!

تالاری که زمانی مامن تفکرات روشنفکرانه بود ...

و زمانی که نظام مقدس !!! مردم را به میدان دعوای زرگری انتخابات کشاند تا در این بهبوهه ی بی سر و ته چشم انداز سیاه 20 ساله را تدوین کند این افراد تازه وارد و ساده لوح به تالار اخبار هجوم بردند و ...

نگاهی به تارا اخبار اندازید تا شاهد همه چیز باشید ...
منظور متن اخبار نیست .
بلکه منظور برخوردها و پست هاست ...

توهین به این و ان و در نتیجه به ...

و ف ی ل ت ر ی ن گ ی که دنبال کوچکترین لغزش است تا این بنای با شکوه ( باشگاه مهئسان ) را به تل خاک بدل کند ...

مدیریت محترم سایت در راستای ایجاد نظم در یابت اقدام به تشدید مدت اخراج موقت نمودند ...

اعضای باسابقه نیک منظور این اقدام را دریافتند . اما ...

اما متاسفانه عده ای به مخالفت پرداختند و اینبار نیز نتیجه اش را دیدیم ...

آخرین ویرایش:

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اری زمانیکه به نقل از یکی از دوستان قدیمی تالاری مانند مهندسی مکانیک تبدیل به قبرستان گردد ...

چه انتظاری بایست داشت .

اری بهتر بود خود سایت ف ی ل ت ر ی برای گزینش اعضا فراهم نماید . تا با توجه به سابقه ی علمی انها دسترسیشان را به تالارهای فراهم نماید .

چندی پیش در یکی از پستها اولتیماتوم جالبی را دیدم که گویای همه چیز بود ...

بیایید اینبار همگی به " انجمن نواندیشان " برای فعالیت بهتر کوچ کنیم !!!

البته این خیال خام با درایت مدیریت محترم سایت مذکور عقیم ماند ...

اری اینک برای اینکه عده ای در مرکز جرایم اینترنتی !!! بجای ما تصمیم بگیرند . بهتر است خودمان برای خودمان تصمیم گیری کنیم ...

اعضای باسابقه و قدیمی به مدد مدیران و مدیریت باشگاه روند .

با انارشیسم باشگاهی مبارزه کنند ...

به امید باشگاه و ایران اباد و ازاد

zx1

عضو جدید
چون اخبارهایی که شما میذاری غرضمندانست.....برا همون Database Error میگیرید!
یکم طرف مردم رو شما بگیری جای طرفداری از دولط، Error هم دیگه نخواهید گرفت! ;)

اری زمانیکه به نقل از یکی از دوستان قدیمی تالاری مانند مهندسی مکانیک تبدیل به قبرستان گردد ...

چه انتظاری بایست داشت .

اری بهتر بود خود سایت ف ی ل ت ر ی برای گزینش اعضا فراهم نماید . تا با توجه به سابقه ی علمی انها دسترسیشان را به تالارهای فراهم نماید .

اری اینک برای اینکه عده ای در مرکز جرایم اینترنتی !!! بجای ما تصمیم بگیرند . بهتر است خودمان برای خودمان تصمیم گیری کنیم ...

جالبه فقط از محدودیت حرف میزنی و انتخاب سلیقه ای، بعد میگی به امید ایران آزاد؟!
اولین قدم برای داشتن ایران آزاد اینه که به عقاید هم احترام بزاریم!
شاید اون کسایی که تو گفتگوی آزاد به قول شما مطالبی سطح پایین می نویسند، برای خودش و یه عده ای اون نظر محترم باشه!
ما حق نداریم حذف یا محدودش کنیم!
دوم اینکه اکثر بچه های گفتگوی آزاد همگی مثل شما مهندسند!
ولی مهندسینی که واقعا دلشون از خیلی چیزا پره!
و اصلا اینکه اسم اون تالار گفتگوی آزاده!
قرار نیست اونم محدود کنید! اگه اینطوریه که بنویسید تالار گفتگوی محدود!

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

چه انتظاری بایست داشت .

ممنون فیدل عزیز کاملا با شما موافقم من با احترام خیلی زیادی که برای ادمین قائلم ولی به نظرم در بحث مدیریت خیلی خوب عمل نکردن در بعضی مواقع خیلی راحت از کنار مسایلی که نتیجه اش فـیلتر شدن باشگاه بود میگذشتن

hardwareGOD

عضو جدید
چرا باید سایت به این خوبی و پاکی ***** بشه ؟؟؟؟؟
حتما اشتباه شده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا