درباره فیلـترينگ و پيگيري دليل فیلـتر شدن يک سايت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
اری زمانیکه به نقل از یکی از دوستان قدیمی تالاری مانند مهندسی مکانیک تبدیل به قبرستان گردد ...

چه انتظاری بایست داشت .

اری بهتر بود خود سایت ف ی ل ت ر ی برای گزینش اعضا فراهم نماید . تا با توجه به سابقه ی علمی انها دسترسیشان را به تالارهای فراهم نماید .

چندی پیش در یکی از پستها اولتیماتوم جالبی را دیدم که گویای همه چیز بود ...

بیایید اینبار همگی به " انجمن نواندیشان " برای فعالیت بهتر کوچ کنیم !!!

البته این خیال خام با درایت مدیریت محترم سایت مذکور عقیم ماند ...

اری اینک برای اینکه عده ای در مرکز جرایم اینترنتی !!! بجای ما تصمیم بگیرند . بهتر است خودمان برای خودمان تصمیم گیری کنیم ...

اعضای باسابقه و قدیمی به مدد مدیران و مدیریت باشگاه روند .

با انارشیسم باشگاهی مبارزه کنند ...

به امید باشگاه و ایران اباد و ازاد
با سلا م....
خطاب اصلی شما با کاربرانی هست که سعی دارند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم سایت به این خوبی را نابود کنند ....
اولا این سخن شما من را به فکر وادار کرد چه دلیل دارد که چنین کاری صورت بگیرد ...
من به شخصی یکی از آن عده ای هستند که شما خطاب قرار دادید ...
من فعالیت خود را ابتدا در تالار معماری شروع کردم (البته بسیار کم)
ولی به دلایل علاقه ام به مسایل جاری در کشور ..
حجمه بالای فعالیتم در تالار گفتگوهای آزاد و اخبار شد ...
حالا یک سوال.. بنا به گفته شما ما سعی در تخریب تالار داشتیم ...
در ابتدا باید بگویم کسی باید از سطح سواد سیاسی شخصی انتقاد کند که خود در مقام اظهار نظر باشد یعنی خود شخص اندک سوادی بیشتر داشته باشد ..(آیا شما چنین سوادی را دارید ؟ واگر ندارید چرا این سخنان را می گویید)
من در بعضی جهات با شما موافقم ولی در بعضی جهات دیگر نه ...
متاسفانه تالار اخبار نیاز به مدیران بیشتر و بی طرف داشت ...
شما که نبودید زمانی که مدیران (...و...و...) این تالار دست به عقده گشایی می کردند و عقده های خود را با اخراج کاربران تسکین می بخشیدند ...
مشکل از آنجا بود .که مدیران از قدرت خود استفاده کردند ...
و در آخر بنده هم مثل شما ناراحتم چون منم روزها و شب هایم را گذاشتم و صد البته تعداد کسانی که این کار را کردند بسیار زیادند ...
ولی این انصاف نبود شما به خرج دادید یاحق ...

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلا م....
خطاب اصلی شما با کاربرانی هست که سعی دارند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم سایت به این خوبی را نابود کنند ....
اولا این سخن شما من را به فکر وادار کرد چه دلیل دارد که چنین کاری صورت بگیرد ...
در ابتدا باید بگویم کسی باید از سطح سواد سیاسی شخصی انتقاد کند که خود در مقام اظهار نظر باشد یعنی خود شخص اندک سوادی بیشتر داشته باشد ..(آیا شما چنین سوادی را دارید ؟ واگر ندارید چرا این سخنان را می گویید)
شما که نبودید زمانی که مدیران (...و...و...) این تالار دست به عقده گشایی می کردند و عقده های خود را با اخراج کاربران تسکین می بخشیدند ...
و در آخر بنده هم مثل شما ناراحتم چون منم روزها و شب هایم را گذاشتم و صد البته تعداد کسانی که این کار را کردند بسیار زیادند ...

میدونید مشکل بچه های اینجا نیستن مشکل افرادی هستن که اجازه بحث آزاد و نمیدن خوب اول باید جلوگیری کنیم از مباحثی که باعث فـیلتر شدن میشه چون اینجا متعلق به همه ماست و نباید خودخواه باشیم به نظرم آرامش دست تنهاستو باید یه همکار که فقط ناظر به مباحث سیاسی اضافه بشه تا سریعا تاپیکهایی که احساس بشه باعث فیلتـر شدن سایت میشه رو حذف کنه

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
دوستان عزيز در حال پيگيري هستيم، متاسفانه همكاري نمي كنن، دليلي هم براي فيلــتر شدن باشگاه نبوده، احتمالا به خاطر حساسيت هاي روز انتخابات بوده كه سايت فيلــتر شده ولي همچنان مسدود باقي مونده. هر قدر هم پيگيري مي كنيم وعده باز شدن ميدن ولي كسي رسيدگي نميكنه.
اميدواريم به زودي مشكل رفع بشه.

hosseinassar

مدیر ارشد
فکر نمی کنید بعضی از تالار ها به مدیران بیشتری نیاز داره
بعضی وقت ها بعضی تاپیک هایی زده می شه که مشکل دارن و مدیر ها همیشه به صورت آنلاین نیستند
تا رسیدگی کنند

Schneider

مدیر بازنشسته
میدونید مشکل بچه های اینجا نیستن مشکل افرادی هستن که اجازه بحث آزاد و نمیدن خوب اول باید جلوگیری کنیم از مباحثی که باعث فـیلتر شدن میشه چون اینجا متعلق به همه ماست و نباید خودخواه باشیم به نظرم آرامش دست تنهاستو باید یه همکار که فقط ناظر به مباحث سیاسی اضافه بشه تا سریعا تاپیکهایی که احساس بشه باعث فیلتـر شدن سایت میشه رو حذف کنه
حامد تورو خدا یه دستی به سرو روی فونتت بکش!! :confused:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام به تمامی اعضا و بلاخص دوستان قدیمی و دلسوز باشگاه ...

همگی بخاطر داریم شبها و روزهایی را که برای ساخت و ابادانی این باشگاه وقت گذاشتیم ...

اری با نگاهی اجمالی به قدیمی ترین تاپیکها در تالارهای مختلف نامی از بزرگان باشگاه به چشم میخورد ...

اعضایی که نه برای فرار از جامعه بلکه برای ارتقا سطح علمی و فرهنگی به باشگاه امدند ...

اعضایی که حتی تا بحال بغیر از تالار تخصصیشان به دیگر تالارها نیامده اند ...

اما ...

اما انحراف از کجا شروع شد ؟؟؟

منظور از انحراف چیست ؟؟؟

ان زمان که به مدد تلاشهای دوستان قدیمی باشگاه جزو برترین سایتهای فارسی زبان شد و در سرچ گوگل رتبه ی اول را از ان خود نمود ...

افرادی را که فی الواقع برایشان انارشیسم و اشوب طلبی مهمتر از فعالیت علمی بود به باشگاه سرازیر شدند ...

افرادی که باشگاه مهندسان را با سایتهایی مانند cloob.com اشتباه گرفتند ...

زمانیکه سطح کیفی تاپیکهای تالار گفتگو ازاد بشدت نزول کرد و تبدیل شد به کلبه ی عشاق شکست خورده !!!

تالاری که زمانی مامن تفکرات روشنفکرانه بود ...

و زمانی که نظام مقدس !!! مردم را به میدان دعوای زرگری انتخابات کشاند تا در این بهبوهه ی بی سر و ته چشم انداز سیاه 20 ساله را تدوین کند این افراد تازه وارد و ساده لوح به تالار اخبار هجوم بردند و ...

نگاهی به تارا اخبار اندازید تا شاهد همه چیز باشید ...
منظور متن اخبار نیست .
بلکه منظور برخوردها و پست هاست ...

توهین به این و ان و در نتیجه به ...

و ف ی ل ت ر ی ن گ ی که دنبال کوچکترین لغزش است تا این بنای با شکوه ( باشگاه مهئسان ) را به تل خاک بدل کند ...

مدیریت محترم سایت در راستای ایجاد نظم در یابت اقدام به تشدید مدت اخراج موقت نمودند ...

اعضای باسابقه نیک منظور این اقدام را دریافتند . اما ...

اما متاسفانه عده ای به مخالفت پرداختند و اینبار نیز نتیجه اش را دیدیم ...
با سلام خدمت دوست قدیمی فیدل عزیز
بنده با خواندن این پست به تعجب افتادم که دلیل سطحی هر مسئله ای برای بعضی افراد میشود قابل توجیه باشد ولی برای دوست قدیمی مثل شما نه..
خودتان بهتر میدانید که این مسائل اجتماعی که من و امثال بنده گریبانگیرشان هستیم نه از سر اختیار بلکه از سر اجبار به سراغ ما آماده است...
و گرنه خوب بود یادتان می آمد در آن روزگاری افرادی مثل شما/کارو/کافر/عراقی/اسپارو/.... که چه در گفتگوی آزاد و چه در تالار اسلام و قران به فعالیت پرداختیم...
دغدغه ی به بیراهه رفتن کشورمان به سمت تاراج و تباهی رو به این شدت نداشتیم..
ولی از وقتی که انتخابات شروع شد و این سیاست عین دیانت (و بالعکس) فشار مضاعف خود را بر روی مردم گذاشت همگی چه خواسته یا ناخواسته بدین سمت رفتیم...
هنوز در تعجبم کسی در این مملکت باشد و دیگر درگیر مسائل اقتصادی اجتماعی سیاسی و..که اینان به سمت مردم بخصوص جوانان روانه داشته اند خود رو بی تفاوت بداند البته اگر تحصیل کرده باشد..
اینطور ساده به مسئله نگاه کردن که چرا این معلولات یه شبه خلق میشوند تا کنون در هیچ جای دنیا گره ای را از مشکلات رو حل نکرده بلکه باعث شدت التیام این زخمهای عمیق جامعه باشد...
اتفاقا خُرده ایی که من به قشرهای دانشجو خواهم گرفت در مقابل نقد شماست..
ما این همه درس نخوانیده که فسیل وار این درسها رو مانند یه ماشین به دیگران عرضه داشته باشیم...
خُرده ای که به هم رشته هایی خودم هم میگیرم و از آنان میخواهم اینقدر به جای تایپیک زدن در مورد نرم افزارها و کتابها و... کمی به خود بیایند که چطور منابع ملی ما در ازای اندکی پول به تاراج رفته و ایشان به دنبال چه هستند و میخواهند در فردا این همه علم رو روی چه پیاده کنند؟...
هنوز در تعجبم که این همه مشکلاتی که در آینده گریبانگیر جامعه ما چه از نظر فرهنگی و اقتصادی و سیاسی خواهد شد چطور میشود بدانها بی تفاوت بود!!و از کنار آنها با خنده ی رضایت آمیزی که درست خواهد شد...گذشت...
اگر قرار است حرف بزنیم..حرف بسیار است ولی چون جامعه ی ایرانی در طول تاریخ همیشه به فکر کلاه امروز خود بوده از این دست حرفها دست کشیده است...
امیدوارم سری به تایپیکهای آزاد و اخبار بزنید و مباحث رو با خرد گرایی بسنجید که چرا یه ملتی یه شبه این چنین میشود...
چه در هنرش! چه در علمش! چه در دینش!...
دوست عزیز فیدل..
آلبرکامو سخن جالبی دارد که:
"برای فکر کردن به دو چیز احتیاج است یکی مطلبی برای تفکر و دیگر امنیت خاطر...مطلب برای تفکر زیاد است ولی امنیت خاطر..."
فک کنم این جمله اش متناسب با زمان حال ما باشد..
که دهانمان بسته شده..
دست روی هر چی بگذاریم میبینم دست رو دین گذاشته ایم! و در نتیجه ارجاعمون به سیاست خورد! و بالعکس...
این مشکل از ما نیست! مشکل خالق چنین فضایی برای مخلوقاتی مثل ما می باشد..
با تشکر
یا حق

Rama Shakiba

عضو جدید
با دیدن همین قضیه ی تخته شدن در سایت میشه فهمید که دولت مردان غیور چقدر به آزادی بیان اعتقاد دارن
راستی یادتونه اون اوایل میگفتم فلانی بیاد توی خیابونا دیفال میکشه؟؟؟؟
به نظرتون به این شایعه (که البته حتما کذب بود :biggrin: ) نزدیک نمی شیم؟؟؟ :eek: :cry:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه زمانی جلو کار مردم دوربین میزاشتن
مردم بهشون برمیخورد
هرچی دهنشون بود به رئیس شرکت میدادن که چرا از ما داری فیلم میگیری
حالا اینا میان سایت رو فیل تر میکنن
ما دنبال راههای فیل تر شکن کردن
چقدر دنیا عوض شده
بیخیال
من که مشکلی ندارم
پس فعلا

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلا م....
با سلام به شما دوست ارجمند ...
این حقیر نه در جایگاه پاسخگویی و عرض اندام با شما و سایر دوستان نیستم ...

اما شما را دعوت میکنم تا با نگاهی اجمالی به ارشیو تالارهای نامبرده شده در سالهایی دور زمانیکه شما در حال کسب اطلاعات اولیه سیاسی و ... بودید جلب میکنم . اری در ان زمان کم نبودند دوستانی که در عرصه ی کلام سیاسی و اقتصادی و فرهنگی دست به قلم بودند و تاپیکهایی با تعداد صفحات 2 یا 3 رقمی بنا مینهادند .
در ان زمان این حقیر به عنوان پرچمدار مبازره با رژیم فعلی هر روز مورد تفقد مدیران وقت قرار میگرفتم و پروفایلم سراسر اخطار بود ...
ان زمان که یکه تازان امروزین تالارهای گفتگو ازاد در اغمای خبرهای خوش ا.ن با مشتهای گره کرده حق مسلمشان را نثار این و ان مینمودند
کاروها - کافرها - فیدل ها - محسن ها و ...
به روشنگری توده ها در باشگاه مشغول بودند ...
ان زمان که نه حزب سبزی بود و نه دیکتاتوری ...
پیشتازان سیاسی باشگاه ندای روشنگری سر میدادند ..
اما در ان زمان خبری از ف ی ل ت ر شدن نبود چون تعقل جای احساسات حاکم بود ...

----

اری ما نبودیم ان زمان ...
ان زمان که مدیریت محترم وقت تالارهای عمومی ( کافر خداپرست ) قربانی تنگ نظری دیگران شد . زمانیکه ازادی را در تالارها به اوجش رسانده بود شاید ان زمان شما بودید .

ان زمان که مدیریت محترم تالار گفتگوی ازاد ( ارچی ارچ ) از همه استمداد خواست تا تالار به هرج و مرج نرود شما بودید ...

اری کنار گزاردن سجاد ( spow ) نتیجه ی فعالیت شما نبود ؟؟؟

اینک اما نه جای تنش و نه جای تقابلست بلکه جایی برای رسیدن به یک هدف روشن است .

موفق باشید

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوست قدیمی فیدل عزیز
بنده با خواندن این پست به تعجب افتادم که دلیل سطحی هر مسئله ای برای بعضی افراد میشود قابل توجیه باشد ولی برای دوست قدیمی مثل شما نه..
خودتان بهتر میدانید که این مسائل اجتماعی که من و امثال بنده گریبانگیرشان هستیم نه از سر اختیار بلکه از سر اجبار به سراغ ما آماده است...
و گرنه خوب بود یادتان می آمد در آن روزگاری افرادی مثل شما/کارو/کافر/عراقی/اسپارو/.... که چه در گفتگوی آزاد و چه در تالار اسلام و قران به فعالیت پرداختیم...
دغدغه ی به بیراهه رفتن کشورمان به سمت تاراج و تباهی رو به این شدت نداشتیم..
ولی از وقتی که انتخابات شروع شد و این سیاست عین دیانت (و بالعکس) فشار مضاعف خود را بر روی مردم گذاشت همگی چه خواسته یا ناخواسته بدین سمت رفتیم...
هنوز در تعجبم کسی در این مملکت باشد و دیگر درگیر مسائل اقتصادی اجتماعی سیاسی و..که اینان به سمت مردم بخصوص جوانان روانه داشته اند خود رو بی تفاوت بداند البته اگر تحصیل کرده باشد..
اینطور ساده به مسئله نگاه کردن که چرا این معلولات یه شبه خلق میشوند تا کنون در هیچ جای دنیا گره ای را از مشکلات رو حل نکرده بلکه باعث شدت التیام این زخمهای عمیق جامعه باشد...
اتفاقا خُرده ایی که من به قشرهای دانشجو خواهم گرفت در مقابل نقد شماست..
ما این همه درس نخوانیده که فسیل وار این درسها رو مانند یه ماشین به دیگران عرضه داشته باشیم...
خُرده ای که به هم رشته هایی خودم هم میگیرم و از آنان میخواهم اینقدر به جای تایپیک زدن در مورد نرم افزارها و کتابها و... کمی به خود بیایند که چطور منابع ملی ما در ازای اندکی پول به تاراج رفته و ایشان به دنبال چه هستند و میخواهند در فردا این همه علم رو روی چه پیاده کنند؟...
هنوز در تعجبم که این همه مشکلاتی که در آینده گریبانگیر جامعه ما چه از نظر فرهنگی و اقتصادی و سیاسی خواهد شد چطور میشود بدانها بی تفاوت بود!!و از کنار آنها با خنده ی رضایت آمیزی که درست خواهد شد...گذشت...
اگر قرار است حرف بزنیم..حرف بسیار است ولی چون جامعه ی ایرانی در طول تاریخ همیشه به فکر کلاه امروز خود بوده از این دست حرفها دست کشیده است...
امیدوارم سری به تایپیکهای آزاد و اخبار بزنید و مباحث رو با خرد گرایی بسنجید که چرا یه ملتی یه شبه این چنین میشود...
چه در هنرش! چه در علمش! چه در دینش!...
دوست عزیز فیدل..
آلبرکامو سخن جالبی دارد که:
"برای فکر کردن به دو چیز احتیاج است یکی مطلبی برای تفکر و دیگر امنیت خاطر...مطلب برای تفکر زیاد است ولی امنیت خاطر..."
فک کنم این جمله اش متناسب با زمان حال ما باشد..
که دهانمان بسته شده..
دست روی هر چی بگذاریم میبینم دست رو دین گذاشته ایم! و در نتیجه ارجاعمون به سیاست خورد! و بالعکس...
این مشکل از ما نیست! مشکل خالق چنین فضایی برای مخلوقاتی مثل ما می باشد..
با تشکر
یا حق

درود بر یار قدیمی و مبارزم " علیرضا "
کلامتان بمانند همیشه روشنگرست و هادی ...
انچه این حقیر نقل نمودم بمنظور سانسور تاپیکها نبود بلکه هدف دهی تاپیکها در یک مسیر عقلانی در جهت رسیدن به یک نتیجه ی سودمند است.

همگی ما نیک میدانیم چه در انتخابات فرمایشی پیش امد - چه بر سر شهدای انتخابات امد - چه بر سر زندانیان امد - چه بر سر اقتصاد میاید و ...
اما ایا نظر سنجی در مورد اینکه " فلانی میتواند رهبر ایران باشد ؟ " - " ایا فلانی دروغگوست ؟ " - " ایا تقلب شده است " .
یا تاپیک هیی پر از ناسزا به طرفدارن همدیگر راهگشاست ؟
از یک مهندس این انتظار میرود ؟

شما از اسامی یاد نمودید که در گذشته یکه تاز عرصه ی روشنفکری در باشگاه بودند .
تاپیکهایشان اما امروز در ارشیو موجودست . کدامیک اینگونه تاپیک یا پست میزدند ؟

منظور اینست عزیز ...

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه فقط از محدودیت حرف میزنی و انتخاب سلیقه ای، بعد میگی به امید ایران آزاد؟!
اولین قدم برای داشتن ایران آزاد اینه که به عقاید هم احترام بزاریم!
شاید اون کسایی که تو گفتگوی آزاد به قول شما مطالبی سطح پایین می نویسند، برای خودش و یه عده ای اون نظر محترم باشه!
ما حق نداریم حذف یا محدودش کنیم!
دوم اینکه اکثر بچه های گفتگوی آزاد همگی مثل شما مهندسند!
ولی مهندسینی که واقعا دلشون از خیلی چیزا پره!
و اصلا اینکه اسم اون تالار گفتگوی آزاده!
قرار نیست اونم محدود کنید! اگه اینطوریه که بنویسید تالار گفتگوی محدود!

با سلام به شما دوست ارجمند .

در جوامع مترقی با تمام ازادی های ممکن به هر شکل با انارشیسم و قانون گریزی مبارزه میگردد .

ایا در جوامع مترقی که همگی به ازادی در ان معتقدیم قانون وجود ندارد ؟

ایا بواسطه ی عنوان ازادی بایست از حدود قوانین عبور نمود ؟

اتفاقا شعبان بی مخها از مرز قانون عبور میکنند و انارشیسم را اشکار میکنند .

یک مهندس قبل از ارائه ی مشکل به ارائه ی راهکار میپردازد .
همگی میدانیم مشکل چیست ؟ ( حتی ننه جون فلانی )

اما بجای ناسزا گویی به این و ان که کار شعبان بی مخهاست و باعث ف ی ل ت ر باشگاه شده بهتر است در تاپیکهای مختلف راهکارهای عقلانی ارائه نمایید .

موفق باشید

hamidelahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از پستهارو خوندم نخواستم نقله قول بگیرم تا فکر کنید که بخوام جواب کسی رو بدم یا منظورم شخصه خاصی باشه.
منم به شخصه نظره خودم رو میگم و بس:
تالاره گفتگو آزاد و اخبار دو تالار پر بازدید هستند که بیشتر نشان دهنده افکار و عقاید دوستان کاربر هستند.این روزها یا بهتره بگم این چند وقته این دو تالار خیلی از سمت و هدف خودشون دور شدند ، شدند جایی برای توهین،بی احترامی،دروغ و ......
چیزهای که در حیطه مهندسان عزیز و تحصیلکردمون نیست
موضوعاتی در تالار گفتگو آزاد دیده میشه که به هیچ عنوان برازنده دیدگاه فکری یک مهندس نیست.
بیشتر تاپیکها یا بحثها پستاشون یا اسپم هست یا یه جواب براساس تعصبات خشک و بیجا.کمتر به دیدگاه عقل و تفکرات کشیده میشه.
برای بهتر شدن هم در ابتدا می بایست به هم احترام گذاشت و عقاید یکدیگرو محترم شمرد
خیلی منطقی و با ادله موضوع رو روشن و بیان کنیم و از زدن پستهای اسپم خودداری کنیم.
البته تاپیکهایی هم برای اسپم باشه در رابطه با موضوعات خاصه خودش.
در مورد امتیاز دهی هم عزیزان وقتی امتیاز بدهند که از دیدگاه فکری کسی خوششون اومده باشه و اون کاربر هم بدونه چه کسانی با نظرش موافق یا مخالف هستند اینطوری به نظره من سطح این دو تالار بالاتر خواهد رفت.:gol::gol::gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا