دانلود کتابهای طراحی شهری و شهرسازی (انگلیسی)

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
Urban Avant-Gardes: Art, Architecture and Change

Urban Avant-Gardes: Art, Architecture and Change

دانلود با حجم 9 MB

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
The Dictionary of Urbanism

The Dictionary of Urbanism

دانلود با حجم 245 MB

البته خانم samira-71 بخش اول این کتاب رو در این تاپیک قرار دادن و مطمئناً قسمت های دیگر رو هم اضافه میکنند، ولی خب، من اینجا کتاب رو بصورت کامل برای اون دسته از دوستانی که هم از سرعت و پهنای باند خوبی برخوردار هستند و یا هم مثل من خیلی صبر و حوصله ندارن قرار دادم ;)

bereliyant

عضو جدید
مهندس واقعا دستت درد نکنه خیلی کیف کردم از اینهمه معرفت و لطفی که دارید به همه ما-مهندس میشه لطف کنید و نمونه شیت هم برامون بگذارید؟:):redface:

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس واقعا دستت درد نکنه خیلی کیف کردم از اینهمه معرفت و لطفی که دارید به همه ما-مهندس میشه لطف کنید و نمونه شیت هم برامون بگذارید؟:):redface:

ممنون دوست عزیز از لطفت، اما بهتر بود درخواستتونو یا بصورت پیغام و یا در فروم مربوطه میدادین. اونجوری بهتر میتونستم کمکتون کنم. در ضمن اگر در فروم معماری و یا شهر سازی بیشتر بگردی مطمئناً نمونه کارهارو پیدا میکنی.
موفق باشی.

bereliyant

عضو جدید
اخه نمیدونستم پیام میتونم بگذارم-خیلی به سایت اشنا نیستم و خیلی هم گشتم چیزی پیدا نکردم

raypuor

عضو
خواهش میکنم، موضوع پایان نامه من که هنوزم تموم نشده: Identifying Lost spaces in new development part of cities: Case of Famagusta

سلام دوست عزیز
از اینکه دوستانتان را در داشته هایتان شریک میکنید، از شما تشکر میکنم. موضوع پایان نامه تان بسیار جالبه...تو کتابهایی که شر کردید کتاب فضاهای گمشده راجر ترانسیک نبود، خیلی به کارتون کمک میکنه. احتمالا اون دیدید ولی چون تو این فهرست نبود، یاداوری کردم.

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
از اینکه دوستانتان را در داشته هایتان شریک میکنید، از شما تشکر میکنم. موضوع پایان نامه تان بسیار جالبه...تو کتابهایی که شر کردید کتاب فضاهای گمشده راجر ترانسیک نبود، خیلی به کارتون کمک میکنه. احتمالا اون دیدید ولی چون تو این فهرست نبود، یاداوری کردم.

ممنون، اتفاقاً اون کتاب جزو منابع اصلی پایان نامه من قرار داره ولی چون بصورت PDF نیست در حال حاضر نمیتونم اینجا بذارمش، امیدوارم وقت کنم و اسکنش کنم و بذارمش اینجا

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
Oregon Bicycle and Pedestrian Design Guidelines

Oregon Bicycle and Pedestrian Design Guidelines

این کتاب راهنمای طراحی برای پیاده و دوچرخه سوار طبق قوانین آمریکا می باشد.

cover.jpg

دانلود
با حجم 22 MB

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
The Concise Townscape

The Concise Townscape

این کتاب به بررسی ایده ی "منظر شهری" میپردازه. منظرشهری یعنی هنر القای سازمان یافته و وابستگی بصری به ساختمانها، خیابانها و فضای شهری در دید مردم می باشد.

دانلود با حجم 52 MB

zdaraiy

عضو جدید
مرسی خیلی دنبال کتاب life between buiding می گشتم دیگه فارسی چاپ نمیشه حداقل تا یه مدتی. چه خوب که متن اصلی رو گذاشتید بازم ممنون;)

آخرین ویرایش:

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
The Landscape Urbanism Reader

The Landscape Urbanism Reader

با توجه به اینکه هنوز توسعه شهرها در اقصی نقاط دنیا بجای عمودی، افقی می باشد، طراحی منظر در حال تبدیل شدن به یکی از عناصر مهم و کلیدی بجای معماری در سازماندهی شهرهای معاصر می باشد.
این کتاب توسط Charles Waldheim که خود یکی از پیشگاهان این جنبش می باشد تالیف شده که شامل چهارده مقاله از متخصصین و دست اندرکاران این حرفه می باشد.

دانلود با حجم 31 MB

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
The Urban Question: A Marxist Approach

The Urban Question: A Marxist Approach

هدف این کتاب چیزی کمتر از بررسی دوباره ایده های جامعه شناسی شهری نیست.
این مهم از دو طریق بدست می آید: نقد و بررسی اطلاعات موجود در مورد جامعه شناسی شهری (و شهرسازی) و تلاش برای طرح کردن اصول مارکسیستی برای جامعه شناسی شهری بازسازی شده.

41e4Kcg-nlL._SY300_.jpg
دانلود با حجم 15 MB

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
Big Plans: The Allure and Folly of Urban Design

Big Plans: The Allure and Folly of Urban Design

کتاب "طرح های بزرگ: جذبه و جنون طراحی شهری" از ایده ی تمایل آرمانهای انسانی برای اغراق و مبالغه در نقش عقلانیت در زندگی عمومی سرچشمه میگیرد.
این کتاب از نقدهای نویسندگانی چون لوئیس مامفورد، جین جیکوب و جان برینکرهوف در حوزه معماری و شهرسازی الهام گرفته است. در این کتاب نگارنده از دیدگاه یک مصرف کننده به مقوله ی طراحی شهری مینگرد، دیدگاهی که پوچی مهندسی اجتماعی و انعطاف پذیری روح انسان را برجسته می سازد.

دانلود با حجم 1.5 MB

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
Inclusive Urban Design: Public Toilets

Inclusive Urban Design: Public Toilets

کتاب " طراحی شهری فراگیر: توالت های عمومی" یک منبع منحصر به فرد درمورد دستور العملهای طراحی و تعیین خط مشی هایی در مورد تدارکات و طراحی سرویس های بهداشتی عمومی در سطح شهر می باشد.

دانلود با حجم 20 MB

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
Class, Culture and Suburban Anxieties in the Victorian Era

Class, Culture and Suburban Anxieties in the Victorian Era

This book demonstrates how representations of the Victorian suburb in mid- to late-nineteenth century British writing occasioned a literary sub-genre unique to this period, one that attempted to reassure readers that the suburb was a place where outsiders could be controlled and where middle-class values could be enforced. Whelan explores the dissonance created by the differences between the suburban ideal and suburban realities, recognizing the persistence of that ideal in the face of abundant evidence that it was hardly ever realized. She discusses evidence from primary and secondary sources about perceptions and realities of suburban living, showing what it meant to live in a "real" Victorian suburb. The book also demonstrates how the suburban ideal (with its elements of privacy, cleanliness, rus in urbe, and respectability), in its relation to culturally embedded ideas about the Beautiful and Picturesque, gained such a strong foothold in the Victorian middle class that contemplating its failure caused intense anxiety. Whelan goes on to trace the ways in which this anxiety is represented in literature.

دانلود با حجم 1.5 MB

بالا