دانشجويان كارشناسي ارشد گرايش مديريت سيستم هاي اطلاعاتي

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين تابيك براي آشنايي دانشجويان گرايش مديريت سيستم هاي اطلاعاتي و تبادل اطلاعات راه اندازي شده است .:gol:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز .

خودتون شروع کنید. یه توضیحی در مورد رشته mis ارائه میدین؟؟؟ یه مقاله کوتاه که خودتون بنویسین که به درد دوستانی که بعدا میان اینجا بخوره. ؟؟؟

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مديريت سيستم هاي اطلاعاتي يكي از گرايش هاي مهندسي فناوري اطلاعات در مقطع ارشده.
هدف اين گرايش تربيت متخصص در زمينه شناسايي نياز سيستم هاي اطلاعاتي و مديريت و طراحي اين سيستم هاست
كلا 32 واحد درسي دارين كه 24 واحد اصلي و اختياري و 2 واحد سمينار و 6 واحد پروژ هست .
به ما ترم اول مديريت توسعه نرم افزار و برنامه ريزي استراتژيك فناوري اطلاعات و نياز سنجي اطلاعاتي دادن ولي اگه فارغ التحصيل نرم افزار باشين و اين گرايشش رو انتخاب كنين بايد درس مديريت كنترل پروژه رو به عنوان پيشنياز بگذرونيد
درس مهندسي نرم افزار از دوره كارشناسي به عنوان پيشنياز اكثر دروسه و نيازه كه مفاهيم رو بلد باشيد
علاوه بر مديريت توسعه نرم افزار و برنامه ريزي استراتژيك فناوري اطلاعات و نياز سنجي اطلاعاتي دو درس اصلي ديگر برنامه ريزي منابع سازمان و تست و نگهداري نرم افزاره.

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني هيچكي تو اين تالار ام اي اس نمي خونه ؟
:surprised:

samane..

عضو جدید
سلام:smile:
تیکا جان میشه بگی دانشجوی کدوم دانشگاه هستی؟ من از داوطلبین ارشد IT هستم ولی رشته شما رو جز 4 گرایش اصلی آی تی ندیدم . شما دقیقا رشته امتحانی ات چی بوده؟

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:smile:
تیکا جان میشه بگی دانشجوی کدوم دانشگاه هستی؟ من از داوطلبین ارشد IT هستم ولی رشته شما رو جز 4 گرایش اصلی آی تی ندیدم . شما دقیقا رشته امتحانی ات چی بوده؟

عزيزم تا اونجا كه من مطلعم اي تي اين چند گرايش رو داره

تجارت الكترونيك
شبكه كامپيوتري
امنيت
مديريت سيستم هاي اطلاعاتي :كه مابهش ميگيم ام اي اس
البته ام اي اس مخفف چيزهاي ديگه اي هم هست

دقيقا رشته امتحانيم اي تي بوده :D
موفق باشي

salimehjan

عضو جدید
سوال در مورد درس "نیازسنجی اطلاعات"

سوال در مورد درس "نیازسنجی اطلاعات"

عزيزم تا اونجا كه من مطلعم اي تي اين چند گرايش رو داره

تجارت الكترونيك
شبكه كامپيوتري
امنيت
مديريت سيستم هاي اطلاعاتي :كه مابهش ميگيم ام اي اس
البته ام اي اس مخفف چيزهاي ديگه اي هم هست

دقيقا رشته امتحانيم اي تي بوده :D
موفق باشي

سلام تیکا جان
سال نو مبارک.
من دانشجوی ترم آخر مهندسی IT هستم. علاقه ام به ادامه تحصیل در رشته ام آی اس هستش. به همین دلیلم استاد راهنمام پیشنهاد داد موضوع پروپه پایانیم "نیازسنجی اطلاعات" باشه. حالا من هر چی اینترنتو زیر و رو میکنم که یه مطلب در این زمینه پیدا کنم نمیشه (اشکم در اومده دیگه!)
از طرفی معادل انگلیسیشم نمیدونم چی میشه که اونو سرچ کنم. استادمم ترجمه درستی براش نمیگه (نمیخواد همکاری کنه):
information requirenmet؟
information needs؟
information assessment؟
....؟
خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنین در مورد اینکه از کجا شروع کنم؟ از کجا و چطوری مطلب گیر بیارم؟ و هر کمک دیگه ای از دستتون بر میاد!:redface:

soraya_shz

عضو جدید
سلام تیکا جان
سال نو مبارک.
من دانشجوی ترم آخر مهندسی IT هستم. علاقه ام به ادامه تحصیل در رشته ام آی اس هستش. به همین دلیلم استاد راهنمام پیشنهاد داد موضوع پروپه پایانیم "نیازسنجی اطلاعات" باشه. حالا من هر چی اینترنتو زیر و رو میکنم که یه مطلب در این زمینه پیدا کنم نمیشه (اشکم در اومده دیگه!)
از طرفی معادل انگلیسیشم نمیدونم چی میشه که اونو سرچ کنم. استادمم ترجمه درستی براش نمیگه (نمیخواد همکاری کنه):
information requirenmet؟
information needs؟
information assessment؟
....؟
خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنین در مورد اینکه از کجا شروع کنم؟ از کجا و چطوری مطلب گیر بیارم؟ و هر کمک دیگه ای از دستتون بر میاد!:redface:

سلام دوستان

نيازسنجي اطلاعات خيلي مطلب درموردش ميتوني پيدا كني
واسه پروژت بايد يكي از زيرشاخه هاشو انتخاب كني يعني بهتره درمورد يكي از تكنيكهاي نيازسنجي و جمع آوري اطلاعات بحث كني

ehssan2095

عضو جدید
سلام من ورودی 91 رشته ام ای اس ام.

سلام
من میخام این رشته رو بخونم میخاستم چارت درسی این رشته رو واسم بزاری و اینکه اگه دانشگاه ازادی هستی شهریه ثابت و متغیر دروس
در ضمن من رشتم مدیریت اموربانکی چند واحد پیشنیاز به من میخوره

vahidith

عضو جدید
سلام
واسه اونایی که این رشته رو میخونن و اونایی که علاقه زیادی برا این رشته دارن
سیستم های اطلاعاتی از گرایش های سه رشته تو ارشده 1.آی تی 2.مهندسی صنایع 3.مجموعه مدیریت (مدیریت فناوری (گرایش سیستم های اطلاعاتی))
قضیه چیه ؟؟؟:gol::gol:
چه فرقی بین اینهاست ؟؟:gol::gol::gol::gol:

arshia925

عضو جدید
يعني هيچكي تو اين تالار ام اي اس نمي خونه ؟
:surprised:

با عرض سلام و خسته نباشید.
من کارشناسیم نرم افزار بوده و ارشد هم با رتبه 300 رشته مدیریت سیستم های اطلاعات قبول شدم . باید عرض کنم که این رشته همینجور که از اسمش پیداست با mis اشتباه نگیرید. چون همون جور که از اسمش پیداست mis یعنی "سیستم اطلاعات مدیریت".
من دانشجوی ترم اول هستم. از دوستان ممنون میشم در مورد بازار کار این رشته مطالبی رو در اختیار بنده بگذارن.من تازه خدمتمم تموم شده و در به در جویای کار.خوشحال میشم کمکم کنید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

arshia925

عضو جدید
سلام
من میخام این رشته رو بخونم میخاستم چارت درسی این رشته رو واسم بزاری و اینکه اگه دانشگاه ازادی هستی شهریه ثابت و متغیر دروس
در ضمن من رشتم مدیریت اموربانکی چند واحد پیشنیاز به من میخوره

با سلام.
اینم چارت دروسی که باید تو دوران کارشناسی ارشد بگذرونیhttp://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=137450&d=1361177197&thumb=1http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=137451&d=1361177212&thumb=1

farzad_dh

عضو جدید
سلام من ورودی 91 رشته ام ای اس ام.

با سلام،

اگه امكانش هست منابع آزمون كارشناسي ارشد اين رشته رو هم بگين.. ممنون

و يه سوال ديگه.. من مهندسي صنايع خوندم.. فكر مي كنين براي كارشناسي ارشد ام اي اس رشته مناسبيه يا بيشتر به درد بچه هاي IT مي خوره؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
با سلام،

اگه امكانش هست منابع آزمون كارشناسي ارشد اين رشته رو هم بگين.. ممنون

و يه سوال ديگه.. من مهندسي صنايع خوندم.. فكر مي كنين براي كارشناسي ارشد ام اي اس رشته مناسبيه يا بيشتر به درد بچه هاي IT مي خوره؟

سلام
بهتر بود اول کمی در مورد سوالتون توی تالار میگشتین ..

منابع .. کلیک کنید

در مورد گرایش MIS هم میتونه برای شما هم خوب باشه اگر علاقه و استعداد داشته باشین و پشتکار بخرج بدین

موفق باشین

ladan joojoo

عضو جدید
با سلام
میخوام بدونم کسی درخصوص آزمون ارشد بصورت داخلی که در دانشگاههای علم و صنعت و شیراز و .... برگزار میشه میدونه سطح سوالات در چه حدیه؟

alipour.sahar

عضو جدید
سلام
من گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی دانشگاه شیراز می خونم. رشته بسیار خوبی هستش و یه جورایی میشه گفت که یک گرایش یبن رشته ایی هست . البته کاربردهای زیادی داره و بیشتر به درد مدیران آی تی در سازمانهای مختلف می خوره. همچنین فارغ التحصیلان این رشته می تونن با تاسیس شرکت های مشاوره پول خوبی دربیارن.

zhazha

عضو جدید
سلام من آشنایی MIS دارم و روش‌های تصمیم گیری اگر کمکی‌ احتیاج داشتین در خدمتم مقاله یا هرچیز دیگه :)

samigorgan

عضو جدید
سلام بچه ها من دانشجوی سال دوم رشته فناوری اطلاعات گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی توی دانشگاه خواجه نصیر هستم. اول از همه در مورد اسم رشته بخوام بگم دو نظریه وجود داره در مورد اسم انگلیسی اول mis که میتونه مخفف management of information system باشه که احتمالا غلطه چون به management information system هم mis میگن که اسم یکس از دروس هستش یکی دیگه هم ism که همون information system managment هستش که هم کلاسیهام میگفتن این اسم درسته چون خیلی تحقیق کردن. در هر صورت تو ایران بهش میگن مدیریت سیستم های اطلاعاتی. که تو دانشگاه خواجه نصیر تو دانشکده صنایع ارایه میشه یعنی گروه آیتی تو دانشگده صنایع هست نه کامپیوتر البته گفتن قراره یه دانشکده جدید بشه خودش کی خدا میدونه ولی کلا ساختمونش رو جدا کرده و رویکرد آیتی داره. یه گرایش بین رشته ایه حتی بیشتر از آیتی بین رشته ایه ولی خیی بازار کارش خوبه مخصوصا تو تهران و شهرای بزرگ . با درسایی که پاس میکنی و اگه خودتم یکم همت داشته باشی تو زمینه های ERP، data mining, BI, CRM و خیلی شاخه های دیگه میتونی موفق باشی و جای خودتو تو شرکت ها باز کنی.

samigorgan

عضو جدید
من زیر شاخه مدیریت سیستم های اطلاعاتی از رشته آیتیم فرقش اینه شما این گرایشو تو هر رشته انتخاب کنید نحوه درس دادنش میشه شبیه همون رشته مثلا از رشته مدیریت برید این گرایش خب بیشتر مباحث مدیریتی ولی از آیتی برید بیشتر جنبه های سیستم اطلاعاتی مطذرح میشه .به زبان عامیانه از مدیریت برید ism یعنی تو مدیریت آیتی رو قاطی کردی از آیتی بری یعنی تو آیتی مدیریت رو قاطی کردی. ولی تو بازار کار فک کنم از آیتی بری بهتره چون تو مصاحبه مثلا نمیگن مفاهیم erp چیه یا مفاهیم داده کاوی میگن چقد بلدی با نرم افزاراش کار کنی

yasi70

عضو جدید
سلام
بچه ها من امسال قبول شدم
اما دانشگاه بین المللی شیراز
راهمون خیلی دوره میخواستم بدونم ارزششو داره به نظرتون؟
کمکم کنین

shahrzad sar

عضو جدید
سلام
دوستان منم مجازی شیراز این گرایش را قبول شدم
ولی هنوز تو زمان ثبت نام گیجم اخه میخوام ببینم ازاد را چیکار کردم
دوستانی که دانشجو این رشته تو همین دانشگاه هستن لطف کنن بیان کمک کنن استادا خوب هستن؟ نحوه تشکیل کلاس ها به چه صورته من خیلی گیجم لطف کنین راهنمایی کنید

yasi70

عضو جدید
سلام
یعنی کسی نیست کمکی کنه ؟

دوست عزیز من به خاطر قبوولیه خودم خیلی پرس و جو کردم ولی هزنه ها خیلی زیاده
استاداش خوبن البته استادای دانشگاه شیراز و از طرفی اولین ساله که برا این رشته دانشجو میگیره
شهریه خوابگا هاش فوق العاده سنگینه
بازم سوالی داشتی میتونی بپرسی

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام
بچه ها من امسال قبول شدم
اما دانشگاه بین المللی شیراز
راهمون خیلی دوره میخواستم بدونم ارزششو داره به نظرتون؟
کمکم کنین
در رابطه با دانشگاه شیراز اطلاعاتی ندارم
اما در مورد رشته بستگی داره!!!!
مباحثی که درس داده میشه، مدیریت استراتژیک، بی پی آر، ای ار پی(این دو درس بیشتر جنبه صنایعی دارن)، داده کاوی و چند واحد مربوط به فازی، مباحث تست و توسعه نرم افزار، نیازسنجی
اگر در خودتون این توانایی رو میبینید که سال بعد روزانه قبول میشین بهتره نرین در غیر این صورت نقد رو بچسبین خیلی بهتره
پست های ص قبل دوستمون(
samigorgan) در رابطه با این رشته هم عالی هست:smile:

آخرین ویرایش:

mahsaasadinejad

عضو جدید
سلام
من تو رشته آی تی ام آی اس فارغ التحصیل شدم
فرق این گرایش با بقیه بیشتر تو پروژه پایانی مشخص میشه
در واقع در این شاخه شما به جای ریز شدن در مباحث فناوری ارتباطات و برنامه ها ، تا حدودی وارد مباحت ساختار سازمانی, فرایند ها و مهندسی سازمان میشین
نهایتا شما باید بتونین سازمان رو از لحاظ تکنولوژی و عملکرد به صورت همزمان شناسایی و تحلیل کنید بعد برای بهبود
استراتژی, هدف, فرایند های باز مهندسی شده (به شکلی که ضعف ها و کمبود ها چه درفناوری و چه در بازدهی بهبود بخشیده شن)ارائه بدین, IT master plan ارائه بدین و نهایتا به عنوان ناظر و مجری فنی بتونین در پیاده سازی
مناسب ترین تکنولوژی و عملیات های اجرایی رو به سازمان بدین.
در انتها هم بتونین بهبودتون رو ارزیابی و تحلیل کنین و ازش دفاع کنین.
البته ممکنه دید بنده کمی اجرایی باشه ;)

hakamii

عضو جدید
سلام تیکا جان
من یه مقاله در رابطه با بخش اثر بخشی mis در دانشگاه میخوام...
از اونجایی که شما رشته تون mis هست، اگه امکانش هست کمکم کن ... مطلبی در این مورد اگه داری لطفا واسم بفرست ... ممنون میشم

fatemeh4

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من ترم آخر کارشناسی it هستم .ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته سیستم های چند رسانه ای داره خواستم کسی در مورد این رشته اطلاعاتی داره بهم بگه ؟ چطور رشته ای هستش ؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من ترم آخر کارشناسی it هستم .ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور رشته سیستم های چند رسانه ای داره خواستم کسی در مورد این رشته اطلاعاتی داره بهم بگه ؟ چطور رشته ای هستش ؟
سلام
فک میکنم این گرایش فقط تو دانشگاه پیام نور هست یا اگه جایی دیگه هم باشه خیلی کم هست.
یک درس اختیاری به این مضمون جزو دروس کارشناسی مهندسی آی تی هس و این گرایش هم بسط یافته همون میشه.

بالا