داداش گلم حجابت واسه تو قصه ها نیست!

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی داداشای گلم. الهی آبجی فدای تک تکتون بشه. :smile:
چه بچه مذهبی باشین، چه لادین، آبجی اقیانوس فداتون می شه. این رو به کسایی می گم که گاهی با هم بحث می کنیم. تو بحثا، باید بحث کرد و إلّا اسمش بحث نمی شه :Dولی در کل همتون صابخونه ی قلب منید.

داداشای گلم. من ازتون گله دارم. خیلی وقتا می شینین و پا رو پا می ندازین و درباره ی حجاب خانوما نظر میدین. اصلا هم به خودتون نمی گین، یه اقیانوسی هست که دلش نمی خواد شما دربارش میز گرد بذارین!! غصه می خوره! داد میزنه! ناله می کشه! شیون می کنه.

اگر شما واقعا مسلمون هستین، برین و درباره ی حجاب خودتون حرف بزنین.
اصلا می دونین که به گوش خیلی هاتونم نرسیده که حجابتون چیه؟

این خیلی بده. یکی از دلیل هایی که ما خانوما دوست نداریم بهمون گیر بدن که حجاب رو رعایت کنیم اینه که فکر می کنیم در حقمون نا عدالتی شده.
خوب راست می گیم دیگه! خدا حکم عادلانه ای داده ولی شما داداشا با بی توجهیتون کاری کردین که موضوع حجابتون بشه واسه ی کتابا!

کاری کردین که هر وقت کسی از حجاب حرف میزنه دیگران شکی نمی کنن که اون داره درباره ی حجاب خانوما حرف می زنه. به ولله حجاب دو گونه داره. چرا به حجاب آقایون انقدر بی توجهی می کنین که من! من! کی باورش می شه؟! من! باید بیام و واستون توضیح بدم که حجابتون چیه؟!!

:huh:

حالا فکر می کنین حجابتون چیه و چه قدر به حجابتون عمل می کنین؟ فکر نمی کنین باید روش فرهنگ سازی کنین ؟ :w05:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام
باریک الله آبجی زدی وسط خال
اتفاقا می‌]واستم در مورد همین مطلب بنویسم.

حجاب مرد

خدا تو قران میگه مردها چشمشون رو از دید بد کنترل کنن و چشمشون رو حفظ کنن
این حجاب مرد هست
یعنی حفظ و کنترل نگاه

به نظرم حجاب مردها میتونه خیلی چیزای دیگه باشه
مثلا نوع حرف زدنشون
مثل جوونای امروزی چاله میدونی حرف نزدن خودش یه نوع حجابه

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
باریک الله آبجی زدی وسط خال
اتفاقا می‌]واستم در مورد همین مطلب بنویسم.

حجاب مرد

خدا تو قران میگه مردها چشمشون رو از دید بد کنترل کنن و چشمشون رو حفظ کنن
این حجاب مرد هست
یعنی حفظ و کنترل نگاه

به نظرم حجاب مردها میتونه خیلی چیزای دیگه باشه
مثلا نوع حرف زدنشون
مثل جوونای امروزی چاله میدونی حرف نزدن خودش یه نوع حجابه

چی می گیییییییییی؟
می خواستین این تاپیک رو بزنین؟! خوب اینم به جای اون همه تاپیکی که من می خواستم بزنم دیدم بقیه زدن!! یکیش همین تاپیک عبادت حیوانات :D

راستی نظرتون درباره ی این تی شرت های کوتاه که پسرا می پوشن چیه؟ به خدا چون شما روبرومی نمی تونم واضح تر بگم! ولی خودتون می دونین که! از حضرت آدم بد تر لباس می شن! شما که این جوری نیستن؟ نه! نه! امکان نداله!!
:cry:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
چی می گیییییییییی؟
می خواستین این تاپیک رو بزنین؟! خوب اینم به جای اون همه تاپیکی که من می خواستم بزنم دیدم بقیه زدن!! یکیش همین تاپیک عبادت حیوانات :D

راستی نظرتون درباره ی این تی شرت های کوتاه که پسرا می پوشن چیه؟ به خدا چون شما روبرومی نمی تونم واضح تر بگم! ولی خودتون می دونین که! از حضرت آدم بد تر لباس می شن! شما که این جوری نیستن؟ نه! نه! امکان نداله!!
:cry:

منم حالم از تیپ پسرای امروزی بهم می‌خوره
وقتی خم میشن تا فیها خالدونشون معلوم میشه.

نه بابا من یکی اگه میشد از این دشداشه‌ها می‌پوشیدم:biggrin:
اصلا واجب شد یه عکس از خودم بذارم

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم حالم از تیپ پسرای امروزی بهم می‌خوره
وقتی خم میشن تا فیها خالدونشون معلوم میشه.

نه بابا من یکی اگه میشد از این دشداشه‌ها می‌پوشیدم:biggrin:
اصلا واجب شد یه عکس از خودم بذارم

عکس خودت رو ؟! له! له! نمی خواد! :cry:

من با کوتاهی لباسشون مشکلی ندارم. ولی می تونن یه زیر پیرن بلند تر زیرش بپوشن که. حالا چرا نمی پوشن خدا عالمه.

والا اگر خانوم بودن می گفتیم می خوان دل ببرن! اینا که حال به هم می زنن! ووووووی!

كربلايي حسام

اخراجی موقت

من با کوتاهی لباسشون مشکلی ندارم. ولی می تونن یه زیر پیرن بلند تر زیرش بپوشن که. حالا چرا نمی پوشن خدا عالمه.

والا اگر خانوم بودن می گفتیم می خوان دل ببرن! اینا که حال به هم می زنن! ووووووی!

واسه منم حالبه
ببینم هدفشونچیه
فقط اینکه فلان خواننده غربی چه لباسی رو میپوشه واسشون مهم یا نه؟
دلیلشون جیه؟

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب آبجی خدا هم ازشون نخواسته زیرپیرن بلند بپوشن ! شاهدشم لباس احرام مردا دور خونه خدا...

ولی از این حرفا گذشته من دیروز تو مترو یه تیشرتی دیدم که اگه 1 میلیون به من میدادن (جدی میگم) امکان نداشت بپوشم...
حتی روم نمیشه بگم روش چه عکسایی بود...
خواستم یواشکی ازش عکس بگیرم نشد.
نمیدونم بعضی مردم چی تو ذهنشون میگذره

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب آبجی خدا هم ازشون نخواسته زیرپیرن بلند بپوشن ! شاهدشم لباس احرام مردا دور خونه خدا...

ولی از این حرفا گذشته من دیروز تو مترو یه تیشرتی دیدم که اگه 1 میلیون به من میدادن (جدی میگم) امکان نداشت بپوشم...

خیلی عذر می خوام ولی فکر کنم پوشاندن عورت، برای مرد واجب باشه. مطمئن نیستم ولی ینی نیست؟!!!!! :eek: اتفاقا فکر کنم باید پیراهن بلند بپوشن و روی شلوار هم بزارن حالا من یه خورده از طرف خودم تخفیف دادم :biggrin:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب شما جزئیش کن :D خوبه ها!

نه خوب ...
اینجوری که نمیشه !
تا حالا اونایی که اومدن این تاپیک ، با اون طرز لباس پوشیدن مخالف بودن ...
باید کسی موافق باشه تا باهاش بحث کنیم !
اینجوری میشه به یه نتیجه ای رسید ... :D

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی عذر می خوام ولی فکر کنم پوشاندن عورت، برای مرد واجب باشه. مطمئن نیستم ولی ینی نیست؟!!!!! :eek: اتفاقا فکر کنم باید پیراهن بلند بپوشن و روی شلوار هم بزارن حالا من یه خورده از طرف خودم تخفیف دادم :biggrin:

به حساب دفاع نذار چون منم بدم میاد
ولی اون تیشرتای کوتاه فقط شکمشونو میندازه بیرون که اگه بدون تیشرت و زیرپوش هم میومدن اشکال شرعی نداشت
شلوار کوتاه هم که باز اشکال شرعی نداره

اینه دیگه

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

عورت رو برای مرد چی تعریف می کنی ؟

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خوب ...
اینجوری که نمیشه !

آخه اونجور لباس پوشیدن یه مرام خاصی میخواد که تو جامعه مهندسین کمتر میتونی پیداش کنی

كربلايي حسام

اخراجی موقت

پوشاندن عورت که دیگه واجبه

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
به اعتقاد من مساله پوشش مردها به سطح فرهنگ طرف بستگی داره نه دین و مذهب خیلی نماز خون ها رو میشناسم که لباس های جلف (از دید من) میپوشن، آدمی که برای خودش ارزش قایل باشه میدونه چی بپوشه، حجاب زن ها هم که متاسفانه با حالت اجباری که داره وضع افتضاحی پیدا کرده، قبلا در این مورد زیاد بحث کردیم.

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
به اعتقاد من مساله پوشش مردها به سطح فرهنگ طرف بستگی داره نه دین و مذهب خیلی نماز خون ها رو میشناسم که لباس های جلف (از دید من) میپوشن، آدمی که برای خودش ارزش قایل باشه میدونه چی بپوشه، حجاب زن ها هم که متاسفانه با حالت اجباری که داره وضع افتضاحی پیدا کرده، قبلا در این مورد زیاد بحث کردیم.

چه آواتار قشنگی داری

ارش مهرداد

عضو جدید
به دنيای متمدن پا نخواهيم نهاد
مگر آنگاه که زن در ميان ما
از يک لايه گوشت چرب و نرم
به صورت يک نمايشگاه گل درآيد...

نزار قبانی

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز

:eek::eek::eek::eek:

ساقي كوير

عضو جدید
سلام
خدا خيرت بده آبجي مگه شما يه تذكر به اين جوونا بدين ما كه هرچي داد زديم تو گوششون فرو نرفت.
بايد اين مطلب رو با ادله متقن ثابت كنيم كه جاي هيچ شك و شبهه اي باقي نمونه و بايد در مورد حجاب يك جنبش و جبهه شكل بگيره كه همه به يك ديگر تذكر بدن نه فقط كساني كه كارت امر به معروف دارن بايد اين روشي كه شكل گرفته كه امر به معروف و نهي از منكر مربوط به يه نهاد خواص باشه رو بايد شكست و همه به اين امر حياتي رو بيارن(البته به روشهاي صحيح و به دور از هر نوع تندروي) تا كسي به خودش جرأت تخلّف از دستورات حيات بخش و ضامن حيات اسلام و زندگي اجتماعي رو ندهد.
بايد مناظره ها در مورد حجاب شكل بگيرد و با دليل اين مسائل مطرح شود و هركس ادله خودش رو مطرح كند تا طرفين به يك نتيجه برسن.
نظرت چيه آبجي؟

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار

اولا آبجي ممنون بابت تاپيك خيلي خوبت......:gol:
مسئله حجاب مردان يه مورد فراموش ده اي هست كه بايد بهش توجه كرد.....
درسته همينطور كه زنان بايد حجاب خودشونو رعايت كنند و باعث رنج و عذاب روحي براي مردان نشن،متقابلا مردان هم بايد حجاب خودشونو رعايت كنن......
ياد داستان علي گندابي افتادم........
يه جوون لاته خوشتيپه خوشگل اما وقتي ميبينه ناموسه مردم كه تازه شوهر كرده داره بهش نيگاه ميكنه،سر و وضع خودشو ژوليده ميكنه و به خودش اين نهيب رو ميزنه كه چرا همچين تيپي ميزني كه ناموس مردم اينطور به تو نگاه كنه......

پس ما مردا هم نسبت به تيپي كه ميزنيم و پوششي كه انتخاب ميكنيم مسئوليم......
همينطور كه يه زن ميتونه باعث بشه يه مرد به گناه بيوفته،متقابلا هم اين مورد صحيحه.....

اما در مورد حرف شما رضا جون.......

شما در حالت احرام،بايد عريان باشي......اصلا فلسفه محرم شدن عرياني هست.....
يعني همينطور كه روز اول خدا تو رو عريان و بدون گناه آفريد،الان هم عريان و بدون گناه در محضرش حاضر هستي........

اين لباس سفيد هم كه ميبيني نمادي از كفني هست كه بايد بپوشي.....
و ياد آور روزي هست كه داري از اين دنيا ميري......

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما در مورد حرف شما رضا جون.......

شما در حالت احرام،بايد عريان باشي......اصلا فلسفه محرم شدن عرياني هست.....
يعني همينطور كه روز اول خدا تو رو عريان و بدون گناه آفريد،الان هم عريان و بدون گناه در محضرش حاضر هستي........

اين لباس سفيد هم كه ميبيني نمادي از كفني هست كه بايد بپوشي.....
و ياد آور روزي هست كه داري از اين دنيا ميري......

این مسئله عریان بودن و اینا سفسطه ست وگرنه باید در مورد خانوما هم صدق میکرد
بعدم اینکه اونجا زن و مرد قاطی اند پس یعنی اشکال نداره مردا جلوی خانوما نیمه عریان باشند

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعدم اینکه اونجا زن و مرد قاطی اند پس یعنی اشکال نداره مردا جلوی خانوما نیمه عریان باشند

راستش تا اونجایی که من از پ.شش هنگام طواف و احرام خبر دارم اقایان در شیعه هم حق ندارن بدن هاشون رو معلوم بذارن
اون هایی که می بینید که بدن هاشون پیداست اهل سنت هستند وگرنه پدر خود من هنگام پوشیدن اون حوله ها هیچ حایی از بدنش پیدا نبود

در مورد لباس های عادی هم تا اونجایی که من می دونم اگر اقایان لباس کوتاه بپوشن مثل شلوارک که همین امروز من یک نمونه اش رو دیدم یا این تی شرت های تنگ نگاه کردن بهشون برای خود ما خانوم ها حرام است
اما برای خودشون رو؟؟؟؟؟:confused:

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
احرام يه دستور ظاهري داره و يه سر باطني.......
دستور ظاهري كه همه انجام ميدن....اما سر باطنيش چيه؟؟؟
منظور اينه كه لباس دوخته اي كه ما در طول سال بر ميكنيم و لباس كبر و ظلم و گناهه ما شده رو در مياريم و لباس دوخته نشده اي كه نمادي از كفن هست و روزي با همين لباس وارد اون دنيا ميشيم بر ميكنيم.لباسي كه لباس توبه،ذكر،توجه،مراقبت و لباس عام هست.....
همينطور كه پيامبر كفنشون لباس احرامشون بود...... و سفارش به اين كار شده....
در واقع حج تجلي روز قيامته.....و اسرار روز قيامت اونجا بروز ميده.....
همينطور كه گفتي اونجا همه قاطين و براربري و برادري اونجا حكمفرماست......
ميدونم كه مكه مشرف شدي و از نزديك شاهد بودي.......

همينطور كه خودتم ميدوني لباس احرام شيعه پوشيده هست و اهل تسنن هستن كه لباسشون به قول شما عريان هس.....

اما در مورد نوع پوشش زنان كه ميگي.....
خودت بهتر ميدوني وقتي محرم شدي ديگه چه مسائلي رو بايد رعايت كني......
حتي زن و شوهر بايد مسائل زناشويي رو رعايت كنن.....
چراااااااااا؟؟؟؟
چون ديگه اونجا در حريم يگانه يار و معبود هستي و همه ي توجهت بايد به سمت اون باشه.... و از هرگونه شهوت و لذت دنيوي به دور باشي......

درثاني خداوند پوشش زن رو در قرآن معين كرده و تعريف شده......
ديگه نميياد براش استثنا بذاره كه.......
حجاب بايد كامل باشه..........

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور اينه كه لباس دوخته اي كه ما در طول سال بر ميكنيم و لباس كبر و ظلم و گناهه ما شده رو در مياريم و لباس دوخته نشده اي كه نمادي از كفن هست و روزي با همين لباس وارد اون دنيا ميشيم بر ميكنيم.لباسي كه لباس توبه،ذكر،توجه،مراقبت و لباس عام هست.....

دوباره میگم ، اگه این استدلال درست بود باید در مورد خانوما هم اعمال میشد. ولی لباس دوخته نشده فقط مال آقایونه...
ضمنا کمربند هم که دوخته شدست ولی اشکالی نداره...
همینطور کفش

اما در مورد نوع پوشش زنان كه ميگي.....
خودت بهتر ميدوني وقتي محرم شدي ديگه چه مسائلي رو بايد رعايت كني......
حتي زن و شوهر بايد مسائل زناشويي رو رعايت كنن.....
چراااااااااا؟؟؟؟
چون ديگه اونجا در حريم يگانه يار و معبود هستي و همه ي توجهت بايد به سمت اون باشه.... و از هرگونه شهوت و لذت دنيوي به دور باشي......

البته میدونی که اینجا هم محدودیت فقط برا خانوماست. یعنی اگه شوهر از احرام خارج باشه میتونه از روی شهوت زن خودشو لمس کنه یا ببوسه ولی زن نمیتونه

درثاني خداوند پوشش زن رو در قرآن معين كرده و تعريف شده......
ديگه نميياد براش استثنا بذاره كه.......
حجاب بايد كامل باشه..........
بحثی نیست!
اینجا بحث در مورد آقایونه که تو شیعه باید از بالای زانوشون پوشیده باشه که البته رعایت هم نمیشه... حتی افراد مشهور و بزرگ ایران هم رعایت نکردن و کسی نگفته حجشون قبول نیست. (میتونین عکسای خیلیاشونو با سینه ها و شونه های باز تو اینترنت پیدا کنین)

در مورد لباس های عادی هم تا اونجایی که من می دونم اگر اقایان لباس کوتاه بپوشن مثل شلوارک که همین امروز من یک نمونه اش رو دیدم یا این تی شرت های تنگ نگاه کردن بهشون برای خود ما خانوم ها حرام است
اما برای خودشون رو؟؟؟؟؟:confused:

نه خواهرم. شلوار کوتاه چه اشکالی داره؟ لنگ توی لباس احرام باید ناف تا زانو رو بپوشونه. وقتی دور کعبه مجازه دیگه ...

آخرین ویرایش:

atish pare

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خوب ...
اینجوری که نمیشه !
من موافقم...:D
البته با تو!!!:redface:

بالا