خلوتی با خدا

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

الممتحنه(5)

رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِّلَّذِينَ كَفَرُوا وَاغْفِرْ لَنَا رَبَّنَا إِنَّكَ أَنتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ
خداوندا ما را براى آنها كه كافر شدند سبب آزمايش قرار مده و ما را بيامرز

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

التحریم (8)

... رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا وَاغْفِرْ لَنَا إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ

... بارالها نور ما را كامل كن و ما را ببخش كه تو برهرچيزتوانایى(8)

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

الحشر (10)

... رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا وَلِإِخْوَانِنَا الَّذِينَ سَبَقُونَا بِالْإِيمَانِ وَلَا تَجْعَلْ فِي قُلُوبِنَا غِلًّا لِّلَّذِينَ آمَنُوا رَبَّنَا إِنَّكَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

...پروردگارا ما و برادرانمان را كه در ايمان بر ما پيشى گرفتند بيامرز، و در دلهايمان حسد و كينه‏اى نسبت به مؤمنان قرار مده. پروردگارا، تو مهربان و رحيمى (10)

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

گفتم:"چقدر احساس تنهايي مي‌كنم..." گفتي:" من كه نزديكم..." (بقره/۱۸۶) گفتم:" تو هميشه نزديكي؛ من دورم... كاش مي‌شد بهت نزديك شم..." گفتي: "هر صبح و عصر، پروردگارت روپيش خودت، با خوف و تضرع، و با صداي آهسته ياد كن." (اعراف/۲۰۵)گفتم:" اين هم توفيق مي‌خواهد!" گفتي:" دوست نداريد خدا ببخشدتون؟"(نور/۲۲)گفتم:" معلومه كه دوست دارم منو ببخشي." گفتي:" پس از خدا بخوايد ببخشدتون و بعد توبه كنيد." (هود/۹۰)گفتم:" با اين همه گناه... آخه چيكار مي‌تونم بكنم؟" گفتي: "مگه نمي‌دونيد خداست كه توبه رو از بنده‌هاش قبول مي‌كنه؟!" (توبه/۱۰۴)گفتم: "ديگه روي توبه ندارم..." گفتي: "ولي خدا عزيزه و دانا، او آمرزنده‌ي گناه هست و پذيرنده‌ي توبه" (غافر/۲-۳)گفتم: "با اين همه گناه، براي كدوم گناهم توبه كنم؟" گفتي: "خدا همه‌ي گناه‌ها رو مي‌بخشه" (زمر/۵۳)گفتم: "يعني بازم بيام؟ بازم منومي‌بخشي؟" گفتي: "به جز خدا كيه كه گناهان رو ببخشه؟" (عمران/۱۳۵)گفتم: "نمي‌دونم چرا هميشه در مقابل اين كلامت كم ميارم! آتيشم مي‌زنه؛ ذوبم مي‌كنه؛ عاشق مي‌شم! ... توبه مي‌كنم." گفتي:" خدا هم توبه‌كننده‌ها و هم اونايي كه پاك هستند رو دوست داره"(بقره/۲۲۲)ناخواسته گفتم: "الهي و ربي من لي غيرك" گفتي: "خدا براي بنده‌اش كافي نيست!؟" (زمر/۳۶)گفتم: "در برابر اين همه مهربونيت چيكار مي‌تونم بكنم؟" گفتي:" اي مؤمنين! خدا رو زياد ياد كنيد و صبح و شب تسبيحش كنيد. اوكسي هست كه خودش و فرشته‌هاش بر شما درود و رحمت مي‌فرستن تا شما رو از تاريكي‌هابه سوي روشنايي بيرون بيارن. خدا نسبت به مؤمنين مهربونه" (احزاب/۴۱-۴۳)

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

به نام خداى بخشاينده مهربان
خدايا ما را در خانه اى جا داده اى كه سر راه ما گودالهاى نيرنگ را كَنده و در دامهاى فريب خود ما رابه چنگالهاى مرگ آويخته پس به سوى تو پناه آوريم از دامهاى فريبش و به تو نگهدارى جوئيم از مغرور شدن به زر و زيور آراسته اش زيرا كه دنيا جويندگانش را به هلاكت اندازد و واردين خود را نابود كند آكنده است از بلا و زيان و پر است از رنج و سختى خدايا پس ما را در دنيا پارسا كن

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

القصص

... رَبِّ إِنِّي لِمَا أَنزَلْتَ إِلَيَّ مِنْ خَيْرٍ فَقِيرٌ

...خداوندا هر خير و نيكى بر من فرستى، به آن نيازمندم (24)

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

النمل

... رَبِّ أَوْزِعْنِي أَنْ أَشْكُرَ نِعْمَتَكَ الَّتِي أَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَعَلَى وَالِدَيَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحًا تَرْضَاهُ وَأَدْخِلْنِي بِرَحْمَتِكَ فِي عِبَادِكَ الصَّالِحِينَ

...پروردگارا شكر نعمتهايى را كه بر من و پدر و مادرم ارزانى داشته‏اى به من الهام كن، و توفيق ده تا عمل صالحى كه موجب رضاى توست انجام دهم، و مرا برحمت خود در زمره بندگان صالحت وارد كن (19)

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

الشعرا

رَبِّ هَبْ لِي حُكْمًا وَأَلْحِقْنِي بِالصَّالِحِينَ

بارالها به من علم و دانش ببخش، و مرا به صالحان ملحق كن (83)

وَاجْعَلْنِي مِن وَرَثَةِ جَنَّةِ النَّعِيمِ

و مرا وارثان بهشت پرنعمت گردان (85)

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

الشعرا

وَلَا تُخْزِنِي يَوْمَ يُبْعَثُونَ

و در آن روز كه مردم برانگيخته می‏شوند، مرا شرمنده و رسوا مكن (87)

يَوْمَ لَا يَنفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ

در آن روز كه مال و فرزندان سودى نمی‏بخشد، (88)

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

الفرقان

... رَبَّنَا اصْرِفْ عَنَّا عَذَابَ جَهَنَّمَ إِنَّ عَذَابَهَا كَانَ غَرَامًا

...
خداوندا عذاب جهنم را از ما برطرف گردان، كه عذابش سخت و پر دوام است (65)

tavakoli_nm

عضو جدید
ارتباط با خدا

ارتباط با خدا

الفرقان

... رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا

...
پروردگارا از همسران و فرزندانمان مايه روشنى چشم ما قرار ده، و ما را براى پرهيزگاران پيشوا گردان (74)

tavakoli_nm

عضو جدید
المومنون

رَبِّ فَلَا تَجْعَلْنِي فِي الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

خداوندا مرا (در اين عذابها) با گروه ستمگران قرار مده (94)

... رَّبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ

...
پروردگارا از وسوسه ‏هاى شياطين به تو پناه میبرم (97)

faezeh-j

عضو جدید
الهي! اي صاحب رحمت لايتناهي! چه گويم از محبت و رحمتت،تو آني كه فقط خود داني، وصف صفاتت خود تواني.
وقتي صحبت از بي كرانه ها به ميان آيد، اين ذهن محدود چه تراود و اين زبان كوچك چه گويد؟ فرشتگاني كه تو را شناسند و شمّه اي از رحمت تو دانند، ((ربّنا وسعت كل شيء رحمة )) گويند و محبوبين درگاهت ومعرّفين صفاتت چون زكريا از رحمت بي علتت در شگفت مانند و تو در مقابل چشمان شگفت زده ايشان گويي ((هو عليّ هيّن كذالك الله يفعل ما يشاء)).
الهي! تو آن خدايي كه به جناب زكريا در سن و سال بالا از همسري نازا ، يحيي را عطا كردي چرا كه او اميدوار رحمت تو بود.
حضرت زكريا پير گشته و همسرش عقيم ولي هنوز از خدايش نوميد نگشته و چشم طمع از رحمتش نبسته؛ به خدايش عرض مي كند: الهي! بدنم سست شد و مويم سپيد، عليرغم اين دارم از تو اميد، من چيزي از تو ميدانم كه مرا به خواستن چيزي هر چند غير طبيعي وا مي دارد.
الهي! اي كه در قيامت ابليس هم به رحمتت اميدوار شود! اي خداي رحمان!
همسر حضرت زكريا كه عاقر بود و استعداد باروري نداشت فرزند بخشيدي، آيا شود ما را كه استعداد وصالت دادي، توفيق لقايت نبخشي؟ اگر آن اجابت غير عادي و غير طبيعي بود، اين دعا كه امري طبيعي است؛ كسي كه امري غير عادي را جريان بخشد آيا امكان ندارد امري طبيعي، بلكه هدف خلقت را جريان بخشد؟
يا من اذا سئله عبده اعطاه !
پس در كمال اميد وصالت را خواهانيم

خيلي متن زيبائي بود.
ممنون

faezeh-j

عضو جدید
الهي:
نور تو چراغ معرفت بيفروخت،
دل من افزوني است.
گواهي تو ترجماني من بكردند،
نداء من افزوني است.
قرب تو چزاغ وجد بيفروخت،
همت من افزوني است.
بود تو كار من راست كرد،
بود من افزوني است.

الهي:
وآن كن كه از تو سزاست.......

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدايا خيلي مي خوامت

خدایابه من زیستنی عطا کن .که در لحظه ی مرگبر بی ثمری لحظه ایکهبرای زیستن گذشته است. حسرتنخورمو مردنی عطا کنکه بر بیهودگی اشسوگوار نباشم
كپي شده از دوست عزيزم محمدطاها

سادات

عضو جدید
خدا جون خیلی دوست دارم.
میدونم که همیشه هوام رو داری حتی وقتی که نمیدونم و نمیدونم چرا با این همه خوبیهایی که علنا می بینم بازم هم نمیبینم:cry:.

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا پاشو ، من چند سالی باهات حرف دارم
خدا پاشو ، نشو ناراحت از کارم
کجاهاشو دیدی تازه اول راهم
خدا پاشو ، من یه آشغالم باهات حرف دارم

هیچکس

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدايا من فكر مي كنم و خيلي مصمم مي رم دنبال كارم
توام همونه برام بكن تقدير تا ديگه بدبختيامو پاي تقدير ننويسم
خيلي مي خوامت

mary27

عضو جدید
سلام
من یه سوال دارم، ببخشید که ربطی به تاپیک چت با خدا نداره اما خواستم بپرسم اینجا کسی هست که به قسمت اعنقاد داشته باشه؟ اصلا قسمت حقیقت داره؟

با تشکر

nilofarane

کاربر بیش فعال
خدا جونم هیچ وقت تنهام نذار:cry: (البته میدونم که این ما انسانها هستیم که گاهی اوقات فراموشت میکنیم و شما مارو هیچ وقت تنها نمیذاری)پس خدا جونم نذار فراموشت کنم:(:cry:

8611143

عضو جدید
خیلی عالی بود . خداییش همه راست بود .
" دریاب که از روح جدا خواهی رفت
در پرده اسرار فنا خواهی رفت
می نوش که ندانی از کجا امده ای
خوش باش که ندانی به کجا خواهی رفت"

8611143

عضو جدید
عالی بود

عالی بود

"خدا در دل سودا زدگان است بجویید