حرفهای من (نامه من به اصغر فرهادی)

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیروز تو تالار نامه یک دانشجو رو که به اصغر فرهادی نوشته بود خوندم.
اینم نامه من به اصغر فرهادی.
لطفا خورده نگیرید و نگید که چرا همه نامه می نویسن و یا و یا.......

بسم الله الرحمن الرحیم​

جناب آقای اصغر فرهادی که جدایی نادر از سیمین رو ساختی اسکارت مبارک، حالا که همه دلشون می خواد باهاتون حرف بزنن من هم دارم چند کلمه ای، اما نه فقط برای شما، برای همه.
فرهادی عزیز اینجا همه به تو و فیلم تو و اسکارت خرده می گیرند که چنین است و چنان است، شاید برای بعضی ها مهم نباشد که چه ساختی ، خوب یا بد، موافق یا مخالف آرمانها ی هرطرف ولی برای من همین حرف ها مهم است و با همین حرف ها کار دارم.
من با تو و سلحشور و شورجه و فراستی ها کار دارم، من با همه کار دارم.
وقتی به شما خرده میگیرند که چرا فیلم ضد ایرانی ساخته ای چه جوابی داری که بدی!؟
وقتی می گویند که فیلمت همسو با همان هاست که به تو جایزه دادند چه جوابی داری که بدی!؟
وقتی که بهت میگن که چرا ملت ایران را دروغگو نشان دادی چه جوابی داری که بدی!؟
اصغر جان وقتی اینجا نبودی یک چراغ روشن ما خاموش شد خبر داری که!؟ اصغر جان با من بگو از هزاران چهل چراغی که روشن شده بودند برای مملکت غریب.از پروفسور سمیعی خبری بود آنجا؟ از لطفی زاده چی؟
اصغر جان استاد من آنجا نبود؟ نخبه ای بود برای خودش قدرش رو ندونستم و جزوه اش را ننوشتم.
اصغر جان تو میدونی اینجا با 3000میلیارد تومن پول چندتا علیرضا یتیم نمیشه!
اصغر فرهادی اینجا خیلی ها می گوند تو ایرانی را دروغ گو نشان دادی راست است یا نه؟
اینجا همه می گویند چون تو به ایرانی گفتی دروغ گو بهت جایزه دادند، قبول، پس تو چرا همچین فیلمی ساختی؟
فرهادی عزیز تو شبکه Ifilm را دیده ای؟
همان شبکه ای که فیلم های ایرانی را دوبله میکند برای عرب ها.حتما ندیدی که جوابی برای حرفهایشان نداشتی.
من برات میگم اون عرب هایی که این شبکه رو رایگان تماشا می کنند ایرانی را چطور می بینند.
ایرانی را دزد و کلاه بردار و دروغگو میبینند اگر مسافری از هند را دیده باشند.
زن ایرانی را ستایش دلنوازان می بینند.
ایرانی ساده لوح و روستایی میدانند اگر متهم گریخت را دیده باشند.
حالا تو چرا ایرانی را دروغگو نشان دادی؟
فرهادی جان از تو درباره همت و باکری و باقری می پرسند و تو از سرلشگر خلعتبری بپرس، بپرس تا بدانند خیابانی در همان بلد کفر که به تو جایزه دادند به نام اوست.
اصغر فرهادی عزیز ای کاش بجای فیلم تو آژانس شیشه ای برای اسکار میرفت.نه شاید اگر آژانس شیشه ای هم میرفت ما به بی تفاوتی در قبال بازماندگان جنگمان متهم میشدیم آخر این هم نقطه ضعفمان است.
اصغر فرهادی عزیز اینجا اگر باتو مخالفند کوتاه نگر و سطحی اندیش خوانده می شوند و اگر حمایت کنند وطن فروش و غرب زده. چرا در همچین مملکتی فقط دروغ را دیدی؟
برادر اصغر فرهادی، برادر من میشی؟
ایران-علی-بیکار

آخرین ویرایش:

maryam7f

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب واقعا سنگین بود متنتون
نمیتونم تکذیب کنم یا کاملا دفاع کنم
خب غیر واقعیتم نبود فیلمش
یعنی مردم ایران نه مردم همه جا دروغ میگن
ولی کسی نگف چجوری رسوخ ایمان تو قلب مردمش نشون داد
ک حاضر شد زندگیش بده اما قسم نخوره
بالاخره هر فیلمی یه سری ایراداتی داره
ولی فقط فیلم نامه این کار اسکار نگرف
بازی و .. چیزهای دیگرم ببینین

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخ آخ گفتي فراستي !! من اگه دستم به اين فراستي برسه خفش ميكنم

از همه ايراد ميگيره با اون قيافش

من باشم يك پول هنگفت بهش ميدم / ببينم خودش چي ميسازه ، اصلا بلده فيلم بسازه ؟؟؟

چند تا فيلم موفق داشته كه حالا فرت فرت مياد گير ميده به همه ؟؟؟

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی خوب بود یعنی محتواش عالی بود ولی یه بدی داشت اونم اینه که هنر با سیاست مخلوط شد و این به ضرر هنر چون به عقیده من هنر مقدسه

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرهادی دوست دارم.
مراسم رو من ظبط کردم.
به خدا هر وقت میبینمش و سخنانتو گوش میدم به ایرانی بودنم افتخار میکنم.
فرهادی کارت درسته...
کی گفته ایرانی رو درغگو نشون داد؟
کجا؟

الهه ی ناز

عضو جدید
اصغر فرهادی در پاسخ به اینکه از ایران خواهد رفت یا خیر:"به كشورم عشق می ورزم و ایران را با هیچ جای دنیا عوض نمی كنم . "

اصغر فرهادی: هزینه مراسم تقدیر را به سینماگران بیمار اختصاص دهید.

این موارد افتخار ایرانی بودنه.

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخ آخ گفتي فراستي !! من اگه دستم به اين فراستي برسه خفش ميكنم

از همه ايراد ميگيره با اون قيافش

من باشم يك پول هنگفت بهش ميدم / ببينم خودش چي ميسازه ، اصلا بلده فيلم بسازه ؟؟؟

چند تا فيلم موفق داشته كه حالا فرت فرت مياد گير ميده به همه ؟؟؟
نمیدونم کی به فراستی و سلحشور اجازه اظهار وجود داده.

الهه ی ناز

عضو جدید
نمیدونم کی به فراستی و سلحشور اجازه اظهار وجود داده.

علی اقا ابتدا تبریک میگم به جهت متن ادبیتون

در عین حال قبول کنید که همه وجود دارند وباید صحبت کنند و نهایت در تعامله که رشد رو خواهید دیدپس باید اجازه داد همه حرف بزنند .

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
علی اقا ابتدا تبریک میگم به جهت متن ادبیتون

در عین حال قبول کنید که همه وجود دارند وباید صحبت کنند و نهایت در تعامله که رشد رو خواهید دیدپس باید اجازه داد همه حرف بزنند .
مرسی.
بله حرفتون متین.
من منظورم اینه که هرکس به اندازه ظرفیتش میتونه حرف بزنه و هرچی سعی کنه بالاتر از سطح خودش حرف بزنه خودشو خراب کرده.

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
ممنون علی اقا خیلی خیلی لطف کردید اینا همش حرفای دله منه
نازی اصغر فرهادی که بین بعضی از این متعصب های ....... گیر کردی:(

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسی حال کردم در جوابه اون نامه ی مسخره ی اون خانومه دانشجو....

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اصغر فرهادی عزیز اینجا اگر باتو مخالفند کوتاه نگر و سطحی اندیش خوانده می شوند و اگر حمایت کنند وطن فروش و غرب زده.

ایران-علی-بیکار

مهندس این تیکه از نامت عالی بود........

در مورد شبکه ی ای فیلم بگم اون عربا اگه میخوان با چند تا فیلم از ایران و ایرانی همچین برداشتی بکنند سطح فهم خودشونو نشون میدند که با هم چین وضعی(یعنی اگه این طور که شما میگی باشه) مهم نیست چه فکری میکنند .....

همون طور که با فیلم اصغر فرهادی که اگه مشکلات ایرانو نشون داده هیچ وقت باعث نمیشه که دیدگاه بقیه نسبت به ما بدتر شه یا بهتر چون مگه اونا از مشکلات جامعه ما خبر ندارند منظورم همه نیست ولی کسی که براش مهم باشه میدونی این جا چه خبره چی فیلم جدایی باشه چی نباشه چی اسکاربگیره چی نگیره.....

در پایان از خدا میخوام که اصغر فرهادی رو عاقبت بخیر کنه و خدایی ناکرده بازیچه یه عده نشه و اصلا کاری به ماهیت فیلمش ندارم که ایرانو خوب یا بد جلوه داده
چرا که من بد بینم این جایزه ای که به او دادند بیش تر شاید بخوان به عنوان یه طعمه ازش استفاده کنند و فکر میکنم بیش تر به خاطر دلایلی دیگه ای بهش اسکار دادند تا این که به صرف فقط فیلمش باشه زمان همه چیزو مشخص میکنه ایشالله هممون سربلند بیرون بیایم .

آخرین ویرایش:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی...
عالی بود...
زنده باد اصغر فرهادی...;)

تبریک میگم قلم شیوایی داری.موفق باشی

ممنون علی اقا خیلی خیلی لطف کردید اینا همش حرفای دله منه
نازی اصغر فرهادی که بین بعضی از این متعصب های ....... گیر کردی:(

عالی بود ازهر لحاظ....
از همتون ممنونم.

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی میگم حیف استعدادتونه.حتما ادامه بدید و کتاب بیشتر بخونید
علاقه شدید من به کتاب و اینکه متاسفانه فرصت نمیکنم که بخونم(البته غفلته یا یجور بهونه).
ولی راستش فک نمیکردم نگارشم در حد این باشه که دیگران ازش خوششون بیاد

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
علاقه شدید من به کتاب و اینکه متاسفانه فرصت نمیکنم که بخونم(البته غفلته یا یجور بهونه).
ولی راستش فک نمیکردم نگارشم در حد این باشه که دیگران ازش خوششون بیاد

علی اقا منم یه نامه نوشتم البته به خوبی نامه شما نیست از هر جهت.........یا چطور بگم نامه نیست توش همه چی هست از هر چی که فکرشو بکنی..........