حجاب دوست داشتنی من

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بعضي اوقات خسته مي شوم از خود چادر كه نه
از سختي هاش
ولي
بعد آروم ميشم
به خاطر خدا
به خاطر كعبه ي سياه
به خاطر خونه ي خدا
به خاطر چادر مشكي كه روي خونه ي خداست
اون وقت آروم مي شم
آروم آروم
خدا هم چادر مشكي دارد!

maryam_a

عضو جدید
در همان زمانی که مینا لاکانی٬ بی حجاب جلوی تلویزیون صدای آمریکا حاضر می شود یک دختر فارغ التحصیل رشته خبر نگاری در آمریکا به نام "مریم" با حفظ حجاب خود در تلویزیون آمریکا به عنوان خبرنگار مشغول به کار می گردد.
مشاهده پیوست 77084مشاهده پیوست 77085
یعنی داری میگی مینا لاکانی به خاطر بی حجابی آدم بد س و خبرنگار آمریکایی به خاطر حجاب آدم خوبس !!!
این نوع قضاوت و مقایسه رو نمی پسندم........

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز
ما اینجا قصد نداریم درباره ی خوب یا بد بودن آدمها بحث.بحث ما فقط برای شناسوندن حجاب به جوونهایی که دارن تو یه کشور اسلامی زندگی میکنن و توجهی به این ندارن که چرا خیلی از آدما اون ور دنیا تو ناز ونعمت و به قول بعضیا آزادی زندگی میکنن چرا اومدن سراغ حجاب...تاحالا خودتون این سئوال و از خودتون پرسیدین...

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی داری میگی مینا لاکانی به خاطر بی حجابی آدم بد س و خبرنگار آمریکایی به خاطر حجاب آدم خوبس !!!
این نوع قضاوت و مقایسه رو نمی پسندم........

نه اين ميشه همون حرف شما كه گفتي ما فراري هستيم و اونا علاقمند
ولي اين نوشته اين رو ميگه كه يه ايراني رفت اونور يه ايه قران رو فراموش كرد يه امريكايي طبق اون ايه حجاب كرد و خيلي از منافعش هم به تبع از دست داد

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
از سختي هاش
ولي
بعد آروم ميشم
به خاطر خدا
به خاطر كعبه ي سياه
به خاطر خونه ي خدا
اون وقت آروم مي شم
آروم آروم
خدا هم چادر مشكي دارد!

الهي
جالب بود
من اخر توي اين باشگاه چادري ميشم ...ثوابش هم تقسيم ;)

maryam_a

عضو جدید
درسته
كاش اينجا هم هر كي دوست داشت حجاب داشت كه حرمتش رو نگه مي داشت
اگه منظورت از تزريق منم مي توني پست ها رو نخوني
كاملا مشخصه از اسم تاپيك كه قراره توش چه خبر باشه
در ضمن عزيزم
شما فكر كن كل اينا كه مي گن حجاب كنيم اشتباه ميكنن
با خدا و ايه ي قران چه ميكني؟
براي اون چه بهونه اي بياريم ؟
من فكر نميكنم اون دنيا بتونيم با اين بهونه از زير اين كوتاهيمون در بريم
در ضمن منظورم از گذاشتن اين عكسا اگاهيه دوستانه
كه ببينن اون ور دنيا مردم چشاشون باز شده
ما چشامون رو نبنديم
اونا دارن سختي رو تحمل ميكنن
فقط اين ملاك نيست كه از هنر پيشه هاي فيلم هاي .. شون درس و الگو بگيريم ..اينا رو هم ببينيم
نه عزیزم منظوره حرفه منو متوجه نشدی
من خودم بین حجاب و بی حجابی، حجاب رو انتخاب میکنم اما حرفم یه چیز دیگس!!!
از بابت تزریقم اصن منظورم تو نبودی...
همونطور که با حجابا اون ور دنیا زجر میکشن
یه عده ام این ور دنیا به خاطر اینکه حجاب نداشته باشن و دارن زجر میکشن..
حرفه من اینه
هر کس عقیده ای داره که باید به اون احترام گذاشت همین....
خیلیم بامرامی که بهم میگی پستهارو نخون اگه ناراحتی!!!!!!

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته
ولي من يه مدته اصلا نمي تونم خودم رو با لباسام راضي كنم
دلم يه جورايي يه چيز كامل تر مي خواد
تیکا جون ببین چادر حجاب ظاهریه
اما حجاب واقعی رفتار و کردار یک نفر است اگر هر دو با هم باشه آن موقع است که حجاب نمود واقعی پیدا می کنه

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم منظوره حرفه منو متوجه نشدی
من خودم بین حجاب و بی حجابی، حجاب رو انتخاب میکنم اما حرفم یه چیز دیگس!!!
از بابت تزریقم اصن منظورم تو نبودی...
همونطور که با حجابا اون ور دنیا زجر میکشن
یه عده ام این ور دنیا به خاطر اینکه حجاب نداشته باشن و دارن زجر میکشن..
حرفه من اینه
هر کس عقیده ای داره که باید به اون احترام گذاشت همین....
خیلیم بامرامی که بهم میگی پستهارو نخون اگه ناراحتی!!!!!!

منظوري نداشتم بخدا
گفتم اگه فكر ميكني من دارم تزريق ميكنم پست هاي من رو نخون كه تزريق نشه كه گفتي منظورت من نبودم
منم حرفت رو قبول كردم ديگه
منم ميگم كاش ازاد بود هر كي واقعا واقعا دوست داشت مي رفت سراغش
ولي يه بار من اين رو گفتم يكي بهم گفت پس بايد قبول كني توي خيابون يكي بدون هيچچ لباسي از جلوت رد شه
گفت وقتي ميگي ازادي يعني اين كه محدوديتي نباشه ديگه
وقتي حد تعيين كني بازهم ازادي نيست
و منم هيچي نداشتم بگم

ولي كلا من ميگم همه دارن كار مارو خراب ميكنن
ما هم عقل و اختيار داريم
قران هم كه توي هر خونه اي هست
مطمئن هم هستيم سخن خداست
مطمئن هم هستيم صلاحمون رو مي خواد
ديگه تكليفمون روشنه

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تیکا جون ببین چادر حجاب ظاهریه
اما حجاب واقعی رفتار و کردار یک نفر است اگر هر دو با هم باشه آن موقع است که حجاب نمود واقعی پیدا می کنه

اره
منم بقيش رو سعي كردم داشته باشم
حجاب هم مثه بد حجابي يه جور علاقه به بيشتر كردنش رو با خودش مياره

maryam_a

عضو جدید
دوست عزیز
ما اینجا قصد نداریم درباره ی خوب یا بد بودن آدمها بحث.بحث ما فقط برای شناسوندن حجاب به جوونهایی که دارن تو یه کشور اسلامی زندگی میکنن و توجهی به این ندارن که چرا خیلی از آدما اون ور دنیا تو ناز ونعمت و به قول بعضیا آزادی زندگی میکنن چرا اومدن سراغ حجاب...تاحالا خودتون این سئوال و از خودتون پرسیدین...
!!!!
اما نوشته هاتون میگه همین قصدرو دارین...
ببین هرچی که از انسان گرفته بشه سریع جذب اون میشه... خصلت آدمای..
نیازی هم نیست اینجوری ازم سوال کنین که انگاری خیلی اهل تفکرین(تا حالا خودتون این سوالو از خودتون پرسیدین....)
مطمئنم هر کسی این سوالات براش پیش میاد و شمای تنها نیستی.
من حرفم عقیده آدماس که باید براش احترام بذایم
بازم میگم من برای خودم حجاب رو میپسندم اما فکر نمیکنم که باید بقیه هم مثه من فکر کنن...

maryam_a

عضو جدید
منظوري نداشتم بخدا
گفتم اگه فكر ميكني من دارم تزريق ميكنم پست هاي من رو نخون كه تزريق نشه كه گفتي منظورت من نبودم
منم حرفت رو قبول كردم ديگه
منم ميگم كاش ازاد بود هر كي واقعا واقعا دوست داشت مي رفت سراغش
ولي يه بار من اين رو گفتم يكي بهم گفت پس بايد قبول كني توي خيابون يكي بدون هيچچ لباسي از جلوت رد شه
گفت وقتي ميگي ازادي يعني اين كه محدوديتي نباشه ديگه
وقتي حد تعيين كني بازهم ازادي نيست
و منم هيچي نداشتم بگم

ولي كلا من ميگم همه دارن كار مارو خراب ميكنن
ما هم عقل و اختيار داريم
قران هم كه توي هر خونه اي هست
مطمئن هم هستيم سخن خداست
مطمئن هم هستيم صلاحمون رو مي خواد
ديگه تكليفمون روشنه
درسته بعضی از حرفای شمام منطقی و قابل قبولن
اگه سوءتفاهمی پیش اومده منم عذرخواهم
خیلی وقته که میخوام از این بحثا بیام بیرون..
اینطوری بهتره

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز

.
.
.

رخت زیبای آسمانی را

خواهـــــرم با غروربر سر کن

نه خجالت بکش نه غمگین باش

چادرت ارزش است باور کن ...

.
.
.

V A H ! D

کاربر ممتاز
حجــــاب آقـــــایــــان ...

حجــــاب آقـــــایــــان ...

.
.
.

درسته که طبق دستور اکید دین مبین اسلام شرعا رعایت حجاب از جانب خانوم ها واجب است ...

اما بر آقایون هم واجب است که پوششی مناسب داشته باشند ...

همانطور که بی حجابی جنس مونث موجب فضایی محرک و گناه آلود در جامعه میشه!

پوشش نامناسب جنس مذکر هم به طبع خود اثرات منفی خودش رو بجا خواهد گذاشت ... !!

،

جوانانی در مکان های عمومی مشاهده می شوند با پوششی نامناسب!!

که نه تنها هیچ سنخیتی با تمدن و فرهنگ چند هزار ساله و اصیل ایرانی نداشته بلکه با دین اسلام هم منافات دارد!!!

پوشیدن لباس همانند غیر مسلمان رو اسلام جایز نمیداند ...

توجه داشته باشیم که معنای حجاب فقط پوشش نیست بلکه بایستی در رفتار و گفتار هم حجاب رعایت شود ...

،

هر زمان که بعضی از آقایون رو در جامعه مشاهده می کنیم که همانند خانوم ها خودآرایی کرده اند!!

و ...

چرا باید جوانان ایرانی از کشورهایی تقلید کنند که نسبت به کشورمون نه فرهنگی دارند و نه قدمت؟!

راستی چرا ما با مطالعه و شنیدن احادیث تکان دهنده مربوط به آخر الزمان (زمان نزدیک به ظهور امام زمان "عج" ) اینقدر غافل هستیم ... ؟!

چرا عبرت نمیگیریم ... ؟!

http://jafarpisheh.persiangig.com/image/main site/poster/cyber group/hijab poster 32 big.JPG

.
.
.

آخرین ویرایش:

rozmary3000

اخراجی موقت

.
.
.

رخت زیبای آسمانی را

.
.
.

سلام دوستان
وقتي كلمه حجاب ميايد همه به ياد زنها مي افتند
ولي بايد بدونيد حجاب هم براي مرد است
و هم براي زن

V A H ! D

کاربر ممتاز

.
.
.

بطور کلی

اگر

خانم ها و آقایان

نگاه شون رو کنترل کنند

خیلی از مشکلها حل میشه ...

،

و واقعا زیر باران این نگاه ها

اگر چتر نداشته باشیم ...

http://jafarpisheh.persiangig.com/image/main site/poster/cyber group/hijab poster 30 big.jpg

.
.
.

rozmary3000

اخراجی موقت

.
.
.

بطور کلی

اگر

خانم ها و آقایان

نگاه شون رو کنترل کنند

خیلی از مشکلها حل میشه ...

،

و واقعا زیر باران این نگاه ها

اگر چتر نداشته باشیم ...

.
.
.

سلام
در اينجا از بعضي دوستان كه موفق شدند در درون خود يك انقلاب بزرگ به وجود بياورند

و عكسهاي بيحجاب اوتار خودشان حذف و به جاي آن از عكس با حجاب استفاده كنند

تبريك عرض مي كنم و اين پيروزي بر نفس خودشان مبارك باد

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
دختران کشور ترکیه برای اینکه هم حجاب داشته باشند و هم از دست مامورین حکومتی در امان

باشند روی روسری خود٬ کلاه گیس می گذارند!

مشاهده پیوست 77080
.
.
.
.

* دانشجویان دختر ترکیه بخاطر ممنوع بودن حجاب در دانشگاههای این کشور٬ برای حفظ حجاب خود
به کشورهای دیگر می روند حتی دختران نخست وزیر ترکیه رجب طیب اردوغان !

مشاهده پیوست 77078مشاهده پیوست 77079

اي خداا..........
حالا ما بهونه مياريم به عقل جن نميرسه
اينا خداشون رو مي شناسن و براي رضاي اون هر چي توي قرانش هست عمل ميكنن

خانم "کلثوم عبدالله" یک زن ۳۵ساله ی آمریکایی و اهل آتلانتاست که در رشته ی وزنه برداری٬ فعالیت می کند و سعی کرده با غلبه بر شرایط محیطی آمریکا از آموزه های اسلامی تبعیت کند و در هر شرایطی از حجاب و پاکدامنی٬ دست نکشد.
مشاهده پیوست 77082مشاهده پیوست 77083

چقدر امانت داری کردی؟

کتابت را به دوستت می دهی ومی گویی:
مواظب باش چای رویش نریزد،جلوی دست خواهرزاده ات نگذاری رویش خط خطی کند...
تو به عنوان مالک آن کتاب آخرین توصیه ها را به دوستت می کنی
وچقدر ناراحت می شوی از ان روزی که در امانت خیانت کند!
........................
خدا تو را می آفریند وبه عنوان مالک وجودت توصیه می کند که:
مواظب تار مویت باش که نگاه نامحرم روی آن ننشیند،
مراقب جسمت باش مبادا چشمان هرزه رویش خط خطی کند،
هوای نگاهت را داشته باش نکند نظر بازی کنی و...

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی موأدبانه گفت : ببخشید آقا! من می تونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟

مرد که اصلا توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود، مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیت، یقه جوان را گرفت و عصبانی، طوری که رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار کوفت و فریاد زد مردیکه عوضی، مگه خودت ناموس نداری ... گه می خوری تو و هفت جد آبادت ... خجالت نمی کشی؟ ...
جوان امّا، خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و عکس العملی نشان دهد، همانطور موأدبانه و متین ادامه داد خیلی عذر می خوام فکر نمی کردم این همه عصبی و غیرتی شین،

دیدم همه بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت می برن، من گفتم حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم ... حالا هم یقمو ول کنین، از خیرش گذشتم مرد خشکش زد ... همانطور که یقه جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد ...

در جامعه من همه چادر پوشن

چادري ميخوام كه تك باشه چادر طوري نازك گلدار؛ كفش ورزشي ؛ كمي هم مو بيرون ؛ آرايش سبك ؛ خوبه ؛ حالا جامعه بهم نگاه مي كنه (هرچند معني دار باشه)

در جامعه من همه مانتو پوشن

از هر رنگ مانتويي گرفته و از هر جنسي كه بگي هس مي خوام ديده بشم مانتو اسپورتي تنگ؛ هرچه كوتاه تر بهتر؛ آستين بالا ؛ يه شال سرم ؛ بي جوراب ؛ موها رنگ و وارنگ ؛ كيف دخترونه بغلم ؛ حالا ديده ميشم

جامعه من حجاب نداره زن و مرد لباسشون فرقي نمي كنه

مي خوام ديده شم ش...ت و تي شرت رنگي لباس تنم؛ چند گوشواره بزرگ رو گوشام ؛ آدامس توي دهنم؛ آرايش عجيب موهام؛ جامعه بهم نگاه ميكنه

جامعه من حداقل پوشش را داره

مي خوام ديده بشم از تنم مايه مي زارم لباسم شبيه لباس شناست پوست تنمو رنگي و نقاشي مي كنم جامعه نيم نگاهي بهم ميكنه باز هم راضيم

جامعه من لختند

نگاه جامعه را ميخوام به خودم جلب كنم سيگار را رو تنم خاموش ميكنم ؛ پوستمو با چاقو خط خطي مي كنم و حروف برجسته آهني را روي آتيش گذاشته و اسمم را ؛ روي تنم داغ مي زنم حالا جامعه بهم نيگاه ميكنه

در جامعه من كاري نشده كه براي ديده شدن نكرده باشن

ميخوام جامعه منو بشناسه خودمو روي بلند ترين برجك حلق آويز ميكنم

در دنياي من آدما براي مشهور شدن و ديده شدن دست به هر كاري زدند

از غربت ؛ از دربدري ؛ از عقده اي شدن ؛ از انتقام ؛ از مكاتب توخالي ؛ از عشق دروغين ؛ از ديده شدن براي هر سليقه اي خسته شده ام

ديگه ميخوام براي يكي ديده بشم

عاشق معشوق ميشم هر چه الله پسنديد من آن ميشم ؛ ديگه حس ديده شدن در من نيست ؛ نور شده ام

حالا ديگه براي دنيا مهم ميشم ؛ تاريخ منو در دفتر خاطراتش ميخواد بنويسه ؛ همه بهم نگاه ميكنن حتي فرشته ها
ازتون ممنونم بخاطر مطالب زیبایی که گذاشتید.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی مشکی مد باشه خوبه وقتی رنگ مانتو شلوار باشه خوبه
وقتی رنگ عشقه خوبه!
وقتی رنگ کت و شلوار باشه با کلاسه!
وقتی لباس های شب تو مهمونی ها مشکی باشه باکلاسه!
اما
وقتی رنگ چادر من مشکی شد
بد شد!
افسردگی می آورد!
دنبال حدیث و روایت می گردند
که رنگ مشکی مکروهه!

مشکی تا جایی که برای لباس های شما بود خوب بود و باکلاس به ما که رسید بد شد
من و متهم می کنید به افسردگی به دل مردگی
و من توی زندگی دنباله لحظه ای هستم که افسردگی گرفتم به حکم شما!
چرا حجاب را مساوی با افسردگی می دانید!

دوست دارم چادر مد شود
مشکی رنگ عشق باشد
عشق به خدا بدون افسردگی!

از سختي هاش
ولي
بعد آروم ميشم
به خاطر خدا
به خاطر كعبه ي سياه
به خاطر خونه ي خدا
اون وقت آروم مي شم
آروم آروم
خدا هم چادر مشكي دارد!
زیباست.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

.
.
.

درسته که طبق دستور اکید دین مبین اسلام شرعا رعایت حجاب از جانب خانوم ها واجب است ...

اما بر آقایون هم واجب است که پوششی مناسب داشته باشند ...

همانطور که بی حجابی جنس مونث موجب فضایی محرک و گناه آلود در جامعه میشه!

پوشش نامناسب جنس مذکر هم به طبع خود اثرات منفی خودش رو بجا خواهد گذاشت ... !!

،

جوانانی در مکان های عمومی مشاهده می شوند با پوششی نامناسب!!

که نه تنها هیچ سنخیتی با تمدن و فرهنگ چند هزار ساله و اصیل ایرانی نداشته بلکه با دین اسلام هم منافات دارد!!!

پوشیدن لباس همانند غیر مسلمان رو اسلام جایز نمیداند ...

توجه داشته باشیم که معنای حجاب فقط پوشش نیست بلکه بایستی در رفتار و گفتار هم حجاب رعایت شود ...

،

هر زمان که بعضی از آقایون رو در جامعه مشاهده می کنیم که همانند خانوم ها خودآرایی کرده اند!!

و ...

چرا باید جوانان ایرانی از کشورهایی تقلید کنند که نسبت به کشورمون نه فرهنگی دارند و نه قدمت؟!

راستی چرا ما با مطالعه و شنیدن احادیث تکان دهنده مربوط به آخر الزمان (زمان نزدیک به ظهور امام زمان "عج" ) اینقدر غافل هستیم ... ؟!

چرا عبرت نمیگیریم ... ؟!

http://jafarpisheh.persiangig.com/image/main site/poster/cyber group/hijab poster 32 big.JPG

.
.
.

ممنون بخاطر تذکری که دادی.
امام علی ع :بوسیله حجاب چشمهای زنان خود را پاک نگاه دارید:زیرا سختگیری درباره ء حجاب،آنهارا سالم ترو عفیفتر نگاه خواهد داشت.

.
.
.

رخت زیبای آسمانی را

http://jafarpisheh2.persiangig.com/image/poster/cyber group/hijab poster 101 big.jpg

.
.
.
رخت زیبای آسمانی را

آخرین ویرایش:

tahoora62

کاربر بیش فعال
در جامعه من همه چادر پوشن

چادري ميخوام كه تك باشه چادر طوري نازك گلدار؛ كفش ورزشي ؛ كمي هم مو بيرون ؛ آرايش سبك ؛ خوبه ؛ حالا جامعه بهم نگاه مي كنه (هرچند معني دار باشه)

در جامعه من همه مانتو پوشن

از هر رنگ مانتويي گرفته و از هر جنسي كه بگي هس مي خوام ديده بشم مانتو اسپورتي تنگ؛ هرچه كوتاه تر بهتر؛ آستين بالا ؛ يه شال سرم ؛ بي جوراب ؛ موها رنگ و وارنگ ؛ كيف دخترونه بغلم ؛ حالا ديده ميشم

جامعه من حجاب نداره زن و مرد لباسشون فرقي نمي كنه

مي خوام ديده شم ش...ت و تي شرت رنگي لباس تنم؛ چند گوشواره بزرگ رو گوشام ؛ آدامس توي دهنم؛ آرايش عجيب موهام؛ جامعه بهم نگاه ميكنه

جامعه من حداقل پوشش را داره

مي خوام ديده بشم از تنم مايه مي زارم لباسم شبيه لباس شناست پوست تنمو رنگي و نقاشي مي كنم جامعه نيم نگاهي بهم ميكنه باز هم راضيم

جامعه من لختند

نگاه جامعه را ميخوام به خودم جلب كنم سيگار را رو تنم خاموش ميكنم ؛ پوستمو با چاقو خط خطي مي كنم و حروف برجسته آهني را روي آتيش گذاشته و اسمم را ؛ روي تنم داغ مي زنم حالا جامعه بهم نيگاه ميكنه

در جامعه من كاري نشده كه براي ديده شدن نكرده باشن

ميخوام جامعه منو بشناسه خودمو روي بلند ترين برجك حلق آويز ميكنم

در دنياي من آدما براي مشهور شدن و ديده شدن دست به هر كاري زدند

از غربت ؛ از دربدري ؛ از عقده اي شدن ؛ از انتقام ؛ از مكاتب توخالي ؛ از عشق دروغين ؛ از ديده شدن براي هر سليقه اي خسته شده ام

ديگه ميخوام براي يكي ديده بشم

عاشق معشوق ميشم هر چه الله پسنديد من آن ميشم ؛ ديگه حس ديده شدن در من نيست ؛ نور شده ام

حالا ديگه براي دنيا مهم ميشم ؛ تاريخ منو در دفتر خاطراتش ميخواد بنويسه ؛ همه بهم نگاه ميكنن حتي فرشته ها

فوق العاده است . ممنون دوست عزیز. موفق باشی

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا حجاب واجب است؟ (فلسفه حجاب)
در این پست سعی بر اینه که به طور خلاصه علت واجب بودن حجاب و تاکیدی که دین در این باره کرده پرداخته بشه.
هرگز نباید تصورمان از حجاب، زندانی شدن زن باشه چرا که خداوند حجاب رو واجب کرده تا زن ها آزادتر باشند وقتی که خانومی حجاب خود رو رعایت نکنه و جلوه گری های خودش رو از نامحرم نپوشانه قطعا محدودتر خواهد شد و نگاه مردان چشم چران و هرزه رو در پی داشته و چنین شخصی از دام افراد هوس ران در امان نیست.
درباره حجاب مثالی که میشه آورد اینه که :
صدف از مرواریدی که درون خودش داره محافظت میکنه چرا که مروارید دارای چنان ارزشی است که بدون صدف سالم نمی مانه از این رو نیاز به صدف داره و فلسفه حجاب همینه که مرواریدی چون زن را از انواع و اقسام خطرات حفظ میکنه.
وقتی در جامعه ای بی حجابی جای حجاب رو بگیره باعث تضعیف و پایمال کردن فضائلی چون حیاء، عفت و غیرت میشه. در جامعه بی حجاب شهوت رانی، هوس رانی، هرزه گری، گناه، ارتباطات نامشروع و... جای معنویت، صفا، عشق و محبت رو خواهد گرفت.
وقتی خانومی مجرد یا متاهل با وضع زننده و بدحجاب در جامعه ظاهر بشه درسته یه سری افراد هرزه رو به خودش جلب میکنه ولی هیچ کس حتی همون افراد هرزه برای چنین خانومی ارزش قائل نیستند هنگامی که خانومی محجبه باشه در نزد همگان با شخصیت خواهد بود در نزد جامعه دارای ارزش و آبروست. البته فقط حجاب کافی نبوده و به همراه حجاب عفت و وقار رو نیز باید رعایت کنه.
ما از خودمون چیزی نمیگیم بلکه دستور قرآن است که حجاب رو رعایت کنید
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در سوره احزاب- آیه ۵۹ آمده که :
«يا ايها النبي قل لازواجک و بناتک و نساء المومنين يدنين عليهن من جلابيبهن ذلک ادني ان يعرفن فلا يوذين و کان الله غفوار رحيما».
اي پيامبر(ص)، به همسران و دخترانت و زنان مومنان بگو: روسري‌هاي بلند خود را بر خويش فرو افکنند تا شناخته نشوند و مورد آزاد قرار نگيرند (و خداوند همواره بخشنده و مهربان است.)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
دو روایت رو لازم دونستم در این پست بیارم
حضرت علی (علیه السلام) فرموده اند : کسی که پوشش و آرایش خود را شبیه غیر مسلمان کند از ما نیست. (کنز العمال، ج1، ص219)
از حضرت زهرا (سلام الله علیها) نیز روایت شده که : خداوند تقرب زن را از ناحیه حجاب و رعایت حریم محرم و نامحرم قرار داده، زن هرچه بیشتر به مسئله حجاب خود مقید باشد به خداوند نزدیکتر خواهد شد. (وسائل الشیعه ، ج14، ص 123)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در آخرت چه جوابی برای حضرت زهرا (س) داریم؟؟؟!!! آیا جوابی داریم؟؟؟ وای از وقتی که دیر شده باشه وای.

خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب تكليفه

حجاب تكليفه

رعایت حجاب همانند سایر واجبات یک تکلیف است
همچنان که انجام واجباتی نظیر نماز و روزه و... بر هر مسلمانی واجبه ، رعایت حجاب هم با واجبات دیگر فرقی ندارد.
هر شخصی پس از پذیرفتن اسلام باید به اصول ، فروع و تکالیف آن عمل کرده و به آن پایبند باشه. به تعبیر دیگه اقتضای ایمان آوردن به اسلام مقید بودن به انجام واجبات و ترک محرمات است. حجاب هم یکی از دستورهای دینی است که خانوم ها موظف به رعایت آن بوده و بی توجهی به آن مستوجب عقاب الهی می گردد.
همچنین آقایان لازم است لباس مناسبی که منافات با شئونات اسلامی و انسانی نداشته باشد را انتخاب نمایند
در یک جامعه اسلامی بد حجابی یا بی حجابی یک ناهنجاری شناخته میشه، حتی یک غیر مسلمان که در مملکت اسلامی سکونت دارد بایستی شئونات جامعه اسلامی رو حفظ کند.