حجاب دختران...

fatimma

عضو جدید
:biggrin:
تا دلت بخواد !
چون من ایران زندگی‌ نمیکنم
ولی‌ هیچ وقت این چیزایی که شما دقت کردین من نکردم
سخت نگیر !
میدونم ایران زندگی نمیکنی اینو تقریبا تو تمام تاپیکا یه جوری به همه گفتی.
اتفاقا حجاب مال چشم نیست مال فکره
شما هم بهتره به فکر حجاب فکرت باشی .چون با اینکه به قول خودت خارج زندگی میکنی وباید چشت پر باشه ازینا تو اونهمه حرف فقط همینو گرفتی.

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونم ایران زندگی نمیکنی اینو تقریبا تو تمام تاپیکا یه جوری به همه گفتی.
اتفاقا حجاب مال چشم نیست مال فکره
شما هم بهتره به فکر حجاب فکرت باشی .چون با اینکه به قول خودت خارج زندگی میکنی وباید چشت پر باشه ازینا تو اونهمه حرف فقط همینو گرفتی.

آره فقط همینو گرفتم
ولی تو هم خوب اینو گرفتی که من خارج زندگی میکنم ها
بذار همه تاپیک های قبلیم رو پاک کنم یک وقت ریا نشه
خواهر فاطمه

fatimma

عضو جدید
آره فقط همینو گرفتم
ولی تو هم خوب اینو گرفتی که من خارج زندگی میکنم ها
بذار همه تاپیک های قبلیم رو پاک کنم یک وقت ریا نشه
خواهر فاطمه
مگه خارج زندگی کردن فضیلته که ریا بشه
هر کسی یه جایی زندگی میکنه دیگه.

*باران*

عضو جدید
کاربر ممتاز

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه خارج زندگی کردن فضیلته که ریا بشه
هر کسی یه جایی زندگی میکنه دیگه.

نه فضیلتی نداره ! فقط یک جور نوشتم که به فضای تالار بخوره :)
ولی‌ من از خارج خوب می‌تونم داخل رو ببینم
خوب میبینم که کجا کجا زندگی‌ می‌کردم درس میخوندم و کار می‌کردم
اونوقته می‌‌فهمی که کجای کارت اشتباه بوده یا درست
شما هم هر جا هستین
امیدوارم که موفق باشین
چون بنده نه دختر هستم که فرقی‌ واسم حجاب داشته باشه یا نه
و دوم اینکه بنده متأهل هستم ( اینو مطمئنم توی هیچ کدوم از تاپیک‌ها نگفتم ! )
بنابر این نیازی هم ندارم روی خا نوم‌ها رو با حجاب یا بی‌ حجاب ببینم :)

fatimma

عضو جدید
نه فضیلتی نداره ! فقط یک جور نوشتم که به فضای تالار بخوره :)
ولی‌ من از خارج خوب می‌تونم داخل رو ببینم
خوب میبینم که کجا کجا زندگی‌ می‌کردم درس میخوندم و کار می‌کردم
اونوقته می‌‌فهمی که کجای کارت اشتباه بوده یا درست
شما هم هر جا هستین
امیدوارم که موفق باشین
چون بنده نه دختر هستم که فرقی‌ واسم حجاب داشته باشه یا نه
و دوم اینکه بنده متأهل هستم ( اینو مطمئنم توی هیچ کدوم از تاپیک‌ها نگفتم ! )
بنابر این نیازی هم ندارم روی خا نوم‌ها رو با حجاب یا بی‌ حجاب ببینم :)
lشما هم موفق باشی
در ضمن اینجا ایرانه و یه وقتایی پسرا هم باید حجاب داشته باشن(چون ایرانه دیگه)البته شما که خااارجی

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه ربطی به جواب من داشت؟؟؟؟

شرمنده من خودم هم نمیدونم این چیه
نیست که ما خارج هستیم !
الان سر کارم مجبورم دزدکی کانکت بشم
برای همین هم از دستم یه چیزی در رفته لابد

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
آثار و پی آمدهای فرهنگی بدحجابی عبارتند از:

الف) وازدگی در برابر فرهنگ بیگانه
داد و ستد فرهنگی مفید است، بلکه برای هر جامعه ای لازم به نظر می رسد. تجربه نشان داده که تعامل یا تبادل فرهنگی از عوامل بالندگی و پویایی جوامع است. حضرت آیت الله خامنه ای می فرماید:
در تبادل فرهنگی، هدف بارور کردن وکامل کردن فرهنگ ملی است.ولی در تهاجم فرهنگی، هدف ریشه کن کردن و از بین بردن فرهنگ ملی است.
اما در دنیای کنونی، فرهنگی که قادر نباشد عناصر فرهنگی مفید را جذب و عناصر غیر مفید را دفع کند و در الگوهای مختلف اجتماعی از ثبات لازم برخوردار نباشد، فرهنگ مهاجم با الگودهی آن را تخریب می کند؛ ارزش ها و هنجارهای آن را نادیده می انگارد و با غلبه و تهاجم، ارزش ها و الگوهای مورد نظر خویش را جای گزین می کند تا در این ره گذر به اهداف خود دست یابد. بنابراین، فرآیند بدحجابی، مقدمه تهاجم گسترده تر به فرهنگ مقابل و شکستن هنجارها و جای گزین ساختن هنجار مورد نظر فرهنگ مهاجم است. چنین جامعه ای به نظر اسپنسر، جامعه شناس معروف، قدرت دفاعی خود را از دست می دهد و در مقابل بیماری ها، قدرت مقابله و دفاع ندارد و با ورود کوچک ترین عامل مخرب، از بین می رود. احساس بیگانگی در برابر فرهنگ خودی و بی هویتی اجتماعی، زمینه ساز پذیرش تهاجم فرهنگی است. بنابراین، جامعه ای که دچار تهاجم فرهنگی گردد و تغییرات اجتماعی در آن سریع صورت گیرد، ارزش در آن جامعه ناپایدار است و هنجارشکنی در آن مرسوم می شود و در برابر فرهنگ بیگانه همیشه از خود وازدگی نشان می دهد و در نتیجه، بحران زا می گردد. سوغاتی که بدحجابی به همراه دارد، تنها پوشش نامناسب نیست؛ بلکه ترویج لباس های نامناسب، بزک کردن ها و... را به دنبال دارد. در نتیجه، افراد متحمل بسیاری از الگوهای دیگر از فرهنگ بیگانه می شوند.
ب) سلطه بیگانگان و تأمین منافع آنان
هر جامعه ای در پی آن است که به ارزش های خود پابندد و جامعه خود را از فرهنگ های بیگانه مصون نگه دارد تا افراد از سلامت و ثبات لازم برخوردار باشند. چنین جامعه ای سریع تر می تواند به اهداف خود برسد و آرمان های خود را عملی سازد. بنابراین، استعمارگران در جایی که ببینند جامعه ای مطابق با منافع، اهداف و خواسته های آنها پیش نمی رود. برای رسیدن به منافع خود و چپاول آن، غیرمستقیم طرح هایی می ریزند تا افراد را مشغول و سرگرم کنند و به اهداف شوم خود برسند. مانند ترویج بدحجابی و بی حجابی است. در طرح استعماری انگلستان به مأموران خود چنین آمده است:
باید به استناد شواهد و دلایل تاریخی، ثابت کنیم که پوشیدگی زن از دوران بنی عباس متداول شده و مطلقا سنت نیست. مردان همسران پیامبر را بدون حجاب می دیده اند و زنان صدر اسلام در تمام شئون زندگی، دوش به دوش مردان فعالیت داشته اند. پس از آن که حجاب زن با تبلیغات وسیعی از میان رفت، وظیفه مأموران ما آن است که جوانان را به عشق بازی و روابط جنسی نامشروع با زنان غیرمسلمان کاملاً بدون حجاب ظاهر شوند تا زنان مسلمان از آنان تقلید کنند.»
رهبر فرزانه انقلاب می فرماید:
این چیزهایی که شما می شنوید درباره مبارزه با دختران محجبه در فرانسه، اینها جرقه هایی است؛ آتش های زیر خاکستر است و از یک کار عظیم پشت پرده خبر می دهد.
به راستی، دشمنان انقلاب اسلامی در تهاجم به ارزش های مقدس ما می خواهند تقدس زدایی کنند. آن گاه به اهداف شوم خود برسند.
ج) گسترش فساد و تباهی
«ارزش های جامعه، آن دسته از عوامل و عناصری هستند که اکثریت یک جامعه به اعتبار و اهمیت آنان ایمان دارند و بدان ها ارج می گزارند».
در جامعه ای که حجاب، متانت، عفت و حیا ارزش تلقی می شود، زن پایه های این ارزش را از رفتار و کردار خود، به بینش و باور خویش سرایت می دهد و از طرفی نه تنها زنان دیگر بلکه مردان را نیز به ارزش های جامعه متوجه می سازد و جامعه را به سلامت و ارزش های واقعی سوق می دهد. اما اگر زن،روش ها و منش های خود را تغییر دهد و به خودنمایی و آرایش های ظاهری بپردازد، ارزش هایی چون حجاب و حیا و وقار را خدشه دار می کند و خود و اجتماع را به تباهی و فساد و بالاخره به ضدارزش ها می کشاند.
زمانی این سؤال مطرح بود که بر اساس روایات، در آخرالزمان زنان پوشیده ولی برهنه اند. این پارادوکس را چگونه می شود حل کرد. امیرالمؤمنین علی(ع) می فرماید:
یَظْهَرُ فِی آخِرِ الزَّمانِ وَ هُوَ شَرُّ الاَْزْمَنْةِ نِسْوَةٌ کاشِفاتٌ عارِیاتٌ مُتَبَرِّجاتٌ مِنَ الدِّین خارجاتٌ فِی الْفِتَنِ داخِلاتٌ مائِلاتٌ اِلی الشَّهَواتِ وَ مُسْرِعاتٌ و اِلَی اللَّذّاتِ مُسْتَحِلاّتُ المُحَرَّمات وَ فی جَهَنَّمَ خالِداتٌ؛
در آخرالزمان که بدترین زمان هاست، زنانی هستند که پوشیده اما برهنه اند و از خانه با خودآرایی بیرون می آیند. اینان از دین بیرون رفته اند و در فتنه ها وارد شده و به شهوات تمایل پیدا کرده اند و به کوی لذات نفسانی در شتابند و حرام ها را حلال می دانند و در دوزخ به عذاب ابدی گرفتارند.
بنابراین، امروزه پاسخ این سؤال پاسخ روشن شده است که بعضی زنان پوشش دارند ولی بدحجاب یا بی حجابند، پوشش دارند ولی عریان و برهنه اند. چنین مسائلی آدمی را از ارزش ها دور می سازد و در فتنه ها وارد می نماید و از همه بالاتر گاهی از دین خارج می کند.
د) افت تحصیلی و آموزشی
فرهنگ هر جامعه ای، به آموزش های آن بستگی دارد. هر قدر آموزش ها از غنای بیشتری برخوردار باشد، فرهنگ آن جامعه بالاتر خواهد بود. نخبگان و فرهیختگان، در پرتو تحصیلات شناخته می شوند. جامعه ای که دانش مندان آن بیشتر باشد، معمولاً از تمدن بالاتری برخوردار است و پویایی در تمامی زمینه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی کاملاً مشاهده می شود. خلاصه، پیشرفت هر جامعه ای در گرو آموزش آن است.
دختران و پسران اگر در کنار تحصیل، دل مشغولی های دیگری داشته باشند، از تحصیل باز می مانند و وقت زیادی از فرصت های مطالعاتی و تحصیلی آنان به هدر می رود. بسیاری از مشاوران از صحبت های دختران و پسران جوان درباره مدهای روز و آرایش های جدید گله مند هستند. نمی خواهیم بگوییم دختران و پسران باید در دانشگاه ها کاملاً از هم جدا باشند و دیواری بین آنها کشیده شود. اگر اینها فضای آموزشی را رعایت کنند و محیط را محیط درس بدانند و از آن چه برازنده فضای آموزشی نیست پرهیز کنند، بسیار تحسین برانگیز خواهد بود. به گفته مربیان تربیتی، در مدارسی که دختر و پسر با هم درس می خوانند، کم کاری، عقب افتادگی و بی مسئولیتی به خوبی مشاهده شده است. زیرا دختران در چنین محیطی، با بدحجابی توجه دیگران را به خود جلب می کنند و تمرکز ذهنی و روحی را از آنان می گیرند و باعث افت تحصیلی آنان می شوند و خود نیز دیگر حوصله درس خواندن ندارند و تمام حواسشان به لباس و نوع پوشش است. روح مطالعه و تحقیق در آنها خاموش می شود و افت تحصیلی پیدا می کنند.
ه) تضعیف اعتقادات دینی در جامعه
جامعه ای که در سطح بالایی از باورهای دینی باشد، در سایه ایمان، در برابر بسیاری از آسیب ها مصون می ماند و دشمنان نمی توانند در صفوف آن رخنه کنند و نقشه های آنان نقش بر آب می شود. این جامعه که دل به خدا سپرده و سرانجام زندگی را رسیدن به خالق خود می داند، دل به دیگری نمی سپارد و عقاید خود را متزلزل نمی کند. در این جامعه، حجاب و پوشش جزء احکام مسلم دین و مذهب به شمار می رود و زنان حاضر نمی شوند خود را به زینت های زودگذر و دنیایی مزین کنند و در پرتو آن عقاید دیگران را متزلزل نمایند و خود نیز زمینه ساز فساد در جامعه شوند.
تظاهر به بدحجابی نشانه پای بند نبودن و بی مبالاتی فرد به احکام و اعتقادات اسلامی است؛ زیرا زنان با بدحجابی، چشم های هوس آلود را متوجه خود می سازند و پایه های ایمانی مردم را سست می کنند و جامعه را به فساد می کشانند. «هیچ راهی برای امریکا و ابرقدرت ها بهتر از این نیست که بدون جنگ و کشتار و بدون این که پولی خرج کنند و حساسیتی ایجاد نمایند، ایمان را از دل های مردم بدزدند و بزدایند. این کار به سادگی انجام می شود؛ با فیلم ها، نمایش نامه ها و چیزهایی از این قبیل به نام پیشرفت علم و... هیچ راهی بهتر و موفق تر از این وجود ندارد.» و می دانیم که باورها و ایمان های راسخ نقش بسزایی در بالندگی زندگی جامعه ایفا می کنند و زمانی که ایمان به سستی گراید، نفوذ دشمن و به انحراف کشیدن آن جامعه به راحتی صورت می پذیرد.

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوالمصور
چشمان شما کلید عفاف شماست ، این کلید را اگر به نامحرم واگذارید . گنج عفت خویش را از دست داده اید . "امیرالمومنین(ع)"
در این پست چند حدیث و روایت در خصوص اهمیت چشم پوشی و عفت چشم و آثار و برکات حجاب چشم برای خوانندگان گرانقدر قرار داده ایم . جهت مطالعه این احادیث گهربار به ادامه مطلبمراجه نمایید .

هو المصورفواید چشم پوشی وعفت چشم

چشم پاکی و نتایج آن :

هر یک از اعضای بدن مؤمن نسبت به عبادت پروردگار متعال وظیفه خاصی بر عهده دارد که اگر بدان وظیفه عمل کرد، ارزشمند است.
چشمی که به نگاه حرام آلوده نگردد، سبب برکات زیر می گردد:
1- دیدن شگفتیها: رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: چشمهایتان را (از نامحرم) بپوشانید تا عجایب و شگفتیها را ببینید. غُضُّوا اَبْصارَکُم تَرَوْنَ الْعَجائِبَ(?)

2- راحتی قلب: امام علی ـ علیه السلام ـ فرمود: آنکه از نامحرم چشم خود را فرو نهاد، قلبش را راحت کرده است. مَنْ غَضَّ طَرْفَهُ اَراحَ قَلْبَهُ (?)
3- نیک خویی:‌ همچنین آن حضرت فرمود: کسی که نگهاه هایش کنترل شود، صفاتش نیکو گردد. مَن‌ غُضَّتْ اَطرافُهُ حَسَنَتْ اَوصافُهُ (?)
4- پاداش الهی: امام صادق ـ علیه السلام ـ فرمود: هر کسی زنی را ببیند و بلافاصله دیده اش را به آسمان بدوزد یا چشم فرو بندد، چشم باز نگرداند مگر اینکه خداوند حوریان بهشتی را به عقد او در آورد. مَنْ نَظَرَ اِلی امْرأَةٍ فَرَفَعَ بَصَرَهُ اِلیَ السَّماءِ اَوْ غَمَضَ بَصَرَهُ لَمْ یَرْتَدَّ اِلَیْهِ بَصَرُهُ حَتّی یُزَوَّجَهُ اللهُ مِنَ الْحُورِ العینِِ (?)
5- چشیدن شیرینی ایمان: پیامبر اسلام ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: نگاه (به نامحرم) تیر زهرآلودی از تیرهای شیطان است و هر کس آن را از ترس خدا ترک کند، خداوند چنان ایمانی به او عطا کند که شیرینی اش را در دل خویش احساس کند. اَلنَّظَرُ سَهْمٌ مَسموُمٌ مِنْ سِهامِ اِبْلیسَ‌ فَمَنْ تَرَکَها خَوْفاً مِنَ اللهِ اَعطاهُ اللهُ ایماناً یَجِد حَلاوَتَهُ فی قَلْبِهِِ (?)
6- بروز صفت شجاعت: شجاع ترین مردم کسی است که بر خواهش نفسانی اش چیره شود. اَشْجَعُ النّاسِ مَنْ غَلَبُ هَواهُ (?)
?- بحارالانوار، ج 101، ص 41.
?- شرح غررالحکم، آمدی،‌ج 5، ص 449.
?- میزان الحکمه، ج 10، ص 7.
?- بحارالانوار، ج 101، ص 37.
?- بحارالانوار، ج 101، ص 38.
?- نهج‌ الفصاحه، پاینده، حدیث 299، ص 58.

آخرین ویرایش:

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز

شهداوحجاب.
راستی تا حالا ینگاهی به دور و برمون انداختیم . اطراف خودمون ، کوچه محله ، شهرمون استانمون ، کشور عزیزمون و موقعیتش تو دنیا . تا حالا به این فکر کردید اونروز دلیرمردانی از همه هستی و مواهب دنیوی خودشون : جان ، مال ، هستی و ناموسشون گذشتند و با غیرتشون جونشون رو فدای من و شما کردند تا آروم و بیدغدغه زندگی کنیم . وصیتنامه هاشون را خوندیم ؟ از ما چی خواستند؟

خواهرم! دشمن از سیاهی چادر تو می ترسد تا سرخی خون من

چرا شهدا این قدر بر حجاب و پوشش بانوان تاکید و سفارش کرده اند. اصلا چه رابطه ای میان خون شهید و حجاب وجود دارد. چرا آنان که برای دفاع از آب و خاکشان، از جان پاکشان گذشته اند این قدر توصیه به حجاب دارند و حتی حجاب را از خون خود کوبنده تر می دانند.
خیلی وقت ها وقتی در عبور از کوچه و خیابان با فرازی از وصیت نامه شهیدان درباره توصیه به رعایت حجاب بر روی دیوارها رو به رو می شوم، دلم می لرزد و بی اختیار این جمله در ذهنم شکل می گیرد، آن ها که رفتند کار حسینی کردند پس چرا ما که ماندیم کار زینبی نکنیم و رعایت حجاب حفظ ارزش های اسلامی کار زینبی برای پاسداشت خون شهداست. شاید باورش سخت باشد که زنان بسیاری دوشادوش رزمندگان اسلام در صحنه های دفاع مقدس حضور داشتند که در نقش پرستار و پزشک یاری رسان رزمندگان بوده اند و حتی این هم باعث نشد که لحظه ای حجاب خود را کنار بگذارند.
خواهرم، محجوب باش و باتقوا، که شمایید که دشمن را با چادر سیاهتان و تقوایتان می کشید. «شهید عبدا... محمودی»

-به پهلوی شکسته فاطمه(س) قسمتان می دهم که حجاب را حجاب را حجاب را، رعایت کنید. «شهید حمید رستمی»

-شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد به سوی معنویت و صفا می کشاند. «شهید علی رضاییان»

-از خواهران گرامی خواهشمندم که حجاب خود را حفظ کنند، زیرا که حجاب خون بهای شهیدان است. «شهید علی روحی نجفی»

-ای خواهرم: قبل از هر چیز استعمار از سیاهی چادر تو می ترسد تا سرخی خون من. «شهید محمدحسن جعفرزاده»
-توصیه ای که به خواهران دارم این است که اگر می خواهند خون شهیدان را پایمال نکنند، این است که حجاب خود را حفظ کنند. «شهید آبیاران»

-خواهر جان، حجابت را حفظ کن تا جزو یاران خدا باشی، اگر می خواهی در دنیا سرافراز شوی، حجابت را حفظ کن. «شهید داود عبداللهی»

- ...و شما خواهران حجاب خود را حفظ کنید که حجاب شما سلاح شماست. «شهید اسماعیل اسکندری»

-وصیت من به خواهرانم این است که در شهادت من مثل زینب(س) عمل کنید و حجاب که اصلی ترین مسئله است را رعایت کنید که حجاب حمایت از خون شهداست. «شهید علی آقا باقری»

- به خواهرانم بگو که اگر از من بدی دیدند مرا ببخشند و همیشه حجاب خود را حفظ کنند چون ما برای ناموس می جنگیم. «شهید نادر علی اکبرنژاد»

-... و خواهران، شما در جامعه باید حجابتان را رعایت کنید و از همه پدران و خواهران می خواهم که فرزندانشان را حسین وار پرورش دهند. «شهید محمد بی آبادی»

- ... و شما ای خواهران متدین و متعهدم، خدا را به عفت زهرای اطهر(س) و شجاعت زینب(س) قسم می دهم تا توفیق حفظ حجاب و عفیف بودن و استقامت به شما عنایت فرماید و آن گونه که زینب را قهرمان کربلای تاریخ اسلام کرد، شما را قهرمان عفت و استقامت و صبوری گرداند. بر شما باد حفظ حجاب... «شهید علی اسماعیلی رنجبر»

-خواهرانم مبادا حجابتان را فراموش کنید، چون ما سربازان به خاطر حجاب و حفظ مملکت و دین با دشمن می جنگیم. «شهید عبدا... رحمانی منش»

- ... خواهران عزیز، حجاب خود را حفظ کنید، شما باید در مقابل شایعه پراکنی ها و بی حجابی ها مبارزه کنید و رسالت زینبی را در جامعه ایفا نمایید. «شهید علی اصغر عدالتیان»

-تو ای خواهر دینی ام، چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است. «شهید عبدا... محمودی»

-خواهرم از بی حجابی است اگر عمر گل کم است نهفته باش و همیشه گل باش. «شهید حمیدرضا نظام»

-خواهرم حجاب تو مشت محکمی بر دهان منافقین و دشمنان اسلام می زند. «شهید بهرام یادگاری»

آخرین ویرایش:

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وقت ها وقتی در کلام شهیدان و سفارش آن ها درباره توصیه به حجاب و رعایت عفت دقیق می شوم از خود می پرسم چرا شهدا این قدر بر حجاب و پوشش بانوان تاکید و سفارش کرده اند. اصلا چه رابطه ای میان خون شهید و حجاب وجود دارد. چرا آنان که برای دفاع از آب و خاکشان، از جان پاکشان گذشته اند این قدر توصیه به حجاب دارند و حتی حجاب را از خون خود کوبنده تر می دانند.

خیلی وقت ها وقتی در عبور از کوچه و خیابان، با فرازی از وصیت نامه شهیدان درباره توصیه به رعایت حجاب در روی دیوارها روبه رو می شوم دلم می لرزد و بی اختیار این جمله در ذهنم شکل می گیرد آن ها که رفتند کار حسینی کردند پس چرا ما که ماندیم کار زینبی نکنیم و رعایت حجاب حفظ ارزش های اسلامی کار زینبی برای پاسداشت خون شهداست.

شاید پاسخ این سوال ها، این دل لرزیدن ها، این باشد که شهدا چه در صحنه های انقلاب که جوانان زیادی چون گل پرپر شدند و چه درعرصه های دفاع مقدس برای دفاع از دین، ارزش های دینی و اسلامی، حفظ ناموس و مقابله با ضدارزش ها به دل دشمن زدند و همه می دانیم که حفظ حجاب یکی از ارزش هایی است که جوانان و نوجوانان ما برای آن جان بر کف، در جبهه جنگیدند و خون پاکشان بر زمین ریخت.

اما ما که ماندیم نباید با ندانم کاری ها و تقلید از مدهای بیگانه خون هزاران شهید را پایمال کنیم و پشت به وصایا و سفارش هایشان کنیم. جالب است بدانید حتی رعایت حجاب و حفظ ارزش های اسلامی مهم ترین خواسته ای است که جانبازان نیز از مسئولان و خواهران دینی خود دارند، آن ها که برای دفاع از ارزش های دینی، آرمان های انقلاب و آب و خاکی که من و شما امروز آزادانه زندگی می کنیم، عضوی از بدن خود را تقدیم کرده اند، نه پول می خواهند و نه جاه و مقام و نه هیچ چیز دیگر. فقط و فقط یک خواسته دارند و آن پاسداشت خون شهداست که در پیروی از ولایت فقیه، حفظ ارزش های دینی و رعایت حجاب در جامعه خلاصه می شود و بس.و باز بد نیست بدانید که حتما می دانید زنان بسیاری دوشادوش رزمندگان اسلام در صحنه های دفاع مقدس حضور داشته اند که در نقش امدادگر، پرستار، پزشک و... یاری رسان رزمندگان بوده اند و حتی کوران جنگ و بمباران ها هم باعث نشد تا آن ها لحظه ای حجاب و نماد آن یعنی چادر را از خود دور کنند.یک شیرزن دفاع مقدس که زمانی امدادگر جبهه بوده است و امروز جانباز 70درصد شیمیایی است در نقل خاطره ای می گفت: وقتی مجروح شدم به بیمارستان منتقلم کردند و چون علائم حیاتی نداشتم مرا در «چادری که بر سر داشتم» پیچیدند و به معراج شهدا منتقل کردند. بنابراین در جبهه ها در کوران عملیات شدید بعثی ها هم چادر جزو لاینفک خواهران بسیجی و امدادگر بوده است. این ها خود گواه صادقی است بر این که شهدا و جانبازان جانفشانی کردند برای حفظ ارزش های اسلامی و رعایت آن ها در جامعه.

archi_arch

مدیر بازنشسته
!!!!!!!!!!!!!!!!

ما فقهمون رو از 3 منبع میگیریم کتاب-سنت-عقل البته اجماع هم هست که فی نفسه حجت محسوب نمیشه پس نبودن حکمی تو قرآن دلیل بر نبودنش نیست مثلا در قرآن حرفی از نماز آیات زده نشده ولی به اجماع تمام علمای اهل سنت و شیعه واجبه یا خمس فقط در مورد غنائم جنگی توضیح داده شده حجاب مو هم در روایات به تواتر اومده و شکی توش نیست

این خمری که سینه رو نمیپوشونده سر رو هم همینطور پس به چه دردی میخورده؟؟؟

منظور این آیه در تکوینه نه در تشریع چون بعدش میگه قد تبین الرشد:gol:
اگه خودتون تاپیکی که زده شده رو میخوندید میفهمیدید که صحبت از حجاب تو قران بود!!! نه سنت و ... منم رو حساب همون ایاتی که به عنوان اثبات اورده بودن جواب دادم

من نگفتم سررو نمیپوشونده. گفتم خمر رو روی سر مینداختن که از گرما و تابش افتاب محافظت بشه. این پوشش بوده ولی دلیلش حجاب سر نبوده!!! اون پوششی بوده که تمام اعراب بخاطر موقعیت جغرافیاییشون داشتن. حتی مردها!! پس اگه اون حجاب شمرده میشده باید الان مردها هم حجاب سر میداشتن!!!!

من نميدونم بعضي ها چرا آيه رو هر طوري ك دوست دارن واسه دل خودشون تفسير ميكنن...
در آیه 31 از سوره نور، خداوند به زنان مسلمان دستور می دهد که پوششهای خود را بر روی گریبان هایشان بیاندازند.[1] " خمر" که در این آیه آمده است به معنای «لباسی است که زن با آن، سر و سینه خودش را بپوشاند»[2]. که ظاهرا چیزی شبیه مقنعه یا بزرگتر از آن است.

در آیه 33 سورۀ احزاب خداوند نیز می فرماید:
« اى پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو كه چادر خود را بر خود فرو پوشند. این مناسب‏تر است، تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند. و خدا آمرزنده و مهربان است.»[3]

براى جلباب که در این آیه آمده است، دو معنا ذكر شده است:
1- پوششى كه سر و گردن و بالاتنه را مى‏پوشاند (مقنعه).
2- چیزى كه تمام بدن را بپوشاند (چادر).اگر كسى بتواند به شكل صحیح از چادر استفاده كند، مسلماً چادر حجاب برتر است زیرا حكمت‏هاى حجاب در چادر بیشتر یافت مى‏شود، گرچه پوشیدن چادر واجب نیست. حجاب منحصر در چادر و حتى مانتو نیست، بلكه هر لباسى كه غیر از وجه و كفین (دست‏ها تا مچ) را بپوشاند و موجب تحریك و جلب توجه نامحرم نگردد كافى است ولى باید توجه داشت كه همان طور كه بقیه واجبات داراى مراتب مختلفى مى‏باشند حجاب نیز داراى مراتب خوب، متوسط و خوب‏تر است و چادر حجاب برتر بانوان محسوب مى‏گردد.

[1] وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِن‏.
[2] مصطفوی، حسن، التحقیق فی کلمات القرآن الکریم،
[3] یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ.
شما یه بار دیگه پست منو بخون بد نیست!!
عادت کردی به کپی پیستا!
من اینهارو خوندم و رو همینها جوابتو دادم و همینهارو توضیح دادم باز در جواب همینهارو واسم کپی میکنی؟؟
خسته نباشی!
پست من این بود:
اها یعنی هرکی چادری نیست رفته خودشو نمایش بده؟؟
لطفا بفهمید چی میگید و چی رو کپی میکنید!!

پوشش اعراب به این شکل بوده که برای جلوگیری از تاثیر مخرب تابش افتاب مجبور به پوشاندن سر بودن و لباسهای گشاد میپوشیدن.
چه زن چه مرد پوششی روی سرشون بوده.
این خمری که میگی اینه. و اینجا هم صحبت از پوشش خمر برای هر مسلمان نیومده!! (اگه بود برای مردها هم باید این اجبار میشد!)
تو این ایه گفته شده خمر رو روی سینه بندازن (برای پوشش سینه) یعنی پوشش سینه ملاک بوده نه سر!!!! که اینم درسته و منطقی!

درمورد ایه بعدی هم که اینطور تفسیر کردید همینطوره!
پوشش اعراب اینطور بوده. و روی سخن این هم با زنان پیامبره!! نه همه!!!! وگرنه میگفت زنان مسلمان!! دلیلشم واسه اینه که بواسطه زن پیامبر بودن مورد ازار بقیه قرار نگیرن. یعنی میخواستن که مشخص نشه زن پیامبره! نه اینکه پوشش برتر باشه و نه اینکه اصلا کسی نبینتشون!!!!

درمورد حق الناس و .. هم که گفتید باز هم بیربط بود! چون اون زمان پوششهای بد هم بود و تو همون زمان قران تازه اومد و اسلام تبلیغ شد! پس این هیچ مشکلی با ظلم به قران و این حرفا نداره و تو قران هم اومده "لا اکراه فی الدین" یعنی اجباری برای کسی نیست و کاملا شخصیه!!
حالا شما دلیل و جواب قانع کننده ای برای اینها داری بفرما اگه نه که هیچ!!
همینطوری با سرخوشی کپی پیستهاتو ادامه بده! و خوشحال باش و فکر کن بقیه نمیفهمن!
چرا فك ميكنيد هميشه حرفاي حقيقت كپي پيست ميشه؟؟؟؟
واقعا شمانميدونيد كه بي حجابي حق الناسه؟؟
لااكراه في الدين...خب ادامه آيه هم بگيد....!!!!!
لا اكراه في الدين قد تبين ارشد....
یعنی میخوای بگی اینهارو خودت نوشتی؟؟؟ باریکلا!!!!
خب کپی پیسته دیگه!!!!
حقیقت؟؟؟؟؟؟؟
من این کپی پیستهارو بارها و بارها خوندم و هیچ کدوم توجیه و دلیل قانع کننده ای برای این مطالبی که من گفتم نداشته . شما اگه دلیل دارید بگید!!

بقیشم بفرما:
لَا إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَدْ تَبَينَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَي فَمَنْ يكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيؤْمِنْ بِاللَّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَى لَا انْفِصَامَ لَهَا وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ(البقرة/256)
در دين هيچ اجباري نيست و راه از بيراهه بخوبي آشکار شده است پس هر کس به طاغوت کفر ورزد و به خدا ايمان آورد به يقين به دستاويزي استوار که آن را گسستن نيست چنگ زده است و خداوند شنواي داناست

من بازم موردی تو بقیش نمیبینم که مخالف حرفام باشه!

ببخشیدا ولی کی گفته اینا الگو هستن.خیلی عذز میخام ادم چقدر باید خر باشه که از یه بازیگر تقلید کنه
تقلید تو هر چیز و از هرکسی همینطوره!!

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
در هیچ یک از آیات قرآن نیامده که زن‌ها در نوع و مقدار پوشش بدن (حجاب) آزاد هستند، بلکه آنچه در قرآن آمده، واجب بودن حفظ پوشش (حجاب) برای زنان است، اما این که این پوشش حتماً باید با چادر صورت گیرد، آیه‌ای به صراحت نداریم.

آنچه در احکام دینی بیان شده ، مقدار پوشش زنان و اصل حجاب است، اما این که این پوشش حتما باید با چادر صورت گیرد ، چیزی نیامده است و تنها به بهتر بودن استفاده از چادر برای حجاب اشاره شده است.
خانم ها باید تمامى بدن خود را به غیر از گردى صورت و دست ها تا مچ بپوشانند, (خواه پوشش باچادر باشد یا با مانتو), ولى پوشیدن چادر بهتر است و از لباس‏هایى که توجه نامحرم را جلب کند (مثلاً برجستگى‏ها را نمودار کند) باید اجتناب شود.
البته یک آیه در قرآن آمده که برخی از مفسران از آن ، معنای پوشش با چادر را برداشت کرده اند. قرآن مجید خطاب به پیامبرش فرمود: «به زنان و دختران خود و زنان مؤمن بگو که: خویشتن را با «جلباب» بپوشند که این کار براى این که به عفت شناخته ‏شوند و از تعرض محفوظ ‏بمانند، براى آنان بهتر است».
بعضى از مفسّران ، جلباب را پوششى فراگیر معنا کرده‏اند که از بالاى سر تا پایین پا را مى‏پوشاند و چیزى در حدود اندازه چادر است. البته دیدگاه دیگر ، جلباب را پوشش تا زانو و دیدگاه سوم ، جلباب را مقنعه مى‏داند.
بر اساس دیدگاه اوّل مى‏توان گفت: قرآن از چادر یا چیزى مانند آن که تمام بدن را بپوشاند، سخن گفته است .
علاوه بر این: درباره پوشش حضرت فاطمه(ع) هنگام خروج از منزل و رفتن به مسجد براى دفاع از فدک، همین پوشش نقل شده است.
حضرت فاطمه(ع) مقنعه خویش را بر سر و جلباب بر تن کردند؛ یعنى پوششى که تمام تن را از سر تا قدم فرا مى‏گرفته است.
علاوه بر این عقل نیز بر برتر بودن چادر حکم مى‏کند، چون اندام بدن با چادر بهتر محفوظ مى‏ماند.
به همین خاطر فقها به برتر بودن چادر برای حفظ حجاب حکم کرده اند ، نه این که فقط آن واجب باشد.
پوشش کامل با مانتو و روسرى نیز مى‏تواند مورد استفاده قرار گیرد، ولى حجاب برتر نیست، زیرا هر چند با مانتو وروسرى پوشش صورت مى‏گیرد، ولى باز حجم بدن مشخص است و با مقایسه با چادر، قطعاً چادر برترى دارد.
آنچه مهم است، مراقبت زن از خود و حجاب و عفت خویش به جهت ایجاد جامعه سالم است. آن چه که بهتر بتواند این هدف را تأمین کند، برتر است، در عین حال در صورت لزوم باید با حفظ عفت و حجاب، زن نقش اجتماعى خود را ایفا کند.

جهت مطالعه بیشتر به کتاب فلسفه حجاب ، استاد مطهری مراجعه فرمائید.

آخرین ویرایش:

tatoo

عضو جدید
بستن چشم بر روي «حرام» صد دريچه به روي «باغ معني» و بوستان كمال مي‌گشايد. قهرمان كسي است كه بر هوس‌هاي شيطاني و وسوسه‌هاي ابليسي غالب آيد. و ... شيعه كسي است كه آن چنان زندگي كند كه بتواند سربلند و با عزت، به روي محمد و علي و فاطمه عليهم السلام بنگرد. اينك اين شما، و اين پایگاه «برترين حجاب»...
در پناه چادر خاکی مادرمان فاطمه زهرا سلام ا...علیها

حديث حجاب....

رسول اكرم صلي الله عليه و آله و سلم فرمود : در آخر امت من زناني پيدا مي شوند كه در عين لباس پوشيدن لخت و عريان هستند ...

اميرالمؤمنين علي عليه السلام: يظهر في آخر الزمان و هو شر الازمنه نسوه كاشفات عاريات متبرجات خارجات من الدين داخلات في الفتن مائلات الي الشهوات مسرعات الي اللذات مستحلات للمحرمات في جهنم خالدات

در آخر الزمان كه بدترين زمانها مي باشد زنهايي هستند كه پوشيده ي لخت هستند داراي زينت آلات هستند از دين خارج ولي در فتنه قرار گرفته اند ميل به شهوات و اميال نفساني هستند براي رسيدن به لذت دنيا سرعت مي گيرند حرامها را حلال مي دانند كه اين چنين زناني هميشه در جهنم خواهند ماند.

رسول اكرم صلي الله عليه و آله و سلم: سيكون في آخر امتي رجال يركب نساءهم علي سروج الرجال يركبون علي المياثر حتي ياتوا ابواب المساجد نساوهم كاسيات عاريات علي رؤوسهن كاشنمه البخت البحاف لايجدن ريح الجنه فالعنوهن ملعونات.

در آخر امت من مرداني پيدا مي شوند كه زنهايشان همچون مردها بر روي زينها سوار مي شوند ،در آن زمان مردان بر روي چيزهايي سوار مي شوند كه چرخ دارد (وسائل نقليه چون ماشين و موتور) و تا درب مساجد مي روند .زنانشان در عين لباس پوشيدن لخت و عريان هستند و بر روي سرهايشان چيزي مانند كوهان (شتر و يا استران لاغر) است انها عطر بهشت را هم نمي شنوند آنها را لعنت كنيد كه از رحمت خدا دورند.
یه همچین صحبت هایی وقتی معنی داره که حجاب ممنوع باشه نه تو کشوری که اجباریه که اتفاقا بدترین دشمن حجاب همین اجباری بودنشه که باعث شده ارزش واقعیشو از دست بده و لوث بشه

بالا