جدایی نادر از سیمین برنده اسکار شد

mandana-n

عضو جدید
من ديشب فقط 20:30 رو ديدم
دقيقا براي همين كه ببينم مي گه يا نه
و گفت
نشون هم داد
:surprised:
بعدش هم جايزه اي كه اين فيلم توي جشنواره خودمون گفت هم بعدش پخش كرد
اخبار كدوم ساعت رو ديدي ؟

جدا؟؟ من اخبار شبانگاهی رودیدم. تو روزنامه جام جم هم هیچی ننوشته بود...
.
.
.

انتقاد سید جواد هاشمی از عدم تبریک به اصغر فرهادی !

تاريخ : سه شنبه نهم اسفند 1390

سیدجواد هاشمی، بازیگر متعهد سینما و تئاتر ایران در باره جایزه اسکار اصغر فرهادی گفت: بسیار خوشحالم و به دوست هم دانشگاهی خودم، اصغر فرهادی تبریک می گویم. بسیار منتظر این لحظه بودم. اسکار برای ما یک افتخار بزرگ است. وی افزود: وقتی یک ورزشکار مدالی می گیرد، همه او را روی سر می گیرند و همه جوره به او تبریک می گویند. خانه و ماشین به او می دهند. اما اکنون که اصغر فرهادی چنین افتخار بزرگی کسب کرده است، حتی وزیر ارشاد هم اهمیت نداد و تبریک نگفت.

هاشمی در ادامه با تأکید بر مذهبی بودن این فیلم گفت: برخلاف نظر بعضی دوستان من در سینمای دینی و مذهبی، این فیلم سیاه نمایی نیست. بخش هایی از آن نص صریح قرآن کریم است. این فیلم یک فیلم کاملا مذهبی است. شاید این حرف ها به مذاق خیلی ها خوش نیاید. اما من همینجا می گویم که باید بچه مسلمان های سینمای ایران نیز به او تبریک بگویند.

این کارگردان در پایان درمورد تأثیر این افتخار روی سینمای ایران گفت: به هر حال هرچه سینمای ایران بیشتر دیده شود، برای سینمای ایران بهتر است. به نظر من علیرغم تمام انتقادات، سینمای ایران از پاک ترین سینماهای دنیاست. برخی سینماگران ما باید حسادت را کنار بگذارند. متأسفانه حسادت بزرگ ترین آفت سینمای ایران است که باعث شده است مسائل سیاسی بهانه شود تا حسادت ها رو شود.

http://www.mehdialiyari.com/post-418.aspx

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا؟؟ من اخبار شبانگاهی رودیدم. تو روزنامه جام جم هم هیچی ننوشته بود...
.
.
.

انتقاد سید جواد هاشمی از عدم تبریک به اصغر فرهادی !

تاريخ : سه شنبه نهم اسفند 1390

سیدجواد هاشمی، بازیگر متعهد سینما و تئاتر ایران در باره جایزه اسکار اصغر فرهادی گفت: بسیار خوشحالم و به دوست هم دانشگاهی خودم، اصغر فرهادی تبریک می گویم. بسیار منتظر این لحظه بودم. اسکار برای ما یک افتخار بزرگ است. وی افزود: وقتی یک ورزشکار مدالی می گیرد، همه او را روی سر می گیرند و همه جوره به او تبریک می گویند. خانه و ماشین به او می دهند. اما اکنون که اصغر فرهادی چنین افتخار بزرگی کسب کرده است، حتی وزیر ارشاد هم اهمیت نداد و تبریک نگفت.

هاشمی در ادامه با تأکید بر مذهبی بودن این فیلم گفت: برخلاف نظر بعضی دوستان من در سینمای دینی و مذهبی، این فیلم سیاه نمایی نیست. بخش هایی از آن نص صریح قرآن کریم است. این فیلم یک فیلم کاملا مذهبی است. شاید این حرف ها به مذاق خیلی ها خوش نیاید. اما من همینجا می گویم که باید بچه مسلمان های سینمای ایران نیز به او تبریک بگویند.

این کارگردان در پایان درمورد تأثیر این افتخار روی سینمای ایران گفت: به هر حال هرچه سینمای ایران بیشتر دیده شود، برای سینمای ایران بهتر است. به نظر من علیرغم تمام انتقادات، سینمای ایران از پاک ترین سینماهای دنیاست. برخی سینماگران ما باید حسادت را کنار بگذارند. متأسفانه حسادت بزرگ ترین آفت سینمای ایران است که باعث شده است مسائل سیاسی بهانه شود تا حسادت ها رو شود.

http://www.mehdialiyari.com/post-418.aspx

اره
خودم ديدم
فكر كنم 20:30 توي سايتش اخبار رو براي دانلود هم بزاره

13sharare13

عضو جدید
به تمام ایرانیای اصیل و متمدن تبریک میگم
آرزو دارم اونایی که چشاشون کور شده و این افتخار رو نمیبینن هر چه زودتر بیناییشونو بدست بیارن

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
به تمام ایرانیای اصیل و متمدن تبریک میگم
آرزو دارم اونایی که چشاشون کور شده و این افتخار رو نمیبینن هر چه زودتر بیناییشونو بدست بیارن

بابا انقدر با غیظ و عصبانیت با هم صحبت نکنید! همدیگرو دوس داشته باشین:دی با هم مهربون باشین:دی

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
من ديشب فقط 20:30 رو ديدم
دقيقا براي همين كه ببينم مي گه يا نه
و گفت
نشون هم داد
:surprised:
بعدش هم جايزه اي كه اين فيلم توي جشنواره خودمون گفت هم بعدش پخش كرد
اخبار كدوم ساعت رو ديدي ؟
درسته یه اشاره کوچولو بهش کردن اما این حقش نیست ..این جایزه در حدی بزرگ بود که حداقل ارزش اینو داشته باشه که صدا و سیما دربارش حرف بزنه نه بخاطر فرهادی بلکه به خاطر ایران ....اگه یه ایرانی تو مسابقات قرآن یا فیلم و کتاب دفاع مقدس جایزه گرفته بود مطمئناً بیشتر از این پوشش داده میشد ..تازه اینا میگن ما که خودمون بهش جایزه دادیم چرا رفت از این کفار جایزه گرفت ....البته همین اشاره کوچولو هم به این دلیل بود که بگن از رقیب اسرائیلیش جلو افتاد ..
البته تعجبی هم نداره وقتی منتقد برنامه 7 که پربیننده ترین برنامه سینمایی صدا و سیماست و مثلا کتابش به چاپ رسیده و چیزی از سینما میفهمه اینقدر نگاه سیاسی داره که میگه این فیلم ارزش جایزه نداشته و چند بار تاکید میکنه که اگه فیلم اسرائیلی جایزه گرفت بهتره فرهادی جایزشو نگیره باید هم از صدا و سیما چنین توقعی نداشته باشیم که مراسم تجلیل از برنده تنها اسکار تاریخ ایران بزاره..
یا مثلا عده ای از کارگردانان خودمون که چشم دیدن موفقیت یه کارگردان دیگه رو ندارن ..
http://khabarfarsi.com/ext/2158834
http://www.cinemafa.com/content/view/1564/71/
واقعا جالبه که سطح درک یک به اصطلاح کارگردان اینقدر پایین باشه ...
یا وزیر ارشاد که میگه اولین موفقیت جدایی رو ما بهش دادیم چون بهش مجوز دادیم !!
شاید بزودی ببینیم که فرهادی هم مثل خیلیای دیگه داره از ایران میره برای همیشه ... اونوقت واقعا باید بهش حق بدیم ..

آخرین ویرایش:

mandana-n

عضو جدید
این آقای سلحشور دیگه شورش رو در آورده به همه تهمت می زنه و توهین می کنه. به یکی میگه توده ای یکی دیگه ساواکی.... مثل اینکه این آقا سابقه همه رو میدونه :surprised:

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آقای سلحشور دیگه شورش رو در آورده به همه تهمت می زنه و توهین می کنه. به یکی میگه توده ای یکی دیگه ساواکی.... مثل اینکه این آقا سابقه همه رو میدونه :surprised:

اره كاش يه ذره از سابقه فيلمنامه دزدي خودشم حرف ميزد ....

GAME_OVER

کاربر ممتاز
اینجور کارگردانها باید بجای حسادت به کار مردم سعی کنن خودشون اینقدر پیشرفت کنند که سریالی چند میلیاردی نسازن که بعدا نقل اس ام اس ها و مایه خنده و جوک بشه !!

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
وایییی خیلی فیلم قشنگی بود واقعا مبارکشون باشه
خیلی خیلی خوب بود
دستش طلا این اصغر فرهادی
فیلم آموزنده و متفاوتی بود

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
با وجود امکانات کم و بی توجهی که به سینمای ایران میشه باید گفت دم غیرت این مجموعه گرم که خیلی چیزا رو ثابت کردن
ولی اگه حامد بهدادم بازی میکرددددددددددددددددددددددددد دیگه جای حرف نمیمونداااااااااااااااااااا

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوال فقط توروخدا نزنین!
چرا فیلم های مثه فیلم روز سوم رو تحویل نمیگیرن این خارجکی ها؟:w20:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
به همون دلیل که امسال فیلم چینی گلهای جنگ که بسیار هم بهتر بود نشد
نگاه جهان شموللللللللللللللللللللللللللللللللللللل

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نوچ!
چون توی اون فیلم از ارزشها صحبت شده بود
خدایی خیلی هم قشنگ بود
اون صحنه های آخرش خیلی خیلی خوب;)
ولی خارجکی ها خوششون نیومد چون اون چیزی که دنبالش بودن تو این فیلم نبود!چیزی نصیبشون نمیشد واسه چی اسکار بدن!؟
چه بهتر که اسکار رو بدن به فیلمی که خودایرانی ها معضلات جامعه رو به تصویرکشیدن و به دشمنی نشون میدن که میخواد سربه تنمون نباشه!
بهبخشیدا نظرم بود:smile:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوچ!
خدایی خیلی هم قشنگ بود
ولی خارجکی ها خوششون نیومد چون اون چیزی که دنبالش بودن تو این فیلم نبود!چیزی نصیبشون نمیشد واسه چی اسکار بدن!؟
چه بهتر که اسکار رو بدن به فیلمی که خودایرانی ها معضلات جامعه رو به تصویرکشیدن و به دشمنی نشون میدن که میخواد سربه تنمون نباشه!
میبخشید...این نظر شوما نیس...نظری هس که تو مختون میکنن

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بهبخشیدا من میدونم که نظرم هست نه شما

حرفم حق بود ودرست قبول کنید
آمریکا کی خیر مارو خواسته که الان بار دومش باشه؟
خوشش اومد که یه ایرونی اومد همه معضلات کشورشو نمایش داد جلو چشم دشمن دیرینه!

پرواز@

کاربر بیش فعال
بهبخشیدا من میدونم که نظرم هست نه شما

حرفم حق بود ودرست قبول کنید
آمریکا کی خیر مارو خواسته که الان بار دومش باشه؟
خوشش اومد که یه ایرونی اومد همه معضلات کشورشو نمایش داد جلو چشم دشمن دیرینه!

دوست عزیز اصن آمریکا رو بی خیال ...
اگه قرار بود سیاسی باشه به فیلم نامش جایزه رو میدادن که داستان فیلم رو در بر میگرفت
نه به نحوه بازی بازیگران و کل مجموعه فیلم

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز اصن آمریکا رو بی خیال ...
اگه قرار بود سیاسی باشه به فیلم نامش جایزه رو میدادن که داستان فیلم رو در بر میگرفت
نه به نحوه بازی بازیگران و کل مجموعه فیلم

دوست عزیز این چه حرفیه آمریکارو بی خیال!!!
اونا الان دارن با دم خودشون گردو میشکنن که به قول دوستان ایرونی برای ایرونی زد!
فکرنمیکنی اگه یه راست دست میذاشتن رو فیلمنامه دیگه خیلی خیلی تابلوکاری میشد!تابلوترازالان!!!!
بحث بازی و کارگردانی فرمالیته اس! بحث اصلی همینی هست که گفتم(البته نظرمن بود میتونید قبول نکنید)
چرا همه زوم کردین رو جنبه هنری؟ یه لحظه باخودتون فکرکنید چرا چی شده آمریکا ایرانو تحویل گرفته؟! منفعت خودش درمیون بوده!

خدایی آمریکا کی صلاح مارو خواسته؟
کم فیلم هنری داشته ایران چرا دست گذاشته روی این فیلم که جنبه سیاسی هم داره ودرگیری های داخل کشورو نشون داده؟

پرواز@

کاربر بیش فعال
دوست عزیز این چه حرفیه آمریکارو بی خیال!!!
اونا الان دارن با دم خودشون گردو میشکنن که به قول دوستان ایرونی برای ایرونی زد!
فکرنمیکنی اگه یه راست دست میذاشتن رو فیلمنامه دیگه خیلی خیلی تابلوکاری میشد!تابلوترازالان!!!!
بحث بازی و کارگردانی فرمالیته اس! بحث اصلی همینی هست که گفتم(البته نظرمن بود میتونید قبول نکنید)
چرا همه زوم کردین رو جنبه هنری؟ یه لحظه باخودتون فکرکنید چرا چی شده آمریکا ایرانو تحویل گرفته؟! منفعت خودش درمیون بوده!

خدایی آمریکا کی صلاح مارو خواسته؟
کم فیلم هنری داشته ایران چرا دست گذاشته روی این فیلم که جنبه سیاسی هم داره ودرگیری های داخل کشورو نشون داده؟

میشه بگید کجای فیلم سیاسی بود؟؟
خوب شماهام کلا گیر دادین به این سیاست
مگه خدایش چیزای غیر از زندگی روزمره ماها بود
آیا دستگاه قضایی رو زیر سوال برده بود یا به شخصیت سیاسیی توهین کرده بود

GAME_OVER

کاربر ممتاز
نوچ!
خدایی خیلی هم قشنگ بود
ما ایرانی ها کلاً دروغ رو دوست داریم ..دوست داریم بهمون دروغ بگن اینطوری به آرامش میرسیم ...
دوست عزیز همه جا مثل کشور خودمون نیست که همه چیزو با سیاست مخلوط کنه ...سینما بحثش با سیاست جداست ..اصلا اگه سیا30 بود چرا تو کشور خودمون جایزه گرفت؟ با این فضای خیلی باز سیا30 چرا اصلا مجوز گرفت ؟چرا بهش مجوز دادن ؟اگه نظر شما درست باشه پس دوستان ارشادی باید خیلی نفهم باشن که نفهمیدن این فیلم سیا30 بوده و بهش مجوز دادن...
متاسفانه ما ایرانیها اینقدر سیاست تو زندگی روزمره مون داخل شده که همه چیز رو با عینک سیاست میبینیم ...
اصلا یک جا با سیاست جایزه گرفت 2 بار با سیاست ..این همه موفقیت جدایی یعنی همه بخاطر سیاسی بودنش بهش جایزه دادن؟
تو جایزه گرفتن این فیلم عوامل زیادی نقش داشت اما به نظر من مهم ترینش یه چیز بود: هوش بالای اصغر فرهادی ...
درمورد روز سوم و اون ارزش ها که میگین هر وقت ایرانی ها خودشون تمایل به دیدن این طور فیلم ها داشتن خارجی ها هم پیدا میکنن خدایی چقد اینجور فیلمها در داخل بیننده دارن که خارجی ها بخوان انتخابش کنن ....هر روز طرفداران سینمای دفاع و جشنواره دفاع داره کمتر و کمتر میشه دیگه دوره اینجور فیلم ها تموم شد ..

در کل ما ایرانی ها عادت کردیم اینقد که تکرار شده عادت کردیم که فیلم های گل و بلبلی برامون بسازن و آخرش همه چیز ختم به خیر بشه و یه وقت خدایی نکرده کسی فکر نکنه ما تو این کشور مشکلی داریم .....
اگه اینطوری نبود که به اسب حیوان نجیبی است حمله نمیشد و مارمولک توقیف نمیشد و....در کل همه چی آرومه ...

آخرین ویرایش:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا اگه سیا30 بود چرا تو کشور خودمون جایزه گرفت؟ با این فضای خیلی باز سیا30 چرا اصلا مجوز گرفت ؟چرا بهش مجوز دادن ؟اگه نظر شما درست باشه پس دوستان ارشادی باید خیلی نفهم باشن که نفهمیدن این فیلم سیا30 بوده و بهش مجوز دادن...
...
بسیار بسیار ممنون

mandana-n

عضو جدید

روز سوم ؟!:surprised: ببخشید شما سطح بازی ها و کارگردانی روز سوم رو با جدایی نادر از سیمین مقایسه می کنید؟
اگه می خواستید برای مقایسه یه فیلم دفاع مقدس نام ببرید کاش دوئل رو نام می بردید. این همه فیلم قوی تو این زمینه هست. به نظر من که اصلا روز سوم با جدایی نادر از سیمین قابل مقایسه نیست حالا تو هر زمینه ای چه بازی چه کارگردانی چه فیلمنامه چه.......

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ما ایرانی ها کلاً دروغ رو دوست داریم ..دوست داریم بهمون دروغ بگن اینطوری به آرامش میرسیم ...
دوست عزیز همه جا مثل کشور خودمون نیست که همه چیزو با سیاست مخلوط کنه ...سینما بحثش با سیاست جداست ..اصلا اگه سیا30 بود چرا تو کشور خودمون جایزه گرفت؟ با این فضای خیلی باز سیا30 چرا اصلا مجوز گرفت ؟چرا بهش مجوز دادن ؟اگه نظر شما درست باشه پس دوستان ارشادی باید خیلی نفهم باشن که نفهمیدن این فیلم سیا30 بوده و بهش مجوز دادن...
متاسفانه ما ایرانیها اینقدر سیاست تو زندگی روزمره مون داخل شده که همه چیز رو با عینک سیاست میبینیم ...
اصلا یک جا با سیاست جایزه گرفت 2 بار با سیاست ..این همه موفقیت جدایی یعنی همه بخاطر سیاسی بودنش بهش جایزه دادن؟
تو جایزه گرفتن این فیلم عوامل زیادی نقش داشت اما به نظر من مهم ترینش یه چیز بود: هوش بالای اصغر فرهادی ...
درمورد روز سوم و اون ارزش ها که میگین هر وقت ایرانی ها خودشون تمایل به دیدن این طور فیلم ها داشتن خارجی ها هم پیدا میکنن خدایی چقد اینجور فیلمها در داخل بیننده دارن که خارجی ها بخوان انتخابش کنن ....هر روز طرفداران سینمای دفاع و جشنواره دفاع داره کمتر و کمتر میشه دیگه دوره اینجور فیلم ها تموم شد ..

در کل ما ایرانی ها عادت کردیم اینقد که تکرار شده عادت کردیم که فیلم های گل و بلبلی برامون بسازن و آخرش همه چیز ختم به خیر بشه و یه وقت خدایی نکرده کسی فکر نکنه ما تو این کشور مشکلی داریم .....
اگه اینطوری نبود که به اسب حیوان نجیبی است حمله نمیشد و مارمولک توقیف نمیشد و....در کل همه چی آرومه ...

قبول دارم اون ارزشها دیگه تو جامعه فعلی کمرنگ شده شایدهم کلا ازبین رفته البته نه بین مردم بین..........!
اما دوست من , فیلم روز سوم بیان کننده حالوهوای اون زمان کشوربود نه الان(که بخواد دروغ باشه!) بیا نکننده ایثارروغیرت مردانو زنان ایرانی که تونستن کشوروبا کمترین امکانات نجات بدن! معلومه همچین فیلمی به مذاق(به قول خودم) خارجکی ها خوش نمیاد!
فیلم روزسوم راجع به خرمشهری بود که واقعا باخون نگه داشته شد و آزادیش هم واقعا معجزه خدا بود! این فیلم مثه بقیه فیلمهای کلیشه ای که راجع به دفاع مقدس ساخته میشه نبودکه شمااینجوری درموردش حرف میزنی!
اتفاقا استقبال هم شد!
دوست خوبم , منم نمیگم دوست دارم بهم دروغ گفته بشه وچشامو رو واقعیت ببندم !چون خودم دارم حس میکنم میفهمم !
منم بیزارم از وضع ...متنفرم ازهمه کساییکه دم ازمردم میزنن اما منفعت خودشون ارجعیت داره...!
متنفرماز اختلاسو سوءاستفاده از مردم....

اما معتقدم که اینکه بیایم معضلات رو جلوی دشمن جاربزنیم وخودت با دست خودت جلوشون نمایش بدی اصلا کار درستی نیست!
میگن: هیچ وقت مشکلاتتو به کسیکه دوست داره نگو چون غمگینش میکنی و به کسی هم که دشمنت هست هم نگو چون خوشحالتر میشه!
نمیدونم..
ببینیم درآینده چی میشه...

موفق باشی:gol:

آخرین ویرایش:

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
روز سوم ؟!:surprised: ببخشید شما سطح بازی ها و کارگردانی روز سوم رو با جدایی نادر از سیمین مقایسه می کنید؟
اگه می خواستید برای مقایسه یه فیلم دفاع مقدس نام ببرید کاش دوئل رو نام می بردید. این همه فیلم قوی تو این زمینه هست. به نظر من که اصلا روز سوم با جدایی نادر از سیمین قابل مقایسه نیست حالا تو هر زمینه ای چه بازی چه کارگردانی چه فیلمنامه چه.......
دوئل را ندیدم
کلامضمون فیلم منظورم بود اینکه چرا جدایی رو استقبال کردن فیلمی که تو ایران حاشیه زیاد داشت چرا خارجکی ها ازش حمایت کردن.

بالا