تنها در ایران: بیست هزار=دوهزار

saeedrdn

عضو جدید

حالا که اینو گذشتم یه درد دلی‌ هم با دوستای‌ گلم کنم: من خودم یکی‌ از قربانیهای این مساله هستم، امسال فقط ۱۰-۲۰ رتبه کم داشتم تا کامپیوتره شیراز قبول شم ولی‌ به خاطره این مسخره بازی‌‌ها شیراز قبول نشم و اهواز قبول شدم، واقعا انصاف نیست من که کلی‌ درس خوندم و چشمم از حدقه زد بیرون این بلا سرم بیاد.

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
والا چی بگم؟
متاسفم اگر قبول نشدید امیدوارم یک جای بهتر قبول بشید
من نظراتم رو در مورد سهمیه بارها گفتم
فقط اومدم بگم امیدوار باشید
همه ی ماها همین کنکور رو رد کردیم.
:gol::gol::gol:

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا کاشکی بیست هزار بود این دویست هزاره ه ه هه ه ه ه هه ه ه ه

این همون کشورعدالت گستر و عدالت محوره :cry::cry::cry::cry:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
20000 هزار 2000 نشده
در بحث سهمیه ، مثلا از یک رشته که 100 نفر قراره پذیرش بشه مثلا 15 نفر سهمیه شاهد هستن
یعنی اون 15 نفر باید از شاهد باشن چه با رتبه ی 1000 یا 100000
حالا این وسط میان از بین شاهد ها رتبه بندی میکنن تا 15 نفر برتر رو انتخاب کنن
این فرد هم حالا در بین کل شرکت کنندگان ممکنه 200 هزار باشه و در بین شاهد ها ی اون رشته 2000

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به
پس از الان کلام رو سفت ببندم
البته دارم میبندم ...

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
20000 هزار 2000 نشده
در بحث سهمیه ، مثلا از یک رشته که 100 نفر قراره پذیرش بشه مثلا 15 نفر سهمیه شاهد هستن
این فرد هم حالا در بین کل شرکت کنندگان ممکنه 200 هزار باشه و در بین شاهد ها ی اون رشته 2000
خب
یعنی شما با این کار موافقید ؟
این اسمش شاهد سالاری نه نخبه سالاری
بعد بگید چرا تمام مخ های شریف از کشور فرار میکنند

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون وقت این آدم چی قبول شده؟؟
اگر قبول شده باشه باید نشست به حال این مملکت گریه کرد.

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب
یعنی شما با این کار موافقید ؟
این اسمش شاهد سالاری نه نخبه سالاری
بعد بگید چرا تمام مخ های شریف از کشور فرار میکنند

والا نمیدونم
حس اونا رو هم نمیشه درک کرد
یه جورایی ادای دین به اوناست

ولی اگه نظر خودم رو بخوایین ، من معتقدم بعد 18 سال از جنگ یا 20 سال دیگه حذف کنن این سهمیه رو

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که میگه با خدا معامله کرده دیگه نباید توقع دانشگاه برای بچه اش که میانگین درسای تخصصیش 1.5 درصده داشته باشه

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
با اجازون بگم سهمیه بچه های شاهد این جوریم که میگین نیست .اونا هر رتبهای بیارن یه صفر از رتبشون مییفته.
بچه ها یه ذره منصف باشید,کدوماتون حاضرید پدرتونو از دست بدید در عوض رتبتون مثل اونا بشه.

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازون بگم سهمیه بچه های شاهد این جوریم که میگین نیست .اونا هر رتبهای بیارن یه صفر از رتبشون مییفته.
بچه ها یه ذره منصف باشید,کدوماتون حاضرید پدرتونو از دست بدید در عوض رتبتون مثل اونا بشه.
من حاضرم.....

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
والا نمیدونم

ولی اگه نظر خودم رو بخوایین ، من معتقدم بعد 18 سال از جنگ یا 20 سال دیگه حذف کنن این سهمیه رو
فک کنم با یه حساب سر انگشتی میشه گفت که سهمیه دارا تقریبا تموم شدن.
جنگ سال 68 تموم شد و الان 21 سال گذشته و اگه کسی جایی قبول نشده تقصیر خودشه که تلاشش کم بوده .پس دنبال مقصر برای توجیه خودتون نباشید.

mostafamontazer

عضو جدید
معمولا عادت ندارم به اینجور تهمت ها جواب بدم ولی چون مسئله خیلی شایع هست بایستی خدمتتون عرض کنم که بچه های شاهد رتبشون میاد پایین و دانشگاه قبول میشن درست ولی جای کسیو نمیگیرن. به طور مثال اگه رشته مکانیک هر سال 60 نفر ظرفیت میداشت اون 60 نفرو مثل حالت عادی میگیره و اگر کسی با سهمیه بخواد بیاد اضافه بر اون 60 نفر وارد اون رشته میشه.
در نتیجه میشه مثل دانشکده ما که بجای 60نفر 109نفر میگیرن
البته باید ذکر کنم شما بایستی همونطور که در مورد سهمیه شهدا نگرانید به سهمیه مناطق و هیئت علمی نیز بپردازید که این فکر به وجود نیاد که دانشجویان این مملکت دارن پشت پا میزنن به کسانی که یه روز واسه اونها جونشون رو فدا کردن

البته باید تاکید کنم من نقدهای بسیاری به این مسئله دارم ولی همیشه بین بچه ها که بحث میکنیم این رو مدنظر قرار میدم که به شهدا و خونواده هاشون توهینی صورت نگیره:gol:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم با یه حساب سر انگشتی میشه گفت که سهمیه دارا تقریبا تموم شدن.
جنگ سال 68 تموم شد و الان 21 سال گذشته و اگه کسی جایی قبول نشده تقصیر خودشه که تلاشش کم بوده .پس دنبال مقصر برای توجیه خودتون نباشید.

توجیه چی ؟؟ توجیه کی ؟؟؟

saeedrdn

عضو جدید
20000 هزار 2000 نشده
خدا رو شکر که خودت داری میگی‌، مثلا رشته مثل مکانیک شیراز برای چی‌ باید با ظرفیت ۵۰ نفر فقط ۱۰ نفر شاهد و رزمند و اینا بگیر؟ مثلم هست که کسی‌ که این سهمیه رو داره رتبش بهتر از ۷-۸ هزار و اینا نیست، حالا واسه چی‌ باید جای یه نفر که اونم با سهمیه منطقه ۱ ۱۲۸۸ شده رو بگیر؟ باورتون می‌شه؟ یکی‌ از دوستم با رتبه ۱۲۸۸ مکانیک شیراز قبول نشد، واقعا ظلم هست

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا نمیدونم

درسته
ولي به نظر من به ابنا پول بدن نه قدرت چون فك كنم اداي دين منصفانه تريه
همين آدمي كه رتبه 200000 آورده حتما برق تبريز قبول ميشه
واي به حال مملكتي كه مهندس برقش اين باشه

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
توجیه چی ؟؟ توجیه کی ؟؟؟
پس اونایی که رتبه زیر 100میگیرن از دوم سهمیه استفاده کردن .اونا خودشون تلاش کردن.تا حالا فک کردین تو این ...هزار نفری که کنکور شرکت میکنن چندتاشون سهمیه دارن؟؟؟
این همش توجیه واسه درس نخودن

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا دوستت رو مفت خور میدونی؟ این با گفتگوی منطقی مخالفه
اول اینکه اون کاربر دوست من نیست
دوم اینکه من از کسی اسم نیاوردم..آوردم؟؟؟
سوم اینکه من مستقیم به کسی اشاره نکردم...کردم؟؟؟
چهارم وقتی کم میاره میزنه به صحرا کربلا و منو یه آدم بی درد جلوه میده منم باید جوابشو بدم..نباید بدم؟

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
چیه؟
حالا که میبینی خود بابام راضیه میزنی به نفس گرمی؟
نه جناب..تو این مملکت نفس مفت خور از جای گرم درمیاد..
بقیه ملت ول معطلن[/

منطق شما و باباتون قابل تحسینه و بی احترامی کردن شما به دیگران قابل تمجید,
ودر اخر باباتون برن لبنان و اون جا روبروی یه گلوله قرار بگیره و شهید بشن تا شما هم یه صفر از رتبتون بیفته. QUOTE]

saeedrdn

عضو جدید
همه این دوستأی که دارن میگن سهمیه چیز بعدی نیست و به تو ضربه نمیزنه و اینا من فقط یه چیز میگم: فرض کنید من یه دوست دارم سهمیه شاهد داره، من میشینم کلی‌ میزنم تو سر خودم درس میخونم پارک نمیرم سینما نمیرم بیرون ، تلوزیون نگاه نمیکنم ولی‌ این دوستم ول معطل میگرد و کلی‌ خوشی‌ می‌کنه، آخرش هم یکی‌ ۲ ماه درس می‌خونه با یه رتبه ۲۰-۳۰ هزار مجاز می‌شه، حالا من که کلی‌ درس خوندم رتبم مثلا شده ۲۰۰۰ وقتی‌ میبینم اون خیلی‌ راحت مثلا مکانیک شیراز قبول می‌شه و من نمیشم واقعا انصافه؟ کدوم یکی‌ حقش هست که روی سندلی‌ اون رشته بشینه؟ کدومش حقش هست دانشگاه بهتر درس بخونه و کار بهتر گیرش بیاد؟ درسته باباش زحمت کشیده و جونش رو فدا کرده ولی‌ حاضرم قسم بخورم و دست بذارم رو قرآن که حتا اگه بابای این یارو که از سهمیه هم استفاده کرده زنده بود وجدانش راضی‌ نیست که پسرش این طور به ناحق حق مردم رو بخوره، خدا و پیغمبرش هم راضی‌ نیست

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
اول اینکه اون کاربر دوست من نیست
دوم اینکه من از کسی اسم نیاوردم..آوردم؟؟؟
سوم اینکه من مستقیم به کسی اشاره نکردم...کردم؟؟؟
چهارم وقتی کم میاره میزنه به صحرا کربلا و منو یه آدم بی درد جلوه میده منم باید جوابشو بدم..نباید بدم؟
من جوابتونو دادم ولی فک نکنم این لحن درست باشه.

saeedrdn

عضو جدید
پس اونایی که رتبه زیر 100میگیرن از دوم سهمیه استفاده کردن .اونا خودشون تلاش کردن.تا حالا فک کردین تو این ...هزار نفری که کنکور شرکت میکنن چندتاشون سهمیه دارن؟؟؟
این همش توجیه واسه درس نخودن

حرف الکی‌ نزنید، همین امسال یکی‌ از دوستم از همین سهمیه استفاده کرد عو با رتبه ۱۵ هزار رفت مکانیک شیراز ولی‌ یکی‌ دیگه از دوستم با رتبه ۱۲۸۸ مکانیک شیراز قبول نشد، نمیخاید بگید که رتبه ۱۲۸۸ منطقه ۱ درس نخونده ؟

بالا