تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bagher66

عضو جدید
اینکه گفتی تنها طبقه ای که بعد از خط برش خط های پله به صورت خط چین دیده میشد طبقه ی زیرزمین بود، طبقات بعدی تمام خطاشو صد در صد درسته شک نکن. نمیدونم چرا بچه ها اشتب میکنن این کاملا واضحه چون تو زیرزمین بعد از خط برش پله های بعدی به صورت پلان معکوس دیده میشه و خط چین ولی تو طبقات بالاتر بعد از برش همیشه پله های طبقه پایین به صورت نما دیدا میشه و با خط کامل ولی با 0.3 میکشیم.

منم همین رو گفتم به بچه ها .بعد خط برش فقط پلان زیر زمین خط های پله به صورت خط چین ولی در بقیه طبقات بعد خط برش همش خط چون پله های طبقه پایین در نما دیده می شوند.

bahar-spring

کاربر بیش فعال
× بچه ها این داکت پشت آسانسور با عرض 60 سانت چیه؟ الزامی روی وجودش هست؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
منم همین رو گفتم به بچه ها .بعد خط برش فقط پلان زیر زمین خط های پله به صورت خط چین ولی در بقیه طبقات بعد خط برش همش خط چون پله های طبقه پایین در نما دیده می شوند.
فقط پله هایی که به خرپشته میرسن و بعدشون پله ای وجود نداره باید خط کامل باشن،..

bagher66

عضو جدید
ابعاد کل باکس آسانسور 210×230 که چاه آسانسورمون میشه 170×190 و ابعاد مفید کابین 110×140

ابعاد داخلی طبق مبحث 15 پیوست 4- 1.60*2.10 برای آسانسورهای الکتریکی 650 کیلویی با سرعت 0.63 -ولی تو پیوست 2 نوشته برای درهای اتوماتیک از وسط بازشو عرض 1.80 واتوماتیک کشویی 1.60

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ابعاد کل باکس آسانسور 210×230 که چاه آسانسورمون میشه 170×190 و ابعاد مفید کابین 110×140

بهارک جان منظورت ابعاد کل باکس آسانسور چیه؟؟؟با دیوارهای دورشو میگی؟؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
ابعاد داخلی طبق مبحث 15 پیوست 4- 1.60*2.10 برای آسانسورهای الکتریکی 650 کیلویی با سرعت 0.63 -ولی تو پیوست 2 نوشته برای درهای اتوماتیک از وسط بازشو عرض 1.80 واتوماتیک کشویی 1.60
منم طبق مبحث 15 صفحه 66 (البته این ویرایش جدیدو میگما) گفتم. توی شکل واضحه؛ آسانسور سری ب

bahar-spring

کاربر بیش فعال
اشتباه میکنی فقط پله های زیر زمین بعد خط برش خط چین میشن بقیه خط باید بکشی.
مگر غیر اینه که خط چین نشانه اون پله هاییه که هستن ولی دیده نمیشن؟ فقط برای آخرین سری پله که به خرپشته میرسن هست که بعدش دیگه خط ندید وجود نداره.

bagher66

عضو جدید
مگر غیر اینه که خط چین نشانه اون پله هاییه که هستن ولی دیده نمیشن؟ فقط برای آخرین سری پله که به خرپشته میرسن هست که بعدش دیگه خط ندید وجود نداره.
خب بله خط چین نشانه اون پله هایی هستن که دیده نمیشن ولی چون زیرش پله طبقه پایین هست میفتن روی نمای پله های زیرین دیگه به صورت خط ترسیم میکنیم

bahar-spring

کاربر بیش فعال
خب بله خط چین نشانه اون پله هایی هستن که دیده نمیشن ولی چون زیرش پله طبقه پایین هست میفتن روی نمای پله های زیرین دیگه به صورت خط ترسیم میکنیم
میدونم منظور شما چیه..صحیحش این نیست که برای پله های طبقات تمام خطوط پله کامل رسم بشه و تصویر خطوط ندید بالایی روی اونها با خط چین و با فاصله کمی از لبه پله ترسیم بشه؟.:w16:
و برای زیرزمین از بعد خط برش هر دوتاشم خط چین میشه..

آخرین ویرایش:

bagher66

عضو جدید
میدونم منظور شما چیه..صحیح ترینش اینه که برای پله های طبقات تمام خطوط پله کامل رسم بشه و تصویر خطوط ندید بالایی روی اونها با خط چین و با فاصله کمی از لبه پله ترسیم بشه.:w16:
و برای زیرزمین از بعد خط برش هر دوتاشم خط چین میشه.

اون دو تا خط چین که زدیم مال پیشانی پله وکف پاگرده ما جزئیاتش کشیدیم فقط یک خط میخواد حواست باشه این تو مقیاس بزرگتر اینجور باید بکشی.خط چین میفته رو خط دیگه با فاصله ترسیم نکنی حواست باشه .

bahar-spring

کاربر بیش فعال
اون دو تا خط چین که زدیم مال پیشانی پله وکف پاگرده ما جزئیاتش کشیدیم فقط یک خط میخواد حواست باشه این تو مقیاس بزرگتر اینجور باید بکشی.خط چین میفته رو خط دیگه با فاصله ترسیم نکنی حواست باشه .
ok مرسی:D شما درست گفتی، برداشت من از اون ترسیم اشتباه بود؛ مرسی واقعا، متوجه اشتباهم شدم..!:w42:

آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر ممتاز

ha@sa

عضو جدید
دوستان من سوال دارم
توی جزوه خانه اشراق,فصل سوم (پیش امدگی )میزان پیش امدگی به سمت حیاط رو لبه بیرونی سطح اشغال زده .منظورش چیه ؟

ayaan

عضو جدید
سلام.
ارتفاع ساختمان تا کف تمام شده پشت بام حساب میشه(از روی پی تا کف تمام شده پشت بام)....جانپناه حساب نمیشه.
ارتفاع خرپشته در هیچ حالتی برای محاسبه درز انقطاع در نظر گرفته نمیشه.
فرزاد جان صفحه 35 مبحث 4 صرحا گفته از معبر تا بالاترین نقطه جانپناه

bagher66

عضو جدید
خدا دارم جی میبنم یعنی اینا واقعا معماری خوندن آبروی هرچی معمار رو بردن مثلا لیسانس معماری دارین وای به حال این کشور که شما ها می خوایین معماراش باشین بعد میگن ما چرا قبول نمی شیم چند تاپیک فقط در مورد ترسیم پله ایجاد کردین فکر کنم اولین باری هست که این تاپیک تمرین گروهی را با کلاس ترم اول ترسیم فنی معماری اشتباهه گرفته میشه !!!!!!!!

قضیه طراحی باکس پله که شما تا حالاترسیم کردی و تو کتابها دیدی با اینکه تو آزمون نظام مهندسی چی میخوان فرق میکنه.همه بچه ها بلدن ولی میخوان چیزی که تو آزمون ازشون میخوان ترسیم کنن نه هر باکس پله ای که دوست داشته باشی ترسیم کنی.

bagher66

عضو جدید
دوستان من سوال دارم
توی جزوه خانه اشراق,فصل سوم (پیش امدگی )میزان پیش امدگی به سمت حیاط رو لبه بیرونی سطح اشغال زده .منظورش چیه ؟

لبه بیرونی سطح اشغال فکر کنم منظورش از هر گونه پیش آمدگی سطح اشغال از قبیل کنسول وغیره باشه ولی از سطح اشغال بیرون نزنه.

پیوست ها

• Drawing1 Model (1).pdf
    5.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arefe-rad

عضو جدید
دوستان میشه یکی لطف کنه یه خلاصه از ترسیم صحیح پله ( کجاها خط چینه کجاها خط کامل در تمام طبقات) رو به عنوان مرجع و فاینال بگه؟ واقعا گیج شدم تاپیک رو خوندو. :confused:حکایت من الان در مورد ترسیم پله حکایته اون کلاغه ست که راه رفتن خودشم یادش میره.:question:
ممنونم از همه دوستانی که اطلاعاتشونو واسه بقیه هم اشتراک میذارن:love:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
فرزاد جان صفحه 35 مبحث 4 صرحا گفته از معبر تا بالاترین نقطه جانپناه

سلام.
سوال شما برای محاسبه درز انقطاع بوده؟
چون جمله سوم سوالتون در مورد درز انقطاع گفته بودید.
مبحث 4 در مورد تیپ بندی ساختمان صحبت کرده.ارتفاع تو اون تیپ بندی تعریف خودش روداره.
اما ارتفاع سازه ای بر طبق آیین نامه 2800 همچین تعریفی داره.(برای محاسبه درز انقطاع)

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
دوستان میشه یکی لطف کنه یه خلاصه از ترسیم صحیح پله ( کجاها خط چینه کجاها خط کامل در تمام طبقات) رو به عنوان مرجع و فاینال بگه؟ واقعا گیج شدم تاپیک رو خوندو. :confused:حکایت من الان در مورد ترسیم پله حکایته اون کلاغه ست که راه رفتن خودشم یادش میره.:question:
ممنونم از همه دوستانی که اطلاعاتشونو واسه بقیه هم اشتراک میذارن:love:

(عکسا صرفا جهت نمایش ترسیم فنی)

طبقات:

راه پله در طبقات.jpg
در زیر زمین(اولین سقف):

راه پله در زیرزمین.jpg

ayaan

عضو جدید
سلام.
سوال شما برای محاسبه درز انقطاع بوده؟
چون جمله سوم سوالتون در مورد درز انقطاع گفته بودید.
مبحث 4 در مورد تیپ بندی ساختمان صحبت کرده.ارتفاع تو اون تیپ بندی تعریف خودش روداره.
اما ارتفاع سازه ای بر طبق آیین نامه 2800 همچین تعریفی داره.(برای محاسبه درز انقطاع)
سلام فرزاد جان من متوجه نشدم برای محاسبه درز انقطاع گفتید. ممنون

nini_nj

کاربر فعال
البته اگه برای آزمون میخواهید بکشید اینجوری بهتره:
aaaa.jpg
که سمت چپی زیرزمین و راستی طبقاته
البته اون 20 سانت چشمه پله رو حذف کنید
حواستون هم به درها باشه.
توی همکف در به بیرون و در طبقات یک در یک لنگه رو به داخل ترسیم کنید.

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام فرزاد جان من متوجه نشدم برای محاسبه درز انقطاع گفتید. ممنون

ایشون فرمودند برای محاسبه ی درز انقطاع تا کف بام ارتفاع مورد نظرمونه دیگه ارتفاع خرپشته رو در نظر نمیگیریم

من جزوه ی خانه اشراقو نخوندم اما الان این عکسو تو اون پیدا کردم، برای محاسبه ی درز انقطاع 1/200 ارتفاع
ارتفاع = از کف پایین ترین طبقه تا کف بام میشه H
مثلا اگه ارتفاع بشه 14 متر
1/200*14= بنابراین 7 سانتی متر میشه درز انقطاع

engheta.jpg

آخرین ویرایش:

ha@sa

عضو جدید
ابعاد بهینه حمام فقط با دوش 120*120 هس . حالا اگه بخوایم وان هم توی حمام داشته باشیم این ابعاد چقدر میشه ؟

nini_nj

کاربر فعال
البته اگه برای آزمون میخواهید بکشید اینجوری بهتره:
مشاهده پیوست 204800
که سمت چپی زیرزمین و راستی طبقاته
البته اون 20 سانت چشمه پله رو حذف کنید
حواستون هم به درها باشه.
توی همکف در به بیرون و در طبقات یک در یک لنگه رو به داخل ترسیم کنید.
یه چیز دیگه: معمولا ارتفاع زیرزمین همکف و طبقات فرق میکنه در نتیجه تعداد پله ها کم و زیاد میشه
اینو توی همکف و زیرزمین چک کنید.اشتباه نشه و سرگیری ها رو هم حتما چک کنید
و پله سه طرفه هم نکشید.

Anahidd

عضو جدید
سلام دوستان آيا كسي دكتر ميرزامحمدي را ميشناسه؟ ميگن توي گرگان و چند تا شهر ديگه قبولي طراحي بالا داده ميخوام برم كلاسش ؟ آيا خوبه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.