تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 252329

این رو در نظر داشته باشید. نکته خرداد93
که فعلا خودم گیرم توش
حالا با این حساب ماشین چطوری میاد تو ؟ سرگیره
پس باید اون بخش ورودی رو کد ارتفاعی بهش بدیم تا بیاد بالاعنی باید محاسبه بکنیم از کجای رمپ دیگه سرگیری نداریم تا حساب کنیم اون بخش که سرگیره چه اندازه باید بیاد بالا.
تا اینجاشو پیدا کردم.اگه دوستی راهنمایی کنه ممنون میشیم و البته خودم دنبالشم ببینم تا اخر تاپیک خرداد93 به کجا میرسم.

عارفه جان میگن که
اولا که از همکف یعنی 0.00 شما 3.90 میرید بالا....10 سانت برای تجاری و 3.5 از کف تا زیر سقف یه ضخامت 30 سانتی که کلا میشه 3.90
اونوقت من خودم به شخصه اینهارو خیلی دقیق محاسبه نکردم ولی فکر کنم درستش این میشه که :
یا 23 تا پله 17 سانتی باید میگرفتیم که میشد 3.91
یا 22 تا پله 18 سانتی و اونوقت اندازه اش میشد 3.96
و کد ارتفاعی با این عدد رو بنویسید اگر بخواید اصولی در بیارید....
از ورودی ساختمان باید مشکل را حل میکردید
یعنی ارتفاع لابی رو باید میاوردید بالا بعد با همون باکس پله فیکس با 18 پله 18 سانتیمتری حل بود

تا اینجا اکی
حالا چطوری بفهمیم از کجا به بعد بحثه سرگیری حل میشه؟
پلان همکف رو در فاصله چند متر از رمپ حل کنیم
با بخش ورودی ماشین به زیرزمینم مشکل دارما
کسی میتونه کمک کنه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
راستی بچه ها فک کردم که حالا که دارم تاپیک خرداد 93 رو میخونم نمونه کارای بچه ها رو یکجا کنم و بزارم اینجا.
این فایل زیپ شده شامل کار داوطلبای خرداد93 هست.برخی اسم کاربریشون هست و برخی خیر. من رو ببخشید به خاطر فراموش کردن نامتون.
در برخی موارد که بچه ها روی کار هم نظر دادن، کرکسیونشون رو به آقارشون اضافه کردم.
با تشکر از زحمات بسیار بچه های خرداد93 و ارزوی موفیقت برای همشون.

مشاهده پیوست khordad93.rar

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
سلام و خسته نباشید
تاپیک های جدید عالیه و میتونه شروع خیلی خوبی باشه.
از پرسش ها تون پیداست که حسابی وارد جزئیات شدین. شروعی بسیار خوب و پر انرژی داشتین مهندس take off
انشالا بزودی و شاید پس از اعلام نتایج به جمع شما ملحق خواهم شد. ;):gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خعلی خوب
با تشکر از دوستان گرامی جناب رحمتی و جناب فرزاد
خیلی محبت کردین
آقای رحمتی که ناجور شرمندشونم
الان بحثه رامپ و سر گیری و اینا که نکته ازمون خرداد93 بود رو اینجا آموزش میدهیم . :biggrin:

خوب
ازمون خرداد یه زمین بود که در شمال از لوله 0 شروع میشد و به لول 1- در جنوب می رسید. و زمین رو 100% ساخت داده بود م یتوی زیر زمین می بایست 4 تا ماشین پارک بشه.
چون چهار تا ماشین داریم، پارکینگمون میشه جزء توقفگاه متوسط پس عرض رمپ ورود برای ماشین 3.5 هست.
بعدش ارتفاع پارکینگ برای توقفگاه های متوسط 2.4 متر هست که ما 30سانت ضخامت سقف میگیریم که میشه 2.7

حالا نکته اینجاست که ما میبایست از همون منفی یک استفاده کنیم بریم زیرزمین تا طول رمپ کمتر بشه.(تشکر از عارفه جانم)

طول رمپ رو اینطوری حساب میکنیم(تشکر از red_code) ,و کتابی که اخیرا در این مورد خوندم.

ارتفاع تقسیم به نسبت افقی برابر با طول رمپ
به این صورت که رمپ برای پارکینگ رو 15% میگیریو و یک متر اول و آخر رو 10%
فعلا مبحثو گیج کننده نمیکنیم و مبنا همون 15%

15/100=x/1.7 که از اینجا طول رمپ 11.33 بدست میاد. نتیجتا رمپ ما یه مستطیل 11.33*3.5 میشه.
این تا اینجا. اگر ارتفاع رو 2.7 در نظر میگرفتیم ، یعنی از از لوله صفر میخواستیم بریم به 2.7 طول پارکینگ 18 متر میشد که ... مردود. جا نداریم اخه

حالا بحثه سر گیری رمپ مطرحه که ما از کجا بدونیم طبقه همکفو از کجا شروع بکنیم که سرگیر نباشه برای اینکه ماشین از زیرش عبور کنه.
برای این کار:
ارتفاع پارکینگ از کف تا سقف(بدون ضخامت) 2.4 هست.
از سمتی درب ورودی ماشین برای رسیدن به توقفگاه 1.8 هست اما چونکه طبق ضوابط ما باید دو خروج داشته باشیم برای مواقع اضطرار، ارتفاعش رو 2.05 میگیریم تا انسان هم بتونه ازش تردد کنه هنگام لزوم. حالا این 2.05 رو از 2.4 کم میکنیم که میشه 0.35

حالا 15ردصد شیب برای 0.35 رو حساب می کنیم که میشه 2.33 متر
این 2.33 رو از ته پارکینگ (جایی که ماشین دیگه وارد زیرزمین شده، روی خط افقی و نه شیب پارکینگ) اندازه میگیریم و یه خط عمودی از اون فاصله تا سقف رسم میکنیم.
رد واقع این جایی که خالی میمونه رو ما در طبقه همکف می بایست خالی بزاریم و طراحی نکنیم
اینم عکسش برای درک بیشتر. تمام ابعاد لازم روش نوشته شده. اگر عزیزی سوال داره بپرسه

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
حالا محاسبه خیلی دقیق رمپ:
تو مبحث 4 نوشته شیب رمپ برای توقفگاه اتومبیل 15% و یک متر اول و اخرش 10% هست.
نحوه محاسبه

گفتیم که ارتفاعمون به دلایل گفته شده 1.7 هست.
1 متر اول شیبش 10% هست که طولش به طریق گفته شده میشه 1 متر(یعنی 10/100=1/x) که ایکس بدست میاد .1 متر یعنی ده سانت.
1 متر اخر شیب هم به همین روش ارتفاعش میشه 10 سانت

حالا دو تا ده سانت رو از ارتفاع اولیه یعنی 1.7 متر کم می کنیم که میشه 1.5 متر
حالا 1.5 متر با شیب 15% میشه 10 متر (یعنی طول بخشی از رمپ که شیبش 15% هست میشه 10 متر)
10 رو بعلاوه ی یک متر ابتدا و یک متر انتها می کنیم که میشه 12 متر.
12 متر طول اصلی رمپ هست.
البته میگن اگر همشو با همون 15% حساب کنید هم قبوله.
برای اموزش گفتم

بازم جا داره از مهندس تاجی ، عارفه جان، جناب رحمتی و فرزاد گرامی تشکر ویژه بکنم. متشکرم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه سوال بزرگ پیش امد کرد دیشب، بعد از حل شدنه مسئله ی رمپ و سر گیری و اینکه
من متوجه نمیشدم که حالا که تراز بخش ساخته شده رو صاف کردیم چا در طبقه همکف برای ورود به ساختمان از لول منفی شروع می کنیم.
الان ترسیم کردم و این نتیجش

در واقع شیب زمین ک همونه ام ساختمان ما صاف هست

holooooooo

کاربر ممتاز
عارفه جان میگن که
اولا که از همکف یعنی 0.00 شما 3.90 میرید بالا....10 سانت برای تجاری و 3.5 از کف تا زیر سقف یه ضخامت 30 سانتی که کلا میشه 3.90
اونوقت من خودم به شخصه اینهارو خیلی دقیق محاسبه نکردم ولی فکر کنم درستش این میشه که :
یا 23 تا پله 17 سانتی باید میگرفتیم که میشد 3.91
یا 22 تا پله 18 سانتی و اونوقت اندازه اش میشد 3.96
و کد ارتفاعی با این عدد رو بنویسید اگر بخواید اصولی در بیارید....
از ورودی ساختمان باید مشکل را حل میکردید
یعنی ارتفاع لابی رو باید میاوردید بالا بعد با همون باکس پله فیکس با 18 پله 18 سانتیمتری حل بود

تا اینجا اکی
حالا چطوری بفهمیم از کجا به بعد بحثه سرگیری حل میشه؟
پلان همکف رو در فاصله چند متر از رمپ حل کنیم
با بخش ورودی ماشین به زیرزمینم مشکل دارما
کسی میتونه کمک کنه؟

ببین خیلی خودتو درگیر عدد ورقم نکن این پیشنهاد منه!!! چون خودم مثل تو بودم بعد فهمیدم خیلی هم مهم نیس
من ظورم سرگیری نیستا منظورم تعداد پله هستش ...
ببین پله رو مبحث 3 میگه حداکثر 18 سانت ...
مبحث معلول میگه 17 سانت حداکثر
پس بین 17-18 مناسبه.... حالا فقط حواست باشه ارتفاع مفید مسکونیت زیر 2.6 نشه همین .... بقیه اش بسته به طراحیت داره ..
یعی خودت مختاری
برای سرگیری ولی مهمه !!!!! خیلی مهمه عدد ورقم ...
باید حساب کنی
سرگیری به ارتفاع زیرزمینت بستگی داره
نحوه ی محاسبه اشم باید یه مثال بزنی یا یه نمونه بده برات حل کنم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ببین خیلی خودتو درگیر عدد ورقم نکن این پیشنهاد منه!!! چون خودم مثل تو بودم بعد فهمیدم خیلی هم مهم نیس
پس بین 17-18 مناسبه.... حالا فقط حواست باشه ارتفاع مفید مسکونیت زیر 2.6 نشه همین .... بقیه اش بسته به طراحیت داره ..
یعی خودت مختاری
باید حساب کنی
احسنت
ممنونم

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها تو ازمون خرداد 93 این جوابیه که خانه اشراق داده
من سوالم سرِ ستون گذاریش هست
بر چه اساس ما ستون گذاری می کنیم؟
او بخشکه یه نقطه قرمز گذاشتم چرا ستون نزاشته؟

مشکلی نداره...فقط نیازی نبود آکس H1 هم باشه....چون دهانه با حذف اون ردیف ستون کمتر از 6.5-7 متر میشه یعنی در واقع همون ردیف کنار راه پله میبود کافی بود ....

فک می کنم منظور استراحتگاه برای رمپ باشه. اینطور که عارفه نوشته چون در این ازمون طول شیب 12 متر می شد، اگه 2.5 متر استراحتگاه میدادن میشد 14.8 متر. اونوقت از طول زمین فقط 8.5 متر میموند که برای پارک و گردش ماشین کم هست.
ولی اگه حیاط و متراژ زیاد بود میشد این کارو کرد.

استپ رمپ خودرو مثل استپ رمپ معلول هست..مثل پاگرد راه پله....یک فضایی با شیب صفر که ماشین کاملا افقی قرار می گیره

تو ازمون خرداد93 خواسته بودن سمت تجاری رو تراز 10 سانتی باشه.
و خواسته بودن دسترسی معلول رعایت بشه

بعضیا این ده سانت رو نادیده گرفتن
بعضیا 1.25 متر رمپ دادن
بعضی ها هم جک معلول دادن

جک معلول دادن برای 10 سانت خیلی ناهنجاره؟
توی چه کتابی میتونم در مورد جک معلول مطلب بخونم؟
10 سانت خیلی ارتفاعی نیست که نیاز به رمپ معلول باشه...مثل قرنیز ده سانتی دور اتاق های خواب و پذیرایی است... که قابل رفتن هست... اما بزارید هم مشکلی ایجاد نمیکنه...یعنی رمپ برای 10 سانت اگر نزارید باعث حذف شما نمیشه....
در مورد جک معلول جک معلول برای اختلاف سطح 40 -50 سانت به بالا مناسب و برای کمتر از اون همون رمپ معلول به لحاظ اقتصادی و دیگر مسائل

تو مبحث 4 نوشته بین هر دو پاگرد 12 پله مجاز هستیم
حالا تو ازمون خرداد 93 زده که ارتفاع همکف 3.5 متر باشه،30 سانتم ضخامت سقف میشه 3.8
3.8/17=22.35
خوب حله دیگه
بچه ها چرا میگن نمیشه؟
بخاطر .23 صدمه؟

میگن بهتر است که تعداد پله های هر بازو بیشتر از 9 تا نباشه...من اینو رعایت نکردم...با توجه به مبحث 4 اینو انجام دادم اما چون معلولین رو هم باید در نظر بگیریم به همین دلیل بهتر که تعداد هر بازو 9 تا باشه. تعداد پله هم به بالا گرد میشه...الان 3.8 متر ارتفاع که شده 22.35 باید تعداد 23 تا پله بگیری با کد ارتفاعی که حاصل از ضرب ارتفاع در تعداد پله میشه نوشته بشه

یعی خودت مختاری
باید حساب کنی

دقیقا موافقم:gol:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اعلام حضور میکنم لیدی اند جنتلمن

arefeh

کاربر ممتاز
آقا
اورهد چیست؟
میگن که باید کل موتورخونه رو (در صورتی که اسانسور الکتریکی باشه) باید یک متر بالاتر از کف بام بگیریم.
چون کابین قبل از اینکه به موتورخونه وصل شه یه سری اتصالات داره بعد این اتصالات توی اون یه متر صورت یمگیره بعد اسانسور میره تو موتورخونه

بعدشم گفتن اورهد4 متره
حالا اورهد چیه؟

فاصله قایم اخرین طبقه ای که آسانسور استپ میکنه تا کف سکویی که دستگاه های برقی آسانسور قرار میگیره اونو میگن اورهد
جمله خط سوم رو هم بد گفتی
کابین به متورخانه وصل نمیشه....موتورخانه خودش یک اتاقک است مثل موتورخانه تاسیسات...
کابین به دستگاه های برقی آسانسور متصل است این دستگاه ها روی یک سکو توی موتورخانه قرار میگیره که اون سکو یک حفره ای داره که کابل های نگه دارنده کابین از دستگاه آسانسور به کابین ارتباط میده...
و اون اتصالات هم توی اون یک متر قرار نمیگیره عزیزم....سکو رو برای این یک متر بالاتر از بام قرار میدن که دسترسی به سقف کابین از بالای کابین مقدور باشه...
اینجور تصور کن که ارتفاع طبقه مسکونی رو ما 3.06 بگیریم (اونم کف تا کف) حالا 30 سانت ضخامت سقف آخر رو هم کم کنیم میمونه 2.76 ...حالا ارتفاع کابین چند؟؟؟فکر کنم اگر یادم باشه 2.20 بوده حالا تصور کن که تعمیرگار میخواد روی سقف کابین قرار بگیره جهت تعمیر و بررسی اتصالات کابل...اندازه 56 سانت کم برای این کار...برای همین اون یک متر رو قرار میدن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فاصله قایم اخرین طبقه ای که آسانسور استپ میکنه تا کف سکویی که دستگاه های برقی آسانسور قرار میگیره اونو میگن اورهد
جمله خط سوم رو هم بد گفتی
کابین به متورخانه وصل نمیشه....موتورخانه خودش یک اتاقک است مثل موتورخانه تاسیسات...
کابین به دستگاه های برقی آسانسور متصل است این دستگاه ها روی یک سکو توی موتورخانه قرار میگیره که اون سکو یک حفره ای داره که کابل های نگه دارنده کابین از دستگاه آسانسور به کابین ارتباط میده...
و اون اتصالات هم توی اون یک متر قرار نمیگیره عزیزم....سکو رو برای این یک متر بالاتر از بام قرار میدن که دسترسی به سقف کابین از بالای کابین مقدور باشه...
اینجور تصور کن که ارتفاع طبقه مسکونی رو ما 3.06 بگیریم (اونم کف تا کف) حالا 30 سانت ضخامت سقف آخر رو هم کم کنیم میمونه 2.76 ...حالا ارتفاع کابین چند؟؟؟فکر کنم اگر یادم باشه 2.20 بوده حالا تصور کن که تعمیرگار میخواد روی سقف کابین قرار بگیره جهت تعمیر و بررسی اتصالات کابل...اندازه 56 سانت کم برای این کار...برای همین اون یک متر رو قرار میدن
ممنونم کاملا توجیه شدم. فقط اینکه اون یک متر سکو به این 56 سانت اضافه میشه؟ 1.56؟ یا ...؟
پست اضافی رو پاک می کنم

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
ممنونم کاملا توجیه شدم. فقط اینکه اون یک متر سکو به این 56 سانت اضافه میشه؟ 1.56؟ یا ...؟
پست اضافی رو پاک می کنم

نه عزیزم با مثال برات توضیح دادم...وگرنه این 1.56 که گفتم از جمع همون یک متر خودت با اون 56 سانت باقی مونده از سقف کابین هست...
قبلا هم گفتم بهترین راه برای درک این مسائل فقط کشیدن مقطع ازش هست...که فکر میکنم توی مبحث 15 برش از چاه آسانسور رو کشیده....و مشخص کرده که اورهد از کجا تا کجاست

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقطع اسانسور با اندازه های مربوط به اون.
که ابعاد و انداره های با توجه به نوع اسانسور و سرعت اون تغییر میکنند که در مبحث 15 جدول شماره 1 صفحه 59 و 60 وجود داره.
elv.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
1- منظور از اینکه اگر اسکلت بنا فلزی باشه، پله استقبال سی سانت بره جلوتر، کدوم پله ها؟چه شماره هایی؟
2- دریچه ای که میزاریم برای باکس پله که مینویسیم دریچه ی بازدید، بازدید به چی؟
3-

آخرین ویرایش:

elham.khkh

عضو جدید
الان مگه ـبت نام ازمون بعدی شروع شده؟
البته ببخشید اول باید سلام میکردم شرمنده.اخه الان خبر مردودیمو شنیدم خیلی بهم ریخته ام.اینسری پنجمم بود اخه

آخرین ویرایش:

kmaleki

عضو جدید
سلام،دوستان کسی دقیق اطلاع داره امسال آزمون نوبت دوم داره یا ن ؟

kmaleki

عضو جدید
هیچ تحرکی تو سایت مقررات نیس،خداکنه بازم باشه،شاید به قول بعضی از دوستان بخاطر انتخابات مجلس دیگه برگزار نکردند،چی میشه یعنی؟؟؟؟؟؟؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته ببخشید اول باید سلام میکردم شرمنده.اخه الان خبر مردودیمو شنیدم خیلی بهم ریخته ام.اینسری پنجمم بود اخه
دیگه کاریست که شده اعصابتو خورد نکن بیشتر ازین...
ما هم قبول نشدیم!! دوباره تا سال دیگه در هوا معلقیم!! چاره ای هم نیست جز اینکه بپذیریم!!!!
.
نه هنوز خبری از ثبت نام نیست.....
حالا کسی اینجا نمی دونه آزمون بعدی اصلا کی هست؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

سلام،دوستان کسی دقیق اطلاع داره امسال آزمون نوبت دوم داره یا ن ؟

هیچ تحرکی تو سایت مقررات نیس،خداکنه بازم باشه،شاید به قول بعضی از دوستان بخاطر انتخابات مجلس دیگه برگزار نکردند،چی میشه یعنی؟؟؟؟؟؟؟

دیگه کاریست که شده اعصابتو خورد نکن بیشتر ازین...
ما هم قبول نشدیم!! دوباره تا سال دیگه در هوا معلقیم!! چاره ای هم نیست جز اینکه بپذیریم!!!!
.
نه هنوز خبری از ثبت نام نیست.....
حالا کسی اینجا نمی دونه آزمون بعدی اصلا کی هست؟؟

سلام بچه ها
هیچکس نمیدونه امسال ازمون نظام نوبت دومی داره یا نه
من البته نمیدونم شرایط شما چیه
هر کدومتون بار اولتون هست یا نه
کدوما رو قبول شدین
کدوما رو میخواین ازمون بدید
کدوم واستون مهمتره
ولی اینجا خونه خودتونه
من خودم از مرداد94 مجاز هستم به امتحان اما ازمون ندادم.انشالا دوره جدید بار اولمه.
انشاالله با هم در دوره جدید به جاهای خوبی میرسیم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ایا دوست/دوستان عزیزی هستن که بخوان برای دوره جدید ازمون بدن؟ همخوانی کنیم؟ البته چند نفر از بچه ها که میشناسمشون که استاد من هستند، منظور کسانی که بار اولشونه و یا بار چندمشونه اما فرصت تمرین نداشتن

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا دوست/دوستان عزیزی هستن که بخوان برای دوره جدید ازمون بدن؟ همخوانی کنیم؟ البته چند نفر از بچه ها که میشناسمشون که استاد من هستند، منظور کسانی که بار اولشونه و یا بار چندمشونه اما فرصت تمرین نداشتن
عرض سلام
من مرداد امسال بار اولم بود... قبول نشدم... زحمت خاصی هم نکشیده بودم البته! ایشالا اینبار جدی می گیرم قضیه رو!
من پایه م برای طراحی... نظارت اجرا رو فعلا تصمیمی براشون ندارم... شاید موقع ثبت نام جوگیر شم شرکت کنم:D
من خودم بعید می دیدم که امسال آزمون دوم داشته باشه اما ازونجایی که نتایج نسبتا زودتر از انتظار اومد و 5ماهی هم تا آخر سال مونده بنظرم امکانش هست که زمستون دوباره آزمون باشه... بهمن-اسفند اون حدودا

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام ،منم برای طراحی هستم،توکل به خدا ببینیم چی میشه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
عرض سلام
من مرداد امسال بار اولم بود... قبول نشدم... زحمت خاصی هم نکشیده بودم البته! ایشالا اینبار جدی می گیرم قضیه رو!
من پایه م برای طراحی... نظارت اجرا رو فعلا تصمیمی براشون ندارم... شاید موقع ثبت نام جوگیر شم شرکت کنم:D
من خودم بعید می دیدم که امسال آزمون دوم داشته باشه اما ازونجایی که نتایج نسبتا زودتر از انتظار اومد و 5ماهی هم تا آخر سال مونده بنظرم امکانش هست که زمستون دوباره آزمون باشه... بهمن-اسفند اون حدودا
سلام ،منم برای طراحی هستم،توکل به خدا ببینیم چی میشه
منم واسه طراحی هستم.

خوش امدید. داشتم میمردم دیگه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دور از جون:)
برنامه ت چیه؟ چون اصن نمی دونیم چقد زمان داریم!
شرایطتون رو نمیدونم. خودم شروع کردم. من فارغ از ازمون دنبال یادگیریش هستم. تاپیک جزوات رو سر بزنید، جزوه خانه اشراق رو شروع کنید. و مبحاث 4 و 15 و 3
بعدم که نوبت مرور تاپیکای سنوات گذشته میرسه

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرایطتون رو نمیدونم. خودم شروع کردم. من فارغ از ازمون دنبال یادگیریش هستم. تاپیک جزوات رو سر بزنید، جزوه خانه اشراق رو شروع کنید. و مبحاث 4 و 15 و 3
بعدم که نوبت مرور تاپیکای سنوات گذشته میرسه
فک کنم اول یه مرور داشته باشیم رو تاپیکای قبلی بهتره.... چون تقریبی دستمون میاد چی به چیه... آره ترتیب مباحثی هم که گذاشتین خوبه... با 4باید شروع کرد... من فکر می کنم یه تایمی بذاریم برای مطالعه مباحث و جزوه بد نباشه چون یه وسوسه ای هم برا تنبلا باشه که بعد بریم سراغ تمرین

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فک کنم اول یه مرور داشته باشیم رو تاپیکای قبلی بهتره.... چون تقریبی دستمون میاد چی به چیه... آره ترتیب مباحثی هم که گذاشتین خوبه... با 4باید شروع کرد... من فکر می کنم یه تایمی بذاریم برای مطالعه مباحث و جزوه بد نباشه چون یه وسوسه ای هم برا تنبلا باشه که بعد بریم سراغ تمرین

خوبه.بسم الله.فقط تو تاپیکایی ک بعد از ازمون ایجاد شده درمورد همون ازمون و در تاپیکای تمرین گروهی تمارین سال قبل رو انجام دادن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.