تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saraafsoon

عضو جدید
پست آزمون رو اصلاح کردم ممنون از تذکرتون.
سلام من دارم از دیروز ازمون اولو کارمیکنم اما با همه محاسبات یکی از ماشینا درست درنمیاد لطفا کاری که خودتون کشیدینو حتما بزارین واقعا دلم میخواد ببنم چطور درمیاد؟

ali kocholomoch

عضو جدید
ورود به پارکینگتون مشکل داره پارکینگا رو اینجوری پخش نکنید وگرنه قطعا به مشکل میخورید و فضا کم میارید.
طبقه همکف رو هم تجاری ها مد نظرن و باید دسترسی به اونا رو در نظر بگیرید.
طبقه همکف بالای رمپ سرگیره براش فکری کردین؟
و چیزای دیگه اینها مشکلات اساسی طرحتون هست.

ممنون که وقت گراشتین

فقط من کد زیر زمین رو -160 گرفتم و همکف مثبت 120 سرگیری نداره برا اتوموبیل

پس می تونم طبقه همکف مسکونی بزارم درسته ؟

y-rahimi

عضو جدید
لطفا نظر بدهید
برای ستون گذاری آکس یک چاره ای نداشتم جز اینکه ستون ها رو تا بالا ادامه بدم. به نظر شما این کار ایراد بزرگیه؟

مگه نباید عرض ورود وخروخ ماشین 5 متر باشه(3.6گرفتین)-- ماشین اولی(جنوب شرق ساختمان)چطور از پارکینگ خارج میشه؟مسلما" دنده عقب که نمیتونه خارج بشه!

amin576

عضو جدید
اینم آزمون دوم.
طول ضلع بزرگتر حیاط هم 12.40سانتی متره ک فراموش کرده بودم.
ضلع کوچکتر هم 120سانتی متر کمتره.
از بر خیابان 16 متری 60سانتی متر اجازه پیشروی
از بر خیابان 20 متری 120 سانتی متر
خواسته ها
زیر زمین : 7پارکینگ انبار و تاسیسات
همکف : لابی مسکونی +نمایشگاه ماشین
اول و دوم دو واحد مسکونی
سوم 3واحد مسکونی
بام
برش
و نما
کد کف همکف نهایتا 60 سانتی متر
دسترسی معلولین
شمال؟

shab khanoom

عضو جدید
یکی از جواب های درست رو خودم گذاشتم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/523078-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86پست 8
از ترسیم دقیق هم معذورم به دلیلی ک تو همون پست گفتم.
البته دستی کشیدمش هم پارکینگ رو هم طبقات اگه شد یه عکسی میذارم ازش

کار شما هم از نظر اندازه گذاری اشکالاتی داشت.
ابعاد آسانسور و 1.6 * 1.8 گرفتید. در صورتیکه با احتساب دیوارهای دورش حداقل باید 2* 2.5 باشه
طبق ضوابط آتش نشانی فقط باید از پله رفت و برگشتی (دو طرفه) استفاده کنید.
جای پارک دو ماشین 5 متره که شما 4.9 گرفتید

کدخدا

مدیر بازنشسته
ممنون که وقت گراشتین

فقط من کد زیر زمین رو -160 گرفتم و همکف مثبت 120 سرگیری نداره برا اتوموبیل

پس می تونم طبقه همکف مسکونی بزارم درسته ؟
باید طبق خاسته های طرح پیش برید همکف تجاریه و لابی
در ضمن رمپتون سرگیره یه برش از رمپتون بزنید متوجه میشید.

saraafsoon

عضو جدید
ابعاد آسانسور و 1.6 * 1.8 گرفتید. در صورتیکه با احتساب دیوارهای دورش حداقل باید 2* 2.5 باشه
منم با نظرشبنم خانم موافقم ابعاد پله واسانسوری که شماکشیده بودین درست نیست وباید از پله دوطرفه استفاده کرد اصلا نمیشه 8تاماشینودراورد اگه ماشینم درمیاری انباریو...درنمیاد .سوال واقعا ج داره ؟میشه واقعا طرحی باشه که 8 تا پارکینگو...دراورده باشه؟

roham12

عضو جدید

کدخدا

مدیر بازنشسته

منم با نظرشبنم خانم موافقم ابعاد پله واسانسوری که شماکشیده بودین درست نیست وباید از پله دوطرفه استفاده کرد اصلا نمیشه 8تاماشینودراورد اگه ماشینم درمیاری انباریو...درنمیاد .سوال واقعا ج داره ؟میشه واقعا طرحی باشه که 8 تا پارکینگو...دراورده باشه؟
ببینید من نگفتم 100 درصد کامل و هیچ اشکالی نداره.
منظور اینه ک کمترین ایراد رو داشته باشه .
داستان پله 2طرفه رو هم منم مثل شما میدونم و دیدم ولی هنوز قنع نشدم ک چه مشکلی میتونه تویه آتش ایجاد کنه وقتی قراره تا 2 ساعت مقاوم در برابر حریق باشه.
قضیه دودکش شدنش و این چیزا رو هم تا حدی میشه قبول کرد.ولی من شخصا برا درآوردن پارکینگ پله 5طرفه هم شده میذارم دلایلی هم میارم براتون شما خاستید قانع شید نخواستید هم ک ...
راجب آسانسور معلولین باید کابینش 110*140 باشه که میشه 160*210 ابعاد چاله.
جای پارکینگ 2 ماشین آکس ب آکس 5 متره منم 5 گذاشتم (البته تو ترسیم دستی من این عدد رو میداد شاید ترسیم کدیش نشه.
من دسترسی به انبارام هم بدون مشکل بود و هیچ تداخلی با ماشین ها نداشت.
و اما دلایل.
ببینید من 2سال این امتحان رو دارم میدم چیزایی دیدم ک شما فکرش رو هم نمیکنید.
1-سر جلسه به یکی از دوستانی ک ناظرای جلسه دوستانش بودن بعد از 1ساعت جوابا به صورت پرینت گرفته شده بهش رسید و فقط ترسیم کرد.
2-یکی از دوستانی ک توی شهریور 90 هشت تا پارکینگ رو در آورده بود الان قبول شده و سهمیش رو هر سال خودم دارم پر می کنم.(ولی من چون به نظرم پشت ماشین باید 5 متر فضا باشه و 2ساعتی گیر همین قضیه بودم قبول نشدم)
3- 3تا از دوستان بنده تو امتحان پارسال با وجودی ک پلاناشون رو اتوبوسی در نیاورده بودن و به این چیزا فکرم نمیکردن قبول شدن با نمره های 36 و 33 و 29 و بنده با 22 رد شدم.
4-همون 3تا دوستم نه به سرگیری رمپ معلولین فکر کرده بودن نه آسانسورشون 2.3*1.8 بود و1.6*1.4 گرفته بودن و الان قبول شدن و از قضا سهمیشون رو کا تازه هم باز کردن با قیمت 1200 تومن همه رو یه جا خریدم و تو دفتر خودمون داره پر می شه .
5-اگه وقت داشتم تا صبح براتون دلیل میاوردم ولی چ فایده.
ببینید دفتر ما هفته ای حداقل 3تا دستور نقشه داره .پارسال 54 تا مسکونی طراحی کردیم ک 12 تا 8طبقه به بالا بوده.اینارو میگم بدونید آدم پرتی نیستم خیلی چیزا دیدم خیلی چیزا .
این امتحانم انقد میدم تا قبولم کنن چون بس ک مهر بقیه رو پر کردم خسته شدم .
من هدفم از گذاشتن این آزمونام این بود تمرین بیشتری کنیم وگرنه منفعتی برا من نداره اینو هممون می دونیم.
و اما توصیه آخرم ...
برا آزمون یه جوری کارکنید تا 11 طرحتون درومده باشه.
اگه گیر کردید تو پارکینگ 3تا پارکینگ رو 6.80مفید هم گرفتید ایرادی نداره.
سوتی ندید.(اشتباه بزرگ)
ضخامت دیوا 10 سانتی رو یکم کم و زیاد گرفتین اتفاقی نمیفته بنا براین تقریبی بکشید.
هیچ صفحه ای رو خالی نذارید شده خطوط کلی رو بکشید فقط.
یکم اگه آکسا کم و زیاد شد خیلی گیر ندید.
کل کارو جم کنید
مدیریت زمان یادتون نره
من ازونجایی ک شغل اصلیم فاز 2 معماریه به همه چی گیر دادم و قبول نشدم امسال میخام گیر ندم به هیچی باقیش با خداست .
اینا چیزایی بود ک مطرح کردم شاید کمکی کنه
موفق باشید

saraafsoon

عضو جدید
داستان پله 2طرفه رو هم منم مثل شما میدونم و دیدم ولی هنوز قنع نشدم ک چه مشکلی میتونه تویه آتش ایجاد کنه وقتی قراره تا 2 ساعت مقاوم در برابر حریق باشه.
قضیه دودکش شدنش و این چیزا رو هم تا حدی میشه قبول کرد.ولی من شخصا برا درآوردن پارکینگ پله 5طرفه هم شده میذارم دلایلی هم میارم براتون شما خاستید قانع شید نخواستید هم ک ...
جای پارکینگ 2 ماشین آکس ب آکس 5 متره منم 5 گذاشتم (البته تو ترسیم دستی من این عدد رو میداد شاید ترسیم کدیش نشه.
و اما دلایل.
1-سر جلسه به یکی از دوستانی ک ناظرای جلسه دوستانش بودن بعد از 1ساعت جوابا به صورت پرینت گرفته شده بهش رسید و فقط ترسیم کرد.
2-یکی از دوستانی ک توی شهریور 90 هشت تا پارکینگ رو در آورده بود الان قبول شده و سهمیش رو هر سال خودم دارم پر می کنم.(ولی من چون به نظرم پشت ماشین باید 5 متر فضا باشه و 2ساعتی گیر همین قضیه بودم قبول نشدم)
3- 3تا از دوستان بنده تو امتحان پارسال با وجودی ک پلاناشون رو اتوبوسی در نیاورده بودن و به این چیزا فکرم نمیکردن قبول شدن با نمره های 36 و 33 و 29 و بنده با 22 رد شدم.
4-همون 3تا دوستم نه به سرگیری رمپ معلولین فکر کرده بودن نه آسانسورشون 2.3*1.8 بود و1.6*1.4 گرفته بودن و الان قبول شدن و از قضا سهمیشون رو کا تازه هم باز کردن با قیمت 1200 تومن همه رو یه جا خریدم و تو دفتر خودمون داره پر می شه .
ببینید دفتر ما هفته ای حداقل 3تا دستور نقشه داره .پارسال 54 تا مسکونی طراحی کردیم ک 12 تا 8طبقه به بالا بوده.اینارو میگم بدونید آدم پرتی نیستم خیلی چیزا دیدم خیلی چیزا .
من هدفم از گذاشتن این آزمونام این بود تمرین بیشتری کنیم وگرنه منفعتی برا من نداره اینو هممون می دونیم.
و اما توصیه آخرم ...
سوتی ندید.(اشتباه بزرگ)
ضخامت دیوا 10 سانتی رو یکم کم و زیاد گرفتین اتفاقی نمیفته بنا براین تقریبی بکشید.
کل کارو جم کنید
مدیریت زمان یادتون نره
من ازونجایی ک شغل اصلیم فاز 2 معماریه به همه چی گیر دادم و قبول نشدم امسال میخام گیر ندم به هیچی باقیش با خداست .
موفق باشید
سلام ممنون اینطوری که میگین خیلی شانسیه دوستای منم هرکدوم یه جورکشیدن به یکیشون گفتم درزانقطاع چند دادی گفت درزانقطاع چیه یکیشون هیچ روپ معلولینی نداده بود ارتفاع پلرو20سانت گرفته بود کلا معلوم همه چی به شانس برمیگرده درحد زیادی

آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام ببخشید خلاصه ضوابط بلند مرتبه سازی تو تایپیک هست ؟!!!!

shab khanoom

عضو جدید
و اما دلایل.
و اما توصیه آخرم ...
سوتی ندید.(اشتباه بزرگ)
کل کارو جم کنید
مدیریت زمان یادتون نره
موفق باشید
همه ی ما می دونیم هدفمون از حضور در این تالار نقد کارهامون و یاد گرفتن چیزهای جدیده. خودم وقتی کاری رو می گذارم اشکلاتشو قبل از اینکه کسی بگه ذکر می کنم تا حتما اشکالات کارم دیده بشه و راجع بهشون بحث کنیم. اگر هم اشکالای کار شما رو گفتم هدفم کمک بهتون بوده تا سعی کنید رفعش کنید.
راستی به نظرم باکس پله خیلی مهمه و حتی اگه ابعاد جای پارکتون کمتر شد، ولی حتما از پله ی دو طرفه استفاده کنید. در ضوابط آتش نشانی صریحا گفته پله خروج باید دو طرفه باشه.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

saraafsoon

عضو جدید
مشاهده پیوست soton2.zip
بچه ها لطفا به ستون گذاریش نگاه کنین من واقعا تو ستون گذاری مشکل دارم. ایرادشو بگین لطفا
فایل ضمیمه اشتباه انو بازنکنین

پیوست ها

• SOTON.zip
    266.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

آذرهانا

عضو جدید
همه ی ما می دونیم هدفمون از حضور در این تالار نقد کارهامون و یاد گرفتن چیزهای جدیده. خودم وقتی کاری رو می گذارم اشکلاتشو قبل از اینکه کسی بگه ذکر می کنم تا حتما اشکالات کارم دیده بشه و راجع بهشون بحث کنیم. اگر هم اشکالای کار شما رو گفتم هدفم کمک بهتون بوده تا سعی کنید رفعش کنید.
راستی به نظرم باکس پله خیلی مهمه و حتی اگه ابعاد جای پارکتون کمتر شد، ولی حتما از پله ی دو طرفه استفاده کنید. در ضوابط آتش نشانی صریحا گفته پله خروج باید دو طرفه باشه.
موفق باشید

به نظر شما اگه برای آزمون محدوده تراکم رو مشخص کنن ، می تونیم روی حیاط کنسول داشته باشیم؟

سرانو

عضو جدید
/سلام دوست عزیز
یک سوال داشتم
طبق ص 78 مبحث 15-اگه آسانسور برای 8 نفر در نظر بگیریم ابعاد کابین همون که شما گفتید اما چاله آسانسور-190-160 نمی شه؟یا حداقل ابعاد اینه؟

سرانو

عضو جدید
سلام دوستان
ضوابط بلند مرتبه سازی رو تهیه کردید؟کسی فایلشو داره؟ممنون می شم بذارید........

وضعیت
موضوع بسته شده است.