تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Anahidd

عضو جدید
پله 17 سانت با عرض 30 بگیرین.20 سانت چشم پله هم بذارین.عرض پاگرد میشه 2.6.
ارتفاع تجاری رو حداقل 4 متر بگیرین.اینجا میتونین با 27 تا پله به ارتفاعتون برسین.(4.7).یعنی 1.5 بار گردش. فقط باید حواستون باشه که در ورودی طبقه بالا تو پاگرد روبرو باز میشه .
سلام مريم جان.در اينصورت بايد 9 تا پله تو هر بازو بكشيم و با 1و نيم گردش يكي از بازو ها به صورت راهرو ميشه و يك نكته ي ديگه اينكه سرگير نميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا برشش را بذار؟

ali kocholomoch

عضو جدید
سلام دوستای گلم خسته نباشین

بچه ها میشه به من کمک کنین؟

من سوال های آزمون نظام برا سال های پیش رو دانلود کردم و تو پاسخ نامشون جواب هاشون هست ولی تو خوده کتاب ها پیدا نمی کنم

این اونقدر استرسمو زیاد کرده که خدا می دونه تا حدی که نمی خوام برم سره آزمون

شماها تونستین پیدا کنین هر سوال به کدوم مبحث و کدوم صفحه مربوط میشه ؟

میشه به منم کمک کنین؟

یکی کمکم کنه خواهش میکنم

shab khanoom

عضو جدید
سلام دوستای گلم خسته نباشین

بچه ها میشه به من کمک کنین؟

من سوال های آزمون نظام برا سال های پیش رو دانلود کردم و تو پاسخ نامشون جواب هاشون هست ولی تو خوده کتاب ها پیدا نمی کنم

این اونقدر استرسمو زیاد کرده که خدا می دونه تا حدی که نمی خوام برم سره آزمون

شماها تونستین پیدا کنین هر سوال به کدوم مبحث و کدوم صفحه مربوط میشه ؟

میشه به منم کمک کنین؟
دوست عزیز نگران نباش. اولا اینکه به هر حال برو امتحان بده. فوقش قبول نمیشی. بهتر از امتحان ندادنه
دوم این که خیلی از جواب هایی رو که نمی تونی پیدا کنی مال ویرایش قدیمی کتاب هاست که همه اش حذف شده - یا برای منابعی است که امسال به عنوان منابعی که باید بخونیم معرفی نشده اند (مثلا مبحث مربوط به پی یا لوله کشی گاز و ...)
من واقعا نمی دونم چرا بعضی از بچه ها استرس دارند.:w19: بابا بی خیال. از کنکور که بدتر نیست. زیاد استرس داشته باشید زود پیر میشنا! شاد و بی خیال باشید و البته تو این یه هفته درس هم بخونید. ایشاللا قبول می شیم هممون:w33:

ali kocholomoch

عضو جدید
دوست عزیز نگران نباش. اولا اینکه به هر حال برو امتحان بده. فوقش قبول نمیشی. بهتر از امتحان ندادنه
دوم این که خیلی از جواب هایی رو که نمی تونی پیدا کنی مال ویرایش قدیمی کتاب هاست که همه اش حذف شده - یا برای منابعی است که امسال به عنوان منابعی که باید بخونیم معرفی نشده اند (مثلا مبحث مربوط به پی یا لوله کشی گاز و ...)
من واقعا نمی دونم چرا بعضی از بچه ها استرس دارند.:w19: بابا بی خیال. از کنکور که بدتر نیست. زیاد استرس داشته باشید زود پیر میشنا! شاد و بی خیال باشید و البته تو این یه هفته درس هم بخونید. ایشاللا قبول می شیم هممون:w33:

شبنم خانوم شما تونستین بعضی از سوال ها رو از تو کتاب پیدا کنین؟

میشه اونایی که پیدا کردین رو به منم بدین ؟

واقعا ممنونتون میشم

راستی یه سوال دارم اکثر بچه ها اینجا پله ها یه مدل طراحی می کنن

اگه یکی بیاد با پله 4رمپه طراحی کنه کارش اشتباهه؟
یا از نظر نظام مورد داره؟

shab khanoom

عضو جدید
شبنم خانوم شما تونستین بعضی از سوال ها رو از تو کتاب پیدا کنین؟

میشه اونایی که پیدا کردین رو به منم بدین ؟

واقعا ممنونتون میشم

راستی یه سوال دارم اکثر بچه ها اینجا پله ها یه مدل طراحی می کنن

اگه یکی بیاد با پله 4رمپه طراحی کنه کارش اشتباهه؟
یا از نظر نظام مورد داره؟

بله. کم و بیش توانستم .ولی متاسفانه وقت نمی کنم همه ی جوابا رو برات بزارم. اگه سوال خاصی مد نظرته بگو تا کمکت کنم
میتونی از کتاب مجموعه آزمون های نظام مهندسی - نوشته مسعود حسنی استفاده کنی- که البته کلی غلط توش داره و واقعا مفت نمی ارزه:mad:
پله باید طوری طراحی بشه که همه ضوابط توش رعایت بشه
- حداکثر ارتفاع 18(به شرطی که برای معلولین آسانسور داشته باشی. وگرنه 17)
- عرض: بین 28 تا 30 ( 110 (به شرطی که برای معلولین آسانسور داشته باشی. وگرنه 30)
- رابطه عرض و ارتفاع: 63<2*ارتفاع + عرض<64
- حداکثر تعداد پله در هر بازو: 12
حداقل طول پله: 110 (به شرطی که برای معلولین آسانسور داشته باشی. وگرنه 120)
- حداقل عرض پاگرد:به اندازه عرض پله
- حداقل ابعاد باکس پله: 2.40*4.8

maryam703

عضو جدید
سلام مريم جان.در اينصورت بايد 9 تا پله تو هر بازو بكشيم و با 1و نيم گردش يكي از بازو ها به صورت راهرو ميشه و يك نكته ي ديگه اينكه سرگير نميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا برشش را بذار؟
نه راهرو نمیشه اون یکی بازو میره واسه طبقه بالا.اگه بون پله بمونه سرگیر میشه

y-rahimi

عضو جدید
arch266

arch266

بله. کم و بیش توانستم .ولی متاسفانه وقت نمی کنم همه ی جوابا رو برات بزارم. اگه سوال خاصی مد نظرته بگو تا کمکت کنم
میتونی از کتاب مجموعه آزمون های نظام مهندسی - نوشته مسعود حسنی استفاده کنی- که البته کلی غلط توش داره و واقعا مفت نمی ارزه:mad:
پله باید طوری طراحی بشه که همه ضوابط توش رعایت بشه
- حداکثر ارتفاع 18(به شرطی که برای معلولین آسانسور داشته باشی. وگرنه 17)
- عرض: بین 28 تا 30 ( 110 (به شرطی که برای معلولین آسانسور داشته باشی. وگرنه 30)
- رابطه عرض و ارتفاع: 63<2*ارتفاع + عرض<64
- حداکثر تعداد پله در هر بازو: 12
حداقل طول پله: 110 (به شرطی که برای معلولین آسانسور داشته باشی. وگرنه 120)
- حداقل عرض پاگرد:به اندازه عرض پله
- حداقل ابعاد باکس پله: 2.40*4.8
سلام.اینی که میگید در صورتی که از اسانسور معلول استفاده بشه نیاز به رعایت ابعاد پله معلول نیست تو کدام مبحثه؟ایا باتوجه به شانه گیر بودن پله برگشتی نباید عرض شانه گیری را به عرض پله و پاگرد اضافه کرد؟

Anahidd

عضو جدید
دوستان اين سوالا را جواب بدين لطفا:
اگر دو تقاطع داشته باشيم بهد زمين بايد پخ بخوره؛حالا اين طول پخ چه جوري حساب ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟//در ضمن در صورتي كه عرض گذر هر را نداشته باشيم باز چه جوري حساب ميشه؟
سوال دوم اينكه منظور از اين جمله چيست؟مازاد دو طبقه بايد تراكم پرداخت شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حداكثر دهانه در ستون فلزي را بايد چند متر بگيريم؟؟؟؟؟؟؟؟/

ali kocholomoch

عضو جدید
اگر دو تقاطع داشته باشيم بهد زمين بايد پخ بخوره؛حالا اين طول پخ چه جوري حساب ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟//در ضمن در صورتي كه عرض گذر هر را نداشته باشيم باز چه جوري حساب ميشه؟
سوال دوم اينكه منظور از اين جمله چيست؟مازاد دو طبقه بايد تراكم پرداخت شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه قراره زمین پخ بخوره باید اندازه پخ ها رو بهمون بده سره خود که نمی تونیم پخ بزنیم

مازاد یعنی اضافه
مازاد 2طبقه یعنی به صورت غیر قانونی بخوای یه طبقه یا نیم طبقه بزاری که اون موقع برا اضافه ایی که کار کردی باید جریمه بدی

عدد دقیق نمی دونم برا ستون های بتنی می دونم الان حدود 7 الا 9 مترم تو کار می گیرن ولی اصولیش تا 6 متره

راستی دوست گلم شما تونستی سوالارو تو کتاب ها در بیاری؟
میشه آدرس هاشونو به منم بدی؟

faeze1366

عضو جدید
pakh.jpg برای به دست آوردن پخ از این فرمول استفاده کن

maryam703

عضو جدید
ميشه با شكل نشون يدي من گيج شدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون
همکف تجاریه با سه بازو رسیده به طبقه بالا.فقط تو مسکونی ها جای در ورودی عوض شده.یعنی باید حواست باشه آسانسور نچسبه به پاگرد.
من توضیح دادنم خوب نیست ببخشید

پیوست ها

• 870532731.pdf
    153.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ali kocholomoch

عضو جدید
مشاهده پیوست 182898 برای به دست آوردن پخ از این فرمول استفاده کن

تو این فرمول که گفته عرض 1 و 2 جمع بشه و تقسیم بر 2 جوابشم تقسیم بر 10 میاد مقدار پخی

مقدار پخی که اومد یعنی از هر ضلع اونقدر کم می کنیم و گوشه ها رو بهم وصل می کنیم ؟

shab khanoom

عضو جدید
تو این فرمول که گفته عرض 1 و 2 جمع بشه و تقسیم بر 2 جوابشم تقسیم بر 10 میاد مقدار پخی

مقدار پخی که اومد یعنی از هر ضلع اونقدر کم می کنیم و گوشه ها رو بهم وصل می کنیم ؟

فکر کنم این فرمول غلط باشه
تقسیم بر دو نداره
طول پخی= یک دهم مجموع عرض دو معبر (منظور از طول پخی هم همون وتر مثلث قائم الزاویه متساوی الساقین است)

roham12

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون ولی در وروی طبقه بالا یعنی نباید روبروی پله باز بشه؟ و همچنین ارتفاع مثلا آزانس مسافر بری بقیه بچه ها نوشته بودن 3.5 هم میشه ...شما مطمئن هستید که حتما 4 بگیریم؟

roham12

عضو جدید
پله 17 سانت با عرض 30 بگیرین.20 سانت چشم پله هم بذارین.عرض پاگرد میشه 2.6.
ارتفاع تجاری رو حداقل 4 متر بگیرین.اینجا میتونین با 27 تا پله به ارتفاعتون برسین.(4.7).یعنی 1.5 بار گردش. فقط باید حواستون باشه که در ورودی طبقه بالا تو پاگرد روبرو باز میشه .
ممنون از راهنماییتون ولی در وروی طبقه بالا یعنی نباید روبروی پله باز بشه؟ و همچنین ارتفاع مثلا آزانس مسافر بری بقیه بچه ها نوشته بودن 3.5 هم میشه ...شما مطمئن هستید که حتما 4 بگیریم؟

alisnaz

عضو جدید
ایوووول...............کجا؟ کی؟
بچه ها من تصمیم گرفتم یه کارگه 3روزه برای آمادگی آزمون طراحی نظام مهندسی بذارم. البته از قبل قرار بود این کارگاه رو برای چندتا از دوستان و همکارانم بذارم و یکی از دلایل اینجا اومدنم این بود که متوجه شم ایرادهای عمده کجاست. اما حالا چون تعدادشون جوری شد که مجبورم جایی برای کارگاه بگیرم، تصمیم گرفتم به بقیه هم اطلاع رسانی کنم. تصمیم دارم علاوه بر بررسی ضوابط کلی که شامل زمانبندی، شروع طراحی و تقسیم بندی زمین و مباحث 3،4،15 و معلولین میشه درباره تکنیکهای ترسیم هم با هم کار کنیم. فکر میکنم جمع کردن همه مطالب تو یه مجموعه خیلی مفید باشه.

maryam703

عضو جدید
مطمئن نیستم ولی تو آزمون طراحی سال 88 ارتفاع بانک و 4 متر گرفته.این فایل و ببینین آزمون ترسیمی یکی از امتحاناست

پیوست ها

• 870532731.pdf
    153.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

roham12

عضو جدید
تجاری حداقل ارتفاع مفید 4 متر باشه یا کف تا کف رو 4 متر بگیریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali kocholomoch

عضو جدید
بچه ها خواهش میکنم یکم بیشتر به هم کمک کنیم
کنکور که نیست رتبه اینا توش مهم باشه و ظرفیت قبولی داشته باشه

من الان چند روزه التماس میکنم کسی جواب سوال ها رو کتاب ها پیدا کرده بگه
شبنم خانوم لطف کردن بهم سال 91 رو گفتن
بابا خواهش میکنم کمک کنین راه دوری نمی ره به خدا

شاید یکی واقعا شرایط خونده نداره یا تو موقعیتی هست که نمی تونه تمرکز داشته باشه
من خودم تا میخوام مبحث 4 رو بخونم یا شرایط معلولین حالم جوری بد میشه و یاده خاطراتی می افتم که می شینم
یه دله سیر گریه میکنم
منه دختر واقعا کشش ندارم زیر باره این همه مسدولیت و این همه فکر و خیال سوال هارو در بیارم
هیچ دوست و آشنایی هم جز شما و اینجا ندارم
بابا خواهشا کمکم کنین

saraafsoon

عضو جدید
بچه ها خواهش میکنم یکم بیشتر به هم کمک کنیم
کنکور که نیست رتبه اینا توش مهم باشه و ظرفیت قبولی داشته باشه

من الان چند روزه التماس میکنم کسی جواب سوال ها رو کتاب ها پیدا کرده بگه
شبنم خانوم لطف کردن بهم سال 91 رو گفتن
بابا خواهش میکنم کمک کنین راه دوری نمی ره به خدا

شاید یکی واقعا شرایط خونده نداره یا تو موقعیتی هست که نمی تونه تمرکز داشته باشه
من خودم تا میخوام مبحث 4 رو بخونم یا شرایط معلولین حالم جوری بد میشه و یاده خاطراتی می افتم که می شینم
یه دله سیر گریه میکنم
منه دختر واقعا کشش ندارم زیر باره این همه مسدولیت و این همه فکر و خیال سوال هارو در بیارم
هیچ دوست و آشنایی هم جز شما و اینجا ندارم
بابا خواهشا کمکم کنین
خوب شمامثل شبنم خانم سوال کن کدوم سالو کدوم سوالو ایشالا بلد باشم کمک میکنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.