تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

volga_red

عضو جدید
عزیزم امکانش هست که ابعاد دقیق زمین رو برام بفرستی؟؟زمین خوبیه میخوام به بچه هایی که سر کلاسم میان بدم برای طراحی
ممنون میشم...
در مورد طرح هم اولی خیلی بهتر...یک دوستیمون گفت جای کمد رو تراس کن...که اتاق خوابی که اصلا نور نداره به نور مستقیم دسترسی پیدا کنه...با ایشون خیلی موافقم...این از نظر چیدمان خیلی بهتره...فضاهای خصوصی نیمه خصوصی رعایت شده
فقط شاید بشه یه طرح دگ زد که فضای پذیرایی رو از شکل غیر هندسی خارج کرد...و به اصطلاح فرش خورش رو قشنگ کرد

اگه پله وسط قرار بگیره , فک کنم این اتفاق میفته یعنی نشیمن میفته سمت راست و خوابها سمت چپ, آشپزخونه هم روبروی پله, طوری که پیش خوانش به سمت نشیمن باشه

volga_red

عضو جدید
تو نقشه های اجرایی ابعاد آسانسور رو برای مسکونی حداقل 140 در 140 می گیرند, ولی برای اطمینان بیشتر و اینکه چون معمولن از کنارش تیر رد میشه , حداقل 170 بگیرین

gima

عضو جدید
تمرین آبان 93

تمرین آبان 93

سلام دوستان من پلانهای سوال آبان 93رو تا یه حدی توی اتوکد کشیدم اگه نظرتون رو بگیید ممنون میشممشاهده پیوست khodam.rar

آخرین ویرایش:

gima

عضو جدید
سلام دوستان عزیز اگه میشه سوال خرداد 93 رو لطف کنید بذارید
با تشکر

افروغ

عضو جدید
سلام دوستان من پلانهای سوال آبان 93رو تا یه حدی توی اتوکد کشیدم اگه نظرتون رو بگیید ممنون میشممشاهده پیوست 240319

به نظرم ستونگذاری مشکل داره

تو زیرزمین ، اون دیوار که بین دوتا ماشین کشیدین،اضافه س

تو همکف ، بهتره که آبدارخونه و مدیریت جلوی ورودی نباشن + اینکه مسیر دسترسی به راه پله و آسانسور،خیلی طولانی شده!

طبقه اول ، تو واحد پایینی(اونکه به اصطلاح روی رمپه)،بهتره نور درجه یک رو به نشیمن بدین نه خواب و آشپزخونه.
تو واحد سمت چپ،بهتره آشپزخونه و توالت به ورودی نزدیک باشن
تو واحد سمت راست هم نور اصلی رو بهتره بدین به پذیرایی+بهتره آشپزخونه و توالت به ورودی نزدیک باشن

طبقه دوم ، واحد یک خوابه رو که گفتم.......تو واحد سه خوابه هم توالت بیاد نزدیک ورودی + اینکه با یه دیواری چیزی محدوده خواب هارو از پذیرایی جدا کنین که وقتی
درب اتاق باز میشه،از پذیرایی توی اتاق دید نداشته باشیم + ستون وسط پذیرایی باید حذف بشه(یعنی ستونگذاری مشکل داره! )

• Like
واکنش ها: gima

neek

عضو جدید
سلام
همگی خسته نباشید
کسی میدونه حداکثر تعداد پله تو هر شمشیری چند تاست؟
تا جایی که من میدونم 9 تاست .
ولی تو این جزوه اشراق دیدم یه بازو 10 تایی یه بازوی 9 تایی کشیده.

gima

عضو جدید
سلام افروغ جان در مورد طبقات که گفتین بهتره نزدیک ورودی باشه من سعی میکنم که سرویس ها نزدیک داکت اصلی باشه و این داکتها چون تا پارکینگ میرن جانمایی شون مهمه
به نظرم ستونگذاری مشکل داره

تو زیرزمین ، اون دیوار که بین دوتا ماشین کشیدین،اضافه س

تو همکف ، بهتره که آبدارخونه و مدیریت جلوی ورودی نباشن + اینکه مسیر دسترسی به راه پله و آسانسور،خیلی طولانی شده!

طبقه اول ، تو واحد پایینی(اونکه به اصطلاح روی رمپه)،بهتره نور درجه یک رو به نشیمن بدین نه خواب و آشپزخونه.
تو واحد سمت چپ،بهتره آشپزخونه و توالت به ورودی نزدیک باشن
تو واحد سمت راست هم نور اصلی رو بهتره بدین به پذیرایی+بهتره آشپزخونه و توالت به ورودی نزدیک باشن

طبقه دوم ، واحد یک خوابه رو که گفتم.......تو واحد سه خوابه هم توالت بیاد نزدیک ورودی + اینکه با یه دیواری چیزی محدوده خواب هارو از پذیرایی جدا کنین که وقتی
درب اتاق باز میشه،از پذیرایی توی اتاق دید نداشته باشیم + ستون وسط پذیرایی باید حذف بشه(یعنی ستونگذاری مشکل داره! )

neek

عضو جدید
تو جزوه اشراق ،این پوتری که از انتهای باکس پله رد شده و از داکت هم عبور کرده مشکل ایجاد میکنه،
در صورتی که اگه بخوایم اون پوتر رد نشه باید ستون ها رو خارج از باکس بزاریم که اونم باعث ایجاد فاصله از خط زمین میشهeeeeee.jpggrg.jpg

gima

عضو جدید
تمرین آبان 93

تمرین آبان 93

سلام دوستان عزیز من فایل اتوکد تمرینم رو میدارم االبته دو تا همکف تو یه کادر گذاشتم اگه امکان داره شما تکمیلش کنید و بدارید تا همه استفاده کنند
البته بیشتر تغییر در طبقه اول و دوم مدنظرم هست
با تشکر

پیوست ها

• aban93.rar
    67.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

aydaaaa

کاربر بیش فعال
تو جزوه اشراق ،این پوتری که از انتهای باکس پله رد شده و از داکت هم عبور کرده مشکل ایجاد میکنه،
در صورتی که اگه بخوایم اون پوتر رد نشه باید ستون ها رو خارج از باکس بزاریم که اونم باعث ایجاد فاصله از خط زمین میشهمشاهده پیوست 240385مشاهده پیوست 240386
بله مشکل داره عکسی که از جزوه اشراق گذاشتین. تو این جور مواقع داکت و پاگرد پلرو ابعاد مفید بگیریم مشکل حل میشه. یعنی بعد پوتر پاگرد باید 1.2 بمونه یعنی پوتر از فضای لازم کم نکنه. این کاریم که شما کردین اشتباهه دیوار پله کامل میچسبه به اون ضلع و اینجا که از فضای مفیدت کم نمیکنه همون 2.4 عرض کافیه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: neek

volga_red

عضو جدید
در صورتی که اگه بخوایم اون پوتر رد نشه باید ستون ها رو خارج از باکس بزاریم که اونم باعث ایجاد فاصله از خط زمین میشهمشاهده پیوست 240385مشاهده پیوست 240386

آره تقریبن فضایی برای داکت باقی نمونده با این تیری که رد شده, (ولی پوتر نمی دونم چیه), پاگرد هم باید بشه 140, من ایجا مشکلی نمی بینم, چون پله و آسانسور جا دارن میتونن برن جلوتر

• Like
واکنش ها: neek

volga_red

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من فایل اتوکد تمرینم رو میدارم االبته دو تا همکف تو یه کادر گذاشتم اگه امکان داره شما تکمیلش کنید و بدارید تا همه استفاده کنند
با تشکر

همیشه بهتره که نشیمن سمت خیابون باشه نه اتاق خابها
چیدمان زیرزمینتون به نظر خوب میاد
ولی مسکونیتون روابطش خوب نیست
جای سرویس ها در سه واحدی خوب نیست و بهتره که تو ورودی باشه
در دو واحدی فضای پرت زیادی دارین و حمام به نشیمن باز میشه
همکفتون پله نداره در صورتی که اختلاف ارتفاع داریم با خیابون
لابی مسکونی اصلن خوب نیست

• Like

پروفسور پرو

عضو جدید
بله مشکل داره عکسی که از جزوه اشراق گذاشتین. تو این جور مواقع داکت و پاگرد پلرو ابعاد مفید بگیریم مشکل حل میشه. یعنی بعد پوتر پاگرد باید 1.2 بمونه یعنی پوتر از فضای لازم کم نکنه. این کاریم که شما کردین اشتباهه دیوار پله کامل میچسبه به اون ضلع و اینجا که از فضای مفیدت کم نمیکنه همون 2.4 عرض کافیه
اشراق و کلا بیخیال شین همه ی سالها ی گذشته رو اشتباه حل کرده و بدون پاسیو هدف شون کاملا معلومه.

gima

عضو جدید
سلام
در مورد همکف من دوتا همکف تو اتوکد گذاشتم که تو یه پلانش طول مسیر لابی رو کم کردم و اینکه میگید اخلاف تراز همکف من ورودی رو از 0.00 گرفتم
در مورد پلان طبقات هم اگه لطف کنید با توجه به داکتهای اصلی چیدمان سریس ها واتاق ها رو درست کنید و بزارید ممنون میشم
همیشه بهتره که نشیمن سمت خیابون باشه نه اتاق خابها
چیدمان زیرزمینتون به نظر خوب میاد
ولی مسکونیتون روابطش خوب نیست
جای سرویس ها در سه واحدی خوب نیست و بهتره که تو ورودی باشه
در دو واحدی فضای پرت زیادی دارین و حمام به نشیمن باز میشه
همکفتون پله نداره در صورتی که اختلاف ارتفاع داریم با خیابون
لابی مسکونی اصلن خوب نیست

آخرین ویرایش:

وسعت

عضو جدید
سلام دوستان من پلانهای سوال آبان 93رو تا یه حدی توی اتوکد کشیدم اگه نظرتون رو بگیید ممنون میشممشاهده پیوست 240319
همیشه سعی کن دو تا ستونت تو جداره دیوار باکس پله و اسانسورت بیفته...
خیلی مبهمه...
قشنگ نقشه ات را کامل کن......و اسم و جزییات بذار
پارکنیگت به نظرم خوب نبست....ابعاد ندادی ....ولی میتونستی ی ردیف ستون افقی ات را بیاری پایین تر که کمتر ستون وسط فضا بیفته

• Like

neek

عضو جدید

اگه امکان داره روی همون فایل اصلاح بفرمایید ،ممنون میشم

gima

عضو جدید
سلام دوست عزیز ممنون
چون به پاکینگ ابعاد ندادم خوب نیست؟
همیشه سعی کن دو تا ستونت تو جداره دیوار باکس پله و اسانسورت بیفته...
خیلی مبهمه...
قشنگ نقشه ات را کامل کن......و اسم و جزییات بذار
پارکنیگت به نظرم خوب نبست....ابعاد ندادی ....ولی میتونستی ی ردیف ستون افقی ات را بیاری پایین تر که کمتر ستون وسط فضا بیفته

MK6

کاربر بیش فعال
اینم شابلونه منه. لطف میکنین یه نگاهی بهش بندازین ایرادی داشت بهم بگین قبل اینکه ببرم برش؟
http://opload.ir/download80093.html

شابلونتون خوبه فقط ی پیشنهاد میکنم بهتون نیاز نیست همه اینا رو برش بدید پله و برش پله و رامپ کفایت می کنه.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تو نقشه های اجرایی ابعاد آسانسور رو برای مسکونی حداقل 140 در 140 می گیرند, ولی برای اطمینان بیشتر و اینکه چون معمولن از کنارش تیر رد میشه , حداقل 170 بگیرین

توی نقشه های اجرایی بدون ضوابط معلولین هست...رجوع کنید به مبحث 15 میبینید طبق ضوابط معلولین ابعاد مفید چاه آسانسور 1.6 در 1.9 است...و البته یکی دگ هم هست...که من خودم 1.6 در 1.9 رو گرفتم

arefeh

کاربر ممتاز

با تشکر
پیشنهاد میدم کارتون رو دقیق بکشید...به این شکل اصلا مشخص نیست و نمیشه منطقی پاسخ داد.
ستون توی انباری افتاده...راه پله رو کلا سیاه کردید که اصلا مشخص نیست چه ابعادی رو براش در نظر گرفتید...چرا ستون ها تون بعضا در جاهایی با اخنلاف 30 سانت از دیوار قرار گرفته؟

hotcloob

عضو جدید
دوستان حداقل ابعاد باکس پله چقدر میتونه باشه؟
و عرض پنجره اتاق چقدر میتونه باشه؟
همچنین برا ابعاد اتاق محدودیت داریم یا نه چه ابعادی مناسبه غیر 3*4

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان حداقل ابعاد باکس پله چقدر میتونه باشه؟
و عرض پنجره اتاق چقدر میتونه باشه؟
همچنین برا ابعاد اتاق محدودیت داریم یا نه چه ابعادی مناسبه غیر 3*4

تمام سئوالات شما در مبحث 4 پاسخ داده شده ...کافیه یه چند ساعت زمان بزارید تا خیلی راحت به جواب برسید
ابعاد باکس پله بسته به ارتفاع دو سطح دارد
عرض پنجره اصلش فرمول داره....ولی معمولا مصحح خیلی به این موضوع گیر نمیده
این ابعاد بله میتونه کوچکتر هم باشه بسته به مساحت کلی واحد و اینکه این اتاق چند تخته است بستگی دارد

وضعیت
موضوع بسته شده است.