تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

پروفسور پرو

عضو جدید
اگه برمیگشتم به روزای اولی که تمرین میکردم حتما فقط و فقط برش اشله میزدم هیچ جمع و تفریقی نیاز نیست لطفا امتحان کنین (برش اشله)

aydaaaa

کاربر بیش فعال
این برگه سر جلسه نیست اینو تو خونه بعد ازمون کشیدم دقیقا همینی که میبینید با 18 نکته ی نوشتاری در زیرزمین و تقریبا 50 نکته کلا در همه ی شیتها و کد و بقیه ی اندازه گذاریها.

آره مم همین فکرو میکردم ولی اونجوری که شما نوشته بودین فک گردم همین برگه سر جلست.

افروغ

عضو جدید
دوستان،این یه نقشه اجراییه که شوهرم ناطرشه
من نقشه رو تغییر دادم و میخوام نظرتونو بدونم!.....کدوم بهتره؟!

فلش های مشکی،جهت نورگیری هستش(تو پلان اصلی،یکی از اتاق ها نور نداره!!!!!!)

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    52.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    79.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

خیلی ام طولانی نیست راهرو!
من نقشه ی تورو ترجیح میدم چون انگار تو اون نقشه اجراییه خواب بالاییه اصلا نور نمیگیره ،عین قبر میمونه من باشم خونه ی تورو میخرم :)
فقط کل تراستو بده ب آشپزخونه اون وسط معنی نداره،اونقدرم بزرگ نیست که بخوای از دو طرف در بدی همون با آشپزخونه کارکنه بهتره

افروغ

عضو جدید
راهروی دراز میرسه به اتاق خوابها خیلییییییییییییییی طوالانیه...حیفه پرت میشه...

بحث نورش هم هست دیگه

ممنظورتون کدومه؟! طرح من یا طرح اصلی؟!!!!!:(

راستی وسعت جان شما الان پروانه طراحی دارین؟

وسعت

عضو جدید
ممنظورتون کدومه؟! طرح من یا طرح اصلی؟!!!!!:(

راستی وسعت جان شما الان پروانه طراحی دارین؟

نه هنوز....مدارک باید ببرم...تو این چپه چیه ی راهروی درازززززززززززززززززززززز تهش در اتاق.....اقلا ی ذره عرض راهرو را بیشتر کن.....درب اتاق انتهایی را بیار جلوتر کنارش کمدی چیزی در بیار

من کلا با راهرو مخخالفمممممممممممم

افروغ

عضو جدید
حالا یه سوال در مورد داکت:

آیا داکت تاسیسات،واقعا باید تو تمام طبقات بالا بره و تکرار بشه؟

یا اگه مثلا تو طبقه دوم داکت دادم،تو طبقات اول و همکف و زیرزمین + طبقه سوم،چجور میشه؟....یعنی داکت تا کجا باید ادامه داشته باشه؟

volga_red

عضو جدید

طرحی که شما اتود زدین بزرگترین مشکلش اینه که برای رفتن به اتاق خوابها باید از وسط نشیمن رد شد , و به نظرم طرح اولی طرح بهتریه از این نظر, ولی از اونجا که خواب نور نداره بهتر می بود که کمد اتاق خواب سمت پخی تبدیل به تراس میشد که خواب کناریش بتونه ازین تراس نور بگیره, تازشم اون خواب 3 در چهاره و هیچ ایراد نداره که کمی ازش تبدیل به تراس بشه , شما اگه یه خواب 3.5 در 3 و یه خواب 3 در 4 با نور داشته باشین بهتر از اینه که دو تا خواب 3 در 4 داشته باشیید که یکیش نور نداره!

آخرین ویرایش:

modabber.23

عضو جدید
حالا یه سوال در مورد داکت:

آیا داکت تاسیسات،واقعا باید تو تمام طبقات بالا بره و تکرار بشه؟

یا اگه مثلا تو طبقه دوم داکت دادم،تو طبقات اول و همکف و زیرزمین + طبقه سوم،چجور میشه؟....یعنی داکت تا کجا باید ادامه داشته باشه؟

اول باید بفهمیم داکت چیه؟
داکت کانال تهویه است. لوله ها و تاسیسات ازش رد نمیشه! بنابراین اگر برای تهویه باشه قطعا باید تو طبقات تکرار بشه و تا بالاتر از بام بره و از بام هم باید تا ارتفاع حداقل 120 بره بالا!
یک داکت داریم که از موتورخونه تا بالای بام باید بره بالا که معمولا داکت اصلیه
اونی که برای تاسیساته رایزره که فرق داره و نشون نمیدنش تو نقشه ها

modabber.23

عضو جدید

این که اون اتاق نور نداره واقعا بده! فک نمیکنم نقشه به این شکا تایید بشه! اگر اون پخ مربوط به شهرداری باشه اصولا نمیشه توش پنجره گرفت! پلانی که شما کشیدی در مجموع بهتره ولی سرویس بهداشتی خصوصی در نظر نگرفتی. با توجه به چیزی که از مقیاس میبینم قابل حله حداقل ابعاد دستشویی 120*170 بری روشویی و یک فرنگی میشه کوچکترم گرفت البته. حتما کنار حمامت سرویس خصوصی در بیار نمیشه که نصف شب تا دم در بری برای دسشویی! راهروی دراز زیادم بد نیست میشه توش جای کمد یا همچین چیزایی در آورد.

پروفسور پرو

عضو جدید
بچه ها من دو روز پیش پروانه ی طراحی مو گرفتم چون تو مشاورمون پایه یک هست 7 سقف هم میتونم امضا کنم کاش او نایی که قبول شدن مشخصات شون و بدن تا بچه ها تو سایت ببینن و بدونن سوالاتشون و از کی بپرسن خیلیهامیگن 36 شدن ولی من پبرینتی بالای 25 ندیدم/تو اردبیل 3 نفر 25 شده بقیه مردود شدن.

افروغ

عضو جدید
بچه ها من دو روز پیش پروانه ی طراحی مو گرفتم چون تو مشاورمون پایه یک هست 7 سقف هم میتونم امضا کنم کاش او نایی که قبول شدن مشخصات شون و بدن تا بچه ها تو سایت ببینن و بدونن سوالاتشون و از کی بپرسن خیلیهامیگن 36 شدن ولی من پبرینتی بالای 25 ندیدم/تو اردبیل 3 نفر 25 شده بقیه مردود شدن.

واقعا تبریک میگم....(دست راستتون زیر سر ما :smile:)
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشین

وسعت

عضو جدید
اتاق که بدون نورگیری اصلا نمیشه...
بادی نقشه ها دقیق باشه برای اجراااااااااااااااا

وسعت

عضو جدید

ی خط هایی کشیدم....ولی نه دقیق ابعاد مهمه و .....
اصلا باکس پله را اونجا گذاشتی دسترسی و پارکنیگ و و.وووو

من طرح پایینی را ترجیح میدم...البته میشه اتاقها را بزرگتر هم کرد

پروفسور پرو

عضو جدید
ی خط هایی کشیدم....ولی نه دقیق ابعاد مهمه و .....
اصلا باکس پله را اونجا گذاشتی دسترسی و پارکنیگ و و.وووو

من طرح پایینی را ترجیح میدم...البته میشه اتاقها را بزرگتر هم کرد
5زیر 65 متر حمام میتونه تو خواب باشه.

aydaaaa

کاربر بیش فعال

جای تراسو عوض کن ببر داخل آشپزخونه. اونجا که گذاشتین خوب چفت نشده
1.jpg

aydaaaa

کاربر بیش فعال
سلام دوستان لطفاً معنی و مفهوم این پاراگراف ، و واژه اسپیرینگ را توضیح میدید. ممنون
http://s3.picofile.com/file/8188319818/abcd.jpg

اسپرینگر سیستمی واسه اطفا حریقه که تو سقف میزارن که اگه یه وقت از خونه دودی چیزی بلند شه اینا به کار میفتنن و آب پاشی میکنن.معمولا نزدیک دیوار نمیذارن و هر چند متر یه دونه میزارن. حدود cm 5 *5 هست ابعادش. و چون با یه سری لوله رد میکنی میاری باید با کاذب این لوله هارو بپوشونی.

آخرین ویرایش:

gima

عضو جدید
سلام دوستان من زیاد در جریان اسپرینگر نیستم میشه توضیح بدین

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوستان من زیاد در جریان اسپرینگر نیستم میشه توضیح بدین

شبکه آب پاش سقفی...برای سیستم اطفا حریق هست که از دیواره های اطراف 1.2 متر و ا زهم حداکثر 4 متر فاصله داره...معمولا کاربرد بیشترش در پارکینگ هاست مخصوصا ساختمان های تجاری که بر روی هر ماشین یک دونه تعبیه میشه...به این صورت فعال میشن که هنگام دود یا حرارت بالا از طریق دتکتورهای اعلام حریق فعال میشوند...یکسری اونها هم با کلید فعال میشوند.

panoram

عضو جدید
ابعاد آسانسور

ابعاد آسانسور

011111.jpg

سلام. دوستان. این عکس از مبحث 15- میحواستم بدونم حداقل ابعاد آسانسور چنده؟ با توجه به این عکس اول بالا... یه ابعاد خارج به حارج 170؟؟؟ و ضلع دیگه داخل به داخل 160
؟

nosh

عضو جدید
مشاهده پیوست 240061

سلام. دوستان. این عکس از مبحث 15- میحواستم بدونم حداقل ابعاد آسانسور چنده؟ با توجه به این عکس اول بالا... یه ابعاد خارج به حارج 170؟؟؟ و ضلع دیگه داخل به داخل 160
؟

سلام شما میتونیدابعاد چاه آسانسورتونو 160*190 و یا170*190 بگیرید که پیشنهاد میکنم 170*190بگیرید هر دو درسته

arefeh

کاربر ممتاز
اول باید بفهمیم داکت چیه؟
داکت کانال تهویه است. لوله ها و تاسیسات ازش رد نمیشه! بنابراین اگر برای تهویه باشه قطعا باید تو طبقات تکرار بشه و تا بالاتر از بام بره و از بام هم باید تا ارتفاع حداقل 120 بره بالا!
یک داکت داریم که از موتورخونه تا بالای بام باید بره بالا که معمولا داکت اصلیه
اونی که برای تاسیساته رایزره که فرق داره و نشون نمیدنش تو نقشه ها

اصلاح کنم صحبت شما رو داکت تنها تهویه نیست...
داکت فضایی باز جهت عبور رایزرها لوله ها خروجی های فاضلاب و آب باران و ونت و البته تهویه...یعنی تنها صرف تهویه نیست و نوع دیگر داکت داکت های سرمایشی است که مشخصه از اسمش جهت عبور کانال هاست
اگر در سرویس ها ما داکت قرار میدیم فقط تهویه نیست...خروجی فاضلاب رو هم در نظر داریم...
تمام داکت ها هم باید نشون داده بشن...ربطی نداره که چون تاسیسات نباید نشون داد...اتفاقا در نقشه های تاسیسات مکانیکی وقتی میکشید میبینید که باید فضای داکت ها نشون داده بشن

وضعیت
موضوع بسته شده است.