تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه جان و همینطور همه دوستان لطفاً هرموقع فرصت داشتید مسائل کارمو میفرمایید ...؟تا کار بعدی را شروع کنم سپاس فراوان

چه کاری/.؟؟

افروغ

عضو جدید
اینم از شابلونای من!...دیروز برش زدم

پیوست ها

• 150220151394.jpg
    150220151394.jpg
    32.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: MK6

rap_w2w

عضو جدید
مهندس عزیز بی ادبی نمیشه اگه درخواست کنم فایل شابلون هات رو بذاری در اختیار من.....
میخوام با فایل خودم مقایسه کنم البته از لحاظ اندازه هایی که واسه کارت گرفتی.... مثلا واسه دیوار 20 سانتی من 25 گرفتم تا راپید توو شابلون راحت بتونه حرکت کنه
البته هنوز وقت نکردم ببرم واسه برش

مبینا.

عضو جدید
چندروش هست یکیش اینکه پیکوفایلرا توی گوگل سرچ کن وارد سایتش شدی فایلتو از روی سیستمت انتخاب میکنی هرموقع آپلودش کامل شد آدرسی که میده را کپی پیس کن اینجا.

ممنون .از راه insert ...میخوام بشه .که نمیدونم چرانمیشه
سوالاتی دارم اگر کسی جوابش میدونه لطفا بگین.
1-ایا ستون میشه کلا 20*20 گرفت؟
2-ایا میشه از ورودی همکف مثلا حدود 12 تا پله بزنیم تا به باکس پله همکف برسیم؟کلا تعداد زیادی پله در ورودی ایا ایرادی نداره؟
3-قرار دادن 2 پاسیو کنار هم (البته به هم مرتبط نمیشن) میشه قرار داد؟
4-دیوار داکت میشه 10سانتی باشه؟
5-در رابطه با سطح شیب دار توضیحی خوندم که مرتبط با ازمون ابان بود که نوشته بود.(براي یافتن کد ورودي نه
کد پایین درب ورودي را میتوان ملاك قرار داد و نه کد بالاي درب ورودي؛ بلکه براي بدست آوردن کد
دقیق ورودي باید کد آکس ورودي را بدست آورد.) یه مراحلی توضیح داده که به اون صورت باید بدست بیاریم در حد چندسانت مثلا 15 سانت...تغییر کرده بود ایا میشه همون 1.5- گرفت؟این مراحل پیش نرفت؟

آخرین ویرایش:

افروغ

عضو جدید
مهندس عزیز بی ادبی نمیشه اگه درخواست کنم فایل شابلون هات رو بذاری در اختیار من.....
میخوام با فایل خودم مقایسه کنم البته از لحاظ اندازه هایی که واسه کارت گرفتی.... مثلا واسه دیوار 20 سانتی من 25 گرفتم تا راپید توو شابلون راحت بتونه حرکت کنه
البته هنوز وقت نکردم ببرم واسه برش

بله،حتما
آدرس ایمیلتو بهم بده تا بفرستم
البته منم از کار بقیه بچه ها الگو گرفتم،با یه سری تغییرات!

holooooooo

کاربر ممتاز
ممنون .از راه insert ...میخوام بشه .که نمیدونم چرانمیشه
سوالاتی دارم اگر کسی جوابش میدونه لطفا بگین.
1-ایا ستون میشه کلا 20*20 گرفت؟
2-ایا میشه از ورودی همکف مثلا حدود 12 تا پله بزنیم تا به باکس پله همکف برسیم؟کلا تعداد زیادی پله در ورودی ایا ایرادی نداره؟
3-قرار دادن 2 پاسیو کنار هم (البته به هم مرتبط نمیشن) میشه قرار داد؟
4-دیوار داکت میشه 10سانتی باشه؟
5-در رابطه با سطح شیب دار توضیحی خوندم که مرتبط با ازمون ابان بود که نوشته بود.(براي یافتن کد ورودي نه
کد پایین درب ورودي را میتوان ملاك قرار داد و نه کد بالاي درب ورودي؛ بلکه براي بدست آوردن کد
دقیق ورودي باید کد آکس ورودي را بدست آورد.) یه مراحلی توضیح داده که به اون صورت باید بدست بیاریم در حد چندسانت مثلا 15 سانت...تغییر کرده بود ایا میشه همون 1.5- گرفت؟این مراحل پیش نرفت؟

1_ به نظرم کمه، 25 در 25، یا 30 در 30 بگیرین
2_ با این کد ارتفاعیای قشنگشون گاهی چاره نیس، ولی به نظرم ایراده هرچی بتونی طوری طراحی کنی که تعدادشون کمتر بشه بهتره،12تا رسما خودش یه بازوإ!
3_ کلا دوتا پاسیو برا طرح مشکلی نداره، اما اینکه کنار هم باشن، به نطرم غیرمنطقیه
4_میشه
5_متوجه نمیشم داره چی میگه،کد آکس وروردی؟!!!!

rap_w2w

عضو جدید
بله،حتما
آدرس ایمیلتو بهم بده تا بفرستم
البته منم از کار بقیه بچه ها الگو گرفتم،با یه سری تغییرات!

مرسی و تشکر
یه سوال داشتم ازت..... الان برش دادی راپید روش خوب راه میره....؟ یعنی مثلا دیوار پله ها رو 20 گرفتی ... آیا وقتی ترسیم میکنی همون 20 میافته یا کوچیکتر میشه؟ چون خود راپید هم یه ضخامتی داره..
من دیواره ها رو 25 گرفتم تا راپید تووش راحت حرکت کنه

MK6

کاربر بیش فعال

سلام دوست عزیز
پارکینگ:
1.کد پارکینگتون -2.60میشه
2. علت اینکه بخش تاسیاتون رو بردید پایین تر چیه؟؟؟
3. جهت آسانسورتون برعکس پلتونه یا بد کشیدید؟ چون توی طبقاتتون این طور نیست.
طبقه همکف:
1.پشت آسانسور طبقه همکف چه کاربری داره؟
2. بله آکساتون رو به دیوار آسانسور انتقال بدید.
طبقه اول: واحد سمت راست:اتاق خوابتون یه راهروی خیلی طولانی داره و باعث بهم خوردن هندسه کارتون شده.
واحد سمت چپی خوب طراحی شده.
طبقه دوم:
واحد 135 متری:جلوی اتاق خوابتون فصای پرت زیاد داره.
سوالاتی کی نوشتید رو غیر از آکس پله نتونستم بخونم با خودکار یا راپید بنویسید تا بتونیم جواب بدیم، مقطعتونم نوشتتون خوانا نیست.
کلیت کارتون خوبه موفق باشید.

mane1

عضو جدید
سلام دوست عزیز
پارکینگ:
1.کد پارکینگتون -2.60میشه
2. علت اینکه بخش تاسیاتون رو بردید پایین تر چیه؟؟؟
3. جهت آسانسورتون برعکس پلتونه یا بد کشیدید؟ چون توی طبقاتتون این طور نیست.
طبقه همکف:
1.پشت آسانسور طبقه همکف چه کاربری داره؟
2. بله آکساتون رو به دیوار آسانسور انتقال بدید.
طبقه اول: واحد سمت راست:اتاق خوابتون یه راهروی خیلی طولانی داره و باعث بهم خوردن هندسه کارتون شده.
واحد سمت چپی خوب طراحی شده.
طبقه دوم:
واحد 135 متری:جلوی اتاق خوابتون فصای پرت زیاد داره.
سوالاتی کی نوشتید رو غیر از آکس پله نتونستم بخونم با خودکار یا راپید بنویسید تا بتونیم جواب بدیم، مقطعتونم نوشتتون خوانا نیست.
کلیت کارتون خوبه موفق باشید.

سلام ممنون ازپاسختون
پارکینگ:
1- 240 ارتفاع مفید به علاوه 40 سانتیمتر سقف میشه 280 که 10 سانتیمتر هم برای همکف کم شده درواقع ضخامت سقف را 40 گرفتم
2-دوست عزیز افروغ هم یکبار اینجا بهم گفتند لازم نیست ولی من دیده بودم برخی دوستان برای ارتفاع بیشتر اتاق تأسیسات اینکار را انجام میدند منم پله گذاشتم....
3- برعکسه چون پله سه بازومیشه برای همکف درواقع درب دستگاه پله جابجا شده البته میشد درب آسانسور در هرکدام طبقات در جهت متفاوت باشه که برای این آزمون بعلت داکت و.... شاید این کاررا انجام ندم..
همکف:
1-پله فرارپارکینگ
نکاتی که فرمودید رارعایت میکنم سوالهای دیگه ام راباتوضیح و شکل مینویسم سپاس فراوان

افروغ

عضو جدید
مرسی و تشکر
یه سوال داشتم ازت..... الان برش دادی راپید روش خوب راه میره....؟ یعنی مثلا دیوار پله ها رو 20 گرفتی ... آیا وقتی ترسیم میکنی همون 20 میافته یا کوچیکتر میشه؟ چون خود راپید هم یه ضخامتی داره..
من دیواره ها رو 25 گرفتم تا راپید تووش راحت حرکت کنه

من راپیدو درنظر نگرفتم!..... اصلا لازم نیست.....................................................من با اتود 0.5 میکشم
ولی این چیزی که برش زدم ،همه ضخامتا درست دراومدن(مث دیوارها)

وسعت

عضو جدید
من راپیدو درنظر نگرفتم!..... اصلا لازم نیست.....................................................من با اتود 0.5 میکشم
ولی این چیزی که برش زدم ،همه ضخامتا درست دراومدن(مث دیوارها)
برسی روان نویسی کنی خیلیییییییییییییی بهتره..کار نما پیدا میکنه

پروفسور پرو

عضو جدید
تعجب نکن دوستم وحید امیریان ش ش 217 تولد 1363 این دوره فقط نقشه هایی که همه ی شیتاشون کامل بودن برسی شدن اگه بخوام راهنمایتون کنم فقط برش بزنین و تمرین کنین.

volga_red

عضو جدید
تعجب نکن دوستم وحید امیریان ش ش 217 تولد 1363 این دوره فقط نقشه هایی که همه ی شیتاشون کامل بودن برسی شدن اگه بخوام راهنمایتون کنم فقط برش بزنین و تمرین کنین.

نمره ی شما خیلی دقیق بوده چون 50 درصد کارتون یعنی همکف و اول خیلی خوب حل شد ولی دوم و سوم که مسکونی بوده می تونست خیلی بهتر از ین بشه و کلی ایراد داشت.

respina

عضو جدید
سلام دوستان
بچه ها یه لطفی میکنید اگر طرح دوستانی که در ازمون خرداد و ابان 93 قبول شدند رو دارید اینجا بذارید یا ادرساشو بدید که بتونم ببینم، ممنون میشم
یه سوال هم دارم اینکه برای ازمون خرداد 93 که ارتفاع طبقه همکف 3.5 بود باید چند تا پله داد؟ و ارتفاع پله ها چقدر باشه؟ و اینکه چند ردیف پله بدیم که سرگیر نباشه؟

وسعت

عضو جدید
سلام دوستان
بچه ها یه لطفی میکنید اگر طرح دوستانی که در ازمون خرداد و ابان 93 قبول شدند رو دارید اینجا بذارید یا ادرساشو بدید که بتونم ببینم، ممنون میشم
یه سوال هم دارم اینکه برای ازمون خرداد 93 که ارتفاع طبقه همکف 3.5 بود باید چند تا پله داد؟ و ارتفاع پله ها چقدر باشه؟ و اینکه چند ردیف پله بدیم که سرگیر نباشه؟

3 ردیف پله باید بدهی...
که اینجوری سمت باکس اسانسورت به خاطر اضافه شدن ی پاگرد توی طبقات با همکف تا اول فرق میکنه

aydaaaa

کاربر بیش فعال

واقعا این برگه سر جلسه هست؟ من فک میکردم اومدین تو خونه شماتیک کشیدین. من ترجیح میدم مقطع رو (که هیچ وقت بهش نمیرسمو)نداشته باشم ولی همه شیتام قابل فهم باشه. تو این طرح اصلا نرسیده به چیزایی که نشون بده چیارو بلد بوده چیارو نه. با اینکه رعایت کرده ولی آدم باید نشون بده از کجا به این طرح رسیده یا چه محدودیتهایی رو داشته ولی تونسته حلش کنه.

respina

عضو جدید
3 ردیف پله باید بدهی...
که اینجوری سمت باکس اسانسورت به خاطر اضافه شدن ی پاگرد توی طبقات با همکف تا اول فرق میکنه

سلام، میشه واضح تر توضیح بدید؟ باکس اسانسور که ثابته تغییری نمیکنه، اینطوری ورودی پله مشکل ساز میشه؟

پروفسور پرو

عضو جدید
واقعا این برگه سر جلسه هست؟ من فک میکردم اومدین تو خونه شماتیک کشیدین. من ترجیح میدم مقطع رو (که هیچ وقت بهش نمیرسمو)نداشته باشم ولی همه شیتام قابل فهم باشه. تو این طرح اصلا نرسیده به چیزایی که نشون بده چیارو بلد بوده چیارو نه. با اینکه رعایت کرده ولی آدم باید نشون بده از کجا به این طرح رسیده یا چه محدودیتهایی رو داشته ولی تونسته حلش کنه.
این برگه سر جلسه نیست اینو تو خونه بعد ازمون کشیدم دقیقا همینی که میبینید با 18 نکته ی نوشتاری در زیرزمین و تقریبا 50 نکته کلا در همه ی شیتها و کد و بقیه ی اندازه گذاریها.

وضعیت
موضوع بسته شده است.