تفاوت ارشد یا لیسانس

apadana34

عضو جدید
1- تفاوت ادامه تحصیل در ارشد برق با لیسانس این رشته از لحاظ کارایی چیه؟
2- ایا به لحاظ موقعیت شغلی و کار تفاوت پیدا می کند یا نه فرقی نمی کند؟
3- ایا شغل جدیدی تعریف می شود یا ادامه همان رشته های لیسانس است؟

nevada traveler

عضو جدید
معمولا کسانی که به کارشناسی ارشد پا می گذارند با هدف اخذ دکترا و عضویت هئیت علمی دانشگاه این کار را می کنند.گرفتن کارشناسی ارشد و گرفتن پذیرش دکترا از خارج هم هدف دیگری می تواند باشد.در مورد استخدام ها تا جایی که من دیدم هر جا لیسانس خواسته اند فوق لیسانس هم خواسته اند و دروس امتحانی هم برای هر دو یکی بوده است.(دروسی از مقطع لیسانس)

apadana34

عضو جدید
من با توجه به سنم نمی تونم از طریق لیسانس استخدام بشم . یعنی باتوجه به اینکه برای ارشد سن استخدامی فرق می کنه من می تونم این کار با هدف استخدام شدن بکنم و فرقی بینشون
نیست . چون معمولا استخدام با لیسانس انجام می گیره این رو پرسیدم.

tak2750

عضو جدید
ما که الان دانشجوي ارشديم هنوز فرقشو احساس نکرديم.
ولي اگه قصدت فقط مشغول شدن تو کارخونه است هيچ فرقي فکر کنم نداشته باشه.به لحاط قانون اداره کار خقوقشون 30 تومن با هم فرق داره.درس هاي ارشد هم کوچکترين ارتباطي به کارخونه و شرکت هم نداره .يعني ليسانس هم تقريبا اينطوريه.
فکر کنم اگه کارمند جايي دولتي باشيد يا کار تحليلي انجام ميديد ادامه تحصيل خيلي بيشتر فرق خودش رو نشون ميده
درسهايي هم که ميخوني بسته به رشته تخصصي تر ميشند و به موضوعات محدودتري مربوط ميشه
در کل درس خوندن خوبه و اگر شرايط رو داري حتما بخون.اگر هم نخوندي چيز زيادي از دست ندادي.

apadana34

عضو جدید
من برای اینکه سنم داره از استخدام می گذره می خوام برم سراغش تا بتونم از ان طریق این کار انجام بدم . ایا در استخدامی ها برای ارشد هم همان
موقعیت لیسانس است . یعنی در فرمهای استخدامی به فرض قبول لیسانس ایا فوق لیسانس را با داشتن سن بالاتر جز شرایط استخدام می ارند

tak2750

عضو جدید
من برای اینکه سنم داره از استخدام می گذره می خوام برم سراغش تا بتونم از ان طریق این کار انجام بدم . ایا در استخدامی ها برای ارشد هم همان موقعیت لیسانس است . یعنی در فرمهای استخدامی به فرض قبول لیسانس ایا فوق لیسانس را با داشتن سن بالاتر جز شرایط استخدام می ارند
2- شـرايط سـن :حداكثر سن مجاز داوطلبان در مقطع كارداني26 سال (متولدين 1/1/64 و به بعد)، مقطع كارشناسي 30 سال (متولدين 1/1/60 و به بعد) و مقطع كارشناسي ارشد 34 سال (متولدين 1/1/56 و به بعد)مي باشد.اینم لینک کامل اگهی که مربوط به شرکت نفت بود که حدود یک ماه پییش برگزار شدhttp://karyab57.com/2011/06/29/راهنمای-آزمون-استخدامی-شرکت-ملی-نفت-ای/

apadana34

عضو جدید
منظورتون اینه که معمولا برای یک شغل واحد هم لیسانس می گیرند و هم فوق لیسانس منتهی با فاصله سنی خودش.

kianyict

عضو جدید
سلام
کار و قوانین اون رو نمی دونم و برام مهم نیست ولی از از نظر درسی واقعا کارشناسی ارشد خیلی با کارشناسی فرق می کنه مثلا توی رشته ی مخابرات تازه توی ارشد آدم تازه متوجه می شه که مخابرات چی هست.اینو از دوستان ارشدی شنیدم

X P R E S S

عضو جدید
همون طور که از اسمش پیداست تحصیلات تکمیلی یعنی اینکه تازه می خوایید اون چیزایی رو که یاد گرفتید تکمیل کنید .پس کار رو ناتمام نگزارید.البته ارشد هم آخرش نیست و همیشه انسان درجه های بالاتر رو طلب میکنه

m-royal

عضو جدید
سلام apadana34 عزیز
به نظر من شما تو این چند ماه باقی مونده به کنکور، بشین حسابی درس بخون و از طرفی هم نیم نگاهی به استخدامی ها داشته باش با این کار دو نشون می زنی هم مطالعه برای ارشد و هم استخدامی
از طرفی چون الآن دیگه لیسانس بیکار ریخته تو کشور مخصوصا نسل بدبخت دهه 55 تا 65 به بازار کار رسیدن و خیلی از اونها لیسانس دارند!!در این بلبشو داشتن فوق می تونه یه کارت برنده باشه