[ تجربیات ] - بهترین کتاب های کنکور ارشـــد مهندسی شیمی

ziiizooo

عضو جدید
یه توصیه ی کوچولو به دوستان میکنم اگه سوال 119 راکتور سال 93 بازم تکرار شد شما حتمن گزینه ای رو انتخاب کنید که میگه راکتور mixed باشه:razz: والا!
ما که رفت تو پاچمون!:D

خداییش بدجورم رفت تو پاچمون :D.فکر کن سر کنکور من سر دوراهی مونده بودم که به کلید8 سال پیش سنجش توجه کنم یا حرف همه کتابها.پیش خودم گفتم شاید 7.8 سال پیش سنجش کلیدش اشتباه بوده بعدا درست کرده .برای همین زدم بازگشتی با علم به اینکه شایدم غلط باشه.ولی رفت تو پاچمون

amiriq

عضو جدید
از کتابای پارسه کاربردش خوبه. بقیه فقط راهیان. حرارت پوران هم اگه با راهیان بخونید دیگه عالیه.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان کنکوری
خیلی ها ازم خواسته بودن و منم بهشون قول داده بودم که شیوه ی درس خووندن خودم و کلن کارهایی که تو مدت کنکور کردم رو بنویسم و بذارم اینجا گفتم الان این کار رو نکنک شاید بعدن شرمنده بشم.
اول اینکه باید یه هدفی داشته باشین واسه ارشد یعنی همینجور بی انگیزه شروع نکنین.مثلن یکی هدفش اینه که ارشد بره شریف و بعدشم دکتری و..
مهم اینه که بی هدف نباشین.هیچ وقت فک نکنین که رتبه دو رقمی و یا یه رقمی نمی شین!
اگه اطراف خودتون رو خوب نگاه کنید مطمئنن کسایی رو می بینید که یه زمانی تو کارشناسی مشروط بودن ولی حالا دارن شریف یا تهران ارشد میخوونن!با رتبه های خوب!
واسه شروع کردن کنکور یه نگاه به پایه درسیتون بکنید.ببینید در چه سطحی هستین.اگه خیلی ضعیفین از تابستون شروع کنید .اگه قوی هستین از مهر هم شروع کنید خیلی عالیه!
اونایی که از تابستون میخوان شروع کنن هرگز پی کتابهای تست و تست زدن نباشن و فقط باید روی قوی کردن پایشون تمرکز کنن.کتاب بخووننن جزوه بخوونن سوال تشریحی حل کنن.کلن یه جوری باشن که مثلن میخوان امتحان ترم دانشگاه درساشونو بدن!اونم یه جوری که نمره بالای درسو بگیرن!
مثلن کسی که عملیات میخوونه تو تابستون تو فصل رطوبت زنی عملیات واحد بشینن کتاب رو بخوون مثالاشو حل کنن تا این فصل مثه موم تو دستشون شه!
من واسه کنکور کلن زبان و کنترل رو کنار گذاشتم و اینکه اگه نمیتونید این درسا رو بخوونید نترسین که رتبه نمیارین!
استارت درس خووندن واسه کنکور رو از 31 شهریور زدم و به این شکل بود که درسایی که باید میخووندم شامل حرارت و ترمو و سیالات وجرم و عمل و سینتیک و ریاضی بود.
درسایی که واسه من سخت به نظر میومد کاربرد ریاضی و سیالات بود.
برای شروع چند کتاب رو با هم شروع کردم به این شکل که خیال کنید امروز شنبه ست
روز شنبه یه درس ساده و یه درس سخت رو میخووندم یعنی حرارت و کاربرد و.خخوندنم به این شکل بود که هرگز تست نمیزدم و فقط مفهمومی میخووندم.روز یک شنبه سیالات که درس سختی بود و ترمودینامیک که آسون بود رو میخووندم بدون هیچ تستی!
روز دوشنبه تستای حرارت و ریاضی رو میزدم وسه شنبه تستای سیالات و ترمودینامیک!
چهارشنبه دوباره فقط حرارت و ریاضی میخووندم بدون تست!
این روش باعث میشد که هر مبحث حداقل سه روز تو ذهنم باشه و بهش فکر کنم!
انتخاب این 4 کتاب واسه این بود که درساش مثه عملیات یه یه بخشایی از سینتیک حفظی نبود و خووندن درسای حفظی رو به نزدیکای کنکور گذاشتم.
تموم شدن 4 کتاب حدودن یه ماه و نیم اگه اشتباه نکنم طول کشید.بعدش رفتم سراغ درس جرم و سینتیک.
شنبه جرم و سینتیک بدون تست زدن میخووندم یک شنبه دوتا کتاب از 4 کتاب خوونده شده رو دوره میکردم.دوشنبه تست جرم +سینتیک و سه شنبه دوباره مرور 2 کتاب از 4 کتابی که قبلن خوونده بودم.
کتاب جرم که تموم شد چون فصلای کمی داره عملیات رو شروع کردم +ادامه فصلای سینتیک.
سعی کنید جدولی تهیه کنید و فصلای هر کتاب رو توش بنویسید و با هر مرور کردن اون فصلا یه علامتی بهش بزنید.مهمترین بخش تو مرور کردن اینه که باید این کار رو پیوسته انجام بدین.
یه جمله معروف هست که میگه 80% مطالب رو 100% یادبگیرین بهتر از اینه که 100% مطالب رو 80%یادبگیرین!(ممکنه اون جواب آخری که از سوال بدست میاد جزو 20%ای باشه که بلد نیستی!!)
در مدت درس خووندن سعی کنید حتی یه روز رو هم نداشته باشین که توش درس نخوونده باشین
این خیلی مهمه "پیوستگی"تو کار.
واسه درس حرارت من راهیان خووندم حجم زیادی داشت بد نبود ولی دوستان میگن جهش کتاب بهتری بوده.
ترمودینامیک راهیان رو خووندم خیلی راضی بودم ازش پوران رو هم داشتم ولی نمیدونم چرا موقع خووندنش گیج میشدم!
اگه یه بار ترمو رو درس حسابی و بدون عجله بخوونین دیگه لازم به مرور زیاد هم نداره!
هر کی که به ما می رسید میگفت فصل سیکل ها رو نخوون منم نخووندم ولی این یه هفته که برف اومد و کنکور عقب افتاد خووندم و یه تست هم ازش زدم!
کلن به نظر من رمز موفقیت تو کنکور تست زدن زیاده!ولی این ترمو یه چیزی هس که سوالای هر سالش تقریبن شبیه سوالی چن سال قبلشه .مطمئن باشین اگه 2 هفته قبله کنکور بشینید تستای چن سال قبل رو پشت سر هم بزنید درصد بالایی میارین توش.
سیالات رو بازم راهیان خووندم بد نبود ولی یکی از دوستام یه مدرسان داشت واسه عمران جاهایی رو که نمی فهمیدم با اون مقایسش میکردم تا بفهمم چی شده.
سیالات رو هم باید خیلی تست بزنید تستای کنکورای آزمایشی سالای قبل رو هم چیر بیارید و بزنید.
قسمتای مربوط به جریان داخلی مثه جریان تو لوله ها به نظر من خیلی مهم و تست خیزن.اگه تو سیالات زیاد عالی نبودین ناراحت نباشین همه اینجورین کلن درصد بچه ها تو این درس پایینه.
جرم رو که من هیچی بلد نبودم تو دانشگاه هر چی میگفتن سخت میفهمیدیم ولی پارسال یه بار کتاب پارسه رو خووندم خیلی خوب توضیح داده بود.ولی امسال که کنکور دادیم راهیان رو خووندم خوب هم گفته بود.
زیاد تو فکر حفط کردن فرمولا تو جرم نباشین چون بیشترشون به راحتی اثبات میشن و یا اینکه شبیه فرمولای حرارتن.کلن
مرور زیاد تو این درس خیلی مهمه.
عملیا هم راهیان خووندم به نطر من خیلی جامع بود مخصوصن تو بخش معرفی دستگاههای عملیاتی که هر سال تست میاد ازش.
سینتیک راهیان هم که دیگه حرفی توش نیس.کلن چیزه خاصی نداره.
کاربرد ریاضی هم به این شکله که کسایی که تصمیم دارن رشته فراوری و انتقال گاز رو آسون تر قبول شن 6 7 تا تست معادلات رو باید بزنن ولی تو کنکور میم شیمی این چن سال یکی بیشتر نیومده!
تستای معادلات گاز بسیار سخت و تست معادلات میم شیمی خیلی آسون بوده .
اگه با معادلات مثه من رابطه ی خوبی ندارین در همون حد پایه بلد باشین خوبه.
محاسبات ریاضی رو کاملا بخورین خیلی راحته!
فرمولاسیون و حل معادلات دیفرانسیل پاره ای رو کاملن بلد باشین خیلی از بچه ها از قیافه معادلات دیفرانسیل پاره ای میترسن و طرفش نمیرن ولی به نظر من تنها تستهایی که میشه تو 20 30 ثانیه زد همینا هستن.
یه آزمون آزمایشی حتمن شرکت کنین یه جور نباشه که 7 8 تا آزمایشی شرکت کنین تجربه ی خود من اینه که واقعن 3 تا یا 4 تا فوقش کافیه!زیاد تر باشه آدم بی تفاوت میشه کم کم.
بین هر دو هفته آزمایشای آخر تو دی ماه حدودن درسا رو حتمن تموم کردین یه جوری بخوونین که دو روزه مونده به کنکور آزمایشی جرم و عمل رو دوره کنید خیلی موثره!
در کل تو مدت کنکور سعی کنید تمرکزتون رو کنکور باشه و پیوسته درس بخوونین وقت واسه تفرح بعد کنکور زیاده!

اگه چیزی بود که بعدن یادم اومد همینجا میذارم
و من الله توفیق :d

BULGARIA

کاربر بیش فعال
سلام خدمت دوستان کنکوری
خیلی ها ازم خواسته بودن و منم بهشون قول داده بودم که شیوه ی درس خووندن خودم و کلن کارهایی که تو مدت کنکور کردم رو بنویسم و بذارم اینجا گفتم الان این کار رو نکنک شاید بعدن شرمنده بشم.
اول اینکه باید یه هدفی داشته باشین واسه ارشد یعنی همینجور بی انگیزه شروع نکنین.مثلن یکی هدفش اینه که ارشد بره شریف و بعدشم دکتری و..
مهم اینه که بی هدف نباشین.هیچ وقت فک نکنین که رتبه دو رقمی و یا یه رقمی نمی شین!
اگه اطراف خودتون رو خوب نگاه کنید مطمئنن کسایی رو می بینید که یه زمانی تو کارشناسی مشروط بودن ولی حالا دارن شریف یا تهران ارشد میخوونن!با رتبه های خوب!
واسه شروع کردن کنکور یه نگاه به پایه درسیتون بکنید.ببینید در چه سطحی هستین.اگه خیلی ضعیفین از تابستون شروع کنید .اگه قوی هستین از مهر هم شروع کنید خیلی عالیه!
اونایی که از تابستون میخوان شروع کنن هرگز پی کتابهای تست و تست زدن نباشن و فقط باید روی قوی کردن پایشون تمرکز کنن.کتاب بخووننن جزوه بخوونن سوال تشریحی حل کنن.کلن یه جوری باشن که مثلن میخوان امتحان ترم دانشگاه درساشونو بدن!اونم یه جوری که نمره بالای درسو بگیرن!
مثلن کسی که عملیات میخوونه تو تابستون تو فصل رطوبت زنی عملیات واحد بشینن کتاب رو بخوون مثالاشو حل کنن تا این فصل مثه موم تو دستشون شه!
من واسه کنکور کلن زبان و کنترل رو کنار گذاشتم و اینکه اگه نمیتونید این درسا رو بخوونید نترسین که رتبه نمیارین!
استارت درس خووندن واسه کنکور رو از 31 شهریور زدم و به این شکل بود که درسایی که باید میخووندم شامل حرارت و ترمو و سیالات وجرم و عمل و سینتیک و ریاضی بود.
درسایی که واسه من سخت به نظر میومد کاربرد ریاضی و سیالات بود.
برای شروع چند کتاب رو با هم شروع کردم به این شکل که خیال کنید امروز شنبه ست
روز شنبه یه درس ساده و یه درس سخت رو میخووندم یعنی حرارت و کاربرد و.خخوندنم به این شکل بود که هرگز تست نمیزدم و فقط مفهمومی میخووندم.روز یک شنبه سیالات که درس سختی بود و ترمودینامیک که آسون بود رو میخووندم بدون هیچ تستی!
روز دوشنبه تستای حرارت و ریاضی رو میزدم وسه شنبه تستای سیالات و ترمودینامیک!
چهارشنبه دوباره فقط حرارت و ریاضی میخووندم بدون تست!
این روش باعث میشد که هر مبحث حداقل سه روز تو ذهنم باشه و بهش فکر کنم!
انتخاب این 4 کتاب واسه این بود که درساش مثه عملیات یه یه بخشایی از سینتیک حفظی نبود و خووندن درسای حفظی رو به نزدیکای کنکور گذاشتم.
تموم شدن 4 کتاب حدودن یه ماه و نیم اگه اشتباه نکنم طول کشید.بعدش رفتم سراغ درس جرم و سینتیک.
شنبه جرم و سینتیک بدون تست زدن میخووندم یک شنبه دوتا کتاب از 4 کتاب خوونده شده رو دوره میکردم.دوشنبه تست جرم +سینتیک و سه شنبه دوباره مرور 2 کتاب از 4 کتابی که قبلن خوونده بودم.
کتاب جرم که تموم شد چون فصلای کمی داره عملیات رو شروع کردم +ادامه فصلای سینتیک.
سعی کنید جدولی تهیه کنید و فصلای هر کتاب رو توش بنویسید و با هر مرور کردن اون فصلا یه علامتی بهش بزنید.مهمترین بخش تو مرور کردن اینه که باید این کار رو پیوسته انجام بدین.
یه جمله معروف هست که میگه 80% مطالب رو 100% یادبگیرین بهتر از اینه که 100% مطالب رو 80%یادبگیرین!(ممکنه اون جواب آخری که از سوال بدست میاد جزو 20%ای باشه که بلد نیستی!!)
در مدت درس خووندن سعی کنید حتی یه روز رو هم نداشته باشین که توش درس نخوونده باشین
این خیلی مهمه "پیوستگی"تو کار.
واسه درس حرارت من راهیان خووندم حجم زیادی داشت بد نبود ولی دوستان میگن جهش کتاب بهتری بوده.
ترمودینامیک راهیان رو خووندم خیلی راضی بودم ازش پوران رو هم داشتم ولی نمیدونم چرا موقع خووندنش گیج میشدم!
اگه یه بار ترمو رو درس حسابی و بدون عجله بخوونین دیگه لازم به مرور زیاد هم نداره!
هر کی که به ما می رسید میگفت فصل سیکل ها رو نخوون منم نخووندم ولی این یه هفته که برف اومد و کنکور عقب افتاد خووندم و یه تست هم ازش زدم!
کلن به نظر من رمز موفقیت تو کنکور تست زدن زیاده!ولی این ترمو یه چیزی هس که سوالای هر سالش تقریبن شبیه سوالی چن سال قبلشه .مطمئن باشین اگه 2 هفته قبله کنکور بشینید تستای چن سال قبل رو پشت سر هم بزنید درصد بالایی میارین توش.
سیالات رو بازم راهیان خووندم بد نبود ولی یکی از دوستام یه مدرسان داشت واسه عمران جاهایی رو که نمی فهمیدم با اون مقایسش میکردم تا بفهمم چی شده.
سیالات رو هم باید خیلی تست بزنید تستای کنکورای آزمایشی سالای قبل رو هم چیر بیارید و بزنید.
قسمتای مربوط به جریان داخلی مثه جریان تو لوله ها به نظر من خیلی مهم و تست خیزن.اگه تو سیالات زیاد عالی نبودین ناراحت نباشین همه اینجورین کلن درصد بچه ها تو این درس پایینه.
جرم رو که من هیچی بلد نبودم تو دانشگاه هر چی میگفتن سخت میفهمیدیم ولی پارسال یه بار کتاب پارسه رو خووندم خیلی خوب توضیح داده بود.ولی امسال که کنکور دادیم راهیان رو خووندم خوب هم گفته بود.
زیاد تو فکر حفط کردن فرمولا تو جرم نباشین چون بیشترشون به راحتی اثبات میشن و یا اینکه شبیه فرمولای حرارتن.کلن
مرور زیاد تو این درس خیلی مهمه.
عملیا هم راهیان خووندم به نطر من خیلی جامع بود مخصوصن تو بخش معرفی دستگاههای عملیاتی که هر سال تست میاد ازش.
سینتیک راهیان هم که دیگه حرفی توش نیس.کلن چیزه خاصی نداره.
کاربرد ریاضی هم به این شکله که کسایی که تصمیم دارن رشته فراوری و انتقال گاز رو آسون تر قبول شن 6 7 تا تست معادلات رو باید بزنن ولی تو کنکور میم شیمی این چن سال یکی بیشتر نیومده!
تستای معادلات گاز بسیار سخت و تست معادلات میم شیمی خیلی آسون بوده .
اگه با معادلات مثه من رابطه ی خوبی ندارین در همون حد پایه بلد باشین خوبه.
محاسبات ریاضی رو کاملا بخورین خیلی راحته!
فرمولاسیون و حل معادلات دیفرانسیل پاره ای رو کاملن بلد باشین خیلی از بچه ها از قیافه معادلات دیفرانسیل پاره ای میترسن و طرفش نمیرن ولی به نظر من تنها تستهایی که میشه تو 20 30 ثانیه زد همینا هستن.
یه آزمون آزمایشی حتمن شرکت کنین یه جور نباشه که 7 8 تا آزمایشی شرکت کنین تجربه ی خود من اینه که واقعن 3 تا یا 4 تا فوقش کافیه!زیاد تر باشه آدم بی تفاوت میشه کم کم.
بین هر دو هفته آزمایشای آخر تو دی ماه حدودن درسا رو حتمن تموم کردین یه جوری بخوونین که دو روزه مونده به کنکور آزمایشی جرم و عمل رو دوره کنید خیلی موثره!
در کل تو مدت کنکور سعی کنید تمرکزتون رو کنکور باشه و پیوسته درس بخوونین وقت واسه تفرح بعد کنکور زیاده!

اگه چیزی بود که بعدن یادم اومد همینجا میذارم
و من الله توفیق :d

دمت گرم کتاب نوشتی ها حمزه جان:D

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من فارغ التحصیلم و از مهر شروع کردم البته سال قبلش هم کنکور داده بودم.
تجربه من خدمت شما:
زبان : فقط تستای درک مطلب 86 به بعد مهندسی شیمی رو زدم . سر جلسه هم درک مطلبا رو جواب دادم و از گرامر هم فک کنم زدم. البته زبان امسال سخت بود . توصیه هم میکنم برای واژگان وقت نزارید چون دستشون برای طرح سوال خیلی بازه.
انتقال حرارت : راهیان ارشد خوندم و راضی بودم. البته برای حرارت یک اول که میخوندم خوب متوجه نمیشدم رفتم از ریاضی مفاهیم اولیه مدلسازی مثل گرادیان و مختصاتها( کارتزین و استوانه ای و کروی) و مشتق مادی و ... رو خوندم اینا خیلی کمکم کرد که قسمت انتقال گرمارو درست متوجه شم . کلن حرارت خیلی مفهومیه.
ترمودینامیک : راهیان ارشد که خیلی ازش راضی بودم . سال قبل پوران خونده بودم که بخش محلول ها رو اصلن نتونستمم درست متوجه بشم.
مکانیک سیالات : راهیان مخصوص مهندسی شیمی خوندم و بخش هایی از پارسه. من سیالاتم دانشگاه ضعیف بود و راهیان هم مفهومی توضیح نداده باز پارسه بهتر بود. فصل بندیش هم به نظر من بهتر از راهیانه. در کل سیالات به پایه درسی بستگی داره اما تکرار زیاد تست ها باعث میشه همون تعداد سوالی که معمولا از نظر مفهوم تکراریه رو بشه جواب داد که با توجه به اینکه سیالات ضریبش دو هست همون هم کافیه براش.
کنترل فرآیند : نرسیدم بخونم
انتقال جرم : پارسه + راهیان ( به خاطر تستاش چون تستای پارسه کمه )
عملیات واحد : راهیان + پوران + تریبال + مک کیب ( برای عملیات هر چقد بیشتر خونده بشه بهتره اگر هم وقت کم دارید توصیه میکنم راهیان و مک کیب بخونید )
سینتیک : من پوران و پارسه خوندم . اگر تو دانشگاه کمی خوب خوندینش به نظرم با پارسه به تنهایی میتونید درصد خوبی ازش بیارید هم جمع و جوره هم تقریبا هر چی لازمه رو گفته. تست هاش هم خوبن.
کاربرد ریاضیات : برای محاسبات که راهیان کافیه. محاسبات خیلی راحته فقط باید تست هاشو تکرار کنید که سرعت عملتون بره بالاحواستون هم باشه تو محاسبات اشتباه نکنید.
معادلات دیفرانسیل معمولی هم من یه بار راهیان رو خوندم بعد روی یه برگه انواع معادلات و روش حل شون رو تیتر وار نوشتم دفعات بعد با توجه به اون میخوندم دیگه قشنگ تو ذهنم منظم شده بودن وقتی به معادله ای نگاه میکردم سریع متوجه میشدم نوعش چیه.
سریها و لاپلاس رو هم راهیان خوندم راضی بودم.
مدل سازی هم کتاب نمیک آذر و خراط رو اول چندبار خوندم بعد راهیان رو خوندم.مدل سازی خیلی مهمه و برای فهم بهتر درس های دیگه مثل جرم وحرارت هم لازمه.
معادلات با مشتقات جزئی اول راهیانو خوندم که فقط باعث شد قاطی کنم به نظرم این بخشو اصلن خوب توضیح نداده. بعد پوران رو خوندم از یکی هم لکچرگرفتم . این بخشو فقط کافیه یه بار یادبگیرید سوالاش خیلی خوب و سادست.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای جمع بندی هم کتاب مدرسان رو گرفتم تست کنکورای 86 به بعد رو زدم. جرم و عمل سالهای قبلتر رو هم زدم.همه درسا در جای خودشون مهمن اما به نظر من دو تا درس هستن که مهمترن یکی جرم وعمل که ضریبش بالاست و خیلی در رتبه تعیین کنندست یکی هم ریاضی چون هم درس آخره تو دفترچه و هم تعداد کسایی که ریاضی رو بالا میزنن زیاد نیست و هم اینکه خیلی تو فهم درسای دیگه موثره.

در آخر هم اینکه : سعی کنید این مدت رو به دور از حاشیه باشید. برای درس خوندن مهمترین فاکتور آرامش فکریه.
ببخشید اگه سرتون درد اومد.:gol::gol::gol:

Rain Girl

عضو جدید
سلام
من فارغ التحصیلم و از مهر شروع کردم البته سال قبلش هم کنکور داده بودم.
تجربه من خدمت شما:
زبان : فقط تستای درک مطلب 86 به بعد مهندسی شیمی رو زدم . سر جلسه هم درک مطلبا رو جواب دادم و از گرامر هم فک کنم زدم. البته زبان امسال سخت بود . توصیه هم میکنم برای واژگان وقت نزارید چون دستشون برای طرح سوال خیلی بازه.
انتقال حرارت : راهیان ارشد خوندم و راضی بودم. البته برای حرارت یک اول که میخوندم خوب متوجه نمیشدم رفتم از ریاضی مفاهیم اولیه مدلسازی مثل گرادیان و مختصاتها( کارتزین و استوانه ای و کروی) و مشتق مادی و ... رو خوندم اینا خیلی کمکم کرد که قسمت انتقال گرمارو درست متوجه شم . کلن حرارت خیلی مفهومیه.
ترمودینامیک : راهیان ارشد که خیلی ازش راضی بودم . سال قبل پوران خونده بودم که بخش محلول ها رو اصلن نتونستمم درست متوجه بشم.
مکانیک سیالات : راهیان مخصوص مهندسی شیمی خوندم و بخش هایی از پارسه. من سیالاتم دانشگاه ضعیف بود و راهیان هم مفهومی توضیح نداده باز پارسه بهتر بود. فصل بندیش هم به نظر من بهتر از راهیانه. در کل سیالات به پایه درسی بستگی داره اما تکرار زیاد تست ها باعث میشه همون تعداد سوالی که معمولا از نظر مفهوم تکراریه رو بشه جواب داد که با توجه به اینکه سیالات ضریبش دو هست همون هم کافیه براش.
کنترل فرآیند : نرسیدم بخونم
انتقال جرم : پارسه + راهیان ( به خاطر تستاش چون تستای پارسه کمه )
عملیات واحد : راهیان + پوران + تریبال + مک کیب ( برای عملیات هر چقد بیشتر خونده بشه بهتره اگر هم وقت کم دارید توصیه میکنم راهیان و مک کیب بخونید )
سینتیک : من پوران و پارسه خوندم . اگر تو دانشگاه کمی خوب خوندینش به نظرم با پارسه به تنهایی میتونید درصد خوبی ازش بیارید هم جمع و جوره هم تقریبا هر چی لازمه رو گفته. تست هاش هم خوبن.
کاربرد ریاضیات : برای محاسبات که راهیان کافیه. محاسبات خیلی راحته فقط باید تست هاشو تکرار کنید که سرعت عملتون بره بالاحواستون هم باشه تو محاسبات اشتباه نکنید.
معادلات دیفرانسیل معمولی هم من یه بار راهیان رو خوندم بعد روی یه برگه انواع معادلات و روش حل شون رو تیتر وار نوشتم دفعات بعد با توجه به اون میخوندم دیگه قشنگ تو ذهنم منظم شده بودن وقتی به معادله ای نگاه میکردم سریع متوجه میشدم نوعش چیه.
سریها و لاپلاس رو هم راهیان خوندم راضی بودم.
مدل سازی هم کتاب نمیک آذر و خراط رو اول چندبار خوندم بعد راهیان رو خوندم.مدل سازی خیلی مهمه و برای فهم بهتر درس های دیگه مثل جرم وحرارت هم لازمه.
معادلات با مشتقات جزئی اول راهیانو خوندم که فقط باعث شد قاطی کنم به نظرم این بخشو اصلن خوب توضیح نداده. بعد پوران رو خوندم از یکی هم لکچرگرفتم . این بخشو فقط کافیه یه بار یادبگیرید سوالاش خیلی خوب و سادست.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای جمع بندی هم کتاب مدرسان رو گرفتم تست کنکورای 86 به بعد رو زدم. جرم و عمل سالهای قبلتر رو هم زدم.همه درسا در جای خودشون مهمن اما به نظر من دو تا درس هستن که مهمترن یکی جرم وعمل که ضریبش بالاست و خیلی در رتبه تعیین کنندست یکی هم ریاضی چون هم درس آخره تو دفترچه و هم تعداد کسایی که ریاضی رو بالا میزنن زیاد نیست و هم اینکه خیلی تو فهم درسای دیگه موثره.

در آخر هم اینکه : سعی کنید این مدت رو به دور از حاشیه باشید. برای درس خوندن مهمترین فاکتور آرامش فکریه.
ببخشید اگه سرتون درد اومد.:gol::gol::gol:

سورمه جان شما از مهر شروع کردی رسیدی همه رو خونی؟ خصوصا اینکه تعداد منابعت هم کم نبوده. :redface:

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سورمه جان شما از مهر شروع کردی رسیدی همه رو خونی؟ خصوصا اینکه تعداد منابعت هم کم نبوده. :redface:

بله من همه اینا رو خوندم. البته بعضی رو از قبل خیلی خوب خونده بودم مثلا سینتیک و محاسبات و عملیات واحد. ساعت مطالعم هم متغیر بود. از 5 ساعت تا 12 ساعت هم میرسید. ماه آخر هم خیلی موثر بود دیگه حداکثر توانمو گذاشتم.گاهی هم پیش اومد که حوصله نداشته باشم درس بخونم. نت هم میومدم اما هرروز حتما درس میخوندم . وقت بیحوصلگی و خستگی مرور میکردم.
البته من سال قبل هم این درسا رو خونده بودم درسته که کم بود و عمیق نبود اما دیگه دستم اومده بود چطور باید بخونم.
اوایل هم تصمیم داشتم برای کنکور گاز بخونم اما بعد به دلایلی منصرف شدم.
به نظر من اگه سال اولتونه حتما از تابستون شروع کنید حتی با ساعت خیلی کم هم شده شروع کنید.
یه نکته ای هم هست شاید بعضیا موافق نباشن : برای کنکور نه خیلی عمیق خوندن لازمه نه هم سطحی خوندن کافیه. اگه خیلی بخواید توبحر مطلب برید فرصت نمیکنید همه درسا رو درست بخونید . اصن منطقی هم نیست نمیشه که درسای 4 سال رو تو 7-8 ماه هم تشریحی و عمیق خوند هم تست زد. با همین منابعی که آماده کردید شروع کنید اگه جایی مشکل داشتید کتاب یا جزوه مرجع بخونید.

آخرین ویرایش:

S.Mehran.S

عضو جدید
سلام بچه ها

میگم که من تاحالا فکر میکردم باید اول رفرنسارو بخونیم..یعنی از چند نفرکه پرسیده بودم اینجور برداشت کردم...ولی الان که فایل صوتی دکتر سمیعی رو گوش دادم، ایشون میگن که باید اول جزوات و کتابهای کنکور خوند تا به 60-70% مطالب مسلط شین بعد واس تسلط 80-90% باید به رفرنس مراجعه کرد!

شما چی میگین بچه ها؟...بچه هایی که امسال کنکور دادین چجور خوندین؟

مرسی

سلام .
به نظرم کتاب های کنکور کفایت می کنه . رفرنس خوندن زمان زیادی میبره و در بسیاری از موارد هم اصلا کمکی به داوطلب نمی کنه . به نظرم یکی دو هفته وقت بذارید و کتاب های کنکور خوب رو شناسایی کنید و از روی اونها بخونید . توصیه من به شما و همه ی داوطلبان عزیز کنکور 94 :
1 - ترمودینامیک 1 و 2 : راهیان ارشد
2 - انتقال حرارت : جزوه ی پارسه ( دکتر میرزازاده )
3 - جرم و عملیات واحد : جزوه ی پارسه ( دکتر میرزازاده )
4 - سینتیک و طراحی راکتور : کتاب دکتر طاهری - انتشارات هرمزگان
5 - کاربرد ریاضیات : من از روی کتاب پارسه خوندم ولی بهتره که هر قسمتی رو از روی کتابی بخونید که بهتر گفته . مثلا معادلات رو از روی یه کتاب . مجاسبات عددی رو از روی یک کتاب دیگه . من خودم از جزوه های استاد کرمی ( استاد تهران جنوب ) هم استفاده کردم . ولی برای محاسبات عددی کتاب طاهری خوبه . توصیه من اینه که درس کاربرد ریاضیات رو کلاس برید . چون منابع خیلی زیاده و ممکنه که گیج بشید . البته استاد طاهری از ایران رفتند ولی آقای سمیعی گهر هم فکر کنم خوب درس میدند .
6 - کنترل : من خودم سفید دادم ولی بچه ها میگفتند کتاب پارسه ( دکتر میرزازاده ) خیلی خوبه .
7 - سیالات : درس بسیار نچسب و مزخرفیه . ولی با این حال راهیان ارشد کتاب خوبیه . به نظر من بیشتر روی سیالات 2 سرمایه گذاری کنید .
برای تست هم که کتاب های راهیان ارشد مناسبه .
موفق و موید باشید

niusha t

عضو جدید
سورمه جان شماسال قبل رتبه اتون چندشد؟ پایه درسیتون توی دانشگاه خیلی خوب بود؟ توی 4-5 ماه خیلی خوبه که تونستین این همه کتاب رو بخونین
یه سوال دیگه لطفابقیه هم جواب بدن این منابعی رو که خوندین مثل جرم پارسه یا عملیات واحد چنددور خوندین؟ توی جرم وعملیات بیشتروقتتونوروی رفرنس ها میذارین؟کلادرصدی اگه میشه بگین چنددرصدروی مفهومی خوندن بود چنددرصد تستی؟؟؟ پیشاپیش ممنونم- خیر ببینین ایشالا

ئدز

عضو جدید
سورمه جان شماسال قبل رتبه اتون چندشد؟ پایه درسیتون توی دانشگاه خیلی خوب بود؟ توی 4-5 ماه خیلی خوبه که تونستین این همه کتاب رو بخونین
یه سوال دیگه لطفابقیه هم جواب بدن این منابعی رو که خوندین مثل جرم پارسه یا عملیات واحد چنددور خوندین؟ توی جرم وعملیات بیشتروقتتونوروی رفرنس ها میذارین؟کلادرصدی اگه میشه بگین چنددرصدروی مفهومی خوندن بود چنددرصد تستی؟؟؟ پیشاپیش ممنونم- خیر ببینین ایشالا

سلام.......برای کتاب جرم و عملیات هیچ کتاب خوبی نیست من از کتاب پارسه نخوندم همین جوری.........واقعا در حد یه روخونی تو اون یه هفته که عقب افتاد کتای عملیات راهیان رو خوندم و 53 درصد تو کنکور زدم اونم درسی که به خاطر مریضیم دوماه طرفش نرفتم
برای حرارت بهترین کتاب مرجع انتقال حرارت امید بابایی ار انتشارات جهش هست من دنبال جرمش گشتم که اخرای دی میگفتن زیر چاپ تو نمایشگاه رفتم انتشارات جهش جرم امید بابایی اومده بود......شک نکنید حتما بخرید.............راکتور راهیان بخونید و نه بیشتر من 64 درصد تو میم شیمی و 93 درصد تو بیو زدم.البته خدایی پایه درسیم عالی بود.............کنترل فرایند رو کتاب نیک اذر رو بخون اگه تونستی کلاساشو برو نمیدونم چه جوری تو علوم و تحقیقات هم درس میده.............ریاضی مهندسی و کنترل رو مثل حلوا درس میده خدا حفظش کنه(یه کتاب کوچیک هم نیک اذر داره به اسم چهل نکته حتما تهیه کن)...........کتاب ریاضی رو هم پارسه خوبه.........مکانیک هم راهیان رو بگیر از تابستون خوندش رو شروع کن اگه مثل من اصلا مکانیک نمیفهمی حتما از تابستون شروع کن و به من ثابت شد اگه سوالای سال پیش رو حتی اگه نمیفهمیشون حفظ کنی پشیمون نمیشی من 3 تا تست امسالو حفظی زدم........
یه روزی شیخی از یه تاجر پرسید که تا حالاسم خورده.تاجر با تعجب گفت نه اگه خورده بودم که دیگه زنده نبودم........شیخ گفت پس تو تا حالا نون حلال نخوردی........زحمتی که برای نون حلال کشیده میشه انقدر زیاده که وقتی میای میخوریش درست مثله خوردن سمه
حال من مثل ادمیه که داره نتیجه حلال سفره کنکورشو میخوره ......بازم خدا رو شکر اما برای شما میگم که حتما با برنامه درس بخونید.بدونید که چه گرایشی رو میخواید بخونید و از همییییییییییییین الان برای کنکور شناورتون تصمیم بگیرید که اگه درس اضافه بر میم شیمی داشت حتما از تابستون شروع کنید............اگه میخواید بیو شرکت کنید ز همین الان زبان بخونید لازم نیست میکروبیولوژی بخونید ........مبحثی درس بخونید نه ساعتی...درس خوندتون رو پراکنده نکنید.......با چند ساعت پیوسته شروع کنید و با تمرکز درس خوندن رو یاد بگیرید..........کاملا واقع نگرانه برنامه بچینید یه وقت از الان روزی 10 ساعت شروع نکنید و یا این که از خوابتون بزنیدو از این کارا که وسطش ببرید........تفریح رو فراموش نکنید.........و در اخر اسیر کلاسای کنکور نشید از این اراجیف بیمه ارشدو این کلاه برداریا ........ نهایت یه کنکور ازمایشی شرکت کنید اونم برای اینکه تو کورس درس خوندن بمونید........اگه الانا برای بازار گرمی مشاوره رایگان با مثلا رتبه یک میزارن برید شاید به دردتون خورد

راستتی حتما برید تو قسمت رتبه ها اونایی که رتبه های بالا دارن رو ول نکنید هر سوالیییییییییییییی دارید ازشون بپرسید خدایی هم بچه کمک میکنن........و از اونجایی که خودشون موفق شدن از جون و دل کمک میکنن
ایشاالله که موفق باشید

آخرین ویرایش:

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز

رتیه سال قبل رو که ... خوب نبود دیگه. روزانه اصن قبول نمیشدم. با این حال بالاخره تجربه بود و برای امسال کمکم کرد.
امسال هم که 174
معدل لیسانسم 16.83 بود. متوسط رو به بالا بودم. البته بعضی درسا مثل مکانیک سیالات و کنترل ضعیف بودم. جرم و عملیات رو دانشگاه خوب خونده بودم استادمون هم خیلی عالی گفته بود. همون موقع تریبال و مک کیب رو خونده بودم برای کنکورم هم خوندم اما بیشتر جنبه مرور داشتن.
در مورد چند دور خوندن هم من کلا شکل درس خوندنم همیشه اینجوری بوده که همون بار اول خیلی دقیق میخونم نکاتی که فک میکنم ممکنه فراموش کنم رو هم یادداشت میکنم بعدا اونارو مرور میکنم.بیشتر تست میزدم تا اینکه متن درسا رو چند بار بخونم. البته گاهی هم پیش میومد میرفتم تست میزدم متوجه میشدم بعضی جاها رو درست نخوندم (حرارت 2 زیاد اینطور میشدم) برمیگشتم دوباره متن درسا رو میخوندم.
اینکه چند درصد مفهومی چند درصد تستی : من هر فصلی از هر درسی رو که تموم میکردم تست هاشم میزدم. تست های آزاد رو هم اصن نمیزدم. برای حرارت و ترمو و سیالات هم فقط تست های م. شیمی میزدم چون تعدادشون خیلی زیاد بود واسه بقیه رشته هارو نمیرسیدم بزنم.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

میگم که من تاحالا فکر میکردم باید اول رفرنسارو بخونیم..یعنی از چند نفرکه پرسیده بودم اینجور برداشت کردم...ولی الان که فایل صوتی دکتر سمیعی رو گوش دادم، ایشون میگن که باید اول جزوات و کتابهای کنکور خوند تا به 60-70% مطالب مسلط شین بعد واس تسلط 80-90% باید به رفرنس مراجعه کرد!

شما چی میگین بچه ها؟...بچه هایی که امسال کنکور دادین چجور خوندین؟

مرسی
به نطر من رفرنس خووندن
2 حالت داره!یکی برای کسی که پایش خیلی ضعیفه بالاخره باید از یه جایی شروع کنه مثلن واسه درس عملیات واحد باید اولش یه چیزایی بلد باشی بعد کتاب کنکور رو بخوونی(اشاره به عملیات 2) حالت دوم اینه که یه کسایی هستن که پایه خوبی دارن کتاب کنکور رو هم خوب خووندن حالا تو یه سالی دیدن یه تستی اومده که تو کتاب کنکورا هم پیزی در موردش ننوشته و میره و میگرده اون مبحث رو کامل از رو کتاب مرجع میخوونه کلن این قاعدع صادقه اینجا که هر چقدر پول بدی همونقدرم آش میخوری .هر چقد درس و کتاب بیشتری بخوونی تسلط بیشتری پیدا می کنی.(البته مفهمومی نه حفظی... )

BULGARIA

کاربر بیش فعال
با احترام ب نظر سایر دوستان ب نظر من کنترل لازم ب کلاس رفتن نیس و همون کتاب راهیان یا پارسه بنظرم کفایت میکنه من همیشه با خودم میگفتم مگه سرجلسه وقت میکنم چنتا تست کنترل بزنم؟اونم با اون استرسی ک سر جلسه دارم-کلا سعی کنید هدفمند روی دوتا درس کنترل و زبان سرمایه گذاری کنید بنظرم سفید نذاریدشون-زبان درحد 25درصد و کنترل در حد 50درصد کافیه

ziiizooo

عضو جدید
bulgaria راست میگه.شاید باور نکنین من کنترل رو 3 روز بیشتر نخوندم.1 روز 3 هفته مونده به کنکور.1 روز2 هفته قبل کنکور.1 روزم دقیقا شب قبل کنکور. کلا 3تا 4 ساعت(کلا 12 ساعت خوندم) 44 زدم.تستای کنترل معلومه از چی میاد.اگه 4 سال کنکور قبلو بزنین متوجه میشین که هرسال 1 سوال از دیاگرام بد .1 یا 2سوال از نایکویست.2 سوال از پایداری بدو مکان هندسی.1یا 2 سوال از به دست آوردن offset.یک یا دو سوال از ازمون روٍث میاد.من خودم نصفه اول کنترل رو کنار گذاشتم. از مکان هندسی به بعد خوندم.نزدیک 60 الی 70 درصد سوالهای کنترل از مکان هندسی به بعد هستش که خیلی خیلی کلیشه ای هست و قابل مقایسه با نصفه اولش نیست.کتاب پارسه خیلی خیلی کم و جم و جور گفته.راهیان هم خوبه ولی یک خورده بیشتر از پارسه گفته.حتما کنترل رو بخونید.اگرم نرسیدید بخونید حتما سوالهای 5 سال اخیر رو با جواب نگاه کنید. کنترل تو دانشگاه سخته ولی برای کنکورخیلی اسون و کلیشه ای هست.من اولین درس تو کنکور کنترل رو زدم و بعد خیالم راحت شد و رفتم سر بقیه درسا.واقعا راحت و کلیشه ای هست کنترل برای زدن درصد 50 اینا.

آخرین ویرایش:

ziiizooo

عضو جدید
بچه ها من شنیدم کتاب جرم جهش نوشته بابایی هم 1 ماه پیش برای اولین بارچاپ شده.فکر کنم کتاب خیلی خوبی باشه چون حرارتش فوق العاده بود.البته کتاب راهیان هم از چند اشتباه تو کتابش چشم پوشی کنیم کتاب خوبی هست ولی جهش یه چیزه دیگس.پیشنهاد میکنم جرمش رو بگیرین

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف BULGARIA وziizooo کاملن درسته این واقعن یه چیزه واضحه که زدن کنترل از نزدنش خیلی بهتره و نزدنش رو حتمن با زدن درصد بالاتر از یه درس دیگه باید جبران کرد ولی دو نکته وجود داره یکی در مورد زبان اینکه کسایی که زبان خیلی خوبی ندارن واقعن واسشون سخته زبان خووندن کنکور(یکیشون خوده من!)یه جورایی واسه خوده من این درس زبان غیر قابل پیش بینی بود نمیدونستم دقیقن چی و چقدر باید بخوونم !واسه همین قیدشو زدم.
در مورد کنترل هم یه نکته وجود داره که روحیه ی همه یه جور نیس واسه مثال باز خودمو میگم:D منم اون ده بیس روز آخر کنترل رو شروع کردم که بخوونم ولی یهو استرس گرفتم و هر چی میخووندم هیچی نمی فهمیدم دیگه کار به جایی کشید که گفتم اگه یه ذره دیگه بخوونم هر چی خووندم رو فراموش میکنم !

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
بچه ها من شنیدم کتاب جرم جهش نوشته بابایی هم 1 ماه پیش برای اولین بارچاپ شده.فکر کنم کتاب خیلی خوبی باشه چون حرارتش فوق العاده بود.البته کتاب راهیان هم از چند اشتباه تو کتابش چشم پوشی کنیم کتاب خوبی هست ولی جهش یه چیزه دیگس.پیشنهاد میکنم جرمش رو بگیرین

جرمش به ما که نرسید....ایشالا بقیه دوستان لذت ببرن و استفاده کنن ولی خدا وکیلی حرارتش دویست ه بجای بیست

mahsa-shimi

عضو جدید
bulgaria راست میگه.شاید باور نکنین من کنترل رو 3 روز بیشتر نخوندم.1 روز 3 هفته مونده به کنکور.1 روز2 هفته قبل کنکور.1 روزم دقیقا شب قبل کنکور. کلا 3تا 4 ساعت(کلا 12 ساعت خوندم) 44 زدم.تستای کنترل معلومه از چی میاد.اگه 4 سال کنکور قبلو بزنین متوجه میشین که هرسال 1 سوال از دیاگرام بد .1 یا 2سوال از نایکویست.2 سوال از پایداری بدو مکان هندسی.1یا 2 سوال از به دست آوردن offset.یک یا دو سوال از ازمون روٍث میاد.من خودم نصفه اول کنترل رو کنار گذاشتم. از مکان هندسی به بعد خوندم.نزدیک 60 الی 70 درصد سوالهای کنترل از مکان هندسی به بعد هستش که خیلی خیلی کلیشه ای هست و قابل مقایسه با نصفه اولش نیست.کتاب پارسه خیلی خیلی کم و جم و جور گفته.راهیان هم خوبه ولی یک خورده بیشتر از پارسه گفته.حتما کنترل رو بخونید.اگرم نرسیدید بخونید حتما سوالهای 5 سال اخیر رو با جواب نگاه کنید. کنترل تو دانشگاه سخته ولی برای کنکورخیلی اسون و کلیشه ای هست.من اولین درس تو کنکور کنترل رو زدم و بعد خیالم راحت شد و رفتم سر بقیه درسا.واقعا راحت و کلیشه ای هست کنترل برای زدن درصد 50 اینا.
سلام ماهم یه کلاس یه روزه 8 ساعته 1 ماه قبل کنکور برامون گذاشتند و همه کلیشه ها رو گفتن ما 4 تا دوست بودیم حدود 50 تا 60هر کدوم زدیم البته نیاز به کلاس نیست ولی کلیشه ها ای که گفته شد عالی بود مثل همینها یی که در بالا گفته شده واقعا کنترل رو میشه همین طوری 50 زد به نظرم همین ها که در بالا ست اگر کامل شه کافیه

fatima6989

عضو جدید
سلام
من تازه وارد هستم تازه به این گروه ملحق شدم. امسال کنکور دادم وتا حدودی هم براش خونده بودم ولی متاسفانه دقیقا روی مباحثی که من نخونده بودم یا تسلط کامل نداشتم تمرکز شده بود :cry: رتبه ام هم اصلا خوب نشد. من شهرستانی هستم وامکان کلاس رفتن ندارم. دانشگاه دولتی خوندم ومعدلم هم 17 هستش و پایه ی درسیم هم بد نیست. برای حرارت و ترمو راهیان خوندم ولی سرجلسه سوالاتش برام خیلی خیلی سخت بود:cry:. لطفا یه منبع خیلی خوب برای ترمو به من معرفی کنید. راستش می خواستم امسال برای زیر50 بخونم. به نظرتون امکانش هست؟؟ از کی شروع کنم به خوندن؟؟ لطفا من رو راهنمایی کنید.
برای همتون آرزوی بهترین ها رو دارم

fatima6989

عضو جدید
الآن چرا دارید جواب من و نمیدید؟؟:( یادم رفت درمورد آزمون هم توضیح بدید لطفا؟؟ مدرسان بهتره یا پارسه؟؟ آخه بعضی ها میگن جامع های پارسه خیلی سخته آدم و دم کنکوری ناامید میکنه:w19:

ENG.M.P

عضو جدید
من زنگ زدم موسسه جهش گفت دو ماهه دیگه چاپ میشه!
اینم سایت جهش http://jahesh.ac.ir

farhad sarafpour

عضو جدید
الآن چرا دارید جواب من و نمیدید؟؟:( یادم رفت درمورد آزمون هم توضیح بدید لطفا؟؟ مدرسان بهتره یا پارسه؟؟ آخه بعضی ها میگن جامع های پارسه خیلی سخته آدم و دم کنکوری ناامید میکنه:w19:

پارسه از همه بهتره چون به رتبه ی آزمون ارشدی که میاری نزدیکه. مثلا یکی از آشناهام رتبش تو پارسه 12 شد و تو ارشد 76 شد.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
من تازه وارد هستم تازه به این گروه ملحق شدم. امسال کنکور دادم وتا حدودی هم براش خونده بودم ولی متاسفانه دقیقا روی مباحثی که من نخونده بودم یا تسلط کامل نداشتم تمرکز شده بود :cry: رتبه ام هم اصلا خوب نشد. من شهرستانی هستم وامکان کلاس رفتن ندارم. دانشگاه دولتی خوندم ومعدلم هم 17 هستش و پایه ی درسیم هم بد نیست. برای حرارت و ترمو راهیان خوندم ولی سرجلسه سوالاتش برام خیلی خیلی سخت بود:cry:. لطفا یه منبع خیلی خوب برای ترمو به من معرفی کنید. راستش می خواستم امسال برای زیر50 بخونم. به نظرتون امکانش هست؟؟ از کی شروع کنم به خوندن؟؟ لطفا من رو راهنمایی کنید.
برای همتون آرزوی بهترین ها رو دارم
سلام
دوستان در مورد منابع مطالعاتی توضیحات مفصل و کاملی دادن.
هیچ چیزی هم محال نیست .. اگر تلاش خودتون رو بکنید حتما موفق میشید. هر چه زودتر هم شروع کنید خب بهتره.
در مورد موسسات هم به نظر من پارسه از بقیه بهتره.
منم خودم پارسه آزمون اخر رتبم 9 شد و در کنکور اصلی 88شدم.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان در مورد منابع مطالعاتی توضیحات مفصل و کاملی دادن.
هیچ چیزی هم محال نیست .. اگر تلاش خودتون رو بکنید حتما موفق میشید. هر چه زودتر هم شروع کنید خب بهتره.

در مورد موسسات هم به نظر من پارسه از بقیه بهتره.
منم خودم پارسه آزمون اخر رتبم 9 شد و در کنکور اصلی 88شدم.
آره واقعن پارسه یه چیزه دیگس!من که خیلی راضی بودم .
گول بعضی موسساتو نخورین که میگن سوالای ما شبیه کنکوره !تو آزمایشیاشون سوالای سال قبل رو عددشو عوض میکنن و میدن به عادم!
(همه میدونن که تو کنکور چه تیپ سوالایی میاد دیگه مثلن تو ریاضی انتگرال میاد و... )
سطح سوالاش خیلی خوبه و تو این آزمون این مهم نیس که سوالا چقدر شبیه کنکوره مهم اینه که با یه سری سوال جدید و (عمدتن غیرتکراری)باعث درگیر شدن ذهن میشه!
نمیدونم که تونستم منظورمو برسونم یا نه :)

fatemeh motahari

عضو جدید
آره واقعن پارسه یه چیزه دیگس!من که خیلی راضی بودم .
گول بعضی موسساتو نخورین که میگن سوالای ما شبیه کنکوره !تو آزمایشیاشون سوالای سال قبل رو عددشو عوض میکنن و میدن به عادم!
(همه میدونن که تو کنکور چه تیپ سوالایی میاد دیگه مثلن تو ریاضی انتگرال میاد و... )
سطح سوالاش خیلی خوبه و تو این آزمون این مهم نیس که سوالا چقدر شبیه کنکوره مهم اینه که با یه سری سوال جدید و (عمدتن غیرتکراری)باعث درگیر شدن ذهن میشه!
نمیدونم که تونستم منظورمو برسونم یا نه :)

بله من پرسیدم از یکی از دوستام که تو پاسه کار میکنه میگفت:

کنترل و حرارت و کاربرد ریاضیات را استاد میرزازاده

انتقال جرم و عملیات و ترمودینامیک و سیالات و راکتور و زبان را استاد سمیعی گهر طرح میکردن.

*mehrnaz*

عضو جدید
سلام کنکوری های عزیز
میخواستم بگم دوستان کلاسای آقای سمیعی گهر رو پیشنهاد داه بودن و با لینکی که گذاشته بودن من از روی سایتشون متوجه شدم کلاس میخوان بذارن و امروز یه کلاس 4ساعته توجیهی بود که من رفتم.
اما متاسفانه گفتن شاید امسال کلا کلاس نذارن(تا روز یکشنبه مشخص میشه) که البته به دوعامل بستگی داره یکیش تعداد بچه هاس و دومین عامل زمانی هست که ممکنه ایران نباشن که در صورتی که ایران نباشن کلاسای پارسه رو هم پس تدریس نمیکنن :(
اگر کسی قصد داره توی این کلاسا شرکت کنه بره توی سایت اونجا اطلاعات کامل هست چون تا روز یکشنبه معلوم میشه کلاس برگزار میشه یا نه
اینم لینک http://alum.sharif.ir/~samieegohar/

*mehrnaz*

عضو جدید
دوستان یه سوال:
من تغییر رشته دادم و مجبورم برای ارشد مهندسی شیمی کلاس کنکور برم. کلاس های آقای سمیعی گهر که احتمالا برگزار نمیشه به جز کلاس های پارسه کسی تجربه ای از موسسه ای داره؟

بالا