بهترین گرایش مهندسی شیمی از نظر شما کدام است ؟ چرا ؟ [آرشیو]

بهترین گرایش مهندسی شیمی از نظر شما کدام است ؟ چرا ؟ [آرشیو]

• صنایع پتروشیمی

رای: 45 28.8%
  • صنایع غذایی

رای: 12 7.7%
  • صنایع گاز

رای: 21 13.5%
  • صنایع شیمیایی و معدنی

رای: 7 4.5%
  • صنایع پلیمر

رای: 6 3.8%
  • طراحی فرایندهای صنایع نفت

رای: 50 32.1%
  • صنایع پالایش

رای: 15 9.6%
  • صنایع شیمیایی سلولزی

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    156

مهندس علی

کاربر فعال
بهترین گرایش و آینده شغلی کدام گرایش در کارشناسی ارشد بهتره؟

بهترین گرایش و آینده شغلی کدام گرایش در کارشناسی ارشد بهتره؟

از دوستانی که ارشد می خواهند یاری می طلبم؟
کدام گرایش مهندسی شیمی بهتره؟
یعنی اینده شغلی بهتری داره؟

مهندس علی

کاربر فعال
به نظر من بهتر بود این تاپیک در بخش ارشد ایجاد نمی شد
با توجه به دفترچه انتخاب رشته 88 و کد رشته 1257 مهندسی شیمی گرایش های این رشته به قرار زیر است:
1- مهندسی شیمی-مهندسی شیمی
2- [FONT=&quot]شبیه سازی و کنترل فرآیند
3-[/FONT]
[FONT=&quot]گرایش طراحی فرآیند ها[/FONT]
[FONT=&quot]4-[/FONT] [FONT=&quot]فرآیندهای جداسازی
5-[/FONT]
[FONT=&quot]گرایش مهندسی محیط زیست
6-[/FONT]
[FONT=&quot]گرایش ترمودینامیک و سینتیک
7-[/FONT]
[FONT=&quot]گرایش پدیدهای انتقال[/FONT]

مهندس علی

کاربر فعال
کدام گرایش کارآیی بیشتره داره (مهندسی شیمی-کدرشته 1257)

کدام گرایش کارآیی بیشتره داره (مهندسی شیمی-کدرشته 1257)

لطفا فقط در محدوده گرایش های مهندسی شیمی نظر دهید
بعضی از گرایشهایی که دوستان در تاپیک های قبلی ارائه کردنند فقط در حد کارشناسی بود نه کارشناسی ارشد

به نظر من بهتر بود این تاپیک در بخش ارشد ایجاد نمی شد
با توجه به دفترچه انتخاب رشته 88 و کد رشته 1257 مهندسی شیمی گرایش های این رشته به قرار زیر است:
1- مهندسی شیمی-مهندسی شیمی
2- [FONT=&quot]شبیه سازی و کنترل فرآیند
3-[/FONT]
[FONT=&quot]گرایش طراحی فرآیند ها[/FONT]
[FONT=&quot]4-[/FONT] [FONT=&quot]فرآیندهای جداسازی
5-[/FONT]
[FONT=&quot]گرایش مهندسی محیط زیست
6-[/FONT]
[FONT=&quot]گرایش ترمودینامیک و سینتیک
7-[/FONT]
[FONT=&quot]گرایش پدیدهای انتقال[/FONT]
صنایع غذایی
گرایش مهندسی پلیمر
مهندسی سیستم های انرژی
گرایش فراوری و انتقال گاز
گرایش نانو گرایش مهندسی گاز
گرایش فرایند های کاغذ سازی

اینارو هم اضافه میکردید

naser_mechanic

عضو جدید
کدام گرایش شیمی را انتخاب کنیم؟

کدام گرایش شیمی را انتخاب کنیم؟

;)سلام خدمت تمام مهندسین شیمی .لطفا گرایش های شیمی را توضیح دهیدوهمچنین برتری هر کدام رااز نظر بازار کار نسبت به دیگری مشخص کنید؟من شنیدم پتروشیمی بهتره.لطفا مرا راهنمایی کنید.با تشکر

ahmadreza.rahbar

عضو جدید
جواب من

جواب من

با سلام
به نظرمن گرایش طراحی فرآیندهای نفت ازهمشون بهتره.
دوست شما ahmadreza.rahbar

aliamini0

عضو جدید
من تا انجا که می دونم سه تا گرایش هست واسه مهندسی شیمی 1پالایش2گاز 3پتروشیمی
که البته این 3گرایش در واحدهاشون زیاد فرقی با هم نمیکنند ولی به نظر من پالایش با گاز بهتره چون نسبت به پتروشیمی محیطشون امنتره

Excalibur

عضو جدید
سلام بچه ها
اول یه توضیح مهندسی شیمی را با شیمی اشتباه نگیرید... چون الان تو اسم تاپیک گفته شده شیمی اما داریم در مورد مهندسی شیمی صحبت میکنیم
از گرایشهای شیمی زیاد اطلاعی ندارم بعضی هاش به گوشم خورده (شیمی محض و کاربردی که خودشون یه تفاوت جزئی دارن اما بعدا پیرامونه درساشون گرایش بندی میشن مثل تجزیه و...)
اما در مهندسی شیمی گرایشها متنوعه صنایع پتروشیمی - پلیمر - بیوتکنولوژی-صنایع غذایی-طراحی فرایندهای نفت- گاز و...
اگر در مورد پتروشیمی سئوالی داشتین در خدمتم...البته اطلاعاتی هم در مورد بیوتکنولوژی و پلیمر دارم اگر به دردتون بخوره

آخرین ویرایش:

baran_1957

عضو جدید
سلام دوست عزیز
در مقطع لیسانس گرایشهای مواد غذائی, پتروشیمی, طراحی فرآیندهای صنایع نفت, گاز و .... وجود داره, اما در مورد گرایشهای فوق لیسانس در ایران تاپ ترینشون فرآیندهای انتقال هستش و همچنین ترموسینتیک و کاتالیست و چند گرایش دیگه هم وجود داره, اما در خارج از کشور قضیه فرق میکنه, یعنی کاتالیست جزو بهترینهاست.
به علت اینکه در ایران قضیه تحریم وجود داره و همچنین امکانات لازم برای ساخت کاتالیست بخصوص کاتالیست های هتروژن خیلی کم هست به همین دلیل اگر شما در این گرایش تخصص داشته باشید و مشکلی برای راکتور پیش بیاد و شما نظر به طراحی کاتالیستی جدید داشته باشید مطمئنا مسئول مربوطه به شما خواهد گفت که امکانات نیست و با تحریم مواجه هستیم(اینها تجربیات خود من هست) و شما مجبور میشین با خود راکتور(اعمال شرایطی روی راکتور از قبیل دما و فشار و همچنین با محاسبات )مشکل را برطرف کنید.
منظور من اینه که اگر در ایران قصد ادامه تحصیل و کار دارین حتما گرایشاتی را که اونجا کاربرد دارن را انتخاب کنید و برای آشنائی بیشتر میتونین در اینترنت در مورد آنها بیشتر اطلاعات کسب کنین و دوستان در همین سایت میتونن بیشتر به شما کمک کنن.

با احترام
M.A.A

As@di

عضو جدید
هر گرايشي از مهندسي شيمي كه مر بوط به نفت و گاز و پتروشيمي بشه خوبهالبته از نظر كاريابي و درامد

moosashirazu

عضو جدید
بین 3تا گرایش اصلی مهندسی شیمی(پالایش پتروشیمی و گاز)،گاز از همه پرطرفدارتره .البته چندتا دانشگاه هستن که مدرک هر سه گرایش رو به فارغ التحصیلاشون میدن،نمونش دانشگاه شیرازه...

anjirizadeh

عضو جدید
سلام. انگار شما دنبال گرایش های کارشناسی هستید. بنظر من گاز از همه بهتره. خودم دانشجوی سال آخر گاز هستم. استخدامیش فوق العادست. هم تو شرکت نفت و هم تو شرکت گاز و پتروشیمی استخدامی داره. ولی همش بسته به علاقه خودت داره. حالا اگه سوالی داشتی بعدن بم پیام بده

mezak

کاربر فعال
يك گرايش توووووووووووووووووووووپ

يك گرايش توووووووووووووووووووووپ

اتفاقا همه اين گرايشها: گاز- پتروشيمي- پالايش محدود به كار در بخش صنعتي خودشون هستن. پس داراي محدوديتند من به شخصه براي ارشد گرايش محيط زيست رو ترجيح ميدم.
چون هيچ محدوديتي براي كار در صنايع مختلف نداره مثل صنايع نفت- گاز- پترو و...

farzane_frd

عضو جدید
;)سلام خدمت تمام مهندسین شیمی .لطفا گرایش های شیمی را توضیح دهیدوهمچنین برتری هر کدام رااز نظر بازار کار نسبت به دیگری مشخص کنید؟من شنیدم پتروشیمی بهتره.لطفا مرا راهنمایی کنید.با تشکر
به نظر منم پالایش-پتروشیمی-گاز بهتره
من خودم فارغ التحصیل دانشگاه شیرازم.خوبیش اینه که هر سه گرایشو دارم.

M.AYDIN

عضو جدید
سلام
من خودم پالايش ميخونم
ولي به نظر من گرايشهاي مهندسي شيمي تفاوت چنداني باهم ندارند چون تقريبا تمام واحدهاشون يكسانه
در واقع جدا كردن گرايشهاي مهندسي شيمي در مقطع كارشناسي كار درستي نيست چون عملا همه فارغ التحصيل ها توانايي يكساني دارند
تنها تجربه ميتونه مهندسين شيمي رو در مقطع كادشتاسي از هم متمايز كنه
به هر حال براي اطلاعات بيشتر ميتونيد به وبلاگم مراجعه كنيدhttp://www.sut-turkmen.blogfa.com/

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین گرایش مهندسی شیمی؟؟؟؟با دلیل؟؟؟؟؟؟؟؟

بهترین گرایش مهندسی شیمی؟؟؟؟با دلیل؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام بچه ها

ممنون میشم نظرتونو بگین

موفق باشین

akbarpour

کاربر فعال
از نظر من گرایش های مختلف با هم تفاوتی ندارند (منهای گرایش های پلیمری و سلولوزی)مهندسی شیمی می تواند بهترین رشته و بدترین رشته بسته به ادمش باشه بهرحال الان بازار کار برای همه خرابه اما اگه ادم عرضه داشته باشه مهندسی شیمی بهترینه

wnba

عضو جدید
به نظر منم پتروشیمی شاخ.چرا؟
1:چون من میخونم:biggrin:(نه شوخی کردم)
2:تقریبا میشه گفت هم تو صنایع بالا دست هم پایین دست the best هست.از لحاظ اهمیت کار
چیزای دیگه ای هم هست.با توجه به اینکه دقیقا زبل بودن مهمه.:)

mojtaba.che

عضو جدید
مهندسی پتروشیمی

مهندسی پتروشیمی

سلام من تازه واردم. به نظر من پتروشیمی بهترین گرایش نو مهندسی شیمی است چرا که تنها راه ارزش افزوده نهادن بر نفت و گاز چند دلاری و چند برابر کردن اونه !
این از نظر استراتژیکی اما از نظر خودم واحد های مهندسی پتروشیمی بسیار کاربردی تر هست در مقیاس صنعتی تا مثلا گاز و پلیمر ....:)

بالا