تجاوز به دو نوجوان زائر پسر ایرانی در عربستان

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
واقعا واستون متاسفم... 4 نفر مث شما کاری کردن از همه چی زده شیم....
لطفا از من نقل قول نگیرید چون تمایلی ب ادامه بحثای پوچ و توخالی شما ندارم

من چیکار به شخص شما دارم که بخواین بخاطر من از دین زده شین!یه حرفی زدین،حرفی که این روزا بعضیا میزنن.منم در مورد اون حرف جواب دادم.
من برخلاف شما که نظرات شخصیتونو درین باره گفتین،فقط 4 تا حکم واجب دینیو نام بردم.شنیدنشم واستون دین زدگی میاره؟
خوبه که دین زدگی خودمونو گردن دیگران نندازیم چون به قول خودتون خدا به اندازه کافی از رگ گردن به ما نزدیکتر هست و از همه چیه ما خبر داره.

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
من کاملا حرفتو قبول دارم اوا جان
به نظره منم هر جا باشیم خدا حضور داره و نیازی به رفتن و منت کشیدن از عربا نیستش . اگه ایران یه مدت زائر نفرسته خودشون میفهمن چه خبره الان میدونن هر کاری کننن ما قبول داریم تا بتونیم بریم زیارت. دقیقا نقطه ضعفه مارو پیدا کردن

دقیقا. تحقیر شدن ب هر قیمتی اونم توسط عربا اصلا قابل تحمل نیست

AvA-6586

کاربر ممتاز
من چیکار به شخص شما دارم که بخواین بخاطر من از دین زده شین!یه حرفی زدین،حرفی که این روزا بعضیا میزنن.منم در مورد اون حرف جواب دادم.
من برخلاف شما که نظرات شخصیتونو درین باره گفتین،فقط 4 تا حکم واجب دینیو نام بردم.شنیدنشم واستون دین زدگی میاره؟
خوبه که دین زدگی خودمونو گردن دیگران نندازیم چون به قول خودتون خدا به اندازه کافی از رگ گردن به ما نزدیکتر هست و از همه چیه ما خبر داره.

هیچکدوم از حرفاتونو قبول ندارم

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخواین مکه برین خدا رو ببینین
برید بیمارستانای بیماریهای خاص
برید سر چهار راهها و جای بچه های کار
یه نگاه به دوروبرمون بکنیم
اونقد نیازمند پیدا میکنیم که خسته بشیم
مکه همینجاست
حج همینجاست
خدام راضیه چون اون بشر کوته فکر نیست اون خداونده بزرگ و مهربانه که راضیه اگه پول حج رو صرف کم کردن درد یک انسان بکنیم

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه خاله بازیه!
مگه نظر من و نظر شماست!
حج واجب شرعیه،مثل نماز،روزه،خمس،زکات .... هرکی مستطیعه و پول حج رفتنو داره، اگه نره گردنشه.حالا بخاطر این کارای عربستان شاید اخلال ایجاد شه.
سو استفاده نکنیم لطفا!ما تعیین نمیکنیم که حج باید رفت یا نرفتو پولشو به فقرا داد!خدا تعیین کرده.
اگه خیلی دغدغه کمک به فقرا رو داریم،اول از همه خمس و زکات سالمونو حساب کنیمو مالمونو پاک کنیم.بعدم به جای خرید کالاهای برند خارجی و تجملاتی واسه در آوردن چشم دیگران،به جای خرید ماهانه ده ها هزار تومن لوازم آرایش برای در آوردن چشم نامحرم و خرید خشم خدا،به جای تور ها و پارتیای آنچنانی که 90% جز گناه ،هیچی از توش در نمیاد و و و و ....انفاق کنیم واسه فقرا!

این لحن کلام یک انسان به اصطلاح با ایمان نیست
مثل اینکه یادتون رفته شمام انسانی و در حدی نیستی که یه بنده خدا رو بخاطر اعمالی که انجام میده مورد قضاوت قرار بدین
اگه بنده ای آرایش میکنه چش نامحرمرو در بیاره پارتی میره برند خارجی استفاده میکنه و و و
فکر کنم فقط به خودش و خداوند ربط داره
از کجا میدونین شاید ارج و ارزش اونا از شما بیشتر باشه نزد خدا
بهتر نیست به جای زیر سوال بردن دیگران زندگی خودتون رو جمع و جور کنین؟
این فقط در انحصار خداونده که الحمدولله اون بالا داره نگامون میکنه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیمدعوت زائران «عمره» به بازخوانی «روضۀ ترویه»هفتۀ اخیر در کنار حرم اباعبدالله الحسین(ع) می‌شنیدم اینجا بحث از ممنوعیت و یا ترک عمره است. آنجا زائران ایرانی کم‌شمار بودند و مؤمنان عراقی بسیار بیشتر از قبل به حرم‌ها پناه می‌آوردند. این روزها زیارت حرم امام حسین(ع) رنگ و بوی دیگری دارد و سرشار از حماسه است. شما می‌توانید در حالی‌که شاهد رفت و آمد رزمندگان جوان و شهیدان پاکی هستید که در راه اباعبدالله الحسین(ع) قدم گذاشته‌اند، برای حضرت علی اکبر(س) اشک بریزید و در میان اذکار و زیارت‌نامه‌ها شنوندۀ شعارهای حماسی فراوانی باشید که علیه ظلم زمان به‌ویژه ظالمانی همچون آل‌سعود سرداده می‌شود.در حرم مطهر حضرت ابوالفضل(ع) وقتی به این مطلب می‌اندیشیدم که «آیا اگر با عمره که یک عمل مستحب است، کمک به نظام ظالم سعودی در این شرایط بشود، اشکال شرعی ندارد؟»، شاهد صندوق‌هایی بودم که برای کمک به «حشد الشعبی»(بسیج مردمی عراق) در گوشه و کنار حرم گذاشته بودند و فکر می‌کردم اینجا یک زائر به چه کسانی کمک می‌کند و آنجا یک زائر به کدام جریان کمک می‌کند. برای کسانی که سرمایۀ خود و ارز ممکلت را که هیچ، عزت جامعۀ اسلامی را فدای بی‌توجهی به اولویت‌ها می‌کنند حسرت می‌خوردم.شاید زیباتر از اینکه دولت اقدام کند و جلوی عمره را بگیرد، این باشد که خود مردم انصراف خود را از رفتن به عمره اعلام نمایند. نه فقط به‌خاطر رفتار شنیع مأموران سعودی، که جنایتهای نظام سعودی در منطقه را نیز در نیّت شریف خود در نظر بگیرند و کمی به کودکان یمن و یتیمان فراوان عراق و شام هم بیندیشند.مردم هیچ‌گاه مانند مسئولان مجبور به برخی مصلحت‌اندیشی‌ها نیستند و می‌توانند حقیقت قهر انقلابی خود را فراتر از هر مصلحتی به نمایش بگذارند. حتی اگر آن دو مأمور متجاوز سعودی مجازات شوند و رسماً عذرخواهی شود، صرف جنایات سعودی‌ها در یمن و دیگر کشورهای اسلامی برای این تصمیم انقلابی کفایت می‌کند.درست است که آرزوی پاک زیارت حرم پیامبر(ص) در دل هر مؤمنی موج می‌زند، اما در این شرایط که برای ما بهانۀ ملی ایجاد شده است تا با قهر انقلابی خود، به مردم ستمدیدۀ یمن کمک کنیم و با برخورد قاطع، بر رسوایی نظام فکری و فرهنگی سعودی‌ها بیفزاییم، آیا هنوز باید به زیارت حرمین شریفین مدینه و مکه مبادرت بورزیم؟ آن‌هم در جایی که اساساً ثواب زیارت حرم مطهر اباعبدالله الحسین(ع) در روایات متعدد و معتبر از کلمات معصومین(ع) بیشتر از دهها حج و عمره اعلام شده است.هر کس به دلیل جنایات نظام سعودی در منطقه به‌ویژه یمن و خیانت شنیع مأموران آل سعود عمره خود را تبدیل به زیارت حرم امام حسین(ع) کند، بی‌شک ثوابی مضاعف دریافت خواهد کرد و اقدام او از جانب شخص نازنین پیامبر اکرم(ص) بی‌جواب نخواهد ماند. به یاد روضۀ یوم الترویه می‌افتادم که امام حسین(ع) حج را نیمه‌تمام رها کرد و راه کربلا را پیش گرفت. وقتی عبدالله بن زبیر از امام(ع) پرسید: آیا حج را ترک می‌کنی؟! امام فرمودند: دفن شدن کنار فرات را بر دفن شدن کنار خانۀ کعبه ترجیح می‌دهم.(لَأَنْ أُدْفَنَ بِشَاطِئِ الْفُرَاتِ أَحَبُّ إِلَیَّ مِنْ أَنْ أُدْفَنَ بِفِنَاءِ الْکَعْبَة؛ کامل الزیارات/73)همیشه روضۀ یوم الترویه برایم یادآور این ابیات زیباست که از کودکی آن را می‌شنیدم:به یوم الترویه محمل ببستند/خواتین اندر آن محمل نشستندحرم را از حرم کردند بیرون/ همه سرگشته اندر دشت و هامونکسانى را که بر عالم پناهند/ برون کردند از بیت خداوندحجت الاسلام پناهیان........

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
مثل اینکه یادتون رفته شمام انسانی و در حدی نیستی که یه بنده خدا رو بخاطر اعمالی که انجام میده مورد قضاوت قرار بدین
اگه بنده ای آرایش میکنه چش نامحرمرو در بیاره پارتی میره برند خارجی استفاده میکنه و و و
ببخشید عمل حرام،حرامه.من گفتم پولمونو خرج حرام نکنیم.به جاش خرج ایمانمون به خدا کنیم.پول دادن برای لوازم آرایشی که توش خودنمایی جلو نامحرم یا برپایی پارتی و اختلاط با نامحرم باشه،حرامه و کلی روایت داریم که ملائک و جن و انس لعن و نفرین میکنن.البته لوازم آرایشی که خرج همسر بشه نه تنها گناه نیست بلکه برعکس چندین برابر حسنه هم برات مینویسن.وگرنه از راه انجام گناه آدم محبوب خدا نمیشه.به جاش خرج فقرا کنیم.
برای کمک به نیازمندان خدا دو تا عمل واجب خمس و زکات قرار داده.این یعنی اهمیت دادن اسلام به فقرا و نیازمندان.علاوه بر اون سه تا عمل مستحب صدقه،هدیه و انفاق.
اینا هیچکدوم ربطی به سایر واجبات ندارن.انجام دادن یا ندادنشون هم ساقط کننده بقیه واجبات نیست.
از پاپ که نمیتونیم کاتولیکتر باشیم.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
اگر از لحن من متوجه شدین من بی ایمانم هم مسئله ای نیست.
اما بی ایمانیه منو به حساب اصل دین نذارین.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید عمل حرام،حرامه.من گفتم پولمونو خرج حرام نکنیم.به جاش خرج ایمانمون به خدا کنیم.پول دادن برای لوازم آرایشی که توش خودنمایی جلو نامحرم یا برپایی پارتی و اختلاط با نامحرم باشه،حرامه و کلی روایت داریم که ملائک و جن و انس لعن و نفرین میکنن.البته لوازم آرایشی که خرج همسر بشه نه تنها گناه نیست بلکه برعکس چندین برابر حسنه هم برات مینویسن.وگرنه از راه انجام گناه آدم محبوب خدا نمیشه.به جاش خرج فقرا کنیم.
برای کمک به نیازمندان خدا دو تا عمل واجب خمس و زکات قرار داده.این یعنی اهمیت دادن اسلام به فقرا و نیازمندان.علاوه بر اون سه تا عمل مستحب صدقه،هدیه و انفاق.
اینا هیچکدوم ربطی به سایر واجبات ندارن.انجام دادن یا ندادنشون هم ساقط کننده بقیه واجبات نیست.
از پاپ که نمیتونیم کاتولیکتر باشیم.
اینکار اونا شاید .واسه من و تو معنی نداشته باشه ، ولی واسه اون حتما کلی معنی داره.دلیل داره ...
هر کسی یه سلیقه ای داره دیگه..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلومه که هر ایرانی ای از این کارهای زشت عربستان مخصوصا تعرض واقعا ناراحت میشه.باید عربستان تاوانشو پس بده.
اما اگر مردم ما حج میرفتن، عاشق چشمو ابروی عربستانیا نبودن.چون کعبه،مسجدالحرام،قبر پیامبر ص و قبرستان بقیع اونجا هست میرفتن.
اونیم که از حج رفتنش سو استفاده میکنه،خودش میدونه و خدای خودش!گناهشم جای خود.حج تمتع واجبه بر کسی که استطاعت رفتن به حج رو داره.اونم نه چند بار.فقط یک بار.
اینکه یه سری آدما سو استفاده میکنن،ربطی به حکم خدا نداره.سالانه میلیون ها مسلمان به حج تمتع میرن و بزرگترین اجتماع مذهبی در دنیاست.برائت از مشرکین و خیلی نماد های دیگه موجود در حج هم تک تکش فلسفه داره و پیامبر اکرم ص خودش این سنت رو بر جای گذاشته.وهابیون کثیف از خداشونه که مخصوصا ما شیعیان دیگه هیچوقت حج نریم و این شعائر از بین بره!!!!!

بعدم اگربحث لذت باشه که کلا گناه لذت بخشه!هر نوع گناهی.از ارتباط و خودنمایی برای نامحرم گرفته تا خوردن شراب (که امام علی ع در مذمتش فرمودن تا جایی که اگر قطره ای شراب رو صحرایی بریزه،بعد زمین به علفزار تبدیل شه،من از گوشت اون گوسفندی که از اون علفزار خورده نمیخورم!) که حالت مستی میده،رقصو از خود بی خود شدنو (آیه قرآن داریم در مورد مومنون که هم عن اللغو معرضون) و شانه خالی کردن از پرداخت خمس و زکات که اگر هر مسلمونی بپردازه،یه دونه فقیر در جامعه اسلامی نخواهد موند.

در مورد ریا هم که گفتی، در مورد واجبات چیزی به عنوان ریا نداریم.(همون یکبار حج برای مستطیع)
یعنی شما اگر در جمعی هستی که نمازت داره قضا میشه و اونا نماز نمیخونن،نمیتونی بگی چون نمیخوام ریا شه،پس نمیخونم!چون نماز طبق فرمایش امیرالمومنین مرز کفر و ایمانه و اگر خودمونو جز اهل ایمان میدونیم،اولین ویژگی مومنون در سوره مومنون خوندن نمازه.
سلام علیکم.......حج عمره بر هیچ کس واجب نیست!...........
خانمی هم که یک سری حرفهایی میزنن که در نگاه اول زیباست ولی با اعمال هم خوانی ندارد.........خداوند نظرشو درباره افراد نژاد پرست به صراحت گفته........حالا هی شما قربون صدقه خدا بری ولی به حرفهاش گوش نکنی ........خودش یک فعل بد هست .......همونطور که شما که اهل ادبیات هستی و شعر و شاعری........اینکه چرا به دو نفر میگن عاشق و معشوق بهتر از بنده در جریانی.......حالا شما به حرف عشقت گوش نده.........میتونی ادعا بکنی که عاشقشی؟.........آیا او هم قبول میکنه؟
حرف های نژاد پرستانه.......مثل عرب و عجم.........ما فکر میکردیم مال قرون وسطی است!...........نگو هنوزم بابه..........اونم از سوی کسانی که ادعای عاشق بودن خدا دارند!

مردم عربستان تماما محترمن........احترام بسیاری براشون قائلم و ان شاالله روزی از شر رژیم آل سعود خلاصی خواهند یافت ..........رژیم دست نشانده آمریکا

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز فراموش نکنید طرز زندگی افرادی ک در یک جامعه هستن روی هم تاثیر میزاره.وگرنه خداوند امر به معروف و نهی از منکر رو جز فروع دینش قرار نمیداد و پیامبر و ائمه ماهم روش اینقد تاکید نمیکردند...اون چیز ک بما مربوط نمیشه و بخداوند تبارک مربوطه قضاوته!!..و اگ مقصود حرفتون ازاینک بما مربوط نیس قضاوت کردن کاملا درسته.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سلام علیکم.......حج عمره بر هیچ کس واجب نیست!...........
خانمی هم که یک سری حرفهایی میزنن که در نگاه اول زیباست ولی با اعمال هم خوانی ندارد.........خداوند نظرشو درباره افراد نژاد پرست به صراحت گفته........حالا هی شما قربون صدقه خدا بری ولی به حرفهاش گوش نکنی ........خودش یک فعل بد هست .......همونطور که شما که اهل ادبیات هستی و شعر و شاعری........اینکه چرا به دو نفر میگن عاشق و معشوق بهتر از بنده در جریانی.......حالا شما به حرف عشقت گوش نده.........میتونی ادعا بکنی که عاشقشی؟.........آیا او هم قبول میکنه؟
حرف های نژاد پرستانه.......مثل عرب و عجم.........ما فکر میکردیم مال قرون وسطی است!...........نگو هنوزم بابه..........اونم از سوی کسانی که ادعای عاشق بودن خدا دارند!

مردم عربستان تماما محترمن........احترام بسیاری براشون قائلم و ان شاالله روزی از شر رژیم آل سعود خلاصی خواهند یافت ..........رژیم دست نشانده آمریکا
حج عمره مستحبه.منظور من تمتع بود.فکر میکردم همه اینو میدونن.

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر از لحن من متوجه شدین من بی ایمانم هم مسئله ای نیست.
اما بی ایمانیه منو به حساب اصل دین نذارین.

من در جایگاهی نیستم که ایمان کسی رو زیر سوال ببرم
خودم هنر کنم اعمال خودم رو سبک و سنگین میکنم
اصل دین برای من فقط یک چیزه
به نظرم تمام مسائل رو پیچوندنا اشتباهه
دین چیه؟واقعا چیه؟نمازه؟زکاته؟حج هست؟قربانی دادنه؟
فکر نمیکنم البته شاید این اعمال در دین ما یا هر دینی
اما به نظر من دین فراتر از این چیزهاست
از ازل تا خاتم با تمام ادیانی که اومد خداوند فقط یه چیز میخواست به بشر بفهمونه
انسانیت
تمام اعمال فوق مشق شبی برای انسان بوده و هست که به سمت درستی بره
انسان بدوی عرب جاهلیت باید 5 بار یاد آوری میشد با خدا حرف یزنه
باید زکات و خمس میداد تا یادش بیاد به برادر و خواهر نیازمندش کمک کنه و خیلی چیزای دیگه
اما انسان حال خودش به سمت نماز کشیده میشه
و خیلیا هزار برابر زکات و خمس کمک میکنن
هیچ قید و بندی در دین نیست
این انسانها هستند که هزاران بند رو به اسم ارکان دین به دور دست و پای همه میبندن در صورتی که دین یعنی رهایی از قید و بندها
ما اگه انسان گونه زندگی کنیم
انسان گونه
نیازی به مشق شب نداریم چون انسان حقیقی تمام قوانین زندگیش راستی و درستیه
پس نباید انسانهای دیگر رو زیر سوال ببریم چون مثل ما فکر نمیکنند یا چون در استاندارد دینمون نیستند
هر کسی در قبال اعمال خودش جوابگوست
اما الزاما چون مثل ما رفتار نمیکنند بی دین ملحد و گناه کار نیستند کسی چه میدونه شاید من گنه کارتر از اونها باشم حتی اگه حجاب بگیرم خمس و زکات بدم یا خودم رو فقط واسه شوهرم بیارایم
اینا دلیل بر بی ایمانی کسی نمیشه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه نظر واسه اون مطلب برنزه،چند جا تلافی !!!
هر چه که به خود نمی پسندی , بر دیگران هم روا مدار. انسان نباید رفتارش مصلحتی باشه. توجبه رفتار دو گانه بخاطر منافع شخصی درست نیست. دیگه عرضی نخواهم داشت. موفق باشید.

AvA-6586

کاربر ممتاز
کاش بعضی ها شهامت داشتن حرفشونو رک میزدن... دوره ایما اشاره و گوشه کنایه گذشته دیگه:D

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونا حساب نیست....
ماها اونا رو حساب نمی کنیم.. البته اونموقع دم برزیلی ها گرم خوب از خجالت ایرانی ها در اومدند.:redface:
ولی کلا حج هم نرن مهم نیست مهم شرف یه ملت هستش.البته به خوبی می دونم که این حرف ها و بیانیه ها تا 1 ماه هست یه ماهه دیگه همه چی فراموش میشه..
کی گفته حساب نیست ؟
برین نظر مردمو پای اخبار اونم بخونین ، اینا ضعف یه دستگاهه که تایید کارمندش از نظر اخلاقی در صدر مسایل مورد اهمیت نیست و ودر همه جای ایران همینطوره ، و شهر خاصی ازین قاعده مستثنا نیست ! هر کس هم در هر جای جهان با نام ایرانی رفتار غیراخلاقی ای انجام بده برای همه مون حسابه متاسفانه !
اما ازونجایی که ما عادت داریم فقط خودمونو ببینیم موقع انجام هر عملی یادمون نمیاد رفتارمون روی دیگران چه تاثیری میذاره .

• Like
واکنش ها: ayja

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حج عمره مستحبه.منظور من تمتع بود.فکر میکردم همه اینو میدونن.
بحثی که مراجع و همه همه مطرح میکنند که متوقف بشه بحث حج عمره است........حج واجب قطعا در سخت ترین شرایط هم باید پابرجا باشه..........چرا که اهداف متعالی بسیاری داره که رژیم سعودی برای اینکه ایرانیان اونجا نرن دست به هر اقدامی میزنه........ولی حج عمره.....حواشی اون مثل بازار رفتن سبب پر پول شدن جیب رژیم سعودی میشه که شاید نزدیک به مقدار فروش نفت این ها هم باشد........این اقدام باید قطعا انجام بشه........حفظ عزت و کرامت انسان ها واجب است ولی حج عمره مستحب

• Like
واکنش ها: ayja

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
من در جایگاهی نیستم که ایمان کسی رو زیر سوال ببرم
خودم هنر کنم اعمال خودم رو سبک و سنگین میکنم
اصل دین برای من فقط یک چیزه
به نظرم تمام مسائل رو پیچوندنا اشتباهه
دین چیه؟واقعا چیه؟نمازه؟زکاته؟حج هست؟قربانی دادنه؟
فکر نمیکنم البته شاید این اعمال در دین ما یا هر دینی
اما به نظر من دین فراتر از این چیزهاست
از ازل تا خاتم با تمام ادیانی که اومد خداوند فقط یه چیز میخواست به بشر بفهمونه
انسانیت
تمام اعمال فوق مشق شبی برای انسان بوده و هست که به سمت درستی بره
انسان بدوی عرب جاهلیت باید 5 بار یاد آوری میشد با خدا حرف یزنه
باید زکات و خمس میداد تا یادش بیاد به برادر و خواهر نیازمندش کمک کنه و خیلی چیزای دیگه
اما انسان حال خودش به سمت نماز کشیده میشه
و خیلیا هزار برابر زکات و خمس کمک میکنن
هیچ قید و بندی در دین نیست
این انسانها هستند که هزاران بند رو به اسم ارکان دین به دور دست و پای همه میبندن در صورتی که دین یعنی رهایی از قید و بندها
ما اگه انسان گونه زندگی کنیم
انسان گونه
نیازی به مشق شب نداریم چون انسان حقیقی تمام قوانین زندگیش راستی و درستیه
پس نباید انسانهای دیگر رو زیر سوال ببریم چون مثل ما فکر نمیکنند یا چون در استاندارد دینمون نیستند
هر کسی در قبال اعمال خودش جوابگوست
اما الزاما چون مثل ما رفتار نمیکنند بی دین ملحد و گناه کار نیستند کسی چه میدونه شاید من گنه کارتر از اونها باشم حتی اگه حجاب بگیرم خمس و زکات بدم یا خودم رو فقط واسه شوهرم بیارایم
اینا دلیل بر بی ایمانی کسی نمیشه
دین چیه؟اگر اسلامو میخوایم بدونیم چیه، باید اول قرآنو بخونیم بعدم سیره پیامبر و ائمه معصومین رو.البته اگر میخوایم تعریف دین و استانداردهای شفاف و مشخص دین رو از خود دین بفهمیم.اگر خودمون وقت یا حالشو نداریم، میتونیم بریم سراغ آدمایی که حداقل 10 15 سال برای مطالعه دین وقت گذاشتن.همونطور که برای خوردن یه دارو،حتما مجوز پزشکی که لااقل 10 15 سال درس خونده رو نیاز داریم.
وگرنه اینکه بخوایم با 5% چیزایی که خودمون دلمون میخواد از دین بفهمیم،95% تحلیل های خودمون و خواسته های خودمونو قاطیش کنیم و بگیم این دینه،اوونوقت هرکسی استاندارد خودشو داره،سبک زندگیه خودشو داره و هرجور دلش بخواد معیار تعیین میکنه.

این چیزی که شما میگین،معنیش اینه که اسلامی که نازل شده، مال همون موقعست.یعنی دیگه الان مبنا همون مبنا نیست که بتونیم بگیم چی درسته چی غلط.
اتفاقا از امام صادق هم همینو پرسیدن.اینم جوابشون:

قَالَ جعفر الصّادق عليه السّلام : حَلَالُ مُحَمَّدٍ حَلَالٌ أبَداً إلَى يَوْمِ الْقِيَمَةِ، وَ حَرَامُهُ حَرَامٌ أبَداً إلَى يَوْمِ الْقِيَمَةِ. لَا يَكُونُ غَيْرَهُ وَ لَا يَجِى‏ءُ غَيْرُهُ‏.
و قال: قال علىٌّ عليه السّلام: مَا أحَدٌ ابْتَدَعَ بِدْعَةً إلَّا تَرَكَ بِهَا سُنَّةً. [1]
«فرمود: حلال محمّد حلال است هميشه تا روز قيامت، و حرام او حرام است هميشه تا روز قيامت. غير او نمى‏باشد و غير از او چيزى نخواهد آمد.

باید ببینیم کدومشو میخوایم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش بعضی ها شهامت داشتن حرفشونو رک میزدن... دوره ایما اشاره و گوشه کنایه گذشته دیگه:D

سلام علیکم..........مخاطب بنده خیلی مشخص است سرکار خانم......لااقلش خودش میدونه......این هم بحث شهامت نیست.......اسم نیوردم چون دنبال جدل نبودم و اینکه مستقیم بگم چرا اون کاربر این چنین میکنه......و از طرفی اخلاقی هم نمیدونم تو یک تاپیک ان صفحه ای همه اعضا متوجه باشند نظر بنده کی بوده ..........و به رفتار نژاد چرستانه کی خورده گرفتم........چون هدفم تخریب نیست.......نقد دلسوزانه است .........نمیشه ادعای برتری نژاد کرد و به نژاد دیگر توهین بعد حرف از عاشق خدا بودن زد........به نظر شما میشه سرکار خانم؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه بعضیا جوری حرف میزنند انگار هرکسی رفته حج بهش تجاوز شده !!! سالی صدهزار نفر از ایران برای حج تمتع میرند و چندهزار هم عمره! در کل جهان میلیونها نفر برای حج به عربستان سفر میکنند.

شاید دید درست این باشه که کار دونفرمامور رو به پای یه ملت نذاریم . تو ایران هم از این خبرها بوده. کار دیپلمات ایرانی در برزیل ...الان مردم برزیل باید کل ملت ایران رو متجاوز بدونند؟!
عزیزم ، هرکس رفته حج بهش تجاوز نشده اما یه تحقیقی بکن از کسایی که دور و برت رفتن حج ، رفتار عربا با ایرانیا همیشه توهین آمیز بوده ، حداقل اونقدر زیاد بوده که به چشم بیاد .نه فقط حج ، که کربلا و نجف .
حالا اینکه ما بخوایم بخاطر اینکه خونه ی خدا اونجاست رفتارشون رو توجیه کنیم زیادی تعصبیه .
دقیقا درست همینه که کار دو نفر رو به پای همه نذاریم اما رابطه ی ایران و اعراب یکم فرق داره ، هنوزم که هنوزه اونا بابت تاریخ گذشته بین ایران و اعراب به ایران کینه دارن ، همه شهراشون یه قادسیه دارن ! هی دوس دارن پیروزی هاشون تو جنگهای صدر اسلام رو یادآوری کنن که خب از چی نشات میگیره زیاد نیاز به فکر کردن نداره . پس عربستان کلا یکم متفاوت میشه نسبت به بقیه جاها . و در کل من عقیدم اینه باهرکس رفتاری مثل خودش باید داشت ، وقتی ایرانی رو تو عربستان گردن زدن مردم ریخته بودن تو خیابون هلهله میکردن و به هر ایرانی میرسیدن با دستشون به گردن اشاره میکردن ، ما کلا فقط ایرانیا رو می بینیم و فک میکنیم فقط ایرانیا هستن که همه ی ایرادهای دنیا رو دارن ! ولی خب آواز دهل شنیدن از دور خوشه

AvA-6586

کاربر ممتاز
سلام علیکم..........مخاطب بنده خیلی مشخص است سرکار خانم......لااقلش خودش میدونه......این هم بحث شهامت نیست.......اسم نیوردم چون دنبال جدل نبودم و اینکه مستقیم بگم چرا اون کاربر این چنین میکنه......و از طرفی اخلاقی هم نمیدونم تو یک تاپیک ان صفحه ای همه اعضا متوجه باشند نظر بنده کی بوده ..........و به رفتار نژاد چرستانه کی خورده گرفتم........چون هدفم تخریب نیست.......نقد دلسوزانه است .........نمیشه ادعای برتری نژاد کرد و به نژاد دیگر توهین بعد حرف از عاشق خدا بودن زد........به نظر شما میشه سرکار خانم؟
شما چرا ب خودتون گرفتید؟؟؟؟؟؟ :surprised:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
هر چه که به خود نمی پسندی , بر دیگران هم روا مدار. انسان نباید رفتارش مصلحتی باشه. توجبه رفتار دو گانه بخاطر منافع شخصی درست نیست. دیگه عرضی نخواهم داشت. موفق باشید.
من نظرمو در مورد مطلب شما شفاف گفتم.

برنزه کردن نفسش حرام نیست.هر آدمی میتونه بره استخر رو باز و برنزه شه.هرچند به نظر من آدمایی که برنزه میکنن زشتتر از قبل میشن!
مشکلتونو واقعا نمیفهمم چیه با نظرم!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بحثی که مراجع و همه همه مطرح میکنند که متوقف بشه بحث حج عمره است........حج واجب قطعا در سخت ترین شرایط هم باید پابرجا باشه..........چرا که اهداف متعالی بسیاری داره که رژیم سعودی برای اینکه ایرانیان اونجا نرن دست به هر اقدامی میزنه........ولی حج عمره.....حواشی اون مثل بازار رفتن سبب پر پول شدن جیب رژیم سعودی میشه که شاید نزدیک به مقدار فروش نفت این ها هم باشد........این اقدام باید قطعا انجام بشه........حفظ عزت و کرامت انسان ها واجب است ولی حج عمره مستحب
وقتی در کنار آموزش مناسک دینی , شرایط اون به مسلمانان آموزش داده نمیشه , همین مشکلات عدیده پیش میاد. اهداف متعالی تشیع فقط در زمان حج تبلیغ بشه کافی نیست. الان با پیشرفت های وسیع ارتباطی و با داشتن برنامه ای جامع میشه از همه امکانات برای گسترش این فرهنگ کمک گرفت. نقش رسانه جهان شمول هست .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نظرمو در مورد مطلب شما شفاف گفتم.

برنزه کردن نفسش حرام نیست.هر آدمی میتونه بره استخر رو باز و برنزه شه.هرچند به نظر من آدمایی که برنزه میکنن زشتتر از قبل میشن!
مشکلتونو واقعا نمیفهمم چیه با نظرم!
من دارم در مورد همین فتوا هایی که تو این بخش صادر میکنید نظر میدم. برنزه چیه؟

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دین چیه؟اگر اسلامو میخوایم بدونیم چیه، باید اول قرآنو بخونیم بعدم سیره پیامبر و ائمه معصومین رو.البته اگر میخوایم تعریف دین و استانداردهای شفاف و مشخص دین رو از خود دین بفهمیم.اگر خودمون وقت یا حالشو نداریم، میتونیم بریم سراغ آدمایی که حداقل 10 15 سال برای مطالعه دین وقت گذاشتن.همونطور که برای خوردن یه دارو،حتما مجوز پزشکی که لااقل 10 15 سال درس خونده رو نیاز داریم.
وگرنه اینکه بخوایم با 5% چیزایی که خودمون دلمون میخواد از دین بفهمیم،95% تحلیل های خودمون و خواسته های خودمونو قاطیش کنیم و بگیم این دینه،اوونوقت هرکسی استاندارد خودشو داره،سبک زندگیه خودشو داره و هرجور دلش بخواد معیار تعیین میکنه.

این چیزی که شما میگین،معنیش اینه که اسلامی که نازل شده، مال همون موقعست.یعنی دیگه الان مبنا همون مبنا نیست که بتونیم بگیم چی درسته چی غلط.
اتفاقا از امام صادق هم همینو پرسیدن.اینم جوابشون:

قَالَ جعفر الصّادق عليه السّلام : حَلَالُ مُحَمَّدٍ حَلَالٌ أبَداً إلَى يَوْمِ الْقِيَمَةِ، وَ حَرَامُهُ حَرَامٌ أبَداً إلَى يَوْمِ الْقِيَمَةِ. لَا يَكُونُ غَيْرَهُ وَ لَا يَجِى‏ءُ غَيْرُهُ‏.
و قال: قال علىٌّ عليه السّلام: مَا أحَدٌ ابْتَدَعَ بِدْعَةً إلَّا تَرَكَ بِهَا سُنَّةً. [1]
«فرمود: حلال محمّد حلال است هميشه تا روز قيامت، و حرام او حرام است هميشه تا روز قيامت. غير او نمى‏باشد و غير از او چيزى نخواهد آمد.

باید ببینیم کدومشو میخوایم

به طور خلاصه دین یعنی که شما فقط بروی اعمال خودت قضاوت کنی
وبجای خدا برای روش زندگی سایرین نظر ندی
حالا دنیا چادر چاقچور کنی زکات بدی خمس بدی نماز اول وقت بخونی اما غیبت کنی یا احتمالا فکر کنی خدایی و خیلی راحت میتونی انگشتت رو بگیری سمت دیگران و اونا رو زیر سوال ببری حالا واسه هر چی اصا گناه کنن اصلا دلشون میخواد گناه کنن
روش زندگی یک انسان با ایمان نیست
حالا دنیا آیه و مطلب بزاری یا از بزرگان پیام بنویسی تغییری در اصل کلام ایجاد نمیشه

بجای دین دین کردن بهتره اعمال خودمون رو بررسی کنیم
هر زمان که یک انسان تونست به کج خودش برسه و خودش استاندارد باشه و همه اعمال رو انجام بده اگه فرصت کنه میتونه دیگران رو زیر سوال ببره
در غیر این صورت بهتره ساکت باشه و اعمال خودش رو اصلاح کنه

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
من دارم در مورد همین فتوا هایی که تو این بخش صادر میکنید نظر میدم. برنزه چیه؟

شما چندمین بارتونه که تلافیه تاپیکی که خودتون زده بودینو درباره پست های من در تاپیک های دیگه در میارین!

اوکی من دیگه جوابی نمیدم!اما گفتم متوجه شدم که حداقل خنک شین