[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

• 2

رای: 0 0.0%
  • 2

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست من براي شما يك لينك تاپيك قرار ميدم كه همه گرايش هاي ارشد عمران داخلش هست همراه با نظره دوستان

تاپيك. در ضمن دوست عزيز اگه دوباره سوالي داشتيد از بخش درخواست ها استفاده و سوال خودتون رو اونجا مطرح كنيد:)

sayehs

عضو جدید
با سلام دوست من خوش امديد به تالار عمران بهتر بود اين سوال رو در بخش درخواست ها مطرح ميكرديد كه

كه دوستان ديگه هم راهنمايي كنند اولا بايد خدمت شما عرض بكنم كه به اين راحتي ها كه ميگيد نيست كه ميخواهد

تغير رشته بدهيد اونم از شيمي به عمران !! من شخص خودم الان عمران رو تموم كردم اگه بخوام مثلا رشته مكانيك رو

براي ارشد انتخاب كنم واقعا خيلي برام مشكل پيش مياد..البته بگم اين لحاظ بستگي به شما داره كه توان شما در كدوم

رشته زيادتر هستش چه مكانيك و چه عمران..دوست من توصيه من به شما اين هستش كه رشته خودتون رو ادامه بدهيد

و قطعا هم حاصل اين همه تلاش رو در آخر خواهيد گرفت... لاكن اگه تصميم شما براي تغير رشته قطعي هستش رشته

عمران و رشته مكانيك خيلي رشته هاي خوبي هستند من كه خودم عمران خوندم خيلي از اين رشته راضي هستم در

مورد بازار كار كه دوستمون مهرداد هم اشاره كردند واقعا بازار كار رشته مهندسي عمران خيلي خوبه خوشبختانه اين اين

سال ها يعني از سال تقريبا 80 به اين ور ساخت و ساز توكشور ما خيلي زياد شده نه تهنا ساخت ساز بلكه شركت هاي

خصوصي يا دولتي هم با كمي تجربه و پشتكار ميتونيد استخدام شيد..دوست من اميدوارم كه بهترين تصميم رو بگيريد

موفق باشيد

من سال دوم ليسانس هستم, يعنى براى ليسانس ميخام به عمران يا مکانيک تغيير بدم.
در هر صورت از شما ممنون:))

sayehs

عضو جدید
مکانيک يا عمران؟! راهنمايي واسه تغيير رشته

مکانيک يا عمران؟! راهنمايي واسه تغيير رشته

لطفن راهنمايى کنين,من الان م شيمى دانشگاه تهران ميخونم و قصد تغيىر رشته دارم.کدوم مناسب تره ؟ من خودم عمران ميخاستم که براى ارشد و دکترى معمارى بخونم,ولى ميگن هم واسه اپلاى کردن هم بازار کار مکانيک بهتره, مخصوصن واسه خانوما. کلن اين کار که بعدش معمارى بخونم امکان پذيره؟ از طرفى من شنيدم عمران تهران قطبه ولى مکانيکش خوب نيست خيلى.
چه کنم به نظرتون؟کمک کنين!!

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفن راهنمايى کنين,من الان م شيمى دانشگاه تهران ميخونم و قصد تغيىر رشته دارم.کدوم مناسب تره ؟ من خودم عمران ميخاستم که براى ارشد و دکترى معمارى بخونم,ولى ميگن هم واسه اپلاى کردن هم بازار کار مکانيک بهتره, مخصوصن واسه خانوما. کلن اين کار که بعدش معمارى بخونم امکان پذيره؟ از طرفى من شنيدم عمران تهران قطبه ولى مکانيکش خوب نيست خيلى.
...به نظر میرسه از مهندس شیمی به مکانیک تغییر دادن راحتر باشه حداقل درس مشترک داریم باهاشون...

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز

بازار کار عمران برای آقایون خوبه ولی برای خانوما هم بد نیست
به اطرافیات یکم نگاه کن ببین توو کدوم رشته بیشتر آشنا داری
چون در نهایت اگه آشنا (همون پارتی خودمون) نداشته باشی بیکار میمونی
عمران و مکانیک هر دوشون سخت ه ستن فقط خوبی عمران (همون که دوستمون گفت آسونتره) به اینه که عمران ملموستر و قابل فهمتره ولی مکانیک باید ریز بشی توو قطعات و ...
در نهایت به بند پ بیشتر توجه کن

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
بازار کار عمران برای آقایون خوبه ولی برای خانوما هم بد نیست
به اطرافیات یکم نگاه کن ببین توو کدوم رشته بیشتر آشنا داری
چون در نهایت اگه آشنا (همون پارتی خودمون) نداشته باشی بیکار میمونی
عمران و مکانیک هر دوشون سخت ه ستن فقط خوبی عمران (همون که دوستمون گفت آسونتره) به اینه که عمران ملموستر و قابل فهمتره ولی مکانیک باید ریز بشی توو قطعات و ...
در نهایت به بند پ بیشتر توجه کن

--------------------------------------------------------------------
دقیقا همینطوره-فقط باید آشنا داشته باشی-آدم دکترا داشته باشه ولی پول یا پارتی نداشته باشه بیکار میمونه

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
---------------------------------------------------------
خب باید همه ی شرایط رو در نظر بگیرید
یک اینکه کاری مثل عمران یا مکانیک نیاز به پارتی و یا سرمایه نیاز داره-واگرم اینهارو نداشته باشید باید به نرم افزار های مربوطه مسلط باشید
و دو اینکه یه مقدار کارای عمرانی با خاک و خل و با کارگرا بیشتر سرو کار دارید-البته کارای دفتری هم داره
و سوم اینکه شما باید بررسی کنید که کدوم رشته درس مشترک بیشتر با درسای شما داره
و در آخر علاقه بیشترین حرف رو میزنه
موفق باشید

محمدرضا میلانی

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز

سلام دوست من فرقی که نمیکنه چه برای کارشناسی تغیر رشته بدی و چه برای ارشد مسئله اینجاست ایا انقد کشش داری که بتونی کی از این رشته هارو انتخاب کنی؟
فقط یه چیزه دیگه شما که الان دارید شیمی میخونید من موندم شما چطور انتخاب رشته کردید که الان میخواهید تغیرش بدی عزیزم در موقع انتخاب رشته خیلی دقت کن

yasihood

عضو جدید

سلام دوست عزیز
من کلا با ادامه تحصیل تو رشته ای که آدم بهش علاقه داره موافقم:smile:
من در جریان مکانیک نیستم اما... تغییر رشته در ارشد به معماری بنظرم گزینه خوبی نیست
من کم و بیش هم در جریان معماری هستم هم عمران، ببین کارشناسی معماری هم دید فنی داره هم هنری، یه سری درسای سازه ای تو کارشناسی پاس میکنن، ولی ارشدش دیگه میشه هنری و شاید ترمی دو واحد نهایتا درس سازه ای داشته باشن
بنابراین اگر کارشناسی یه رشته کاملا فنی بخونید و بخواین ارشد معماری بخونین ممکنه به مشکل بربخورید چون دید هنری تو کارشناسی بهتون داده نشده. البته استادم میگفت تغییر رشته میدن از عمران به معماری یا برعکس
هرکدومش هم سختیای خودش رو داره، یکی دید فضاییش رو باید تقویت کنه یکی هم محاسباتش رو
به هر حال دنبال علاقتون برید مطمئنا موفق خواهید بود;)

sayehs

عضو جدید
سلام دوست من فرقی که نمیکنه چه برای کارشناسی تغیر رشته بدی و چه برای ارشد مسئله اینجاست ایا انقد کشش داری که بتونی کی از این رشته هارو انتخاب کنی؟
فقط یه چیزه دیگه شما که الان دارید شیمی میخونید من موندم شما چطور انتخاب رشته کردید که الان میخواهید تغیرش بدی عزیزم در موقع انتخاب رشته خیلی دقت کن

الان مهندسى شيمى ميخونم که به مکانيک سيالات نزديکه.اون موقع اصلا به قصد معدل اوردن و تغيير رشته انتخاب رشته کردم.و علاقه ى اولم هم مکانيک بود که بعد به عمران علاقمند شدم.

sadas

عضو جدید
آشنایی با عمران

آشنایی با عمران

سلام دوستان
من مهندسی کامپیوتر نرم افزار خوندم
الان میخوام فوق عمران ادامه بدم
میخوام بدونم آیا میشه؟
چه کتابهایی را باید بخونم؟
دوما میخوام رشته ام در مورد ساختمان،مقاومت آن و مقاومت سازه هاش مثله نحوه آرماتور بندی و شناژ و
درصد یا عیار بتن برای سازه و کلا در این موارد باشه.
چه زیر رشته ای باید انتخاب کنم؟
آیا درصد دروس برای تمام زیر رشته ها یکیه؟
ببخشید اگه جایی اشتباه گفتم چون من هیچی از عمران نمی دونم
کلا خوشحال میشم در مورد سوالهام یا هرچی که به نظرتون برام مفیده نظر بزارید
ممنون میشم

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارشد تحلیل

ارشد تحلیل

سلام
دوستان
دانشجو مهندسی آب ساری هستم
دنبال منابع دقیق ارشد مهندسی عمران _تحلیل سازه ها میگردم
کسی هست راهنماییم کنه؟!
ممنون میشم

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
دوستان
دانشجو مهندسی آب ساری هستم
دنبال منابع دقیق ارشد مهندسی عمران _تحلیل سازه ها میگردم
کسی هست راهنماییم کنه؟!
ممنون میشم

عمران - سازه منطورتون هست ؟؟

دوست عزیز در تالار یک جستجوی مختصر داشته باشید سریعتر به جواب میرسید

سپاس

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
منابع ارشد عمران

منابع ارشد عمران

سلام دوستان
من مهندسی کامپیوتر نرم افزار خوندم
الان میخوام فوق عمران ادامه بدم
میخوام بدونم آیا میشه؟
چه کتابهایی را باید بخونم؟
دوما میخوام رشته ام در مورد ساختمان،مقاومت آن و مقاومت سازه هاش مثله نحوه آرماتور بندی و شناژ و
درصد یا عیار بتن برای سازه و کلا در این موارد باشه.
چه زیر رشته ای باید انتخاب کنم؟
آیا درصد دروس برای تمام زیر رشته ها یکیه؟
ببخشید اگه جایی اشتباه گفتم چون من هیچی از عمران نمی دونم
کلا خوشحال میشم در مورد سوالهام یا هرچی که به نظرتون برام مفیده نظر بزارید
ممنون میشم

سلام دوست عزیز
من یه تاپیک مشابه همین زدم. شما رو به اونجا ارجاع می دم.
جواب سوال شما رو هم اونجا دادم:)

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-در-کارشناسی-ارشد/page2?p=6530228#post6530228

آخرین ویرایش:

hossein2909

عضو جدید
درود اگه بخواین مدرک نظام مهندسی بگیرین چون کارشناسی غیر مرتبط با عمران و مکانیک دارین نمیتونین پروانه اشتغال نظام مهندسی بگیرید

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

با سلام
دوست عزیز
شما مهندسی شیمی میخونید ، میخوایین عمران یا مکانیک بخونید که ارشد و دکتری معماری بخونین؟؟؟
چرا از همون اول ، معماری انتخاب نمیکنید؟؟
همونطور که دوستان گفتن ، کارشناسی ارشد رشته ی غیر مرتبط با عمران ، معماری یا مکانیک، نظام مهندسی پروانه اشتغال نمیده ، این یک موضوع هست .
دو اینکه عمران روحیات خاصی مطلبه، تسلط به نرم افزارها برای کارهای دفتری ، اشنا بودن با مسائل اجرایی و جسارت و جرات مردانه(برای خانومها ) برای سر و کله زدن با کارگر جماعت !! اگر بخوایین خودتون شرکت بزنید ، سرمایه نسبتا خوب میخواد . اینها در مورد عمران بودن ، مکانیک رو من نمیدونم چه شرایط داره!!

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام
دوست عزیز
شما مهندسی شیمی میخونید ، میخوایین عمران یا مکانیک بخونید که ارشد و دکتری معماری بخونین؟؟؟
چرا از همون اول ، معماری انتخاب نمیکنید؟؟
همونطور که دوستان گفتن ، کارشناسی ارشد رشته ی غیر مرتبط با عمران ، معماری یا مکانیک، نظام مهندسی پروانه اشتغال نمیده ، این یک موضوع هست .
دو اینکه عمران روحیات خاصی مطلبه، تسلط به نرم افزارها برای کارهای دفتری ، اشنا بودن با مسائل اجرایی و جسارت و جرات مردانه(برای خانومها ) برای سر و کله زدن با کارگر جماعت !! اگر بخوایین خودتون شرکت بزنید ، سرمایه نسبتا خوب میخواد . اینها در مورد عمران بودن ، مکانیک رو من نمیدونم چه شرایط داره!!

منم با خانم احمد پور موافقم. چرا می خواین عمران بخونید که دکتری برید معماری. اتفاقا معماری برای خانم ها خیلی بهتره. از طرفی اگر تو معماری کارتون خوب باشه و به نرم افزار های معماری هم مسلط باشید میتونید خوب کار کنید و خوب پول در بیارید

saeed fotovvat

عضو جدید
کمک برای تغییر رشته از مکانیک به عمران

کمک برای تغییر رشته از مکانیک به عمران

سلام

من کارشناس مکانیک جامدات هستم تازه فارالتحصیل شدم ولی به رشته ی عمران علاقه دارم می خوام ارشد عمران بخونم.حالا نمی دونم کار درستیه یا نه؟
به نظر شما کدوم گرایش بهتره؟منظورم از لحاظ بازار کار و پول درآوردن و ایناست.میخوام گرایشی را انتخاب کنم که پول توش باشه؟
لطفا نظر خودتونو اعلام کنید!
(saeed.fotovvat_me@yahoo.com)

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

من کارشناس مکانیک جامدات هستم تازه فارالتحصیل شدم ولی به رشته ی عمران علاقه دارم می خوام ارشد عمران بخونم.حالا نمی دونم کار درستیه یا نه؟
به نظر شما کدوم گرایش بهتره؟منظورم از لحاظ بازار کار و پول درآوردن و ایناست.میخوام گرایشی را انتخاب کنم که پول توش باشه؟
لطفا نظر خودتونو اعلام کنید!
(saeed.fotovvat_me@yahoo.com)

سلام
از شدن که میشه ولی سختی و راه زیادی داره

واسه ی کسب پول کمی دیر به فکر تغییر افتادی

شاید ادامه دادن مکانیک عقلانی تر باشه

اما اگه ارشد عمرانم بخونی منظورت اینه که خودت دفتر مهندسی بزنی دیگه؟؟

از مکانیک به مدیریت و صنایع زیاد هست

اما عمران رو ندیدم

میگم از شدن میشه اما برداشتت از بازار کار عمران چیه؟

دارکوب ۸۹

عضو جدید
به نظرتون تو چه رشته ای امتحان بدم بهتره؟

به نظرتون تو چه رشته ای امتحان بدم بهتره؟

من مهندسی مدیریت پروزه خوندم تو پیام نور . الان میخام ارشد بدم نمیدونم چی شرکت کنم . حفظیاتم خیلی خوبه و کلا حفظیاتو بیشتر دوست دارم و نمیدونم به معماری علاقه دارم یا نه که معماری شرکت کنم .
به حل مسئله زیاد علاقه ندارم ولی خوشم از کار روی بتنو اینا میاد . کلا به مواد و مصالح خیلی علاقه مندم . نمیدونم به طراحی سازه علاقه دارم و میتونم انجامش بدم یا نه . فقط میدونم وقتی یه درسی یا کاری یه روند منطقی داره و روی یه روال پیش میره خیلی توش موفق خواهم بود ولی چیزی که نیاز به تصورات و تخیلات و هندسه وو اینا داره و علی اللهی باشه نمیتونم از پسش برمیام . از لحاظ خلاقیتو اینام زیاد نمیتونم از خودم ایده بدم .نمیدونم متوجه منظورم میشین؟
حالا به نظر شما عمران یا معماری واسه ارشد؟چه گرایشی؟

ENG.L.S

ارشد

ارشد

سلام .من رشتم مهندسی مدیریت اجرایی گرایش عمران خوندم. میخواستم بدونم اگه ارشد عمران گرایش اب وفاضلاب بخونم بازار کار داره؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .من رشتم مهندسی مدیریت اجرایی گرایش عمران خوندم. میخواستم بدونم اگه ارشد عمران گرایش اب وفاضلاب بخونم بازار کار داره؟

سلام .
هر یک از گرایش های عمران بازار کار خودشونو دارند. برای گرایش آب و فاضلاب بستگی داره بخوایید در اجرا کار کنید یا در مسائل طراحی و اینها. اگر در اجرا هستش درسته که فوق لیسانس بهتر از لیسانس هستش اما برای کارهای عادی که عموم هم هستند همون لیسانس کفایت میکنه. مگر بخواین برین سراغ پروژه های ملی و ...

emrah931

عضو جدید
سلام

با توجه به قدیمی و فرسوده بودن سیستم آب و فاضلاب اکثر استانها و شهرستانها و همچنین روشها و دستگاه های جدید تصفیه خانه و پساب. میشه آینده کاری خوبی رو برای این رشته پیش بینی کرد.

ENG.L.S

دست شما درد نکنه.فقط یه سوال دیگه من لیسانسم مهندسی مدیریت اجراییه به مشکل برنمیخورم.

ENG.L.S

من چون رشتم جدیده هیچ کس نمیشناسه این رشته رو همه تازه از من میشنون نتونستم باهاش کار پیدا کنم .تازه عضو نظام مهندسی هم نمیتونم بشم.در کل برای سر کار رفتن به مشکل برنخورم؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چون رشتم جدیده هیچ کس نمیشناسه این رشته رو همه تازه از من میشنون نتونستم باهاش کار پیدا کنم .تازه عضو نظام مهندسی هم نمیتونم بشم.در کل برای سر کار رفتن به مشکل برنخورم؟

مگه نمی خواین تو گرایش های عمران ادامه تحصیل بدین؟ اگه مثلا ارشد سازه بگیرید دیگه کسی به مدرک کارشناسیتون کاری نداره

ENG.L.S

مگه نمی خواین تو گرایش های عمران ادامه تحصیل بدین؟ اگه مثلا ارشد سازه بگیرید دیگه کسی به مدرک کارشناسیتون کاری نداره

چرا اگه کارهای عمرانی انجام بدی یا کارهای ساختمونی باید عضو نظام مهندسی باشی؟ولی فکرکنم برای گرایش اب وفاضلاب ربطی به نظام مهندسی نداشته باشه.من رشتم به عمران؛مکانیک؛برق؛کامپیوتر؛صنایع ربط داره ولی چون دیگران باهاش آشنایی ندارن به مشکل بر میخورم.میخام با ارشدم خودمو از بلا تکلیفی در بیام.پس ربطی به هم ندارن ارشد وکارشناسی ؟بسم الله بگم شروع کنم برای عمران بخونم!

بالا