[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

• 2

رای: 0 0.0%
  • 2

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

Parvix

عضو جدید
منم با دوستمون موافقم... مدرسان شریف خوبه ( من خودم از مدرسان استفتده کردم )
اگه واسه ریاضی هم برنامه ریزی کنی خوبه زیاد به دردت می خوره (هم کنکور ...هم کارشناسی)
موفق باشی;)

Parvix

عضو جدید
آهان اینو یادم رفت بگم ...مطمئنی می خوای ناپیوسته بخونی؟ از عاقبتش خبر داری؟

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام.مگه عاقبتش چییییییییییییییییه؟؟؟
---------------------------------------------------
ببین خواهر من خودم پیوستم کلا 146 واحد پاس میکنم ولی ناپیوسته ها 170 واحد پاس می کنند.واقعا سخته خب

sahar.civil

عضو جدید
---------------------------------------------------
ببین خواهر من خودم پیوستم کلا 146 واحد پاس میکنم ولی ناپیوسته ها 170 واحد پاس می کنند.واقعا سخته خب[/QUOTE
آهاااااااااان.به خاطر پاس کردن دروس میگین؟آره دیگه.تعداد واحدایی که ما پاس میکنیم بیشتره.من الان باید تو همین ترم اول کارشناسی 4تا از دروسی که قبلا با نمره عالی پاس کردم و دوباره پاس کنم. دیگه کاملا این درسارو بلدم.

mohandes rahimi

عضو جدید
درود بر همه اعضای کلوب :gol:

من میخوام در دوره فراگیرپیام نور شرکت کنم اما نمیدونم نتیجه دلخواه من بدست میاد یا نه؟

از مدیر انجمن و بقیه اعضا تقاضا دارم در اسرع وقت پاسخ بدین

1- من کارشناسی مکانیک و ارشد سازه از دانشگاه دولتی معتبر دارم میخواستم بدونم در صورتی که در دوره فراگیر پیام نور رشته عمران -عمران شرکت کنم واحد های مشترکم که حدود 80 واحد هست تطبیق و معادلسازی میشه؟

2- آیا با داشتن مدرک عمران - عمران در دوره فراگیر پیام نور امکان شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن پروانه اشتغال وجود داره؟

3- آیا در مدرک کارشناسی دوره فراگیر پیام نور ؛ عنوان " فراگیر" قید میشه یا نه؟

نکته:

علت اصلی که تمایل دارم شرکت کنم در دوره فراگیر این هست که شاغلم و وقت زیادی برای حضور در کلاس هایدرسی ندارم.
سلام
در جوب شما باید بگم که شما چه از کنکور سراسری چه از فراگیر وارد بشید تایم کلاس ها و امتحاناتش شبیه به همه فرقی نداره
بعضی از درساتون که نحوه امتحان گیریش با سیستم فرق داره فقط تطبیق داده نمیشه مثل تربیت بدنی
امیدوارم تا حدی کمکتون کرده باشم;)

mortezayazdi

عضو جدید
درخواست کمک از مهندسان عمران

درخواست کمک از مهندسان عمران

با سلام.من مدرک کاردانی نقشه کشی صنعتی دارم.میخواستم تغییر رشته بدم و رشته ی عمران رو انتخاب کنم.خواستم بدونم که باید چه کتاب هایی رو تهیه کنم و بخونم تا در کنکور کاردانی به کارشناسی که سال دیگه برگزار می شه شرکت کنم وقبول شم.توروخدا کمکم کنین.:(

Parvix

عضو جدید
با سلام.من مدرک کاردانی نقشه کشی صنعتی دارم.میخواستم تغییر رشته بدم و رشته ی عمران رو انتخاب کنم.خواستم بدونم که باید چه کتاب هایی رو تهیه کنم و بخونم تا در کنکور کاردانی به کارشناسی که سال دیگه برگزار می شه شرکت کنم وقبول شم.توروخدا کمکم کنین.:(

سلام برای ناپیوسته ...مدرسان شریف خوبه
;)

panjkhah

عضو جدید
کمک برای ارشد غیرمرتبط

کمک برای ارشد غیرمرتبط

سلام دوستان
میخوام برای ارشدم عمران آزمون بدم؛یک سال و نیم وقت دارم؛چون سال آینده فارق التحصیل میشم.
با توجه به زمان باقی مونده و اینکه کارشناسیم غیر مرتبطه؛اگه از الان بخوام شروع کنم به نظرتون اول کدوم درس هارو بخونم؟!

orange.girl

عضو جدید
riazito ghavi kon
sayal o khak
badesh hydro o pey
o baaghie dorus

aa har taraf bkhuni ghanimate
barnamerizi ma iraniam bikhode
faghat bkhono tamrin
ishalla ghabuli ba rotbeye aaaliiiii

panjkhah

عضو جدید
riazito ghavi kon
sayal o khak
badesh hydro o pey
o baaghie dorus

aa har taraf bkhuni ghanimate
barnamerizi ma iraniam bikhode
faghat bkhono tamrin
ishalla ghabuli ba rotbeye aaaliiiii

خیلی ازت ممنونم!
من با خود دروس عمران آشنایی دارم و تو این زمینه مطالعه داشتم کم و بیش.فقط از نظر رتبه بندی و ارزش گزاری نمیدونم دقیق چی کار کنم.
راجع به برنامه ریزیم کاملا حق با شماست.اره متاسفانه!

mortezayazdi

عضو جدید
اخه مدرسان شریف خیلی خلاصه شده هست .اگه کسی مثل من که از عمران هیچی نمیدونه این کتاب هارو بخونه هیچی نمی فهمه.ولی کسی که تو دبیرستان رشتش بوده یا مقطع کاردانی خیلی اسونه.

Parvix

عضو جدید
اخه مدرسان شریف خیلی خلاصه شده هست .اگه کسی مثل من که از عمران هیچی نمیدونه این کتاب هارو بخونه هیچی نمی فهمه.ولی کسی که تو دبیرستان رشتش بوده یا مقطع کاردانی خیلی اسونه.

پس برو اتقلاب چندتا انتشارات مختلف و بردار یه چند صفحه از کتاباشو بخون ببین کدوم بدردت می خوره...

orange.girl

عضو جدید
خیلی ازت ممنونم!
من با خود دروس عمران آشنایی دارم و تو این زمینه مطالعه داشتم کم و بیش.فقط از نظر رتبه بندی و ارزش گزاری نمیدونم دقیق چی کار کنم.
راجع به برنامه ریزیم کاملا حق با شماست.اره متاسفانه!

zarayebe hame 1e
vali riaziato zabano raho tarrahio chon kheilia mizaran kenar,tarazo kheili mibare bala

any way
movafagh bash mohandes

nazlim

عضو جدید
سلام
به نظر من هم مدرسان شریف بهترینه
در غیر اینصورت شما باید کتابهای منابع رو مطالعه کنین بعد ،مثلا استاتیک و.......

pouria_terror

عضو جدید
وااااااااااااای کمک میخوام

وااااااااااااای کمک میخوام

سلام به همه
دوستان من به کمک تک تک شما نیاز دارم خواهشا لطف کنید این تاپیکو بالا نگه داریم با هم دیگه
من ترم 7 مواد هستم .و تا آخر شهریور لیسانسمو میگیرم ایشالا
تو زنجان میخونم
میخوام ارشدمو عمران بخونم .اما کلی سوال تو ذهنمه که جوابشو شماها میدونید
مثلا :
1.برای منی که درسای لیسانسو نخوندم امیدی هست که کنکور 92 تو دانشگاه سراسری قبول شم ؟
2.کسی میتونه جزوه ی درسا و کتابای مهمو بهم برسونه ؟ هزینشم میدم
3 .جند تا از آشناها بهم قول کار دادن .بعد از دونستن گرایشم ازتون میخوام بهم بگید رو چه برنامه هایی کار کنم .
4 .دانشگاه سراسری زنجان چه گرایشایی داره ؟

دوستان مورد 2 رو بیشتر توجه کنید
پیشاپیش ممنون
راستی اگه کسی حال چتو داشت خوشحال میشم بیاد کمکم کنه .جبران میکنم
هرچی زودتر تو این تاپیک به نتیجه برسم زودتر استارت میزنم
اینم آیدیم
pouria_terror@yahoo.com

آخرین ویرایش:

redblue

عضو جدید
سلام دوست من
میگن هیچ نشدی وجود نداره اما با توجه به رشته فعلی جنابعالی و عدم مطابقت واحدها با همدیگه خیلی باید تلاش کنی تا بتونی موفق بشی، به نظرم بدون رفتن کلاس های ارشد مشکل باشه واست.باید از همین امروز برنامه ریزی کنی.

pouria_terror

عضو جدید
سلام دوست من
میگن هیچ نشدی وجود نداره اما با توجه به رشته فعلی جنابعالی و عدم مطابقت واحدها با همدیگه خیلی باید تلاش کنی تا بتونی موفق بشی، به نظرم بدون رفتن کلاس های ارشد مشکل باشه واست.باید از همین امروز برنامه ریزی کنی.

حق با شماست
ولی میدونم که میرسونم
مشکلم الان جزوه هست
یه سوالم داشتم
تعداد واحدای ارشد عمران برای من با اونی لیسانسش عمرانه یکیه یا بیشتره ؟

afshan khaleghi

عضو جدید
سلام دوست من...
فکر نمی کنم فقط با جزوه تنها به جایی برسی مخصوصا تو بخش طراحی که شامل بتن فولاد و راه و روسازی است....و تحلیل و مقاومت....
مسلما کار برات سخت تر است چون بچه های عمرانی تعدادشون زیاد است ولی خوب از آن طرف هم با توجه به 12 تا گرایشی که داریم احتمال قبولی بالاست.
اول از همه مهم این است که چه رشته ای می خواهی بخوانی....سازه، زلزله، خاک، آب، دریایی، راه و ...
حداقل 6 واحد پیش نیاز بهت می خورد که آنم بستگی به رشته ای که انتخاب می کنی فرق دارد. مثلا تو گرایش های سازه و یا سازه دریایی بتن فولاد باید بگذرانی...
و خوب مسلما تعداد واحدات با بچه های عمران برابر نخواهد بود....
بازم می گویم گرایش را مشخص کنید تا همه ی این موارد معلوم شود.
برنامه ها هم واسه این رشته زیادن که بازم به رشته ی انتخابیت مربوط می شود...

alirezaa.naderi

عضو جدید
کمک_لیسانس شیمی به فوق عمران!!

کمک_لیسانس شیمی به فوق عمران!!

دوستان سلام

رشته ی لیسانسم شیمی بوده حالا میخوام فوق لیسانس بخونم به نظرتون عمران بیام به دردم میخوره؟ من میخوام ارشد اینجا بخونم اپلای کنم واسه کانادا یا امریکا یه کمکم میکنید میخوام ببینم عمران سازه بخونم با توجه به اینکه لیسانسم شیمی بوده چطوره؟؟؟؟؟؟؟

aminamin_mnmn

عضو جدید
من دانشجوی ارشد عمران خاک پی هستم.. به نظره من خیلی سخت میشه برات خیلی .فکرم نکنم بشه شما حتما میدونی که میشه.من اگه بودم این ریسکو نمیکردم ولی اگه میتونی انجام بده . گفتم به کل فرق میکنه

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان سلام

رشته ی لیسانسم شیمی بوده حالا میخوام فوق لیسانس بخونم به نظرتون عمران بیام به دردم میخوره؟ من میخوام ارشد اینجا بخونم اپلای کنم واسه کانادا یا امریکا یه کمکم میکنید میخوام ببینم عمران سازه بخونم با توجه به اینکه لیسانسم شیمی بوده چطوره؟؟؟؟؟؟؟

سلام
مدت زيادي از اين تاپيك گذشته

اما دوست عزيز نظره شخصي من اينه اين كارو انجام نديد كارشناسي نيست....ارشد!! شوخي بردار نيست
كمتر ادمهاي ديدم كه اين ريسكه بزرگو انجام شما همون رشته تحصيلي خودتون رو ادامه بديد خيلي به نفع شماست
و حتما موفق ميشيد اصلا شك نكنيد....

sayehs

عضو جدید
عمران و مکانيک

عمران و مکانيک

من بين مهندسى عمران و مکانيک ترديد دارم,يکى از.دلايلى که عمران ميخوام اينه که توى ارشد و دکترى ميشه معمارى خوند,اينکار تا چه حد ممکنه؟ واينکه درسته که پذيرش در دانشگاه هاى خارج براى عمران ضعيفه؟ کار براى خانم ها در کدوم بهتره ؟ چرا از هرکى ميپرسم مکانيکو پيشنهاد ميکنه؟!!

armin.shamsollah

عضو جدید
راهنمایی جهت انخاب رشته

راهنمایی جهت انخاب رشته

سلام دوستان عزیز
من تمایل دارم تا برای کارشناسی ارشد ، رشته ی عمران را انتخاب کنم .برای همین منظور از شما دوستان عزیز ، مهندسین عمران خواهشمندم منو راهنمایی کنید.
برای کارشناسی هوافضا خوندم و اصلاً اطلاعاتی درباره ی اینکه کدوم گرایش عمران را انتخاب کنم ندارم .لطفاً راهنماییم کنید که جدا از علاقه ، کدام گرایش آینده ی شغلی بهتری داره و در چه زمینه ای مشغول به کار خواهم شد .
سوال دیگه ای که دارم اینه که کدوم موسسه آزمون ها و کلاس های آمادگی بهتری داره و بهترین کتاب های کنکور عمران برای کدوم انتشاراتِ ؟؟
واقعاً ممنون میشم.

sayehs

عضو جدید
عمران يا مکانيک؟؟ راهنمايي واسه تغيير رشته

عمران يا مکانيک؟؟ راهنمايي واسه تغيير رشته

لطفن راهنمايى کنين,من الان م شيمى دانشگاه تهران ميخونم و قصد تغيىر رشته دارم.کدوم مناسب تره ؟ من خودم عمران ميخاستم که براى ارشد و دکترى معمارى بخونم,ولى ميگن هم واسه اپلاى کردن هم بازار کار مکانيک بهتره, مخصوصن واسه خانوما. کلن اين کار که بعدش معمارى بخونم امکان پذيره؟ از طرفى من شنيدم عمران تهران قطبه ولى مکانيکش خوب نيست خيلى.
چه کنم به نظرتون؟کمک کنين!!

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
مکانیک رشته ی سخته هستیش . با توجه به اینکه من عمرانی هستم و هم دوست مکانیکی زیاد دارم به هر دو رشته آشنایی دارم . به نظر من عمران را انتخاب کنید کی گفته بازار کار عمران خوب نبیست خیلی بهتر از مکانیک هستش . همچینی با توجه به اینکه میخواییند ارشد معماری بخونید عمران واسه شما بهتره چون به معماری خیلی نزدیک تره نسبتا به مکانیک که واحد های درسیشون کاملا متفاوت هستش .

saleh-sinava

عضو جدید
لطفن راهنمايى کنين,من الان م شيمى دانشگاه تهران ميخونم و قصد تغيىر رشته دارم.کدوم مناسب تره ؟ من خودم عمران ميخاستم که براى ارشد و دکترى معمارى بخونم,ولى ميگن هم واسه اپلاى کردن هم بازار کار مکانيک بهتره, مخصوصن واسه خانوما. کلن اين کار که بعدش معمارى بخونم امکان پذيره؟ از طرفى من شنيدم عمران تهران قطبه ولى مکانيکش خوب نيست خيلى.

لطفا اول مشخص کنید در اینده می خواهید چکاره بشوید؟ بعد.....

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با سلام دوست من خوش امديد به تالار عمران بهتر بود اين سوال رو در بخش درخواست ها مطرح ميكرديد كه

كه دوستان ديگه هم راهنمايي كنند اولا بايد خدمت شما عرض بكنم كه به اين راحتي ها كه ميگيد نيست كه ميخواهد

تغير رشته بدهيد اونم از شيمي به عمران !! من شخص خودم الان عمران رو تموم كردم اگه بخوام مثلا رشته مكانيك رو

براي ارشد انتخاب كنم واقعا خيلي برام مشكل پيش مياد..البته بگم اين لحاظ بستگي به شما داره كه توان شما در كدوم

رشته زيادتر هستش چه مكانيك و چه عمران..دوست من توصيه من به شما اين هستش كه رشته خودتون رو ادامه بدهيد

و قطعا هم حاصل اين همه تلاش رو در آخر خواهيد گرفت... لاكن اگه تصميم شما براي تغير رشته قطعي هستش رشته

عمران و رشته مكانيك خيلي رشته هاي خوبي هستند من كه خودم عمران خوندم خيلي از اين رشته راضي هستم در

مورد بازار كار كه دوستمون مهرداد هم اشاره كردند واقعا بازار كار رشته مهندسي عمران خيلي خوبه خوشبختانه اين اين

سال ها يعني از سال تقريبا 80 به اين ور ساخت و ساز توكشور ما خيلي زياد شده نه تهنا ساخت ساز بلكه شركت هاي

خصوصي يا دولتي هم با كمي تجربه و پشتكار ميتونيد استخدام شيد..دوست من اميدوارم كه بهترين تصميم رو بگيريد

موفق باشيد

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بين مهندسى عمران و مکانيک ترديد دارم,يکى از.دلايلى که عمران ميخوام اينه که توى ارشد و دکترى ميشه معمارى خوند,اينکار تا چه حد ممکنه؟ واينکه درسته که پذيرش در دانشگاه هاى خارج براى عمران ضعيفه؟ کار براى خانم ها در کدوم بهتره ؟ چرا از هرکى ميپرسم مکانيکو پيشنهاد ميکنه؟!!

عزيزم اگه سوالي داشتي در اين تاپيك.خودتون سوال خودت رو مطرح كن :)

بالا